Keresés

Részletes keresés

spucc Creative Commons License 2011.08.28 0 0 4810

Volt itt (de lehet, hogy a vegyesen v. a fagázoson) úgy fél éve egy pofa, aki ilyet hirdetett eladót, ha jól emlékszem 1,5 m3-est. Hogy 2 hcs.-ős, vagy csak egy, arra nem emlékszem pontosan.Az ára nagyon jó volt, arra emlékszem. Lehet, hogy még megvan, a hcs.ős nagy pufik nem annyira kelentők, talán...Keress rá, hátha....

Előzmény: kék1 (4808)
vaspapucsok Creative Commons License 2011.08.27 0 0 4809

Nem nagy a kazánom,4 tagos De Dietrich viszont csak 85 nm kell fütenem é,s a ház még nincs szigetelve,de lesz a jövőben  ezért nem is akarok kazánt cserélni és nagyobb puffert sem .1300 liter max amit szeretnék,attól nagyobhoz kicsi a kazán.

De igazábol a ház hőigénye se kiván többet ,(nem szeretnék átesni  ló tulsó oldalára):)

 

Azt a néhány kemény téli napot meg kibirja az ember ha többet tüzel egy kicsit.

 

kék1 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 4808

Érdeklódöm, ár/minőség tekintetében melyek az ajánlott gyártmányok, 1.5 m3-es, 2 hőcserélős, álló puffert keresek.

 

Gyári szigetelés, vagy sk?

 

Köszönöm.

joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 4807

Itt egy jó kis "összefoglaló", hátha nem haragszik + a szerző:

Innen

http://biosolar.hu/search?q=t%E1gul%E1si+tart%E1ly&u=&t=exact

 

"Nálam a távolság 30 m a kazán és a lakás között. Már üzemelt a 7600 literes tároló, amikor a tágulási tartály még a lakásban, az emeleten a radiátorok magassága felett volt, és egy 35KW-os szeneskazánnal fűtöttem.

Tehát maradhat a rendszered úgy ahogyan van.
Én ragaszkodni szoktam a gyári ajánlásokhoz, pl. a kazán fölé elhelyezett négyvezetékes tágulási tartályhoz amikor csak lehet, amikor valaki egy új rendszert kíván építeni.
De vannak kivételek, amikor kompromiszumot kell kötni. Olyan kompromisszumot, hogy ne kelljen minden átépíteni abból ami már megvan, de a biztonság és s gazdaságosság biztosítva legyen."

ÉS

"2. A tágulási tartály helye.
Tágulás szempontjából mindegy, hogy hová helyezed el. Legjobb a kazán felett, de működik a rendszer végén is, úgy ahogyan most nálad van.
Nekem évtizedig volt a lakásban, amíg a feleségem szemet nem vetett arra a falra is a gardróbban, ahol a tágulási volt elhelyezve. Addig célozgatott rá, amíg sikerült száműznie a kazánház padlására. Oda, ahol pontosan olyan gondokkal küzdöttem, mint Te. Alacsony volt a padlás, ezért lábakra kellett állítanom és felszorítanom a gerinc alá. Le kellett szigetelni, mert ráesik a hó, és folyamatosan fűtenem kell, hogy ne fagyjon be.
Tehát jobb lett volna, ha a lakásban marad.

Nem tudom melyik ágra van kötve a tágulásid jelenleg. Általában a visszatérő ágra szokott csatlakoztatva lenni, akár vékony vezetékkel is. Ilyen távol a kazántól, és ekkor a tároló esetén én vinnék egy csövet a tágulásiba az előremenőből is, magasan a vízszint fölé valahová a tágulási teteje alá. Csak biztonsági okból."

Előzmény: pajaci (4806)
pajaci Creative Commons License 2011.08.25 0 0 4806

"attól függ, hogy hova kötnéd a tágulást"

 

Ez tényleg ilyen szabadon választott?

Előzmény: joevagyok68 (4805)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 4805

"elsősorban tőled"

Hááát ....nemtudom mivel szolgáltam rá.

Csak, hogy a legelején tisztázzuk...vegyes-fagáz-vízgáz topikon "okosodott" lajikus vagyok :-)

Éppen félállásban van a fagáz-puffer összekötés nálunk, úgyhogy  - még - erősen érdekel a dolog.

 

"Mekkora legyen a tágulásim?"

Az okosabbak a fűtésrendszerben lévő  összvíztartalom 7%-át szokták ravasolni. (hajólemlékszem)

 

 

"milyen csonkokat rakassak rá,és hova ,miért???"

Ha jó neked a szakszeres bekötés és 2-T-vel kötnéd be a puffert :

-akkor alulra-fölülre 1-1 csonk . Csövek méretétől függően 1-vagy 2"méretű , belső vagy külső menettel ha vannak meglévő csapok KK-BK) , ízléstelenség szerint...

- ahány helyen szeretnéd mérni a víz hőmérsékletét a pufiba annyiszor 1/2" vagy 3/4"-os csonkok (hőmérő hüvely mérete határozza meg )

-alulra esetleg rakathatsz (nekünk van) egy feltöltő-ürítő csonkot. (ha esetleg kizárnád a pufit a rendszerből és leszeretnéd engedni)

 

A csonkok hosszát az alkalmazandó hőszigetelés vastagsága határozza meg....

 

"légtelenitő,hőmérő ...stb mit hova?"

légtelenítő attól függ, hogy hova kötnéd a tágulást.

Ha kazán visszába + kazán előréből biztonsági vezeték, akkor pufi legtetejébe kell légtelenítő, és persze annak megfelelő cspnkozás (hosszat hőszig hatmeg)

Hőmérők, ízléstelenség szerint. De ha fussa

-rakj 3db ot (1/3-1/2-3/4 hez)

-az esbe elé a visszatérőbe, 

- a kazán elé a visszatérőbe

Jó az információnak.... 

 

 

"a puffer -radiátor körre kell külön szivattyú?,és a kazán -pufer körre is?"

Igen 1-1 db

Plussz kazán visszatérőbe ESBEVTC vagy hasonló kazánvédő szelep, elkerülőben nyelves visszacsapóval,Vagy laddomat....ami tud "mindent"....

A radiátor körben pedig ESBE vta vagy hasonló szeleppel. (mondjuk attól függ, hogy hány fokos vizet szeretnél engedni a fűtéskörbe.

 

"Most akarok bele tenni 1200 literes PUFFERT"

A ház hőigénye mekkora (gázfogyasztás legnagyobb hidegekben csak gázzal fűtve mennyi) ?

Nem fér el nagyobb?

Mekkora a kazán teljesítménye?

 

Előzmény: vaspapucsok (4804)
vaspapucsok Creative Commons License 2011.08.24 0 0 4804

Üdv! Joe  elsősorban tőled szeretnék segitséget kérni de bárki segitségét szivesen fogadom.

 

Tehát vegyes rendszerem van,és nyitott.Egyenlöre nem lesz zárt.

.Most akarok bele tenni 1200 literes PUFFERT ,a pufit csináltatom.Mekkora legyen a tágulásim?

 

-milyen csonkokat rakassak rá,és hova ,miért???

-épületen kivül lesz elhelyezve ,max 20cm -el magasabban lesz az alja a kazán aljátol.

-légtelenitő,hőmérő ...stb mit hova?

 

szakszer bekötést átnéztem de azért egy két dolog még érdekelne.

-a puffer -radiátor körre kell külön szivattyú?,és a kazán -pufer körre is?

 

Elöre is köszönöm.

fürgeszarvas863 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 4803

Sziasztok!

 

Lenne olyan kérdésem, ha egy 25kW lemezkazánnal szeretnék felfűteni egy 1000l tartályt, de belső hőcserélőn keresztül, akkor elég-e az a ~3m2 hőátadó felület amivel a csőkígyó rendelkezik? Nem lesz-e a visszatérő víz hőfoka túl magas ezáltal leszabályozná az égést a huzatszabályzó. Vagy oldjam meg külső hőcserélővel? Azt seretném, hogy a vegyes nyitott lenne, de a többi maradna zárt rendszerben.

 

Üdv.: Viktor

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 4802

"de általában 40 fokon van. Ha nagyon nagyon lehűl az idő, akkor van, hogy felveszem 45 fokra"

Bakker nálunk a radiátorokba megy 44 fokos víz !  :-))   ÉS csak azok vannak.....

 

Nálunk anno 80 fokos előremenőhőz lett tervezve a radiátoros rendszer.

 

"30 kW, lemezkazán"

Azzal lesz vagy 6 óra felfűteni a 3000liter puffert. Ha megy a lákásfelé is meleg közben , akkor több is.....

 

Hát igen, ez is az egy tartály mellett szólna....

 

Amúgy mekkora a ház hőigénye ?

Leghidegebb napokon csak gázból mennyi fogyott?

Úgy emlékeztem, hogy elég jó "hőszigeteltségű" a házad (most visszanéztem 38pth+10 kőgyapot), ezért gondoltam hogy az egyik tartály elég lenne a radiátorokhoz, a másik pedig a padlóhoz. (A radiátorkörből visszatérő melegebb víz, rétegződne a második pufiban, ami jó lett volna a padlófűtéshez)

De úgy nézem elég magas előremenőket használsz mindkettőnél .

 

Jó a hőszigetelés, de sajnos még nagyobb felénk a szél! Gyakorlatilag van egy állandó széljárás - a Pilis szélcsatornája - ami megdöbbentően hűti a házat, és ez ráadásul a ház felét telibe veri :-( Szóval nem állunk olyan jól, hiába a vastag szugetelés. Érezhetően fele annyi fa fogy szinte szélcsendes napokon.

 

Konkrétan nehéz még megmondanom a hőigényt, mert pl a tetőtér nincs beépítve, itt ott fent ki is fütyült eddig, stb.

 

Amúgy biztos vegyekazánt szeretnél berakni (csak nagyobbat) a pufihoz?

Én most cserélek le egy vegyest (celsius pv27 ), mert hogy felfűtse az 1000literes puffert, 2-3-4 x kellett megrakni. Igaz ingyen puhafával is ment a kazán !

Felcsaphatsz fűtőnek teljes munkaidőben...:-))  30kw<>3000liter....

Lehet érdemes volna egy 35kw-os faelgázban gondolkodni.....

 

Igen ez mind tiszta sor.... Faelgázban nem gondolkodom az ára miatt, emrt azt jelenleg nem tudom kifizetni. Mire mindent összerakok ezzel kapcsolatban fél milla alatt nem áll meg. Ráadásul nem is fér el :-(

 

Valóban nagy egy ilyen kazánhoz egy ekkora pufferméret, ezzel magam is tisztában vagyok, csak még döntések között vivodok :-)

Előzmény: joevagyok68 (4782)
lemle Creative Commons License 2011.08.19 0 0 4801

Helytelenül fogalmaztam, a kék a kazánköri visszatérő. A radiátor kört nem akartam rátenni képre.

A puffereken fel van tüntetve melyik a kazánból a fűtő és melyik a radiátor köri előremenő. Ezeket hasonló elv szerint  gondoltam párhuzamosítani mint a kazánköri csöveket.

Köszi az észrevételeket!

Előzmény: trakisbandi (4798)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 4800

"Vagy nem egy rajzot nézünk ?"

De csak én nem láttam a NYILAKAT !  :-))))))))))))))

Előzmény: trakisbandi (4798)
trakisbandi Creative Commons License 2011.08.19 0 0 4799

Ha csak a kazánkör akkor OK

Előzmény: trakisbandi (4798)
trakisbandi Creative Commons License 2011.08.19 0 0 4798

"Mé itt másképp van bekötve ?"

Teljesen más.

 


Lemele olvtárs rajzán a radiátorokhoz menő KÉK vezeték alul jön ki a pufferból.

A nyil kifelé mutat, kazánkörre jó is lenne de ő a radiátorok felé írja.

Simán sorbakötötte a puffert  radiátorokkal.

Vagy nem egy rajzot nézünk ?

 

 

Előzmény: joevagyok68 (4797)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 4797

Miért lenne?

 

"Hova fog menni a meleg víz a pufferokból ??"

Rétegződik...

 

Mé itt másképp van bekötve ?

http://www.atmos.cz/english/images/zapojeni/16.gif

Előzmény: trakisbandi (4796)
trakisbandi Creative Commons License 2011.08.19 0 0 4796

"A piros vonal a kazántól a fűtés, a kék az elmenő"

 

Szerintem elvi hibás az elgondolás !

Hova fog menni a meleg víz a pufferokból ??

Lefelé biztos nem !

 

A Kék az a radiátoroktól a visszatérő.

Előzmény: lemle (4793)
Wattocsak Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4795

Ha csak párhuzamosan összekötöd az is jó. A sok összekötésnek nem látom értelmét, csak a sok melót vele. Igazából szerintem semmi haszna.

Előzmény: lemle (4794)
lemle Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4794

 

Előzmény: lemle (4793)
lemle Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4793

A piros vonal a kazántól a fűtés, a kék az elmenő. A tartályok közötti vízhő különbség kiegyenlítésére a 5 összekötő cső-csonk.

Így érthetőbb mit lenne az elképzelésem?

Előzmény: Wattocsak (4792)
Wattocsak Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4792

Mona Lisa profilból?

Előzmény: lemle (4791)
lemle Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4791

Ok, mit rajzoljak le, mire vagytok kíváncsiak?

Előzmény: Wattocsak (4790)
Wattocsak Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4790

Véleményem az van, de elég lesújtó. :-) 

Egy kicsi rajz többet mond ezer karakternél.

 

Előzmény: lemle (4788)
gányolo Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4789

Nem.

Előzmény: lemle (4788)
lemle Creative Commons License 2011.08.18 0 0 4788

Erről az elképzelésről nincs véleményetek?

 

------------------------------

A két puffert párhuzamosítani szeretném. A puffereken fűtésköri csatlakozók 1 sorban,

a hőmérő és a villamos fűtőtest csonkok a kör paláston 90 fokkal eltolva vannak szerelve.
A pufferek közös rétegződéséhez úgy gondoltam a hőmérő (4db 1/2 ") és villanyfűtés csonkokon (6/4") keresztül hollanderek alkalmazásával összekötném a tartályokat.
A tartályfal külső oldalán van még további 5 "érzékelő" rögzítési hely, ezek azonban nem érintkeznek közvetlenül az vízzel.
Kérdésem helyes elindulni ebbe az irányba?

 

------------------------------

Kösz

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 4787

Bevallom, már meg sincs honnan jött :-(

Előzmény: joevagyok68 (4783)
lemle Creative Commons License 2011.08.15 0 0 4786

Ott a pont! már olvasom is..

Előzmény: joevagyok68 (4785)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 4785

"A puffert és a kazánokat egymástól minimálisan milyen biztonsági távolságra szükséges elhelyezni?"

Amilyen távolságra gyúlékony anyagot amúgy is elhelyeznél  a kazántól ...

 

pl ennyire:

http://www.szakszer.hu/sites/default/files/melegvizes_kazan_0.pdf

10.oldal alja

11.oldal teteje

"

Biztonságos távolságok

A fogyaszt szerelsekor be kell tartani a biztonsgos tvolsgot az ptőanyagoktl, ez

minimum 200 mm. Ez a tvolsg rvnyes a B, C1 s C2 ghetősgi fokozat gylkony

anyagok kzelben elhelyezett kaznokra s fstcsvekre (az ghetősgi fokozatokat az 1.

sz. tblzat tartalmazza).

A biztonsgos tvolsgot (200 mm) meg kell ktszerezni, ha a kazn s a fstcső C3

fokozat gylkony anyag kzelben van C3 (lsd. az 1. sz. tblzatot)

A biztonsgos tvolsgot (200 mm) meg kell ktszerezni, ha a gylkony anyag

ghetősge nem ismert.

A biztonsgos tvolsg min. 5 mm vastag hőszigetelő lap (azbesztlemez) alkalmazsakor

25 mm tvolsgban a gylkony anyagtl (levegőszigetels) a felre cskken (100 mm).

A vdőlemeznek vagy vdőfggnynek (a vdett trgyon) a kazn, s fstcső peremein tl

kell nylnia, minden oldalon legalbb 150 mm-el a kazn felső felletn legalbb 300 mm-el.

Vdőlemezzel vagy vdőfggnnyel kell elltni a gylkony anyagbl kszlt berendezsi

trgyakat is, amennyiben nem lehet betartani a biztonsgos tvolsgot pl. v mobil

berendezsekben, dlőkben, stb. – rszletesebben lsd a ČSN 061008 (cseh) szabvnyt).

A biztonsgos tvolsgot be kell tartani a berendezsi trgyak kazn kzelben val

elhelyezsekor is.

Ha a kazn gylkony műanyag padln ll, nem gylkony, hőszigetelő alttet kell

alkalmazni, melynek mrete a tzelő- s hamuajt oldaln legalbb 300 mm-el – a tbbi

oldalon az alapterleten legalbb 100 mm-el tlnylnia. Mint nem ghető, hőszigetelő altt

hasznlhat minden A ghetősgi fokozat anyag

Előzmény: lemle (4784)
lemle Creative Commons License 2011.08.15 0 0 4784

Üdv fórumtársaknak,

Nagy fába vágtam a fejszémet a fűtésrendszer korszerüsítéssel. Régi ház 30 cm tégla falakkal, és egy újonan hozzáépített házrész 36 cm porothem téglával. Mindkettőre +8 cm hőszigetelés került. A mennyezetre is tervezek tenni később 15 cm hőszigetelőt. Az ablakcserék is megvoltak.

 

A fűtés 30 kw vegyes és éti 25 gázkazán. A régi házrészben vegyestüzelésnél gravitációs a keringés, a gázkazán esetében (ez utólag lett már a fűtésrendszerhez hozzáépítve) szivattyús a keringetés, radal aluminum radiátorokkal. Az új házrészben fal és padlófűtés kombináltan.  A régi házrészben a radiátoros fűtésrendszert majd egyszer ki szeretnénk váltani fal és padlófűtéssel ha beválik.

Most nagyjából ott tartok mint a legtőbb házfelújításst végző, hogy a kazánok túlméretezettek a fűtési igényhez.
A pufferes topikot olvasva jutottam arra a döntésre, a támogatásotokkal próbálom megvalósítani az elképezléseimet :)

Beszereztem 2 db Magnet MT2WT 800 L puffer tartályt HMV modulokkal, illetve hőcserélőt a falfűtés vízköréhez.
A tartály méretei a helységbe való bejuttatás miatt esett erre a típusra.

A két puffert párhuzamosítani szeretném. A puffereken fűtésköri csatlakozók 1 sorban,
a hőmérő és a villamos fűtőtest csonkok a kör paláston 90 fokkal eltolva vannak szerelve.
A pufferek közös rétegződéséhez úgy gondoltam a hőmérő (4db 1/2 ") és villanyfűtés csonkokon (6/4") keresztül hollanderek alkalmazásával összekötném a tartályokat.
A tartályfal külső oldalán van még további 5 "érzékelő" rögzítési hely, ezek azonban nem érintkeznek közvetlenül az vízzel.
Kérdésem helyes elindulni ebbe az irányba? Milyen hőmérséklet eltéréssel lehet számolni ilyen esetben?

A puffert és a kazánokat egymástól minimálisan milyen biztonsági távolságra szükséges elhelyezni? Van erre vonatkozóan előírás?

joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 4783

jaaaaa

Ezt most találtam keresgetés közben

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=95392223&t=9147701

 

Jelenleg nincs ilyen "akció" ?? :-))

Még messze se lenne...:-)

Előzmény: Törölt nick (4781)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 4782

"de általában 40 fokon van. Ha nagyon nagyon lehűl az idő, akkor van, hogy felveszem 45 fokra"

Bakker nálunk a radiátorokba megy 44 fokos víz !  :-))   ÉS csak azok vannak.....

 

"30 kW, lemezkazán"

Azzal lesz vagy 6 óra felfűteni a 3000liter puffert. Ha megy a lákásfelé is meleg közben , akkor több is.....

 

Amúgy mekkora a ház hőigénye ?

Leghidegebb napokon csak gázból mennyi fogyott?

Úgy emlékeztem, hogy elég jó "hőszigeteltségű" a házad (most visszanéztem 38pth+10 kőgyapot), ezért gondoltam hogy az egyik tartály elég lenne a radiátorokhoz, a másik pedig a padlóhoz. (A radiátorkörből visszatérő melegebb víz, rétegződne a második pufiban, ami jó lett volna a padlófűtéshez)

De úgy nézem elég magas előremenőket használsz mindkettőnél .

Meg amúgy is , csak egy kósza ötlet volt.:-)))))

 

 

"Na én  meg egyszerűsíteni szeretnék :-) "

Úgy sem lenne egyszerűbb., ahogy korábban írtad ..:-))

"Így az egyik tartály "átkapcsolna" padlófűtés üzemmódba" amikor már nagyon visszahűlt a vize."

 

 

Amúgy biztos vegyekazánt szeretnél berakni (csak nagyobbat) a pufihoz?

Én most cserélek le egy vegyest (celsius pv27 ), mert hogy felfűtse az 1000literes puffert, 2-3-4 x kellett megrakni. Igaz ingyen puhafával is ment a kazán !

Felcsaphatsz fűtőnek teljes munkaidőben...:-))  30kw<>3000liter....

Lehet érdemes volna egy 35kw-os faelgázban gondolkodni.....

 

 

Előzmény: Törölt nick (4781)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.15 0 0 4781

Padlófűtésbe hány fokos vizet engedsz ?

 

Egy keverőszeleppel állítható, de általában 40 fokon van. Ha nagyon nagyon lehűl az idő, akkor van, hogy felveszem 45 fokra, de ez ritka.

 

Milyen, mekkora teljesítményű kazánt veszel ?

 

30 kW, lemezkazán.

 

Mi lenne ha:

-a 2 tartályt sorba kötnéd

Az első felső részébe menne a kazán előre, és onnan vennéd ki a radiátorköri előrét.

Az első alját összekötnéd a második tetejével.

Ahonnan kivehetnéd a padlófűtés előremenőt

 

A második tartály aljába kötnéd :

-a radiátorkör visszát

-a padlófűtés visszát

-és onnan menne a kazán visszatérő

 

Mondjuk kérdés mekkora a kazán, és hogy egy etapban feltudja-é fűteni a második tartály felét/tetejét annyira, hogy az a padlófűtésnek elég lenne.

 

Na én  meg egyszerűsíteni szeretnék :-) Kérdés ez miért is jobb :-) Ugyanis így a radiátoros körbe gyakorlatilag csak a tartályok felét tudnám használni szinte, ha jól gondolom....

 

Előzmény: joevagyok68 (4780)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!