Keresés

Részletes keresés

Cs_ Creative Commons License 2019.02.13 0 0 3654

Nem, de mivel a Güell Park ingyenes része igen nagy és a fizetős rész közelében is rengeteg a látni- és sétálni való, én nem izgulnék a korán érkezés miatt nagyon.

Előzmény: ynosdr (3653)
ynosdr Creative Commons License 2019.02.13 0 0 3653

Ha a Güell Parkba 13.30-ra veszek jegyet és 13.00-ra odaérek, ennyivel korábban beengednek?

Tshu-hash Creative Commons License 2019.02.11 0 0 3652

Sziasztok!

 

Robogot szokott esetleg valaki berelni Barcelonaban? Ha igen, van jo, bevalt hely/ceg?

Flower2000 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3651
Előzmény: cassano71 (3649)
Flower2000 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3650

Ráadásul az ingyen volt. Régen voltam ott, de nyitva volt a kapuja és nem is volt semmi jele annak, hogy pénzt szednének, semmi fülke vagy tábla. Eléggé kiesik, de én az ilyeneket mindig felkeresem, azért voltam ott. Rengeteg pálma, hatalmas kaktuszok. A kilátás meg a nagy hajókra van, ahol ki- be pakolnak.

Előzmény: cassano71 (3649)
cassano71 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3649

Na azt még nem, de akkor majd legközelebb azt is vagy az után legközelebb:-)

Előzmény: Flower2000 (3648)
Flower2000 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3648

A Botanikus kerten kívül van egy kaktuszkert is a hegyen. A hegy azon oldalán ami a kereskedelmi kikötőre néz. Azt láttad már? Hatalmas kert gyönyörű növényekkel.

Előzmény: cassano71 (3642)
CérnaSzáll Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3647

A kisbusznál figyelni kell, hogy hurkot tesz meg, minket levitt előbb a hegyről és utána fel, le is késtük az időpontot nagyon, de szerencsére beengedtek minket kis magyarázkodás után :)

Előzmény: Cs_ (3643)
cassano71 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3646

Igen, ott anno voltunk. Most nem voltam a Güell Parkban, de anno 24-es busszal mentünk, utána egy másik alkalommal meg metró és hosszabb gyaloglás.

Van pár jó hely ahonnan szép a panoráma, a Güell Park, a Montjuic, a Tibidabo, a Bunker del Carmel. Nekem most utóbbi lett a kedvenc, bár talán mégsem hanem Montserrat ilyen szempontból, de az ugye nem Barcelona.

Előzmény: Cs_ (3644)
FLaci Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3645

Az ezzel párhuzamos utcának (egy blokk nyugat felé) van egy mozgólépcsős szakasza - ha valaki nem akar a 116-os buszra várni, de kicsit csalna a hegymászásban... ;-)

 

https://goo.gl/maps/tNfmHxMVg1D2

Előzmény: Cs_ (3643)
Cs_ Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3644

A Bunkerhez hasonló panorámát lehet találni a Güell Park ingyenes részén is. Van egy hegy, azon egy kis "halom" azon meg egy kereszt. Turó de les Tres Creus. Ha kívülről szembenállunk a Park főkapujával, akkor balra kell elindulni

Előzmény: cassano71 (3631)
Cs_ Creative Commons License 2019.02.07 0 1 3643

Güell Parkhoz, illetve a főbejáratához és fizetős részhez vezet egy kis utca (Carrier de Larrard), ami meglehetősen kaptatós. Ennek a kis utcának az elején, a főúton sok busz megáll, pl 24, H6. Amennyiben teljesen minimalizálni akarja az ember a gyaloglást fölfelé, akkor 116 busz. Ez megáll az előbb említett 24, H6 buszok megállójában és felvisz a park közelébe, de ez egy mini busz, ennek megfelelően ritkán jár.  

Előzmény: JÓZSEF5010 (3638)
cassano71 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3642

Igen, a metróállomástól sem éppen tragikus a Güell Park. Én nagyjából a Passeig de Gracia és Avinguda Diagonal kereszteződésénél laktam most, oda azért jobban kellett a metró ha be akartam jönni mondjuk a gótikus negyedhez.

Bár azért gyalog is abszolválható lett volna simán, volt hogy megtettem. Mondjuk úgy, viszonylag sokat metróztam/buszoztam most hogy cserében jó helyeken sétálhassak:-)

Ami megunhatatlan nekem az a Montjuic, most ezzel a hónap első vasárnapja dologgal elég szerencsés voltam ( bár tök véletlenül volt, nem direkt utaztam így hogy beleessen ) mert a Castel is ingyenes volt többek között. Szóval felbuszozni a Montjuicra a 150-essel és aztán lesétálni, itt-ott megállni, az olimpiai stadionnál, a botanikus kertben stb., bár utóbbit most kihagytam. Hiába látta már az ember fentről a várost, azért harmadszor, negyedszer is jó felmenni.

Ami állandóan kimarad és mindig kívülről csodálom csak meg, be még soha nem mentem, az a MNAC mert mindig túl későn érek oda, azzal kellene egyszer kezdeni. Pedig azt mondják nagyon jó. Ez is olyan dolog amiért majd vissza kell menni:-)

Előzmény: Tojglius (3641)
Tojglius Creative Commons License 2019.02.07 0 1 3641

Mi asszem metróval mentünk (ramblas mellett laktunk) és valóban volt egy jó kis kaptató amíg odaértünk (de azért nem volt tragikus :D), és nem is a főbejárathoz hanem valahogy felülről érkeztünk (talán gugli tervezővel mentünk?) 

 

Jegyben nekünk cassanoval ellentétben - talán mivel leginkább sétáltunk amikor csak lehetett és alig tömegközlekedtünk - a t10 jött be, talán hármat használtunk el?! lehet, hogy korábban valahol ezt már itt leírtam... :) 

Előzmény: JÓZSEF5010 (3638)
cassano71 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3640

Güell Park 116-os busz szerintem, legalábbis ha a lehető legkevesebbet akarod hegynek fel gyalogolni akkor az a legfájdalommentesebb megoldás.

Előzmény: JÓZSEF5010 (3638)
cassano71 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3639

Attól függ mennyi időre mégy. Meg szerintem nagyban attól is hogy hol a szállásod és onnan milyen irányokba és mennyit akarsz elmozogni. De T10-et mondanám alapvetően.

Annak ellenére hogy én három teljes napot voltam és egy Hola BCN 72h kártyát vettem. Az 20€, de úgy ítéltem meg hogy bőven kellene 2db T10 a három nap alatt amíg ott vagyok tehát ugyanott vagyok a BCN carddal. Ez be is bizonyosodott, első nap végére már 5 metrózásom volt ahogy most összeszámolom.

Előzmény: JÓZSEF5010 (3638)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3638

Köszönöm az információt.  A Güell park megközelítése a lehető legkevesebb gyaloglással okoz még gondot  (metro+talán a 116-os busszal) ? A napi jegy vagy T10 ?? Mi a véleményed, tapasztalatod ??

Előzmény: Tojglius (3637)
Tojglius Creative Commons License 2019.02.06 0 0 3637

még egy apróság:

ha ez a fajta "allin" jegyed van, amiben a montserrati "fenti" siklók is bennevannak (amiből ahogy Cassano írta, most csak a San Joan megy a csúcsra), akkor ott nem kell sorbanállni, mert a sor a pénztárhoz áll DE sajnos nincs kiírva, hogy előreváltott jeggyel menj előre, így szinte mindenki udvariasan végigállja, hogy aztán a pénztáros mosolyogva továbbzavarja őket a beszállósorba...

 

plusz: az ilyen allin jegyek közt van a "tot montserrat" jegy is amiben a metró + vonat + fogas/libegő + múzeum + fenti siklók mellett van egy korlátlan ételitalfogyasztásos ebéd egy fenti étteremben (meglepően kultúrált, jó kaja, szép kilátás, ár-érték arányban zseniális és lényegesen kevesebben voltak ott mint a "központnál" lévő nagy étteremben...)

Előzmény: JÓZSEF5010 (3636)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 3636

Köszönöm a hozzászólásodat igen értékes számomra !!

Előzmény: cassano71 (3635)
cassano71 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 3635

Ja, amit kérdeztél, én nem hinném hogy adott napra szól, nem látok rajta semmi dátumot, ilyesmit, tehát gondolom ha megveszem és utána rá két napra megyek Montserratra akkor is érvényes lett volna.

Még annyit, mert ezt előbb nem írtam, hogy ebben a Trans Montserrat jegyben még benne van egy retúr metrójegy is Barcelonán belül a Placa d'Espana állomásra oda-vissza + audiovizuális nemtommi "Montserrat behind closed doors"címen Montserratban. Ez utóbbi biztosan érdekes lett volna, de nem volt rá időm sajna. 

Első vonattal mentem ki reggel Montserratba, ez 8:36-kor indul a Placa d'Espanyáról, de este 18:30-kor meg már meccsre mentem a Nou Campban aznap, szóval még visszaérni ugye, még kaja stb., nem állt rendelkezésemre az egész nap Montserratban.

Előzmény: cassano71 (3633)
cassano71 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 3634

Még annyit, hogy a bunkerhez jelenleg nem jár a V17 bus, más útvonala van. Ha valaki fel akar menni akkor a 22-es busz nagyon jó, a Catalunyáról indul, végigmegy a Passeig de Gracián ahol több helyen is fel lehet rá szállni. A Gran Vista - Pl de la Mitja Lluna ahol le kell róla szállni, ez egyben a végállomása is.

Onnan egy laza 10 perc felfelé a bunker, de lehet csak 5 ha valaki kilép.

A legfájdalommentesebb meg a 119-es busz, az tényleg szinte a bunker bejáratánál áll meg, olyan 150-200m-re tőle kb. De erre körülményesebb felszállni mert elég "hülye" útvonalon közlekedik + ez egy kicsi busz.

Előzmény: cassano71 (3631)
cassano71 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 3633

Van többféle kombinált jegy, szerintem a Trans Montserrat éri meg legjobban. Ez 31.60€ volt ( amit amúgy nem értettem mert a neten ilyen 35€-s árak keringenek, de mindegy ).

A jegyet automatából vettem meg Placa d'Espanya állomáson, onnan indulnak a vonatok. Az R5-ös vágányt keresd, nem nehéz megtalálni, az állomáson belül a narancssárga vasúti logót kövesd mivel metróállomás is ez egyben és a vonat máshonnan megy mint a metró, de sok helyen nem csak a logó hanem maga az is ki van írva hogy "a Montserrat". Ha egy csomó turistát látsz magad körül akkor jó helyen vagy:-)

Ebben a Trans Montserrat ticketben benne van a vonatjegy oda-vissza ami Placa d'Espanya állomásról indul és oda is hozz vissza, benne van a fogaskerekű ( cremallera ) vagy a libegő ( aeri )  oda-vissza és benne van Montserratról a két siklóra a jegy oda-vissza. Van egy San Cova sikló ami jelenleg nem üzemel és tudtommal még sokáig nem is fog és van a San Joan sikló. Utóbbi visz fel Monserratról a hegytetőre.

ennél a kombinált jegynél választanod kell mikor veszed az automatából, hogy aeri vagy cremallera, olyat ezzel a jeggyel nem lehet hogy felfelé egyik, lefelé másik.

Arra kell figyelni, hogy menetben a vonatról hol szállsz le, mert az aerihez Montserrat Aeri állomáson, a cremallerához viszont eggyel később Montserrat Monistrol állomáson kell leszállnod.

Mikor én mentem szinte mindenki a fogaskerekűt ( cremallera ) választotta kb., a libegőnél ( aeri ) talán ha 4-en szálltak le.

Egyébként nagyon megéri Montserrat, tényleg szenzációs hely, a kilátás meg fentről... mindent visz. Próbáljatok túrázni is fent kicsit, van több túraútvonal.

Előzmény: JÓZSEF5010 (3632)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 3632

Mi március elején utazunk  Barcelonába , Debrecenből a Hotel  Peninsularba.  Montserratot is szeretnénk megnézni,milyen közlekedési jegyet érdemes venni, nekem kicsit zavaros a leírás. A jegy adott időpontra szól vagy  csak napra stb. Légy szíves írd le a tapasztalatokat a jegyváltással kapcsolatban.

Előzmény: cassano71 (3631)
cassano71 Creative Commons License 2019.02.04 0 2 3631

Utólag szeretném megköszönni véleménynek a Sant Paut és Jeffnek a Carmel Bunkerset mint ötletet. Mindkettő nagyon tetszett.

A Bunker nem semmi panorámát kínál a városra, az ember csak áll, néz és nem nagyon tud betelni a látvánnyal. Lényegesen szebb mint a Montjuic tetején lévő Castelból lenézni szerintem, már ha egyáltalán van értelme ilyen összehasonlításnak. Inkább mondjuk úgy, hogy más, a maga nemében mindkettő zseniális.

Ami a San Paut illeti, nem számítottam rá hogy ennyire szép lesz, direkt nem is nagyon olvastam utána mondjuk, hogy kicsit meglepetés legyen. Hát az volt. Olyan két órát töltöttem ott, több pavilon is látogatható, legjobban az tetszett ahol tablókon bemutatják a kórház születését a kezdetektől. Nehezen szakadtam el a helytől, építészetileg gyönyörű. Ráadásul ingyen sikerült megnézni mivel hónap első vasárnapján mentem, konkrétan tegnap:-)

Voltak bőven turisták, de nyitás után fél órával érkeztem, akkor még kifejezetten kellemes volt az  1nm-re jutó szelfibotos kínaiak aránya:-) Távozáskor ez már változott, akkorra kezdtek zavaróan sokan lenni.

Ha elsétált az ember a jobb oldalt a kerítés mellett futó hosszú útra akkor onnan lényegében teljes magányban csodálhatta meg az épületeket, legalábbis olyan 10 óra tájban, később már nem.

Bepróbálkoztam még a Palau Güellel is vasárnap, szintén ingyenes belépés ( lett volna ), de ott akkora sor állt hogy hagytam, majd legközelebb.

Montserratról is csak szuperlatívuszokban tudnék beszélni, főleg a panorámáról ami a környékre nyílik ahogy az ember fent sétálgat a hegyen a kis túraútvonalakon.

A bazilika is tetszett, főleg hogy kifogtam egy misét is elég sok "helyi erővel" az első sorokban.

JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 3630

Hogyan lehet promóciós kódot kapni,mert több helyen látom ( Casa Batllo,Güell park stb) jegyvásárláskor a kód beváltásának lehetőségét:

Tojglius Creative Commons License 2019.02.02 0 0 3629

De, mindkét félét megvásárolhatod, csak kombinálni nem lehet a fogast és a libegőt (legalábbis ezekkel a kombi jegyekkel... ha mindenre egyesével veszed akkor lehet... csak drágább... )! 

 

Güellpark: sztem mindenképpen, mi október végén nyitásra mentünk, még éppen pirkadt és már tömeg volt bennt... bár nagy sorok a fenti bejáratoknál nem voltak, de hogy beengedtek-e volna ha nincs meg a jegyünk azt nem tudom...  (ok, akkor bonusként a fizetős rész kb teljes jobb oldala le volt zárva... bár felújítás még mindig van... és a tömeg se lesz enyhébb... éljenek a szelfibotos kínaiak... )

Előzmény: JÓZSEF5010 (3628)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.02.02 0 0 3628

Montserratba a vonat+libegő return jegy vásárlás nem lehetséges ,csak vonat+ fogaskerekű  jó látom????

a Güell parkba március elején érdemes -e előre váltani jegyet?

Előzmény: FLaci (3563)
Jeff. Creative Commons License 2019.01.15 0 0 3627

"Nem tudom oda gyalog is fel lehet-e menni egy kisebb túrával??"

 

Amennyiben túrázást is beiktatnál a Montserrat környékén, akkor talán segítségedre is lehet ez a néhány link az információ bővítéséhez. Tartalmaznak rengeteg adatot, fontos túratérképeket, "step by step" infókat, útvonal domborzati magasság és szintkülönbségi adatokat, tippeket és egyéb érdekességeket:

 

http://entremontanas.com/zonas/montana-de-montserrat

 

https://twitter.com/PNMontserrat

 

https://thewholeworldornothing.com/montserrat-barcelona-hike/

 

https://www.earthtrekkers.com/hiking-montserrat-catalonia-spain/

 

https://www.earthtrekkers.com/day-trip-montserrat-barcelona-spain/

Előzmény: cassano71 (3621)
Jeff. Creative Commons License 2019.01.15 0 0 3626

Köszönöm! Örülök, hogy megnézted és még tetszett is! ;-)

Előzmény: garass (3625)
garass Creative Commons License 2019.01.12 0 0 3625

Remek képek, nem csak Girona. Köszönöm, hogy feltetted.

Előzmény: Jeff. (3624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!