Keresés

Részletes keresés

Égető1 Creative Commons License 2018.07.20 0 0 6328

Pontos számítás !!

Előzmény: Tengerész 2 (6327)
Tengerész 2 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 6327

Az átverésről annyit, hogy 21 %-ot fogok spórolni ezen a télen azzal, hogy nem kalodás bükkfával fogok fűteni, hanem fabrikettel. Az, hogy kényelmesebb csak hab a tortán. https://amapola.blog.hu/2018/07/18/szerda_8544.

Calcitos Creative Commons License 2018.03.20 0 0 6326

Szélhámosok gyülekezete.

Előzmény: Törölt nick (6323)
Tubetown Creative Commons License 2018.03.19 0 0 6325

Annyit nem ér, hogy pár tonnát átrakj! De fogsz 10-30kg-ot megméred mielőtt kiteszed, és a többit is, ami a fatárolóban van.Egy hónap után össze tudod hasonlítani a napon lévővel.

 

Előzmény: Törölt nick (6324)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.19 0 0 6324

Nedvességmérőm van, csak kérdés, megéri-e a napra kitenni a fát? Munka van vele és ha annyit nem gyorsít, akkor minek pár tonnát ide-oda mozgatni? 

Előzmény: Tubetown (6321)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.19 0 0 6323

Levegő munkacsoport

Előzmény: Égető1 (6322)
Égető1 Creative Commons License 2018.03.17 0 0 6322

 Mi lehet az a LMCS  ???

Előzmény: Törölt nick (6320)
Tubetown Creative Commons License 2018.03.17 0 0 6321

Természetesen van. A nyárfa rengeteg vizet tud megkötni. Mikor kivágsz egy öl méretű nyárfát, szinte "zubog" belőle a nedvesség. Ezért is szokták olyan helyre ültetni ahol a talajvizet kell megkötni. Továbbá függ a fa sűrűségétől is. Nem mindegy puhafa, vagy keményfa. Száraz fának a legalább kétéves kivágott esőmentes helyen tárolt fát mondanak. Mi apámmal anno egy nem használt fóliasátorba raktuk be a lambériának valót. Na ott száradt rendesen nyáron. Ha ennyire érdekel kb. ötezertől lehet fanedvesség mérőt venni.

Előzmény: Törölt nick (6317)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.14 0 0 6320

A LMCS tervezi hasonló gyorsreagálású terepi labor létesíttetését a a politika által a kormányhivatalokban, egyebek mellett valami 24-25 milliárdot akarnának erre (1 mrd-ot a laborokra, 2 mrd-t a hatóság megerősítésére, a többit kommunikációra).

Előzmény: matthiasii (6319)
matthiasii Creative Commons License 2018.03.13 -1 0 6319

 Most hallom a hírt hogy a derék nímetek leálltak az un. hamu rendőrséggel.. korábban írta valaki, nagy megelégedettséggel, hogy bezzeg az derék nímetek  hamurendőrséget működtettenek.

Lényege :  az derék állampolgár feljelenti a másikat, hogy   tiltott anyaggal fűt. Erre jön a hamú rendőrség,   mintát vesz  és  ha talál a labor nem megengedett anyagokat, akkor úgy megbüntetik a renítens, hogy arról kodúl.

 De ahogy mondják a rossznyelvek  most a szar analízissel vannak elfoglalva, habár mondják,  inkább félre nézek minthogy zaklassák szegíny vándorokat.

 Mert még rasssistáknak találtatnak.

a végtelen Creative Commons License 2018.03.13 0 0 6318

  "A tesztet én írtam annó... Bár nem járultam hozzá, hogy a brikettponton (most brikettgyar)"2

 És akkor mi van ?

 

 A szerzői jogok csak azokat illetik meg, akik ezt külön eljárásban kérik !!

Előzmény: Törölt nick (6315)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.13 0 0 6317

Van eltérés a fafajták száradási sebessége között, azonos méretre hasogatottság mellett? 

Ha kiteszem a napra, mennyit gyorsíthatok a száradáson? Mondjuk egy nyár a tűző napon felér két évvel zárt fatárolóban? Nyilván nem mindegy, hűvös vagy meleg a nyár, de úgy nagyjából? 

Előzmény: Tubetown (6316)
Tubetown Creative Commons License 2018.03.01 0 0 6316

Üdv.! Semmilyen utalás nem volt, hogy egy bárki által megtalálható oldalon lévő irományt, ne linkeljen be az ember fia! Én személy szerint örültem neki, hogy volt olyan ember, aki vette a fáradtságot és végig próbált az általa elérhető briketteket. Magam is végigpróbáltam szinte minden kaphatót itt a közelemben, de a dokumentálásra nem került sor. Most, hogy ebben a fűtési szezonban szinte csak száraz bükkfával fűtöttem, leszámítva az elmúlt két hetet, amit brikettel azt kell mondjam, hogy az általam beszerezhető brikett és a fa között van egy 2,4X szorzó. És mint ahogy lentebb írtam nekem a RUF nagyon nem az igazi, ha csak azt kell begyújtanom. Amennyiben a továbbiakban is meg tudom oldani a száraz fa beszerzését, nem szeretnék brikettel fűteni, mert több, mint duplája a fának. Senki nem hülye és ellensége saját pénzének. 

Előzmény: Törölt nick (6315)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.28 -1 0 6315

A tesztet én írtam annó... Bár nem járultam hozzá, hogy a brikettponton (most brikettgyar) lívül más által történő felhasználásra, de nem érdekel különösebben, hátha van akinek van benne hasznos infó.

 

zerger88: nyugodtan oszd az észt, majd ha veszed a fáradságot és csinálsz valami hasonlót, majd akkor talán komolyan veszlek.

Előzmény: Tubetown (6301)
Tubetown Creative Commons License 2018.02.27 0 0 6314

Hali! Most, hogy bejött a hideg vettem RUF brikettet, mert fából csak nagyobb tételt szállítanának ki. Remélve hogy nem lesz már sokáig ez az idő, gondoltam kihúzom tavaszig ezzel. Nagyon nem vagyok vele megelégedve. A hosszú égésidő sem az igazi, amit írnak és a hőértéke sem, pedig azt mondták bükkből van. Van még egy kevés bükkfám, azzal sokkal nagyobb meleget lehet csinálni és még az égés ideje is hosszabb, Ja és mellékesen a 60Ft/kg jó árnak számít.

 

Tubetown Creative Commons License 2018.02.22 0 0 6313

Na végre egy érdemi hozzászólás az ügyben. Mondjuk elkezdtem utána olvasgatni, mert van egy 6 KW-os elektromos kazánom is. Bár azt nem használom, csak vésztartalék, ha bármi lenne a fával, vagy velem stb. De még a fűtő/hűtő klíma oldalán sem ezt írják le, hogy ez így működne, csak azt, hogy felvette teljesítménye a hálózatból ennyi. A leadott fűtő meg annyi. Szóval kerekedett a szemem, hogy mi ez a fluxuskondenzátor a jövőből??

Előzmény: Törölt nick (6312)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.22 0 0 6312

A klíma és a hőszivattyú, nem elektromosságból állít elő hőt, mint a boiler, vagy az infrapanel, hanem a kültériből a beltéribe szivattyúzza át a hőenergiát.

Előzmény: Tubetown (6310)
cachaca Creative Commons License 2018.02.22 0 0 6311

Előzmény: Tubetown (6310)
Tubetown Creative Commons License 2018.02.22 0 0 6310

És miből csinálja a maradék 2400W-ot ha tegyük fel mondjuk 100%-os hatásfoka lenne a klímádnak?

Előzmény: Malaguszti (6309)
Malaguszti Creative Commons License 2018.02.21 0 0 6309

Akkor az nem valami jó fajta,

az enyém 800watt áramfelvételnél, 3200Watt fűtési teljesítményt nyom ki...

Előzmény: Tubetown (6308)
Tubetown Creative Commons License 2018.02.21 0 0 6308

Az úriember megérdemelne egy fizikai nobel díjat. 800W-os klíma, ami 2400W-os mondja a filmben Aztán megmagyarázza, hogy 800W-ot fogyaszt és 2400W-al fűt. Gratulálok!!!! No comment!

Előzmény: Józanésszel bannolva 20 (6300)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.20 0 0 6307

Kazán és kandalló az a szint, ahol alkalmazni lehet, alatta nem. Nincs annyi tűztér. De egy aknás, tehát hosszúkás forma tűztérnél sem lehet így pakolni, sem mindig megvárni, hogy üresre égjen, majd újragyújtani. Minél nagyobb a berendezés, annál inkább alkalmas rá.

Előzmény: csiba00 (6306)
csiba00 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 6306

Kazángyártók is ide tartoznak? :) Mert láttam már több ilyen videót.

Előzmény: Törölt nick (6304)
zerger88 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 6305

Saját kandallómnál tapasztaltam/om hogy tényleg kevesebb a füst, ráadásul hosszabban ég és nincs olyannyira szélső magas hőmérséklet mint mikor az egész ég.

Előzmény: Törölt nick (6304)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.16 0 0 6304

A felső gyújtást az ún. környezetvédelmi szervezetek preferálják és népszerűsítik. Lásd Fűts okosan kampány stb., amibe már kampányolásig a kormányt is bevonták. Szerintük így kevesebb a füst stb.

Előzmény: zerger88 (6302)
zerger88 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 6303

Ja és másnapi parázs sokszor attól is függ mennyi a hamúja, sok hamu jól szigetel.

Előzmény: zerger88 (6302)
zerger88 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 6302

Tényleg csak saját teszt volt neki....
Hol így hol úgy gyújt be, játszik a levegővel is....

" brikettek többségének begyújtása elég nehézkes volt számomra, különösen ideértve a felső gyújtást (aminek egyébként nem sok, vagy inkább semmi értelmét nem látom), az pedig szintén probléma, hogy ez elfogadható módon a drágább gyújtókockákkal érhető el inkább. Persze elérhető papírral és gyújtósnak aprított fával, de pl. aprítgatni sajnos otthon sincs mindenkinek lehetősége."

Gyújtókocka helyett venne 1-2q valamilyen (akár hasogatottat) nyárfát majd szépen neki állna kis baltával....

Előzmény: Tubetown (6301)
Tubetown Creative Commons License 2018.02.15 0 0 6301

Csak ha valakit érdekel és még nem olvasta:

http://egerfa.hu/fa-futes/brikettek-tesztje/

 

Józanésszel bannolva 20 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 6300

Azt állíja Joe Zé, hogy a leggazdaságosabb fűtési mód a klímaberendezés. Fafűtés sehol sincs ehhez képest.

 

https://youtu.be/X1UV1fJT-h4

 

https://youtu.be/1evj9f16DbE

 

Vezérelt áramról pedig még gazdaságosabban kijön a fűtés, hűtés!

Zöldár Creative Commons License 2018.01.17 0 0 6299

Van akinek csak ennyi jut !  Néhol családok laknak 40 nm -en.

Előzmény: dundalk (6297)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!