Keresés

Részletes keresés

ricsi81 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 2886

 

Kedves Ila!

 

Maga bizonyára a huszas éveiben járó és igen tapasztalatlan hölgy. Én már 51 éves vagyok és talán több tiszteletet érdemelnék magától. Nem mesekönyvben olvastam, amiket írtam. A képet nem tudtam felrakni. Többek között itt is láthat ilyet:

www.rotten.com/library/conspirancy/freemasonry

kilenctizenegy Creative Commons License 2006.12.19 0 0 2885
Az ápolók mit mondtak?
Előzmény: ricsi81 (2881)
JLA Creative Commons License 2006.12.17 0 0 2884
Milyen kép és hol?
Előzmény: ricsi81 (2883)
ricsi81 Creative Commons License 2006.12.17 0 0 2883

Itt egy kép. Ez egy szabadkőműves szimbólum, gyakran lehet találkozni vele?

 

Kit ábrázol, ha nem Lucifert?

JLA Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2882
Ugyan vannak itt a témához nálam jobban értők, de mindjárt az első mondatoddal akkora marhaságot írtál le kisfiam, hogy ilyen alapon írhattál volna sárkányokról és gonosz varázslókról is... "A szabadkőművesek miért részesítik kultikus tiszteletben Lucifert azaz a Sátánt? " Ezt melyik mesekönyvedben olvastad? :)

Ha csak egy pici kis affinitást éreznél a témához és csak annyit olvasnál a szabadkőművesekről, amennyit egy átlagosan művelt polgár megtesz, akkor nem írnál ekkora ökörséget.
Előzmény: ricsi81 (2881)
ricsi81 Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2881

A szabadkőművesek miért részesítik kultikus tiszteletben Lucifert azaz a Sátánt? Gondolom a keresztény Istent Lucifer helyettesíti náluk. Lucifert, aki az Isten által teremtett jó elpusztítására törekszik. Ez alapján világos lehet az összefüggés, a szabadkőművesség világméretű szervezete is Isten rendjének szétzúzására törekszik. Céljuk a jelenlegi világrend felváltása egy új világrenddel, a sátáni/luciferi világrenddel (Novus Ordo Saeclorum, ahogy az USA pecsétjén is szerepel). Ez az új világ teljesen a szabadkőművesség irányítása alatt fog állni (igaz nagyrészt már ma is ők irányítják a nemzetközi politikát, de még létezik az isteni világrend is párhuzamosan).

 

Érdemes megnézni Szent Malakiás jóslatait. A következő pápa (Petrus Romanus) lesz az utolsó. Az utolsó pápa száműzetésbe kényszerül, majd Rómát elpusztítják és az Egyház megszünik. Kik fogják lerombolni Rómát és az Egyházat, kik az Egyház legnagyobb ellenségei??

Nem Osama bin Laden szerintem, mert neki elsősorban az USA áll az útjában.

 

Kedves szabadkőművesek, várom válaszukat

Lalo Creative Commons License 2006.12.12 0 0 2880

Az aukciós leírásban ez szerepel:

 

5000 szabadkõmíves névsora
Hn. én. (Szerzõ.) 94 l. 1 sztl.lev.

 

Ilyen címen nem találta meg a Google, de "5000 szabadkőműves névsora" ként már 4 találatot is adott. Ezek közül az elsőben, a Katolikus Lexikonban Huszár Károly műveként szerepelt:

 

Adalék a titkos pol. pártok tört-éhez. 5000 szabadkőműves névsora. Uo., 1912.

 

Huszár, aki 1919-ben volt miniszter és miniszterelnök is, számos művében ostorozta a zsidó-szabadkőműves összeesküvést:

 

A szabadkőművesség nemz. veszedelem. Bp., 1911. -

Adalék a titkos pol. pártok tört-éhez. 5000 szabadkőműves névsora. Uo., 1912. -

Zsidó méreg. A Talmud népies ismertetése. Uo., é.n.

 

Szerepel az 1945-ös tiltott könyvek listáján Huszár még nyolc másik könyvével együtt.

 

Hasonlóképpen előkelő helyen szerepel vitéz Kolosváry-Borcsa Mihály: A ZSIDÓKÉRDÉS MAGYARORSZÁGI IRODALMA című bibliográfiájában.

 

Itt egy külön, szabadkőműves szekcióba is belekerült, amelyben furcsán vegyülnek a szabadkőműves és a szabadkőművesség ellenes könyvek:

 

SZABADKŐMŰVESSÉG.
Abafi Lajos. A szabadkőművesség története Magyarországon. (Németül is.)
Abafi Lajos. A Corvin Mátyás páholy... huszonötéves története.
Abafi Lajos. A szabadkőművesség és az uralkodóház.
Aczél Gáspár. A szabadkőművesség titkai.
Arató Frigyes. Az Árpád-páholy története.
Arató Frigyes. A szabadkőművesség.
Bakonyi Kálmán. A magyar szabadkőművesek igazsága.
Bakonyi Samu. A magyar szabadkőművesség feladata az új évezredben.
Balassa József. A szabadkőművesség története.
Barcsai Adorján. A szabadkőművesség bűnei.
Bartha Tamás. A szabadkőművesség.
Benedikt Márk. A szabadkőművesség célja.
Bielcsik János. A szabadkőművesség támadása az egyház ellen.
Bleicher Miksa. Quo vadimus?
B'nai B'rith közlemények.
Braun Jakob. Das Judentum in der Freimaurerei.
Caesareus. A budapesti zsidó-liberális sajtó és a szabadkőművesség.
Csápori Gyula. A szabadkőművesség elleni szövetkezet.
Csápori Gyula. Ámítás és valóság.
Csápori Gyula. Az én kontrásom.
Debrecen keletén dolgozó... páholyok névsora.
Dehon Leo. A szabadkőművesség munkája.
Demokratia páholy könyvtára.
Doctor Veridicus. Mi a szabadkőművesség?
Doctor Veridicus. A szabadkőművesség keletkezése stb.
Frank Mór. Mi a szabadkőművesség?
Gelléri Mór művei.
Guttmann Max. Ein Jahr als Freimaurer.
Gyurátz Ferenc. A szabadkőművesekről.
Huszár Károly. A szabadkőművesség nemzeti veszedelem.
Huszár Károly. Adalék... 5000 szabadkőműves névsora.
Kabos. A szabadkőművesség a kulisszák mögött.
Ketteler Vilmos. Lehet-e hívő keresztény szabadkőműves.
Kocsis Géza. A kétarcú szabadkőművesség.
Kovács Ernő. Szabadkőműves emlékeim.
Le a szabadkőművesekkel!
Ludendorff Erich tábornok leleplezése a szabadkőművesség titkainak jelentőségéről.
Magyarország feldarabolása és a szabadkőművesség.
A Magyarországi Syvibolikus Nagypáholy főhatósága alatt dolgozó szabadkőművesek névsora.
A magyar szabadkőművesség béketörekvése.
Mentor. A szabadkőművesség.
Miklóssy István. A szabadkőművesség önleleplezése.
Miklóssy István. Nyilt interpelláció a belügyminiszter úrhoz.
Nagy Elek. A jog és szabadkőművesség.
Nagy Elek. A demokrácia, szabadkőművesség és a sajtó.
Nógrádi László. A szabadkőművesség titkai.
Pachter G. M. A szabadkőművesség titkos harca trón és oltár ellen.
Palatinus József. A szabadkőművesség bűnei.
Poncins, de Leon. A forradalom titkos erői.
Rau Gottlob. Das Judentum in der Freimaurerei.
Roboz Andor. Együtt a láncban.
Roboz Andor. A gyermekért.
Rosenberg Ludwig. Nihil obstat.
Somogyi István. A szabadkőművesség igazi arca.
Stolz Albán. A malterkanalas vitézek.
Sullay István. Szabadság, egyenlőség, testvériség.
Szabadkőműves Almanach az 1918-ik esztendőre.
Szabó Imre. A szabadkőművesség jövő feladatai.
Szalay Károly. A Comenius páholy története 1886—1913.
Szemelvények a debreceni szabadkőművesek titkaiból.
Verő György... Demokratia páholy 25 éves története.
Viczián István beszéde a szabadkőművességről és annak sajtójáról.
Visszapillantás a cluji Unió páholy negyvenéves működésére.
Wichtl Frigyes. Szabadkőműves gyilkosságok.

 

A negyedik Google-találat a Cél című "Társadalmi, közgazdasági, szépirodalmi és sport folyóirat" 1912. áprilisi (III. évf. 4.) számának Szemle rovata ismertetéseként került elő.

 

Huszár Károlyról és álláspontjáról a szabadkőművességgel kapcsolatban olvashatunk még Albertini Béla: Az első magyar szociofotó "album"  című cikkében is:

 

Huszár Károly: A szabadkőmívesség nemzeti veszedelem, Élet ny., Bp., [191?]. 32. old. "Mint az aranka a lóherében, mint a rozsda a vetésben, mint a gyilkos bacilusok a véredényekben úgy pusztít az emberi társadalomban egy láthatatlan titokzatos, bujkáló kórság: a szabadkőmívesség. (3. old.) [...] Mióta megkezdődött a páholyokba a zsidó bevándorlás, folyton agresszívebb, keresztényellenesebb, destruktívabb és tolakodóbb lett a szabadkőmívesség" (10. old.) [Kiemelések a szerzőtől - A. B.].

 

 

Előzmény: Lalo (2879)
Lalo Creative Commons License 2006.12.12 0 0 2879

Kedves JLA!

 

Az Abaúj aukcióján szerepel az "5000 szabadkõmíves névsora".

 

Anno egy hasonló kiadvány érdekelt téged (A Palatinus féle lista alapjául szolgáló 1920-as belügyminisztériumi füzet "A magyarországi Symbolikus Nagypáholy főhatósága alatt dolgozó szabadkőműves páholyok tagjainak névsora")

 

Telefonon is lehet vételi megbízást adni.

 

Írtam volna e-mail-t is, de azt titkosítottad.

 

Lalo

 

Előzmény: JLA (1799)
Lalo Creative Commons License 2006.12.12 0 0 2878

A 10 éves Abaúj Antikvárium 57. könyvárverése 

2006.12.12-én hétfőn 17:00 órától

MEDOSZ Szálloda, Budapest, VI. ker. Jókai tér 9.

 

A katalógusból:

 

128., FRAKNÓI Vilmos:
Martinovics és társainak összeesküvése
Bp., 1884. Ráth M.
XIII. 1 sztl.lev. 441 l. 1 sztl.lev.
Korabeli, gerincén aranyozott félvászon
kötésben.

8.000,-

 

135., GÁSPÁRNÉ Dávid Margit:
A csodadoktor
Cagliostro rejtelmes élete.
(Bp.), én. Széchenyi. 281 l.
Kiadói, aranyozott félvászon kötésben,
rajzos, papír védõborítóban.
Szép, borítós példány!
3.000,-

 

476., 5000 szabadkõmíves névsora
Hn. én. (Szerzõ.) 94 l. 1 sztl.lev.
Késõbbi papírborítóban.
5.000,-

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.11 0 0 2877
Lalo Creative Commons License 2006.12.09 0 0 2876

A Pergamon Antikvárium és Aukciós Iroda 14. könyvárverése 

2006.12.18-án hétfőn 17:30 órától

Óbudai Társaskör, III., Budapest, Kiskorona u. 7.

 

A katalógusból:

 

Tétel 89: Journal für Freymaurer. Als Manuskript gedruckt für Brüder und Meister des Ordens. Hrsg. Von den Brüden der [Loge] zur wahren Eintracht im Orient vom Wien.I. évfolyam.


[1784] 5784. 1-4. negyedév. Teljes évfolyam. 4 db ill.
Az "Igaz Egyetértés Keleti Nagypáholy" iratai 1784-86 között jelentek meg Bécsben, negyedévenként. Az egyes köteteket rézmetszetűm címkép díszíti, amelyeken szabadkőműves jelképek, medalionok láthatók. A kötetek címlapján szabadkőműves nagypáholy pecsétje látható. Külföldi katalógusokban is "rendkívül ritka" jelzővel illetett szabadkőműves dokumentum!
Egységes korabeli márványmintás papírkötésben. A teljes évfolyam előfordulása rendkívül ritka!


Kikiáltási ár : 60.000 HUF

 

Tétel 166: Szabadkőműves avatási oklevél.


Kitöltetlen metszetes kartonlap, Rimaszéky aláírással. 1 lev.


Kikiáltási ár : 3.000 HUF

JLA Creative Commons License 2006.12.06 0 0 2875
Hátha csak érdektelennek bizonyult...)

Drábik egy fantaszta.... Scifi irodalom lehetne amit "kiderít", az összes összeesküvés-elméletével együtt..
Előzmény: Merlin05 (2874)
Merlin05 Creative Commons License 2006.12.05 0 0 2874

A szerzo valamit kideritett.

Ezert vettek le.

 

Előzmény: Merlin05 (2731)
van der Post Creative Commons License 2006.11.28 0 0 2873

Korábbi ajánlásotok alapján megvettem W.K MacNulty A szabadkőművesség jelképei, titkai, jelentősége című könyvét. Csak belekukkantva, azt állapítottam meg, hogy jelenlegi ismereteim birtokában ez az, ami nekem most kell.

Köszönöm a tippet.

Lalo Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2872

A Nagyházi Galéria és Aukciósház 135. árverése - Ezüstök és ékszerek

2006. december 9-én szombaton 11.00 órától

1055 Budapest, Balaton u. 8.

 

A katalógusból:

 

Tétel 710: . - Schlaraffia- és szabadkőműves jelvények, 52 db

Schlaraffia- és szabadkőműves jelvények, 52 db

Kikiáltási ár : 150.000 HUF

 

Tétel 711: Szabadkőműves óraláncfüggelék

USA, 20. sz. eleje

Kikiáltási ár : 110.000 HUF

 

 

Tétel 712: Szabadkőműves óraláncfüggelék

USA, 20. sz. eleje

Kikiáltási ár : 130.000 HUF

 

 

Tétel 713: Szabadkőműves óraláncfüggelék

USA, 20. sz. eleje

Kikiáltási ár : 110.000 HUF

 

 

Tétel 714: Szabadkőműves óraláncfüggelék

USA, 20. sz. eleje

Kikiáltási ár : 110.000 HUF

 

 

Tétel 715: Szabadkőműves óraláncfüggelék

USA, 20. sz. eleje

Kikiáltási ár : 120.000 HUF

 

 

Tétel 716: Szabadkőműves óraláncfüggelék

USA, 20. sz. eleje

Kikiáltási ár : 140.000 HUF

 

 

Tétel 717: Szabadkőműves óraláncfüggelék

USA, 20. sz. eleje

Kikiáltási ár : 120.000 HUF

 

 

Lalo Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2871

Az Opera Antikvárium 16. könyvárverése

2006. december 7-én csütörtökön 17.00 órától

Apáczai Kiadó Molnár Ferenc Terem, Budapest, VIII., József krt. 63.


A katalógusból:

 

Tétel 387: Balassa József, dr. A szabadkőművesség története.

Bp., é.n. Béta. 90+(6) p. (Mindent Tudok Könyvtár 6.) Korabeli, aranyozott félvászon kötésben


Kikiáltási ár : 3.000 HUF

 

 

Tétel 388: Benedek Marcell főmesteri székfoglalója 1948. február hó 25-én

(Bp.), 1948. (Otthon Nyomda). 31+(1) p. Hozzá tartozik: Benedek Marcell Nagymesteri székfoglaló a magyarországi symbolikus nagypáholy 1949. évi március hó 13-iki nagygyűlésén elmondta --. Bp., 1949. (Otthon Nyomda). 19+(1) p. Fűzve, kiadói papírborítóban

 

Kikiáltási ár : 2.000 HUF

 

Tétel 389: A centenáris év. A magyarországi symbolikus nagypáholy főtitkári jelentése az 1948. évről.

Az 1949. március 13-iki nagygyűlés elé terjesztette Gerő Andor főtitkár. Főkincstári jelentés az 1948. évről. Előterjesztette Aczél Antal főkincstáros. Bp., 1949. Magyarorzsági Symbolikus Nagypáholy (Otthon Nyomda). 142+(2) p. + 4 tábla (kettő kétoldalas, kettő kihajtható) + 1 mell. (kihajtható) Fűzve, kiadói papírborítóban


Kikiáltási ár : 2.000 HUF

 

 

Tétel 390: (ezerkilencszáznegyvenhat) 1946. évi főmesteri székfoglaló.

1946. évi főmesteri beszámoló és 1947. évi főmesteri székfoglaló beszédek. (Bp.), (1947). (Globus Rt.). 75+(1) p. Fűzve, kiadói papírborítóban


Kikiáltási ár : 1.600 HUF

 

Tétel 391: Kőhegyi Lajos, tvr. Szabadkőműves-káté. Kézirat szabadkőművesek számára.

I. tanonc-fok. Az "Árpád" páholy megbízásából írta: --.Szeged, 1916. "Árpád" Páholy. 38+(2) p. 8. kiadás. Hozzá tartozik: Kőhegyi Lajos, tvr. Szabadkőműves-káté. Kézirat szabadkőművesek számára. II. legény-fok. Az "Árpád" páholy megbízásából írta: --. Szeged, 1914. "Árpád" Páholy. 14 p. 8. kiadás. Fűzve, kiadói papírborítóban


Kikiáltási ár : 3.000 HUF

 

 

Tétel 392: Somogyi István, dr. A szabadkőmívesség igazi arca. 1-2 kötet, egybekötve.

I. kötet: A szabadkőmívesség felelősége Trianonért. II. kötet: A földalatti Magyarország. Bp., 1929. Apostol Nyomda. 183+(1) p. ; 211+(1) p. Kiadói, kissé viseltes egészvászon kötésben


Kikiáltási ár : 8.000 HUF

 

 

Tétel 393: Szende Pál. Alkotó és romboló munka a szabadkőművességben.

Elmondta: -- a Martinovits páholy február 24-iki munkáján. Bp., 1911. Márkus Samu. 21+(3) p. Fűzve, kissé szakadozott kiadói papírborítóban


Kikiáltási ár : 2.000 HUF

 

Lalo Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2870

Szegeden működik a Nagyoriens keretein belül dolgozó Universum páholy is.

 

 

A Kelet régebbi, nyilvánosan kapható számait az Írók Boltjában lehet megvásárolni:

 

Kelet  Ár: 1200 Ft.

 

Kelet 2002/2-3  Ár: 1200 Ft.

 

Kelet 2003/1-2  Ár: 1200 Ft.

 

Kelet 2005/1-2  Ár: 1200 Ft.

 

Előzmény: Törölt nick (2869)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2869

A szegedi Árpád páholy határeset a Tiszántúl tekintetében, nemrégiben ünnepelte 135. születésnapját, erről a sajtó is beszámolt. Más angol orientációjú tiszántúli páholy jelenleg nincs.

A Kelet régebbi számai kaphatóak.

Előzmény: fekig (2868)
fekig Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2868

Udv,

 

A Tiszan tul mely varosokban vannak paholyok?

A Kelet folyoirat meg mukodik, ha igen hol lehet mevenni?

 

Tovabbi minden jot

Lalo Creative Commons License 2006.11.26 0 0 2867

Kedves JLA!

 

Igazán elárulhatnád, hogy Te mire gondoltál a kispados hasonlatoddal kapcsolatban...

 

Lalo

Előzmény: Lalo (2852)
Lalo Creative Commons License 2006.11.22 0 0 2866

Ügyességről szó nincs, csak odafigyelésről. Átnéztem az általad megadott link tartalmát és a végén találtam egy gyűjteményt, aminek a darabjait átmásoltam:

 

http://www.amazon.com/gp/richpub/listmania/fullview/24TRQ2W5P005G/ref=cm_lm_dtpa_fvlm_cfa_2/102-7219494-0283327

 

Ezt egy listakészítő figura, Eddie Lancekick "A Regulator" alkotta. Az Amazon lehetőséget ad bárkinek ilyen tematikus listák készítésére és publikálására.

 

Viszont ami még érdekesebb, ezeken a linkeken az albumok számaiból részletek hallgathatók meg.

 

Egyébként e fenti zenei lista mellett még két másik is szerepel az általad megadott linken:

 

Freemasonry: A list by Aaron M. Shoemaker

 

Books and Movies about Masons: A list by Eddie Lancekick "A Regulator"

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2865)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.22 0 0 2865
Ügyes vagy. Én csak azt másoltam ide, ami nekem megvan.
Előzmény: Lalo (2864)
Lalo Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2864
Előzmény: Törölt nick (2863)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2863
Előzmény: Lalo (2861)
Lalo Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2862

Mozart-ról és egyes szabadkőműves zenéiről:

 

...

1785-ben belépett a szabadkőműves rendbe, melynek mindvégig buzgó tagja maradt; mély idealizmusa csodálatosan tiszta és nemesen egyszerű hangokat talált a humanista eszmény hirdetésére, ahogy azt részben már első szabadkőműves-kompozíciói, 2 kantáta (K. 429, K. 471), 2 kórus (K. 483, 484) és a Gesellenreise dal (K. 468) is elárulják; ezt az alkalmi sorozatot az a megrázó erejű, komor gyász-szimfónia (Maurerische Trauermusik, K. 477) egészíti ki, mely Esterházy Ferenc (Mozart páholyának nagymestere) és Georg Aug. von Mecklenburg-Strelitz herceg halálára készült.

...

 

 

Szabadkőműves gyászzene (c-moll), K. 477/497a - Wolfgang Amadeus Mozart

 

Az 1785 októberében írott Szabadkőműves gyászzene két előkelő főúrnak, Georg August von Mecklenburg-Sterlitznek, és Esterházy Ferenc grófnak állít emléket, akik Mozart páholy-testvérei voltak a "Jótékonysághoz" címzett szabadkőműves páholyban. Wolfgang Amadeust 1784. december 14-én vették fel ebbe a páholyba, ahol 1. fokozatú szabadkőművesként "tanonc" lett, de hamar elérte a hierarchia következő lépcsőjét, és már a következő esztendő elején "segéd" fokozatot kapott. Mozart komolyan vette tagságát a kor értelmiségét és legmagasabb rangú arisztokratáinak javát tömörítő szabadkőműves mozgalomban, ezért nem meglepő, hogy számos művében kimutatható szabadkőműves utalás. Leghíresebb példaként a Varázsfuvola rejtett elemeit szokták emlegetni., de csak ebből az utolsó évből még további példák is akadnak: 1791 augusztusában Prágában előadták Kőművesöröm kantátáját (K. 471), élete legvégén pedig, 1791. november 18-án, még elvezényelte friss művét, a Kis szabadkőműves kantátát (K. 623), majd egy-két nap múlva ágynak dőlt, és nem is kelt fel többé.


Mozart szinte önálló zenei stílust teremtett szabadkőműves zenéivel. A szertartászenék hagyományos felhasználója, a katolikus egyház élesen szemben állt a mozgalommal, ezért Mozart számára kapóra jöhetett, hogy itt nem kötötték a katolikus egyház zenei rendjére jellemző tradíciók. Ennek ellenére azért számos elem a katolikus rituáléból származik Mozart szabadkőműves zenéiben is. Mint önálló elem, a zenébe átfogalmazott jelképek használata feltűnő ezekben a művekben: a hármas szám alkalmazása különféle összefüggésekben (pl.: hármas kopogó ritmusképletek), párhuzamos menetek, összekötött hangpárok (a testvériség szimbólumai), vagy bizonyos hangszerek (basszettkürt, klarinét) szerepeltetése.
A mindössze négy és fél perces, 69 ütemnyi Szabadkőműves gyászzene formája is háromrészes. A keretrészek az ünnepélyes, a későbbi hangnemesztétika besorolása szerint patetikus, hősies és gyászos karakterű c-mollban állnak, a középrész természetesen az ehhez legközelebbi dúr hangnemben, Esz-dúrban. A középső szakasz érdekessége,. hogy Mozart a középkori ún. "tonus pellegrinust", a vándorló dallamot használja fel, amely a nagyheti katolikus liturgia része volt, s számos más gyászzenében is felbukkant (például Mozart a Requiemben is él vele). A mű tragikus hangvétele nagyon is illik a komponálás alkalmához, de a hasonlatosság ellenére ez még nem a Requiem világa. Mozart az 1780-as évek közepén népszerűségének és sikereinek csúcsán állott, még - igaz rövid - néhány év elválasztotta a külső körülményekben és egészségében bekövetkező hanyatlástól.

...

 

2002. OKTÓBER 17. - Kocsis Zoltán hangversenye

 

...
A második részben Mozartot játszottak, elsőként a mester egyik legkülönösebb művét (Szabadkőműves gyászzene K. 477), ám ez nem biztos, hogy koncertre való darab, a szinte megfoghatatlanul transzcendens (és bizonyos fokig "posztmodern") zene után nemigen lehet tapsolni. ...


- csont - [Csont András]
(Magyar Narancs, 2002. október 17.)

 

 

Előzmény: Lalo (2861)
Lalo Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2861

Műsorelőzetes:

 

Bartók Rádió

 

2006.11.22. szerda

 

Kezdés Cím

 

21:53 Összkiadás - Wolfgang Amadeus Mozart minden műve - 133. rész

Összkiadás - Mozart minden műve - 133. rész


XVIII. fejezet: Szabadkőműves kompozíciók


1. Laut verkünde unsere Freude (Hirdesse örömünket) - kis szabadkőműves kantáta K.623. (Peter Schreier, Hans-Peter Blochwitz, Andreas Schmidt - ének, Lipcsei Rádió Férfikara, Drezdai Állami Zenekar, vez.: Peter Schreier) /Bécs, ?/ (12p),

 

2. c-moll adagio és fúga K.546 (Drezdai Állami Zenekar, vez.: Peter Schreier) /Bécs, 1788. június 26./ (7p),

 

3. Lied zur Gesellenreise (Társasutazás) - dal K.468 (Hans-Peter Blochwitz - ének, zg.km. Rudolf Jansen) /Bécs, 1785. március 26./ (3p),

 

4. Lobgesang auf die feierlieche Johannisloge (A barátsághoz) - dal K.148 (Hans-Peter Blochwitz - ének, Rudolf Jansen - zongora) /Salzburg, 1772-1776 között, vagy Bécs, 1774./ (4p),

 

5. Szabadkőműves kantáta K.429 (Peter Schreier - ének, Lipcsei Rádió Férfikara, Drezdai Állami Zenekar, vez.: Peter Schreier) /Bécs, 1785-91 között/ (8p),

 

6. Szabadkőműves gyászzene K.477 (Drezdai Állami Zenekar, vez.: Peter Schreier) /Bécs, 1785. július-november/ (5p),

 

7. Zur Eröffnung der Freimaurerloge - szabadkőműves dal K.483 (Peter Schreier - ének, Lipcsei Rádió Énekkara, orgonán km. Raphael Alpermann) /Bécs, 1785. december-1786. január/ (3p),

 

8. Zum Schluss der Freimaurerloge - szabadkőműves dal K.484 (Peter Schreier - ének, Lipcsei Rádió Énekkara, orgonán km. Raphael Alpermann) /Bécs, 1785. december-1786. január/ (7p),

 

9. Die Maurerfreude (A szabadkőművesek öröme) - kantáta K. 471 (Peter Schreier, Drezdai Állami Zenekar, vez.: Peter Schreier) /Bécs, 1785. április 20./,

 

10. Kleine deutsche Kantate (Kis német kantáta) K.619 (Peter Schreier - ének, Rudolf Jansen - zongora) /Bécs, 1791. július/ (7p),

 

11. Lasst uns mit geschlung´nen Händel - szabadkőműves dal K.623/a (Hans-Peter Blochwitz - ének, Lipcsei Rádió Férfikara, vez.: Peter Schreier) /Bécs, 1791. november/ (5p)


Sorozatszerkesztő: Bánkövi Gyula
Következő rész: péntek, B. 21.46-

 

23:00 Éjszakai jazzklub

kiki.roller Creative Commons License 2006.11.19 0 0 2860
Kedves Bigskorpio,
természetesen MÁSOK szellemi bezártságáról van szó, és
természetesen humornak szántam, mégha komolyan is gondolom.
Viszont megköszönném ha ismét irnál nekem, privát, mert a régi gépem címestűl odalett és hiába szerettem volna, nem tudtam meghivót küldeni...

üdv
Előzmény: Bigskorpio (2859)
Bigskorpio Creative Commons License 2006.11.19 0 0 2859

Kedves kiki.roller!

 

Kicsit később írok, mint ahogy az általad beküldött írás megjelent: nem akartam elvi vitát megszakítani vele. Írtad:

...csak a szellemi bezártságtól szenvedek, de ehhez nem kell szabadkőművesnek lenni, ezt bárki megoldhatja, otthon, ha ilyenirányú igénye lenne. :)

Hogyan oldható meg otthonról, kifejtenéd ezt bővebben? Magánban is elküldheted, ha a nyivánosság zavarna, habár ha a 'labda feladás' nyilvános, a válasz is lehet az.

Üdv: A., aki bigskorpio

 

ps.: az elöbbi próbálkozásom úgy tűnik nem sikerült. Ha mégis kétszer jelenne meg a Fórumon, elnézést kérek.

Arszenyev Creative Commons License 2006.11.19 0 0 2858
A Fővárosi Bíróságon bejegyzett szervezetről van szó. Ilyen értelemben nem működik titkosan. Szimbólumai azonban csak a beavatottak számára értelmezhető világosan.
kambekk Creative Commons License 2006.11.19 0 0 2857

Köszi.

 

A mai követőknek van ráhatásuk egy nemzet sorsának alakulására? 

Ha a jót és a szépet, a nemest s a kultúráltat hivatott szolgálni ezen társulás, akkor azt miért titkosan teszi?

Előzmény: JLA (2856)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!