Keresés

Részletes keresés

BG 999 Creative Commons License 2022.01.27 0 1 88082

Akkor most ha én pak töltényes forgó vételén agyalnék,

miben érdemes gondolkodni?

Zoraki sütési probléma, Ekol hamar amortizálódik.

Alfa százezerért, vagy Bonnie?

Lehet hogy tényleg Z914 a jó vétel. 

Előzmény: Edi Mörfi (88078)
bepi2 Creative Commons License 2022.01.27 0 2 88081

Ki azért nem dobom. El durrogtatom majd őket. 

Van friss CS és paprika is. Mivel van egy HW 88. Amire van

viselési kiváltva.

Csak érdekelne, hogy az mi. 

Előzmény: Törölt nick (88080)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.27 -1 2 88080

Ne vizsgálgasd őket, hanem dobd ki a szemétbe, és vegyél egy doboz frisset! Talán nem vagy annyira csóró, hogy ne tudnál venni egy dobozzal.

Előzmény: bepi2 (88079)
bepi2 Creative Commons License 2022.01.26 0 0 88079

Tisztelt topik társak. Lenne egy kérdésem. 

Vettem egy 9 mm-es forgó konverziót.

Kaptam vele egy marék gáz patront. Szav ideje ismeretlen.

Egy része CN ezt tudom, hogy lepkefing.

De van benne Wadie RB jelzésű is. Az mi? 

Edi Mörfi Creative Commons License 2022.01.26 0 0 88078

Évekkel ezelőtt Lite tulaj írta ide hogy gyűrűt tett a dobba mert mélyen ül a PAK a peremeshez képest .Zorakit választottam mert utóbb  több Ekolom volt  és azok silányosodtak ,pl Alp Majarov billentyűi műanyagok lettek .  Ezt . 6 db 0,5 milliméteres gyűrű megoldja .

Előzmény: Babfaló Béla (88077)
Babfaló Béla Creative Commons License 2022.01.26 0 0 88077

Nekem nem meglepő. A kék fórumon olvastam, hogy a Zorakival ez előfordulhat. Oka a töltényűr kialakítása, amiatt a töltény nem fekszik fel teljes felületen, csak a pereme. Deformálja a töltényhüvelyt a töltényűr kialakítása, ami miatt a töltény tovább távolodik a tűzfaltól.

Azt írták, hogy az Ekol más kialakítású, azzal nem szokott ilyen probléma előfordulni, tehát megbízhatóbb.

Előzmény: Edi Mörfi (88076)
Edi Mörfi Creative Commons License 2022.01.26 0 0 88076

Zoraki R1 pufferekkel  vegyes gázokkal tesztelem . Tegnapig semmi hiba .Wadie  PV  Cs  kudarc . Érdemes alátétezni a PAK lövő revolverek dobját  mert 4szer körbe lett járatva  de semmi , Alp viszont  lőtte el elsőre . pufferrel és PA  gáz riasztókkal járatva . Körönként egyre mélyebbre préselte , látszik a töltet végén . A dobfuraton a hüvely  megszinezte  az akasztót.  . Itt a 2 db R peremes és 1 db Wadie PV  szintkülönbség látható . 

ALI B. Creative Commons License 2022.01.25 -1 0 88075

Az egész témához szólva de csak ide írva annyit mondok hozzá hogy a biztositó kar kapcsolása akkor jó ha a felfelé vízszintes  állásban tűzkész . Itt fordított a dolog  ami értelmetlen . 

Előzmény: kkn (88074)
kkn Creative Commons License 2022.01.23 -1 1 88074

Pont te nyitottad meg a vitát párhuzamos irányba, hol mi van kezelésről előírva, meg rákérdeztél, szerinte milyen biztosítás van még. Válaszolt mindkettőre, erre nem tetszik,és úgy teszel, mintha ő terelt volna arra.

 

Idézlek:

Lehet hogy sokat láttál de keveset tudsz, hogy a viharba lehet ekkora marhaságot írni, mit jelent szerinted az hogy véletlen elsütés ellen biztosítva? nem a biztosító kar bebiztosított állását? vagy esetleg te a kakas meg az ütőszeg közt tartod az ujjadat? vagy csak okoskodol? Nyilván hogy az a gázfegyver amin van biztosító az akkor van a véletlen elsütés ellen védve ha a biztosítója bebiztosított állásban van, esetleg szerinted hogyan másképp? A fegyveres hivatásos állománynál még a csőretöltöltött viselés is tilos, ez persze ránk civilekre nem vonatkozik de a bebiztosított viselés igen, mondjuk én csőre töltve sem hordanék gázpisztoly mert az a 2 másodperc nemigen lesz meghatározó egy önvédelmi szituációban de a gázfegyverek nem egetverő minősége miatt biztonságosabb. a törvényt mondjuk nem tudom hogy kérnék számon egy revolvert viselőn mert azon nemigen van biztosító. "

Előzmény: asus43 (88070)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.23 0 2 88073

Ez igy igaz!

 

Ne haragudj , nem bántásból mondom (irom) , de a fegyverkezelési technikádon van még mit javitani ! 

Amivel nincs is semmi probléma , tanulni sohase késő!  De tudod  aki  sok sok évig  használt , hordott (viselt)

, lőtt  fegyverrel , annak egyből szemet szúr ha valaki nem jól csinál valamit !

 

Azt tudom tanácsolni  hogy a youtubon van egy csomó video  fegyverfelhúzási technikákról , nézz meg párat  és hát a gyakorlás se elhanyagolható 

 

 

 

Előzmény: viricsi (88071)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.23 -1 1 88072

A gázfegyverek, és az éles fegyverek biztosító berendezései nagyban hasonlítanak egymásra, sőt élesből gyártott gázosnál meg is egyezik, tehát van közük a gázfegyver műszaki tartalmához. Szerinted melyik szabályzat melyik pontja írja elő a katona fegyverkezelési módjait? De én azt mondom, ez egy gázfegveres fórum, ahol nem kell belemenni katonai- szakmai dolgokba, ezért én innentől hanyagolom  a témát.

Előzmény: asus43 (88070)
viricsi Creative Commons License 2022.01.23 -1 1 88071

Szerintem meg az én fegyverfelhúzásomról indult a vita. :-)
Vissza a kályhához!

Előzmény: asus43 (88070)
asus43 Creative Commons License 2022.01.23 -1 0 88070

A gázpisztoly viselésről indult a vita te meg úgy látom már fegyverzet technikai kiselőadást tartasz itt aminek semmi köze egy gázfegyver műszaki tartalmához, akkor szerinted a rendőrség és a katonaság fegyverviselését szabályzata nem írja elő a cső alá töltött viselést? mert én tavaly még úgy tanultam, és szerintem most is az van a szabályzatban, és most ne gyere a SPECIÁLIS egységekkel.

Előzmény: Törölt nick (88069)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.23 -1 1 88069

Úgy látom szándékosan nem akarod érteni amit elírtam. Csak támadási pontot keresel. A kérdésed az volt, milyen más biztosítási módok lehetnek a forgó biztosítón kívül, én pedig írtam egy pár megoldást, ami nem igényel kezelői beavatkozást a bekapcsoláshoz. Az egy kis plusz információ volt, hogy ezek automatikusan működnek. A másik része az írásodnak, ami a rendőrök, és katonák fegyverviseléséről szól, hát bizonyára mindkét szervezetnek aktív tagja vagy, aki pontosan ismeri minden szervezeti egység fegyverhasználati-fegyverviselési eljárásait. 

Előzmény: asus43 (88068)
asus43 Creative Commons License 2022.01.23 -2 0 88068

Szó nem volt az automatikus biztosításról, én nyilván nem a TEK éles bevetéséhez vagy egy harcoló alakulat fegyverviseléséről írtam mert annak mi a fene köze lenne hozzánk? én a rendőrség és a honvédség állományáról írtam nem a speciális alakulatokról ahol nyilván teljesen mások a szabályok.

Előzmény: Törölt nick (88064)
kkn Creative Commons License 2022.01.23 0 1 88067

Nézz meg szimulációs videókat,mahol egy átlagos pár méterről rádrontó embrrel szemben pár másodperced van védekezni. Nem 10 méterről szól, hogy vedd elő a fegyeredet, mert meg foglak támadni. 

Azt javasolják, hogy lehetőleg úgy gyakorold be, hogy 3 másodpercen belül tudd előrántani a fegyvert és lőni. 

 

Nézz meg vidókat a fegyverek szerkezeti elemeiről, egy magyar oldal direkt nekünk lámáknak csinál fegyverfelépítés sorozatot, az egyik az ilyen biztosító szerkezetekről szól.

Sajna szeretik a gr-ekből kispórolni a biztonsági megoldásokat, és csak kevés olyan ötöltő fegyver van a piacon, ami alkalmas a csőre töltött biztonságos viselésre úgy, hogy az elsütéshez nem kell a biztosítóval vacakolni. 

Előzmény: asus43 (88062)
Szenyo67 Creative Commons License 2022.01.23 0 0 88066

Gratulálok!

Ezek valóban jó tokok, nekem is van tőle pár darab.

Előzmény: viricsi (88065)
viricsi Creative Commons License 2022.01.23 0 0 88065

És ma kézbe kaptam a két bőr formatokot, amiket a Zorakikhoz készített nekem E.J.
Remek darabok.

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.23 -2 2 88064

Én mindig szoktam mondani, hogy ha valaki hülye egy szakmához, akkor ne ugasson bele. Tehát a véletlen elsülés elleni (tehát nem elsütés, mint ahogy te írod) biztosítás sok más megoldást is jelenthet, nem csak a biztosító kar biztosított állását. Például jelentheti a billentyű mozgásának automatikus akadályozását, az elsütőemelő elfordulásának megakadályozását markolatbiztosítóval, vagy az ütőszeg mozgást automatikusan megakadályozó biztosító tömböket. Meglehet említeni még az ütőpályáról automatikusan lebillenő űtőszegeket, a kakas elé beforduló automatikus biztosító elemet, vagy a forgópisztolyoknál az ütésátadó kart. 

A feniek bekapcsolásához egyáltalán nem kell kezelői beavatkozás, mert automatikusan működnek.

Ma már az sem igaz, hogy a fegyveres testületeknél mindenhol tiltva van a csőre töltött fegyver viselése. A talpas rendőrnél lehet hogy még így van, de egy kommnadósnál, vagy hadműveleti területen már nem, mert az életébe kerülhet a feladat közbeni csőre töltögetés, és biztosítóval való szórakozás.

Nekem van gázosnak készült Makarovom is, annak az elsütőszerkezete úgy van kialakítva, hogy kibiztosítva, és leresztett kakasnál akár kalapáccsal püfölhetem a kakast, mert egy nyugasz 3mm-re az ütőszegtől rögzíti a kakast. 

Ja igen a forgópisztolyon is lehet biztosító, amit manapság ütésátadó karral valósítanak meg.

Előzmény: asus43 (88062)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.23 0 1 88063

Revolvernél már hallottam süntől olyan marhaságot, hogy szerinte annak a töltényűrnek üresnek kell lennie, amelyik a csővel egy vonalban van....

Előzmény: asus43 (88062)
asus43 Creative Commons License 2022.01.23 -4 2 88062

Lehet hogy sokat láttál de keveset tudsz, hogy a viharba lehet ekkora marhaságot írni, mit jelent szerinted az hogy véletlen elsütés ellen biztosítva? nem a biztosító kar bebiztosított állását? vagy esetleg te a kakas meg az ütőszeg közt tartod az ujjadat? vagy csak okoskodol? Nyilván hogy az a gázfegyver amin van biztosító az akkor van a véletlen elsütés ellen védve ha a biztosítója bebiztosított állásban van, esetleg szerinted hogyan másképp? A fegyveres hivatásos állománynál még a csőretöltöltött viselés is tilos, ez persze ránk civilekre nem vonatkozik de a bebiztosított viselés igen, mondjuk én csőre töltve sem hordanék gázpisztoly mert az a 2 másodperc nemigen lesz meghatározó egy önvédelmi szituációban de a gázfegyverek nem egetverő minősége miatt biztonságosabb. a törvényt mondjuk nem tudom hogy kérnék számon egy revolvert viselőn mert azon nemigen van biztosító.

Előzmény: Törölt nick (88058)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.23 0 0 88061

Így van!    

 

Előzmény: Törölt nick (88058)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.23 0 0 88060

A gázfegyverek gyártási minősége eleve nem a legjobb, amire rátesznek a felhasznált anyagok tulajdonságai. 

Előzmény: Szenyo67 (88057)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.23 -1 0 88059

NEM!   Miért kellene bebiztosítani , azt ami biztonságosan viselhető csőre töltve kibiztosítva is ?! 

Előzmény: asus43 (88056)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.23 -1 2 88058

Nem kell "bebiztosítva" viselni a fegyvert, jogszabály sem írja elő. Csőre töltve, a véletlen elsülés ellen biztosítva is lehet viselni. Vannak amelyeket nem is tudod manuálisan biztosítani, mert automatikus biztosító van benne, mint például a Glockokban. Még a PA-63-ban is van automatikus biztosítás, a forgó biztosító mellett.

 

"lakott területen, közterületen, nyilvános helyen, közforgalmú közlekedési eszközön önvédelemre, személy- és vagyonvédelemre engedélyezett rövid lőfegyverét, viselési engedély esetén gáz- és riasztófegyverét betárazva, a véletlen elsülés ellen biztosítva,"

Előzmény: asus43 (88056)
Szenyo67 Creative Commons License 2022.01.23 0 0 88057

A minőségéről annyit, hogy ez a fegyver 2011. 02. 17.-én lett vásárolva, azóta szinte napi viselésben volt, nem emlékszem akadályra, habár nem lőttem vele többezret, csak párszázat. Szerintem összességében ennyi idő alatt egy kis kopás nem számottevő minőségi hiba úgy, hogy fél perc alatt saját magam meg tudtam javítani.  :)

Előzmény: Törölt nick (88051)
asus43 Creative Commons License 2022.01.23 0 0 88056

Csőretöltve, bebiztosítva, ezt akartad írni ugye?

Előzmény: Törölt nick (88055)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.23 0 1 88055

Egyébként meg saját önvédelmi fegyvert ( legyen az gáz riasztó , vagy akár éles) , mindig is   csöretöltve ,  kibiztositva kell ( érdemes viselni ) !  Bár ez a lehetőség ,  tipusfüggő is  de nagy részüket lehet , úgy viselni hordani ! 

viricsi Creative Commons License 2022.01.23 0 0 88054

Többedszer írom, ha ezt el lehet követni, akkor az hiba! Nem a fegyver hibája, hanem a rendszer hibája (ember/fegyver kapcsolat). Ráadásul egy olyan eszköznél, ahol a bebiztosítás gyakorlatilag nem véd a véletlen működés ellen, mert csak a billentyűelhúzást akadályozza meg. Gyakorlatilag fölösleges.

Előzmény: Törölt nick (88052)
viricsi Creative Commons License 2022.01.23 0 0 88053

Alapvetően Zoraki 914-et tartok magamon, ott nem fordulhat elő ez a hiba. Lehet csőre töltve, kibiztosítva, kakas biztonsági állással hordani.
A többi eszközt, így a TR14-et is, amiről írtam, csak érdekesség, vagy fotózás kedvéért szoktam megvenni tartani. Ezeket nem hordom, csak néha tesztelem. (magamnak)

Előzmény: Szenyo67 (88048)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!