Keresés

Részletes keresés

BlackLion Creative Commons License 1998.07.23 0 0 71
Koveteltem?Naaaa, csak kertem.
Felisten:
Hogy van a BMW-d?
Mit szolsz a reszvenyhataridokhoz?

Jo, hogy ujra feldobtad a temat!

Goldhand Creative Commons License 1998.07.23 0 0 70
Bocsi, de fenn kell tartani az életszínvonalat.
Goldhand Creative Commons License 1998.07.20 0 0 69
Ja még csak annyit szerettem volna hozzáfűzni, hogy ha mondanivalódhoz hozzátennéd, hogy "szerintem", "szvsz" vagy valami, akkó sokkal szerényebbnek tűnné.

GH

Goldhand Creative Commons License 1998.07.20 0 0 68
Kedves (1/2)Isten !

Szerinted ehhez a topic címhez, mit szóna az Állami Pénz- és Tőkepiaci Felügyelet?

GH

Félisten Creative Commons License 1998.07.20 0 0 67
Ez hogy lehet? Én magamra hallgattam, és én is kerestem! Keltsük újra életre a topicot? Blacklion már követelte egy másik topicban. Én benne vagyok, bár már megint pöcsölődés megy a Tőzsdén. Mármint úgy értem a kereskedés során.

Félisten

robicsek Creative Commons License 1998.07.17 0 0 66
kösz BLaci,
de jó. hogy nem hallgattam (Fél)Istenre. Így kerestem egy kicsit.
BLaci Creative Commons License 1998.07.17 0 0 65
Csak hogy a hozzáértők nehogy elfelejtsék okítani a pórnépet.
krz Creative Commons License 1998.06.08 0 0 64
felisten, nem probalsz te egy kicsit tul pontosan "timing the market"?
a juan leertekeles + orosz helyzet kovetkezmenyeiben egyetertunk, de miert pont a kovetkezo masfel hetre gondolod ezt?
az amerikai korrekcio azert erosen vagy-vagy. vannak komoly modellek (gs - roc-wacc spread), amelyek szerint a korrekcios varakozasoknak nincs komoly alapja. (az persze elgondolkodtato, hogy a gs epp most menne tozsdere, az lesz a jel, akkor kell majd eladni:-))
es ha mar az osszes pesszimista scenariot felvazoltad, miert nem emlekeztel meg az optimistakrol: a kozep-europai konvergencia-hosszt hirdetokrol. annak is van ennyi alapja, foleg, ha nem hisz az ember a nyugati korrekcioban.
Félisten Creative Commons License 1998.06.08 0 0 63
Az elméletem főleg technikai alapokon nyugszik.

Túl azon, hogy sokan nagyon nagy korrekciót jósolnak az amerikai piacon (amit megalapozhat egy váratlan kamatemelés, ami szerintem be is fog következni.) fel kell figyelni arra, hogy a globális tőke elkedvetlenedett az emergin market-ektől, azok rendkívül kockázatossá válása miatt. A tőke folyamatosan Amerika felé vándorol, ott viszont már mindenki egymást lesi, hogy ki mikor kezd el eladni.

Ezen túlmenően rendkívül bizonytalan a helyzet, semmi ok hurrá optimizmusra. A japán jen mostmár lassan folyamatosan 140 fölött van, amit nem sokáig fognak bírni a távol-keletiek, de főleg kína. Valószínüleg le fogják értékelni a jüant, ami újabb ázsiai vírushoz vezethet. Ezen túl a moszkvai műsor sem ért még véget, és ne felejtsük, hogy még mindig nincs kormányunk. Erre még rányomhat egy hatalmasat a nyugati korrekció.

Ezek tudatában én most nem mernék longba menni, bár nyilvánvalóan minden megtörténhet, ha csak egy külföldi alap vásárlásba kezd, akár 9000-ig is elnyomhatja az indexet. Bár az elmult hét szerintem inkább az arbitrazsőröknek volt köszönhatő, akik megnyomták az indexet, hogy felugorjanak a kamattartalmak, és a 16-19% közötti állampapírjaikat lecserélték arbitrázs portfólióra. Az index megnyomására azért volt szükség, hogy legyen vevő a piacon. Persze ez nem vígasztalja a kistoppolt shortosokat, de azt is figyelembe kell venni, hogy a megnyitott arbitrázskörökből legjobb a negatív kamattartalmaknál liszálni, amire egy nagy esésénél van a legjobb lehetőség...

Hát valahogy így látom a dolgot...

Ja még valami, októberben is két nagy esés volt egymás után. Az első nagy esést követő visszahúzásnál mindenki azt hitte, hogy 10.000-ig meg sem állunk, aztán 5500 lett az alja. Pedig a fundamentumok akkor sem erről szóltak...

Félisten

BlackLion Creative Commons License 1998.06.08 0 0 62
Kedves Half God!

Lekoteleznel, ha megindokolnad, hogy miert gondolod, hogy megint Maci Laci lesz(vagy Medve Laszlo ha ugy tetszik).
Szerintem csak egy enyhe eses lesz ezen a heten, mert nincs ok a panikra.A fundamentalis okok mind emelkedest vetitenek elore, ezt egyenlore csak technikai okok lassithatjak.

Félisten Creative Commons License 1998.06.08 0 0 61
Na újra itt vagyok!!!!

Túlvagyok a szakvizsgámon, tehát újra hajrá tőzsde!!!

Gyerekek, amit jósolok a határidős piacra, az nyilvánvalóan nem az egész évtizedre, évezredre értendő!!! Világos??? A jóslatomat követő hétre viszont tök jól bejött, a 15%-os emelkedés viszont tényleg meglepett, bár engem legalább nem stoppoltak ki, mint némely haveromat.

Mindezek ellenére változatlanul azt mondom, hogy az áremelkedés remek alkalom az eladásra, ellentétben azzal az elmélettel, hogy az áresés remek alkallom a vételre!!! Szóval valószínüleg újabb brotális esés fog következni 1-1,5 héten belül, és ezen esés folyamán az index 7000 alá fog esni. Ide a rozsdás bökőt!!! Rossz idő fog jönni a longosokra!!!

Szóval lássuk a medvét!

Félisten

bubu Creative Commons License 1998.06.04 0 0 60
apropo phantom
meseljetek
mikor es mivel jar jol a broker?
mennyiben azonsoak es mennyiben ellentetsek az erdekei a megbizoval?
egyaltalan hgoy megy ez az egesz?
valaki mesejje mar el elejetol kezdve, kis labaskaban leviszem a penzemet a brokerceghez, mi lesz azutan?
milyen gyakorisaggal adok megbizasokat, es azokat milyen gyorsan teljesitik? stb stb
prenotalis Creative Commons License 1998.06.04 0 0 59
bróker haverom aszonta, hogy a tőzsde 80% cihológia és 20 % gazdiság.

Hétfőn támadt egy megérzésem aminek köszönhetően mára 317.300 ruppóval vastagabb lettem....

asszem kezdem mexeretni ezt a kormányt
:)))

phantom Creative Commons License 1998.06.04 0 0 58
Hát a Corvinbrókert messze kerüljétek el.
Nekem aznap, amikor kb. másfél hete a MOL és a MATÁV is lefelé tendált (napi max. 5825, illetve 1280 egy óriáskötés erejéig, mindkettő az első öt percben), nekem sikerült 5820-on és 1250-en venniök... a zárás 5600 illetve 1214 volt, ha jól emlékszem. Így néz ki, amikor a bróker CSAK azt nézi, hogy ő járjon jól.
Más: a CA qrva drága, de akkor, amikor rájuk szorultam, jól pengettek.
krz Creative Commons License 1998.06.04 0 0 57
felisten biztos borondben cipeli be a margin callokat. raadasul a forint is eppen visszaomlik, nem ossze...
egyebkent a rovid tavu (egynapos) bux-elorejelzesekkel kapcsolatban nekem ugy tunik, hogy pl az mti-econ nyilatkozok az esetek 50 szazalekaban talaljak el az iranyt. random walk.
sutyerák Creative Commons License 1998.06.03 0 0 56
Gyerekek!

Nem tudjátok, hogy hova tűnt Félisten (korábban Isten)? Napok óta bele se szól semmibe! Lehet, hogy likvidálták a tippjei miatt?

sutyi

sutyerák Creative Commons License 1998.06.03 0 0 55
Lacinak:

Bocs,hogy nem írtam, de a kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni. Olyan helyen dolgozom, hogy nem igazan volna etikus konkret brókercéget javasolni. Az általános szempontokat pedig már leírták, én azt vallom, hogy hosszabb távra érdemes nagyobb, tőkeerős brókert választani (ha most drágábbnak is tűnik), mert biztonságosabb.

A sort és long viszonylag egyszerűen: longban vagy, ha emelkedésre számítasz, sortban ha esésre. Ez elsősorban határidős kategória, de ha részvényeid vannak, akkor is longban vagy gyakorlatilag.

A mai nap engem is meglepett! Azt gondolom, hogy ez meg nem a vége.

sutyi

De melyik "nem a vége", mi?

Tom Creative Commons License 1998.06.03 0 0 54
A short eladást, a long vételt jelent.
És a Procentnél be lehet szólni kereskedés alatt,de általában csak akkor, ha nagyobb összegről van szó.

Tom

Törölt nick Creative Commons License 1998.06.03 0 0 53
ennek a procent hungáriának be lehet szólni kereskedési időben, hogy szeretnék eladni vagy venni ?
Törölt nick Creative Commons License 1998.06.03 0 0 52
Mondja már meg valaki, hogy mi az a short meg a long ? Az, hogy rövid- vagy hosszútávra vesz-e valaki papírt ?

krz Creative Commons License 1998.06.03 0 0 51
felisten, te tenyleg eladtal 7100-nal? mar csak ugy onigazolasilag?
And67 Creative Commons License 1998.06.03 0 0 50
Az ész megáll attól, hogy megosztjátok egymással a tuti tippjeiteket. Egy jó tipp jórészt attól jó, hogy egyedi. Ha más is birtokában van egy különleges (bennfenntes) infónak, már semmit sem ér.

Ezzel együtt jó ez a topic, csak azt nem értem, hogyan jöhetett létre. :)

Laci Creative Commons License 1998.06.03 0 0 49
nagyon, nagyon köszönöm mindenkinek.

Laci

Tom Creative Commons License 1998.06.03 0 0 48
Chornell!
Szerintem a MATÁV nem rossz papír,de keveset csökkent az utóbbi bear alatt, így kevés a PVGO-ja(rövid távon).Szerintem többet lehet
majd fogni az előbb említett papírokkal
(+NABI), persze szintén short-term.

Tom

Tom Creative Commons License 1998.06.03 0 0 47
Nem kell ide nagykoalíció,szerintem.
Jó lesz ez az új kormány Chikánnal, Urbánnal.
Ők majd megnyugtatják a külhoniakat.Aztán indulhat a HAUSSE!
Hozzávalók:Grabo,TVK,MOL,PICK,IEB.

Sok sikert! Tom

BlackLion Creative Commons License 1998.06.02 0 0 46
Ja...es azt csiripelik a verebek, hogy a hosszu hetvegen valahol nagyon elbujva Fidesz-MSZP talalkozo volt.
Van meg remeny!
BlackLion Creative Commons License 1998.06.02 0 0 45
sutyi:OK ez igy mar nagyjabol stimmel.

Laci:Arra is figyelj nehogy csodbe menjen a szamlavezeto brokerceged(pl Allied Investment).Hogy lehet ezt elkerulni?Ugy, hogy biztos hatteru ceget valasztasz(pl: OTP broker,CA,NY broker stb.)

En egyebkent a MOL-ra, es Grabo-ra szavazok, de a Matav is jo lesz.
Ma is tul gyava voltam long-ra menni a bizonytalan nemzetkozi helyzet miatt...

Chornell Creative Commons License 1998.06.02 0 0 44
Én is csatlakozom az előttem szólóhoz, a Procent szerintem a legjobb brókercég a magunkfajta számára.

A shortot szerintem pedig már feledhetjük, a Matav pedig most nagy buli lesz.(szerintem)
(nekem is úgy jöjjön be minden, mint Félistennek)

Na cső!

Tom Creative Commons License 1998.06.02 0 0 43
Laci!
Bár nem tőlem kérdezted, de azért alánlatom nekem is van:
Brókercéget válassz a tranzakciós díj és a megbízhatóság alapján.
A legolcsóbbak 1%-kal, min. 1000 Ft-tal dolgoznak és ingyenes a tőkeszámla nyitása.
Én csak a saját brókercégemet ajánlhatom:
a Procent Hungáriát. Megbízhatók, rendesek és
a fel nem használt pénzed a kötvényalapjukban ugyanúgy kamatozik, mint a bankban(tehát a bankok kilőve).

Tom

Laci Creative Commons License 1998.06.02 0 0 42
Sutyi,

hajlandó lennél itt egy röpke tanfolyást adni a tőzsde alapvető gyakorlati oldaláról. Úgy mint:
1. Hol érdemes tőkeszámlát nyitni?
2. Jó brókercég ajánlat
3. Honnan lehet megbízható információkat szerezni, hogy mikor mit kell venni ill. eladni?

Naaaaaa, lécci.


Laci

ps: nem vagyok teljesen tudatlan tőzsde ügyben, csak az úgynevezett "elméleti szakember" (persze a szakember szó, az hatalmas túlzás), csak arról van szó, hoyg tanultam, meg vizsgáztam is belőle, csak hát ez nem ilyen egyszerű. Vagy tévednék?

Még egy kérdés: te például melyik ügyleteket szereted a legjobban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!