Keresés

Részletes keresés

Prucika Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25882
Pedig milyen jó volt a Kollégiumban pakkot kapni, még Nyilas Misinek, de szerénységemnek is...
Előzmény: Tébolygó (25880)
Prucika Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25881

Néha a halogatás is jó valamire... nem sokkal a beszélgetésünk után megjelent a  házban 4 deli úriember,és faragtak, fúrtak a lakásban is,ahol lakom, kémények iránt tudakozódtak, ahol volt, azt megnagyobbították, ahol nem, ott meg falat fúrtak, most képzeld el, ha szorgosabb vagyok, és nagytakarítás után pihegek, a guta ütött volna meg:-))

Így meg épp, csak a romokat kellett eltakarítani utánuk,annál is inkább, mert még jönnek vissz a jövő héten, nem végeztek...

Előzmény: Tébolygó (25876)
Tébolygó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25880

Hát igen, rájöttem, hogy ez a túrós nem lesz megfelelő.

De kisded nem akar vinni - szerinte neki kell rájönnie, hogyan tud ott létezni, ha küldök velke, feladja a küzdelmet...

Előzmény: Boszorka (25878)
Tébolygó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25879

Na, úgy látszik, ez nem változik olyankor sem, amikor az egész nyugati világ az elhízás rémével küszködik.

Én most sapkát gyártok, unokanővérem küldött ezüst szőröcskéset, olyan aranyos kis fejrevaló sipkát kötöttem dednek, magamnak meg keverem a szálat, minden második sor ciklámen színű.

Csak ritkán kötöm. Dednek egy délután megcsináltam.

Előzmény: Boszorka (25878)
Boszorka Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25878

A magam részéről a frissen lemosott konyhapulton szoktam gyurni ha ilyesmire vetemedem. Van ugyan egy anyostól örökölt gyuródeszkám, de azt már rég kötöttcucc spannolásra használtam. Miután már nemigen kötök, leköltözött a pincébe a deszka.

 

Vannak közönséges sós teasütemények, azt inkább el lehet vinni és tárolni, miután nincs bennük élesztő nem száradnak ki olyan hamar.

 

Cselédlány koromban én is állandóan éhes voltam. Csak a tejet lehetett fogyasztani minden mennyiségben. Azt viszont csak úgy simán már kicsi koromtól nem tudtam meginni. Ezért aztán rengeteg cukrot tettem bele és sürü cukros tejet ittam állandóan éhség ellen.:-(((

Előzmény: Tébolygó (25875)
Tébolygó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25877

Csak a szívecskémet kellett volna annakidején lakkozgatni, hogy ne kopjon el.

Na, mind1, mindenki azzal főzzön-süssön-takarítson, ami van(maradt) neki.

Tébolygó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25876

Na ja, ez még kistakarításka se.

Csak büdös-sarkok, stb felszámolására tett szerény kísérlet.

Előzmény: Prucika (25870)
Tébolygó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25875

Munkaterápia.

Meg etetem a bestiát....

Meg vmi olyat szeretnék sütni majd, ami nem édes és elviheti kisded, mert sokat éheztetik és sok pénze megy így el.

És az nemlehet, hogy csak a kicsinak süssek, ugyebár...

Rémlik valami olcsób változat, egy kanál ecettel, majd rákeresek a neten.

És vettem egy gyúródeszkát emez fordulathoz...mertt már azt is kitessékeltem vmiért a házamból...de sohase mondd, hogy vége...

Előzmény: Boszorka (25873)
Prucika Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25874

Á, csak emlékezünk...víg napokra, szájban elomló pogácsákra, szeretetteli találkozásokra...

Én későn kezdtem el sütni, voltam már vagy 40 éves, addig nem volt még tűzhelyem sem, 2 lapos rezsón főztem,mert amikor összegyűlt a sütőre félretett pénzem,valami katasztrófa, vagy/és betegség mindig elvitte.

Aztán meg az ambícióim is hiányoztak hozzá biztosan.

Pár sikerélmény(és kudarc) után letettem a cukrászkarrierről:-((

Most meg újra nincs sütőm,csak egy kétlapos reztsó,amin sütni nem lehetne,ha akarnék sem.

A hazai töpörtyűk, ha piacon, őstermelőtől veszed, olyanok,mint az álom, olvadnak a szádban, és a héját is le lehet darálni...mmmmm....kár,h. nem ehetem, de valaha szerettem.

Előzmény: Boszorka (25873)
Boszorka Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25873

Izgatjátok itt a fantáziámat a töpörtöe pogácsával. Valaha én is remekeket alkottam etéren. A hazai töpörtőket nem szeretem, mert mindig tele vannak kőkemény bőrökkel. Szépen le is szoktam róla.:-((

 

Amugy örvendek a sütögetésednek, mert nekem ez azt üzeni, hogy jó a kedv és van erő.

Prucika Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25872
TéBé!Hogy küldtél te nekem üzenetet, amikor még nem is vagyunk fent egymás partner-listáján?Szívem, ezt sürgősen pótolni kell....de nem ismerem az msn-címedet.:-((
Prucika Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25871

Emlékszem, amikor elmesélted a lekvár helyett alkalmazott pirospaprikát a  kelttésztás-sütiben, mekkora ötletnek tűnt! Lehet, ennek az ideje jön el megint?

De a töpörtyűs pogid az tényleg felejthetetlen, mekkora lakmározást csaptunk belőle nem is egyszer!

De Tébolygó barátném, azt én is sütöttem régesrégen, rengeteg meló van vele, gondolj bele, megéri elkezdened?

Életem első  pogácsája épp egy hasonló volt, rutinos barátnő, Kátya (emlékszel még rá?) küldte a receptet, én kezdőségem meg nagy lendülettel belekezdett....:-))

És amikor még 3 óra múltán sem volt pogácsám, egy életre elment a sütésétől a kedvem...így nem lett belőlem pogisütő-fenomén.

Előzmény: Tébolygó (25869)
Prucika Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25870
Napok óta be sem kapcsoltam az msn-t, senki sem akart velem gyengéd beszélgetéseket folytatni,az emberek rohannak, teszik a dolgukat, nem érnek rá prucival foglalkozni. Kitört a tavasz, nagytakarítás meg minden. Látod, ezek a dolgok engem már hidegen hagynak, én aztán ráérek, úgyhogy most szépen bekapcsolom az msn-t és megnézem, tényleg jött-e tőled üzenet, vagy végképp eltévedt szegényke, és ki tudja, ki kapta meg...
Előzmény: Tébolygó (25868)
Tébolygó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25869

Köröm-foszlás elleni lakkommal lakkoztam körmöcskéimet, ha megszárad, aktivizálom magam.

Rá kellett jönnöm, hogy a régen nagyon olcsó házisütim mind nagyon drága lett... (túrós-sajot rudacskák, töpörtyűs pogi...)

Mert emelkedik a termelés, a stb.

Még jó, hogy a töpörtyűt "last minute" akcióban szereztem be.

De azt ma sütöm

Ezekben a sütikben az a jó, hogy én nem ehetek belőlük.

Mert minden, ami jó, tilos. Nekem.

Tébolygó Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25868

Ne lepődj meg makd, a messengeren  kisdednek szánt gyengéd üzim véletlenül neked ment...

De szerintem neked sem árt!!!!

 

Előzmény: Prucika (25867)
Prucika Creative Commons License 2008.03.14 0 0 25867

Most diszkréten bevallom Neked, h. engem is - részben - de a rossz álmok közben is folytatódtak...nem tudom, hogy van ez, a jó álmok ilyenkor szépen véget szoktak érni.

Ez egy ilyen kombinált megoldás volt.

Előzmény: Tébolygó (25864)
Tébolygó Creative Commons License 2008.03.14 0 0 25866

Na, ne tudd meg, milyen megjegyzéseket tett a fiam képességeimre éveken át emiattt...

Holott húgai sem tudták használni.

Én is szeretem a régi videót, most kaptam egyet - be kéne üzemelni.

Majd,,,,

Előzmény: Boszorka (25865)
Boszorka Creative Commons License 2008.03.14 0 0 25865

Ez valóban nagy diadal! Én némi próbálkozás után száműztem a DVD-t Lényemhez. Jómagam pedig megmaradok a jó öreg videónál.:-)

 

Mellesleg ő se vesz fel, meg le se játszik vele, de foglalja ott a helyet ne nálam.:-(((

Előzmény: Tébolygó (25863)
Tébolygó Creative Commons License 2008.03.14 0 0 25864
Engem nem álmaim zavartak, hanem a mellékhelyiségbe történő nagyon gyakori kitántorgás fennforgása...
Előzmény: Prucika (25860)
Tébolygó Creative Commons License 2008.03.14 0 0 25863

Viszont közhírré teszem, hogy két és fél év "birtoklás" után rájöttem, hogyan kell felvenni a dvd-készülékkel azt is, amit nem nézek, vagy ha nincs is nyitva a tévé....

 

Ez diadal...

A kitartás, ugye.

Előbb-utóbb csak összejött...

 

Tébolygó Creative Commons License 2008.03.14 0 0 25862

Feltételezm, hogy hűen önmagamhoz (erős hajlam a túlzásokra), túl sok levelkét tettem a bögrébe, vagy túl hosszan áztattam.

Mindenesetre izzadás ellen ittam - reggel izzadtam is, meg jó sok víz van lábacskáimban is - lehet, hogy sokszor, keveskét kéne innom...

Előzmény: Boszorka (25861)
Boszorka Creative Commons License 2008.03.14 0 0 25861
Zsája teát soha! Na de neked jót tesz, nem?
Előzmény: Tébolygó (25859)
Prucika Creative Commons License 2008.03.14 0 0 25860

Na végre, hogy látlak!

Aztán beszélgetni egy régi Prucival lenne-e kedved néha?

Te elkövetted ezt a hibát a zsálya-teával?

Én nem, aztán mégis vadakat álmodtam:-((

Előzmény: Tébolygó (25859)
Tébolygó Creative Commons License 2008.03.14 0 0 25859

Én mindig itt kezdek....

A zsálya tea erős vízhajtó, ti leányok ne este igyátok!

Előzmény: Prucika (25858)
Prucika Creative Commons License 2008.03.14 0 0 25858

Azért szeretném, ha legalább nem süllyedne el a topik...vagy hagyjuk? Nemsoká kétévesek lennénk.

Néha benéz még ide valaki?

Kövecs Creative Commons License 2008.03.05 0 0 25857

 

            Már megint ki bántott meg kit???????

Brian Benson Creative Commons License 2008.03.05 0 0 25856

Valóban nem történt semmi, sőt: annál is kevesebb.

 

Ajánlom figyelmedbe a Hány az óra Vekker úr? c. film itt látható részletét, abból is az első 2' 30"-et. Ennél jobban megközelíteni azt, ami itt történt, én sem fogom tudni. 

 

Tied fog maradni az utolsó szó, mert én többet ide nem jövök.

Előzmény: mustármaggombolyító (25855)
mustármaggombolyító Creative Commons License 2008.03.03 0 0 25855

Kedves Brian Benson!

Végülis, azt hiszrem, nem történt semmi. Lehet, hogy bent maradt a tampon, de a betegnek ettől semmi baja sem lett. Jómagam különösen frusztráltnak érezhetném magam, mivel hozzászólásom jelentette számodra az inferno (kis túlzás) kezdetét, hiszen az első moderálandó hozzászólásként az enyémet jelölted meg. A modik bölcsességét jelzi, hogy ezt  a kérésedet figyelembe vették, vagy sem. Egyébként azt hittem, hogy ezen már túl vagyyunk.

Barátsággal

MMG

Előzmény: Brian Benson (25851)
Prucika Creative Commons License 2008.03.03 0 0 25854

Meglásd, pár nap,és senki nem fog emlékezni rá.

Nekem csak ez az 1 nickem van,néha még ez is sok:-(

Ez az egyetlen, bolondos, emberből gyúrt kelekótya nő,aki vagyok.

Előzmény: Brian Benson (25853)
Brian Benson Creative Commons License 2008.03.03 0 0 25853

Mivel is? De kben abszolút nem érdekel. Van még nyolc nickem, meg nyitok még 30-at és azzal jövök vissza, oszt akkó mi van? Semmi. Mindenki ezt csinálja, mért pont én legyek, aki nem? Hat rám a hely szelleme.

Nem is kicsit. Épp ahogy a moderátorokra.

Amellett nincs különösebb bajom velük, ez rám is igaz: nem irigylem őket. Én olykor sokkal szigorúbb is lennék, de azzal meg az lenne a baj, hogy kitörne a háború, azt meg el kell kerüljék nyilván. Na mindegy. Jó ez így is.

Előzmény: Prucika (25852)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!