Keresés

Részletes keresés

M6TTL Creative Commons License 2015.04.20 0 0 9190

Alapvetően igen, olyan mentőápolókat szeretnénk bevonni a vizsgálatba, akik az OMSz-nál kocsiznak.

Előzmény: _Nyuszi (9188)
cucu Creative Commons License 2015.04.20 0 0 9189

Kezd el megint, hátha most nem akadsz meg...:)

Előzmény: _Nyuszi (9188)
_Nyuszi Creative Commons License 2015.04.20 0 0 9188
Elkezdtem kitölteni, de megakadtam.
Ez csak főállású OMSZ munkavállalóknak szól, ha jól értem. Jól értem?
Előzmény: M6TTL (9187)
M6TTL Creative Commons License 2015.04.20 0 0 9187

Kedves Bajtársak!

 

A mentőápolók érzelmi állapotával kapcsolatosan végzünk kutatást az OMSz közép-magyarországi és dél-magyarországi régiójában. Kérünk benneteket, hogy amennyiben időtök engedi, töltsétek ki a következő onine kérdőívet:

 

http://goo.gl/forms/BjTBAOElXl

 

Az adatgyűjtés teljesen anonim, nem kérünk semmilyen személyes adatot. Mindkét régióra vonatkozóan rendelkezünk OMSz engedéllyel. További információkat a teszt elején olvasható ismertetőben találtok.

 

Segítségeteket előre is köszönjük!

cucu Creative Commons License 2015.04.18 0 0 9186

Végül is volt ott valaki az iskolából, csak nem időben, hanem amikor már visszafelé jött a mentő.

Lehet, nem gondolták, hogy ilyen hamar ott lesz. Azért is kértem a törlést.

Előzmény: _Nyuszi (9185)
_Nyuszi Creative Commons License 2015.04.18 0 0 9185

Naponta van ilyen..

Előzmény: cucu (9184)
cucu Creative Commons License 2015.04.16 0 0 9183
cucu Creative Commons License 2015.04.04 0 0 9182
cucu Creative Commons License 2015.04.04 0 0 9181
jniki82 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 9180

Nagyon szépen köszönöm a pontos felvilágosítást!

Előzmény: Törölt nick (9179)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.29 0 0 9179

Alapvetően a területi ellátási kötelezettség az ami eldönti; hogy egy adott helységből milyen betegség alapján melyik kórházba kerül a beteg.
Gyanítom;hogy a kérdés szülésre vonatkozik- ez esetben a siófoki kórházi osztálytól kell beszerezni egy ún. befogadó nyilatkozatot.
Ennek birtokában lehet kérvényezni az OMSZ reg. igazgatójától a siófoki szállítás engedélyezését.
A mentőszolgálathoz történő bejelentéskor közölni kell a fogadó intézmény nevét;és szállításkor kell a fogadó intézmény  nyilatkozatát bemutatni.
Ha a szülés előrehaladott  állapotban lesz az egység kiérkezésekor, akkor viszont nincs variálás - a ter. illetékes kórházba fogják vinni .

Előzmény: jniki82 (9177)
_Nyuszi Creative Commons License 2015.03.28 0 0 9178

Van az a helyzet, amik az egészségi állapot miatt kér mentőt az orvos.

Pl. kijön az ügyelet a "nem tud lábra állni" bejelentésre, megvizsgálja, szerinte trombózis, akkor mentőt fog kérni, aki pedig oda viszi a mentő, amit az ügyeletes orvos írt a beutalóra, illetve ahová az ellátási rend szerint tartozik a beteg.

Ha nem orvos kér mentőt, akkor pedig az ellátási rend lesz a mérvadó. Néha lehet sakkozni (pl. hídon történt baleset esetén a "Pesten vagy Budán lakik?" kérdés felmerülhet), de a "Székesfehérvár vagy Budapest" nekem eléggé fel nem vállalhatónak tűnik.

 

Kíváncsi vagyok, hogy a szakik mit mondanak egyébként.

Előzmény: jniki82 (9177)
jniki82 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 9177

Sziasztok!

 

Lehte nemjó elyen teszem fel  a kérdésemet, előre is bocsánat érte akkor!

 

Azt szeretném megérdezni, hogy más kórházba, tehát nam ahov atartozom is elvisz a mentő?Konkrétan arra gondolok, hogy én Székesfehérvárhoz tartozom, de az orvosom a siófoki kórházban van.Oda is kérhetem a mentőt?

Nagyon köszönöm a válaszokat? 

cucu Creative Commons License 2015.03.24 0 0 9176
cucu Creative Commons License 2015.03.23 0 0 9175

Szerintem másképpen kellett volna feltenned a kérdést...)

 

Mondjuk úgy, hogy esetleg tudja-e valaki...

 

 

Előzmény: inspectorcallahan (9174)
inspectorcallahan Creative Commons License 2015.03.22 0 0 9174

Az OMSZ-nál dolgozó kollégáktól kérdezném, hogy van-e olyan szabály, amely meghatározná, hogy a beosztás készítésekor milyen arányban osztható be a dolgozó éjszakára? Köszönöm!

Hnorbert Creative Commons License 2015.03.14 0 0 9173

Supervisort ültessék fel kocsira, több haszna lenne. A szarból ő sem tud várat építeni, ha nincs elég egység.

Előzmény: András80 (9171)
cucu Creative Commons License 2015.03.14 0 0 9172

Szupervisor?

 

Az nagyon kell!

Előzmény: András80 (9171)
András80 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 9171

Most jut eszembe ... tényleg van kocsi.

 

Pál bajtárs 4 napja nyilatkozta, hogy megerősítették a létszámot és supervisor is van már a mentésirányításnál.

http://nol.hu/belfold/ket-orat-kesett-a-mento-a-xiii-keruleti-mento-1521209

Előzmény: cucu (9170)
cucu Creative Commons License 2015.03.14 0 0 9170

Legyen...

Előzmény: András80 (9169)
András80 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 9169

már ha van bent kocsi...

Előzmény: cucu (9168)
cucu Creative Commons License 2015.03.14 0 0 9168

http://www.hir24.hu/sotet-oldal/2015/03/14/eletet-mentettek-a-bkk-dolgozoi/#sl

 

Kálvin téri metróállomáson történt az eset. Tehát a belvárosban, a Markó utcától egy útvonalon, simán lehet eljutni oda...

cucu Creative Commons License 2015.02.23 0 0 9167
cucu Creative Commons License 2015.02.19 0 0 9166

Ne aggódj, amikor az ápolók bérrendezéséről beszéltek, nem a mentőápolókra gondoltak! Ti szóba sem jöttök...

Én legalább is úgy érzékeltem a hírekben, hogy kifejezetten a kórházi ápolókról folyt a diskurzus.

Előzmény: anonymax (9164)
Mnemomic Creative Commons License 2015.02.19 0 0 9165

Minden szavad igaz. Munkatársam szokta hallgatni a t-rádiót abban 2-3 hónapja a gazdasági igazgatónk olyat nyilatkozott, hogy a főigazgató szerint nekünk nem kell jó bér úgyis hivatásból vagyunk itt. A továbbképzések meg azért vannak, hogy tudjunk másodállásban dolgozni a sürgősségi osztályokon. Na ezt nekem mondaná lehet, hogy ott helyben leköpném. Azért érdekelne akkor nekik miért van jó fizetésük a semmiért talán ők nem hivatás tudatból csinálják?...

 

 

Az meg, hogy állandóan azt mondogatják legyünk motiváltak az ember rohadtul nem lesz motivált. Aki itt van legalább 5 éve és nem debil annak elege van az egészből.

Előzmény: anonymax (9164)
anonymax Creative Commons License 2015.02.19 0 1 9164

Beérek, 6 óra még sötét van és hideg. A vonat ma időbe jött ez már egy jó pont.

 

Végre a megszokott állomáson és nem valami Isten háta mögötti omladozó szennytelepen helyettesítés.

Az autóink éppen kint vannak. Az egyik egy jól ismert alkoholistát próbál ellátni (aki vélhetőleg majd feljelenti, hogy aztán szaftos riportot forgathassanak az esetről) míg a másik épp szülést vezet le, miután sikeresen újraélesztett egy 70 éves embert. Belépek, a váltás már bent van, fáradt és roppant dühös arcok mindenütt. Figyelik a tv-s nyilatkozatot és a fejüket csóválják, - már megint a képünkbe hazudnak, a szóvivő a szájából minden olyan jól hangzik, a betanult szöveg szerint minden a legnagyobb rendben.

 

Pali tudja bár, de nem említi, hogy a EÜ összeomlásának határára érkeztünk, és az elégedetlenség hamarosan olyan gejzírként fog a felszínre törni, ami sajnos nem csak a vezetőket fogja elsodorni, de rengeteg civil életébe fog kerülni! Azt sem mondja, hogy az OMSZ igyekszik szerződésekkel bevédeni magát, hogy a látszatot fenntartsa. Fiktív képzések, és talán az előre megtervezett csődbe vezető használhatatlan méregdrága IFT rendszer megjelenése (angol Inteligens Fedélzeti zöldséges logisztikai Terminál) ... mind-mind erre mutat - szegény, nem mondhatja.

 

Az sem, hogy a vezetők milyen büszkék arra, hogy évek óta nem kértünk és nem is kaptunk béremelést, pedig egy átlag sormunkás egy normális mutinál, műszakos pótlékokkal már nettó 200 körül keres.

 

A mi nettó 100-unk, a túlórákkal, a felmerülő veszélyekkel és roppant felelősséggel együtt is szánalmasan alulfizetett. A jól fizetett vezetőink 0%- motiváció, 100% fenyegetés elvét tekintve még árnyaltabb a kép.

 

A jelenlegi piaci viszonyokhoz mérten a nettó 270 lenne az-az alsó és megérdemelt határ, ami bár az EU-s átlag fizetések töredékét jelentené ápolói munkakörben, mégis megélhetést biztosíthatna számunkra!

 

Helyette visszautasítjuk azt az 500ft paraszolvenciát az egyébként is agyonadóztatott betegektől, akik végső reményükben ugyan jobb ellátást várnak tőlünk, miközben megremeg a kezünkben a tű, mikor fáradtan arra gondolunk, hogy egy rozsdás ócskavassal zötyögünk a kátyúkon egy kórháznak csúfolt omladozó romhalmazba, ahol várhatóan inkább romlani fog az állapotuk a holtfáradt alulfizetett ápolók, és a betegtől irtózó orvosok (tisztelet az 1% kivételnek) között.

anonymax Creative Commons License 2015.02.19 0 0 9163

Ápolók napja? Na ne vicceljünk!

 

Azt mondja az államtitkár, hogy gondolkoznak az emelésen?

Én meg majd mondom a boltban, hogy gondolkozok a fizetésen!

cucu Creative Commons License 2015.02.18 0 0 9162

Üdv

Olvasom, hogy a MOK szerint hiba volt kiszervezni a betegszállítást, mert kapacitást vont el a mentéstől...

cucu Creative Commons License 2015.02.05 0 0 9161
cucu Creative Commons License 2015.02.03 0 0 9160

Állítólag átadták a Bátaszéki mentőállomást...

Az LMP szerint a mentősök a tönk szélén vannak. Ebben lehet valami...:(

 

Ősszel lejár a határidő az Uniós pénz felhasználását illetően. Úgyhogy fel kéne építeni a beígért (és már át is adott) mentőállomásokat.:(

 

Ja, és az utánpótlásról is érdemes volna gondoskodni, uraim. Nem csak rombolni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!