Keresés

Részletes keresés

Pityu... Creative Commons License 2018.09.07 0 0 16644

Gondolom egy ilyen fordított objektívnek szűkebb az élességhatára vagy hogy mondják mint egy makro objektívé,vagy ha arra is közgyűrűt rak az ember akkor annak is szűkebb lesz?

 

Ez egy szar kép de csak meg mutatom ekkorát nagyít az 55-250 közgyűrűvel.

Előzmény: faki (16642)
Pityu... Creative Commons License 2018.09.07 0 0 16643

Nekem a ledel semmi bajom nincs pár képet már csináltam vele és nagyon jó élesek a képek,csak mivel ugye makrónál nincs tárgy távolságom azért nem tudom használni,55-250 nem rossz a közgyűrű sorral és hely is van a körvakunak csak ugye fordított az objektív és kéne valahogy fabrikálni rá egy körvaku tartót.Egy ismerősöm régen még kompakt gépnél használta a raynoxot,de az szerintem a lencse végett nem ront kicsit a képeken?Nos egyébként jó áron lenne ez a flexibilis vaku,vagy szintén jó áron yongnou vaku csak manuális azt hiszem ttl nincs benne bár ez nem is olyan érdekes csak 1cm helynél hogy derítek be normál vakuval meg ezzel az előtéttel,bár 250 nél működhetne mint a led is.Őszintén meg mondom kicsit meg keveredtem a makró témában nem akarok csak úgy a levegőbe pénzt kidobni,most akkor mi lenne jó,ilyen flexibilis vaku,vagy a körvaki vagy éppen ilyen terelőkkel egy mezei sima vaku is jó?Objektívbe meg később esetleg akkor ruháznék be ha már tudnám,hogy megy nekem a makrózás.Egyébként nézem a képet amit be raktál,ezt egy rossz esernyőből nem lehetne meg fabrikálni?

Előzmény: faki (16642)
faki Creative Commons License 2018.09.07 0 0 16642

Telére a Raynox DCR-250 egy jó választás, nekem 230mm-en kb. az alábbiként alakultak a legnagyobb leképezések (és munkatávok, ahol megvan). Ez természetesen objektívfüggő, csak a miheztartás végett írom.

 

Csak az objektív: 1:5 (905mm);

11mm közgyűrű: 1:3,7 (700mm);

16mm közgyűrű: 1:3,45 (636mm);

27mm közgyűrű: 1:2,55 (?);

Raynox: 1:0,55 (?).

 

Ilyen flexi vakut nem próbáltam, a körvaku macerás volt (és LED), inkább egy sima manuális vakura faragtam softboxot. Ma már TTL vakuhoz csak egy ilyesmi egyszerű, de nagyszerű csodám van: https://www.ebay.com/itm/251340393031. (Még tervbe volt, hogy oldalra teszem ki a vakut valami tartóra + softbox, de egyelőre nem lett belőle semmi.)

 

 

 

Előzmény: Pityu... (16641)
Pityu... Creative Commons License 2018.09.07 0 0 16641

Hát most végig próbáltam az obikat amik vannak van nekem helios 50,akkor van egy jupiter 135mm bár ezzel nem sokra mentem egyenlőre,akkor van 18-55 jól nagyít és több hely marad az alanytól mint a sigma 50 esel közgyűrűn.Ma próbáltam a sigmával makrózni de kb ha 1cm van az alany meg az obi között így közgyűrűvel ha fel rakom a kör vakut nem tudok élesíteni ha le veszem a kör vakut akkor kb 1cm.Viszont ki próbáltam 55-250 objektívet ott azért van hely nem akkora a nagyítás mint a sigmával de azért nem kicsi egy ismerősöm azt mondja 2:1 is meg van szerinte és még vagy 4cm em van hely bár nem mértem le pontosan csak nem tudom hogy fabrikáljam rá a körvakut.Viszont közben jó áron találtam egy makro vakut.szerinted ez lehet jó biznisz mondjuk ha a két oldalra hajlítanám akkor a nagyon közel lévő alanyok is kapnának fényt,vagy nem?

Előzmény: faki (16639)
Pityu... Creative Commons License 2018.09.07 0 0 16640

Most sajna kevés a keret obi téren ezért vettem közgyűrű sort

Előzmény: vektoroptika (16638)
faki Creative Commons License 2018.09.07 0 0 16639

Talán legolcsóbb egy 8-10e Ft-os, 135mm-es objektívet kipróbálni közgyűrűvel vagy ha még belefér, egy MC Sonnar-t. Itt meg számolgathatsz: http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/macro-extension-tubes-closeup.htm.

Előzmény: Pityu... (16637)
vektoroptika Creative Commons License 2018.09.06 0 0 16638

Pedig valószínűleg a tárgytávolság megnövelésére az egyetlen megoldás az, hogy eladod az 50 mm-est, és veszel mondjuk helyette használtan egy Sigma 180 mm f3.5-öst (HSM verzió). 100 körül már lehet kapni használtan.

Előzmény: Pityu... (16637)
Pityu... Creative Commons License 2018.09.06 0 0 16637

Azt hiszem kicsit hamar bele ugrottam a makro fotózásba,van egy sigma 50mm makro objektívem meg vettem egy makro sínt,egy makro kör led vakut,meg egy közgyűrű sort. Nos bogarakat szeretnék jó nagyra nagyítani,de máris bele akadtam az első akadályba nagyon nagyot nagyít a makro obi de szinte bele kell tolni a témába cserébe  világítás nuku meg a téma jó ha max 1cm re van az obitól. Próbálgattam fordított 18-55 ös objektívet ott mar van pár centi tárgy távolság viszont nem tudom rá rakni a világítást m3g szűk az élességi faktor de majdnem úgy nagyít mint a makro objektív. Szóval mit tegyek hogy tudjak jó makro fotókat csinálni? Jó tudom vehetnék egy 100mm es makro objektívet de most szűk a keret,a cuccokat jó áron vettem.

halaloszto Creative Commons License 2018.07.23 0 0 16636

A makro es a hold az ket nagyon kulonbozo tema. Makrofotozas kicsi dolgok kozelrol fotozasa. A hold meg nagy es tavol van.

Előzmény: TarrG (16631)
comad2 Creative Commons License 2018.07.23 0 0 16635

Üdv, egy párizsi ismerős lány keres makrózásra gépet, 500 euro keretig. Használt is lehet. Tudnátok segíteni?

topoly Creative Commons License 2018.06.06 -2 0 16634

Sziasztok! Eladó egy canon bajonettes Tokina AT-X 35mm-es, f/2.8 macro objektív; serial:810241*. Az objektív újszerű állapotú és minőségű, doboza, tokja, garancialevele is megvan. Kihasználatlanság miatt adom el. Ár: 80eFt, csere csak kápéra:) Megnézhető, kipróbálható egyeztetéssel a Békéscsaba-Szeged vonalon vagy a szomszédos megyékben. Levélben vegyük fel a kapcsolatot először, ímélcím az adatlapon.

TarrG Creative Commons License 2018.05.20 0 0 16633

Köszönöm!

Előzmény: faki (16632)
faki Creative Commons License 2018.05.20 0 0 16632

Olyat, ami átviszi a blende vezérlését is, hogy tudjál rekeszelni. Holdra nem lesz jó, olyan távolra nem tudsz fókuszálni, nem lesz végtelen sem. Alábbi linken tudsz számolgatni, ha belefér, egy Raynox DCR-250 is alternatíva, kis minőségromlással, de sokkal egyszerűbb használattal jár.

 

http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/macro-extension-tubes-closeup.htm

Előzmény: TarrG (16631)
TarrG Creative Commons License 2018.05.20 -2 0 16631

Sziasztok!

 

Nikon D5000-hez milyen közgyűrűt tudnátok ajánlani, amivel rovarokat és bogarakat lehet fotózni?

Objektíveim: 18-55, 55-200, 35 fix

 

Másik kérdés, hogy ezekkel a közgyűrűkkel az 55-200-as obinál mennyivel hozza közelebb a témát? Pl. a Holdat szeretném jobb nagyításban fotózni, akkor használható arra?

 

Köszönöm!

cigaro Creative Commons License 2018.04.06 0 0 16630

Sziasztok! Tud valaki olyan adapter létezéséről, ami az objektív szűrőmenetére tekerhető, és van rajta két mozgatható vakupapucs? Google valahogy nem a barátom ebben...

 

Lényegében az Olympus STF-8 makró ikervakut szeretném lemásolni 2db Metz 26 AF-2 (és 2 mini gömbfej az extra álíthatóság érdekében) felhasználásával, amit wireless módban vezérelne a vázon lévő vaku. 

 

Tudom léteznek dupla flexibilis karok amikkel meg lehet oldani a két vaku független mozgatását, de minél kompaktabb megoldást keresek.

 

 

 

macrofocus Creative Commons License 2017.12.18 -1 0 16629

Haliho!

 

ha esetleg lenne e-mail  címed akkor lehet, hogy kaphatnál több infót..

 

de te tudod...

Előzmény: Ádám 1975 (16626)
Ádám 1975 Creative Commons License 2017.12.17 0 0 16628

Köszönöm az infót.

 

jcsapo Creative Commons License 2017.12.13 0 0 16627

Bár nem nagyon pörgős, de van erre külön topik. Ott célzottabb információk vannak.

Előzmény: Ádám 1975 (16626)
Ádám 1975 Creative Commons License 2017.12.13 0 0 16626

Üdvözlök mindenki az oldalon a makrófotózással ismerkedek és szeretnék többet megtudni a"Focus stacking"-ról.Ki mivel hogyan éri el a kívánt eredményt milyen technikák és eszközök jöhetnek szóba.

 

BmS1 Creative Commons License 2017.10.11 -1 0 16625

Urak!

 

Kihasználatlanság miatt eladó egy obin még alig-alig volt Raynox dcr 250, dobozában.

 

Ára: 16e Ft. (Jelenlegi legkedvezőbb ár: 21,890 Ft)

 

Érden vagyok, tel: 30-9645-008

 

üdv.

 

 

improduktiv Creative Commons License 2017.10.01 0 0 16624

Ebayről kedvező áron kapsz olyan közgyűrűt, amelyik átvisz minden elektromos jelet. Azzal akár 1:1 nagyítást is elérhetsz.

Előzmény: Iki0507 (16619)
nvizsla Creative Commons License 2017.09.30 0 0 16623

Szia! Én nem adtam el és nem is fogom. Van két, elég jó makró optikám, egy Sigma 105/2.8 meg egy Tamron 70-200/2,8 és mégis vannak helyzetek, amikor elő kell vegyem a Raynoxot. Egy dolog nagyon beszédes, ezzel az előtéttel kapcsolatban, mégpedig az, hogy drágábban el tudnám adni, mint amennyiért(12500 Ft) újonnan vettem! 

Üdv

Előzmény: Iki0507 (16622)
Iki0507 Creative Commons License 2017.09.30 0 0 16622

Szia. Nekem a pentax 50-200mm on nagyon jó volt.

De most a -Nikon 18-140 nem lehet jól használni.

Tele állásban nem vignettál.  Nagyon leszűkíti a lehetőséget.

El is adom a raynoxot.

Üdv "V"

Előzmény: nvizsla (16621)
nvizsla Creative Commons License 2017.09.30 0 0 16621

Csináltam egy próbát, egy SMC Pentax-DA 1:4 16-45 mm obi+Raynox DCR-250 előtéttel. 24-45 mm között már nem vignettál!

Előzmény: nvizsla (16620)
nvizsla Creative Commons License 2017.09.30 0 0 16620

Próbáld meg tele állásnál, ott nem fog vignettálni. Az enyém a 63-as szűrőmeneten megáll, az a maximum.

Előzmény: Iki0507 (16619)
Iki0507 Creative Commons License 2017.09.30 0 0 16619

Kedves fórumtagok.

 

Egy Nikon d7100 -es és hozzá tartozó nikon 18-140 mm szett tulajdonosa vagyok.

Szeretnék vele makró fotókat készíteni....

Az objektív jelen állapotában nem ad túl nagy lehetőségeket......

Várom az ötleteket és a tapasztalatokat ha valaki hasonló obi és plusz valamilyen kiegészítővel fotóz.

Üdvözlettel Simon Viktor.

 

Ui: A raynox dcr 250 nem jó mert a csíptetős felfogató rendszere nagyon nagyon bele vignettál...

A szűrő átmérőm 67mm

havasesoesett Creative Commons License 2017.07.20 -1 0 16618

itt egy mm skála

 

Előzmény: havasesoesett (16617)
havasesoesett Creative Commons License 2017.07.18 0 0 16617

A pók nincs meg. A képszélesség 1 cm

Előzmény: havasesoesett (16616)
havasesoesett Creative Commons License 2017.07.14 0 0 16616

Igyekszem. talán hétfő. Qvára elmászott a pók a helyéről

:(

 

Előzmény: szucsibela (16614)
cc Creative Commons License 2017.07.13 0 1 16615

így igaz. ha fél munkaidőmet mikroszkóp előtt töltöm, akkor hobbyból már nem akarok azzal foglalkozni, ha meg nem csinálod hivatásosan, akkor a minőség felejthető.

hogy legyen valami extrém is, aminek talán van valami esztétikai oldala is. (egér kisagy purkinje sejtek)

Előzmény: szucsibela (16614)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!