Keresés

Részletes keresés

-Henger- Creative Commons License 2005.08.02 0 0 477

Üdv!

 

Szeretnék kérni egy nagy szívességet:

Bukósisakra erősíthető, jó fényerejű lámpára lenne szükségem, éjszakai bringázáshoz.  Akinek van, és nem sajnálja, és szívesen kölcsön adja, kérem, szóljon!

petike23 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 473

"Ha lecsavarom a fonycsort tartalmató búrát akkor kapok egy erős pontszerű fényforrást (t.i. a LED magában ugye) ami gyakorlatilag a z előtte levő, kb. 20m átmérőjű közel félgömbnyi teret kielégítően megvilágítja."

 

Helló,

 

ez viszont nagyon jó hír, hogy lehet "gyertya" üzemmódban használni.

Ellensúlyozza a szűk fénykúpot.

 

A MagLite solitairet is gyakran ebben az "üzemmódban" használom.

 

Előzmény: Törölt nick (451)
bodyguard Creative Commons License 2005.08.01 0 0 471

Sziasztok!

 

Ismét sikerült vennem kint 1-2 új LED-es lámpát.

8 Led-es lámpa 1 db "AA" elemmel és 7 Led-es + 1 kripton izzós alu házas lámpa 3 db "AAA" elmmel.

Akit érdekel az ára és esetleg kép írjon mailt.

bodyguard@vipmail.hu

 

Üdv.

bodygaurd

Porthos. Creative Commons License 2005.08.01 0 0 470
Ez igaz, de szerintem foként az olcsóbb katergóriára vonatkozik, lásd kinai piac. :)
Előzmény: altefnegy (468)
Porthos. Creative Commons License 2005.08.01 0 0 469
Abban a tesztben Battery Station elemeket használtak, az 1300 mAh. Nekem van belole még egy pár darab /anno külföldrol hoztam/, de próbáltam már a Power Station 1300 mAh-sát is, és tapasztalataim szerint az utóbbi valamiért jobban birta. Lehet, hogy csak frissebb volt, nem tudom.
Előzmény: Törölt nick (466)
altefnegy Creative Commons License 2005.08.01 0 0 468
(Zárójeles megjegyzés: ne feledjük, hogy még mindig elég nagy a szórás a Luxeon ledek között, ezért lehetőség szerint próbálgassunk, ha lehet... :))
Wicked Belzebub Creative Commons License 2005.08.01 0 0 467
Hmmm, van már 1.6-os, ezt nem tudtam.
De ott szvsz normál 1.3-as volt.
Itt a teszt
Előzmény: Törölt nick (466)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2005.08.01 0 0 465
Mondjuk az még elgondolkodtató, hogy 11 eFT-ért hány darab elemet lehet megvenni...:))
Wicked Belzebub Creative Commons License 2005.08.01 0 0 463

Megmondom őszintén, én 20 lument föláldoznék a tölthetőség oltárán. A flaslight reviews szerint a Nuwai csak 45 percet ment el. Bár 20 lumen az eltérés, de a hotspot mégis egyforma intenzitású, a Nuwainál gondolom sokkal több a szórt fény, ami persze tök sötétben jobb.

Porthos. Creative Commons License 2005.08.01 0 0 461

Köszi az infot a Nuwai-ról!

400 Ft-os lithium ár az nagyon jól hangzik. Én eddig itthon 850Ft/db alatt nem láttam ilyen tipusú elemet. Valamint ha nem kell a teljes fényero, akkor kisebb "fokozaton" arányosan kevesebb elemet is használ.

A T4 igaz, hogy töltheto, de ha bekapcsolom, semmilyen trükkel nem tudom két óránál tovább húzni.

Szóval még mindig vacilálok! :)

Előzmény: Törölt nick (459)
Porthos. Creative Commons License 2005.08.01 0 0 460

Lehet, hogy a T4 töltheto, de a Nuwai 20 lumennel többet tud, és változtatható a fényereje, ezzel együtt az elem élettartama is :), plussz egy tizessel olcsóbb.

Mondjuk van egy T3-mam, annak nagyon meggyozo mind a minosége, mind a fényereje, szóval még mindig nem tudom!

Előzmény: altefnegy (457)
altefnegy Creative Commons License 2005.08.01 0 0 457
A T4 tölthető, az nem egy mindent vivő érv? Mert amúgy hírből kb. ugyanazon a szinten vannak.
Előzmény: Porthos. (456)
Porthos. Creative Commons License 2005.08.01 0 0 456

Hali!

Olvastam az elem-lampa.hu-n, hogy lehet változtatni a lámpa fényerejét, meg van valami villogó funkciója is. Hogy néz ez ki a gyakorlatban?

Csak azért, mert jelenleg két lámpa között vacilálok, az egyik a Nuwai ALX-352, a másik az Inova T4.

Előzmény: Törölt nick (451)
altefnegy Creative Commons License 2005.08.01 0 0 453
Hmmm, ott Hobo után egy L2-vel mászkáltam sokáig... :)
Előzmény: Törölt nick (451)
yeahhh Creative Commons License 2005.08.01 0 0 452

Már vagy 2 éve használok X1-et és igen kedvelem. Sokáig bírja egy elemmel, roppant strapabíró - szerencsésen túl van már néhány esésteszten -, bár kétségtelen, hogy az említett, viszonylag szűk fénykéve igaz.

Előzmény: petike23 (440)
Porthos. Creative Commons License 2005.07.29 0 0 449

Mi van, még azóta nem tudtad összerakni? :))))

 

Előzmény: Törölt nick (448)
Porthos. Creative Commons License 2005.07.28 0 0 446
Jó a kép! És összerakva hogy világit? :))
Előzmény: Törölt nick (441)
petike23 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 445

"Az Arc AAA szándékosan maradt ki a döntési lehetőségek közül? :)"

 

Nem. A peremfeltétel az volt, hogy a knifeworks-tól beszerezhető legyen. :)

 

Tudsz az Arcra beszerzési forrást ?

Mert akkor komoly esélyes.. :)

 

üdv: Petike

Előzmény: 3xcess (442)
3xcess Creative Commons License 2005.07.28 0 0 444
http://torchreviews.net/arcaaape.htm
3xcess Creative Commons License 2005.07.28 0 0 443
Meg még izé. Az X1 tényleg spotlight, a fénykörön kívül szinte sehova nem sugároz, és a fénykör elég szűk is. Pl. áramszünet esetén egyik kézben lámpa, másikban kulcscsomó, és csak a kulcsok egy részét világítja meg mert közel van hozzájuk, érdekes így megtalálni bármit :) Ahogy a britishblades.com fórumán leírták, az X1 nagyon jó a családos embernek éjszaka a lakásban botorkálni. El lehet vele világítani az asszony feje mellett úgy hogy nem megy fény a szemébe, ébred fel rá. :)
3xcess Creative Commons License 2005.07.28 0 0 442
Petike23: Az Arc AAA szándékosan maradt ki a döntési lehetőségek közül? :)
Újra gyártják, meg van valami premium edition, újabb, azonos fogyasztás mellett nagyobb fényerejű leddel. AAA elem kell bele, úgyhogy tényleg jó kulcstartóra. Nekem X1 van, ez meglepően nagy, nem túl sokkal kisebb mint mondjuk az X5.
petike23 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 440

Ti melyiket választanátok ?

 

1.) Inova X1

Compact — The X1 delivers X Series? uncompromising lighting performance, reliability and durability in a sleek design just 3.9" long by .72" diameter that fits easily in pockets, briefcases, toolboxes and more. A single AA cell provides power for up to 10 hours, and a single LED provides a surprising amount of light that is focused by the precision glass lens. A dual-mode tail cap switch provides momentary or constant light.

Powerful performance — The X1 projects a uniform circular beam up to 60' and offers up to 1-mile signal visibility. Power regulating circuitry provides maximum, non-dimming brightness for up to 10 hours.

Thorough quality — The crush-proof, waterproof X1 is designed, engineered and manufactured to provide reliable operation in extreme environments.

18.99 USD

 

 

2.) Gerber Infinity Ultra

The Ultra's compact and indestructible anodized aluminum construction make it every man's "do anything, take anywhere" L.E.D. flashlight. Indestructible Super-bright L.E.D. bulb emits a blinding 30 foot beam. Patented circuit booster provides superior luminosity and burn time from one economical and widely available AA battery. Circuit is coated with epoxy for extra durability and protected by two o-rings for a waterproof seal (to 10 feet). Equipped with one AA battery that generates up to 100 hours of burn time, and a metal clip for hands-free use.

Technical Specs:
  • One Super-bright lifetime white L.E.D. bulb
  • Patented circuit boosting technology gives the Infinity Ultra a 10
  • Illuminates up to 30'
  • Waterproof
  • Weight: 2.0 oz.

       

    • Porthos. Creative Commons License 2005.07.27 0 0 439

      Hello! 

       Az a Nuwai az adatai alapján nagyon jónak tunik, gratulálok hozzá! Kiváncsian várom a tapasztalataidat. : )

      Előzmény: Törölt nick (438)
      Porthos. Creative Commons License 2005.07.25 0 0 437

      Nem tudom, de ez  "pofára" jobban bejön:

      www.barbolight.com/english/englishserieu.htm

      Előzmény: Törölt nick (436)
      Porthos. Creative Commons License 2005.07.24 0 0 435

      Olcsó lithium elemek, Inovák...stb.

      www.elem-lampa.hu

      chbr Creative Commons License 2005.06.04 0 0 434

      Én itthon még nem láttam sehol Princeton Tec-et üzletben árulni, így marad a gyártó.

      Amúgy azok a lámpák alapján amiket használok tőlük (Aurora, EOS, Pulsar) nem hiszem hogy ebben az életemben szükségem lesz garanciás ügyintézésre! :)  

      Előzmény: yeahhh (433)
      yeahhh Creative Commons License 2005.06.04 0 0 433

      Variációk fejlámpára: http://www.viz-part.hu/shop.php?subcatid=87

      Halál véletlenül bukkantam az oldalra, lövésem nincs, hogy milyen minőségűek a cuccok (bár ár tekintetében a Lucidók majd' a Petzl nívóján állnak...), de választékbővítésnek remélem, megteszi.

       

      CHBR: az említett élettartam-garanciát itthon hol lehet érvényesíteni (importőr)?

      chbr Creative Commons License 2005.06.03 0 0 432

      Sziasztok!

       

      Van egy eladó, új Princeton Tec EOS típusú LED-es fejlámpám ( 1 wattos, szabályzott Luxeon LED; 1m-ig vízálló; 3 fényerő és egy villogó üzemmód; élettartam garancia a gyártótól; állítható dőlésszög; lítiumos elemekkel is üzemel; levehető és mosható fejpánt; 3 db AAA-s Duracell elemmel) 11.900Ft-ért.

      Honlap.

      Teszt.

      Fotó.

      altefnegy Creative Commons License 2005.06.01 0 0 431

      Szia!

       

      Nem én! :) Oda csak ismeretet bővíteni járok, ilyesmire annyira nincs szükségem, hogy fájna rá kiadni akár 10 000 forintot is. Annyi paramétertől függ ez a dolog, s annyira ritkán vagyok 100%-os sötétben (nincs lámpám, se környezeti fény), hogy még egy erős tippet se szeretnék adni. Próbáld meg Tinát elérni, s a többi hozzászólást, külföldi fórumokat olvasni.

       

      AltF4

      Előzmény: tamas1000 (430)
      tamas1000 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 430

      Altefnegy,

       

      vettél infrás távcsövet?

      nézegettem az éjjellátó topicot, és láttam filóztál rajta..anno

       

      engem a dedal 220-as fogott meg, ez már jobb minőség.

      tudsz eseteleg más gyártótól ilyen jellegűt?

      1+, 2. generáció.

       

      tamás 

      Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!