Keresés

Részletes keresés

Jocó0423 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 62654

Ja amit nem írtam: Nekem mind a négy acéltartály, a műanyagtól kiráz a hideg.

Előzmény: Jocó0423 (62653)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 62653

Nekem kettő 200 literes tömlős és kettő 200 literes parafinos.

Én azokat is úgy használom, hogy a porvédő közepére tettem egy bicikli szelepet. Miután ráteszem a porvédőt, egy gumiszalag karikával leszorítom és széndioxiddal telítem a bor feletti részt. Ezeket három éve használom így és semmi problémám nincs vele. A tömlős fedőt elég macerás karbantartani és drága, gyakorlatilag a tartállyal megegyező az ára.

A gumikarika+bicikli szelep max 1000 Ft :)

Előzmény: BZoltan (62651)
Maci_P Creative Commons License 2017.10.04 0 0 62652

Én csináltattam a pilisvörösvári műanyagosokkal egy műanyag, szilikontömlős fedőt - mérettől függően szerintem 10-20e körül még most is megvan pumpástól tömlőstől.

Előzmény: BZoltan (62651)
BZoltan Creative Commons License 2017.10.04 0 0 62651

Mekkora macera egy ilyen parafinos tartályt gumitömlőssé alakítani? A napokban ajánlottak nekem bagóért egy 6 hektós parafinos tartályt, de a parafinért annyira nem rajongok és inkább gumitömlősen használnám.

Előzmény: Jocó0423 (62650)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 62650

Én is ilyen tartályokban erjesztettem a kékfrankos rozémat. Amíg forrt, addig csak a porvédő volt rajta.

Utána lefejtettem az aljról, kapott kis ként majd lederítettem. Itt már rajta a fedő de nem parafinoztam.

Hétvégén leveszem a derítőről és pihentetem palackozásig. Ilyenkor kéne rakni a parafint de én nem használom. Gumikarikát teszek a porvédő köré és széndioxiddal telítem a tartályt.

Előzmény: bbfeco (62648)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 62649

Tudod mennyit kell fizetni annak a lánynak, hogy mosolyogjon rád? :D

Előzmény: Hepci (62646)
bbfeco Creative Commons License 2017.10.04 0 0 62648

Üdv!

A megnövekedett szőlő mennyiség miatt kénytelen vagyok úszófedeles(paraffinos) tartályban erjeszteni a vörös mustot.A tartály majd szinültig van, fóliával lekötve.Mi a gyakorlat ennél a megoldásnál, mikor kell/lehet rátenni a fedelet és a paraffint?

BZoltan Creative Commons License 2017.10.04 0 0 62647

Na látod :) megvan ott a hozzáadott érték :)

Előzmény: Hepci (62646)
Hepci Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62646

Speciel a Fiókában nincs semmilyen hozzáadott érték, leteszik eléd a borlapot és kész.

Az is lehet persze, hogy rólam messziről látszik, hogy feketeöves borbuzi vagyok, aki jobban informált az ál- és valódi szomeliék szinte mindegyikénél. Esetleg az is lehet, hogy amikor beslattyogok hozzájuk a 800 forintos, és annál is olcsóbbnak látszó kínai shortomban, nem nézik ki belőlem, hogy SAP-juhfarkot és Grál-kékfrankost fogok kérni...

Tehát rengeteg dolog lehet, de hozzáadott értékként alapvetően a tényleg lenyűgöző választékot lehet azonosítani, valamint az egyik pincérlányt, akiről fogalmam sincs, hogy mennyit ért a borokhoz, viszont kiemelkedően kedves és nagy mellű. :)

Előzmény: BZoltan (62624)
BZoltan Creative Commons License 2017.10.03 0 1 62645

Ha figyelmesen olvasnál akkor láttad volna, hogy nem a teszkó mint cég a lényeg a példában, hanem az, hogy ha valaki szűk kínálatból merít akkor csalóka képet fog kapni.

Az, hogy mit nem ismersz pedig nem fehér folt. Az amit a magyra borokról írsz folyamatosan az egyértelműen jelzi, hogy tájékozatlan vagy. De ez nem szégyen. A szégyen az lenne, ha minekután  megkaptad a tájékoztatást még mindig ragaszkodnál a tévképzeteidhez.

Mondjuk szerintem nyilván ragaszkodni fogsz :) De nem baj...van ez így. Na, személyeskedj még egy kört aztán váltsunk témát :)

Előzmény: ronin s8 (62642)
BZoltan Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62644

Én nem várom el a BT-től, hogy több bort áruljon. Szerintem korrektül válogatnak. De ezzel együtt csak egy szűk szegmenset kínálnak és szerintem sok érdekes, izgalmas pince van amelyeknek a borai máshol szerezhetők csak be.

Előzmény: Hepci (62641)
BZoltan Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62643

Sajnos nem. De a Mitiszol rendezvényen ott leszek.

Előzmény: cole81 (62640)
ronin s8 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62642

Ha figyelmesen olvastál volna, már a téma elején megköszöntem a segítséget - bár egyáltalán nem kértem. 😂

 

Egyébként ez a teszkós dolog a fixa ideád vagy mi..? Honnan citálod mindig elő, nem értem...

 

Az meg, hogy mit ismerek és mit nem - minimum fehér folt az agyadnak, tehát ne kezdd elemezni.

 

Előzmény: BZoltan (62638)
Hepci Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62641

Valószínűleg a BT-nél is tisztában vannak vele, hogy ha 300 magyar borász borait árulnák, akkor nem lennének annyira szignifikáns értékesítési csatorna az érintett borászoknak...

Előzmény: BZoltan (62638)
cole81 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62640

BZoltán, a Nagy Őszi Nyitott Kóstolón (Terroir Club) tervezel esetleg részt venni?

Előzmény: BZoltan (62636)
BZoltan Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62639

Ja, a Veritasról annyit tudok, hogy van ilyen cég. Szerintem a boltjukat sem ismerném meg. Így sok okom nincsen utálni őket.

Előzmény: BZoltan (62638)
BZoltan Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62638

Folyamatosan csak a BT-ről és a Veritasról írsz, őket emlegeted. Rajtuk kívül hol szoktál még bort venni?

A teszkós analógiát sajnos nem értetted meg. Írhattam volna Lipóti pékséget is. A példa azzal is ül.

 

Te nem vagy képben magyar borvilágot illetőleg. Nem ismered az élvonalbeli borászatokat sem pedig a boraikat. De fikázni azért szeretsz.

Én szolgálatkészen kisegítettelek téged információval. Erre a köszönöm helyett nekiállsz személyeskedni és fikázni.

Érdekes... de igen, vannak olyan emberek akik idegesek lesznek ha segítséget kapnak. Biztos sérti ez a büszkeséged, vagy a rossebb tudja.


De mindegy is. Tőlem szenevdhetsz a kényszerképzeteid miatt. A BT-t pedig nem utálom, vettem tőlük anno még a saját lagzimra is bort :) Ha az utamba kerül ey BT bolt akkor mindig benézek és szerintem messze kultúrmisszó az amit ők csinálnak a magyar bor világában. De ezzel együtt nagyon szűk a kínálatuk.

Előzmény: ronin s8 (62637)
ronin s8 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62637

Az a bajom Veled, hogy vakon vered le a poharakat, és ez frankón idegesítő. 

Honnan veszed, hogy CSAK abban a két boltban vásárolok, amiket emlitesz..? (Főleg úgy, hogy többször leírtam, hogy NEM CSAK ott vásárolok?) Ennyire nehéz olvasni a sorokat??

És hagyd már ezt a teszkós faszságot, mert TOVÁBBRA IS kisüt belőle (csak Te ezt nem veszed észre!), hogy utálod a BT-t és a Veritas-t!

 

 

Előzmény: BZoltan (62636)
BZoltan Creative Commons License 2017.10.03 0 1 62636

Mondtam már, engem nem érdekel a százalékos arány. Ha 0.00001% csak a jó bor, de abszolut mennyiségben és számosságban még mindig több ez is mint amit valaha az életemben végig tudok kóstolni akkor miért foglalkozzak azzal, hogy mennyi a szar?

Ha neked a szar borokkal van problémád akkor fordulj azokhoz akik szar bort csinálnak, azzal kereskednek vagy bármilyen módon felelősek a helyzetért. Szerintem itt, ebben a topikban ilyen embert nem fogsz találni. De ha tényleg érdekel a dolog akkor én szívesen megadok neked pár minisztériumi dömtéshozó, HNT illetékes és Nébih hivatalnok kontaktját. A rossz magyar borokkal kapcsolatban ugyanis a szart palackozó termelőkön túl ők az illetékesek.

Nem ismerni az összes jót amúgy nem hiba. Te magad írtad, hogy a BT és a Verias a két hely ahol bort szoktál vásárolni. Tessék, ittvan megintcsak csuklóból 5 olyan borbolt ahova ha akarsz be is sétálhatsz, de ha akarsz akkor online is rendelhetsz:

http://radovin.hu/
http://www.terroirclub.hu/
http://www.borfalu-borteka.hu/
http://pincearon.hu/
http://borarum.hu/



Érezd magad kisegítve. Mint az előbb a 30+ névvel. Tudod, ez az a rész amikor te udvariasan megköszönöd a segítséget :) Nem fog leesni rólad az arany pecsétgyűrű.

De jelzem, hogy a panaszkodáshoz való minden alapodat ezennel buktad :) mert látod, itt van egy rakat borbolt, több tucat termelő és többszáz magyar bor amiknek te még a létezéséről sem hallottál.

A te problémád olyan mint azé a nénikéé aki a teszkó mellett lakik és sír, hogy milyen fos a magyar kenyér, mert az amit a teszkóban vesz az jellemzően szar. Hát kézcsókom, tessék odamenni egy helyi pékhez. Az sem tökéletes, de lehet jobb lesz az arány mint a teszkóban.

Előzmény: ronin s8 (62635)
ronin s8 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62635

Egyrészt nem rugózom - csupán kénytelen vagyok fogalommagyarázatokat írni, mert folyamatosan félreérted, félreértitek azt, amit mondok. Másrészt, köszönöm a listát, de nem a pár százalékkal van bajom, hanem a többséggel. Bár nem ismerek mindenkit (ez talán hiba, de nem), de hallottam róluk. 

 

Ha túllépnénk végre ezt a százalékos problémát (magyarán belátnád, hogy rossz az arány), talán érdemben tudnánk a jó, vagy jónak tartott borokról is beszélgetni... 😉

Előzmény: BZoltan (62634)
BZoltan Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62634

Milyen önérzet?

Konkrétumokat írtam neked, neveket. Nem is keveset.

Te napok óta azon rugózol, hogy milyen rossz a szar és a jó borok aránya. Én meg napok óta próblom magyarázni nked, hogy te a jónak a töredékét sem ismered. Ha fogyasztóként jó magyar borokat keresel akkor érezd magad kisegítve...

Előzmény: ronin s8 (62633)
ronin s8 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62633

Már megint ez az “önérzet”...

ccc...

Előzmény: BZoltan (62629)
ronin s8 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62632

Voltam a Nébih által lebonyolított borhiba kóstolón. Rendkívül tanulságos!

(Mondjuk utána egy hétig semmi nem ment le a torkomon, mindennek egérízét éreztem! 😂😂)

Előzmény: H_G (62630)
H_G Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62631

Balla Feketeleányka 2015: nemrég azt írta valaki, hogy édeskésen jellegtelen. A francba, gondoltam, mert pont volt ebből egy bontatlan üvegem, de azért kinyitottam. Nos, szerintem van egy hőmérséklet (18 körül), amin SZVSZ nagyon jó, egész skálája a meggy-ízeknek, félvadtól a nemesen át az aszaltig, szilvával árnyalva. De nagyon nehéz eltalálni, a 3 napból, amíg elfogyott (ezt csak egyedül iszogattam vacsorához) volt olyan, amin teljesen aláírtam volna a negatív véleményt.

 

H_G Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62630

Ha lehetne ilyen hibás  borokat valami szakértő által felcímkézve kapni (Balatoni Fáradt Fehér, Szekszárdi Oxidálódott Vörös :), monduk 5 db 2 decis palackkal egy csomagban, bizisten megvenném, hogy tanulhassak belőle.

 

Előzmény: Hepci (62598)
BZoltan Creative Commons License 2017.10.03 0 1 62629

Már megint jössz ezzel a százalákos aránnyal. Neked tán minden magyar bort meg kell innod? Nem, ugye?

De egyébként nyugodtan menjünk bele...csuklóból sorolok neked 20-30 magyar bortermelőt akiknek a tudásához sehol a világon nem férne kétség:

  • Karner Gábor

  • Losonci Bálint

  • Szecskő Tamás

  • Szentesi József

  • Weninger

  • Légli Géza

  • Mauer Oszkár

  • Léder Zoltán alias Köpci

  • Takács Lajos
  • Berecz Stéphanie
  • Bott Judit
  • Bárdos Sarolta
  • Szilágyi László
  • Homonna Attila
  • Német Attila Gábor
  • Szepsy István
  • Demeter Zoltán
  • Barta Károly
  • Lőrinc György
  • Várszegi György
  • Györgykovács Imre
  • Domokos Attila
  • Turcsek Orsolya és Tarnóczi Zoltán
  • Póstáék
  • Hummel
  • Weisman
  • Bencze István
  • Susann Hanauer
  • Pelle László
  • Pók Tamás
  • Szászi Endre
  • Wetzer Péter
  • Sütő Zsolt
  • Kasnyik család

Ez csuklóból 34... ha 5 percet gondolkodnél akkor tudnék még 20-at. Ennek listának a feléről te még nem is hallottál.

Akkor miről beszélünk???

 

Előzmény: ronin s8 (62626)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.10.03 0 1 62628

Bocsáss meg ha ezt írom de hülyeséget irkálsz!

Nem egy multinacionális cég fogalmazott úgy, hogy a magas munkamorál miatt telepített ide gyáregységet.

Plusz az olcsóbb bérek miatt de kijelentették, hogyha csak ezt nézték volna akkor ázsiába mennek.

Előzmény: ronin s8 (62627)
ronin s8 Creative Commons License 2017.10.03 -2 0 62627

A magyar ember moráljáért egy rohadt fillért nem adnék...

 

Ez egyébként nem a morálról szól. Az, mint olyan, nem létezik, csak a magyarok nézik ezt. Az önmegvalósítás és a társadalom működtetése szempontjából vagyunk periférián. A borkészítés ennek a vonulatnak a része.

Előzmény: Jocó0423 (62623)
ronin s8 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62626

Mégha ez így is lenne (most ne menjünk bele ebbe), akkor is a számosság és a százalékos arány a nem mindegy.

Előzmény: BZoltan (62625)
BZoltan Creative Commons License 2017.10.03 0 0 62625

Én simán tudok neked 20-30 olyan magyar bortermelőt mondani akiknek a szaktudása simán pariban ott van a világ élvonalában.

Előzmény: ronin s8 (62622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!