Keresés

Részletes keresés

flobi Creative Commons License 2022.02.17 0 0 88102

Én már régóta ott vásárolom a riasztó patront (geco most 6500).

Előzmény: Kazinc Barcika (88101)
Kazinc Barcika Creative Commons License 2022.02.17 0 0 88101

Voltatok már az   A-Vadászboltban Bp Erzsébet krt ? Az áraik a legkedvezőbbek között van olcsóbb mint az önvédekmi csoport .

Edi Mörfi Creative Commons License 2022.02.05 0 0 88100

A  fegyverforum.com  on vannak  Bonnie  és  Alfa pak tulajok , ott érdemes megkérdezni a tapasztalataikat  . Tippre  :  azok direkt pakra gyártott minden PAkkal de főleg gázzal tesztelt példányok.  A kibetétezett R1 em bevált , egyelőre kivárok valami újdonságot  . Még nincs fejlesztés gp fronton  ,  2 év után majd csak beindul .

Előzmény: BG 999 (88099)
BG 999 Creative Commons License 2022.02.04 0 0 88099

Régen amikor voltak umarex gázpatronok akkor  revolvereim voltak. 

Azután öntöltők.

A pak revolver vétele ép ezért maradt el nálam, mert nem biztam a sütésükben. Ezért is kérdeztem rá. Alfa 20 pak mozgatja a fantáziám, de még nem olvastam felhasználóktól megnyugtatóbiztos sütést. 

Előzmény: Edi Mörfi (88097)
jomoci Creative Commons License 2022.02.04 0 0 88098

Sziasztok! Ezt a szöveget egy facebookos hozzászólásból másoltam. Egy mostanában történt esettel kapcsolatos. ami nekem elgondolkodtató, az az, hogy ha a kutyák nem tudnak könnyezni, akkor a PV nem is hat rájuk annyira, vagy éppenhogy sokkal durvábban hat? Esetleg kutyákra hatásosabb a CS? Olvastam régebben egy esetleírást, amikor kapszulacin is volt a tárban, és hogy az mennyire durván hatott az agresszív kuttyra.  "Én a gáz/riasztóra esküszöm. (Forgótáras, HW88 airminus) Volt néhány alkalom amikor használtam, bevált. Kutyára nem lövök ezzel sem egyből. Egy riasztó dörrentés eddig hatásos volt, még falka esetén is. Kutya esetén tudni kell, hogy nincs könnycsatornája, tehát nem tud könnyezni. Ez azt jelenti, hogy a gázspray és minden egyéb maradandó károsodást okoz a szaruhártyán. Ha nincs kimosva a szeme időben, teljes vakság. Nyilván leszarja ezt az ember ha a riasztó lövés nem segít, de én csak végszükségben és akkor már a legkisebb lelkiismeret furdalás nélkül szeretnék ártani egy kutyának. Emberre pedig csak az Udar van nálam készenlétben."1

Edi Mörfi Creative Commons License 2022.02.04 0 0 88097

Igen azok  . Kikérdeztem napokon át  más fórumokon veteránokat meg műszerészt , de ez saját ötlet     . Stabilan benne vannak . Ilyen erős pontos mély  ütést tud . Ultravékony acélhézagoló lett volna a másik variáció de azt 500 db per csomagban találtam 

Előzmény: BG 999 (88096)
BG 999 Creative Commons License 2022.02.04 0 0 88096

Ügyes. A pak hüvelytalpat tetted bele? 

Előzmény: Edi Mörfi (88095)
Edi Mörfi Creative Commons License 2022.02.03 0 2 88095

Keserű M et felhivtam tudják a típus hibáját  ,ők  380as revolver gázokat ajánlanak hozzá de azért megnéznék gariban . Hetekig nem járnék arra mással sem jó utaztatni stb . Ikább magam  kibetéteztem félhold alakban  fémgyűrűkkel . Ma  11től 4ig reszelgettem , klasszul forgat .hiba nélkül elsüt minden pakost .  

Előzmény: Edi Mörfi (88076)
siorprimo Creative Commons License 2022.01.29 0 0 88094

Köszönöm a válaszokat! nem akarok rakétázni!

Amúgy nem a biztosítókarról van szó, hanem ha a fegyvert hátulról nézed (célzó pozíció) a szán hátsó rövid oldalán lévő záró elem alól repült ki a valami.

 

Előzmény: Törölt nick (88093)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.28 0 1 88093

Ja és a rakétázást felejtsd el a típussal, mert hamar elreped a szánja elöl, ami rosszabb esetben az arcodban köthet ki....

 

 

Előzmény: siorprimo (88090)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.28 0 0 88092

Ha a biztosítókart nevezed "csúszkának" onnan csak akkor repül el az azt fixáló rugó és annak csapágygolyója, ha csavarhúzóval a jobb oldali biztosítókart leszereled és kihúzod a bal oldalinál fogva, miközben az ütőszeget benyomva tartod. Egyébiránt nem tudom, hogy mi repülhetett el....

 

Mivel egy pici gombostűfej méretű ezüst csapágygolyóról van szó, így elég esélytelen megtalálni, kérdezd meg a Magnumot, mint Umarex márkaképviseletet tudnak-e segíteni a pótlásban....

Előzmény: siorprimo (88090)
ALI B. Creative Commons License 2022.01.28 0 0 88091

Keress rá a gyári robbantott ábrára a dobozából vagy a neten . Szedd szét és hasonlitsd össze mi hibádzik ....

Előzmény: siorprimo (88090)
siorprimo Creative Commons License 2022.01.28 0 0 88090

Tisztelt Fórumtársak! Műszaki segítséget kérnék a következőkben:

Vettem itt a fórumon egy Walther P88-at, szinte új állapotban.

Ismerkedés közben (már a fegyverrel :-) a szán hátsó részén lévő csúszkát lefelé mozdítva mögüle kirepült egy- hangja után fém rugószerű valami, amit azóta sem találok, tehát nem lehet nagy.

A csúszkát visszatolva a fegyver rendeltetésszerűen működik.

Mi veszett el, hol lehet szerezni és kell-e egyáltalán?

Köszönettel   

Törölt nick Creative Commons License 2022.01.27 0 1 88089

Igen, hisz cseh termék.

Előzmény: BG 999 (88084)
Dönci 62 Creative Commons License 2022.01.27 0 1 88088

Zoraki 914, vagy ha kisebbet és laposabbat szeretnél, Ekol ALP +.

Esetleg régi Röhm RG 88, vagy Mauser (a kettő ugyanaz), illetve Röhm RG 9, RG 800, de utóbbiak 8 mm-esek. Ezek drágábbak, mint az első mondatban szereplő két típus, de minőségileg jobbak is.

Előzmény: BG 999 (88082)
Edi Mörfi Creative Commons License 2022.01.27 0 0 88087

 Komolyabb  stabilabb csillogó fémötvözet , Ekolé matt szürke porladós . 

Előzmény: Babfaló Béla (88086)
Babfaló Béla Creative Commons License 2022.01.27 0 0 88086

Zorakié acél? Nekem az van, de még nem láttam a belsejét.

Röhmé emlékezetem szerint szintén spiáter volt. 

Előzmény: Edi Mörfi (88085)
Edi Mörfi Creative Commons License 2022.01.27 0 1 88085

Viperek a billentyű és  kakas összeköttő idomja törős zamak  , ezt acélra jó ha cseréli a tulaj .  (  (Képen a fekete )  Emiatt sem vettem a nyáron Liteot stb . Bonnie hazai áru  a Keserű termékei nálam kizárva mert van reklamációs  történelmük  . Alfát meg 100 ropiert vesz a gyász , na meg nem is volt készleten . R2 vagy R1 maradt számításba ,ismerős beugrott a Művekhez  szürke volt a polcon  és legolcsóbban   elhozta . Megoldom   mint eddig mindent . 

Előzmény: BG 999 (88082)
BG 999 Creative Commons License 2022.01.27 0 0 88084

Kösz. 

De igazából most itt arra gondoltam, hogy megbízhatóság szempontjából. 

Az Alfa pak sütése megbízható? 

Előzmény: Törölt nick (88083)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.27 0 0 88083

Alfa M020P, mert az megfelel a jövőre életbe lépő jogszabályoknak is.... (Igen elvileg nem lesz visszamenőleges hatályú a változás, de abszurdisztánban már oly sokszor megmutatták, hogy ez csak egy tollvonás kérdése)

Előzmény: BG 999 (88082)
BG 999 Creative Commons License 2022.01.27 0 1 88082

Akkor most ha én pak töltényes forgó vételén agyalnék,

miben érdemes gondolkodni?

Zoraki sütési probléma, Ekol hamar amortizálódik.

Alfa százezerért, vagy Bonnie?

Lehet hogy tényleg Z914 a jó vétel. 

Előzmény: Edi Mörfi (88078)
bepi2 Creative Commons License 2022.01.27 0 2 88081

Ki azért nem dobom. El durrogtatom majd őket. 

Van friss CS és paprika is. Mivel van egy HW 88. Amire van

viselési kiváltva.

Csak érdekelne, hogy az mi. 

Előzmény: Törölt nick (88080)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.27 -1 2 88080

Ne vizsgálgasd őket, hanem dobd ki a szemétbe, és vegyél egy doboz frisset! Talán nem vagy annyira csóró, hogy ne tudnál venni egy dobozzal.

Előzmény: bepi2 (88079)
bepi2 Creative Commons License 2022.01.26 0 0 88079

Tisztelt topik társak. Lenne egy kérdésem. 

Vettem egy 9 mm-es forgó konverziót.

Kaptam vele egy marék gáz patront. Szav ideje ismeretlen.

Egy része CN ezt tudom, hogy lepkefing.

De van benne Wadie RB jelzésű is. Az mi? 

Edi Mörfi Creative Commons License 2022.01.26 0 0 88078

Évekkel ezelőtt Lite tulaj írta ide hogy gyűrűt tett a dobba mert mélyen ül a PAK a peremeshez képest .Zorakit választottam mert utóbb  több Ekolom volt  és azok silányosodtak ,pl Alp Majarov billentyűi műanyagok lettek .  Ezt . 6 db 0,5 milliméteres gyűrű megoldja .

Előzmény: Babfaló Béla (88077)
Babfaló Béla Creative Commons License 2022.01.26 0 0 88077

Nekem nem meglepő. A kék fórumon olvastam, hogy a Zorakival ez előfordulhat. Oka a töltényűr kialakítása, amiatt a töltény nem fekszik fel teljes felületen, csak a pereme. Deformálja a töltényhüvelyt a töltényűr kialakítása, ami miatt a töltény tovább távolodik a tűzfaltól.

Azt írták, hogy az Ekol más kialakítású, azzal nem szokott ilyen probléma előfordulni, tehát megbízhatóbb.

Előzmény: Edi Mörfi (88076)
Edi Mörfi Creative Commons License 2022.01.26 0 0 88076

Zoraki R1 pufferekkel  vegyes gázokkal tesztelem . Tegnapig semmi hiba .Wadie  PV  Cs  kudarc . Érdemes alátétezni a PAK lövő revolverek dobját  mert 4szer körbe lett járatva  de semmi , Alp viszont  lőtte el elsőre . pufferrel és PA  gáz riasztókkal járatva . Körönként egyre mélyebbre préselte , látszik a töltet végén . A dobfuraton a hüvely  megszinezte  az akasztót.  . Itt a 2 db R peremes és 1 db Wadie PV  szintkülönbség látható . 

ALI B. Creative Commons License 2022.01.25 -1 0 88075

Az egész témához szólva de csak ide írva annyit mondok hozzá hogy a biztositó kar kapcsolása akkor jó ha a felfelé vízszintes  állásban tűzkész . Itt fordított a dolog  ami értelmetlen . 

Előzmény: kkn (88074)
kkn Creative Commons License 2022.01.23 -1 1 88074

Pont te nyitottad meg a vitát párhuzamos irányba, hol mi van kezelésről előírva, meg rákérdeztél, szerinte milyen biztosítás van még. Válaszolt mindkettőre, erre nem tetszik,és úgy teszel, mintha ő terelt volna arra.

 

Idézlek:

Lehet hogy sokat láttál de keveset tudsz, hogy a viharba lehet ekkora marhaságot írni, mit jelent szerinted az hogy véletlen elsütés ellen biztosítva? nem a biztosító kar bebiztosított állását? vagy esetleg te a kakas meg az ütőszeg közt tartod az ujjadat? vagy csak okoskodol? Nyilván hogy az a gázfegyver amin van biztosító az akkor van a véletlen elsütés ellen védve ha a biztosítója bebiztosított állásban van, esetleg szerinted hogyan másképp? A fegyveres hivatásos állománynál még a csőretöltöltött viselés is tilos, ez persze ránk civilekre nem vonatkozik de a bebiztosított viselés igen, mondjuk én csőre töltve sem hordanék gázpisztoly mert az a 2 másodperc nemigen lesz meghatározó egy önvédelmi szituációban de a gázfegyverek nem egetverő minősége miatt biztonságosabb. a törvényt mondjuk nem tudom hogy kérnék számon egy revolvert viselőn mert azon nemigen van biztosító. "

Előzmény: asus43 (88070)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.23 0 2 88073

Ez igy igaz!

 

Ne haragudj , nem bántásból mondom (irom) , de a fegyverkezelési technikádon van még mit javitani ! 

Amivel nincs is semmi probléma , tanulni sohase késő!  De tudod  aki  sok sok évig  használt , hordott (viselt)

, lőtt  fegyverrel , annak egyből szemet szúr ha valaki nem jól csinál valamit !

 

Azt tudom tanácsolni  hogy a youtubon van egy csomó video  fegyverfelhúzási technikákról , nézz meg párat  és hát a gyakorlás se elhanyagolható 

 

 

 

Előzmény: viricsi (88071)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!