Keresés

Részletes keresés

Cowboy Creative Commons License 1998.05.13 0 0 35
A föétkezéseknél nincs helye az asztal közelében, azonban amikor a teraszon fagylaltot vagy süteményt eszünk, minden falatot végigkisér a tekintetével. Amikor látja, hogy már nem sok maradt, hangos sóhajtással nyugtázza az újabb falat eltünését. (persze ilyenkor már jut neki is egy-egy falat).
Nagyon kell vigyázni arra a szóra, hogy "séta" mert ezt álmában is megérti és megpróbál a póráz irányába terelni. Egyébként bármilyen ételt csak engedélyre vesz el vagy fel. Földön talált ételnél megáll és mint egy szobor mutat a kaja felé. NEM szoktam megengedni, hogy felvegye, nehogy mérgezett ételt egyen és a legjobb falatot is morgás nélkül kell odaadnia, ha kérem. Errefelé is szokás betörés elött a kutyáknak mérgezett ételt bedobni, jobb ha esze ágába sem jut felvenni
Pocak Creative Commons License 1998.05.11 0 0 34
A Ti kutyaitok mennyire koveteloznek?
Nalunk ketfajta kovetelozes letezik.
Az egyik, amikor a kutya vigyazban ul, es nez erosen, koncentral a hokiflire. Majd szep lassan, megfontoltan, elindul a szajabol a nyal, es lecsoppen a foldre...
A masik, amikor a kutya mar turelmetlen, ekkor (meg szinten ulve) morog, morog, majd lecsap. Vagy a szekre csap egyet, vagy a combodra, csak vedd mar eszre!
Pocak Creative Commons License 1998.05.08 0 0 33
Hello Cowboy,

Nekem egy pumim es egy nemetjuhasz keverekem van, egyik rosszabb mint a masik. Most otthon sirnak a mamajuk utan, es a papajukkal az a tervunk, hogy kihozzuk oket. Csak nem birom megtudni ennek a gyakorlati reszleteit, anelkul meg nem vagok bele.

Cowboy Creative Commons License 1998.05.08 0 0 32
Kedves Pocak!

Az elsö kérdésedre a válasz :Igen.
Ö itt született, a két tenyésztö közül az egyik egy lengyel származású nö, töle vettük.
(A dédszülök születtek Magyarországon). Azért választottuk ezt, mert 6 hónaposnál fiatalabb nem kaphatja meg az összes védöoltást, ami nélkül nem engedik be. Két hónapos sem volt, amikor hozzánk került, egy hat hónapos már eléggé idös, hogy rossz szokásokat vegyen fel. Neked milyen kutyád van?

Pocak Creative Commons License 1998.05.08 0 0 31
Hello Cowboy,

Szoval kulfodon laktok? Ha igen, hogy vittetek at a kutyat, es hogy viselte?

Cowboy Creative Commons License 1998.05.08 0 0 30
Kedves Bubu!
Van buta is ( ha agarat látsz, nem kell tovább menned) és van okos is.Volt egy német-ausztrál juhászkutya keverékem, 3 hónapos korában póráz nélkül sétáltunk és el nem ment volna engedély nélkül. Valószinüleg túl sok akció filmet nézhetett, mert a kertet futóárok rendszerré alakitotta át. (Sajnos, 6 hónapos korában parvóban elpusztult).
A melegre és a medencére való tekintettel egy rövid szörü (és természetesen magyar) kutyát kerestünk és lassan három éve egy VIZSLA birtokol bennünket. Sajnos, vele nem lehet póráz nélkül sétálni, mert ha meglát egy nyulat vagy mókust minden jólneveltségén felülkerekedik vadászösztöne. Egyébként egy ugató macska ( néha A NÉGYLÁBÚ ÁRNYÉK-ként is hivom), ha teheti a lábamra ül vagy nekidöl és borzalmasan hizelgö. Mindenkivel nagyon barátságos, kivéve egyik ismerösünket, aki amikor meglátta, hogy milyen hosszú farka van le akarta vágni, mert az ö vizslájának rövid a farka. (Ismeröst megnyugtattam, nálunk ugyanaz a szabály van, kutya farka nem lehet hosszabb a gazdájáénál.)
A fenekére verésnél sokkal hatásosabb a szidás,egyszer a dohányzóasztalról elemelt egy darab sajtot. Amikor meglátott, már nagyon bünbánatos képet vágott, de ez nem hatott meg és jól megszidtam. Aznap nem volt hajlandó még csak rám se nézni (viszont azóta nem nyúl hozzá semmilyen ételhez, még távollétemben sem). A környezetünk megtévesztésére magyarul tanitottuk, igy az idegeneknek nincs könnyü dolguk vele. Egy kutyaeledel árús megpróbált rámtukmálni valamilyen száritott vacakot. (ha húst keverek közé, a hús lecsúszik a torkán, a többi oldalt kipotyog) Mondtam az illetönek, hogyha a mintát megeszi a kutya veszek egy nagy zsákkal. A kutya nem értette amit mondott és még csak véletlenül sem találta el azt a magyar szót amire elfogadja a kaját. Mint ahogy az "ugass" szónak nincs semmi értelme sem angolul, sem spanyolul, igy amikor azt mondom neki, mindenki hátra ugrik vagy messziröl elkerül. Mivel nagyon ritka errefelé, mindenki elhiszi, hogy a pittbullnál is veszélyesebb! Valúszinüleg negyon elfogult vagyok, de ha körülnéztek az Interneten, a világ minden részéröl olvashattok elfogult vizsla tulajdonosoktól.
Gorcsev Creative Commons License 1998.05.07 0 0 29
Pocak, édes :)))
Nem, nem direkt. Most így
gondúta a necckép, oszt
passz.
Pocak Creative Commons License 1998.05.07 0 0 28
Edes Gorcsev,

Ez most direkt van hogy sovanka szoveget irsz? Megkergulok, amig vegigolvasom.

Hat igen, a terrierek valoban "onalloak" (mondjuk igy szep kifejezessel), mig a munkakutyak hallgatnak a szep szora. Ket kutyank kozul a Borsika most mar magatol kikeredzkedik aludni 10 orakor. Luca (pumi => terrierekre hajaz) viszont addig futi a helyiseget, amig turjuk. Ezt a hatart mindig szivesen probalgatja. Hogy mit ertek futes alatt? Nos, eleg annyi, hogy este kapnak enni?

Gorcsev Creative Commons License 1998.05.06 0 0 27
GLászló

Az tuti!!!

GLászló Creative Commons License 1998.05.06 0 0 26
Najó, najó, Gorcsev, kössünk békét!
Elfogadom, hogy a mafla nagy kutyád éppen olyan remek fickó, mint az én tacskóim. Az egyik a vízből ment, a másik meg lukba rohan.
Nem tagadják meg rókavadász őseiket.
De egyformán elbűvölő fazonok mindannyian. Igaz?
:-)
Gorcsev Creative Commons License 1998.05.06 0 0 25
GLászló
:-P
Te csak ne szóld le a fundit!
Neki az a dolga, hogy minden
fuldoklót kihúzzon a vízböl
(meg a biztonság kedvéért
mindent, amit talál... botok,
matrac, csónak, mindegy. Csak
engem fojtott bele majdnem
:)))

Bubu (is)
Igen, vannak ilyen meg olyan
fajták. Nem vagyok profi, de
úgy vettem észre, hogy az ún.
munkakutyák (pl. német
juhász, rottweiler) azok,
amelyekben viszonylag könnyen
kialakul a feltétlen
engedelmesség (nyilván nem
véletlenül). Az enyémek
viszont pásztorkutyák (igen,
a fundi is ide sorolható, de
a leonbergi egyértelmüen,
vagy pl. a kuvasz és a
komondor is), és eredetileg
ahhoz szoktak, hogy
_önállóan_ dolgozzanak.
Lébecoltak a nyáj vagy csorda
körül, és ha "illetéktelent"
(idegenek, ragadozók)
észleltek, elzavarták. Ez a
mentalitás most is bennük
van. Ja, és ez sok
vadászkutyára is jellemzö,
pl. a tacsikra, amik ugyebár
kotorékebek. Mikor a
patkány/róka/borz rohan
keresztül az udvaron, nincs
idö a gazdit lesni, hogy mit
fog mondani! Meg kell fogni a
férget, és punktum.
Persze, ezeket is meg lehet
nevelni "rendesen", csak
sokkal nehezebb.
A fundi az egyébként tényleg
elég kelekóla és borzasztó
csökönyös (az elöbbi lehet,
hogy egyedi, az utóbbi
biztosan
fajtajellegzetesség). A
leonbergi az teljesen más. Ö
messziröl, egy szempillantás
alatt (borzasztó jó érzékkel)
eldönti, ki szimpatikus neki,
és ki nem. Meg azt is, hogy
mikor van "vészhelyzet".
Szerencsére nem agresszív,
csak "szól", hogy "Ugyan,
öreg, fogd má' vissza magad!"
Elég szokott lenni... Ebben
nem is lehet befolyásolni.
Kockára röhögtem a fejem,
mikor a kutyasuliban az
oktató csibészelni akart
vele... Ezt ugyan
csipkedhette, meg
hadonászhatott neki a
ronggyal, b#&@tt rá. Az
összes többi kutya -zömmel
német juhászok- meg messziröl
örjöngött :)))

Gorcsev Creative Commons License 1998.05.06 0 0 24
GLászló
:-P
Te csak ne szóld le a fundit!
Neki az a dolga, hogy minden
fuldoklót kihúzzon a vízböl
(meg a biztonság kedvéért
mindent, amit talál... botok,
matrac, csónak, mindegy. Csak
engem fojtott bele majdnem
:)))

Bubu (is)
Igen, vannak ilyen meg olyan
fajták. Nem vagyok profi, de
úgy vettem észre, hogy az ún.
munkakutyák (pl. német
juhász, rottweiler) azok,
amelyekben viszonylag könnyen
kialakul a feltétlen
engedelmesség (nyilván nem
véletlenül). Az enyémek
viszont pásztorkutyák (igen,
a fundi is ide sorolható, de
a leonbergi egyértelmüen,
vagy pl. a kuvasz és a
komondor is), és eredetileg
ahhoz szoktak, hogy
_önállóan_ dolgozzanak.
Lébecoltak a nyáj vagy csorda
körül, és ha "illetéktelent"
(idegenek, ragadozók)
észleltek, elzavarták. Ez a
mentalitás most is bennük
van. Ja, és ez sok
vadászkutyára is jellemzö,
pl. a tacsikra, amik ugyebár
kotorékebek. Mikor a
patkány/róka/borz rohan
keresztül az udvaron, nincs
idö a gazdit lesni, hogy mit
fog mondani! Meg kell fogni a
férget, és punktum.
Persze, ezeket is meg lehet
nevelni "rendesen", csak
sokkal nehezebb.
A fundi az egyébként tényleg
elég kelekóla és borzasztó
csökönyös (az elöbbi lehet,
hogy egyedi, az utóbbi
biztosan
fajtajellegzetesség). A
leonbergi az teljesen más. Ö
messziröl, egy szempillantás
alatt (borzasztó jó érzékkel)
eldönti, ki szimpatikus neki,
és ki nem. Meg azt is, hogy
mikor van "vészhelyzet".
Szerencsére nem agresszív,
csak "szól", hogy "Ugyan,
öreg, fogd má' vissza magad!"
Elég szokott lenni... Ebben
nem is lehet befolyásolni.
Kockára röhögtem a fejem,
mikor a kutyasuliban az
oktató csibészelni akart
vele... Ezt ugyan
csipkedhette, meg
hadonászhatott neki a
ronggyal, b#&@tt rá. Az
összes többi kutya -zömmel
német juhászok- meg messziröl
örjöngött :)))

Mallory Creative Commons License 1998.05.06 0 0 23
Hát momentán nem vagyok kutyatulajdonos, de anyáméknál van kutyánk (kb. egy éve költöztem el otthonról, szóval ezért most már nekem nincs).
Szóval a 'mi kutyánk' az egy terrier-keverék és mint olyan, teljesen önhatalmú: oda megy, ahová akar. Ha már kiszórakozta magát és én utolérem a lakótelep másik végében, akkor rezzenéstelen arccal tűri a pofont meg a leszidásokat. Utána pedig példásan viselkedik, hogy lelkiismeret-furdalást okozzon ('...pedig én olyaaaan jó kutya vagyok...!).
Egyébként a dög szerintem erôteljesen el van rontva anyukám és a húgom által, mert az utóbbi években(6 év alatt!) nekem már sikerült elérni, hogy ha velem sétál, akkor fegyelmezettebb: ha idejében észreveszem a szökési szándékát és behívom, akkor még van esély rá, hogy nem rohan el.
De a terrierektôl az isten óvjon minden, kötélnél vékonyabb idegzetű leendô kutyatartót!
És zsarolni is tud a kis nyamvadt, anyukám úgy szórja neki a kaját (csokika, kolbászka stb., de a disznósajt az már nem kell), mint a teniszlabda-adagoló. A módszer: leül, csorog a nyála és hangosan sóhajtozik... És alapértelmezésben pedig teljesen sovány testalkatú, amely tény nagyon hatásos a szánalomkeltés során.
Ráadásul abszolút nem a hűség szimbóluma, mindenkinek rettenetesen örül, annál nagyobb az extázis, minnél kevésbé ismerôs az illetô.
Szóval anti-eb.
Mindezek ellenére nagyon szeretem, és rettenetesen hiányzik, pedig három napja voltam otthon meglátogatni...
GLászló Creative Commons License 1998.05.06 0 0 22
Szerintem vannak okosabb és buta kutyák, itt van mindjárt a Gorcsev kutyája a kaviccsal...
:-)))
Ha pedig kifejezetten okos, ám dafke-fajtára vágysz, akkor ajánlom az én önfejű tacskóimat, akik amilyen kicsik, olyan öntudatosak, és nem akarnak vízből menteni egy gumimatracot. Ellenben a család összes tagjának minden számukra fontos szokását, gyengéjét és erősségét halál pontosan ismerik, és azokat saját céljaikra használják. Megvesztegethetetlenek, ám apróbb szívességet hajlandók megtenni némi párizsi és sajt-darabért.
Sajnálom, de nem eladók, egyébként sem lehetne őket megfizetni.
:-)
bubu Creative Commons License 1998.05.05 0 0 21
Bocsanat kedves kutyasok, de en most egy rohadt rasszista vagyok itten.
Szoval nem azt kerdezem, hogy van-e olyan kutya-egyeniseg, egy vauvaudanton, aki ellent mer mondani isteni gazdajanak az Embernek, mert azert mar lattam kutyat (igaz, csak kivulrol).
Azt kerdezem, o kutyak szakertoi, hogy vannak-e kutyafajtak, amik szofogadoak, legalabbis relative, mas _fajtak_ viszont lazado lupis szarmazekok (nem lehet ezt kihagyni, Tr, bocs de elo klasszikus lettel :-)))

vau vau
bubu

Post Ugatum:
egy füst alatt azt is, hgy vannak-e okos-kuty fajtak es buta-kutya fajtak?

pcsikvari Creative Commons License 1998.05.05 0 0 20
GLászlónak van igazsága!

A tacskó a teremtés földszintes koronája!!!

Gorcsev Creative Commons License 1998.05.05 0 0 19
Trebitsch
A fundinak ilyen azért nem jut eszébe, mert fekve is magasabbról néz :)))

Bubu
Dafke? Persze, hogy ismerek! Próbáld meg egy fundinak azt mondani, hogy ne menjen a vízbe...
Képzeld el, mikor berohan a bányatóba, aminek a közepén egy kölök gumimatraccal bohóckodik, én meg már látom lelki szemeimmel, amikor a kutya megfogja a matracot, hogy kihúzza szerencsétlen fuldoklót :))) Még jó, hogy a bányába' sok nagy kavics van, aminek a csobbanására azt hiszi, hogy sürgösebb eset is van, és arrafelé veszi az irányt...

Gorcsev Creative Commons License 1998.05.05 0 0 18
GLászló!
Jóvanna! Számold má' meg a vigyorikat! (De azé' nekem akkor is a nagyok teccenek...)
Trebitsch Creative Commons License 1998.05.05 0 0 17
bubu,

a nagyobbik kutyám, egy snaucer keverék... Hát az valami ritka önfejű, makacs egy darab.
Egyetlen, jellemző és gyakori példa: kerítésen belül szófogadó és okos, csinálja, amit kell. Gyere ide, helyedre, ott maradsz... mint a villám, vonakodás nélkül, örömmel. Ha viszont kiszökik a kertkapun, öntevékenyen, anélkül, hogy sétálni indulnánk... Hát, olyankor, ha hívom, visszafordul (tisztán látszik, hogy tudja, mit akarok), kajánul vigyorog, és elszalad.
Úgy gondolja, ott már nem olyan fontos engedelmeskedni, meg aztán úgyse érem utol.
Aztán egy félóra múlva hazajön, és megint jó kutya egy darabig.

Ezzel szemben áll Lugossy Béla, a tacskó, annak eszébe se jut ilyesmi. Megbízhatóan szófogadó itt is, ott is. És ugrál, meg olyat is tud, ami az ilyen nagy mafla fundiknak, mint a Gorcsevé, meg se fordul a fejében: két hátsó lábán felágaskodik, kicsit leül, és közben a farkára támaszkodik. Aztán így marad, és percekig nézelődik...
Legtöbbször akkor, ha eszünk. :)

GLászló Creative Commons License 1998.05.05 0 0 16
Gorcsev Iván, Te szerencsétlen!
Ha neked még nem volt tacskód, akkor fogalmad sincs a kutyáról! A kutya a természet koronája, és a tacskók az ékkövek rajta! Az én két tacsim pedig a két középső diamant!
Ha ki akarsz engesztelni, nehéz lesz, de belemegyek, mert nem vagyok haragtartó. De többet ilyet ne szólj!
:-)
Pocak Creative Commons License 1998.05.05 0 0 15
Meseljek a szenvedesrol, amit Luca okoz nekunk? A "Luca, nem szabad", vagy a "Luca, teszed le azt a csavarhuzot" felszolitast batoritaskent ertelmezi, es fut vele meg nehany kort. Egyetlen egy esetben teszi le, ha ra se hederitunk. Eleg hamar "kitanult" minket. Pl. ha beteg.. Szegeny artatlan allatkara ki szolna ra? Es o tudja ezt nagyon jol.
bubu Creative Commons License 1998.05.05 0 0 14
Kutyások,
odaát irja Bloor:
"Attol függ, hogy milyen kutyáról van szó. Ha farkaskutya, akkor nem ússza át, mert megvan tiltva nekije. Ha dakszli vagy bernáthegyi, akkor dettó, de szerintem ez egy dafke kutya volt."

Ez tenleg igy van? Marmint Ti ismertek dafke kutyat?
Olyan kutyafajtara gondolok, ami (aki) kevesbe szabalytisztelo, mint a pl a skot juhasz. Konyvben olvastam hgy van ilyen, pl a palotapincsi allitolag csak addig tartja be a tiltasokat amig a gazdaja jelen van. De ez konyv, ugye, ... valosagos tapasztalatrol szeretnek beszamolot hallani.

bubu

Pocak Creative Commons License 1998.05.05 0 0 13
A Kutya udvarias. Nem ebreszt fel. Nem. Var. Nem nyalogatja az arcodat, mert az tolakodas lenne. Esetleg cuppog. Ugy cuppog, mint akinek protezise van, es elore - hatra tologatja. Mast nem csinal. Var.
Gorcsev Creative Commons License 1998.05.04 0 0 12
GLászló
Tacskó?! Má' az is kutya? Le kell hajolni, ha meg akarom simogatni :))))))))))
(Na, jó, ez nem cikizés...)
GLászló Creative Commons License 1998.05.04 0 0 11
Kedves Gorcsev!
A helyzet az, hogy nekem tacskóim vannak, akik a Te kutyádhoz képest kevés szőrrel rendelkeznek. Azért vagyok kénytelen az ágyban tartani őket, hogy egálban legyek egy fundi gazdáival.
Gorcsev Creative Commons License 1998.05.04 0 0 10
SBE
Megnéztem, tárgytalan. Ugyanis kiköpte (annyira azé' nem hüJe).

GLászló
Szőrügyben: az enyémek az udvaron laknak, mégis tele van a lakás a fundi szőrével. Valami őrület! Egy régi fundis mondta: -Ha fölütöm a tojást, még abba' is újfundlandiszőr van!
(Nem túlzott...)

pompom Creative Commons License 1998.05.04 0 0 9
És ne felejtkezzünk el a kutyák fantasztitus
ruhafelismerőképességéről: csak a tiszta ünnepi, ki nem tisztítható ruhákra érdemes ráugrani, vagy sáros farokkal művészi remekeket pingálni.
GLászló Creative Commons License 1998.05.04 0 0 8
Szerintem a kutya nem csak a kerti munkáknál nélkülözhetetlen. Remek szőrkollekciót képesek elhelyezni a lepedő végén, amikor éjjel lábnál kívánnak elhelyezkedni, hogy nyugodt pihenésüket biztosítsák.
Nagyon hasznosak a konyhai hulladékok eltávolításában is, a tányérainkon található apróbb (és nagyobb) húsokat, szalámi, kolbász és felvágott darabkákat már előre elkérik szorgalmas ebeim hangos vinnyogással, hogy eltüntessék - mert imádják a rendet. Eltűntetésben nagyszerűek amúgy is, kedvenc játékomat, a "hol a bánatban a papucsom már megint" - címűt mindig ők készítik elő. Labdáikat és más gumiapróságaikat nagyszerű érzékkel helyezik el az emberi lábak útjába.
Az enyémek ráadásul imádnak engem és a feleségemet megsétáltatni, mert tudják, hogy szükségünk van a friss levegőre. Ennek érdekében hangos csaholással és ugrándozással jelzik a póráz helyét - mert azt mi gyakran elfelejtjük, hogy hova akasztottuk a fogasra.
aTom Creative Commons License 1998.05.04 0 0 7
Én a másikban is tudtam "topickolni". Két kutyussal is rendelkezem (rendelkeznek velem ???). Az ifjabbik időnként besegít a kertészkedésbe: segít eloszlatni a locsoló vizet, mert imád játszani a vízsugárral. Az egészben az a mókás, hogy ezt a játékot a szomszéd kutyustól tanulta el. Ja, azonkívül időnként segít a vakondoknak kitágítani a kivezető lukat.
aTom
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1998.05.04 0 0 6
Kedves Gorcsev !

Leszel szíves ezt megemlíteni a vegás topic-ban is ? :-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!