Keresés

Részletes keresés

zbacsko Creative Commons License 2018.10.05 0 2 2257

@_kolléga_:

Igen, már én is láttam. De lehet, hogy ezekhez az XG presetekhez előbb XG -módba kell váltani a szinyót? Mindenesetre érdemes lenne kipróbálni.

 

@prisoft:

Ha a Midiplayer 'Reset' gombján (elsősegély szerű ikon a jobb oldalon) jobb egér gombbal kattintasz lejön egy kontext menü ahol ki tudod választani a Reset típusát.

Ha XG-t választasz, akkor az küld egy XG Reset SysEx üzenetet ha a Reset gombot megnyomod, vagy mindig amikor egy új midi-t betöltesz a lejátszási listáról.

Probáld ki GM kiválasztásával is. A leírás alapján a szinyód GM és XG lite kompatibilis. Készítettem egy teszt midi fájlt (new00001_test.mid) , hogy ne kelljen 16 csatornát végig kattintgatnod.

A fájl megpróbál Overdrive gitárt beállítani és játszani egy C akkordot mind a 16 csatornán. Töltsd be a Midiplayer-be és játszd le, és figyeld meg, hogy bármelyik csatornán hallható-e gitár különböző Reset SysEx-ek küldése esetén, vagy mindegyik csatorna zongorát játszik továbbra is. Valamint nézd azt is, hogy változik-e a kijelződön a Grandpiano felirat mire a fájl végéhez ér a lejátszás.

 

Szintén csatoltam egy XG spscifikus midi fájlt (AtlantisXG_TheShadows.mid), amelyik XG specifikus SysEx üzenetek segítségével állítja be a hangszereket Program Change üzenetek helyett. Tölts be és játszd le a midiplayer-ben. Meglátjuk, hogy XG specifikus SysEx hangszer beállításokra reagál-e, vagy most is marad zongora a csatornákon...

 

Teszt fájlok:

http://falcosoft.hu/testmidis.zip

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2256)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.05 0 0 2256

@prisoftamikor váltasz hangszínt, klikkelj már oda a zongorabillentyűre (v. a-k betűk közül nyomj le egyet), hogy a szinti amúgy váltja-e a csatornán (vsz. igen)

 

@zbacsko:

a bank MSB=0, LSB=0-ra is váltania kellene, oda vannak az XGlite listából a GM hangok is besorolva (65. oldal), pld. MSB=0, LSB=0, PC=0 ->122 Grand Piano

de végül is ez bank change csak felvezetése az őt követő Program Change-nek, ami szükségszerűen 0-15 csatornákra vonatkozik

 

nem lehet hogy valami CC, v. SYSEX váltja a hangszínt?

 

van itt egy YAMAHA-nak szentelt oldal http://www.jososoft.dk/yamaha/more_software.htm, lehet itt van valami hasznos program

Előzmény: prisoft (2255)
prisoft Creative Commons License 2018.10.05 0 0 2255

1-16-ig végigpróbáltam a csatornákat, de semmi: https://youtu.be/PI2eqQTWN9g

Előzmény: zbacsko (2249)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.05 0 0 2254

ja, hogy nem MSB=0, LSB=0-t kell küldeni

tényleg, most nézem a leírásban, még a végén jó lesz

Előzmény: zbacsko (2253)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.05 0 2 2253

Nincs olyan Midi rendszer amelyik a program váltáshoz 112-es Bank LSB-t igényelne, szóval nem valószínű, hogy bármelyik Midi file küldene ilyet. GM nem használ Bankot, GS Bank MSB-t használ variation Bankok eléréséhez, XG ugyan bank LSB-t de mindegyiknél igaz, hogy a Capital Tone-ok Bank MSB 0 és Bank LSB 0-n érhetők el. Ezért ha tartalmaznak is a Midi fájlok Bank MSB és LSB üzeneteket a legtöbb esetben 0 az értékük.

Előbb nézzük meg, hogy működik-e a program váltás Bank LSB 112 küldésével, és ha működik majd ki lehet találni mi legyen az '1 gomb nyomásos program váltás' megoldása.

 

Előzmény: Törölt nick (2252)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.05 0 0 2252

azért próbáld ki a Zoltán által javasolt Bank Select dolgot (bár nekem gyanús, hogy egy rendes MIDI file is így küldi az elején a hangszer inicializálást, és egyik MIDI fájlodra se váltott a hangszer billentyűs hangja)

Előzmény: prisoft (2251)
prisoft Creative Commons License 2018.10.05 0 0 2251

Így igaz. Az eredeti felvetés az volt, hogy a szinti nem tud egybillentyűs hangszínváltást -csak háromjegyű kóddal-, ez pedig lejátszás közben túl sok idő. A pc-ről kellene valahogy megoldani hogy egyetlen gombnyomással az előre beállított hangszínre váltson a szintin lejátszott sáv.

Előzmény: djuice (2250)
djuice Creative Commons License 2018.10.05 0 1 2250

Én hivatkoztam e remek kis programot, de a kérdezőnek azt is meg kellene oldania hogy pc-billentyűkkel tudjon gyorsan hangszínt váltani. Egy ilyen progit vagy kiegészítő funkciót mennyire lenne nehéz megírni a playeredhez pl? Köszi!

Előzmény: zbacsko (2249)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.05 0 1 2249

Szia,

Az általad linkelt user manual alapján (Panel Voice List) nem elég Program Change (PC) üzenetet küldeni a szintinek, hogy hangszert váltson. A PC üzenet előtt Bank Select MSB (CC#0)és Bank Select LSB (CC#32) controller üzenetek segítségével előbb ki kell választani a megfelelő bankot.

Ez a leírás szerint CC#0->0 és CC#32->112 (113, stb.) küldésével érhető el.

Egy korábbi posztban már valaki meghivatkozta a programom amivel elvégezhetnéd a tesztet:

http://falcosoft.hu/softwares.html#midiplayer 

Midi out-nak válaszd ki a Midi eszközöd (Midi In -ént is kíválaszthatod, de ez most nem lényeges),

Majd állítsd a Bank MSB-t 0-ra a Bank LSB-t pedig 112 -re. Ezután a Program legördülő listából válassz ki hangszereket és nézd meg, hogy a Midi billentyűzeted reagál-e rá. Ha a billentyűzet nem az 1-es csatornán várja az üzeneteket, akkor válaszd ki a megfelelő csatornát is a Channel Up/Down controllal.

 

 

 

 a PC-n történő lejátszásnak két fő iránya lehet:
- a coolsoft virtualmidisynthez hasonló MIDI driver jellegű programok:

A programom szintén rendelkezik egy beépített szoftver szintetizátorral, ami ugyanazt a motort (Bassmidi) használja, mint a Virtual Midi Synth, de WASAPI output kiválasztása és 10ms buffer beállítása esetén egy speciális pufferelés mentes üzemmódban ASIO-szerű, a VirtualMidiSynth-nél nagyságrenddel jobb késeltetést ad. Ha a billentyűzetedről akarod használni ne felejtsd el engedélyezni a Midi in-t a Device Settings-ben. VSTi pluginokat is betölthetsz a programban, ha a beépített Bassmidi szint és SF2 soundfontok nem nyerik el a tetszésed.

További infokat itt találsz:

http://falcosoft.hu/midiplayer_howto.html

https://www.vogons.org/viewtopic.php?f=5&t=48207

 

Előzmény: prisoft (2246)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.04 0 0 2248

+egy próbát megérne megkérdezni a (magyar, ha van ilyen) yamahát, hogy van-e mód ennél midin keresztül a hangszín váltásra

Előzmény: prisoft (2246)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.04 0 1 2247

hát nem tudom, nekem bűzlik ez a sípolás (is)

 

a PC-n történő lejátszásnak két fő iránya lehet:
- a coolsoft virtualmidisynthez hasonló MIDI driver jellegű programok:
   - https://kode54.net/bassmididrv/
   - http://www.synthfont.com/SyFon_news.html
 ezeknél a beállításoknál kell a puffert kicsire venni a késleltetés csökkentéséért

- a másik a VSTI-vel megvalósított MIDI hangmodulra küldés, erről itt írok, itt a hangkártya oldalról (ASIO4ALL driver) kell a késleltetést állítani

Előzmény: prisoft (2246)
prisoft Creative Commons License 2018.10.04 0 0 2246

Lehet hogy ez a szinti nem hajlandó befogadni ilyen parancsot, így hát nagyon szépen köszönöm a segítségedet, de amire nem képes az eszköz, azt sajna nem tudjuk megoldani.

https://usa.yamaha.com/files/download/other_assets/6/313656/psre323_en_om_b0.pdf

Így is többet segítettél mint az elvárható, köszönöm a fáradozásodat.

Még abban tudsz segíteni, hogy a hang késést hogyan lehetne megszüntetni?

 

 

Előzmény: Törölt nick (2245)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.04 0 0 2245

az jogos, hogy ha midi through nincs bekapcsolva és local off, akkor nem fog szólni semmi, de ezzel sokra nem megyünk

 

nincs már igazán ötletem

 

ez a varranger alapvetően valósidejű kíséretautomatikát csinál (mint amit a szintid is tud), és a PC-n szól

Előzmény: prisoft (2244)
prisoft Creative Commons License 2018.10.04 0 0 2244

Hát ez nem akar összejönni: https://youtu.be/d4w_feRAaWY

Visszatérve az alapkérdésre, lehet hogy az a videó amit első hozzászólásomban belinkeltem a varranger programról, ott sem a szinti hangszóróján szólt, hanem csak midi billentyűzetként használja.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2243)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.04 0 0 2243

ja igen, közben én is rájöttem, max be kell szúrni egy üres sávot elsőnek, a lényeg, hogy a hangszínváltás (át)menjen rajta

Előzmény: prisoft (2242)
prisoft Creative Commons License 2018.10.04 0 0 2242

Igen, az 1-esen küldi a szinti.

"az lenne a cél, hogy a 1-es sáv ne is szóljon (hiszen azt játszod kézzel)"

Ezt már valahogyan midi átszerkesztéssel megoldanánk. Nem is minden zenében van az 1-esen hangszer, de ha igen, akkor áttennénk máshová. Vagy a szintit kellene áttenni az egyesről valami üres sávra, csak ugye ez sem hajlandó onnan kimozdulni.

 

Előzmény: Törölt nick (2241)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.04 0 0 2241

ok, én ehhez fűznék reményt: "úgy mit csinál, ha a szintin a PC MODE=2, a MIDI IN=USB és a MIDI through=on, és a MIDI OUT= USB?"

a PC Mode-al pár MIDI küldés paramétert egyszerre állít, a legfontosabb a Local On/Off (amit külön is lehet kapcsolgatni), ezzel lehet ki/be kapcsolni, hogy a billentyű közvetlenül is megszólaltassa a szintit

ha ki van kapcsolva, akkor csak a PC felől jövő dolgok szólnak (úgy láttam a videón, hogy az 1-es csatornán küld a szinti, ha az USB MIDI-IN a PC-n engedve van)

 

viszont belegondolva lehet így se lesz jó, mert Neked meg az lenne a cél, hogy a 1-es sáv ne is szóljon (hiszen azt játszod kézzel)

Előzmény: prisoft (2240)
prisoft Creative Commons License 2018.10.04 0 0 2240

Este minden javaslatodat végigpróbálok, de gyanús, hogy a szinti bekapcsolás után az alap zongoráról csak akkor hajlandó hangszínt váltani, ha a rajta lévő nyomógombokkal váltok. Eddig mindig így volt, bármilyen lejátszóval küldöm rá a midit. Ahogy írtad, a szinti nem tudja, hogy neki melyik sávban, milyen hangszeren kell játszania a billentyűleütést, akármilyen parancs is jön be.

Mondjuk az is igaz, hogy ha a lejátszást hamarabb indítottam el és csak utána kapcsoltam be a szintit, akkor minden hangszer az alap zongorán pötyög, tehát a midi elején lévő hangszerkiosztást csak érzékeli normál sorrendnél. Csak ez valahogy nem műxik a billentyűkre.

Mit csinál a PC mode 1 és a 2? Tapasztalatból annyit látok, hogy a hangszer nem ad ki hangot csak a laptopra küldi a leütést (itt kellene a késést elhárítani), illetve látszólag még a laptopra sem küld semmit.

Előzmény: Törölt nick (2239)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.04 0 0 2239

ha mindez nem vezet eredményre, vissza kellene térni az alap problémához, hogy miért nem vált hangszínt a MIDI IN felől érkező parancsra (függetlenül a MIDI lejátszástól)

lehet itt  van a kutya elásva?

de furcsának tartanám, ha nem lehetne átváltani az alap hangszínt midi paranccsal

Előzmény: prisoft (2234)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.04 0 0 2238

esetleg - bár elvileg nincs köze a dologhoz - próbáld meg a "Lesson Track (R)" és "Lesson Track (L)" paramétereket is 1-re állítani

Előzmény: Törölt nick (2237)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.03 0 0 2237

ebből is úgy tűnik, hogy a hangszínváltás parancs kimegy és jó

a késére vannak megoldások, de menni kellene a szinti hangjaival is

Előzmény: prisoft (2235)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.03 0 0 2236

 

annak a sípolásnak nem szabadna lennie (esetleg kapcsold ott ki a midi through-t amikor az USB-t MIDI IN-nek használod)

 

ha jól láttam elküldi a szintinek a hangszín váltást (át is váltja, legalább is mintha más lenne a basszus hang, és ugye ezt a szinti játszotta), csak a szinti "nem tudja", hogy az 1-es csatornára kéne rájátszania

 

úgy mit csinál, ha a szintin a PC MODE=2, a MIDI IN=USB és a MIDI through=on, és a MIDI OUT= USB?

elvileg ilyenkor megjáratja a a számítógép felé amit a billentyűn játszol 

Előzmény: prisoft (2234)
prisoft Creative Commons License 2018.10.03 0 0 2235

Ha a MIDI-IN-t USB-re állítom, az OUT-ot pedig VirtualMidiSynth-re, akkor működik az F1-F12-es hangszínváltás az első csatornán, de ilyenkor ugye a laptop zenél, nem a szinti. Még nagyobb baj, hogy késik a billentyűleütés hangja vagy fél másodpercet.

Előzmény: Törölt nick (2233)
prisoft Creative Commons License 2018.10.03 0 0 2234

Na nem.

Bocs' de csak most jutottam a szintihez.

Az inputot ha kinullázom, ugyan nem csipog, de még így se váltja át a szintin a hangszert. A lejátszóban átváltja az F1-F12 billentyű, de a szinti csak az alap zongorán játszik. Telefonnal mutatom: https://youtu.be/B_4BJB9uTYk

Szerintem nem megy ki a szintire az F1-F12-re programozott parancs, hanem csak a lejátszót kezeli.

Előzmény: Törölt nick (2233)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.02 0 0 2233

na, nem megy?

Előzmény: prisoft (2231)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.30 0 0 2232

a midi inputot ne állítsd a szintire, hagyd üresen, csak az outputot (ugyanis csak küldesz a szintire, nem vársz onnan semmit)

így pont egy hurkot csinálsz, amit beküld, vissza is küldi, stb.

Előzmény: prisoft (2231)
prisoft Creative Commons License 2018.09.30 0 0 2231

Köszönöm kolléga úr, küldöm a sört :)

Sajna van még mit tanulnom, mert így sem tudom megcsinálni. A beállításokban a midi inputot és outputot is az usb szintire állítom, és ezzel már annyit elérek hogy (csakis) az 1-es csatornán tudok játszani, hallatszik is, de csak a 001-es hangszerem, azaz a zongora, de az is csipogó hangot ad amíg a billentyű le van nyomva. A csipogást sem tudtam még megszüntetni, és másik csatornán sem tudok játszani.

Kínozom tovább.

Előzmény: Törölt nick (2228)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.30 0 1 2230

csak az utóbbi, különben állandóan a (munkahelyi) csajokat nézném mikor, mit, kivel :)

Előzmény: djuice (2229)
djuice Creative Commons License 2018.09.30 0 0 2229

Fácsén is fenn vagy vagy csak a radicspeter.hu oldalad van?

Előzmény: Törölt nick (2228)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.30 0 1 2228

vissza az egész!!!

a miditester önmagában elég (csak nem vettem észre hogy felül van a sáv mute (m))

 az F1-F12 billentyűkre Cx YY formátumban lehet hangszínváltást programozni (pld. C0 18 - az 1-es csatornán orgonára vált (legalábbis GM hangszínkészletnél az van ott))

 

sört szeretem :)

Előzmény: prisoft (2223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!