Keresés

Részletes keresés

Parti szél Creative Commons License 2019.09.01 0 0 74438

Ez most milyen kérdés? 

Van valami ajánlatod? 

Melyik a felesleges kör? 

Szeretném látni a lehetséges megoldásokat, legutolsó sorban marad a papír alapú térkép, ahogy eddig is, de ez egyre nehézkesebb, na meg szeretnék haladni a korral.

Szóval, ha tudsz valamit, akkor kérlek mondd el, milyen lehetőségek vannak szerinted? 

 

Előzmény: Schaf (74435)
Schaf Creative Commons License 2019.08.31 0 0 74437

Ahham.. te is szeretnél vagy csak nem tudod mikor mwlyik nicken írj?  :)

Előzmény: Bóra (74436)
Bóra Creative Commons License 2019.08.31 0 0 74436

Amennyi feltétlenül szükséges rá. Egy Forinttal sem több!

Előzmény: Schaf (74435)
Schaf Creative Commons License 2019.08.31 0 0 74435

Hagyjuk a felesleges köröket...

 

Mennyi pénzed van rá?

Előzmény: Parti szél (74433)
osm Creative Commons License 2019.08.31 0 0 74434
Előzmény: Parti szél (74433)
Parti szél Creative Commons License 2019.08.31 0 0 74433

Felmerült a tablet gondolata, sajnos nekem egy régi, ma már erősen gyengélkedő van, nem is szeretnék ebben az irányban fejleszteni, a telefon pedig nagyon kicsi, számomra legalábbis kicsi ahhoz, hogy egy ismeretlen kikötőt előre feltérképezzek. 

Laptop 12 ", szerintem ez megfelelő méret volna nekem. 

Ezzel együtt is köszönöm a válaszodat, de még reménykedem, hogy a nagy tudású topik lakók hasznos tanáccsal tudnak szolgálni egy a témában analfabétának. 

 

Előre is köszi mindenkinek. 

Előzmény: TamiBT (74432)
TamiBT Creative Commons License 2019.08.30 0 0 74432

 - javaslatom, tablet es mobilra is felteheto a Navionics, ez is már Garmin-é, nemrég vásárolták fel a céget.

Előzmény: Parti szél (74431)
Parti szél Creative Commons License 2019.08.30 0 0 74431

Szevasztok!

 

Sok energiátok van felesleges vitákra. 

Most nagyon szépen kérek minden hozzáértőt, hogy gondolja végig a problémámat

és legjobb tudása szerint segítsen nekem. Hajózási térképet szeretnék vásárolni,

természetesen legális forrásból és ezt a térképet a saját laptopomon szeretném üzemeltetni 

Windows alatt. A laptop Dell 7280.

Amit a kereskedelem ma kínál nekem, az a Garmin Chartplotter, megközelítőleg 800.000 pénzért.

Ez az én kicsi hajómra teljes mértékben értelmetlen lenne, persze a keret nincs is megengedve. 

Nős vagyok, mint olyan sokan ebben a kicsi hazában. :)

Szóval a meglévő laptopra kell egy térkép Dél-Európáról, hogy ne csak Internet közelében működjön,

egy Garmin GPS antenna /gondolom/ és egy progi, ami a hajó helyzetét feltünteti a térképen, hogy valóban

használható egységet képezzen a tengeren.

Remélem pontosan meg tudtam fogalmazni a problémámat e késői órában, ha valakinek valami nem érthető, akkor megpróbálok a kérdésre jól válaszolni, pedig a számítástechnikához nem nagyon értek. 

Nagyon bízom bennetek, mert Ti igazán érthettek hozzá.

 

Előre is köszi: Parti szél

Fricu1 Creative Commons License 2019.08.30 0 2 74430

CSAK EZT kérdeztem. Semmi mást:

 

A törölt hozzászólás dátuma:
2019-08-22 19:51:07

A törölt hozzászólás szövege:
Uraim!
használ valaki hazai netről rendelt kínai csodák közül valamelyiket?
8e körül van az 5"-os, 10-ért a 7"-os. "Teljes" EU térképpel, tokkal vonóval.
Nem állandóan kapható, de újra meg újra elérhető pár hét-hónap kihagyás után.
 
(pl.:<a href="https://gruppi.hu/index.php?pcode=ohpnuly8cbtrbczd31o4&amp;hirlevel=1&amp;fromnl=2019-08-16&amp;a=0&amp;nlus=2461683"; rel="nofollow" data->https://gruppi.hu/index.php?pcode=ohpnuly8cbtrbczd31o4&amp;hirlevel=1&amp;fromnl=2019-08-16&amp;a=0&amp;nlus=2461683</a>;)
&nbsp;
Primo van rajta

 

Ebben hol találtok bármi warezre utaló dolgot??? Bármit, amiért engem köpködni kell?

Ekkor még nem volt a kezemben sem. Mikor megjött, ezt találtam:

 

És újra: számlára vásárolt, 1 év garanciás, bejegyzett magyar webshpopból, többszázas eladással. Linkeltem a forrást is.

 

Nézzétek meg hamar, mert újra letörlik nyilván...

Előzmény: Jahno (74428)
Schaf Creative Commons License 2019.08.30 -3 0 74429


OFF

Komolyan itt lenne az ideje a téma elengedésének, mert hamarosan egy tiltás is beugrik, ha nem bírod felfogni amiket írunk.

Az első kérdésedben kifejezetten olyasmit kérdeztél (és utána még fokoztad is, hogy Wayteq navid is van - gondolom az is lopott NNG szoftverrel, mert mi mással) amiből nem csak nekem, de mindenki másnak is az jött le, hogy bizony itt valami nem kerek. Azután ahelyett, hogy elfigadtad volna, hogy ebben a témában nem segítünk, nekiláttál hisztizni meg OFF-olni a Topicot.



Ez a Primo meg Primo exe bullshit...   hivatalosan nem lehet az... Mert az említett program indító exe-je: Navigator.exe

 

 

Mivel én értek hozzá, te meg nem, ezért ha már válaszolok illene feltételezned, hogy tudom miről beszélek...  Ez nem az a fórum, ahol a hozzád hasonlók osztják az észt mert olvastak valamit egy warez fórumon..  Hogy te trükköztél-e vagy a forgalmazó az jelen esetben mellékes. Az általad adott információk és az elmúlt 15 év tapasztalata alapján egységesen feltételezhettük, hogy lopott szoftver van a készüléken. (Most sem vagyok benne biztos, hogy nem)

Szóval szépen engedd el  témát. Ha van olyan kérdésed ami szerzői és mellékes jogokat nem sért, tedd fel bátran, de itt túl sok volt egy időben azok száma akik az innen-onnan beszerzett olcsó szarjukra akartak valahogy okosba szoftvert varázsolni és utána előadták, hogy "hát így vettem"...

Ha nincs, akkor a téma itt lezárva, mert tényleg elbúcsúzhatsz az Index fórumtól egy időre a végén...

ON



Előzmény: Fricu1 (74427)
Jahno Creative Commons License 2019.08.30 -1 0 74428
"Pl. ez szar, lassú ne vedd meg. Vagy: én 2 éve használom, megszoktam, ajánlom." Ebből kimaradtam, hogy kérdezted.
Előzmény: Fricu1 (74427)
Fricu1 Creative Commons License 2019.08.30 0 0 74427

Igen.

De trükkösek: Primo alkönyvtárban, Primo.exe néven van a navigációs szoftver. Ezért tételezte fel a sógorom, hogy az van rajta...(és még egyszer: ezzel vettük, nem mi varázsoltuk rá, nem is céloztam arra, hogy segítsetek bármi mást rátenni)

Viszont ha a tulajdonságokra kattintasz ott már szerzőként a Microsoft szabadon letölthető progija jelenik meg: MapFactor Navigator

És persze ez is jelentkezik be bekapcsoláskor.

 

Én hülye meg azt hittem, hogy itt azért vannak az emberek, hogy (a törvényes keretek közt) segítsenek egymásnak. Ehhez képest én közöltem bármi infót róla.

Pl. ez szar, lassú ne vedd meg. Vagy: én 2 éve használom, megszoktam, ajánlom.

 

De nem, abban merül ki az itt megfordulók szellemi kapacitása, hogy letolvajoznak, és engem neveznek ki a föld pusztulásának okozójaként. Szánalmasak.

Ezzel én be is fejezem és levonulok. Sok lúd disznót győz, belefáradtam. Jó homokozást a továbbiakban.

 

Előzmény: Jahno (74424)
TamiBT Creative Commons License 2019.08.30 0 0 74426

 - pont a regi Garminom volt olyan, hogy ha par napig nem volt bekapcsolva akkor varnom kellett indulas elott 10-15 percig amig letoltotte az almanachot es ugy tudott fix-et kapni :)

Előzmény: Jahno (74401)
Jahno Creative Commons License 2019.08.30 -1 0 74425
Elsőre értelmezd mondjuk ezt:

https://www.google.com/amp/s/index.hu/tudomany/til/2017/04/19/a_kamuvaros_amibol_valosag_lett/amp
Előzmény: Fricu1 (74423)
Jahno Creative Commons License 2019.08.30 -1 0 74424
Most lehet vagy ez van rajt?
Előzmény: Fricu1 (74418)
Fricu1 Creative Commons License 2019.08.30 -1 0 74423

Ovónéni! A Pistike csúnyát mondott rólam!

Hátradőlhetsz. Senkit nem tudsz meggyőzni az igazadról, hát úgy teszel, mintha semmi nem történt volna. (Miután eltüntetted a nyomokat). Ügyes.

Előzmény: Schaf (74422)
Schaf Creative Commons License 2019.08.29 -3 0 74422

Akkor mostantól folytathatjuk a forum szabályzatnak megfelelő szakmai kérdésekkel...  :)

lutria Creative Commons License 2019.08.29 0 0 74419

Hát akkor jól összehozták,primo névvel MapFactor Navigator fut rajta,a termék fotóján meg Sygic van...

 

 

Fricu1 Creative Commons License 2019.08.29 0 0 74418

Ezen is ilyen lehet: "MapFactor Navigator"

Még ha Primo nevű könyvtárba pakolják is...

 

Szóval vihar a biliben.

De vannak akik így érzik jól magukat...

Előzmény: Doky586 (74415)
Doky586 Creative Commons License 2019.08.29 0 0 74415

"ezerszám forgalmaznak olyan GPS-eket, amin semmi nincs telepítve"

 

És rengeteg ingyenes térképprogi is létezik. Offline is, online is. És rengeteg térkép is: pl Tuhu.. 

Előzmény: Fricu1 (74409)
Jahno Creative Commons License 2019.08.24 -1 0 74401

Azért volt itt egy sokáig be nem kapcsolt meghülyülős Garmin is.

Előzmény: Schaf (74400)
Schaf Creative Commons License 2019.08.24 -1 0 74400

Az őskor óta tudjuk hogy a Wikipédia (főleg a magyar) sokszor erős fenntartásokkal kezelendő...


Megjegyzem ebből látszik mennyire hiányzik a minőségi és szakmailag hozzáértő újságírás a témában. (Mondjuk nem csak ebben). Anno talán ezért is ment nagyon a portálunk, mert mi nem a sejempapírba csomagolt szart akartuk eladni félbe harapott almával, hanem kerek perec megmondtuk, leteszteltük mit tud és mit nem egy adott kütyü.. ha tetszett a forgalmazónak ha nem. :D

AGPS:
Alapjaiban kétféle rendszer létezik, az MSA Mobile (Station Assisted) és az MSB (Mobile Station Based). Ahogy a nevük is mutatja két különböző elven működnek. Az egyik esetben a cellainformációk alapján a másik esetben egy központi szerver segítségével interneten keresztül történik a pozició meghatározása illetve inkább pontosítása.
Az AGPS rendszert használó telefonok azonban ezzel együtt is fényévekre vannak a profi vagy pl az EGNOS rendszert is támogató készülékektől. Mivel az átlag városi user számára doszt elég egy olcsó szar GPS chip (ráadásul töbnyire már nem is dedikált) és egy kis AGPS támogatás, meg a szoftverek trükkjei általában a gyártók a telefonokba/tabletekbe ezt teszik.
A probléma akkor kezdődik, amikor a user nem csak Budapest-Siófok között az autópályán akar navigálni..  A magas házak6árnyékolás miatt az olcsó GPS vevők zöme nem képes gyorsan GPS fixet találni. A cella infók alapján ezt javítani lehet, de az esetek ömébennagyon messze lesz a pontostól vagy a tökéletes-től.

...és akkor még nem is beszéltünk az almanach file-ok jelentőségéről, amik nagyon meg tudnak hülyíteni egy AGPS-es kütyüt ha huzamosabb ideig be se kapcsolja valaki. :D


Summa summárum ha cél-GPS akkor mezei felhasználónak csak a Garmin, ha divat akkor meg várd meg az új iPhone-t az még drágább lesz.  :)

Előzmény: laca696 (74395)
olahtamas Creative Commons License 2019.08.23 0 0 74399

Típusa válogatja, nekem a Samsung tablet és note is teljesen jól működik, ha rendes program fut rajta.

 

Előzmény: Schaf (74392)
Jahno Creative Commons License 2019.08.23 -1 0 74398

Aha. Ellenben a kinlzett XR sem nem kicsi, sem nem olcsó. Leírások csak GPS-t és Glonasst mondanak, másrészt a mai világban ténylegesen létezik olyan, hogy AGPS? Fele ugye szoftver alapú, de akkor ha ez is egy kisebb GPS vevő, akkor az már nem GPS, vagy hogyan is van pontosa a két hardver közti különbség? 

Előzmény: laca696 (74395)
Jahno Creative Commons License 2019.08.23 -1 0 74397

Nálam akad néha 30 kilométeres szórás is.

Előzmény: Doky586 (74396)
Doky586 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 74396

Ja.. Régen tartja magát az a városi legenda hogy ez a szolgáltatás a mobilszolgáltatók ingyenes és titkos szolgáltatása. Pont így ismerem én is a magyar szolgáltatókat..  ;) 

 

Pedig csak pár nagy cég (pl Google) adatbányászatának megnyilvánulása az hogy valódi gps nélkül is lehet pozíciót meghatározni ha van internetelérésed. Viszont jóval pontatlanabbul (1-3 km). 

Előzmény: laca696 (74393)
laca696 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 74395

Fura a megfogalmazás valóban !

https://hu.wikipedia.org/wiki/AGPS

 

aGPS - GPS kiegészítő, a telefonokban (a készülék mérete miatt) kisebb, gyengébb vevő, antenna van, ezért az a-GPS a cellainformációk alapján a körülbelüli helyzeted neten elküldi és az adott helyen elérhető műholdak listáját megkapja (így nem kell az összeset végigpróbálnia) ezért a helymeghatározást gyorsítja, internet adatforgalom VAN (kikapcsolható, és használható csak a 'sima' GPS is,csak akkor  lassabb a pozició megtalálása)

 

 

 

 

Előzmény: Jahno (74394)
Jahno Creative Commons License 2019.08.23 -1 0 74394

"a szolgáltató biztosítja a telefon pozíciójának számításához szükséges számítási kapacitást és a pontos adatokat"

 

Hogymi?

Előzmény: laca696 (74393)
laca696 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 74393

Kösz!

Pedig már elindult a vezérhangya , hogy az esedékes okostelefoncsere  megoldja a kérdést.

Amit kinézett iPhone XR  készülék, abban  AGPS van.  Amivel nagyon gyors helyzetmeghatározás!

Az eljárás előnye, hogy a készülékbe elegendő egy egyszerűbb GPS-vevőt és kisebb kapacitású processzort beépíteni, ugyanakkor a szolgáltató biztosítja a telefon pozíciójának számításához szükséges számítási kapacitást és a pontos adatokat.

Ha az elmúlt rossz tapasztalataikra gondolok - miszerint a Bakony azon részén nem volt térerő - akkor ez a mutatvány nem jön létre.

Ez esetben az " egyszerűbb " GPS vevő vajon mire képes?

 

Előzmény: Schaf (74392)
Schaf Creative Commons License 2019.08.23 0 0 74392

Fényévekkel jobb a Garmin GPS vevője, mint egy telefoné.. nagyon nem ugyanaz a két felhasználási terület.


Lehetne ragozni, érvelni sokmindennel, de:



Amennyiben megbízható, "örök életű", szinte minden területre használható térképekkel rendelkező készüléket akarsz, akkor csak és kizárólag GARMIN (és abból sem az olcsó alap készüllék)

 

 

Minden másra ott a MasterCard....


Megjegyzem a Garmin autós eszközök is képesek ugyanúgy az offroad navigációra, de nagyon meg kell nézni, hogy melyik készülék melyik szoftverrel, mert gyakran egy-egy betű és 10e Ft eltérés azt is eredményezheti, hogy légvonalban képtelen lesz pl a nüvi tervezni...  stb.

Előzmény: laca696 (74388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!