Keresés

Részletes keresés

tarini Creative Commons License 2010.11.27 0 0 322

arzén?attól lesz az ember szép és egészséges XD

vasra szükség is van.anélkül élet sem lenne.

a nitrit,nitrát meg a csecsemőknek veszélyes.a sonkában is az a tartósítószer. 

aki desztvizet iszik szerintem totál idióta.finoman fogalmazva buta.

ha zavarja az arzén stb akkor igyon kristályvizet.

Előzmény: Mungo (321)
Mungo Creative Commons License 2010.11.27 0 0 321

Legalább egyszer olvastam volna azt, hogy kipróbáltam és rosszul lettem a desztvíz ivástól, vagy bármi hasonló.

A dolog azért nem ennyire egyszerű. Először is azért, mert a konkrét rosszulléthez jó sok vizet kellene fogyasztani. (A normál ivóvíz is okozhat halált, ha elegendően sokat isznak belőle.)
A normál ivóvíz ásványi anyagokat, nyomelemeket tartalmaz, amiből az egyik legfontosabb a kalcium, meg a fluor vegyületek. Egészséges táplálkozás esetén ezeket az ásványi anyagokat, nyomelemeket a táplálékkal is be tudjuk vinni a szervezetbe. A desztillált vízzel kiiktatunk a táplálékaink közül egy hasznos forrást. Hosszú távon mindenképp előnytelen ezért a desztvíz fogyasztása. A kuruzslók viszont jó üzletet csinálhatnak az emberi hiszékenységből, a fóbiák felerősítéséből.
A desztvíz relative mindeképp előnyösebb néhány alföldi karsztvíznél, amelyeknek az arzén, vas, és nitrát tartalma jóval az egészségügyi határérték felett van, de ez csak azt jelenti, hogy a desztvíz a kissebbik rossz.

Előzmény: Quakes (316)
Quakes Creative Commons License 2010.11.27 0 0 320

Fogalmam sincs, hogy a túlzott sóbevitelnek van e ilyen tünete, de inkább először azt kéne tisztázni hogy nátrium vagy káliumgazdag sóról van szó.

Előzmény: Törölt nick (319)
Quakes Creative Commons License 2010.11.27 0 0 318

1. kipróbálom aztán meglátom

2. ezzel együtt ez a 2. hozzászólásom a témához

 

pint Creative Commons License 2010.11.27 0 0 317

Az ellen tábor csak azt fújja amit hallott valahonnét

...

Tejfalusi András még fontosabb szerepet tulajdonít a

Előzmény: Quakes (316)
Quakes Creative Commons License 2010.11.27 0 2 316

ÜDV.

 

Legalább egyszer olvastam volna azt, hogy kipróbáltam és rosszul lettem a desztvíz ivástól, vagy bármi hasonló. Az ellen tábor csak azt fújja amit hallott valahonnét, de én már a helyükben márcsak azért is kipróbálnám hogy meggyőződjek hogy igaz e amit általában igyekeznek terjeszteni, ha meg nem okoz problémát (esetleg még javítja is a közérzetet) akkor meg el lehet gondolkozni, más ettől sokkal komolyabb dolgokról...

 

Tejfalusi András még fontosabb szerepet tulajdonít a só fajtájának és mennyiségének. Szerinte a régi kezeléstől mentes asztali só a legmegfelelőbb mivel ebben a N:K aránya 30:1 (nem pedig 1:1 mint a kezelt asztali vagy akár tengeri sóban). A ajánlott napi mennyiség pedig szerinte nem 3g hanem 15g. Na meg talán nem is árt a több só a desztvíz mellet.

 

Persze nem azt mondom hogy elhiszem amit ír, de asszem egy próbát megér. A víz desztilláló berendezés már folyamatban van és pár ezer forintból meglessz és természetesen nem villannyos(50Ft/L), hanem gázos lessz (10Ft/L).

De ha esetleg nem jelentkeznék akkor azért csak óvatosan a deszvíz és só fogysztással!:)

bxbreak85 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 315
Mi tetszett annyira? :))
Előzmény: butaszőkenő (314)
butaszőkenő Creative Commons License 2010.10.23 0 0 314
Nekem tetszik ez a topik. Véletlenül bukkantam rá és végigolvastam. Néhányszor igen hangosan röhögtem, így sajnos a kedvesemnek annyira nem szívügye a dolog. (Éjjel van csak rá időm.)
Azért jó szórakozás volt, tisztára mintha a régi Maunikasót néztem volna :))
bxbreak85 Creative Commons License 2010.08.25 0 1 313
Azóta már két böjt is lement..A nyári ráadásul 8 napos volt..Már a desztilláló gépbe való szűrők is elfogytak,de már az is van új..Ja és még élek..Azért sajnálom,hogy senkivel nem lehet eszmét cserélni ez ügyben..
Előzmény: bxbreak85 (308)
jamaica2 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 311
A sóigényhez meg ott volt a tenger.
Előzmény: Törölt nick (309)
jamaica2 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 310
Ha nem adnak enni nekik akkor meghalnak gyorsabban, mintha normál (felforralt és lehűtött, vagy tiszta) ivóvizet adnak nekik. A táplálékok többségében vannak sók, ásványi anyagok. Ehhez, hogy benn maradjanak  csak koncentrálóképes vesék kellenek.
Előzmény: freyya (302)
bxbreak85 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 308
Nem haltam meg,sőt nagyon is jól vagyok..Csak mióta elhagytuk az indexet a bx-topikos társakkal azóta ritkán járok erre..Amikor meg írkáltam a kis "blogomat" akkor kutyát nem érdekelte..Február körül tartom a következőt akkor majd írok megint..
Előzmény: pint (303)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.25 0 0 307
Azert is. Meg az ozmozis effektus miatt is, azok a sejtek, amelyek kozvetlenul erintkeznek a desztillalt vizzel, szetpukkannak, annyi desztvizet szivnak magukba.
Előzmény: BitMiller (306)
BitMiller Creative Commons License 2009.11.24 0 0 306
Nem azér' egészségetelen egész egyszerűen, mert iszod-iszod, s a vizeleteddel sok-sok használt ásvány távozik, de ezeket nem pótolod semmivel (legalábbis vízzel semmiképp), tát gyaklatilag kihajtod magadból az ásványokat egy bizonyos szinten?

Komolyzene hallgattatása a vízzel ide vagy oda?
pint Creative Commons License 2009.11.23 0 0 305
lehet, hogy nekem is ki kéne próbálni?
Előzmény: freyya (304)
freyya Creative Commons License 2009.11.23 0 0 304
Biztosan annyira megtisztult, hogy még a netezésről is leszokott.:))
Előzmény: pint (303)
pint Creative Commons License 2009.11.23 0 0 303
ugyanakkor ha megfigyeled, hogy bxbreak85 kollega a vízkúra-naplózást igen hirtelen abbahagyta, és azóta nem mutatkozik, esetleg aggódni kezdhetsz :)
Előzmény: freyya (302)
freyya Creative Commons License 2009.11.23 0 0 302
Egészségtelen biztosan nem lehet, mert van még régebbről egy könyvem egy újságírónőtől, aki az USA-ban szült két gyereket, és ő abban azt írta, hogy ott a kisbabákat nem teával, hanem desztillált vízzel itatják.
bxbreak85 Creative Commons License 2009.11.08 0 1 301
A szombat a vártnál kicsit kellemetlenebbül telt.Sok időm lett volna pihenni,de egyszerűen nem esett jól a fekvés..Amint felkeltem kimentem a friss levegőre azonnal elmúlt a rossz közérzet.. A vasárnap már csak hab volt a tortán..11-re elmentem masszázsra amit most abszolút kiérdemeltem,úgy érzem. 13-órakor szépen megettem a kihűtött párolt paradicsomokat.. Ennyi volt 1 hét teljes böjt rövid krónikája..összesen böjttel töltött idő: 168 óra.
Előzmény: bxbreak85 (300)
bxbreak85 Creative Commons License 2009.11.06 0 1 300
A mai nap kellemesen telt,lényegében azt csináltam amit akartam..A böjt kihozta belőlem a takarítási kedvet is amit egyébként nagyon utálok..Holnap nem tudok irkálni, szintén munka miatt,de vasárnap jövök vissza..Az eddig eltelt idő: 127 óra.folyt.köv.
Előzmény: bxbreak85 (297)
bxbreak85 Creative Commons License 2009.11.06 0 1 299
Ne hidd! Ezt csak az gondolja önsanyargatásnak aki még nem csinálta..Én is fokozatosan szoktattam magam a böjthöz..Amikor túllépsz a kezdeti étel utáni sóvárgáson akkor fantasztikus energiák szabadulnak fel benned! Én is kétkedve fogadtam a böjt csodáját,de láttam másokra milyen hatással van azóta hiszek a böjt erejében!
Előzmény: Mungo (298)
Mungo Creative Commons License 2009.11.05 0 0 298

Erről az önsanyargató böjtről egy ősrégi Jean vicc jut az eszembe.

 

-Jean, kérem okozzon örömet a macskámnak!

Az úr döbbenten látja amint Jean a fakánál fogva a feje fölött pörgeti szerencsétlen állatot.

-De Jean mit csinál?! Én azt kétem, hogy okozzon örömöt neki!

-De uram, van fogalma, hogy mennyire fog örülni ez a macska ha elengedem végre?

 

 

Szóval a megtisztulásod utánni első rendes ebéd lehet ilyen katartikus hatású... :o))

Előzmény: bxbreak85 (297)
bxbreak85 Creative Commons License 2009.11.05 0 1 297
A mai nap is a munkáról szólt,de legalább gyorsan telt..Napközben egyszer gondoltam borsófőzelékre fasírttal..Érdekes nem is a kedvencem..Elhessegettem a gondolatot és ittam a citromos vizet..Az eddig eltelt idő mindjárt 105 óra.folyt.köv.
Előzmény: bxbreak85 (296)
bxbreak85 Creative Commons License 2009.11.04 0 1 296
Lassan vége lesz a harmadik napnak is..Munka ismét volt elég..A kedves munkatársak is dobostortát eszegettek mellettem.Természetesen kínáltak,de simán visszautasítottam,bár az illata nagyon csábító volt..A közérzetem jó,de most egy kicsit fáj a fejem.Ebben lehet az időjárás változás is hibás.Holnap hosszú lesz a nap,ezért mára ennyi.Eddig eltelt idő:78 óra+ egy kicsi..folyt.köv.
Előzmény: bxbreak85 (295)
bxbreak85 Creative Commons License 2009.11.03 0 1 295
Kemény munkával telt a második nap..nem igazán volt időm evésen és más dolgokon sem töprengeni... A fejem nem fájt,nem szédültem összességében átlagos nap volt.Ma már nem lesz rossz üres gyomorral lefeküdni..Eddig eltelt idő 57.5 óra. folyt. köv.
Előzmény: bxbreak85 (292)
bxbreak85 Creative Commons License 2009.11.02 0 1 294
Az egy napos böjtöket is ebédtől ebédig tartom.Ez a megszokott.Olvasd el a böjt csodája c.könyvet..Van ismerősöm aki évek óta nem ivott más vizet és semmi baja.A miértre a válasz is kiderül a könyvből...
Előzmény: Diótörő (293)
Diótörő Creative Commons License 2009.11.02 0 0 293
Egy kérdésem van : miért ebéd után kezdted meg a böjtölést,miért nem elötte ?
A második egy jó tanács : ne igyál desztillált vizet, mert ásványi anyagokat von el a szervezetedből és tönkre vágod a vesédet és a többit is.
Amúgy pedig miért is böjtölsz ?
Előzmény: bxbreak85 (291)
bxbreak85 Creative Commons License 2009.11.02 0 1 292
Eltelt a nap itt az este..A vártnál könnyebben volt és (eddig) a fejfájás sem jelentkezett. Napközben néha előfordult,hogy gyengébbnek éreztem magam az átlagosnál,de pár perc múlva nyoma sem volt..Volt mivel elfoglalnom magam ezért jól telt az idő.Napközben voltam a S... szupermarketben mézet venni..Na itt pillanatok alatt mindent megkívántam--a pácolt heringtől a francia krémesig..bezárólag..este egy barátom akart megvacsoráztatni..még jó,hogy már ismer és nem sokáig kínálgatott..Holnap már meló ezerrel,de nem baj legalább gyorsan telik az idő..Az eltelt idő 31 óra..folyt köv...
Előzmény: bxbreak85 (291)
bxbreak85 Creative Commons License 2009.11.01 0 1 291
Mivel nem találtam élő böjtölős topicot,ezért ide írom fel a tapasztalatokat.Ma ebéd után kezdtem meg a 7 vagy 10 napos böjtömet.Ez teljes böjt,a "könnyítés" csak annyi,hogy a desztillált vízbe csavarok némi citromlevet+kevéske méz kerülhet bele..Az sem baj ha senki nem olvassa az idő legalább az írással is telik..Követőket sem szeretnék mert én sem így kezdtem,hogy lendületből 1 hét.. A mai délután eltelt gyorsan,de estefelé a gyomor már jelezte,hogy vacsorázni kíván..Az első két nap szokott a legkellemetlenebb lenni..Már előre tudom,hogy holnap a legtöbb gondolatom a pörkölt, a különböző sütik stb körül fog forogni..Ilyenkor csak iszok,(min.2-2.5 liter vizet) és próbálok mással foglalkozni..Jön a menetrendszerű fejfájás,kedvetlenség stb.. Mára ennyi..folyt köv.
bxbreak85 Creative Commons License 2009.08.30 0 1 290
Igazad van itt ezen a fórumon az ellenzők vannak többségben...Azért a neten találni egészen más véleményeket is. (nem csak a vízdesztilláló forgalmazók honlapján..)
Előzmény: pint (289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!