Keresés

Részletes keresés

Andriss1980 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 43208

Hi! Jó a neved:)! Legalább mi Andrisok tartsunk össze!

Fel kell tennem a kérdést, hogy nem vagy kicsit paranoiás egy név nélküli fórumon? Ahogy leírtad a kérdéseidet, sütött belőle a bizalmatlanság, de akkor miért ide írsz? Menj el a klinikákra és tedd fel ott a kérdéseidet, hisz ott névvel, valódi emberek fognak válaszolni... Nem elüldözni akarlak, csak furának tartom a nyitóhozzászólást.

Előzmény: andrisss8 (43188)
nóném1 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 43207

Ha a legjobbat szeretnéd a szemednek és nem kellenek a bullshitek, akkor válaszd a legrégebbi klinikát, aki a jelenlegi, bizonyítottan legújabb lézerrel műt :). Talán nem vernek át, már persze, ha alkalmas vagy a kezelésre. Ez pillanatnyilag a focus medicalban a visumax femto. Viszont ehhez elég szép prémiumnak kell kinézni év végén. Ha nem kapsz elég nagy prémiumot, akkor még mindig ott van a FEMTO vagy FEMTO HD. Az egylézeresek közül nagyon jó a no touch prk a sasszemnél. Ha akciós kezelést keresel akkor az itt már sokat emlegetett diamondfemto lehet a választás, aminek viszont ne nézz rá a reklámjaira, mert csalódni fogsz, ha nem bírod a bullshiteket :))A döntés a tied, de azért nézz utána rendesen.

Előzmény: andrisss8 (43188)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.12.06 0 0 43206

ÁHÁ! Tévedtem egy tízest: ÖTVEN év alatt ingyenes!

Előzmény: BoxerFalo (43202)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.12.06 0 0 43205

Hát, akkor tévedtem :-)

Előzmény: BoxerFalo (43202)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.12.06 0 0 43204

Igen, tényleg.

1. Műlencse - háááát, nem tudom, szeretném-e kiolvasztatni a szemlencsémet... Azt sem tudom, mennyire alkalmazkodó a műlencse: lehet-e vele közelre és távolra is látni (bár gondolom, ha a Supracor eljárással meg tudják csinálni a felszínt olyanra, akkor talán a műlencsénél is, de ezt így explicite még nem láttam sehol). Szóval ez nekem a "fenetuggya" eset. Ha szürkehályogom lenne, akkor naná, azonnal, gondolkozás nélkül.

2. A KAMRA inlay-jel több bajom is van. Az egyik, hogy a távoli rossz látást nem korrigálja, csak a közelit. A másik, hogy csak az egyik szem kapja meg, tehát megint csak nem lesz egyforma a két szem (nem tudom, engem ez a tény valahogy nagyon zavar). A harmadik, hogy a KAMRA, mivel apertúra/mélységélesség alapon működik, fényt vesz el, ami miatt kevesebb fényben sokkal rosszabbul lát a páciens. Ja, és q. drága is, ha a fentiek még nem lennének meggyőzőek (nekem azok voltak, ezért is nem vettem fel a listára)

Előzmény: Törölt nick (43201)
zsebo1 Creative Commons License 2017.12.05 0 0 43203

Kedves Viktoria;) megvolt az 1. havi kontroll ahol papir szerint javult a dolog. De csak a kezdeti kb 50% os allapothoz kepest. Raadasul aznap tenyleg jobb volt. Azota viszont megint visszaesett egy szintet. Itt vagyok a 2. havi kontroll kapujaban, es oszinten zavaro a latasom meg mindig...kicsit mar kezd nyugtalanitani. Egyebkent -9.75 volt a kezdo dioptriam, ami persze nagyon jo,hogy szemuveg nelkul ekvagyok de sajnos ha igy marad, ehhez lehet szemuveg kell a tovabbiakban....:( Vajon van meg remeny barmifele javulasra?

Előzmény: Viktória Vincze (43180)
BoxerFalo Creative Commons License 2017.12.05 0 0 43202

Bőven túl vagyok a 40-en. Januárban csináltattam. Ingyenes volt a kivizsgálás igaz, hogy a neten foglaltam az időpontot.

Előzmény: Szipolykaa (43199)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.05 0 0 43201

Engem is elért a presbiópia, jelenleg +1,5 környékén járok, némi 0,5 cylinderrel. Az általad említetteken kívül találtam még két eljárást, a KAMRA inlay technikát és a műlencse beültetést olvastam, az utóbbiról sajnos nem sok jót hallattam azoktól akik átestek rajta, fényudvaros látásról és további lézeres kezelésekről számoltak be, tehát a tökéletes megoldásnak ez sem biztos, hogy jó.

A KAMRA inlay-ról nem halottam még tapasztalatokat, jó lenne, ha valaki megtudná osztani a véleményét ennek kapcsán, kicsi kételyeim vannak a beültetett fénygyűrűvel kapcsolatban, hogy a gyengébb fényviszonyok esetében, mekkora hátrányt okoz a pupilla elé helyezett rekeszgyűrű.

Szóval valakinek van tapasztalata a fenti két eljárással?

 

Előzmény: Szipolykaa (43186)
tangerine Creative Commons License 2017.12.01 0 0 43200

Értem, akkor várok még. 2 éve lett 1-es szemüvegem, most már másfeles kell.

Előzmény: Szipolykaa (43190)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.12.01 0 0 43199

Lehet, hogy még nem vagy negyven éves? Emlékeim szerint afölött már semmiképpen nem ingyenes, és a műtét árából sem írható le.

De az is lehet, hogy változott, mióta velük beszéltem.

Előzmény: BoxerFalo (43197)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.12.01 0 0 43198

Szerintem jól nézne ki a világ, ha egy szemmosástól vagy szemdörzsöléstől elmozdulna a lebeny még iksz idő után is... Sokan szaladgálnának lifegő lebennyel :-D Pláne ha nem mikrokeratómmal, hanem lézerrel készítik a lebenyt, akkor olyan a profilja, hogy nem fog elmozdulni.

Nyilván nem egészséges, ha ökölvívómeccsen belebokszolnak az ember szemébe, vagy ha letarolja egy kamion - de akkor van ennél nagyobb baja is.

 

Majd légyszi számolj be! Nagyon érdekel minden, és kevés az információ...

Előzmény: anonimus1 (43195)
BoxerFalo Creative Commons License 2017.12.01 0 0 43197

Ezzel vitatkoznék. A Sasszemnél ingyenes az első vizsgálat, ha a neten jelentkezik a páciens. Nagyon részletes, mindenre kiterjedő az első vizsgálat. Annyira megtetszett a klinika, hogy ott csináltattam meg a szemem. Nem bántam meg! :)

Előzmény: Szipolykaa (43193)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.12.01 0 0 43196

> akkor oda nem kell menni, ilyen egyszerű...

 

Jó vicc vagy... Budapesten három klinika kínál hullámfrontos elemzés alapján végzett műtétet (ennek fontosságát lásd az előző hszban belinkelt tájékoztatóban). Ebből a háromból kettőnek (Sasszem és Focus Medical) ugyanaz a tulaja, és 40 év felettieknek nem ingyenes a szemvizsgálat. Az Optimumnál ingyenes.

A többinél nincs hullámfront...

 

Előzmény: Adam.Clayton (43194)
anonimus1 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 43195

szerdán megyek alkalmaságira a focusmedicalba.

 

"Egyénre szabott korrekciós kezelés kétlézeres FEMTO (IntraLASIK) eljárással, hullámfront elemzés alapján "szeretnék csinálni ha alkalmasleszek.

 

kicsit tartoktöle hogy neme fogom megbáni az egész mütétet meg hogy egyáltalán hozányulnak a szememhez dehát megprobálom.

 

a szemem jelenleg -4,75 és -5,25 dioptria.

 

egy kérdés.tudom hogy mütétután nemszabad belenyulni a szembe nehogy elmozduljon a lebeny de ha eltelik pár honap akormár lehet dörzsölni?nemfog elmozdulni egy eröseb reggeli szemmosásnál vajon?

Adam.Clayton Creative Commons License 2017.12.01 0 0 43194

akkor oda nem kell menni, ilyen egyszerű... 

Előzmény: Szipolykaa (43193)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.12.01 0 0 43193

A Sasszemnel meg csak nem is ingyenes. De legalabb jo draga.

Előzmény: Adam.Clayton (43191)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.12.01 0 0 43192

Szia!

Itt egy nagyon jo osszefoglalo:

http://lezeres-szemmutet-ar.hu/ar-ertek-viszony-negyedik-generacios-lezer-vegezheto-kezeles-szempontjabol

Olvasd vegig, sok informaciot tartalmaz.

Mivel nem tegnapelott irodott, a Visumax kezelesrol meg nem szol. Ami, ha jol ertelmezem, a LASIK (mikrokreatomos lebenykeszites); FEMTO (lezeres lebenykeszites - stabilabb eredmeny) sorban a legfejlettebb: egyaltalan nincs lebeny, hanem a lezer elkesziti a kivagando reszt, amit egy kicsi vagason kihuznak. Tuti erre utaznek, ha lenne penzem, es nem oregszemu lennek - mert a Visumax csak rovidlatasnal alkalmazhato).

Előzmény: andrisss8 (43188)
Adam.Clayton Creative Commons License 2017.12.01 0 0 43191

Nem beetetés, tényleg ingyenes - az első általában.

Szerintem menj el több helyre is, ami szimpatikus, én ezt tettem. Így kapsz egyrészt több vizsgálati eredményt, amik remélhetőleg megerősítik egymást (nálam ez volt) - plusz meg tudod ismerni a helyet, meg az orvost/asszisztenseket és ez is segít a döntésben.

 

Előzmény: andrisss8 (43188)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.12.01 0 0 43190

Szia

Elorebocsatom, hogy nem vagyok szakember, csak egy leendo paciens.

Internetes kutakodasaim es a klinikakkal valo beszelgetesek alapjan arra jutottam, hogy igen, a szem tovabb romlik, de:
1. A romlas az elejen altalaban gyorsabb, kesobb lelassul. Mindezt egyeni elteresekkel termeszetesen, mert mindenki mas... Nekem az egyik szemem a 8 evvel ezelotti allapothoz kepest 0,25 dioptriat romlott, a masik semennyit sem. Tehat en aranylag jo eselyekkel vagok bele egy ilyen mutetbe. Azt tudom ajanlani, hogy ne az oregszemuseg elso tuneteinel rohanj a mutetre, hanem elobb vard ki, milyen gyors a romlas, mikor lassul le stb.
2. Kicsit rovidlatora szoktak megcsinalni, hogy a szemlencset mozgato izmok tovabbi romlasat eleinte ellensulyozni tudjak. Igy is kaphat a dolgozo par extra evet.
Szoval a dolog nem az orokkevalosagnak szol, de en abban bizom, hogy lesz egy 10-12-15 evem szemuveg nelkul.

Előzmény: tangerine (43189)
tangerine Creative Commons License 2017.12.01 0 0 43189

Nekem távolra jól műxik a szemem, de olvasáshoz egyre inkább szemüveg kell, és nagyon idegesít.

Arra lennék kíváncsi, hogy egy ilyen műtét végleges megoldást ad, vagy tovább öregszik a szem, és 2 év múlva megint kell műteni?

 

Előzmény: Szipolykaa (43186)
andrisss8 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 43188

Sziasztok, új vagyok és érdekel a lézeres műtét. Nem bullshitek, meg a reklámszövegek, meg hogy minden milyen király lesz a műtét után, hanem a valóság. Tudom, hogy nem csak a ráció uralkodik, hanem ez egy érzelmi kérdés is, de engem inkább a tények, a számok érdelnek. -3,5, -3-s sima rövidlátó vagyok, semmi extra, csak annyi, hogy már nagyon zavar a szemüveg. Azt hittem megszokom, de 10 év alatt sem sikerült. Most  lesz annyi pénzem év elején, hogy hitel nélkül belevágjak egy ekkora kiadásba. Pénzem akkor lesz, ha a főnököm s prémiumígéretét valóra váltja. Ami érdekelne, hogy Ti mit ajánlanátok? A legjobbat szeretném a szememnek, nyilván nem irreális pénzért. Azt látom, hogy majdnem minden klinikán van ingyenes vizsgálat, gondolom ez a beetetés. Minden klinika a legjobb, legújabb, legmodernebb, tudom, hogy ezek is bullshitek. A kérdés, hogy ezekből mit lehet elhinni és mit ajánlotok? Kösz.

forumoss77 Creative Commons License 2017.11.29 0 0 43187

Valahogy így olvastam én is, mindenesetre megvárom, amíg az évfolyamtársam megcsináltatja, aztán elmegyek vizsgálatra, hátha beleférek a 40%-ba. Neki lbv-je lesz, majd meglátjuk.

Előzmény: Szipolykaa (43186)
Szipolykaa Creative Commons License 2017.11.23 0 0 43186

Öreglátásra hosszas irodalmazás után kétféle megoldást találtam.

Az egyik az LBV valóban. Itt az egyik szemet közel-, a másikat távollátóra csinálják meg. Az agy meg beosztja, hogy melyiket használja. Hátrány, hogy a térlátás - értelemszerűen - nem mindenkinél fog működni. Érthető, mert miből rakja össze az agy a 3D képet, ha az egyik homályos... Sasszemnél az érdeklődésemre elmondták, hogy 10 emberből kb. 4 alkalmas erre a fajta korrekcióra, a többieknek az agyuk nem fogadja el. Ez szerencsére az előzetes vizsgálatok folyamán kiderül.

A másik a Supracor. Itt a két szemet egyformára készítik el, méghozzá a pupilla közepét olvasótávolságra faragják - amikor közelre nézel, amúgy is összeszűkül a pupilla -, a külsőbb részeket pedig közepesre meg távolra. Állítólag így az összes probléma megszűnik, az ember közelre-távolra egyaránt jól fog látni, és nincsenek halo effektusok, fényudvarok. Hát fene tudja. Hogy tényleg működik-e, arról talán be fogok tudni számolni február végén, mert ha alkalmas vagyok rá, akkor az Optimumnál megcsinálják. Agyontúrtam a netet, de az LBV-hez képest sokkal kevesebb anyagot találtam. Mégis ez tetszik, valahogy nem fűlik a fogam két különböző szemhez (hú, ez már milyen mondat volt...). Van, hogy az egyik szemem valamiért rövid időre elhomályosodik, és az nagyon zavar.

Előzmény: forumoss77 (43184)
SZPETER79 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 43185

38 éves múltam. 45 éves koromra prognosztizálták az olvasó szemüveget nekem (ettől én sem szabadulok). Laikusként műtétre szerintem meg azt válaszd, amelyik szemüvegtől inkább megszabadulnál, de a doktornők biztos segítenek ebben is, hogy melyiket érdemes.

Előzmény: forumoss77 (43184)
forumoss77 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 43184

Kösz a részletes leírást, engem inspirált:)

Azt még megkérdezném, hogy hány éves vagy, mert a szemem kb. hasonló - volt - mert kezdek belecsúszni az öreglátásba, vagy hogy hívják. Javul a rövidlátásom, de zavaró közelre nézni. Nekem akkor gondolom ez az lbv visumax néz ki...?

Előzmény: SZPETER79 (43183)
SZPETER79 Creative Commons License 2017.11.22 0 1 43183

Sziasztok!

Nem gondoltam volna, hogy valaha veszem a fáradságot bármilyen fórumon is hozzászólni, de mivel a szemműtétem előtt, őrülten keresgéltem olyan bejegyzéseket, ami megerősít azon elhatározásomban, hogy igen vágjak bele és ne hezitáljak tovább, ezért eldöntöttem mindegy mi lesz a végkimenetele, megosztom Veletek hátha másoknak tudok segíteni a döntés meghozatalában.

Az elhatározásom, hogy lézer alá feküdjek az egyszerűen abból eredt, hogy bár soha semmilyen bajom nem volt a kontaktlencsétől - voltak korszakaim amikor ki sem vettem 1 hónapig, mert hogy elvileg nem kellett - mégiscsak 23 éven keresztül hordtam és úgy gondolom, hogy csak úgy, mint sok minden más az életben ez is korlátos. A szemüveg állandó viselésének pedig a gondolatától is kivert a víz.

A választásom a Focus Medical-ra esett, semmilyen tudományos körbejárás nem előzte meg, hanem egyszerűen a kolleganőm itt műtette meg januárban FEMTO eljárással a szemét és ismerve őt ezeket a köröket többszörösen lefutotta és ha neki megfelelt akkor nekem sem ezen fog múlni.

A műtéti eljárások közül a legújabb és egyben legdrágább VISUMAX mellett raktam le a voksomat egyszerűen csak olyan elvet követve, hogy az idő előrehaladtával remélhetőleg a technológia is egyre jobb lesz, az pedig nyilvánvaló volt, hogy mindig a legkorszerűbb technikákért kell a legtöbbet fizeti. A kezelést megelőző vizsgálaton alkalmasnak bizonyultam, amiről csak annyi hogy mindenki rettentően kedves türelmes, pedig valószínűleg aznap huszadszor válaszolták meg másoknak a feltett kérdéseimet. A doktornő nem a koromból (38), hanem a munkámból kifolyólag (egész napos monitor bámulás) a FEMTO HD vagy a VISUMAX HD-t javasolta. A HD-val nem csak a távolban fogok látni élesebben, hanem monitor távolságról is élesebb lesz a kép alkotásom. Úgyhogy a diagnózis megszületett, örültem neki és már vizionáltam, hogy akkor december közepén karácsony előtt majd nézzünk egy időpontot, mire a doktornő felajánlott egy héten belüli keddi napot, hogy valaki visszamondta és van üresedés, úgyhogy fogtam magam és elfogadtam, belevágtam.

November 14 eljött a kezelés napja, hát mit ne mondjak rendesen be voltam sz**va. Ennyi kétely még nem volt az életemben a döntésemmel kapcsolatban, amit én hülye önszántamból hoztam meg, mint akkor és ez köszönhető annak is, hogy a műtét előtti egész hétvégét fórumok, internet bújásával töltöttem, na ez az amit senkinek nem ajánlok. A váróban sorra jöttek a műtétre váró hasonló állapotban lévő betegek, illetve feltehetően frissen műtött kontrollra váró napszemüveges erősen könnyező emberek. A felgyülemlett feszültségen segített az a fél xanax, amit kezelést közvetlenül megelőző vizsgálaton kaptam.

Majd egyszer csak engem szólítottak, nem volt vissza, mentem. Szemkörnyék fertőtlenítés, érzéstelenítő szemcsepp egyszer, kétszer fogalmam sincs hányszor. Majd be a műtőbe, egyik szemem letapasztva másikra szemterpesz, hogy bátran pisloghassak és mégsem zavarjam a műtét menetét. :-) Első lépés a lebeny készítés, kb 20mpig fókuszálgat a gép, majd maximum 20mp míg "dolgozik", majd doktornő és jön a második lépés az pedig maga a lézeres korrekció, ami szintén kb 20mp fókuszálgatás és max 20mp "munka" és ismételve a másik szemen és kész. Azt hitem egy örökké valóság lesz a beavatkozás, de semmit nem lehet érezni semmiből, inkább ha valami rossz volt az maga a tudat, hogy mit csinálnak éppen. Gyakorlatilag ennél csak rosszabb vagy kellemetlenebb dolgokat tudnék felsorolni az élet során. 

Végeztünk, felkelek már akkor feltűnt, hogy már nem homályosan, hanem ködösen látok - akinek rossz a szeme annak azt hiszem nem kell ezt magyarázni. korábban említették, hogy a kőd kb. 24 óra alatt kitisztul majd nem kell feleslegesen aggódni.

Napszemüveg fel és haza. Otthon egy kis tetvészkedés, majd valószínű az izgalmak és a nyugtató hatására TV előtt elalvás, annak ellenére, hogy a doktornő mondta, hogy inkább erőltessem nézelődjek. Na de ami a felkelés után jött az maga csoda volt! Kb. 2 óra leforgása alatt felszállt a kőd és cserébe tűéles látás lépett, ahogyan még soha nem láttam előtte. Csodálkozva bámultam a kanapéról a lakásomat, ami most sokkal kontrasztosabb volt, mint az legutolsó emlékemben. Azt korábban mondták, hogy jobban fogok látni mint kontaktlencsével vagy szemüveggel, de akkor azt gondoltam, hogy ez csak a marketing része - és erre kiderült, hogy valóban. Egyébként ez amiatt van hogy a műtéttel korrigálják a másodlagos fénytörési hibát is, amit szemüveggel nem lehet.

Azóta elmúlt egy hét mind távolra, mind közelre tökéletes a látásom (200%), este jobban látok mint előtte, szemüvegben nagyobb fényudvara volt a lámpáknak, mint most. Szemszárasság, idegentest érzés, bevérzés nincs és nem is volt. Gyakorlatilag egy fájdalmas része van az egésznek, hogy 2 hétig nem mehetek nagyobb súlyos edzésre.:-)

Ha már egy bizonytalannak tudtam segíteni ezzel a bejegyzéssel nekem már megérte az időt, egy biztos életem egyik legjobb döntése volt, hogy belevágtam.

 

u.i. -3,75 és -3,50 volt a szemem

nóném1 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 43182

Mit ad "Zuckerberg", most hozta be elém a facebook a budai szemészet hirdetését az alábbi állításokkal: a legjobb femto kezelés az országban, érintés nélküli, fájdalommentes. Ebből kettő egyszerűen nem igaz! A fájdalommentes igaz, de hát ez kb. 20 éve igaz a legtöbb lézeres szemkezelésre. Viszont a másik két állítás eléggé kiveri a biztosítékot, hiszen a legjobb kezelés egyszerűen nem lehet egy 10-15 éves lézerrel végzett kezelés, amikor ráadádul már van az országban egy tényleg új visumax, és hát az érintés nélküliség sem igaz, mert (ahogy írta) nem lehet érintés nékül lebenyt készíteni! Még a kíméletes visumax is követi a szaruhártya ívét, alig ér hozzá, nem nyomja. Ezeket az állításokat nem ellenőrzi senki? Miért éri meg a klinikának, hogy feláldozza a szakmaiságot a reklámpszichológia oltárán? (gondolom pénzért megéri)

Előzmény: szemdokii82 (43179)
Viktória Vincze Creative Commons License 2017.11.16 0 0 43180

Szia Zsebo1, a szemcsepp neve: Systane Balance lubrikáló szemcsepp. Konkrét márkát nem ajánlott a szemész, felírt vagy 3 féle lipides cseppet, és a gyógyszerész ajánlotta ezt a fajtát (szerintem az áron kívül nem sok eltérés van köztük). Megkérdezhetem, hogy neked a műtét előtt milyen dioptriád volt? Nos az autóvezetés sötétedés után tényleg kihívás, engem igazából a nagy fényudvarok zavarnak, mert már nem látok homályosan, de a fényszórók körül nagyon szétdobódik fény. Bár szerencsére ez is javulgat a szemcsepptől, vagy mert amúgy is javul, nem tudom, a lényeg, hogy alakul.

Előzmény: zsebo1 (43178)
szemdokii82 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 43179

A femtolézeres szemműtét során a femtolézer alakítja ki a védőlebenyt, ami alatt a dioptria javítását célzó lézerkezelés történik. A lebeny kialakítása úgy történik, hogy egy üvegkúpot illesztenek a szemre, mert a femtolézer sugara ezenk a kúpon keresztül jut a szaruhártyára. Nem csak hozzáér, hanem kifejezetten lelapítja a szaruhártyát. A paciens csak egy enyhe nyomást érez, mintegy 5-10 másodpercig.  Egyetlen kivétel a Visumax, az nem lapítja le a szaruhártyát, az ívben készíti a lebenyt, de az is hozzáér a szem felszínéhez. Tehát egy femtolézeres kezelés NEM lehet No-Touch elvileg sem. A PRK-nak valóban van No-Touch változata, ott valóban a lézer csinál mindent, a hámeltávolítást is. A femtonak nincs. 

Előzmény: nóném1 (43177)
zsebo1 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 43178

Orulok Viktoria Vince, hogy alakulnak a dolgok nalad. Meglerdezhetem,hogy mi a lipides szemcsepp neve? Megyek szombaton kontrollra es rakerdezek. A latasomrol...ugye a nagy szemszarazsag es a magas dioptria miatt mindig csak annyit mondtak, hogy turelem...de igy egy honap utan is vannak gondok. Erzem,hogy elegge eletlenul latok, ugy gondolom nem az a szint meg ami elotte volt lencsevel vagy szemuveggdl (azt igertek annyi tuti lesz). Pl este nagyon nehezkes autot vezetni. Nekem ugye 50 % volt a vizus 1 naposan es egy hetesen is. Most majd kiderul.

Szemdokii82 koszonom az infokat. Sajnos a szemszarazsaggal mar mutet elott is volt gond, klencset sem birtam a vege fele. Most gondolom a savo hatasara de javult, viszont az elesseg meg nem akar jonni. Gondolod, van meg remeny igy 5 het utan is? Egyebkent ha cseppentek a savobol vagy mukonnybol utana 2-3 percre kitisztul a kep. Ez mitol van? Szamithatok ilyesmi eles latasra ha meggyogyul a szem es visszaall a konnytermeles. Meg egy kerdes feled is ha nem banod..jo mukonnyet tudnal ajanlani? Koszonom!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!