Keresés

Részletes keresés

cloaked Creative Commons License 2011.07.18 0 0 3526

Nem abszurd az. Az Istencsászár is pont erről szólt, hogy az emberek mindig pillanatnyi marhaságokkal foglalkoznak, mert nem tudnak és nem is akarnak hosszútávra tervezni, és ezért legkésőbb generációnként sok minden megváltozik körülöttük. A Bene Gesserit pont úgy képes az állandóságra, mint Leto, épp ezért folytatják nagyjából ugyanazt a tervet egész fennállásuk alatt, mint ahogy Leto is a sajátját 3000 (vagy mennyi) évig.

 

Ha a BG állandósága abszurd, akkor az Istencsászáré is az. A BG tagjai nem cserélőtnek le, hanem csak újak jönnek. A közös tudatban mindenki megmarad.

 

A nem-hajók térhajlítással közlekedtek, és csak "bekapcsolt" állapotban voltak láthatatlanok. Egy nem-hajó gondolom nincs jelen ebben az univerzumban, és ezért nem láthatja a jövőbelátó. A nem-hajó nem jósolt, ez viszont biztos.

Előzmény: micekzon (3525)
micekzon Creative Commons License 2011.07.18 0 0 3525

Akkor is abszurd. Attól, hogy még pontosan emlékeznek mindenre az elmúlt X tízezer évben, attól még a szervezetük válozna. Ahogy változnak az idők, nekik is válozniuk kéne. A Tisztelet Matrónáikig viszont kb mintha semmi se történt volna.

 

A nem-hajók viszont hogy működnek? Azért nem láthatók a jövőlátoknak, mert olyan gondolkodó gépek, akik maguk is jósolnak? Mert én vhogy így képzelem el. (Ezért lennének dzsihad ellenesek, mert nagyon-nagyon fejlett gépek, annyira, hogy már jövőlátók).

Előzmény: angyalhentes (3524)
angyalhentes Creative Commons License 2011.07.18 0 0 3524

Abszurd, de csak azért, mert az is abszurd, hogy pontosan megőrzöd minden elődöd emlékét. Ha viszont elfogadod ezt az alapfeltevést, akkor ebből a szemszögből nézve az lenne az abszurd, ha bármi változott volna.

Előzmény: micekzon (3523)
micekzon Creative Commons License 2011.07.18 0 0 3523

Igazából annyira nem tetszett annyira se az Eretnekei se a Káptalanház. Nem szerettem sohase a Bene Gesserit vonalat, ahogy a Rendet se. Nekem valahogy egy kicsit hiteltelennek tűnik, hogy az évezredek során minden változott (hiszen ez már maga a sorozat fő témája), de a A gesseritek gyakorlatilag ugyanúgy fentmaradtak. Oké, a Matrónák leszakadtak, de az anyaszervezetben semmi változás nem esett. Még csak a tisztségek nevei se változtak 15 ezer évig. Abszurd.

 

Nekem a Dűne, a Messiása és az Istencsászár tetszett a legjobban.

 

Most már 220 ldalt elolvastam az Atreides házból, és nem értelek titeket, nekem tetszik eddig. Nem értem mit rúgtak volna fel, eddig minden logikusan vezet az első Dűnébe. (Hacsak nem az Enciklopédához viszonyítatok, de az nem kanon). Persze, nem olyanok mint Fh könyvei, mások, de mindenki szidta, hogy ilyen szar, olyan szar, de eddig engem elszórakoztatott. Nem olyan mély mű, mint az apjáé, de nem is botrányosan rossz.

Előzmény: erasmus4 (3521)
Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2011.07.17 0 0 3522

erasmus4

 

Igazából nem trilógia, hanem tetralógia. ;) :P Itt a leírásom-ajánlóm egy kommentben a sorozatról az indexes Szukits topikban (szerintem lentebb linkeltem már): a Destination Void, a The Jesus Incident, a The Lazarus Effect és a The Ascension Factor. Én ezeket várom már nagyon, mert a spoilermentes összefoglalókat elolvasva -plusz az ajánlóban linkeltem egy oldalt, ahol a fejezetprológok (amik a Dűnében is megtalálhatóak) elolvashatóak angolul-, nos, ezek alapján szerintem nyugodtan állíthatom, hogy egy Dűne-komolyságú és tartalmi értékkel bíró négyest vehetünk a kezünkbe.

 

Remélem mindegyik kiadásra kerül és veszik a népek.

 

Vajon A Dosadi kísérlet és az elmaradt szabotőr-novellák is kiadásra kerülnek? Valamint a Lélekvadász -ez szintén az egyik legjobb regény, amit valaha olvastam- és egy A fehér pestis újrafordítás?

Előzmény: erasmus4 (3507)
erasmus4 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 3521

A bikás képű a 2007 es kiadású, míg a férges az 2000 azaz első kiadás.

 

Azt nem értem hogy a Káptalanháznál a 2006os kiadás olyan jó képpel rendelkezett teljesen átadta a mű hangulatát, aztán sikerült lecserélniük egy elég szerencsétlenre.

 

  

 

Előzmény: micekzon (3520)
micekzon Creative Commons License 2011.07.15 0 0 3520

Na elkezdtem az előjáték trilógiát. Az öreg herceg lett most a "legjobb arc a sorozatban" szereplő. De majd meglátjuk mi kerekedik ki belőle, igazából csak az utolsó kettőtől félek, nem ezektől :/

 

ui: Amúgy a könyvtári könyven az a kép van, ahogy egy aratút felfal egy féreg, melyik kiadáson van a bikás rajz? Mert ez a második. Az elsőn, vagy van harmadik? Mert az a matadoros jobb :)

micekzon Creative Commons License 2011.07.13 0 0 3519

JKA szerintem jó író, de az igazat megvallva eddig csak SW könyveket olvastam tőle. Amik meg ugye szórakoztató ponyvák, és gyanítom a fickó csak ebben a zsánerrben olyan jó. Mert ami elég egy SW könyvet megírni, az FH után tényleg elég szegényes.

Előzmény: Törölt nick (3517)
erasmus4 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3518

A legendáiból az előzményekből és a Dűnéből minden fontosabb szereplő színre lépett (volt millió meg egy ghola), és a vége egy nagy HappyEnd lett amikor Idaho egyesült a gépekkel. Ennyire emlékszem mert rég olvastam és azóta se voltam hajlanó mégegyszer a kezembe venni :D.

Előzmény: Törölt nick (3515)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3517

Nem ezzel van a baj. Volt egy bejáratott név, rengeteg rajongóval, kínálkozott a lehetőség, ostoba lett volna, ha nem használja ki.

A probléma csak annyi, hogy tehetségtelen. És ahelyett hogy keresett volna valakit, aki nem az, aztán kiadta volna az írásait a saját neve alatt, ő kezdett el szerencsétlenkedni.

 

Persze nem botrányosan rosszak a könyvei, csak az apjáéval összehasonlítva.

 

 

Előzmény: cloaked (3516)
cloaked Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3516

„Frank Herbert eredeti jegyezeti alapján írtuk” kb. annyira hiteles állítás brályenéktől, mint a Zwacktól az, hogy Ferenc Józsefnek ízlett az az unicum, amit ma gyártanak:)

Előzmény: ArthurClarke2001 (3514)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3515

Mi volt a végkifejlet? A sarj könyveit nem vagyok hajlandó elolvasni, kétsoronként meggyalázza az apja zsenialitását. :D

Előzmény: erasmus4 (3511)
ArthurClarke2001 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3514

igen, az alapján

Előzmény: micekzon (3508)
ArthurClarke2001 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3513

ez is stimmel......

Előzmény: Törölt nick (3510)
ArthurClarke2001 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3512

pontosanm számból vetted ki a szót....

Előzmény: Törölt nick (3509)
erasmus4 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3511

Hát azt állítják :), de szerintem abban minden rajongó egyetért, hogy aki ilyen univerzumot tudott összehozni, nem ilyen végkifejletet írt volna.

Előzmény: micekzon (3508)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3510

Szerintem vigyázz. Sosem lehet tudni, lehet hogy valami veszélyes alak.

Előzmény: convar (3498)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3509

Meg mert lektorálatlanok a könyvei, a fordítás gyenge, és mert összevissza időközönként adja ki őket, rossz kötési és papírminőségben. Tehát letöltöm vagy megveszem más nyelven. Más kiadótól.

 

az e-könyv sose fogja azt az élményt nyújtani mint egy igazi könyv

 

Ebben egyetértünk. Pedig akár kényelmesebb is lehetne, de valamiért nem. Olyan mint egy prosti, nem? Amit rátöltesz, az van rajta, és akármit olvasol, mindig ugyanolyan.

Előzmény: ArthurClarke2001 (3488)
micekzon Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3508

Azokat még nem olvastam. Amúgy meg az utolsó két regényt nem az apja vázlatai alapján írta? (Dune 7)

Előzmény: erasmus4 (3507)
erasmus4 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3507

Nem hiszem hogy mostanában adnák ki, ugyan most a Szukits bekeményített, jön a Heisenberg szeme aztán majd egy másik Herbert trilógia, ha azok kint lesznek szerintem utánna térnek vissza a Dűnéhez.

 

Briant meg Andersont nem a Dűne Legendái trilógia miatt nem szereti a többség, az elég tűrhető volt ( nevemből látszik nekem is tetszett Erasmus ) ott elég távol voltak az időben nem nagyon tudtak az eredeti Dűnéből átírni dolgokat, bár voltak elég erőltettett megoldások (miért utálja egymást a Harkonnen és Atreides ház ).

 

A baj az előzményekkel van, ott már kényük kedvük szerint írtak át dolgokat, és a két Dűnét befejező kötet kötet meg szót sem érdemel.

 

 

 

 

Előzmény: micekzon (3506)
micekzon Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3506

Hali!

 

Nem tudja vki, h az új könyveket magyarul mikor adják ki? A kisherbertét. Paul of Dune, Wind of Dune? Meg majd esetleg a Schools of Dune sorozatot?

 

Visszaolvastam, és utálni fogtok érte, de nekem a Dűne legendái trilógia kifejezetten tetszett. Kicsit ponyvásabb, mint a Mesteré, de szerintem közel sem annyira, mint mondják. Bár szerintem az egészet Erasmus és Omnius viszi el a hátán, de ez van. Erasmus jelleme, fejlődése és Omniusé 8vagyis ezeknek a hiánya) érdekes volt számomra. A gépeket így még sosem ábárzolták.

 

Persze FH hat kötete képviseli a legtöbb értéket, de számomra a Dűne Legendái kellemes csalódás volt. A Prelude trilógiát is lassan elkezdem, mondjuk az utolsó kettőtől félek (Dűne Vadászai? Homokférgei?)

 

convar Creative Commons License 2011.07.01 0 0 3505

Erről van szó. Ehhez mesélek egy konkrét esetet:

 

OFF

 

egy haverommal a múltkor azon vitatkoztunk, hogy az Alapítvány trilógia kb. mikor játszódik. Ő azt mondta, hogy 12000 év múlva, mert az abban lévő időszámítás szerint, vagyis a Galaktikus kor szerint ugye 12xxxben járunk.

 

Hiába mondtam neki hogy a Galaktikus kor szerint nem u.az az i.sz.-tel :) Én azt mondtam hogy kb. 50000 év múlva, mert rémlett, hogy az első kötetben az egyik szereplőtől volt egy olyan elszólás hogy az atomenergiát már 50000 éve ismerik. Persze nem hitt nekem :)

 

Na és itt jött k.jól a pdf változat. Csak beírtam a keresőbe hogy ötvenezer, aztán enter. Így meg is találtam gyorsan, de enélkül soha, mert azért ennyiért nem olvastam volna újra az egész könyvet :D

 

Ja, és így végül mégiscsak nekem lett igazam :)

Előzmény: cloaked (3502)
convar Creative Commons License 2011.07.01 0 0 3504

Fenyegetőzni nagyon csúnya dolog ám :) :P

Előzmény: ArthurClarke2001 (3500)
convar Creative Commons License 2011.07.01 0 0 3503

"felőlem kukoricaaratásra is megállhatunk....."

 

Annak még nincs is szezonja :D :P

Előzmény: ArthurClarke2001 (3499)
cloaked Creative Commons License 2011.07.01 0 0 3502

Valaki azért belegondolt, hogy a rajongásunk tárgyát képező Dűnében pont nem volt divat az igazi könyv?:P (A hagyományos papírkönyv meg egyenesen kihalt, az átrédízek mégis olyan jófejek voltak:)

 

Egyébként képtelen vagyok kikeresni bármit is a hat nyomtatott kötetből, inkább az elektronikus angol szövegben keresem meg.

OPi Creative Commons License 2011.07.01 0 0 3501

"az e-könyv sose fogja azt az élményt nyújtani mint egy igazi könyv"

- a dinoszauruszok is kihaltak egyszercsak  ;)

Előzmény: ArthurClarke2001 (3488)
ArthurClarke2001 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 3500

nem ártana :)

Előzmény: convar (3498)
ArthurClarke2001 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 3499

felőlem kukoricaaratásra is megállhatunk.....

ha megvan könyvbe neked és olvastad akkor már más dolog (amúgy könyvbe se nagy kunszt kikeresni mert nem egy vastag könyvről van szó és olvasás után lehet tudni mi melyik fejezetben van)

nekem is megvan a régebbi kiadás amúgy, bár én nagyon szeretem a keménykötetes Szukits könyveket , mondjuk lehet azért is mert mind jó könyvek és a kedvenceim (Teljes Űrodisszeia, Asimov összes, Sherlock Holmes összes, Conan összes, Lem)

Előzmény: convar (3496)
convar Creative Commons License 2011.07.01 0 0 3498

"vigyázz haver mert porton és filmkatalóguson is fent vagyok és más névvel huhú....."

 

Tényleg vigyáznom kéne? :)

Előzmény: ArthurClarke2001 (3495)
convar Creative Commons License 2011.07.01 0 0 3497

"Nincs annál nagyobb élmény mit kivenni a polcról, elolvasni vagy felkeresni benne valamit."

 

Már hogyne volna :)

Előzmény: ArthurClarke2001 (3491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!