Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.03 0 0 20634

Ígéretes mezei juhar yamadori egy kikotort erdei út mellett. 

 

Van valakinek tapasztalata kecskerágóval? Volt egy szép darab, de sajnos lemerült a telefonom, mert ráfeküdtem egy pihenőn, ezért nem tudtam lefotózni. 

 

Minta a természet.       

 

 

 

pezolka Creative Commons License 2016.09.01 0 0 20633

Egy klassz kis videó a bonchi-ről...

https://www.youtube.com/watch?v=zwIPq4dYnRU

pezolka Creative Commons License 2016.09.01 0 0 20632

És ami még szintén felkeltette az érdeklődésem, az a "bonchi".

Chilli paprikából alakított bonsai.

Ősszel ültetek majd egyet...

Állítólag piszok gyorsan szép kis fává nevelhető.

 

pezolka Creative Commons License 2016.09.01 0 0 20631

Egyet kifelejtettem a felsorolásból:

Mikulásvirág.

pezolka Creative Commons License 2016.09.01 0 0 20630

Én "kezdő bonsai-os" vagyok.

Ráadásul lakáslakó. Még erkély sincs.

Csak déli fekvésű ablakok.

 

Ezekkel próbálkozom éppen:

Rozmaring 

Hibiszkusz

Podocarpus

Tarka levelű borostyán

Tarka levelű ficus

Angol muskátli

 

Tervezek még venni egy tölcséres jázmint is....

 

Valakinek van ezekkel a növényekkel kapcsolatos teleltetési tanácsa?

 

Két kép. Rozmaring és hibiszkusz. (vásárlás, kis alakítás után)

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.31 0 0 20629

Egyelőre maradok a hazai fajoknál. Könnyebben gondozhatók. Jól bírják a telet. :)

Előzmény: Shownomercyy (20628)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.08.31 0 0 20628

jah nem , a kínai fagyal 
:D

Előzmény: Törölt nick (20627)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.31 0 0 20627

A közönséges fagyal? Na ezt kipróbálom. Úgyis tervben van egy szép fagyal begyűjtése. :)

Előzmény: Shownomercyy (20626)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.08.31 0 0 20626

nekem a kínai szil, és a fagyal is kibírja szobában télen, de nagyon nem tetszik neki 

Előzmény: Törölt nick (20625)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.31 0 0 20625

Nem. A legtöbb szabadföldi növény nem viseli el a szobát télen. Azért nem írtam, hogy mind, mert pl a borostyán még növekszik is. :)

Talán még van más szabadföldi növény is, ami szobában tartható télen. Remélem. Aki tud ilyenről, kérem írjon.

Előzmény: pezolka (20624)
pezolka Creative Commons License 2016.08.31 0 0 20624

Sziasztok!

Kérdéssel fordulok bonsai szakértőkhöz...

Szerintetek a Turkesztáni szil (csodasövény) szobában átteleltethető?

VandorEmber Creative Commons License 2016.08.29 0 0 20623

Arra kérnélek Bogika91, hogy küldj egy mailt a címemre. A bonsai sorsa rendeződni látszik, de azért elküldöm az e-mail címedet a tulajdonosoknak, hátha reagálnak.

Előzmény: Bogika91 (20609)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.23 0 0 20622

Viszont milyen szép törzseket lehet egy öreg szőlősben gyűjteni. :)

Előzmény: Shownomercyy (20621)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.08.22 0 0 20621

az mondjuk nagy kihívás mert elég nagy levele van :D

Előzmény: Bogika91 (20620)
Bogika91 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 20620

Nekem még szőlő bonsairól álmodok de elég nehéz beszerezni vagy sokat kell rá várni míg megnő

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.19 0 0 20619

    Ilyen szép törzset lehet kialakítani néhány fiatal hajtásból. :) Én összefontam volna őket, de így is összefog nőni és egységes, vastag törzset fog mutatni pár év múlva. :)

Shownomercyy Creative Commons License 2016.08.17 0 0 20618

jó hogy mondtad régóta tervezgetem de mindig elmarad pedig lássuk be nem nehéz beszerezni, szinte minden útszélen van 1-1 fán 

 

itthon mindig eszembe van de ha elmegyek erre akkor akkor elfelejtődik vagy nincs nálam még egy bicska se :D

Előzmény: Törölt nick (20616)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.17 0 0 20617

Előzmény: Törölt nick (20616)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.17 0 0 20616

Ne feledkezzünk meg a mindent kibíró borostyánról. Kertben és szobában is tartható. Könnyen nevelhető. 

 

Előzmény: Bogika91 (20615)
Bogika91 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 20615

Az egyik legkönnyebben tartható fa a borágó nem kell metszeni folyamatosan virágzik szobába jól érzi magát és az a lényeg hogy nedvesen kell tartani a földjét nekem is van ilyen 3 db nagyon szépek és különlegesek

Előzmény: RenoViol (20612)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.08.12 0 0 20614

én a kínai szilt ajánlanám, nekem bejött abból dugványozok elég sokat 

 

az előző hozzászolásba a képen is az van bár tavalyi (idén már jobban néz ki)

 

de mindenképp kell neki  szabad levegő 

Előzmény: RenoViol (20612)
Indásodó Creative Commons License 2016.08.12 0 0 20613

Előbb olvass utána hogy milyen növények a legalkalmasabbak bonsai számára, amelyekhez lehet könnyen hozzájutni. A bálványfa nem alkalmas, nem alakítható. Javaslom pl. a juhart, a kökényt, a gránátalmát de sok másik is van még.

Előzmény: RenoViol (20612)
RenoViol Creative Commons License 2016.08.11 0 0 20612

Üdv!

Lenne pár kérdésem a bonsai első lépéseiről. Annyi mindent olvasni a neven az öregebb fák kezeléséről, de arról nem sokat, hogyan is kell elkezdeni egy bonsait. Nos van egy igen fiatal növényem és az első mettszését kezdeném el de nem merek hozzáfogni!
Egy igen igénytelen fácskával kezdeném főleg kíváncsiságból, egy bálványfáról van szó. Láttam icipici bonsaiokat, amik már "formázva" voltak, én is ezen az úron szeretnék haladni.
Szóval, mikor és hogy mettszem meg elsőnek?

Shownomercyy Creative Commons License 2016.08.09 0 0 20611

hát   de ez nem  úgy vörösödik hanem sápadósan :D most beraktam egy fenyőfa alá aztán lesz ami lesz pedig a fenyők elvileg a napot szeretik 

obi nincs nálunk de majd veszek valahol köszi a tippet mert már eléggé ratyi 

 

amúgy a drótot ezért szokták lazán tekerni de az nem a legkönyebb 

de én igazából ha nem muszáj nem is tekergetem körbe az ágait hanem fogok egy követ rákötöm egy drótra aztán végéra kampó és ráakasztom az ágra  ug hogy a kő ugye érje a földet (elég nehéz is legyen hozzá) mert nem jó ha lifeg minden fele 

amúgy ha nem túl mély akkor pár év és kinövi :D

 

ez tavalyi kép de így :D jó ezen van sima drótozás is, olyan vegyes de inkább ezek a kampós dolgok, persze nagy fánál nem lehet 50 követ alá aggatni

 

 

a fenyő meg ilyen  sajnos pedig tavasszal zöld volt aztán lesápadt 
nem tom én marhatrágyával szoktam pakolni a föld tetejét, nekem megteszi 

a juhar köszöni jól van szépen kihajtott, majd lesz kép ha nem leszek lusta  XD 

 

teleltetni ugy tervezem  hogy cserepestől elásom őket kint, tavaly bejött egy teszt alanynál (kínai szil volt)

Előzmény: Rea007 (20608)
Bogika91 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 20610

Szerintem ficus lehet azt meg minden nap locsolni kell mert hamar kiszárad ginsengficusomnak van ilyen levele

Előzmény: Rea007 (20606)
Bogika91 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 20609

Én Eger melletti vagyok de én is nemrég kezdtem ezzel foglalkozni tanulgatom én is meg próbálkozok vele

Előzmény: VandorEmber (20605)
Rea007 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 20608

Elvileg azért vörösfenyő, mert őszre kisárgul:-) Az enyém kihajtott és jelenleg még zöld, nem lehet, hogy a tiéd sok napot kap? Igen, az ecet és a citromlé savanyítja a földet, ha teszel a locsoló vízbe, de azért én nem próbálnám ki:-( A kyriu szuper, nekem az azalea van megszórva vele, de télen gyorsan átfagy, ezért csak olyan növényt érdemes abba ültetni, amit nem kint teleltetsz. Vagy ha mégis, akkor a tetejét szórd csak meg. Szerintem ha fehér tőzeggel (OBI) megszórod most a földje tetejét fog annyit savanyítani rajta, amennyi kell. Azt hiszem 3,5-4 a ph-ja. 7-es a normál, semleges föld, tehát ha csak a tetejére teszel pont jó lesz:-) Én talán sima bonsai földbe ültettem, nem variáltam túl egyenlőre a dolgot és szép, úgyhogy lehet nem a föld a ludas. Majd holnap lefotózom az enyémet. Ami viszont nálam bejött és érdemes beruházni rá az a biogold nevű japán, lassan oldódó szerves táp. Kicsit húzós az ára, de szerintem egy negyedkilós zacsi évekig elég. Lényeg, hogy szereti mindegyik növényem. Az egyik juhar nevelésem úgy megindult, hogy a 2 hónappal ezelőtti drótozás belenőtt az ágakba és a törzsbe, remélem még kinövi. A te juharod hogy van?

Előzmény: Shownomercyy (20607)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.08.08 0 0 20607

hát a franc se tudja de ha mindig ottvan ahol most akkor sztem a fény felőli oldala sokkal jobb tehát lehet a fény kevés neki, mint a fenyőfák, azok is alul leszórják, felül hajtanak a fényfele

 

amúgy nekem meg a vörösfenyőm megy tönkre, egyszerüen elvan sápadva az egész világos zöldnek se mondanám már amilyen szine van 

átültettem már 2 hónapja se semmi 

 

talán nem elég savanyú a földje nem tudom, de most eléggé elgondolkoztam a kyriu dolgon, de nem túl olcsó 

 

hallottam már olyanról is hogy citromlevet tesznek az öntözővízbe hogy savanyítsa a földet 

de még lusta voltam meg mindig elfelejtem hogy vegyek XD

Előzmény: Rea007 (20606)
Rea007 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 20606

Szegénykém, milyen növény lehet ez? Annyi látszik, hogy nem kap elég fényt és lehet tápanyagot sem. Ha van rá lehetőség mehet a ki a kertbe árnyékos részre, napi öntözés-ellenőrzés mellett. Jól vissza is kellett volna metszeni még a nyár elején. De én nem vagyok sem egri, sem pedig profi:-) 

Előzmény: VandorEmber (20605)
VandorEmber Creative Commons License 2016.08.02 0 0 20605

Szervusztok,

 

egy ismerősöm keresett meg Egerből. Van nekik egy elhanyagolt állapotban lévő bonsai-uk. Olyan eger környéki bonsaiokkal foglalkozó bátor vállalkozót keres, aki tanácsot adna, esetleg segítene jobb állapotba hozni, alakítaná, megmetszené.

Lenne esetleg az ismeretségi körötökben olyan klubbeli vagy magánszemély, aki a környékükön él, hajlandó ellátogatni, tanáccsal, tettel segíteni. Előre is köszönöm a válaszotakat! Ezeket a képeket kaptam tőle:

 

   

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!