Keresés

Részletes keresés

trakisbandi Creative Commons License 2011.08.19 0 0 4798

"Mé itt másképp van bekötve ?"

Teljesen más.

 


Lemele olvtárs rajzán a radiátorokhoz menő KÉK vezeték alul jön ki a pufferból.

A nyil kifelé mutat, kazánkörre jó is lenne de ő a radiátorok felé írja.

Simán sorbakötötte a puffert  radiátorokkal.

Vagy nem egy rajzot nézünk ?

 

 

Előzmény: joevagyok68 (4797)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 4797

Miért lenne?

 

"Hova fog menni a meleg víz a pufferokból ??"

Rétegződik...

 

Mé itt másképp van bekötve ?

http://www.atmos.cz/english/images/zapojeni/16.gif

Előzmény: trakisbandi (4796)
trakisbandi Creative Commons License 2011.08.19 0 0 4796

"A piros vonal a kazántól a fűtés, a kék az elmenő"

 

Szerintem elvi hibás az elgondolás !

Hova fog menni a meleg víz a pufferokból ??

Lefelé biztos nem !

 

A Kék az a radiátoroktól a visszatérő.

Előzmény: lemle (4793)
Wattocsak Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4795

Ha csak párhuzamosan összekötöd az is jó. A sok összekötésnek nem látom értelmét, csak a sok melót vele. Igazából szerintem semmi haszna.

Előzmény: lemle (4794)
lemle Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4794

 

Előzmény: lemle (4793)
lemle Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4793

A piros vonal a kazántól a fűtés, a kék az elmenő. A tartályok közötti vízhő különbség kiegyenlítésére a 5 összekötő cső-csonk.

Így érthetőbb mit lenne az elképzelésem?

Előzmény: Wattocsak (4792)
Wattocsak Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4792

Mona Lisa profilból?

Előzmény: lemle (4791)
lemle Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4791

Ok, mit rajzoljak le, mire vagytok kíváncsiak?

Előzmény: Wattocsak (4790)
Wattocsak Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4790

Véleményem az van, de elég lesújtó. :-) 

Egy kicsi rajz többet mond ezer karakternél.

 

Előzmény: lemle (4788)
gányolo Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4789

Nem.

Előzmény: lemle (4788)
lemle Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4788

Erről az elképzelésről nincs véleményetek?

 

------------------------------

A két puffert párhuzamosítani szeretném. A puffereken fűtésköri csatlakozók 1 sorban,

a hőmérő és a villamos fűtőtest csonkok a kör paláston 90 fokkal eltolva vannak szerelve.
A pufferek közös rétegződéséhez úgy gondoltam a hőmérő (4db 1/2 ") és villanyfűtés csonkokon (6/4") keresztül hollanderek alkalmazásával összekötném a tartályokat.
A tartályfal külső oldalán van még további 5 "érzékelő" rögzítési hely, ezek azonban nem érintkeznek közvetlenül az vízzel.
Kérdésem helyes elindulni ebbe az irányba?

 

------------------------------

Kösz

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 4787

Bevallom, már meg sincs honnan jött :-(

Előzmény: joevagyok68 (4783)
lemle Creative Commons License 2011.08.15 0 0 4786

Ott a pont! már olvasom is..

Előzmény: joevagyok68 (4785)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 4785

"A puffert és a kazánokat egymástól minimálisan milyen biztonsági távolságra szükséges elhelyezni?"

Amilyen távolságra gyúlékony anyagot amúgy is elhelyeznél  a kazántól ...

 

pl ennyire:

http://www.szakszer.hu/sites/default/files/melegvizes_kazan_0.pdf

10.oldal alja

11.oldal teteje

"

Biztonságos távolságok

A fogyaszt szerelsekor be kell tartani a biztonsgos tvolsgot az ptőanyagoktl, ez

minimum 200 mm. Ez a tvolsg rvnyes a B, C1 s C2 ghetősgi fokozat gylkony

anyagok kzelben elhelyezett kaznokra s fstcsvekre (az ghetősgi fokozatokat az 1.

sz. tblzat tartalmazza).

A biztonsgos tvolsgot (200 mm) meg kell ktszerezni, ha a kazn s a fstcső C3

fokozat gylkony anyag kzelben van C3 (lsd. az 1. sz. tblzatot)

A biztonsgos tvolsgot (200 mm) meg kell ktszerezni, ha a gylkony anyag

ghetősge nem ismert.

A biztonsgos tvolsg min. 5 mm vastag hőszigetelő lap (azbesztlemez) alkalmazsakor

25 mm tvolsgban a gylkony anyagtl (levegőszigetels) a felre cskken (100 mm).

A vdőlemeznek vagy vdőfggnynek (a vdett trgyon) a kazn, s fstcső peremein tl

kell nylnia, minden oldalon legalbb 150 mm-el a kazn felső felletn legalbb 300 mm-el.

Vdőlemezzel vagy vdőfggnnyel kell elltni a gylkony anyagbl kszlt berendezsi

trgyakat is, amennyiben nem lehet betartani a biztonsgos tvolsgot pl. v mobil

berendezsekben, dlőkben, stb. – rszletesebben lsd a ČSN 061008 (cseh) szabvnyt).

A biztonsgos tvolsgot be kell tartani a berendezsi trgyak kazn kzelben val

elhelyezsekor is.

Ha a kazn gylkony műanyag padln ll, nem gylkony, hőszigetelő alttet kell

alkalmazni, melynek mrete a tzelő- s hamuajt oldaln legalbb 300 mm-el – a tbbi

oldalon az alapterleten legalbb 100 mm-el tlnylnia. Mint nem ghető, hőszigetelő altt

hasznlhat minden A ghetősgi fokozat anyag

Előzmény: lemle (4784)
lemle Creative Commons License 2011.08.15 0 0 4784

Üdv fórumtársaknak,

Nagy fába vágtam a fejszémet a fűtésrendszer korszerüsítéssel. Régi ház 30 cm tégla falakkal, és egy újonan hozzáépített házrész 36 cm porothem téglával. Mindkettőre +8 cm hőszigetelés került. A mennyezetre is tervezek tenni később 15 cm hőszigetelőt. Az ablakcserék is megvoltak.

 

A fűtés 30 kw vegyes és éti 25 gázkazán. A régi házrészben vegyestüzelésnél gravitációs a keringés, a gázkazán esetében (ez utólag lett már a fűtésrendszerhez hozzáépítve) szivattyús a keringetés, radal aluminum radiátorokkal. Az új házrészben fal és padlófűtés kombináltan.  A régi házrészben a radiátoros fűtésrendszert majd egyszer ki szeretnénk váltani fal és padlófűtéssel ha beválik.

Most nagyjából ott tartok mint a legtőbb házfelújításst végző, hogy a kazánok túlméretezettek a fűtési igényhez.
A pufferes topikot olvasva jutottam arra a döntésre, a támogatásotokkal próbálom megvalósítani az elképezléseimet :)

Beszereztem 2 db Magnet MT2WT 800 L puffer tartályt HMV modulokkal, illetve hőcserélőt a falfűtés vízköréhez.
A tartály méretei a helységbe való bejuttatás miatt esett erre a típusra.

A két puffert párhuzamosítani szeretném. A puffereken fűtésköri csatlakozók 1 sorban,
a hőmérő és a villamos fűtőtest csonkok a kör paláston 90 fokkal eltolva vannak szerelve.
A pufferek közös rétegződéséhez úgy gondoltam a hőmérő (4db 1/2 ") és villanyfűtés csonkokon (6/4") keresztül hollanderek alkalmazásával összekötném a tartályokat.
A tartályfal külső oldalán van még további 5 "érzékelő" rögzítési hely, ezek azonban nem érintkeznek közvetlenül az vízzel.
Kérdésem helyes elindulni ebbe az irányba? Milyen hőmérséklet eltéréssel lehet számolni ilyen esetben?

A puffert és a kazánokat egymástól minimálisan milyen biztonsági távolságra szükséges elhelyezni? Van erre vonatkozóan előírás?

joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 4783

jaaaaa

Ezt most találtam keresgetés közben

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=95392223&t=9147701

 

Jelenleg nincs ilyen "akció" ?? :-))

Még messze se lenne...:-)

Előzmény: Törölt nick (4781)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 4782

"de általában 40 fokon van. Ha nagyon nagyon lehűl az idő, akkor van, hogy felveszem 45 fokra"

Bakker nálunk a radiátorokba megy 44 fokos víz !  :-))   ÉS csak azok vannak.....

 

"30 kW, lemezkazán"

Azzal lesz vagy 6 óra felfűteni a 3000liter puffert. Ha megy a lákásfelé is meleg közben , akkor több is.....

 

Amúgy mekkora a ház hőigénye ?

Leghidegebb napokon csak gázból mennyi fogyott?

Úgy emlékeztem, hogy elég jó "hőszigeteltségű" a házad (most visszanéztem 38pth+10 kőgyapot), ezért gondoltam hogy az egyik tartály elég lenne a radiátorokhoz, a másik pedig a padlóhoz. (A radiátorkörből visszatérő melegebb víz, rétegződne a második pufiban, ami jó lett volna a padlófűtéshez)

De úgy nézem elég magas előremenőket használsz mindkettőnél .

Meg amúgy is , csak egy kósza ötlet volt.:-)))))

 

 

"Na én  meg egyszerűsíteni szeretnék :-) "

Úgy sem lenne egyszerűbb., ahogy korábban írtad ..:-))

"Így az egyik tartály "átkapcsolna" padlófűtés üzemmódba" amikor már nagyon visszahűlt a vize."

 

 

Amúgy biztos vegyekazánt szeretnél berakni (csak nagyobbat) a pufihoz?

Én most cserélek le egy vegyest (celsius pv27 ), mert hogy felfűtse az 1000literes puffert, 2-3-4 x kellett megrakni. Igaz ingyen puhafával is ment a kazán !

Felcsaphatsz fűtőnek teljes munkaidőben...:-))  30kw<>3000liter....

Lehet érdemes volna egy 35kw-os faelgázban gondolkodni.....

 

 

Előzmény: Törölt nick (4781)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.15 0 0 4781

Padlófűtésbe hány fokos vizet engedsz ?

 

Egy keverőszeleppel állítható, de általában 40 fokon van. Ha nagyon nagyon lehűl az idő, akkor van, hogy felveszem 45 fokra, de ez ritka.

 

Milyen, mekkora teljesítményű kazánt veszel ?

 

30 kW, lemezkazán.

 

Mi lenne ha:

-a 2 tartályt sorba kötnéd

Az első felső részébe menne a kazán előre, és onnan vennéd ki a radiátorköri előrét.

Az első alját összekötnéd a második tetejével.

Ahonnan kivehetnéd a padlófűtés előremenőt

 

A második tartály aljába kötnéd :

-a radiátorkör visszát

-a padlófűtés visszát

-és onnan menne a kazán visszatérő

 

Mondjuk kérdés mekkora a kazán, és hogy egy etapban feltudja-é fűteni a második tartály felét/tetejét annyira, hogy az a padlófűtésnek elég lenne.

 

Na én  meg egyszerűsíteni szeretnék :-) Kérdés ez miért is jobb :-) Ugyanis így a radiátoros körbe gyakorlatilag csak a tartályok felét tudnám használni szinte, ha jól gondolom....

 

Előzmény: joevagyok68 (4780)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.14 0 0 4780

Padlófűtésbe hány fokos vizet engedsz ?

 

Milyen, mekkora teljesítményű kazánt veszel ?

 

Mi lenne ha:

-a 2 tartályt sorba kötnéd

Az első felső részébe menne a kazán előre, és onnan vennéd ki a radiátorköri előrét.

Az első alját összekötnéd a második tetejével.

Ahonnan kivehetnéd a padlófűtés előremenőt

 

A második tartály aljába kötnéd :

-a radiátorkör visszát

-a padlófűtés visszát

-és onnan menne a kazán visszatérő

 

Mondjuk kérdés mekkora a kazán, és hogy egy etapban feltudja-é fűteni a második tartály felét/tetejét annyira, hogy az a padlófűtésnek elég lenne.

 

Na majd a "szakik" megmondják, hogy miért rossz az elgondolás :-))))))))

Előzmény: Törölt nick (4779)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 4779

Fene egye meg az indexet, kezdhetem előről....

 

Neked nem 19kw-os celsius kazánod van ?

Nem lesz kicsit sok a 3000 liter pufi?  :-))

 

De jól emlékszel rám :-)

De igen, viszont jelenleg lecserélés alatt..... Szóval eladó :-).

 

 "Ezeket a puffereket kellene felállítani, és felcsonkozni a megbeszéltek szerint."

Jelenleg, hol és milyen kéretű csonkok vannak rajta ?

2 db csak van rajta ..?

 

Jelenleg bazi nagy ilyen karimás bekötések vannak rajta. Ez egy társasházi fűtési rendszerből lett kikötve, vasáron hoztam el. Nem használhatóak a meglévőek, át kell alakítani.

 

Amúgy ha pufferOK, akkor lehet sok választásod a csonkozással nem lehet.

Marad az ATMOSOS ajánlás..

http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=112105350&t=9173884

 

Ez szerintem nem az, amit be szerettél volna rakni :-)

 

És azok közül mondjuk ez ???

http://www.atmos.cz/english/images/zapojeni/17.gif

 

Igen, ezen is gondolkodtam, ez is előtérben van egyszerűsége miatt

 

Jaaa közben vettem észre, hogy külsőhőcserélővel.....:-))

Akkor lehet nem aktuális, bárha meggondolod magad esetleg.(ha már megírtam nem törlöm ki)

 

Még az is lehet, képlékeny minden. A külső hőcserélő még bizonytalan, át kell gondolnom.

Jelenleg úgy néz ki a rendszer, hogy két hőforrásom van, egy gázkazán és egy vegyes, ez választhatő. A hőcserélő két dolog miatt merült fel:

 

1. Jó lenne elszeparálni a vizkörét a gázkazántól. Ha bármi szennyeződés bejut, stb, az nem tesz jót neki, vegyesnél ilyen gond nincsen. Persze lehet szűrni, stb.

2. A másik a zárt kontra nyított rendszer. Ha a puffert is zártra teszem hőcscerélő nélkül, akkor baromi nagy zárt tágulási tartályok kellenek, a két tartály együtt kb. 3000 liter. Ezt nehéz megoldanom kicsit, lehet el se férek vele rendesen. Nyított rendszerhez meg könnyen csinálok két nyított tágulási tartályt, akár két rossz bojlerből is.

 

Szóval még van bizonytalanság a rendszert tekintve :-) A tágulási miatt az is felmerült bennem, hogy csak az egyik puffert állítom be. Na de ha már iderángattam.....

 

"Azon is gondolkodom, milyen talpat kellene neki csinálni,"

Talpnak a magnetes megoldás nem jó neked?

Ők a puffer aljára egy kb 10-15cm magas, a  puffer átmérőjénél kisebb átmérőjű henger/palást-darabot hegesztenek a tartály aljára.

A lemezvastagság még kérdés/érdekes lehet ...:-))

Az azon belüli részt kitömheted kő-üveg gyapottal, vagy kifújod purhabbal.

 

Ezt köszönöm, megnézem, jól hangzik.

 

Amúgy külső hőcserélővel, hogyan gondolod felfűteni a 2 puffert ?

Egyszerre fűtenéd fel a 2 pufit, vagy 1-ik felfűt , majd átvált másikra?

És a fűtéshez a hőkivétel ?

 

Jó a kérdés, ebben is két gondolatmenetem van.

 

1. Az egyik, az a sima párhuzamosítás, ami rajzot te is belöktél.

2. A másik meg nagyon bonyolult, de talán megoldható. Ugyebár nekem két fűtésköröm van, egy radiátoros, meg egy padlófőtés. A két kör egy keverőszelep+hőcserélő kombinációval van elválasztva, így stabil 40 fokot kap a padlófűtés (vagy ha akarom, átállítom).

Ha a visszatérőm 60 fok alá kerül a radiátorkörből, akkor elgondolkodtató lenne, ezt külön felhasználni, visszakülkdeni csak magába a padlófűtéskörbe. Pl az 50 fokos víz nagyon jól hasznosítható a padlóban, de radiátorban nálam már karcsú/kevés.

Ezt úgy meg lehetne oldani elvileg, hogy a visszajövő radiátorköri vízet csak az egyik tartályba engedem vissza, és onnan fentről a meleg megy vissza a másik tartályba. Így az egyik tartály "átkapcsolna" padlófűtés üzemmódba" amikor már nagyon visszahűlt a vize. Így a hidegebb vizet is elég jól tudnám hasznosítani, temperálásra baromi jó lenne.

 

Hátránya hogy nem kicsit teszi bonyolultá a rendszert, és a anyagilag is megdobná rendesen az árát a rendszernek.

 

Így valószínűség szerint marad az első megoldás az egyszerűsége és átláthatósága miatt. A filozás meg mehet a hőcserélő kontra nincs hőcserélő, de nagy zárt tágulási tartály kell megoldás között.

 

Illetve egyszerűsítve az is lehetséges, hogyha túl visszahűl a párhuzamosított tartályokban a víz, akkor egyszerűen lezárom a radiátorkört, és ugyanott vagyok, csak a padlóban kering.

Előzmény: joevagyok68 (4778)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.13 0 0 4778

"Ezeket a puffereket kellene felállítani, és felcsonkozni"

Neked nem 19kw-os celsius kazánod van ?

Nem lesz kicsit sok a 3000 liter pufi?  :-))

 

"Ezeket a puffereket kellene felállítani, és felcsonkozni a megbeszéltek szerint."

Jelenleg, hol és milyen kéretű csonkok vannak rajta ?

2 db csak van rajta ..?

Az pedig a 2-T-s bekötéshez elég lehet.....

Nem lehet, hogy elegek azok és csak a tetejébe kéne valahogy légtelenítőnek csonkot rakni ?

 

Amúgy ha pufferOK, akkor lehet sok választásod a csonkozással nem lehet.

Marad az ATMOSOS ajánlás..

http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=112105350&t=9173884

És azok közül mondjuk ez ???

http://www.atmos.cz/english/images/zapojeni/17.gif

 

Jaaa közben vettem észre, hogy külsőhőcserélővel.....:-))

Akkor lehet nem aktuális, bárha meggondolod magad esetleg.(ha már megírtam nem törlöm ki)

 

"Azon is gondolkodom, milyen talpat kellene neki csinálni,"

Talpnak a magnetes megoldás nem jó neked?

Ők a puffer aljára egy kb 10-15cm magas, a  puffer átmérőjénél kisebb átmérőjű henger/palást-darabot hegesztenek a tartály aljára.

A lemezvastagság még kérdés/érdekes lehet ...:-))

Az azon belüli részt kitömheted kő-üveg gyapottal, vagy kifújod purhabbal.

 

Amúgy külső hőcserélővel, hogyan gondolod felfűteni a 2 puffert ?

Egyszerre fűtenéd fel a 2 pufit, vagy 1-ik felfűt , majd átvált másikra?

És a fűtéshez a hőkivétel ?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (4777)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.13 0 0 4777

Üdv a fórumozóknak!

 

Bár mostanában nem jártam erre, de azért segítségét kérném a fórumlakóknak.

 

Szóval most jutottam el oda, hogy a vegyestüzelésű mellé beállítsam a puffertartályomat. Van két, vasáron elhozott, bontott 1500 literes vastartályom, amit egy társasház fűtési rendszeréből bontottunk ki. Ezek alapvetően fekvő kivitelűek, és baromi vastag anyagbol vannak, dög nehezek.

 

Ezeket a puffereket kellene felállítani, és felcsonkozni a megbeszéltek szerint. Ehhez keresek valakit - lakatost, vízszerelőt, stb - , aki ellátná csonkokkal, mert ezt valószínűleg én nem tudom megfelelő minőségben megcsinálni.

 

Tud valaki ajánlani erre szakit? helyileg Piliscsabán kellene ezt megtenni.

 

Illetve örömmel vennémk minden javaslatot, hány és milyen csonkot tegyek rá, ez még kitalálás alatt van. Külső hőcserélővel gondoltam megoldani a dolgot, és egy PLC vezérelne mindent. Azon is gondolkodom, milyen talpat kellene neki csinálni, hogy minél kisebb legyen a hőhid - hőkivezetése ezen elemen.

 

Előre is köszönöm

 

Üdvözlettel,

Attila

 

(Lehet más topicba is beteszem a kérésemet, aki duplán olvassa esetleg, elnézést....)

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.13 0 0 4776

Szép lett!

Előzmény: gányolo (4766)
hetmann64 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 4775

Csúcs vagy "gányoló"!

Előzmény: gányolo (4766)
gányolo Creative Commons License 2011.08.10 0 0 4774

Mit kell le védetni?Van két sorbakötött kapcsoló ami le van párhuzamosítva egy harmadikkal.

A lényeg szerintem abban van,hogy itt nagyon sok kísérletező és a rendszerét saját maga megépítő ember van. Ha visszaolvasol láthatod,hogy ezek az emberek közreadták eredményeiket és kudarcaikat egyaránt.Van aki tett a kapcsoláshoz valamit van aki felesleges dolgot talált benn és ebből született meg a jelenlegi (és szerintem nem végleges)kapcsolás.Magyarul ez több ember érdeme nem csak és kizárólag az enyém.Ha az alapkacsolást megérti valaki akkor az anyagi ill.képességei határaihoz tudja igazítani.Erre rengeteg példát találsz a megépítők közül.

Üdv.

Előzmény: Wattocsak (4773)
Wattocsak Creative Commons License 2011.08.10 0 0 4773

Bakker, nem vagy normális!! :-)

Le kell védetni, mint szabadalom!

Előzmény: gányolo (4772)
gányolo Creative Commons License 2011.08.10 0 0 4772

Itt és a fagázos topic-ban visszaolvasva mindent megtalálsz, még a részleteket is.Sok-sok hozzászólás és ötlet.Nincs eltitkolva semmi.

 

Előzmény: lemle (4771)
lemle Creative Commons License 2011.08.10 0 0 4771

A vezérlés elvéről működéséről tudnál információkat csepegteni? Hasonló rendszert szeretnék készíteni...

üdv:

Előzmény: gányolo (4770)
gányolo Creative Commons License 2011.08.10 0 0 4770

Háááát nem is tudom.Van amit ki lehetne hagyni a buliból és úgy is működne, de lehetne még több visszajelzést is építeni bele.Én úgy gondolom ez nézőpont kérdése mert ha az alapkapcsolás megvan, akkor már nem nagy anyagi áldozat (inkább csak idő kérdése) a többi sallang. Akik megépítették tudják miről beszélek.Köszönöm szépen mindenkinek a dícsérő szavakat.

Üdv.

Előzmény: Wattocsak (4768)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 4769

Most olvastam, hogy a volt szovjet Burán ürrepülőt újraélesztik. Benne vagy? ;-)

Előzmény: gányolo (4766)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!