Keresés

Részletes keresés

zakuszka= Creative Commons License 2006.10.04 0 0 378
Köszi:)
Előzmény: Flacika (375)
joskabacsi Creative Commons License 2006.10.04 0 0 377

az Ikon most az Intersparban 1200 Ft körül kapható .....

Az alkoholisták jól írnak , de a bort szerintem másként értékelik .

A 2004es Kopárt még nem kóstoltam , de kiváncsian várom , mert számomra meglepetés hogy egyáltalán forgalomba kerül abból az évből .....

Előzmény: Flacika (373)
pittman Creative Commons License 2006.10.03 0 0 376
Előzmény: gertibor (371)
Flacika Creative Commons License 2006.10.03 0 0 375
Az Auchanban láttam eddig. Legutóbb a Savoya parkiban vettem 929 Ft-ért.
Előzmény: zakuszka= (374)
zakuszka= Creative Commons License 2006.10.03 0 0 374
Flacika, hol lehet misebort kapni?
Előzmény: Flacika (358)
Flacika Creative Commons License 2006.10.03 0 0 373
Ikont én is ittam vasárnap. Ugyan nem ugyanazokat a jegyeket véltem felfedezni benne, mint a Művelt Alkoholista rovatban tették, igaz, Kopárt eleddig egyszer kóstoltam csak. Nekem az illatban a dohány is megjelent kissé, és az én ízlésemnek kicsit sok volt a tanninja, de egyébként teljesen rendben van.
Előzmény: joskabacsi (372)
joskabacsi Creative Commons License 2006.10.02 0 0 372

Hát nem tom ........ a készít az én esetemben annyit jelent , hogy apám szőlőjében segítek .... alakítható az öreg , amióta rendszeresen oltványokat kap tőlem névnapjára , hajlandó elfogadni a véleményemet és pl. nem szüretel már 16 cukorfokkal , csak mert a szomszédai már leszedték ...... a fajtaösszetételt is kezdi megváltoztatni , az olaszrizlinget szép lassan felváltja a hárslevelű .....

 

Más:

- pár órája kóstoltam egy Thummerer Bikavér '99 - et , nagy csalódás volt... illata szép , fűszeres - gyümölcsös , de íze-teste messze elmarad ettől ..... a Konyári Ikon is izmosabb ital nála .....

Előzmény: gertibor (371)
gertibor Creative Commons License 2006.10.01 0 0 371

Előző hozzászólásom érvénytelen, nem vettem észre, hogy abba a topicba már régen nem írt senki. Nagy kár.

Szóval, hátha akad köztetek borkészítő is.

üdv. gertibor

Előzmény: gertibor (370)
gertibor Creative Commons License 2006.09.30 0 0 370

Kösz, de már találtam másik topicot.

üdv. gertibor

gertibor Creative Commons License 2006.09.30 0 0 369

Üdv. mindenkinek!

Van itt valaki, aki nem csak issza, de készít is bort?

gertibor

 

törzsasztal.com Creative Commons License 2006.09.28 0 0 368

Elnézést a közbeszólásért, de van egy weboldal ahol több tucat neves magyarországi borászatról és borászról látható riport-videó. Talán valakit érdekel. Köszönöm. www.torzsasztal.com/boraszatok

 

joskabacsi Creative Commons License 2006.09.28 0 0 367

a Tattoo vagy mifene ízlett , bár nem otthon ittam és szerintem a kis pohárban nem jött elő igazán a nagy test .

A Nimbus-t nem kóstoltam már legalább 2 hónapja , nem tudom milyen állapotban van -gondoltam jobban járok , ha mással kísérleteztetem :) -én már a 2003ra gerjedek !

Komolyan: a végén nem tudom mit érezhettél , nekem utoljára nem lógott ki semmi , nagyon szeretem ezt a "kávés-dohányos-fűszeres -gyümölcsös-szilvásgombócos" ízt!

 

Az Ébner gyöngyözőbora (pedig nem szeretem nagyon a fehéreket) határozottan szimpatikus volt , rostonsüllő elé ittuk , elfogyott !

Előzmény: Tündi29 (363)
Flacika Creative Commons License 2006.09.27 0 0 366
Sopron-Szexárd: azonos árkategóriájú borok voltak. A Weninger-Vesztergombi 1700 körüli, a Taschner-Takler meg 1200 körüli volt. A lényeg, hogy azonos évjáratot és árkategóriát hasonlítottunk.
Előzmény: joskabacsi (362)
Flacika Creative Commons License 2006.09.27 0 0 365
A Wellness CS-ról beszéltem. :)
Előzmény: Tündi29 (364)
Tündi29 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 364
A Katona Borház az új Welness borokkal jött ki piacra.
Sokkal jobbak,mint régebben voltak.
Előzmény: Flacika (361)
Tündi29 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 363
Nagyon szívesen!!

Én köszönöm amit kaptam Tőled villányit.Meg kell, hogy mondjam az illata többet ígért mint az íze.
Elsőre komplett (sok) gyümi,kis fűszerességgel,de utóízben valami nem tetszett. :(
Talán valami adalék anyag íz a végén...
Attól függetlenűl a tipikus villányit lehetett érezni benne. A tanninok még várhatnak...
Előzmény: joskabacsi (357)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.26 0 0 362

97es Bock CS-t még nem ittam , az első a 99es ami megfordult nálam , egyébként a nagy favoritom nem Bokszi , hanem Gere A.

Cabernetben , Merlotban szerintem ma Magyarországon nem tudnak jobbat nála , ez vonatkozik Bock József Magnificojára is , pedig az nem kis bor!

 

Sopron - Szexszárd:

 

nem ártana tudni mit is ittatok valójában - Takler Noir Gold-ja szerintem a kategóriájában mindent ver.

Sopronért alapból nem vagyok oda , az ott készülő borok nekem vékonyak , mondjuk kékfrankosból leginkább a Pfneiszl-t ismerem ....

Vesztergombinak a Csaba Cuvée -ja nagy bor állítólag a CS-ja is , bár ahoz még nem volt szerencsém.

Előzmény: Flacika (361)
Flacika Creative Commons License 2006.09.26 0 0 361
Még egy érdekesség, ha már Balaton. Én eddig a (nekem) legjobb Cabernet Sauvignont Boglárról ittam, a Katona Borháztól, jobban ízlett, mint pl. a Bock 1997- CS barrique kétszer annyiért. Nézd meg a 195-ös hsz-omat!
Előzmény: joskabacsi (359)
Flacika Creative Commons License 2006.09.26 0 0 360

Mi a barátommal év elején összekóstoltunk két-két Kékfrankost Sopronból és Szekszárdról. Egy másik topcban már leírtam, de most ide is bemásolom:

 

"Barátom, aki inkább a szekszárdi vöröset szereti, mint a sopronit, kitalálta, hogy kóstoljunk össze 2-2 bort. Két részletben történt:

 

1. Weninger vs Vesztergombi 1-0

Mindkettő 2002-es volt, és eléggé egyértelmű volt a verseny.

 

2. Taschner vs Takler döntetlen, de nyert a Taschner (?).

Ez furcsának hangzik, de megpróbálom megmagyarázni. 2004-es borok voltak. A két feleségnek egyértelműen a soproni tetszet jobban már az elejétől kezdve. Én viszont elsőre a Teklerra szavaztam. Aztán ahogyan tovább levegőztek a borok (előtte azért 1 órával már nyitva voltak), a Taschner előbb csak feljött, aztán már jobban tetszett, a barátomnak is."

Előzmény: joskabacsi (359)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.25 0 0 359
fehérborban Sopron sosem fog olyan szép eredményeket hozni , mint egy Balatoni bor.... ott a Kékfrankos , a Pinot Noir lehet szép .... (bár szerintem a szexárdi kékfrankosok már szebbek ..... (Sebestyén , Takler)
Előzmény: Flacika (358)
Flacika Creative Commons License 2006.09.25 0 0 358

A múltkor vettem Misebort (nem röhög!). A Palota Borház, Benza Pincészet jegyzi, Cabernet Sauvignon, állítólag Boglárról való bor. Attól "misebor", hogy a Katolikus Egyház előírásai szerint, adalék hozzáadása nélkül készült. Kellemes, finom CS.

 

Aztán tegnap összekóstoltunk két 2005-ös Irsait. Feind Balatonaligai IO (11% alk.) és Taschner Soproni IO (12,5%). A Taschner a drágább, egyébként 1000 körül vannak. A végén kezdve a Feind a jobb. Már illatában is erősebb, jellegzetesebb. A Taschnernek kell egy kis idő, míg kinyílik, de akkor sem éri el a másikat. Az volt az érzésem, mintha többet akarna mutatni, "nagy bor akar lenni", csak éppen nem megy neki. Picit édeskésebbnek is tűnt. Önmagában nem rossz, de a másik jobb. És a Feindről még elmondhatom, hogy igencsak ízlett! Össze kéne már kóstolni a Nyakassal, mekkora különbség van köztük.

joskabacsi Creative Commons License 2006.09.22 0 0 357

A Cum Laude tuti volt - szép nagytestű bor - köszönöm , hogy megmutattad!

(a rozé már nem volt olyan gyümölcsös , mint a villányiak , sőt , mintha egy pici élesztő v. kenyérhéj is jött volna belőle)

Előzmény: Tündi29 (341)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.11 0 0 356
Neszmélynek a Hiltopp szerintem sokat ártott , a nagy csalódás az volt amikor a kibontott palackot a váratlanul megforduló szél miatt letettük és csak kb. 20 - 25 perc múlva vettük elő - ám akkor már nyomokban sem volt fellelhető benne a bontáskori illatkavalkád !
Flacika Creative Commons License 2006.09.11 0 0 355
Visszakóstolva az ostorosi cuvéet ma már még kevésbé ízlik... Eléggé zavar az a nem oda való íz... A Királyleánykát különben nagyon szeretem, de elsősorban a Balaton mellől és Neszmélyről ittam jókat belőle. A Thummerer féle Berta is Leányka-Királyleányka, az ennél jobb, de az sem a szívem csücske. A Bertram már inkább ízlik... :)
Előzmény: Flacika (346)
Flacika Creative Commons License 2006.09.11 0 0 354
Én meg nem utána, hanem helyette... :)))
Előzmény: joskabacsi (353)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.11 0 0 353
én kosármeccsek után szoktam vörösborral lazítani , általában sikerrel ....
Előzmény: Flacika (346)
Flacika Creative Commons License 2006.09.11 0 0 352
Akkor kóstold meg a Don Olivért, abban több Irsai van, az Irsai-Chardonnay cuvée, a "sima" Budai Cuvée meg Chardonnay-Irsai (vagyis a Chardonnay a több benne).
Előzmény: joskabacsi (351)
joskabacsi Creative Commons License 2006.09.10 0 0 351
a Nyakastól kifejezetten kedvelem nyáron a Budai Cuvée-t , abban dominál az Irsai ...  lassan jönnek a hűvösebb napok , ilyenkor nagyon kellemesen tud ám melengetni egy bársonyos merlot , mondjuk az Obsessio ...
Előzmény: Flacika (349)
Flacika Creative Commons License 2006.09.10 0 0 350
Nem is azért írtam... :) Talán Tündi ismeri valamelyiket...
Előzmény: joskabacsi (348)
Flacika Creative Commons License 2006.09.10 0 0 349
Akkor ne is kóstoljál Irsai Olivér, Cserszegi Fűszeres borokat, pedig a maguk kategóriájában fantasztikusak tudnak leni... :)
Előzmény: joskabacsi (347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!