Keresés

Részletes keresés

Okos Toba Creative Commons License 2003.10.08 0 0 2996
Ez már volt?

zion = z one = zero one

Pedro 14 Creative Commons License 2003.10.06 0 0 2995
"Talán épp Pedro 14 (lehet nem is ezen a fórumon) elkottyintotta :)), hogy a következő Mátrix játékban vélhetően kik fognak majd harcolni egymás ellen (ez részben alátámasztja nikolausz alább ismertetett elképzelését2

Én mondtam ilyesmit, mármint ha egyre gondolunk. a Mátrix Online sztorija.

Előzmény: vasjanko (2987)
qwer1234 Creative Commons License 2003.10.05 0 0 2994
én meg nem küldtem senkinek sem levelet és senkitől sem várok. :-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.05 0 0 2993
Kösz, hogy említesz.
A filozófiai vonalhoz még annyit, hogy a Revolutions reklámszövege, hogy
"Aminek kezdete van, annak vége is."
az igen csak a Bibliára hajaz, hogy
"Én vagyok a Kezdet és Én vagyok a Vég."
Alfa - Omega.
Előzmény: vasjanko (2987)
deepak Creative Commons License 2003.10.03 0 0 2992
Hozzám meg még nem érkezett meg a mailed.:)
Előzmény: vasjanko (2989)
nikolausz Creative Commons License 2003.10.03 0 0 2991
Mélment tőlem is!
Előzmény: vasjanko (2989)
Okos Toba Creative Commons License 2003.10.02 0 0 2990
Mail ment
Előzmény: vasjanko (2989)
vasjanko Creative Commons License 2003.10.02 0 0 2989
Kedves nikolausz,

és van ötleted, hogy lehet a Ghost in the shellhez hozzáférni?
Eléggé felkeltetted az érdeklődésemet!

ON

Volt kis időm, kicsit olvasgattam más topikokat is, éshát aki nem rettent meg az én agymenéseimtől, annak szívből ajánlom a Kultúra fórum Matrix-Reloaded topicjából Okos Toba, Cyron és GBG vitáját úgy a 720-780. hozzászólások környékén.

Sajnálom, hogy én kicsit későn ébredtem, végülis úgy tűnik, mostanra egy csomóan túl vagytok a Mátrix Nagy Igazságain! :)))

Miközben a záróakkordot még nem is láttuk!

Dehát, fogunk azért még nagyot nézni!
Ebben biztos vagyok!
:)))

Előzmény: nikolausz (2988)
nikolausz Creative Commons License 2003.10.02 0 0 2988
Amúgy nekem jobban tetszett volna, hogyha az energianyerés helyett mással magyarázták volna az emberek mátrixba kapcsolását. Akár elkepzelhetnénk a halózatba kötött agyakat egy nagyon jó hardvernek (lásd alább). Az ember amúgy is csak kis hányadát használja ki az agykapacitásának, a többit pedig a gépek felhasználhatnák mindnféle okosságra (például prímszámokat keresgélhetnének:-).
Az új szövetség mellett szól Hámán tanácsos beszéde Neoval arról, hogy az emberek mennyire rá vannak utalva a gépekre. No meg persze a jószándékú programok (orákulum)léte. Mert az az öreg néni biztos, hogy pozitív szereplő. Többször elhangzott, hogy lehet, hogy Smith menti meg az emberiséget, meg hogy az orákulum negatív szereplő (Neoval egyetemben). Ezek túl nagy csavarok lennének, az átlagemberek nem ennék meg. Én sem örülnék.
Nekem az animatrix second renessaince-ban pl. kifejezetten szimpatikusak voltak a gépek. Az emberek már kevésbé.

A Ghost in the shellt meg nézzétek meg, ha megtehetitek!

Üdv

Előzmény: vasjanko (2987)
vasjanko Creative Commons License 2003.10.02 0 0 2987
Engedelmetekkel... most inkább idegyűjtök néhány hozzászólást, amik már elhangoztak, és úgy gondolom, hogy megint itt a helyük.

Ahol most tartunk(a gépekkel való szövetség, test+lélek=hardver+szoftver, továbbá az egész Mátrix/MI célja) Okos Toba - 2672 (jelenleg 7.oldalon) hozzászólásában (is) tök jó értelmet kap.

Talán épp Pedro 14 (lehet nem is ezen a fórumon) elkottyintotta :)), hogy a következő Mátrix játékban vélhetően kik fognak majd harcolni egymás ellen (ez részben alátámasztja nikolausz alább ismertetett elképzelését)

A filmek filozófiai képletéről összefoglaló:
visuo - 2407. hozzászólalásában
(most 12. oldalon)

Hogypediglen abszolute szubjektív legyek, idepöttyintem az én kedvenc hozzászólásom adatait is (nagyon szép)
...
na, itt kerestem vagy egy óráig, és nem találtam :((, lehet, nem ezen a fórumon olvastam!
Egy orosz (?) írónő könyvét idézte, asszem három szobáról (?) és a bölcsességhez vezető útról! Szépen rímelt a Mátrix filmek egymásra építkezésére. Emlékszik valaki, hogy olvasta volna? Esetleg maga a beíró :))???
Hálás lennék, mert keresem a Forrást!
(márhogy miből idézett :))

Előzmény: nikolausz (2985)
vasjanko Creative Commons License 2003.10.02 0 0 2986
„Most igazán nincs időm ezt kifejteni sajnos. De majd vasjankó továbbviszi a gondolatmenetet helyettem.:))”

Emmán igaz, és éppen most fogtam egy levélhez is –hozzád :)))

És milyen jó, hogy végre mások is vissza- meg idetaláltak.

Okos az okfejtésed kedves ügynököm :)), csakhogy, ha ezt követjük, zsákutcába jutunk: a MI nem tudott volna öntudatra (önálló, tudatos gondolkodásra) ébredni sose – pont azon korlátok miatt, melyeket leírsz.

Hogy képletes legyek, az én MI verziómat úgy képzelem, mint a hangyabolyt (vagy, ha már scifi fórumban vagyunk az Aliens modellt)

Van a Vezérlő / tudat (Anyakirálynő) és ehhez vannak kötve a mobil gépek (dolgozók) szoftveresen :))).
Jelen esetben ugyanehhez a központhoz van bekötve az emberi test (hardveresen) és ugyanehhez a tudathoz van kötve elméjük is (szoftveresen). Tehát, ha úgy vesszük, az emberi tudatok a Mátrixban eleve mesterséges tudatok (szoftverek). (nikolausz: emberi testbe helyezett AI).

Amíg ki nem bújnak alóla!

Zion kibújt alóla.
Smith és Neo pedig még kintebb jutott – vagy épp beljebb :).

Nem akarom ismételni magam, korábban bővebben írtam erről.
A lényeg:
Smith programokat hackelve
Neo az emberi érzelem, és a spiritualitás megtapasztalása útján (a józan ésszel szembe=hit) jut el
UGYANODA.
Mert a két út végülis ugyanaz: a „valóság” avagy a programok törvényszerűségeit megismerve felülkerekedni.

Tehát, szerintem ezen a szinten értelmét veszti mesterséges intelligencia és tudat között különbséget tenni. Vagyishát ugyanazok. Neo és Smith pedig ennek az EGY érmének két oldala:

Deepak remek 3in1 gondolatát folytatva:

Az öncélú (vírus) Smith – az EGO
Az érzelem, hit és reményvezérelt Neo – a FELETTES ÉN (LÉNYEG)
Megjelenési formája.

Harcuk pedig örök.
Nézzünk csak önmagunkba.
Bele mélyen az EGYséges tudatunkba.
Ugyehogyugye!?
Ott a KÉTség!
:))))))))))

+ Ez az emberi tudatok hackelésével történő MI öntdatra-ébredés jobban is tetszik, mint ahogy eddig én elképzeltem ezt!
Köszi nikolausz!

nikolausz Creative Commons License 2003.10.02 0 0 2985
A fiverek sokat meritettek a Ghost in the shellbol. Ott is magatol jot letre az MI, tobb emberi tudat hackelese reven, a tudatokat (cyberbrain)osszekoto halozatban. Miert ne lehetne tokeletes MI? Elvegre ez egy Sci-Fi.
Amugy a Mesterseges ertelem (AI) film pont az erzelmeket (mesterseges erzelem jobb cim lett volna)vizsgalja az MI-val kapcsolatban.

Amugy a film vegen szerintem egy uj szovetseg lesz a gepek es az emberek kozott. A forradalom pedig majd ket szinten zajlik, emberek a gepek ellen, reform AI-k (orakulum)a matrix jelenlegi vezetoi ellen. Neo pedig egy emberi testbe helyezett AI.

Előzmény: deepak (2984)
deepak Creative Commons License 2003.10.02 0 0 2984
Node Agent_Mayer!

És mi van akkor, ha úgy hozunk létre MI-t, hogy - és figyelem a következő eszmefuttatás már nagyon egyszerű - egy magát EGYségesnek hitt MI mégis több részből áll. Emberi mintára, mint a test-szellem/elme-lélek.
3(vagy x) in 1.
Feltételezem, hogy mindenki veszi az adást.:)
Természetesen az EGO-MI nem tud az érzelmeket irányító LÉLEK-MI-ről... stb, mint az embernél. Ez ám az izgalmas dolog!:)
Most igazán nincs időm ezt kifejteni sajnos. De majd vasjankó továbbviszi a gondolatmenetet helyettem.:))

Előzmény: Agent_Mayer (2983)
Agent_Mayer Creative Commons License 2003.10.02 0 0 2983
Persze deepak!

Nem ismerném fel, mert valóban hasonlítana az emberi gondolkodásra, vagy viselkedésre, hiszen maguk az ügynökök és főleg az orákulum is ilyen MI-k... de ettől függetlenül én azért mondom hogy "tökélletes " nem létezik, mert bár valóban tanul a rendszer és ez valóban Nagyon fejlett MIre vall, de az érzelmeket nem lehet eltanulni, márpedig a mesterséges intelligenciába ez is benne van.. Érzelmek. Nem csak azt csinálja az MI amire az el van rednelve, hanem annál sokkal többet, ugyebár a felügyelik a Matrixot, és közben "tanulnak", de ettől függetlenül nincsen saját akaratuk, mondhatni... nincsen érzelmük, csak teszik a feladatukat nagyon okosan. Persze ha az MIbe szerinted nem tartozik bele az érzelmek, a saját akarat létezése, akkor természetesen az MI ezáltal tökélletes, de mivel szvsz az MIhez hozzátartoznak ezek, merthogy Önálló gondolkodás érzelmekkel az igazi, ezáltal a Matrix gépi világában egyedül Smith az, aki Igazán MI...

Előzmény: deepak (2982)
deepak Creative Commons License 2003.10.02 0 0 2982
Hali Agent_Mayer!

Miért ne létezhetne tökéletes MI? Hogy definiálod az MI-k között a "tökéletest"?:) Mint gondolom Te is tudod, hogy az MI kísérletekben nem az van előtérben, hogy minél sokrétűbb programozással hozzák létre, hanem az önálló tanulás megtanítása.
Namármost, ha el tudod fogadni alapnak a Mátrix szituációt, miszerint már közel 100-150 éve a Mátrix felügyeli kb. 6 milliárd ember minden cselekedetét, stb... ezeket az adatokat feldolgozva, beépítve a saját "programjába" TANULÁSSAL, szvsz elég elképzelhető, hogy nem tudnád felismerni, ha találkoznál vele, hogy ő gép.:)

Előzmény: Agent_Mayer (2977)
Agent_Mayer Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2981
Az bezony nem csak 2 Smith hanem több annál :DDD

A Tenegri Sün igaz ;) nekem is az jutott eszembe de az Izé jobban találó rá :D...

A Vissza a jövőben különálló részek egymástól függetlenek... a Matrix meg össze van kötve, szorosan :) A Vissza a Jövőbenben meg érezni lehet a Pénzért csináltuk a folytatást fílinget, a Matrixnál meg a Pénz ami miatt Megvalósulhatott a tirológia,merthogy annak uindult volna de ha elbukik akkor nem lett volna szal értitek :D

qwer1234 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2980
Azt észrevettétek, hogy amikor az 1000 Smith áll az esőben, akkor a háttérben lévő épület ablakaiban minden szinten áll 2 Smith ügynök ?
Brucka Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2979
hát én nem tudnék ilyen eszmefuttatásokat összehozni..ámulok bámulok csak némelyiken..
Előzmény: Agent_Mayer (2977)
qwer1234 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2978
Szóval az "izé" szerintem leginkább egy tengeri sünre hasonlít. :-)

Mindenesetre a matrix I-II-III nekem lesz olyan triológia mint a Vissza a jövőbe I-II-III.

Agent_Mayer Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2977
Szakértés :)))))))) Na azért az igazi szakértők, az alkotók :) Ők azok értenek midnen részletet szerintem :D Remélem :D

Érdekes Filozófia vasjanko!

Én szerintem tökélletes MI (mesterséges intelligencia) nem létezik! Nem is lehetne megcsinálni, hogyha számítógépes alapokra akrbánk helyezni... miért is? Nos... egy ilyen rendszer programokból áll... minden egyes helyzetre megkeresi a megfelelő választ, és aszerint cselekszik. Mondhatjuk azt is, hogy szinte mindig a legmegfelelőbb cselekedetet lépi, és mondhatni ez a legokosabb cucc a világon... tökélletes... de van egy bibi: Nem önálló a gondolkodása, nem lehet olyan programot írni hogy menj istenhírével és csinálj valamit amihez KEDVED van. Minden egyes, Program egy feladatot lát el, és amennyiben ez a feladat megszűnik, nem lesz többé szükség az egységre, ez meg a program felfogása szerint maga a halál... nem lehet olyan mesterséges dolgot programozni, ami önállóan dönt, ami megmondja mit AKAR, ír egy verset csak úgy hipp hopp, vagy egyszerűen fellázadna az emberek ellen mert nem tetszik neki valami... Természetesen be lehet programzoni, hogy egy idő után elege legyen azt öljön... de ettől még nem a maga döntése a gilkolás, hanem mert az Ösztönei(programja) ezt parancsolja... Ösztönös.. az ösztöneinek ki van szolgáltatva. Ebből következik, hogy a Mesterséges Intelligencia, maximum egy Állati értelem lehet, mely hiperokos, de nem elég intelligens! Mert más az okos és az Intelligens...

Smith esete Mese habbal, hiszen az Öntudata már az EGyesülés elött érzékelhető és hallható volt (Ki kell jutnom innen...) Azaz ő az élő példa arra hogy lehet előállítani olyan MI-t mely hasonlóan gondolkodik mint az ember... De mivel ilyet nem lehet... mert, egyszerűen nem lehet :D Ezért Smith létezése kérdőjel... A film mese habbal ez biztos, de azért olyan joo, mert nagyrészt tudományosan lehetséges dolgokat mutanak benne (bár a légpárnás hajót nemtudom hogyan gondolták :D Mindenesetre mindez egy nagyon jó mese, amit nem ovlasnék fel a gyerekemnek este... nem azért mert félne hanem mert olyan hosszú:DDDDDDDDDDDDDD

Pedro 14 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2976
"És erről még mit tudsz???
Mikor jön ki?"

Novemebr 4

Előzmény: vasjanko (2968)
Brucka Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2975
asztaa..itt aztán megy a szakértés >8))
vasjanko Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2974
Na, elérkezett az a pont, amiben én magam ellenkezem a Mátrix alapjaival és ezzel magyarázom -ahogy korábban is írtam-, hogy a filmmel kapcsolatban a figyelmemet kevésbé a gépek öntudatra ébredése, mint inkább a Felébredő Neo (és Smith) kálváriája köti le.

Mert én _alapvetően_ nem hiszek abban, hogy a tudat mesterségesen előállítható. Anyagszerű dolgokból (gépek-energia) létrejöhet.

Mindegy, azért képes vagyok eljátszani a gondolattal: én az első film után (kiindulva a 2001 Űrodüsszeiából) úgy képzeltem, hogy egyszercsak összeáll egy vezérelv - kialakul EGY tudat (a programok összességéből /amúgy épp emiatt kételkedem, mert szerintem ez nem lehet egy alulróljövő kezdeményezés, de mindegy :-))

Ez a tudat azután valóban továbboszthatja magát (ahogy te írod, ott lehet mindenütt)... viszont szerintem meg a gépekben nincs benne - ők végzik a dolgukat, ahogy beprogramozták. Intelligensen, de nem öntudatosan :-)) Irányítják őket a Központból.

Smith azért lehet más tészta, mert az ő kódjait feltörték, ő meg újból összerakta magát... és az én megközelítésemben azért hihetőbb az ő "éntudat" kalandja, mert járt benne emberi lélek (egy ideig EGYek voltak Neoval).

Ha Neo egyáltalán emberi, ugye... :)

De, mint korábban írtam, és már megint ezen lovagolok (tehát egyfajta vesszőparipa) a tudat (ha van) már mindegy honnan eredez. Elveszíti lényegét a programozás (a genetikai=testi, vagy a számítógépes=mesterséges). Egyedül megjelenülési formájában különbözik.

Smith és Neo esetében pedig már úgy sem.

Ezért gondolom, hogy a MI - egyfajta Tudatforrás, amit az alkotók (hogy anyagszerűen megjeleníthető legyen, a szilárd-megfogható és a légnemű-megfoghatatlan közti állapotban prezentálnak -akárcsak a Solaris hatalmas tudatóceánbolygóját).

Bocs, ha nagyon elvont vagyok, csak bennem így épül ez a film. De épp az a jó, hogy csomó más olvasata lehet.

Főleg így, hogy még nem is láttuk :)))))

Ez aztán a kreatív időszak!

A vizeket meg hagyd csak :)

Előzmény: Agent_Mayer (2973)
Agent_Mayer Creative Commons License 2003.10.01 0 0 2973
Az MI alatt Mesterséges Inteligenciát értesz?

Mert ha igen... az mindenütt van, bár vélleményem szerint mindenki csak egy központi feladatot lát el (őrszemek= search and destroy) és most megint visszatérnék Smithre :) Sztem Ő az igazi Mesterséges Inteligencia, hiszen míg mindenki teszi szépen a számára kiszabott feladatot, addig Smith ellen akar állni, fel akar szabadulni... nem AKAR korlátokat... és a Szabad AKARAT ami igazán intelligensé teszi Smithet :)

Ezt a vizes dolgot nem értem... a Megtisztító eső jool hangzik, de igazából sztem az csak hangulatfokozásra van berakva... Szakadó eső, sötétség, villámok... világvége fíling. De hogy az Orákulumnál is folyadékossá válna... ilyet nem vettem észre.

vasjanko Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2972
Most kaptam egy TV spot-ot.
Nem materializálódik a fej, hanem éppen szétdurran.

Neo jól felhúzhatta :-)))

Előzmény: vasjanko (2971)
vasjanko Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2971
Amúgy meg:

MI = vízfejű gyermek

jóóóóó

vasjanko Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2970
"matirializálódik"
dejó elírás: matrix + matera :-))

de amúgy: materializálódik

Előzmény: vasjanko (2969)
vasjanko Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2969
Voltam a hivatalos oldalon.
Kerestem a soundtrackot, de nincs.
Viszont télleg jók ezek a plakátok.

Azt néztem, mekkora szerepet kap a víz ebben a részben. Nagyon mély szimbolikája van a víznek, de ebbe már télleg nem mennék itt bele :)

Láttam egy képet a fotók között, amelyen az látható, ahogy matirializálódik a MI (én így hívom, mert a filmben így hívták és szerintem vele találkozik Neo). Szóval az "izé". No, hát látni, mintha vízből állna össze az arc.

Ezenkívül, mikor az Orákulummal egyesül Smith (mert szerintem is) ott is cseppek kerülnek a Mátrixba (és további folyadékcseppes jelenetek láthatók a TV spotokban is)

Nem is beszélve a "megtisztító" esőről Neo és Smith összecsapásakor.

és persze a könnycseppek, amik majd a végén potyognak
:)

vasjanko Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2968
"Kár hogy a majd megjelenő Offical Soundtracken nem lesz ramolyan megszokott Techno Metál cucc... bár a Don Davis féle kórusklasszikus cucc is elég kúl :)"

És erről még mit tudsz???
Mikor jön ki?

Előzmény: Agent_Mayer (2965)
Pedro 14 Creative Commons License 2003.09.30 0 0 2967
"És találtam egy új kapcsot a filmek között, Pedro 14 nyomán haladva.
Amikor a nemvalódi Mátrixban vannak a szereplők ugyanúgy eltakarják a szemüket (mindenki napszemüvegben nyomul), mint most majd Neo, aki számára nemúgy létezik a valóság, ahogy a többiek számára (hogy akkor mostmár finomabban fogalmazzak :-)))"

Ez szerintem nagyon találó megállapítás. Mert aki tudja az igazságot az napszemüveget hord. Amúgy a szeme bizti sérült, én vaknak hívom, pedig Ő lát igazán :)

Előzmény: vasjanko (2966)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!