Keresés

Részletes keresés

doncike Creative Commons License 2023.07.31 0 0 1690

Egészen jól sikerült tegnap a bajnoki rajt Felcsúton...

sergiototta Creative Commons License 2023.07.28 0 0 1689

Igen. Én úgy értettem ,hogy abban biztosak, hogy a blasz4-t, blasz3-t egyből tudják hozni, a blasz2-ben viszont nem.

De lehet rosszul értelmeztem. Meg eleve mire blasz2 lesz, addig sok minden történhet. Mindenesetre ez akár egy jó irány is lehet.

Előzmény: doncike (1688)
doncike Creative Commons License 2023.07.27 0 0 1688

Az "azonnali" az nyilván 2x egyből feljutás -- hiszen a BLASZ IV-ből nem lehet egyből a II-be jutni.

Előzmény: sergiototta (1687)
sergiototta Creative Commons License 2023.07.27 0 0 1687

Ahogy Pörge is írta a blasz2 az azonnali cél. De a végső cél a blasz1. 

Előzmény: doncike (1686)
doncike Creative Commons License 2023.07.27 0 0 1686

Pörge Béla posztjában azt olvasom, hogy lesz Kerület II is a BLASZ IV-ben.

Nyilván onnan azonnali feljutás a cél és remélem, hogy BLASZ I-be várjuk azt a csapatot 3 éven belül...

doncike Creative Commons License 2023.07.12 0 0 1684

Az legyen a legnagyobb problémánk, hogy a Lecce viszi a Kerület játékosait...

Előzmény: sergiototta (1683)
sergiototta Creative Commons License 2023.07.11 0 0 1683

Hege Olaszországba szerződött.

Sok sikert Neki, én kedveltem a játékát.

 

sergiototta Creative Commons License 2023.06.28 0 0 1682

"Ettől eltekintve ez egy jó projekt lehet: tetszik, hogy nem akarnak, nem is ígérnek csodát."

 

Ez nekem is tetszett.

 

Illetve még annyi elhangzott up kapcsán, hogy tavaly hoztak már egy vezetőségi döntést, hogy két fiatalnak kötelező a pályán lennie, ennek volt köszönhető, hogy tavasszal növekedett a fialatok játékperce.

Elek Bence szintén vezetői döntés miatt nem játszik, de ennek tisztán szakmai oka van. Neki futó szerződése van, tárgyalnak Vele is.

 

A mondások amúgy jók voltak, én korrektnek is éreztem. Persze beszélni mindig könnyebb, meglátjuk majd a tetteket.

És arra azért kiváncsi vagyok, hogy mondjuk egy 8-10 helyet miként fog kezelni a publikum. Azért sajnos ment itt a hülyités korábban rendesen, hogy nb2-s klub/keret/stb. És ebben mondjuk SzB élen járt.

Előzmény: doncike (1681)
doncike Creative Commons License 2023.06.28 0 0 1681

Köszi a beszámolót.

 

Hogy Szabó Bence ott ül az elnökségben, az tényleg vicc.

 

Ettől eltekintve ez egy jó projekt lehet: tetszik, hogy nem akarnak, nem is ígérnek csodát.

 

Ha Tavasit vissza tudják hozni, az egy jó üzenet mind a jelenlegi up-nek, de akár azoknak a korábbi up-játékosoknak is is, akiket hozzá hasonlóan az NB2-es álmok kergetése közben hagytak szétszóródni (ahelyett, hogy beépítették volna őket a felnőtt futballba).

Előzmény: sergiototta (1680)
sergiototta Creative Commons License 2023.06.28 0 0 1680

röviden a tegnapról:

-hárman képviselték a vezetőséget: kommunikációs vezető, ügyvezető, sportigazgató

-költségcsökkentés, megfiatalitott keret

-elvárás a középmezőny, nem cél a feljutás

-2-3 év építkezés jön most

-1-2 játékos még lehet, hogy jön, de alapvetően a saját up-ból lesz feltöltve a keret. A kiszemelteknél is olyanok vannak képben, akik voltak már a Kerületben, van ide kötődésük(Szőke Diósgyőrből, illetve Pálvölgyi  (talán MTK)). Kapusposzton Hajagos lesz az első, az up-ból jön a tartalék. Illetve Tavasi is az Unioneból itt kezdi meg a felkészülést. Nevelőpénzt viszont nem nagyon akar/tud fizetni a klub, így ez neheziti az első profi szerződés adást, azon játékosoknál, akik sokat játszottak máshol upben.

-vannak játékosok, akikkel még egyeztetnek (pl Barczi)

-a pályafelújítás továbbra is terv, lesz közbeszerzés kiírás, ha nekiállnak akkor legrosszabb esetben 5-6 hónapig nem lesz hazai pálya. Hogy ekkor hol játszanánk az még nincs leütve. Mindenféle engedélyeket már beszereztek, tervek is vannak.

-van egyeztetés, arról, hogy lehessen szombaton is meccs az nb3-ban, de konkrétum nincs.

-Szabó Bence továbbra is az elnökség tagja (ez mondjuk egy vicc szerintem)

-lesz új honlap

-Scheernek nagyon fontos a klub, szereti ,de ideje nincs ankétra jönni, mert nagyon elfoglalt. (Ez megint csak a vicc kategóriája. Ha annyira fontos neki a klub, akkort az ország egyik leggazdagabb emberének, akinek építési vállalkozása van nem kéne, hogy gondot jelentsen egy pályafelújítás, normális lelátó/stadion.)

 

Összeségében szerintem a vezetőség korrektül válaszolt a kérdésekre.

 

 

Előzmény: doncike (1678)
sergiototta Creative Commons License 2023.06.27 0 0 1679

Balatonfüred, Bicske, Budaörs, Csorna, Dorog, ETO Akadémia, Gyirmót FC Győr, Kelen, Komárom, Puskás Akadémia II, Sopron, Szombathelyi Haladás, Tatabánya, III. kerületi TVE, Veszprém, ZTE II 

Mindenki itt van, aki tavaly elöttünk végzett, kivéve a Nagykanizsa, akiket meg tudtunk verni oda-vissza :-)

doncike Creative Commons License 2023.06.27 0 0 1678

A nagy kérdés megint az, hogy van-e végiggondolt stratégia (nem csak duma) és ehhez képest milyen stábbal és játékoskerettel akarnak nekivágni a következő szezonnak.

 

Ebben akár simán benne lehet, hogy tényleg szükséges volt az edzőváltás és tényleg megint a fél keretet le kell cseréni.

 

A probléma ezzel mindössze annyi, hogy a mezei szurkoló/szimpatizáns pont ugyanazt hallja (vagyis eddig a kommunikáció hiánya miatt: nem hallja), mint eddig.

 

Önmagában a szűkösebb anyagi lehetőségek talán még jobbak is: ide ne a kicsit több fizuért akarjon jönni senki. Egy NB3-as klubot ne NB2-es költségvetésből működtessenek.

Előzmény: sergiototta (1677)
sergiototta Creative Commons License 2023.06.27 0 0 1677

Schuszit sajnálom.

Tóth Z-ben is láttam fantáziát, de Ő csak kölcsönben volt.

Olvasgattam a kommenteket fb-n, nekem kicsit sok a hiszti. Baj volt AZ elküldése, mert sokak szerint AZ remek edző, csak a játékosok sz*rok/lusták stb. Most elmegy egy halom játékos is, erre ez se jó.

Nekem gyanús, hogy komoly megszoritások lesznek/vannak a költségvetésben.

 

Szerintem amúgy elég rossz pályán volt a klub, szóval nem gond a sorcsere, csak kérdés van-e/lesz-e értelmezhető koncepció a jövőben.

Lehet lenézek a mai ankétra, bár szövegelésben legtöbbször sokkal erősebb volt a honi foci közeg, mint teljesítményben.

Előzmény: doncike (1676)
doncike Creative Commons License 2023.06.26 0 0 1676

Apa, kezdődik!

Ma este kirakták a FB-oldalra a szűkszavú bejelentést 9 (kilenc!!!!) játékos távozásáról:

 

https://www.facebook.com/tve1887.hu/posts/pfbid02NNAQxk4fWfJ9D1dEGZkL6fSo8W73VaFnHLDwi1VfCbUiN8XZDULnuPs215Xng8w6l

 

Holnap ankét (az első, mert terveznek egy másodikat is, miután megvan az új keret), gondolom a szokásos bullshiteléssel.

doncike Creative Commons License 2023.06.16 0 0 1675

"vagy megint "sztár" igazolások és a feljutás hajszolása"

 

Ez azért komolytalan lenne...

Előzmény: sergiototta (1674)
sergiototta Creative Commons License 2023.06.16 0 0 1674

Kiváncsi vagyok mi lesz a cél. Csapatépítés fiatalokkal(amit olvastam Harmatiról az alapján ez logikus lehet), vagy megint "sztár" igazolások és a feljutás hajszolása.

Anno a Vasas up-ból jöttek ide jó játékosok, talán Harmati is tud hozni magával 1-2 jól használható fiatalt.

 

Nekem szimpatikus lenne a csapatépítés, csak kérdés, hogy a vezetőségnek lesz-e mersze kimondani, hogy idén nem cél a feljutás.

 

Előzmény: doncike (1673)
doncike Creative Commons License 2023.06.15 0 0 1673

Harmati Tamás az új edző. A Vasas II-től érkezik (mellékszál, de lehet, hogy az első csapat kiesése miatt meg is szüntetik a tarcsit?), de előtte több évig a Kelennél volt. 
Vele jutott fel a Kelen az NBIII-ba.

 

Nekem onnan többen is elismerően beszéltek (akkor) az edzői ténykedéséről, beleértve a fiatalok be-, illetve felépítését.

Feltételezem, hogy a Vasas is ezért vitte el tavaly ilyenkor.

 

Szóval részemről a megelőlegezett bizalom megvan.

Remélem, hogy azért ő lesz az edző, mert építkezni akarnak és főleg a saját up-ból.

 

Június 27-én lesz ankét, aztán később lesz egy második is, ahol már a teljes stáb bemutatkozik.

 

https://www.tve1887.hu/post/harmati-tam%C3%A1s-a-iii-ker%C3%BCleti-tve-%C3%BAj-vezet%C5%91edz%C5%91je

sergiototta Creative Commons License 2023.06.06 0 0 1672

A csapat teljesítménye gyenge volt, és én nem láttam a fejlődést, így szerintem érthető a döntés.

Előzmény: doncike (1671)
doncike Creative Commons License 2023.06.06 0 0 1671
doncike Creative Commons License 2023.05.23 0 0 1670

Az UDSE, már azon kevés info alapján, amit én tudok róluk, szimpatikus up klubnak tűnik.

Viszont szerintem a havi tagdíj is magasabb, mint egy random egyesületnél.

 

A Gázgyárnál nem tudom mennyi a gyerek, de el tudom képzelni, hogy a Kerület és a Mészöly "szorításában", plusz még az UDSE-vel a nyakukon létszám gondjaik lehetnek.

Előzmény: sergiototta (1667)
doncike Creative Commons License 2023.05.23 0 0 1669

Igen, azt hallottam, hogy van erre szándék.

Ezek szerint sikerült nyélbe ütni.

Előzmény: sergiototta (1668)
sergiototta Creative Commons License 2023.05.23 0 0 1668

Hamár szóba jöttek, holnap 18:00, SZAC-Unione a grupiban.

Scheer elintézett kubinál egy kis jutalomjátékot a csapatának.

Előzmény: doncike (1665)
sergiototta Creative Commons License 2023.05.22 0 0 1667

Egyéként, ha már óbudai foci.

A Kerület U16-s csapata nagy valószínűséggel az UDSE-vel fog osztályozót játszani a legfelső osztályért. (A Kerület a nyugati csoportot már matematikailag is megnyerte, keleten pedig az UDSE 5 ponttal vezet két meccsel a vége előtt, szóval ez is megnyertnek tekinthető.)

 

Az UDSE a Gázgyár pályán játszik (jövőre, ha jól hallottam, akkor valamiféle hivatalos jellegű együttmüködés is lesz a Gáz és köztük). Szóval óbudai csapatok fognak egymás ellen játszani.

Az UDSE a Dortmund partneregyesülete. Hogy ez csak marketing szöveg, vagy van valódi, érdemi kapcsolat is azt nem tudom. A szakmai vezetést a Fradinál is megfordult Theo Schneider és Lisztes viszi. Schneider dolgozott régebben Dortmundban is. 

sergiototta Creative Commons License 2023.05.22 0 0 1666

Érdekes kérdés, hogy mit akar az Unione. A klub és a játékosai is. Pl Szekeres 50 évesen alapember ott, akar Ő még nb3-ban játszani? Vagy tudják, hogy jövőre a 4 csoportos nb3-ban lesz egy kvázi Budapest (és környéke) csoport és ott eljátszogatna még?

 

Scheert  szerintem a Kerület nem igazán érdekli, politikai okokból van itt. Nem igazán ambicionálja, hogy komoly (nb2-s) csapat legyen Óbudán. Beletolja a politika által elvárt pénzt, de ennyi. Persze ez a pénz nem kevés, ha az anyagi oldalát nézem abszolut szégyen az ide iszereplés.

 

 

Előzmény: doncike (1665)
doncike Creative Commons License 2023.05.22 0 0 1665

Tudom, hogy valójában offtopik ez itt, de nagyon kíváncsi vagyok, ha az Unione-nak sikerül a feljutás, akkor az milyen hatással lesz a Kerületre.

 

A közös tulajdonos több pénzt fog odairányítani?

Esetleg pénz lesz, de megint hirtelen felindulásból akar majd feljutni a Kerület (nagyjából pályakezdő) vezetése az NBII-be?

 

És csak ismételni tudom magam: remélem nem az lesz megint, hogy a fél keret kicserélődik...

doncike Creative Commons License 2023.05.03 0 0 1664

Én már baromira unnám, ha most megint egy csomó új játékost és/vagy új edzőt hoznának.

Előzmény: sergiototta (1663)
sergiototta Creative Commons License 2023.05.01 0 0 1663

Hát nem sikerült.

Az már biztos, hogy tavasszal kevesebb pontot szerzünk, mint az ősszel.

Persze a nyilatkozatok biztos megint nagyon faszák lesznek.

Előzmény: doncike (1662)
doncike Creative Commons License 2023.04.26 0 0 1662

igazad lett, ma 1-1-re futotta Füreden.

Még két hazai lesz idén, azokat jó volna behúzni.

Előzmény: sergiototta (1661)
sergiototta Creative Commons License 2023.04.25 0 0 1661

Én voltam.

Valóban nagyon jól játszott a csapat, gyakorlatilag teltház volt, és a szurkolás is jó volt nagyon.

Komáromban szörnyű szenvedés volt az egész, de a Tatabánya ellen nagyon rendben volt a csapat, a szezon kiemelkedően legjobb játéka/meccse volt.

Az első olyan teljesítmény volt idén, amiről azt lehet mondani, hogy, akkor ezzel érdemben lehet NB2-ről beszélni. 

Ez persze csak egy meccs volt, aminek kell és lehet is nagyon örülni, de látva a több tavaszi meccsünket ezt azért egyelőre én csak egy kifutott meccsnek érzem, nem egy tartós fejlődés eredményének.

 

Amúgy kint volt a meccsen Németh András is, egykori legendás Fradi kézi edző, gondolom valakije játszhat a Tatabányában.

Előzmény: doncike (1660)
doncike Creative Commons License 2023.04.24 0 0 1660

Tegnap kint volt valaki?

Állítólag óriási parádé volt, ahogy a Kerület lerendezte a listavezetőt.

(És így már csak 20 pontos a hátrányunk, LOL...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!