Keresés

Részletes keresés

laabdi Creative Commons License 2024.03.11 0 0 36456

Fantasztikus koreográfiát adtak elö a madarak, már ezért megérte lemenni a partra :-)

Előzmény: Rendszer.hiba (36450)
laabdi Creative Commons License 2024.03.11 0 0 36455

Sajnos csak egy rövid és eredménytelen zsinóráztatás jött össze - gyerekekkel mentem le és a kisebbik nyifogott, hogy fázik (kicsit beteg is volt, ezért nem eröltettük a dolgot)

Elég szeles és hullámos is volt, egyfolytában bólogatott a feeder spicc, nem tudtam úgy belöni, hogy jó legyen.... erre esetleg van vmi tuti tippetek?

Előzmény: lapar (36452)
tacsi69 Creative Commons License 2024.03.11 0 1 36454

 

Szerintem nem aluminium, mert meglepoen nehez, fel kilo ez a kis ontoforma.

Az az elozo kepen lathato kis gazpalack fogyott el, 227grammos
Meg szereznem kell egy nagyobb reszelot sorjazasra..

Amugy innet vettem a format : https://olomontoforma.hu/

 

A masik kettot felsomaroval ki fogom melyiteni, hogy 90 grammosak legyenek, ezek igy kevesek partrol a Tiszara.

 

Előzmény: lapar (36451)
Vosseler Creative Commons License 2024.03.11 0 1 36453

Általában aluminiumból készítik az öntőformát, mert abba ragad bele legkevésbé az ólom.  (gyártottam már ilyet)

Előzmény: lapar (36451)
lapar Creative Commons License 2024.03.11 0 1 36452

És a vízben semmi ilyen "földönkívüli" nem volt?

Előzmény: laabdi (36448)
lapar Creative Commons License 2024.03.11 0 1 36451

Tetszik ez a "kosár".

Tegyél már be egy közelebbi képet egyről!

Az öntőforma miből van? Arról is jó lenne egy fotó.

 

Gondolom, nem a 11,5 kg-os palack fogyott ki:-)

Előzmény: tacsi69 (36444)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.11 0 2 36450

Jó a mimikrije! Madár rajnak álcázta magát! :)

Előzmény: laabdi (36448)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.11 0 1 36449

Huh, ennyi ólom vagy 10 évre elegendő lenne. :)))

Van színterező, aki elvállalja a színterezését. Drótra szokás felfűzni (kb méteres csokrokban), közéjük valami kis távtartót érdemes rakni, anno én sima 4-es anyákat raktam az etetőkosárba való ólmokat. Manapság már nem foglalkozom az ólom színezéssel, mert nagyon ritkán szakadok, elég hamar bemattulnak az ólmok amúgy is.

 

Jellemzően kerülöm a végszerekében is a túl rikító dolgokat, jellemzően sötétzöld, szürke, sötétbarna, fekete leedcore-t, előke és főzsinórokat használok. Még a csaliban is igyekszem a természetes közeli színeket használni, ez alól csak az etetőanyag kivétel. Az mutassa magát ... :)  Az nem tűnt föl, hogy a fényes ólom zavarná a halakat.

 

Jól tetted, hogy kint öntötted az ólmokat. Nagyon durván mérgező...

 

 

Előzmény: tacsi69 (36444)
laabdi Creative Commons License 2024.03.11 0 0 36448

UFO 😁

macmester Creative Commons License 2024.03.11 0 0 36447

😏 már csak egy teljes gépműhely kellene 

Előzmény: Levestészta (36436)
macmester Creative Commons License 2024.03.11 0 0 36446

én anno innen merítettem ihletet.

mondjuk én 3/6 mm-es "rollert" használok mert apró pellet-tel dolgozom.

 

https://www.haldorado.hu/topikok/finomszerelekes-technikak-c4/mesterkonyha-c95/pelletkeszitesi-praktikak-1-resz-oldodo-pellet-a5759

 

 

ps. ha minden hozzávalót megveszel, bekevered, megcsinálosz, mikroba kiszárítod... és számolsz, rájössz, olcsóbb megvenni nagy kiszerelésben. (alapanyagok drágán szerezhetők be)

Előzmény: Levestészta (36410)
BWels Creative Commons License 2024.03.10 0 1 36445

Jobb is, hogy a feleséged nem engedte a konyhába olvasztani az ólmot,  gőze igen csak mérgező. 

Előzmény: tacsi69 (36444)
tacsi69 Creative Commons License 2024.03.10 0 0 36444

Koszonom! Es meg egy kep, ma kiprobaltam 5.7kg-ot az ingyen 10 kilo olombol :-) raadasul ugy, h 1db-ot ontottem ki mindig, mivel az a 90 grammos (jelenleg, majd meg alakitok az ontof orman)
Ez a 64 db meg gyers, reszeles nelkuli, es nincs meg benne a muanyag szár.  Olyan 1 egeszen teljes gaz  palackbol oszehoztam, az asszony nem engedett be a konyhaba az olcso gazhoz :-)
Amugy mennyire kell ezt szinterezni? vettem ilyen homok szinut, de meg eletemben nem volt szinterezett etetokosaram..

 

Azt mondjak, h tobb a kapas a nem fenyes olom szinure, ez igaz lehet?

 

Előzmény: Rendszer.hiba (36443)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.10 0 0 36443

Használd egészséggel és sok-sok örömmel, sikerekkel. Ez egy igen széles sprektumon használható, igencsak remek bot! 

Előzmény: tacsi69 (36441)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.10 0 0 36442

Naaaa... ilyet ne mondjál. Minden időszakból érdemes megpróbálni kihozni a legjobbat. 

A legkedvesebb boxedzőm pár éve még 70 évesen is életvidáman oktatott minket... és vert mindenkit bucira, ha élesben ment a bunyó :)) 

Előzmény: Levestészta (36440)
tacsi69 Creative Commons License 2024.03.10 0 0 36441
Előzmény: Rendszer.hiba (36431)
Levestészta Creative Commons License 2024.03.10 0 0 36440

Nekem már a "Z" oldal pörög.

Korban még nem, de lélekben..

Vagy a  "ZS"..

 

:-)

 

 

Előzmény: Rendszer.hiba (36437)
Levestészta Creative Commons License 2024.03.10 0 0 36439

Ha valaki kipróbálta már és működik, írja meg.

Akkor lehet én is próbálkozom majd.

Előzmény: lapar (36438)
lapar Creative Commons License 2024.03.09 0 0 36438

"Viszont a húsdarálónál egyszerűen nincs ilyen nyomás meg hő."

 

Ne konkrét húsdarálóra gondolj. Ez egy sokkal pontosabb illesztésű csiga, mi száraztésztát gyártottunk hasonlóval, több 100 bar-os nyomásra képes, és vízhűtéssel is forró a henger. A tészta is csak annyira nedves, hogy kézzel összenyomva össze sem áll, de a nagy nyomás alatt folyékonnyá válik.

Előzmény: Levestészta (36436)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.09 0 0 36437

"De a véleményeddel egyetértek: ha kicsit is több pénzünk lenne, erre énis áldoznék.

Néha azért ő (ők) is kijönnek velem, csak ők nem horgásznak,hanem:

napoznak, fürdenek, úsznak, sütögetnek.

Mivel nem kockatóra járok, megtehetik, nem zavar senkit..

Néha rádiót vagy zenétis hallgatnak..."

 

Egyetértünk. Erről is szól...

Sokat horgászom egyedül is, de én nagyon szeretem azt, ha a feleségem, vagy a gyerekeim, vagy mindenki elkísér, eljön. Voltunk már heten is a 3 személyes lakóhajón. Kicsit sűrűn voltunk, de jó buli volt. A tetején egy kis iglu sátrat felállítottunk, s abban elvolt két ember, lent meg hárman ágyban, egyvalaki a földön... :))

Tényleg nagyon rövid az élet, már nékem is a "B" oldal pörög, érezze már jól magát az ember, míg lehetséges ... én meg amúgy is család-bolond vagyok.

 

"Hát ez igaz.

De neked mégiscsak van arra pénzed valahogy, hogy ezt fedezd.

Nekem nincs.

Így akkor még az én spártai horgásztúrámról is le kellene mondanom.

Azt meg nem tehetem."

 

Igen, munkám által van pénzem arra, hogy fedezzem ... Szerencsére jó hírem van a szakmámban, s sok tanulással-képzéssel igyekszem versenyben maradni, s nem zavar, ha koszos lesz a kezem, vagy lejön róla a plezúr ... :)) ... Nekem a munkám is hobbim, de a lendületem fogyatkozik... (asszociálj a három bika áll a dombtetőn, s lent vannak a tehenek-  kezdetű viccre...), s oké,  azért már ha nem is érzem magam vénségnek, de kissé öregszem, válogatós vagyok. Ha besokallok, akkor viszont a vízen járva érzem jól magam. :))

Amúgy a pénz léte is nagyon-nagyon relatív. Mert bár sok mindenre van keret, de a most tönkrement autóm helyett szép szalon-újat nem tudok venni... S nem csak azért, mert nincsenek normális 7 személyes egyterűek gyártásban, hanem az elszállt agyament árak miatt keret sem lenne ilyesmire, ha gyártanának. Hitelre viszont nem veszek semmit...

Az én munkám gyümölcse még arra elegendő, hogy kb 4-8 éves kor közt találjak valami normális hétszemélyest, ami megfelel az elvárásaimnak-vágyaimnak. Vagy arra,  hogy fizessem az egyetemista gyerekem albérletét és költségeit ...

Előzmény: Levestészta (36435)
Levestészta Creative Commons License 2024.03.09 0 0 36436

Ja, kérem, hát így már teljesen más!

Nem tűnik sem a házi kivitel megvalósíthatatlannak, sem a bolti kivitel..

 

Akinek van bolti írja meg működik -e.

Mert azzal vannak kétségeim.

 

A házinál a henger nagy nyomása és a súrlódási hő elvégzi a pelletizációt

(ragasztó anyag nélkül szilárd pellet jön ki belőle ami a vízben idővel nyit.)

Viszont a húsdarálónál egyszerűen nincs ilyen nyomás meg hő.

Nem működhet száraz pelletizáló gépként.

Ha meg ragasztóanyagot használsz, a vízben nem biztos hogy úgy nyit ahogy kell.

Illetve a kijövő hurka amit darabol is, lehet hogy még nedves, szárítani kell vagy ilyesmi.

Az pelletizáló gépnek nem lehet tökéletes, mondjuk bojlit jól lehetne gyártani vele.

 

Szóval a pelletizáció lényege, (akár brikett, akár etetőpellet),

hogy az éppen csak nyirkos etetőanyagot (ragasztó nélkül) átküldöd rajta, 

a nagy nyomás meg a hő miatt felveszi a pellet formát, a nedvesség pedig elpárolog ,

(vagy fizikailag/kémiailag beépül),

így száraz pelletet kapsz a végén.

 

A pelletizált/brikettizált anyagok tulajdonsága hogy szárazon nagyon szilárdak,

de nedvesítve nagyon gyorsan és egyenletesen veszik fel a vizet, és 

víz hatására szétbomlanak.

(Önts le egy fabrikkettet forróvízzel, majd nézz rá 5 perc múlva, szétbomlott

és egyenletesen nedves fűrészpor kupac lett belőle (kinyitott).

 

Ehhez viszont kella nyomás és a hő, ezek nélkül csak darált gombócokat kapsz,

ami pld bojlinak még jó lehet, de semmiképpen nem pellett. 

 

De látom a linkedből, házi barkácsolók is tudnak igazi pelletgyártó gépet csinálni...

https://www.youtube.com/watch?v=9XU6mMLQZK0

Előzmény: L_áma (36417)
Levestészta Creative Commons License 2024.03.09 0 0 36435

Hát ez igaz.

De neked mégiscsak van arra pénzed valahogy, hogy ezt fedezd.

Nekem nincs.

Így akkor még az én spártai horgásztúrámról is le kellene mondanom.

Azt meg nem tehetem.

 

De a véleményeddel egyetértek: ha kicsit is több pénzünk lenne, erre énis áldoznék.

Néha azért ő (ők) is kijönnek velem, csak ők nem horgásznak,hanem:

napoznak, fürdenek, úsznak, sütögetnek.

Mivel nem kockatóra járok, megtehetik, nem zavar senkit..

Néha rádiót vagy zenétis hallgatnak...

Előzmény: Rendszer.hiba (36425)
tacsi69 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 36434

hmmm, legutobb a nyitott ladam tetejere tettem, de jott egy dupla pentax volvo motoros 3 szintes hajo max sebessggel, amig horgasztam, es mindenemet elvitt a viz :-( Raadasul fejemig vizes lettem, es hideg volt es nem volt valto ruham sem es valto cipom sem es az eso is eleredt.. Szoval igen szerettem volna ilyen kovetkezetes lenni mint Te de nem jott akkor ossze :-)))))

Előzmény: Vosseler (36433)
Vosseler Creative Commons License 2024.03.09 0 0 36433

A pántokat, gumikat, midig egy helyre teszem. Vagy a zsebembe, vagy a ládám valamelyik fiókjába, de egy helyre. 

Azok a 4-szer 10 másodpercen nem múlik a boldogságom, amíg rátezsem a szétszedett botokra. 

Pontosabban, pont ezen múlik a boldogságom, mert nem szopok  a szétszedéssel a következő pecánál. 

Szoktasd magad rá a következetességre és könnyebb lesz minden! (a pecán túl is)

Előzmény: tacsi69 (36432)
tacsi69 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 36432

En az osi es legolcsobb modszerrel horgaszom, nem szakitom meg a fozsinort sehol sem, rarakom a csuszo inline etetokosarat (100-120 gramosat, vagy konnyit, de melle rarakok egy 80 grammos hatszogletu olmot), jon a kerekpar szelepgumi minimum 3x atfonva, mert a 2x keves es jon ra az egy darab 6-os horog kb ~10cm koruli eresztekkel (ezzel fogtam a 80 cm-es pontyot is es olyan jol akadt, h alig birtam kiszedni, JA! es ott elcsuszott a gumi a sok dobastol (lehet, csak 2x volt atfonva), es kb 1 cm(!) elokem volt. Szerintem ez a ponty az egeszet kosarastol bevette a szajaba :-) )

 

Szoval azt akartam ezzel irni, h nem tudom levenni a kosarat, mert nem lehet. es ugye mozog ossze vissza, es tekeredik emiatt, de igen ki kellene gumizni a bothoz, csak amikor pakol ossze az ember, akkor neha atcsap lustaba, legalabbis en igy, pedig csak 1 horgot hasznalok mindig :-(

 

Előzmény: Vosseler (36430)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.09 0 0 36431

A Shimano Techniumot sokan dicsérik.

Bár néha kipróbálok más madzagokat is (idén egy-egy orsón kipróbálom a Zebco Radical Carpot és az Anaconda Rock Hoppert is, ja meg berendeltem egy tekercs kínai Invisible Line Camouflage-t mert dicsérik) , de újra és újra visszatérek a jól megszokott 0.35-ös Sufix Tritanium-hoz pontyozáskor. Ez már sok-sok éve bizonyít... Jellemzően 360 centis, 2.5 lb-s lágy bojlis botokat használok.

 

A pontyos és picker botokat mindig felszerelve rakom el. Ám ahonnét lehet, az ólmot-kosarat kiakasztom, leszedem. Illetve gumis-tépőzáras botrögzítővel a bothoz szorítom a végszereléket is. A horgot vagy a parafa nyélbe, vagy a nyéltag horogrögzítőjébe, vagy a gyűrűk fémkeretébe (sohasem a SIC gyűrűbe) akasztom be.

 

A vállalkozósdi sohasem volt könnyű dolog. De én máshogyan el sem tudnám képzelni az életemet. S úgy van, ahogyan írod. Nem éri meg betegállománnyal sem foglalkozni, mert több az adminisztráció, meg a szívatás...

Nem kötök alvállalkozói szerződéseket, nem vállalok munkát állami cégeknek sem közületeknek... Mondom, hogy nincs főnököm. Kivétel a feleségem.... :))) Nem bonyolítom túl az életemet. :)) A munkákkal is úgy vagyok, hogy nem muszáj mindent eszement módon bevállalni... s  mivel a gyerekeim nagyok, s bár pl az egyetemistának fizetjük Pécsen az albérletét plusz ezt-azt, már kevébé kell idegeskedni, számolgatni... Nagyon sokáig nem így volt ... :(((

Válogatok a munkák közt és megválogathatom az ügyfeleket... No meg szerencsére az igazi munka-szezon ősztől kezdődik, ilyenkor jellemzően kevés, de komolyabb megrendelés kopogtat be.

 

Milyenek ezek a 390-es botok? A Döme félék?

Használd őket egészséggel!

Előzmény: tacsi69 (36429)
Vosseler Creative Commons License 2024.03.09 0 0 36430

Én sem bontom a szereléket, amikor elteszem a zsákba a botokat. Leakasztom a kosarat (ha le lehet) a horgot beakasztom a legfölső gyűrűbe, amit még az előke enged, kinyitom a féket és a fölső tagot szedem le először. Lehúzom a középső mellé, aztán összefogva a középső taggal húzom szét az alsó tagnál és szintén lehúzom a két fölsőt az alsó mellé. 

Így csak annyi zsinór jön le mindig, amennyi éppen kell, nem lesz gunac, nem kell szerencsérlenkedni, mindig utána tekergetni.

Előzmény: tacsi69 (36429)
tacsi69 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 36429

"Ergo több marad zsebben adózást követően" khmm.... en most 10x annyi adot fizetek egy honapra mint 2 eve :-( Fonok meg mindig van, alvallalkozokent is, sott olyan is hogy nem fizet ki :-(. Ahogy irod, ha pecazol nincs bevetel, ismeros.. Sott ha beteg vagy akkor sincs, ezert en meg nem is voltam betegszabadsagon, ha elkapok valami nyavajat orvos mindig kerdezni, h kiirjon-e, mondom dehogy, tobb az adminisztracioja, mint amennyit kapnek.


Megjottek az uj hosszu botok, alig latok el a vegere :-) (a 390-es nekem brutal hosszu) harom reszre kell majd szednem, nem tudom ossze fog-e gubancolodni a szerelek jobban, mint a 2 reszesnel, neha ott is kuzdottem, hiaba volt botzsakban.

Viszont ezekkel a botokkal mar nem minden horgasz helyrol tudok bedobni a belogo fak miatt.
Arra gondoltam meg, mivel van feleslegesen 2db csonakra tekerheto dolesszog allitasos bottartom, heggesztek T alakot ami le lehet verni barhol es rarakom oket. Ez eleve megad egy 1 - 1.3 meteres magassagot.. (nyilvan a 260-as botokat csak akkor hasznalnam igy, ha nem lenne lehetoseg bedobni a nagyobbakkal, mivel ahogy irtad farasztasnal siman akadoba mehet, ha nem huzom eleg erosen es gyorsan a halat - azaz ha lent tartom oket)
Mondjuk mostmar kizarolag a Shimano Technium .30-as zsinorjat hasznalom, brutal eros.  A 80 cm-es pontyot amit meseltem, siman kitekertem vele bezart fekkel mert azt hittem faronk :-)))) (jo persze az utolso 10 meteren kinyitottam)

Előzmény: Rendszer.hiba (36428)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.09 0 0 36428

Mondtad, hogy jól keresel, s gondolom a feleséged is dolgozik, ebből indultam ki. :)

Jómunkásember-iparosember vagyok én is. Csak én nem viselek el főnököt magam felett, ezért lettem kisvállalkozó. 

Ha az ember dolgozik, van pénz, ha nem dolgozik, nincs pénz. Ez nem olyan, mint egy fix állás... Tehát amikor pecázom, nincs bevétel... de egyszer él az ember... :) Viszont nem kell eltartanom titkárnőket és főnököket... meg stb-ket. Ergo több marad zsebben adózást követően. 

 

Szerintem is a hiteleket jobb elkerülni. Mindenfélét... nem csak a lakás és autót... Ismertem embereket, akik képesek voltak milliós személyi kölcsönt felvenni azért, hogy olyan horgászcuccokat vásárolhassanak, amivel villogni tudnak a vízparton. Az ostobák pont a horgászat lényegét nem ismerik fel... Horgászni nem a tömeg közepén letelepedve az igazi... hanem a nyugalmat, csendet, békét nyújtó helyen...  Ha jó cuccot akar magának, azt azért érdemes megvásárolni, mert ki tudja használni, tud vele mit kezdeni... 

 

 

Előzmény: Vosseler (36427)
Vosseler Creative Commons License 2024.03.09 0 1 36427

Azt is beszéltük már, hogy én, egy fizetésből élő ember vagyok. (jó a fizetésem, de ettől még fizetés marad)

Nekem 500 ezret is nehéz összespórolni, nemhogy milliókat. Valamit pénzzé kell tennem ahhoz, hogy komolyabb összeget kirántsak a zsebemből. (autómat, az amatőr rádióimat, antennáimat és a hozzájuk tartozó köcölékeimet, lakókocsimat, anya kocsiját, stb)

Viszont van saját, tehermentes családi házam, nincs egy garas adósságom sem senki felé, nincs hitelem, ezért nagyon jól érzem magam a bőrömben, helyzetemben, a világban. 

Voltak hiteleink. 10 évig nyögtük, majdnem beledöglöttünk. Közben neveltük a 3 gyereket. Néha olyan depresszió volt rajtam, hogy nem tudtam, holnap mi lesz. Miből adok enni a családnak. 

Nagy harcok árán megoldottam. Azóta sokkal megfontoltabban költök bármire is.

Csak azt veszem meg, amire megvan a pénz, hitelt soha többé nem veszek föl. 

Pontosabban ha mégis szükség lenne rá, akkor csakis annyit, amit ha a fizetésemből tiltanának, akkor sem rokkannék bele. 

És ami még lényeges:

   Ha komfortos lenne a lakókocsi, akkor sem jönne velem sűrűbben. Egyszerűen, nem vonzza ez a fajta életmód. Néha eljön velem, hogy kicsit történjen vele valami nem hétköznapi, de ennyi. Ő ilyen. 

Természetesen mindig hívom, de mindig mondja, hogy "kössz, de engem nem szórakoztat az, hogy napokig üljek a parton veled. (nem tudom miért váltott át vastag betűre)

Nekem más a szórakozás, mint neki. Nem volt ez mindig így. Sokat csavarogtunk fiatalon. Elmúlt. Engem még egy kicsit frusztrál ez, de azért nem ölöm magam vízbe. Elfogadom és kész. Megtalálom én a társaságomat, ha nem  akarok egyedül lenni. (ide most mindenki azt gondol amit akar) 

Hát kb ennyi.

Előzmény: Rendszer.hiba (36425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!