Keresés

Részletes keresés

Bozsevác Creative Commons License 2005.02.24 0 0 807
Jövő héten megyek pöstre... hallgatnám. Meg ugye arra lakik Kicsivara is. 
Előzmény: zsifiwonder (805)
Bozsevác Creative Commons License 2005.02.24 0 0 806

Szijja

 

Szombat este 1 kis bowling?

 

Vasárnap meg motornézés, meg legalább te már meghallod az én gépemet nem gyári dobokkal.

 

Egyre vigyázz:sapka , sál, szánkó v.sítalp.(ez négy) . Nálunk az elmult két nap napi 20 cm hó esett.

Előzmény: Kicsivara (762)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.24 0 0 805

Hallgatás!

 

Ha valaki nagyon izgatott nálam budaörsön bármikor (elvileg) meghallgatható a V kettes remus által keltett hangja. Persze beszéljünk az időpontról.

 

Napos időt!

Előzmény: zsifiwonder (803)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.24 0 0 804

Szepy!

 

 Ha megnézed igazad van de azok az árak az uni (fekete piros stb) színekre vannak

A metál az 122,000,-

Csak azért tudom mert mi építjük az új euromotor üzletet és   a memóriám is k..va jó!!

 

Napos időt!

Előzmény: KTMSzepy (797)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.24 0 0 803

Hali!

 

Kipufogó ügyben!!

 

A Remus és a sebring (1 gyár) csak!!! olyet gyárt amiben van betét hogy 100 decibel alatt legyen a hang Átmegy vele a vizsgán határon és ezek kifejezetten típura vannak kitalálva Nem 1 fajta dob minden motorra. Nekem remus racing van még a régi (nincs benne furuja) de így is simán levizsgázott a mozaik u.-ban hátszél nélkül.

Egyébként számít a hang amióta van előbb észrevesz a gyalogos és autós is. Viszont nem indít be minden riasztót!!

Az ára kb egyforma a Remus 220,000 körül van a Sebring 210,000 de az euromotor importálja tehát nekünk -15% kb 180,000,-

Végre nem megy többet de alapról jobban húz (nem ráz ) Viszont a power benzinekkel 10-15-el több a vége. simával max 210-ig megy le az óra powerral 225-öt is mentem egyenes úton.

 

Napos időt!

Előzmény: KTMSzepy (801)
Jirzsij Creative Commons License 2005.02.24 0 0 802

Miért? Dob nélkül? Hmmm? Az elég nyitott, nem? És nem tettem föl tipus idegen, dehomologizált kályhacsövet sem. És biztonságos, mert Lacházán is meghallják :))))))

 

 

Jirzsij

Előzmény: KTMSzepy (801)
KTMSzepy Creative Commons License 2005.02.24 0 0 801

Még valami: ahogy haladunk befelé az egyre mélyebb sz... EU-ba, várható, hogy minden negatívumot fénysebességgel veszünk át. Ne lepődjetek meg, ha pár éven belül itt is csak E betűs (rosszabb esetben típushomologizált, pl. TÜV által engedélyezett) alkatrészek mehetnek a motorokra. Szóval így tessék a pénzt kipura költeni, vagy legalább a gyárit jól lezsírozva tessék elcsomagolni, hogy nem maradjatok dob nélkül ha hirtelen bevezetnék. :)

 

Szepy

Előzmény: VaraRider (800)
VaraRider Creative Commons License 2005.02.24 0 0 800

 

Gyerekek, ezt a kipufogó dolgot nagyon át kéne majd beszélnünk, úgy látom többünket izgat a dolog.......

 

a tipikus kérdések:

- komolyabb hang jó lenne

- teljesítmény nem annyira fontos

- jó lenne kivehető pipás, mert akkor nem kéne szerelgetni

- tapasztalat kéne, hogy határon, külföldön, v. itthon cseszegetnek-e, neadj' isten visszafordítanak-e

-  egyébként megjegyzem, hiába E- jeles, konkrétan arra a típusra kell homologizálva lennie

- és van olyan gyár, aki nem különbözteti meg az SD01-es-re és a 2003-as PGM-FI-sre valót...?!, na ezekkel nem tudom mit kezdjek, mert az SD01-re senki nem homologizálta.... 

 

 

Eddig Vipert hallottam, az álllllllat! Cseh klubtagognak rengeteg van fent,  de ugye az is nyitot....kérdés, hogy elviselik-e a rendőrök/határőrök

 

Na szóval kíváncsian várom már, hogy a guruláson meghallgathassak végre élőben 1-2 nem gyári dobot, és meghallgassam a tapasztalatokat....

 

 

 

KTMSzepy Creative Commons License 2005.02.24 0 0 799

Tudtommal az nem rendszer csak 2 végdob. Igazán akkor van értelme, ha nincs benne katalizátor (mármint ha értelem=kicsit nagyobb teljesítmény+nagyobb hang), egyébként nem sok haszna van. De az is nagyon motorfüggő, hogy melyiken mennyit folyt a  végdob, mert ha keveset, akkor a cseréje maximum optikai tuning.

 

A Finster csövek minőségéről nem vagyok meggyőződve, de ami a nagyobb baj, hogy a teljesítményükről sem. Ha olyan egyszerű lenne dobot készíteni, hogy egy fémmunkás hajtogat egyet, akkor nem lennének a komoly verseny és sportrendszerek sok 100e-ek. Nagyon kevés olyan dob van, ami fékpadon is bizonyít a gyárihoz képest, és ezek bizony minimum 200e körül vannak/pár. Ráadásul ezek sem számítanak túl sokat a teljesítményben. Örülhetsz, ha nem lesz rosszabb túl sok helyen. Kíváncsi leszek a beméretésre. Látatlanban pár paci +-t mondok a felső tartományban és nem kevés csökkenést alul és középen. Ez egy túraendúrónál nem túl hasznos változás. Előtte és utána is beméreted?

 

A hangra felesleges egy V2-nél biztonsági szempontból apellálni. Nagyobb sebességnél úgyis túl gyorsan éred utol a közlekedőket, mire meghallanák már el is mentél mellettük. Alacsony tempónál és a sorok között gurulva pedig a mély dobogást úgyis meghallják. Bár igaz, nem tudom milyen a Vara gyári hangja, nekem már viszonylag kevés megtett km után is meghallották a dugóban, pedig nem húzom neki feleslegesen.

 

Az más kérdés, hogy milyen gyönyörű egy mélyen dübörgő és nem csattogó/durrogó V2 hang... :)))

De a biztonságra kár fogni, azon nem segít. :(

 

Szepy

Előzmény: zsifiwonder (788)
VaraRider Creative Commons License 2005.02.24 0 0 798

 

"mit gondoltok, nem lenne érdemes a saját eddigi varás túrabeszámolóinkat feldobni a Klub oldalára, a túraleírások szexcióba? Én szívesen olvasnám."

 

Hát erről beszéltünk, hogy aki tud, küldi a túraleírásokat.....!!!

 

A weboldal epekedve várja, hogy végre az a szekció is feltöltésre kerüljön.... :-))))

 

 

 

Előzmény: GADA (795)
KTMSzepy Creative Commons License 2005.02.24 0 0 797

Kicsit pontosítok:

Concept itthon 97e.

C2 itthon 116e.

 

A metálfényezésűek kb. 6e-el drágábbak

 

Kiállításon várható 10% kedvezmény.

 

C2 nagyon rulez.

 

Szepy

Előzmény: zsifiwonder (757)
GADA Creative Commons License 2005.02.24 0 0 796

Feca mindig csak dolgozik, meg frissít: Újabb tagok a Klub oldalon, üdv nekik!:)))

 

30-an vagyunk :-O

GADA Creative Commons License 2005.02.24 0 0 795

Najóreggelt!

Látom, aki éjjel legény, az nappal alszik ;)

Unalmamban az este ismét feltévedtem Bogdan (a VIM egyik szervezője) oldalára. Azt érdemes megnézni! Igazi szívmelengetős Varaderós feeling, Marokkótól Norvégiáig. ( http://www.bcsopot.com.pl/hobby.html#VIADERKO )

 

Apropó, mit gondoltok, nem lenne érdemes a saját eddigi varás túrabeszámolóinkat feldobni a Klub oldalára, a túraleírások szexcióba? Én szívesen olvasnám.

Részemről csak Vara előttiek vannak, de ha  érdekes, megosztom.

Varapapa, mintha a Ti északi utatokat láttam is volna valahol.

 

Gada

 

SilverVara Creative Commons License 2005.02.24 0 0 794

Köszi!

 

Ezekkel a paraméterekkel szerintem nekem is elég lenne...

A talin majd megnézem a Remusodat.

 

Lekoccolok

 

Jó éjszakát!

Előzmény: zsifiwonder (792)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.24 0 0 793

még nem indulnak be ariasztók tőle

valamint alapról 3000 helyett már 1800-2000 fordulatnál rázkodámentesen lehet gyorsítani

Előzmény: SilverVara (791)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.24 0 0 792

A remus vagy sebring E normás csak dobok nagyon szép nem túl nagy inkább mély hang és kb 2-3 le pluszt jelent

ezek kb 200,000 pénzbe fájnak

2 hónapos mastek dobot már láttam szétesni

Előzmény: SilverVara (791)
SilverVara Creative Commons License 2005.02.24 0 0 791

Az az igazság, hogy Varára konkrét tapasztalatot még senkitől sem hallottam.

 

Kiváncsi lennék kinek mit jelentett egy új rendszer (LE/hang?)

 

A gyári hangnál mindenképp egy kicsit erősebbet szeretnék (nem a szomszédok jobb közérzete végett :)), inkább a biztonságosabb közlekedés miatt).

 

Persze jó lenne egy kis LE többlet is...

Előzmény: zsifiwonder (788)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.24 0 0 790
Remus racing csak dob  5 év garanciával És szinte gyári a formátuma külsőre Ja és azzal vizsgáztattam 1 hete!!!
Előzmény: SilverVara (789)
SilverVara Creative Commons License 2005.02.24 0 0 789

Finster rendszer lenne, Kecskeméten teljesítményt mérnének rajta...

Neked mi van fent?

Előzmény: zsifiwonder (787)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.24 0 0 788
igaz hogy egy kész gyári (remus sebring 2 kiló)
Előzmény: SilverVara (786)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.24 0 0 787
vigyázz mert ha elcseszik akkor szarabb lesz a teljesítmény csak nagy hangja van
Előzmény: SilverVara (786)
SilverVara Creative Commons License 2005.02.24 0 0 786
Most még igen, de lassan készül rá az új rendszer...
Előzmény: zsifiwonder (785)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.24 0 0 785
mivel nyomatod gyári síppal?
Előzmény: SilverVara (784)
SilverVara Creative Commons License 2005.02.24 0 0 784

Szia Madi!

 

Én (185 cm vagyok) Schubert C2-t használok, 140-160-nál símán lehet benne telefonálni vagy akár zenét hallgatni, (mondjuk egy jó kis V2-es muzsikát:))))) nincs szélzaj, gyári plexinél.

 

Szerintem egy jó sisak aranyat ér (arany árban is adják, dehát a biztonságot és komfortot mindenhol megkell fizetni!)

 

Srácok mikor jövünk össze egy jó kis V2-es kórustalira....

 

Üdv és Napos időt!

 

...Legyen már legalább csak 10 fok....

zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.24 0 0 783
Ha meg plusz cucc kell rá (kofferek, bukócső, tankbő+táska, túraplexi stb ) akkor az euromotornál már van 15% kedvezményünk minden varadero klubtagnak varadero cuccukra, ruhára, sisakra,
Előzmény: Kékvarangy (781)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.24 0 0 782

Ha részletre veszed akkor csak újban gondolkodj egy 2001-2002-es 2000000 körül van plusz átírás és akkor már inkább még1 évig fizees részletet!

De te döntsd el!

Előzmény: Kékvarangy (781)
Kékvarangy Creative Commons License 2005.02.24 0 0 781

Aha... akkor már csak pár helyet nézek meg... (1-2 ismerős stb.)

Köszönöm a segítséget!!

Előzmény: zsifiwonder (780)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.23 0 0 780

csak azért tudom ilyen jól mert 2 hete én is körbekértem ajánlatokat új vasra gondoltam lecserélem és ott volt a tuti.

Aztán mégse. majd jövőre

Előzmény: Kékvarangy (778)
zsifiwonder Creative Commons License 2005.02.23 0 0 779

csak a használt hitel 10% -al drágább plusz több a befizetni való

és azok se érted vannak! Sajnos...

Előzmény: Kékvarangy (776)
Kékvarangy Creative Commons License 2005.02.23 0 0 778
Akkor ez így összegezve tényleg tök jó....... Mármint a Maxxpower...
Előzmény: zsifiwonder (775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!