Keresés

Részletes keresés

képfaragó Creative Commons License 2014.06.09 0 0 238

Bocs ha így a távolból hülyeséget írok, de be van kapcsolva a vázon az AF?

Előzmény: jucco (237)
jucco Creative Commons License 2014.06.07 0 0 237
sajnos így sem működik.a fókuszpontok porosak egy pillanatra de nem élesít semmit és a zöld élességjelző pötty is csak felvillan,elkattintani nem tudom a gépet és fóluszmotor hang sincs.obi nélkül sincs.ez az aku lemerülőben.otthon próbálom a teljesen töltöztel is majd.menü sem jelenik meg a nagy lcd-n.kártyát formatáltam.próbáltam s/m/c módban is a fókuszt de ugyanaz..:(
-Minarik- Creative Commons License 2014.06.07 0 0 236

Az r11 azt jelenti, hogy 11 kep fer a pufferbe. Nyomd meg az AF-On gombot a gep hatuljan. Akkor sem fokuszal?

Előzmény: -Minarik- (235)
-Minarik- Creative Commons License 2014.06.07 0 0 235

A veget nem olvastam. Hmm. Akku feltoltve. Igaz?

Előzmény: -Minarik- (234)
-Minarik- Creative Commons License 2014.06.07 0 0 234

Vedd ki az akkut. Tedd vissza. Ennek meg kell(ene) oldsnia a gondot idolegesen. 

Nekem ilyen nem volt.

Előzmény: jucco (233)
jucco Creative Commons License 2014.06.07 0 0 233

köszönöm,de most bajban vagyok,ebben is tudnál segíteni?

Megállt a d200-am:(

fényképetem egyik fotónál ok,a másiknál már nem fókuszált.bekapcsolni be lehet,fényképezési módot tudok váltani de egyebet nem,fókusszal kapcsolatos beállításokra meg se nyekken.ha lenyomom az expo gombot,r11-et ír a fenti lcd (lehet hogy ennél a rekesznél beragadt a gép?)
kártya szerint még van rajta 371képnek hely,max. 40-60képet ha lőhettem vele..szerintetek zárcsere?
kikapcsolom,bekapcsolom,kárytát/akkut kiveszem,beteszem,ugyanez:(

 

 

 

-Minarik- Creative Commons License 2014.06.07 0 0 232

Valami fenyerosebb jol jonne a 18-70 obinal. 50 1.8/1.4 penztarcatol fuggoen. Azzal siman el lehet lenni.

Harom eves kor felett mar kezelhetoek bizonyos hatarok kozott.

Előzmény: jucco (230)
jucco Creative Commons License 2014.06.06 0 0 231

Azt elfelejtettem írni hogy max.ovis/bölcsis korosztály,szóval a ne gyere közelebb,maradj ott és hasonló "utasítások" nem működnek:) így talán egy zoom-mal többre mennék.

jucco Creative Commons License 2014.06.06 0 0 230

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?Vettem egy d200 vázat és egy 18-70mm dx objektívet. Leginkább gyerekeket szeretnék fényképezni,portré és rohangálós felvételek is,leginkább beltérben,lámpafénynél (de más helyszíneken is). Ajánlanátok nekem beállítást/objektívet/vakut?

Szegény ember vízzel főz,de azért ez mégsem az igazi.Olvastam hogy sokan filmes objektívet használnak/tok részben ezért is esett a választásom a d200-ra.Nem műtermi minőségű képekre vágyom,de a véletlenszerű kattintgatásnál többet szeretnék...

Köszönöm.

seeman Creative Commons License 2014.06.02 0 0 229

Ez nem Freeman útmutatásai szerint készült, de azért bevállalható. :)

http://fotobolondok.hu/fotoalbum/displayimage.php?pid=8990

Előzmény: zorko (226)
zorko Creative Commons License 2014.05.28 0 0 228

Okés, köszi, írtam választ!

Előzmény: zohan (227)
zohan Creative Commons License 2014.05.28 0 0 227

Szia zorko!

Küldtem e-mailt.

Előzmény: zorko (226)
zorko Creative Commons License 2014.05.26 0 0 226

Bár nem olyan nagy itt a pezsgés, gondoltam hátha mégis érdekes lehet...

 

Hirdetem az adok-veszekben John Freeman "A portré" c. könyvét: itt

 

 

Mailen elérhető vagyok, ha nem is nézem minden nap, válaszolok. :)

-Minarik- Creative Commons License 2014.05.13 0 0 225

Igen. Az S a lencsetagok szamat jelenti. A C hogy bevonattal van ellatva(Ha jol tudom). 

Előzmény: Fotomanus (224)
Fotomanus Creative Commons License 2014.05.12 0 0 224

Szia!

Bocsánat de még egy pontosítást kérnék. Akkor a tiéd a Nikkor S.C-AUTO 1,2 55mm?

 

                                                                                                                      Üdv Tibor

Előzmény: -Minarik- (223)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.28 0 0 223

Sok sikert!

Majd oszd meg a vegeredmenyt.

Előzmény: TTibu (222)
TTibu Creative Commons License 2014.04.26 0 0 222

Köszönöm szépen a képet, és a pontos útmutatást. Hamarosan aktuális lesz a dolog, akkor a te útmutatásaid szerint fogok eljárni.

                                                                                   Hála és köszönet érte üdv Tibor

Előzmény: -Minarik- (221)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.25 0 0 221

No akkor par szoban.

A legtobb leirasban az szerepel, hogy a rekeszgyuru kb egy hatodat ki kell reszelni, pontos tol-ig hatarokkal, hogy ugyanugy lehessen hasznalni, mint az ujabb AI obikat. Ez igaz is meg nem is. 

A kepen az en obim atalakitas utan. En nem reszeltem ki a teljes javasolt ivet, csak annyit, hogy legszukebb rekeszen az AI gyuru beakadjon a kireszelt reszbe. Ez azt jelenti, hogy fel es leszedesnel az obit a legszukebb rekeszre kell allitani. De ez nem zavaro egyaltalan, mivel az ezust resznel forgatva, leszedesnel automatikusan a vegallasba forog a rekeszgyuru. 

A nyusziful alatt latszik a kireszeles. 

1.Nyusziful le.

2.Pontosan megneztem, hogy felrakasnal hova esik az AI gyuru pocke.

3.A bajonett es rekeszgyuri kozti rest leragasztottam, hogy reszelek ne menjen a mechanikaba.

4.Oldalra forditottam es egy pici lapos reszelovel kireszeltem a melyedest. Asszonyt megkertem, hogy tartsa a porszivo csovet, hogy a reszelek jo iranyba menjen. 

5.Ragasztoszalag le.

6.Nyusziful vissza.

Az egesz 15 perc.

Ennek a megoldasnak az elonye, hogy ranezesre az obin nem latszik az atalakitas. Nincs sorja es festeni sem kell a kireszelt reszt. Plusz szetszedni sem kell. 

Persze, ha a hosszabb utad valasztod, szetszedheted a veget. Bajonett le, rekeszgyuru le. Utana legozas, hogy minden a helyere keruljon.

Előzmény: TTibu (219)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.24 0 0 220

Mukodik D200-on. Ha nem telefonon leszek, leirim, ahogy en csinaltam.

Előzmény: TTibu (219)
TTibu Creative Commons License 2014.04.24 0 0 219

Barkácsolásban otthon vagyok, de mit takar a átalakítás valami lereszelés?

Te D200-on használtad? Ott fényt is mért és működött a rekeszvezérlés is?

Megnéztem a képeket, elég jónak tűnik digin is, a filmes meg brutális.

Előzmény: -Minarik- (218)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.24 0 0 218

Minimalis, 15 perces, atalakitassal minden vazra felteheto. A rekeszautomatikaval rendelkezo gepek mernek feny vele.

A 195-os hsz-ben levo kepek digivel keszultek.

Előzmény: TTibu (217)
TTibu Creative Commons License 2014.04.24 0 0 217

Köszönöm szépen a választ! Ha tényleg olyan fantasztikusan rajzol, akkor megéri a 250dollárt. Bár most rákerestem és a szebb kinézetű darabok inkább 350dollártól indulnak felfelé. De légyszíves tennél be róla egy képet mert lehet nem is jót néztem, a sima Pre Al az mit takar. A régebbi típusokban nem vagyok otthon.
Digitális vázzal használtad ez az obit?

                                                                                                                                                                             Előre is köszönettel üdv Tibor

Előzmény: -Minarik- (215)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.23 0 1 216

Filmre Nyitott rekeszen.

Előzmény: -Minarik- (215)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.23 0 0 215

250 dollar. Az USA ebayen viszontlag sok van.

en kezbol vettem. A (rem)hirek szerint az lehet a gond vele, ha megkoccan a tubus es a fokusz nehezebben jar. Ezert sokan az 50-es verziot favorizaljak. 

Az enyem tokeletes. Filmes fekete feher geppel csinaltab tobb portret f1.2 rekeszen is. Fantasztikusan jo objektiv. 

Előzmény: TTibu (214)
TTibu Creative Commons License 2014.04.23 0 0 214

Szia!

 

És honnan és mennyiért sikerült szerezni?

 

                                                                                                                                   Köszönöm üdv Tibor

Előzmény: -Minarik- (194)
zorko Creative Commons License 2014.04.18 0 0 213

Szívesen. :)

Előzmény: wigand70 (212)
wigand70 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 212

Tényleg jobb, köszi.

Előzmény: zorko (211)
zorko Creative Commons License 2014.04.07 0 0 211

Jó a fény.

Szerintem a vágással lehet még javítani rajta, engedelmeddel egy ilyesmit készítettem belőle (csak így hirtelen IrfanView-ban):

 

 

(A felső tér nem igazán hordozott információt, és más szempontból sem tűnt indokoltnak. (Személy szerint nekem úgy hatott, mintha az ember némileg "leesett" volna a kép aljára. :) A vágásával az arc jelentősen feljebb került, az egyik harmadolási pontba. A bal oldali teret meghagytam, így két domináns elem az arc és a kéz átlósan a harmadolási pontokba került, és kellően "szellős" maradt a hangszer. Alulról, jobbról keveset vágtam, ezt már csak olyan érzésre, hogy az egésznek jó legyen az egyensúlya.)

Előzmény: wigand70 (210)
wigand70 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 210

Igen

Előzmény: zorko (209)
zorko Creative Commons License 2014.04.07 0 0 209

Kérsz kritikát? :)

Előzmény: wigand70 (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!