Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2019.11.20 0 0 71573

Az osztrák piac egy külön téma. Én sok-sok évvel ezelőtt amikor még csak fontolgattam az exportálás lehetőségét írtam email-t egy (a leg)nagyobb osztrák bordílernek. Kerek perec, minden mellébeszéd nélkül megmondták, hogy magyar bort nem tartanak. Nem a minőség miatt, hanem mert nincsen rá piaci igény.

Az, hogy a magyar bor minőségével lenne gond az egy olyan ostoba toposz volt a magyar blogtérben amit még mindig nem lehetett kiírtani. Pár madár károgott folyamatosan. A felsőbb kategóriában a magyar borok teljesen versenyképesek a világ elitjével. Ezt simán igazolta pár tucat borászat és egy ideje a huhogó seggarcok emiatt el is kussoltak. Konkrétan.

A magyar borok minőségével és ár/érték arányával az alapboroknál, tömegboroknál van. Ennek az oka pedig a hitvány szőlőültetvények, szakmai felkészületlenség, terhányság, igénytelenség és kapzsiság.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (71569)
Hepci Creative Commons License 2019.11.20 0 0 71572

"Egzotikus ország vagyunk" - ebben valószínűleg igazuk van.

Nagyjából példátlan, hogy egy elvileg szabad ország megválasszon vezetőjének gyors egymásutánban volt főkommunistát, Soros-ösztöndíjast, titkosügynököt, elmeháborodottat, majd a Nemzeti Együttműködés Rendszerét vizionáló, egyben ideológiai egyeduralomra törő, végtelenül korrupt szellemi hadirokkantat. :)

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (71562)
shiraz3 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 71571

a neten olvasottakat komoly fenntartással kezeld! vakok között a félszemű is király jeligére.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (71570)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.11.19 -2 0 71570

Arra egyébként nem gondolunk, hogy esetleg a külföldi boros szakma nagyon is ismeri a magyar bort , így általában szolva, és tudja, hogy mit várhat tőle?

És mivel tudja ezért van ekkora jelenlét és nem nagyobb?

Ahogy én olvasom rendszeresen a borrajongot, bennem az a kép alakult ki, hogy vannak bajsagok, mind a hosszú távon fenntartott szinvonallal, mind az általános szinvonallal. És az ismert neveknel, nem a feltörekvő pinceknel.

Ez egy szubjektív összkép az általam olvasottakrol.

De ha bennem ez a kép él, pedig alig pár éve "foglalkozom" borral, akkor egy külföldi érdeklődő is simán juthat hasonló konklúzióra. Ha időnként csinálunk jó borokat, de a színvonal évről évre ingadozó és évjárati hatástól függetlenül akár kritikán aluli is, mindezt felularazva, akkor miért toszakodjon a külföldi a magyar borral?

Én is nagyon gyorsan kénytelen voltam onon tokem és idegrendszerem védelmében kialakítani a listát, rajta a fejleccel, hogy "soha többet semmit innen".

Ha én egy külföldi kereskedő vagyok és ezekbol berendelek akkor bszhatom.

Milyen marketing segít azon ha szar a bor?

Vannak most is pincészetek akik sok bort eladnak külföldre, valahogy megoldják, mindenekelőtt talán jó bort és nem kozepszerut, 12 egy tucat, csinálnak és évrol évre képesek rá.

Ha már bormarketing, most találtam:

https://azonnali.hu/cikk/20191119_kickstarteren-gyujtenek-hogy-hiresebbek-legyenek-a-magyar-borok

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.11.19 -4 0 71569

Az az Osztrák vagy mittudomén milyen kereskedő honnan ismerné a magyar bort?

Én laikuskent lehet, hogy rosszul gondolom, nem akarok okosabb lenni a szakmabeliektol, majd kijavitanak.

Beülök az autómba a borommal és megkostoltatom vele.

És ha tetszik neki akkor deal.

Akkor felveszi a kínálatába és elterjed, hogy milyen fasza. Az ottani borbuzi kurzok meg gunterek blogolnak róla (felszopas nélkül), előbb utóbb pontozza a falstaff...

Ez annyira bonyolult ha jó a borom.

Apam amikor én még csak gondolat voltam tojást árult a piacon.

Odament hozzá egy nő és megkérdezte, hogy friss ez a tojás.

Apám fogta a tojást és odalottyantotta a földre  a nő lába elé.

Aki így láthatta, hogy mennyire rendben van a frissessége és vett is belőle.

Amikor én húsvéti sonkát árultam az újpesti piacon akkor felpakoltam a műanyag ládákat és a valójában gyönyörű árukat felakasztottam ra, hogy jól mutasson. Tömegek csodálták és vitték mint a cukrot.

Előzmény: Jocó0423 (71568)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 71568

Ez így nem teljesen igaz.

Az az Osztrák vagy mittudomén milyen kereskedő honnan ismerné a magyar bort?

nyilván kikéne vinni vásárokba ,bemutatókra, rendezvényekre.

Ha egy évben kimegy Gipsz pincészet minimum 40 rendezvényre Európában, akkor esetleg már lesz a nevének némi csengése és odafognak figyelni rá.

Na erre kéne fordítani az állami marketinget.

Itthon egy előzetes válogatás,(szakmai és nem haveri) mondjuk 10-15 borászat kiválasztása és aztán nyomulni a piacokon.

De előbb megismertetni, utána lehet eladni. És ez a drága mulatság.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (71558)
shiraz3 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 71567

Minden EU-s bortermelő ország használ Eu-s forrást bormarketingre. Plusz néha még sajét országa közpénzét is hozzáteszi. NEM a termelésről beszélek, hanem piacépítési segítségként.

Előzmény: BZoltan (71561)
shiraz3 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 71566

a Mondovino egy osztrák kereskedőcég rendezvénye! ha náluk nem nagyon van magyar bor, talán ez az oka annak, h nincs a rendezvényükön magyar bor... 

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (71562)
shiraz3 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 71565

Közpénz? Eu-s forrás.

shiraz3 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 71564

Bocs, de butaságot írsz. az hogy a kis borászatok nem jutnak marketingtámogatáshoz, az az uniós rendszer és a kicsik összefogásképtelensége miatt van főként. sok egyáltalán nem túlárazott magyar borászat van aminek jól jöhet ilyen támogatás. persze nyilván itt is el lehet lopni a pénzt...

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (71555)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.11.19 -2 0 71563

Nyilván az ördög majd a részletekben rejlik, mint máskor-;)

Csak azt nem tudom, hogy aki eddig is el tudta adni a borát külföldön mert megütötte azt a színvonalat, mindenféle marketing nélkül, az mennyi pénzt fog ebből kapni.

És mennyit a sauskak, laposak, tiffanok stb-k tehát a nagyok akiknek a bora itthon is szar( tudom ez szubjektív és az én izlesemnek) Csóró külföldiek mi vár rájuk.-;)

Persze ha arra gondolok, hogy a Varga pince mekkorát domborit állítólag külföldön...

https://www.balatontipp.hu/balatoni_hirek/varga-peter-figyelunk-a-piac-minden-rezdulesere/

Előzmény: BZoltan (71561)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.11.19 -1 0 71562

Azt hiszem itt olvastam.

https://www.boraszportal.hu/borvilag/oszi-emlekek-mondovino-a-becsi-borfesztival-4547#

A konklúziója nem az, hogy nem léteznek magyar világszínvonalú borok, hanem, hogy nem képviseltetik magukat egy ilyen komoly rendezvényen.

Egy másik írásban a világ csucsetermeinek borkinalatat elemzik és vonjak le belőle a következtetést, hogy szinte csak tokajt ismerik és ez rimmel arra a képre amely kép országunkrol el a külföldi fejekben, azaz, hogy egy egzotikus ország vagyunk.

https://www.google.com/amp/s/borrajongo.blog.hu/2018/01/23/a_magyar_bor_a_vilag_csucsgasztronomiajaban%3flayout=5

Előzmény: Hepci (71559)
BZoltan Creative Commons License 2019.11.19 0 0 71561

A kérdésed teljesen korrekt és érvényes. Mit keres a közpénz a bormarketingben.

A szőlő- és bortermelés ágazatában van állami jelenlét. A hegyközségi rendszer maga is egy közpénzből fenntartott rendszer. Vagyis az állam már most is költ közpénzt arra, hogy a bortermelőket segítse. Az, hogy ez mennyire sikerül az persze egy másik kérdés.

Erre rímelve nem az ördögtől való gondolat, hogy go to market stratégiában is részt vegyen az állam.

Hepci Creative Commons License 2019.11.19 0 0 71560

Krutzler jó, én a KisBécsben vettem tőle (alap) kékfrankost.

Előzmény: syntaxerror (71548)
Hepci Creative Commons License 2019.11.19 0 1 71559

Számos más országban is közpénzt áldoznak bormarketingre. Van, ahol ez be is jött, lásd Ausztria.

Van aztán olyan közpénzköltés, ami a világ más részein valószínűleg nem dívik: kevés helyen tőkésítenek fel ennyire kormányfőhöz feltűnően közel álló oligarchákat (= tahókat), és különféle focicsapatok stadionjait se hinném, hogy szokás lenne felépíteni Európa európaibb részén.

Nem tudom, ki mondta ezt a mondovinós dolgot, de romantikus túlzásnak érzem, hogy ne lenne pár magyar bor, ami bármilyen mérce szerint világszínvonalú...

Szóval én nem sajnálom a borra a közpénzt - a közpénz fő funkciója egy ilyen típusú félbalkáni banánköztársaságban úgyis jellemzően az, hogy ellopják.

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.11.19 -1 0 71558

Miért kell közpénzből fizetni a bormarketinget?

Nekem ez sem érthető.

A magyar bornak jelen kell lennie a külföld "polcain" és akkor az onnan levehető és megkostolhato. A jó bornak nem kell cégér.-;)

Valahol olvastam, talán borrajongon, nem emlékszem, hogy a becsi mondovinon nulla azaz nulla magyar bor tudja képviseltetni magát. Nyilván nem pénzhiány okán, hanem mert nem ütik meg a színvonalat. Ha pedig nem ütik meg a színvonalat akkor mi a fszt akarnak a  marketinggel, közpénzből?

Előzmény: Hepci (71557)
Hepci Creative Commons License 2019.11.19 0 0 71557

Hát, talán valamivel hasznosabb, mintha építenének egy újabb stadiont, ezúttal Mecseknádasdon, a helyi NB-5. osztályú csapatnak.

Mondjuk a felét ellopják, marad bormarketingre 2 milliárd.

Egy stadionnál a 70%-át lopnák el.

Előzmény: altimus (71556)
altimus Creative Commons License 2019.11.19 0 0 71556

> Lenne annak a pénznek jobb helye is.

nagyon jo helyre fog ez a penz menni. fontos emberek fognak utazgatni a vilagban, bor bemutatokra, kiallitasokra, szingapurtol, tokyon at new yorkig.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (71555)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.11.19 0 0 71555

Lenne annak a pénznek jobb helye is.

Amelyik bor és borász külföld kompatibilis annak enélkül is menni fog, lásd a Zoli borai.

A pusztulatra tularazva meg gyorsan rá fog unni a külföldi fogyasztó is.

És még inkább kopkodni fog a magyar borra.

Néha sokszor az az ember érzése, hogy mindenre van pénz csak arra nem amire igazán kéne.

Sao pauloban vízvezeték, Mexikóban templom stb.

Előzmény: altimus (71554)
altimus Creative Commons License 2019.11.19 0 0 71554

Aradnak a jo hirek, a pannon puma ugrani keszul!

https://444.hu/2019/11/18/12-millio-eurobol-fogja-az-allam-reklamozni-a-magyar-borokat-jovore-kulfoldon

"Az agrártárca 12 millió euró értékben (azaz mintegy négymilliárd forintból) borpromóciós programot indít a magyar borok értékesítésének támogatására - jelentette be Feldman Zsolt mezőgazdaságért felelős államtitkár az Agrárminisztérium hétfői közleménye szerint."

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.11.18 -2 0 71553

Ez az alak rosszabb, mint a sauska.

Tablettás borban utazik.

Benne volt a tévében is, tehát igaz.

Előzmény: kifli (71551)
kifli Creative Commons License 2019.11.18 0 0 71552

e kő menni, oszt mögnézni

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (71545)
kifli Creative Commons License 2019.11.18 0 0 71551
Előzmény: kifli (71546)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.11.18 -1 0 71550

Fajeleszto.

Előzmény: Jocó0423 (71549)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.11.18 0 1 71549

Persze mert az olyan határozatlan :DD

syntaxerror Creative Commons License 2019.11.18 0 0 71548

Eisenbergbol szoktam inni a Krutzler borait (Tar Ferencnel is kaphato legalabbis az volt), nagyon szeretem oket, igazi fuszeres kekfrankos vonal, kategoriatol fuggoen konnyedebb vagy “nagyborosabb” kivitelben. Lehet hogy nem organikus vagy tudomisen :) es kent biztosan hasznal, de a borok finomak

Hepci Creative Commons License 2019.11.18 0 1 71547

Talán csak nem emlékszel.

Az már a kénmentes Wittgensteinek után volt...

kifli Creative Commons License 2019.11.18 0 0 71546

heisenbergtől  nem ittam semmit,

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.11.18 -2 0 71545

Én ezt el is hiszem, de valamit írhatnatok a borokról, nekünk kevésbé szerencseseknek, akik nem lehettünk jelen.

Az eisberg dac kapcsán jutott eszembe.

Rakerestem a vivinon és nem sokmindent találtam.

Szóval benned bíztam, hátha kostoltad is.

Én vakon, kóstolás nélkül tuttira nem rendelek belőle, különösen, hogy már tele van a pince idén rendelt, nem olcsó borokkal.-;)

Most már innom kéne elkezdeni őket!-;)

Előzmény: kifli (71544)
kifli Creative Commons License 2019.11.18 0 0 71544

az biztos, hogy a legnszínvonalasabb monstre kóstolórendezvény volt most is a Mitiszol!

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (71537)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!