Keresés

Részletes keresés

oldadore Creative Commons License 2012.10.24 0 0 6237

...igen, végül is... no. Hát igen, az ő játékára mindig, azonnal figyelni kell. Vigyázat, varázsol!;D

Idézet:

”A következő történet szereplője egy kisfiú, aki először járt a Miskolci Nemzeti Színházban. Otthon a szülei nagyon sokat emlegették Szervét Tibort, így a gyerek is kíváncsi lett: ki is lehet ez a színész. – Arról fogod megismerni, ha bejön a színpadra, csak rá tudsz figyelni – mondta a papa. Megkezdődött a Stuart Mária-előadás, megjelent a színen Erzsébet királynő és az udvari népe, közöttük Szervét Tibor is, egyetlen szót sem szólt még és a kisfiú a nézőtéren odasúgta a papának: a bundás…

Ha bejön a színpadra, csak rá tudsz figyelni. Akik egyszer is látták már a színházban, biztos, hogy megjegyezték a nevét. Oda kell rá figyelni. Nem azért mintha előtérbe tolakodna, vagy túlharsogná a többieket. Egyszerűen csak azért, mert éli a szerepét.”

(Szervét Tibor = Észak-Magyarország, 1993.04.27. – a cikk a honlap Róla írták-ban olvasható.)

Előzmény: blill (6236)
blill Creative Commons License 2012.10.24 0 0 6236

Igen, igen... Tudom, hogy több színész is van a színpadon általában egy-egy előadás során, de szabályosan kényszeríteni kell magam, hogy ne csak SzT-t lássam... :D

Előzmény: oldadore (6235)
oldadore Creative Commons License 2012.10.21 0 0 6235

Fotó: RTL-Klub videó

  ... ezen a képen az előzőleg leírt jelenet látható: Mr. Banks elé áll az új dadus, mélyen a szemébe néz – és ezzel Mary Poppins elindítja a varázslatai sorát...

 A képen érdekes még a háttérben leső, kíváncsiságtól égő tekintetű szakácsnő. Üdítő élmény, érdemes megfigyelni a többi szereplő pontos, jó játékát is - miközben menthetetlenül magával sodor minket a látványosan hömpölygő show.

Előzmény: oldadore (6234)
oldadore Creative Commons License 2012.10.18 0 0 6234

Fotó: Madách Színház

... vagy például az ő Mr. Banks-e az, aki elragadó tökéletességgel játssza el a ’férfias zavarba jövést’ ;D

 

„Mary: - Jó reggelt! A hirdetésre jöttem. Épp dadát keresnek, lássuk csak: „Úgy várunk egy új dadusra!”

Gyerekek: - Ez a mi hirdetésünk!

Mary: - Akkor jó helyen járok! „Legyél csinos!”

Mary közel lép Mr. Banks-hez: - Nos, remélem, ennek a feltételnek megfelelek!

Mr. Banks kihúzza magát, tétován oldalra lép, elvörösödik, elszorult torokkal menekül: - Ööö... igen, végül is... no. Hát igen, nekem sajnos rohannom kell! Majd Mrs. Banks foglalkozik magával, a háztartás az ő reszortja.”

Előzmény: blill (6233)
blill Creative Commons License 2012.10.17 0 0 6233

http://fidelio.hu/operett_musical/kritika/mary_poppins_huvos_angol_elegancia

 

 

"...Szervét Tibor egyetlen tánchoz hasonló megmozdulásában pedig nem kevés a bumfordiság, a humor és az önirónia..." :) Jajjjdeakarom már látni!!! :)

oldadore Creative Commons License 2012.10.14 0 0 6232

:))

Előzmény: blill (6231)
blill Creative Commons License 2012.10.14 0 0 6231

Én este hallgattam az ismétlést. Örültem, hogy a honlap is szóbakerült. :)

 

"... és hát megint bizonyítást nyert, hogy nincs az a tegeződőn kötözködő médiaszemélyiség, akinek a fontoskodását SzT ne tudná pergő, érdekes, figyelemreméltó válaszokkal értékes mondanivalóvá változtatni."

 

Szépen és finoman fogalmaztál... :) 

 

 

 

Előzmény: oldadore (6229)
oldadore Creative Commons License 2012.10.14 0 0 6230

...és bizony a Klubrádió tréfás riportere tegnap arra is figyelhetett volna, hogy a beszélgetés előtt és után az a dalrészlet hangozzék el a Spamalot CD-ről, amelyet Szervét Tibor énekel: Egy szál magam.

Előzmény: oldadore (6229)
oldadore Creative Commons License 2012.10.14 0 0 6229

Klubrádió – Klubdélelőtt,  2012. október 13., a Madách Színházról:

Szervét Tibor érdekesen, tanulságosan mesélt a színészi pályája indulásáról, a Spamalot Arthur királyának megformálásáról, valamint egy színész sokszínű munkájáról a Hamlet és a musical között.

... és hát megint bizonyítást nyert, hogy nincs az a tegeződőn kötözködő médiaszemélyiség, akinek a fontoskodását SzT ne tudná pergő, érdekes, figyelemreméltó válaszokkal értékes mondanivalóvá változtatni.

Részlet:

„Kun Zsuzsa műsorvezető: - Van neked az interneten egy honlapod, ahol egy mondatot kiírtam, hogy „Éreztem a "hajszálrepedést" a lelkemen, ahol majd kiárad belőlem az a rettenetesen nagy energia.” Ezt nem te mondod, hanem ezt kölcsön vette, aki készítette a honlapodat?

SzT:- Nem, ezt én mondom.

KZs: - Ezt te mondod? Ez a te idézeted?

SzT:- Ez egy régi interjúban van.

KZs: - Komolyan?

SzT:- Igen.

KZs: - Saját gondolat?

SzT:- Óó. Megdöbbentő, ugye? Sőt, akár ötig is el tudok számolni!"

(Egyébként a címoldalon túl is olvasható(!) az a cikkgyűjtemény-honlap, amelyen megtalálható a teljes interjú: Bóta Gábor: "Még sok Cyrano maradt bennem" (MH,1995.01.17.).)

oldadore Creative Commons License 2012.10.09 0 0 6228

Fotók: II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár, 2012.

  

Olvasópróba - Szervét Tibor színművésszel - 2012.10.05., Miskolc

 

A képeken látszik, hogy jól sikerült a találkozó: volt érdeklődő szép számmal, ott voltak a rajongók minden korosztályból. :)

Előzmény: oldadore (6223)
oldadore Creative Commons License 2012.10.09 0 0 6227

Mágnás Miska (Vígszínház)

Tangó ügyben jó ötlet az Össztánc... bár, minden lehet, amilyen jól táncol (pl. tánckart megszégyenítő pontossággal, mint a Spamalotban).

1996-ban, a Pesti Műsor egy nagy elragadtatással írt kis cikkében olvastam: „Az Össztáncban Szervét Tibor beugrott helyettesíteni és fergeteges volt ahogy táncolt, azt látni kell!”.

Én ötször megnéztem, hátha láthatom SzT-vel, de ez sajnos nem sikerült. Viszont valami mesebeli történt az Össztánc 125-ik, ünnepi előadásán, ha csak egy villanásra is. Az 56-os jelenetben betolták a teherautót - és rajta állt SzT viharkabátban, kalapban, egy pici huncut mosollyal... :))

Szerencsére sokszor láthattam a Vígben, ahogy Baracs Istvánként tüzes lendülettel ropja a táncot Korláth grófék bálján – még guggolva is, fáradhatatlanul. :D

Előzmény: blill (6226)
blill Creative Commons License 2012.10.08 0 0 6226

Fórum hírességekkel a tangóról:

http://www.budaitango.hu/hu/kezdolap/fesztivalok/482-oktoberpest-forum

 

(SzT hol került kapcsolatba a tangóval? Egy ötletem volt, az Össztánc, amire találtam is hivatkozást a honlapon, de esetleg más???)

 

((...és most épp nem képzelem el, ahogy SzT argentín tangót táncol...nem fogok tudni elaludni... :) ))

 

blill Creative Commons License 2012.10.04 0 0 6225

Nekem is voltak kémeim a tegnapi előadáson... :D Csak megerősíteni tudom, hogy Félix fantasztikus volt! :)

Előzmény: oldadore (6224)
oldadore Creative Commons License 2012.10.03 0 0 6224

 

 Félix egyszerűen imádnivaló az őszinte érzelmeivel! :)

 

 ... és ezt a tényt a mai közönség is jól hitelesítette... :D

oldadore Creative Commons License 2012.09.30 0 0 6223

„Olvasópróba” Szervét Tibor színművésszel címmel

a Jászai Mari díjas, érdemes művésszel Filip Gabriella könyvtáros beszélget

2012. október 5-én pénteken - 17:00 órakor Miskolcon,

 a II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtárban (Görgey Artúr utca 11.),

az október 1. és 7. között rendezett Országos Könyvtári Napok programjai keretében

oldadore Creative Commons License 2012.09.30 0 0 6222

Ha láttátok volna, hogyan pattant fel Szervét Tibor Sir Kán-ként A dzsungel könyvében a Pesti Színház embermagasságú sziklájára!

Ráadásul a farkasok népét - és a közönséget is azonnal maga mellé állította, meggyőzte, meghódította az ellenállhatatlanul dinamikus dalával. :)

 

  

Előzmény: oldadore (6220)
oldadore Creative Commons License 2012.09.30 0 0 6221

:)) Jó reggelt!! Владимир Высоцкий - Утренняя гимнастика

Előzmény: oldadore (6220)
oldadore Creative Commons License 2012.09.29 0 0 6220

Fotó: Nemzeti Sport videó

„Szervét Tibor: - Úszom hetente egyszer-készer, a testedzésért megéri fél hatkor kelni. Az uszodában van egy kedvenc nénim, aki mindig elmondja távozáskor:„Meglátja, mennyivel másabb lesz ez a nap!”

És igaza van. Ha az ember nem dolgoztatja meg a testét, kevesebb benne a vitalitás. Minden ember számára fontos, hogy meglegyen a testi egészsége, mert ha az megborul, akkor minden megborul. Nem butaság, hogy ép testben ép lélek. A fájdalom korlátok közé szorítja az ember gondolkodását, s ettől a legegyszerűbben úgy menekülhetünk, ha próbáljuk magunkat egészségesen tartani.”

(Tóth Anita: Remény és önzés nélkül = Nemzeti Sport, 2012.09.23. p.11.)


Kapcsolódva ehhez az interjúhoz, beszámolok a Kutatók éjszakáján, dr.Viczai Péter egyetemi tanár szervezésében megtartott Viszockij-estről, ahol elhangzott egy dal éppen a sportról, Sipos Mihály dalnok előadásában:

 

Viszockij: Reggeli torna

(részlet)

„Reggel hogyha kinyitod a szemed,

maradj fekve, még ne siess,

nyújtózkodj és mély belégzés, három négy!

Ismételd meg egynéhányszor,

húzd meg az izmod, ereszd párszor,

járja át a testedet egy új érzés.

 

(...)

Nem kell kávé, nem kell konyak,

legyetek inkább mozgékonyak,

térdemelés, helyben futás, három négy!

Mindenki nyer, aki indul,

akár sovány, akár gurul.

Helyben futva nincsen semmi gyűlölség!”

;)

oldadore Creative Commons License 2012.09.25 0 0 6219

Fotó: RTL

Balogh Gyula: A sikeren túl = Népszava, 2012.09.25.


„A címszerepet Polyák Lilla alakította, aki izgalmas, több színű, élő figurát teremt a csodálatos, varázslatos képességekkel rendelkező dadusból(...), saját hitelességéből hívja elő az olykor ember feletti dolgokat.

 

Szervét Tibor George Banks megformálójaként észrevétlenül belopja a színpadra az emberi drámát. Amikor felfüggesztik az állásából és elkezdi pokoljárását, hogy aztán később tudjon jót is tenni, valóban megjeleníti a munkanélküliek gyötrő kétségbeesését, azt, hogy valakiből pillanatok alatt, hogy válhat egy senki. Az előadás végén érkezik is a hosszas állva tapsolás (...)”

(+ az első (09.21.) bemutató kritikája is a lapban: Bóta Gábor: Mary Poppins megérkezett = Népszava, 2012.09.25.)

Előzmény: oldadore (6216)
blill Creative Commons License 2012.09.24 0 0 6218
blill Creative Commons License 2012.09.24 0 0 6217

Megint egy jó kép! :)

 

És nyertél valamit a tombolán? :)

Előzmény: oldadore (6214)
oldadore Creative Commons License 2012.09.23 0 0 6216

A Mary Poppins tegnap esti bemutatóján (Polyák Lilla, Csonka András, Szervét Tibor, Koós Olga stb.) a nézők rajongással tapsolták végig a táncos-zenés hírneves dalokat, és az előadás végén a hálás közönség állva, szűnni nem akaró tapssal köszönte meg az előadást.:)

oldadore Creative Commons License 2012.09.23 0 0 6215

A Teátrum Fesztiválon tegnap a Madách Színház sátra ezzel:) a két életnagyságú transzparenssel csábította a fesztivál népét:

Előzmény: oldadore (6214)
oldadore Creative Commons License 2012.09.22 0 0 6214

 

Az Andrássy úti Teátrum Fesztiválon

a Radnóti Színház pavillonját

éppen az Operával szemben találhatják meg a látogatók.

 

Vettem is jegyet Mindannyiunk Közös Ismerősétől;)

a Naftalin következő előadására,

és most jól visszamegyek,

hátha nyerek fél hétkor a tombolán is!

blill Creative Commons License 2012.09.21 0 0 6213

max. like :)

Előzmény: oldadore (6212)
oldadore Creative Commons License 2012.09.21 0 0 6212

Blill, csak vigyed-vegyed bátran, az információt terjeszteni egyáltalán nem „lopás”,

mert mint ahogy Henry Jenkins, a Dél-Kaliforniai Egyetem professzora (a budapesti Közép-Európai Egyetemen tartott előadásán) megfogalmazta:

"amely tartalom nem terjed, az halott".

Előzmény: blill (6211)
blill Creative Commons License 2012.09.21 0 0 6211

:) Mr. Banks bajusz nélkül...hmmm :) Nagyon jó fotó! El is loptam gyorsan! 

Előzmény: oldadore (6208)
oldadore Creative Commons License 2012.09.21 0 0 6209

Fotó: Madách Színház

 

A Fidelio és a Klasszik Rádió 92.1 magazinműsorában szeptember 22-én szombaton 9 és 12 óra között

 

a Mr. Banks-et alakító Szervét Tibor és a Mary szerepében látható Polyák Lilla is nyilatkozik.

(Ismétlés vasárnap este 7 órától, és az archívumban is meghallgatható lesz .)

oldadore Creative Commons License 2012.09.20 0 0 6208

Fotó: Madách Színház   

A Mary Poppins próbáján:

 

A szigorú Mr. Banks véletlenlül megtalálja

a kisfiú korában reménykedve gyűjtögetett és elrejtett csillagocskáit, és most megdöbben...

 

... hiszen ő is volt kisgyermek...

oldadore Creative Commons License 2012.09.19 0 0 6207

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!