Keresés

Részletes keresés

bwoay Creative Commons License 2004.04.21 0 0 269
szerintem a célnak tökéletesen megfelel.
a Palm infrájának a hatótávolságát meg nem érheti panasz, még az is lehet, hogy jobb teljesítményt nyújt a gyári távirányítónál.
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 268
egyébként ötletnek nem rossz, hogy rákeresni hátha valaki eltárolta már... meg is teszem :)
Előzmény: bwoay (267)
bwoay Creative Commons License 2004.04.21 0 0 267
"esetleg más országokban magára a felvételt lehetővé tevő eszközre is van ilyen szabály, és ha nem tud mass storage meghajtóként menni, akkor mentesülni lehet ez alól (ez mondjuk logikus lenne)"

hmmm....ez elgondolkodtató.
nade egy mp3 player esetén, ami majdhogynem eleve arra épül, hogy...
Fényképezőgép esetén meg mi lehente a jogtalanul birtokolt portéka?

"Palmomat is meg lehetne tanítani ezt távirányítani simán, csak kéne kölcsönbe egy ilyen távirányító :)"

ne tudd meg, én az m500-asomat 2-3 hónapig használtam egy Funai TV-hez, aminek kipurcant a nyomkodója :)
Sage, én megígérem, hogy ha látok egy ilyen kütyüt, leszedem neked a jelét OmniRemote-tal, és elküldöm neked az adatbázist :)))
Vagy mégjobb, ha a márkaboltban:
"kipróbálhatnánk ezt a távirányítót?"
És próba közben egész véletlenül megpattan a sugár, és a Palm meg pont be van kapcsolva (nyilván a zsebben benyomódtak a gombok).
Otthon pedig meglepődve konstatálod, hogy "íjj, ez a fránya masina, hát véletlenül nem "betanítódott" ?!"

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 266
nem néztem még, hogy miként állítható a távirányaító az S1-hez, ez is tanítható? Palmomat is meg lehetne tanítani ezt távirányítani simán, csak kéne kölcsönbe egy ilyen távirányító :)
Előzmény: Törölt nick (265)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.21 0 0 265
infrás távirányitó? mindegyiknek van egy saját nyelvezete, és nem zavarja a többieket (ugyanúgy, ahogy a TV kapcsoló sem zavarja a másik TVt). az univerzális távirányitók pont ezt használják ki, hogy sok nyelven beszélnek. a rádiós eszközök meg csatornákat használnak, általában 8-256 közötti csatorna számmal.

TIB

Előzmény: Lord Sage (264)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 264
ok, köszi hívom, hátha tud olcsóbban WL-DC100 távirányítót :) Ezt nem tudja valaki, hogy miként működik, ha több erre alkalmas eszköz is van a közelben?
Előzmény: mtb (262)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.21 0 0 263
én inkább arra gondoltam, hogy magyarországon minden olyan memoria és adathordozó után kell jogdijjat fizetni, amire felvehetsz jogdijjas anyagot (tehát igen, egy CF kártyán is van jogdijj ugyanúgy, ahogy a CD-R lemezeken). esetleg más országokban magára a felvételt lehetővé tevő eszközre is van ilyen szabály, és ha nem tud mass storage meghajtóként menni, akkor mentesülni lehet ez alól (ez mondjuk logikus lenne)

TIB

Előzmény: bwoay (258)
mtb Creative Commons License 2004.04.21 0 0 262
Szokott hirdetni új gépeket,megbízható, én tavaly vettem tőle egy S30-ast korrekt áron. Elég telefonon megrendelni nála, pár nap múlva szállítja. Az adapterre konkrétan nem adott fel hírdetést, arra én kérdeztem rá, és mostanra tudott árat mondani.
Előzmény: Lord Sage (257)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 261
A gombokról néhány észrevétel:

A set és a menü gomb szerintem rossz helyen van, legalábbis én többször is véletlen megnyomtam fotózás közben, pont a markolatra esik. A funkció és set gomb, azaz a törlés és azt megerősítés is messzebb esik egymástól, már kezdem ugyan megszokni, A70-en közel voltak és nem volt ebből probléma, hogy véletlen töröltem volna. A külön videó felvételre való gomb egyrészt rossz helyen van, ha használni szeretném, másrészt szerintem teljesen felesleges. Lehetett volna az exp. gomb is a videó felvétel indító.

bwoay Creative Commons License 2004.04.21 0 0 260
"Én meg inkább "Sage", ha már TIB lehet TIB :))"

Na elmentek ám a... :)

Ezek a záridők teljesen jónak hangzanak,tudnál még egy használt fényérzékenységet is írni, vagy most is auto állásban használtad?

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 259
Én meg inkább "Sage", ha már TIB lehet TIB :))

Szóval nem emlékszem pontos záridőre az adott képhez, mert javarészt most is a gyorsmozgás programautomatikára hagyatkoztam. Sajnos viszonylag nehézkes volt a fotózás, egyrészt messzebb voltam, mint ideális lett volna, másrészt az előttem ülők feje többször belelógott a kép valamelyik részébe... Teszek majd fel képet. Amire emlékszem záridő, hogy láttam az 1/640, 1/500, 1/320, de a konkért képhez tartozót értékeket majd megnézem.

Előzmény: bwoay (258)
bwoay Creative Commons License 2004.04.21 0 0 258
"akkor nem hiszem, hogy a tovább nyomás (a reakció idödet természetesen levonva!) több lenne 0,1 secnél!"

Pedig pont erre vonatkozik a 0,2-es lag.
De mondom, ennek szerintem nincs jelentősége, ez nem egy rossz érték.
(A már kitárgyalt Minolta A1 ennél többet késik.)
Viszont a dombtetős példád teljesen jó, ugyanezt írtam korábban: egész egyszerűen pre-fókuszálva kell használni. Az meg (a lag szempontjából) teljesen mindegy, hogy az AF-et állítod be előre, vagy manuális fókuszt használsz (mellette persze az AE-t is érdemes lockolni, hogy a fénymérés is meglegyen, mire az exponálásra kerül a sor).

Dr. Tib,

ez a mass storage "hanyagolási" trend tök érthetetlen számomra,
pláne egy olyan gyártónál, mint a Canon, akik mindig nagy hangsúlyt fektetnek a userek felhasználók igényeire. Aztért írtam trendet, mert az mp3 playerek piacán is megfigyelhető, a legnagyobb gyártók közt is akad, aki mellőzi az UMS támogatást.
Lehet, hogy ez a mellékelt SW-t gyártó céggel kötött szerződésnek tudható be?

Lord,

"több helyen sikerült a repülő korongot úgy elkapnom, hogy egyáltalán nincs elmosódva!"

ajnye! mondasz ezekhez egy jellemző záridőt? persze a képet is szívesen látnám!

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 257
konkrét hirdetése is fennt van apróneten? rákerestem, eddig nem találtam...
Előzmény: mtb (255)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 256
köszi, utánanézek
Előzmény: mtb (255)
mtb Creative Commons License 2004.04.21 0 0 255
Sage, ha felhívod a 30/413-3275 -öt(ez a digitfotos srác az apronetről),8500-ért hozza az adaptert és 30 ezerért a lencsét.Az imént beszéltem vele. Nekem már hozzák a 32 dolcsist az USA-ból, de ez sem sokkal drágább.Még hamarabb meglesz, mint az enyém, ha gyorsan megrendeled tőle.Így már tudsz tájékoztatni, hogy hogy szuperál a Soligor lencsével.
Előzmény: Lord Sage (253)
Bart32 Creative Commons License 2004.04.21 0 0 254
Sziasztok!

Noh szombat óta nekem is van s1-em :))
Próbálgattam, elég vegyesek a tapasztalataim, ez az első gépem, bemozdulás miatt elég sok kép rossz lett, 1/80- al is máskor meg simán kitartottam 2 másodpercet. FElteszek egy elég érdekes képet, lemerült az aksim, így nem nagyon tudtam kidolgozni, de tök jók voltak a fényviszonyok.

Fény és homály

Webkamerás kérdésre válaszolva video bemeneten működik yahoon.

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 253
ezt a 30 dollárt neten láttam, illetve mtb (ha jól írom a nevét) írta, hogy kolégák látták 32-ért valamerre. Ilyen árban jó lenne :) Viszont ez a 40 euro is 4000-el olcsóbb, mint amilyen ajánlatot kaptam...
Előzmény: Törölt nick (246)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 252
ha van tv-ines (vivo-s) valamilyen kártyád, vagy videó vagy tv tuner, akkor arra video bemenetre rákötve használható végülis, macerálni kell, hogy ne menjen standby-ba, de működik gondolom itt is, A70-el próbáltam csak

A tegnapi magyar-canada meccsen készítettem megint képeket, nagyon jók lettek, teljesen meg vagyok elégedve, több helyen sikerült a repülő korongot úgy elkapnom, hogy egyáltalán nincs elmosódva!

Előzmény: MeKrisz (250)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.21 0 0 251
ez ugyanolyan okokból nem lehetséges, amilyen okokból nem tudjuk mass storage meghajtónak használni a canon A60-ast pl (meg tudtommal a többi kisebb canont sem). egyszerűen nem akarják a Canonnál. Pedig semmi extra képességgel nem kellene felruházni a gépet, amit már most nem tud, csak egy pár software trükk, és kész.

TIB

Előzmény: MeKrisz (250)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.21 0 0 250
Win XP alatt biztosan nem!

Egyébként engem is lázba hozott (volna még anno)a kérdés, amikor megvettem, mert a régi gépemet is használtam úgy, hogy a notebookomhoz volt kötve, és winyóra rögzitettem vele a m?vházos táncos fellépésünket (digi-cam!)

És hatalmas csalódásomra egy 180ezer forintos gép nem tudja ugyanezt (csak a 32MB-os kártyára)....

A régi gépemet 20ezerért vettem....
ez azért selytet valamit nem????

Előzmény: ontario (248)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.20 0 0 249
Ehhez mit szoltok?
Előzmény: ontario (248)
ontario Creative Commons License 2004.04.20 0 0 248
Sziasztok, egy kerdes: mukodik webkamerakent az S1-es? Elore is koszontem a valaszt.
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.20 0 0 247
Ha mindazt megcsinálom, amit irtam, és a fokuszt például a dombtetöre állítom (mert van mellette méter skála is, ez sokat segít nekem vak sötétben - igaz, jó becslés kell hozzá), hiszen csak megtudod saccolni, hány méterre lehetsz a témától, és félig lenyomod a gombot, akkor nem hiszem, hogy a tovább nyomás (a reakció idödet természetesen levonva!) több lenne 0,1 secnél! De ha így sem megy, akkor "ÖNNEK EZT NEM AJÁNLOM!".

Másik lehet?ség, a 30 FPS-es 640*480! Én már hivattam el? ilyen képet (ami 640*480-ban készült) 10*15 ös méretben, és türhetö! Ennél ugysincs gyorsabb burst!!!

Előzmény: bwoay (244)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.20 0 0 246
Lord Sage,

A 30 dolcsi eleg alacsony, kb 40EU-korul van.

Előzmény: Lord Sage (245)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.20 0 0 245
Írtam tegnap levelet a Canon-nak, az egyik sales managernek, hogy mikor lesz itthon LAH-DC10. Jött válasz, hogy maga a gép is csak a héten került hivatalos forgalmazásba, a kiegészítő árakra nem tud pontos felvilágosítást adni, valószínüleg csak az EU csatlakozás után... Azért jó, hogy úgy írtam neki, hogy nekem már van egy ilyen gépem, és ehhez kellene :)) Szóval aki tud ilyet szerezni külföldről és ilyen 30 dollár körüli áron, az jelezze nekem erősen, köszönöm. Van egy 14 és egy 16 ezer forintos ajánlatom, ezt azért egy kicsit soknak tartom...
bwoay Creative Commons License 2004.04.20 0 0 244
"Szerintem ha az a fontos, hogy a shutter lag time a lehet? legalacsonyabb legyen, akkor én manuális beállításokat szoktam használni (manuális blende, manuális zárid?, manuális vaku beállítás, derítés és vörös szem csökkentés nélkül, ha mozgást szeretnék megörökíteni, és ami elengedhetetlen az a MANUÁLIS FÓKUSZ!!!)"

Annyiban igazad van, hogy a vaku beleszólhat, de hát ez egyértelmű,
mivel pl vörösszemnél ki kell várni az elővillantást, stb...
Viszont a sok manuális beállítás használatával is csak annyira tudod lerövidíteni a lag-et,
mintha az AF-el pre-fókuszálnál, annál gyorsabb nem lesz.
Hiszen amikor AF-et és AE-t együttesen használsz, a beélesítés alatt az expozíciós értékek is beállítódnak, tehát az exponálást megelőző pillanatban ugyanott leszel, mintha kézzel állítottál volna be minden egyes értéket.
Tehát a 0,2 mp az S1-nél a legalacsonyabb érték, ami elérhető, ezen már nem lehet javítani.
Viszont szerintem teljesen jó, nem számít nagynak.

Visszatérve még az MF-re:
háát, szerintem manuálisan fókuszálni gyors mozgás fotózása esetén kizárólag akkor érdemes, ha te pontosan tudod,
hogy hol fog történni a megörökítendő esemény.
Mert azért még egy lassú AF is beélesít 2 mp alatt, viszont ezt kézzel elvégezni, pláne amilyen körülményesen használható az MF a kompakt gépek legtöbbjén...bizonyára jóval több időt vesz igénybe, mint először félig, aztán focus-lock után teljesen lenyomni a kioldó gombot.

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.20 0 0 243
Szerintem az S1-nek sokkal strapabíróbb a memkártya ablaka, mint az A70-nek volt. Én mindenképpen kártyaolvasót ajánlaok, 4 gigát míg le-fel másolsz USB 1.1-el, megőszülsz. Próbaként másolj le csak egy 256-os kártyáról cuccot, már az se 2 perc, aztán lehet felszorozgatni, soha nem lesz vége :)
Előzmény: MeKrisz (242)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.20 0 0 242
Szerintem ha az a fontos, hogy a shutter lag time a lehet? legalacsonyabb legyen, akkor én manuális beállításokat szoktam használni (manuális blende, manuális zárid?, manuális vaku beállítás, derítés és vörös szem csökkentés nélkül, ha mozgást szeretnék megörökíteni, és ami elengedhetetlen az a MANUÁLIS FÓKUSZ!!!)

Ezekkel a beállításokkal szerintem az S1 is simán felveheti a versenyt egy DSLR-rel, mert a gépnek szinte semmit nem kell csinálnia, amikor megnyomom neki az exponáló gombot!

Én ezeket a beállításokat használom, ha gyors mozgást (pl.:120 km/h-val száguldó kocsikat) akarok lefotózni!

Más!
Valaki ugye ismer olyan progit, drájvert, amit felrakva 98-hoz, illetve XP-hez "Pen drive"-ként lehet használni az S1-et? Mert néha jólenne, ha a 4GB-os háttértárat nem csak fényképezésre használná az ember, az örökös ki-be rángatástól meg szerintem elfárad a memóriakárty ajtaja (ahogy a régi gépemnél is, már csak lötyög a nagyvilágba...)

bwoay Creative Commons License 2004.04.19 0 0 241
ááá, hát az tök ugyanaz.
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.19 0 0 240
ezt a dolgot nem oldja meg, ha LCD-n nézed?
Előzmény: bwoay (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!