Keresés

Részletes keresés

pz07 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 404
A málnaszederről mit tudtok? Gyökérsarjat hoz, mint a málna, vagy fejbujtással szaporítható, mint a szeder? Tavaly vettem két tövet Fertődön. Eddig csak tősarjakat hozott, de ha bejön a gyümölcse, akkor nem lesz elég, venni meg nem akarok többet. Inkább magam szaporítanám.
Béla1007 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 403

Atifoci!!

OK!! Akkor majd az ősszel a szavadon foglak málna ügyben !!

Elöre is köszi!! A fiam imádja szedegetni a gyümölcsöket már most kijár a kertba kutatva epret, málnát :)))

Üdv

Béla

Béla1007 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 402

szia groowe !!

ment neked egy levélke!!

Üdv

Béla

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.07 0 0 401
A sárga sok sarjat hoz abból Ok,a fekete necces,mert az elég gyengén sarjadzik és már több helyre ígértem,az őszig majd meglátjuk./Pár éve mindegyikből csak 1-1 tövet hozattam-elég drága lett volna többet hozatni-és ennek a két "anyatőnek" a szaporulatával tudok gazdálkodni.
Előzmény: Béla1007 (399)
groowe Creative Commons License 2009.05.06 0 0 400
Béla ha pesti vagy akkor adok neked sárgát,úgy néz ki hogy van most 3 sarjam,ebből kettőt már eligértem apósomnak,a maradék 1et odaadom,ha kell.ez gold fajta,2szertermő,majdnem akkora a termése mint a nagyrédeinek vagy a malling-nak,és ízre finom,nem sokkal marad le mögötte.jó móka még október elején is ebből szemezgetni amíg a fagyok miatt tönkre nem megy.
Előzmény: Béla1007 (399)
Béla1007 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 399

Szia atifoci!!

Ha van lehetőséged kérhetek sárga és fekete málna tövet??

Ami nekem van:

Ismeretlen faj a mama kertjéből -terem folyton szerintem blissy lehet.

Hivatalos autumn bliss-blissy

fertődi zamatos

Malling Exploit

 

Köszi

Béla

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.06 0 0 398
Így igaz,/bár a sarjak mennyisége még függ a fajtától is/de ezzel az idei terméssel lehet,hogy a jövőt fogod vissza.Hát a vizet azt ne sajnáld tőle...
Előzmény: Flanell (397)
Flanell Creative Commons License 2009.05.06 0 0 397
Hát ez az, idén teremnek (bár kevesebbet és kisebbet, mint normál körülmények közt), jövőre viszont csak az a pár gyökérhajtás fog teremni.
Ha már nem vágod ki most, akkor letermés után azonnal vágd, ne várd meg, hogy maguktól pusztuljanak el, és öntözd erősen, hátha még lesznek legalább méteres hajtások.
Előzmény: Revontulet22 (395)
Revontulet22 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 396
Csak a képek maradtak le... :P
Revontulet22 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 395
Csináltam képeket, itt láthatók a tövek. Igen, kb. 1,5 méteresen ültettem őket, és így eredtek meg, és hoztak sok bimbót... Gyökérhajtás viszont csak 1-2 van, de csak pár levelük van. Úgyhogy nagyon bízom benne, hogy idén már szüretelhetek ezekről a tövekről! :D
Az utolsó képen látszik az az egy "csupasz" vessző, ami nem eredt meg, ilyen volt mind mikor egy hónapja ültettem őket...
Előzmény: Törölt nick (394)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.29 0 0 394
A málna nem több éves növény.Amit az idén hajt új sarjat, azon fog teremni jövőre,jövő ősszel/vagy inkább letermés után/ ki kell vágni,mert meghal.A kétszer v. folyton termőknél annyi a különbség,hogy amit az idén tavasszal hajt,azon már a nyár végén -ősszel terem.
Nekem az a meglepő /persze ha így volt/ hogy teljes növényeket ültettél.A faiskolákban,de egyébként se jellemző .Max 50 cm-es vesszővel ültetik és az új sarjak megjelenésekor azt is kimetszik,hogy a teljes energiát az új sarjak fejlődésére fordítsa.Persze ettől még lehet szerencséd,csak biztosíts neki sok vizet.
Előzmény: Törölt nick (393)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.29 0 0 393
Lehet,hogy hülye kérdés,de te 1,5 m magas málnatöveket ültettél és azok eredtek meg ?
Előzmény: Revontulet22 (391)
t Creative Commons License 2009.04.29 0 0 392

Még mindig, bármennyit, bármi áron ;-) sürgősen, bárhonnan....

 

 

Autumn Bliss-t keresek megvételre, több tövet, akár postai úton is érdekel.

Ajánlatokat ide a fórumba kérek.

 

Revontulet22 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 391
Hát még gyökérsarjak nincsenek... De ezek a tövek kb 1,5 méter magasak, és tele vannak hajtásokkal meg bimbókkal, szóval sajnálnám őket kivágni, meg szerintem a méretükből ítélve nem az első, de nem is a második tavaszuk a mostani... Úgyhogy úgy tervezem, csak akkor metszem ki őket, ha már "elfáradtak" és csak azután kapnak esélyt az új sarjak, ha jönnek... :)
Előzmény: Törölt nick (390)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 390
Nem akarom az örömödet rontani,de új ültetésnél ha megjelennek az első gyökérsarjak a régi vesszőt ki szokás tőből metszeni,hogy a sarjaktól ne vegye el az energiát.
Előzmény: Revontulet22 (389)
Revontulet22 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 389
Nagy örömöm van. Szinte pont egy hónapja ültettem el a piros málna töveimet, és nagyon szépek, egészségesek, és sok-sok bimbó van rajtuk! :D Már alig várom, hogy megkóstolhassam... A 16 tőből 15 szépen megeredt, de azt az egyet is meghagytam, ami nem, hátha a gyökeréből még nőnek új sarjak...Sikerült szereznem folyton termő sárga málnát is, 6 tövet, azokat a postai küldés kicsit megviselte, de most reggel lementem hozzájuk, leszedtem az elszáradt leveleket, és már jó bőrben vannak, ráadásul egyiken másikon már ott vannak a bimbók is! :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.20 0 0 388
Köszi,ez már úgyis csak ősszel lesz aktuális,de akkor majd visszatérünk rá.A tavaszi szerzeményem 10 tő Tulameen fajta,erre is fájt már régóta a fogam.
Előzmény: pz07 (387)
pz07 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 387
Közel? 40 km-re, de minden nap arra járok munkába. Megbeszélhetjük, csak szólj rám időben.
Előzmény: Törölt nick (386)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.20 0 0 386
Nekem az van sárgából,sztem nagyon finom,bár kicsit lehetne bőtermőbb...persze még csak pár tő van,de sok sarjat hoz,úgyhogy 1-2 év múlva már lesz agy sorom belőle.Közel laksz Fertődhöz,mert esetleg ősszel egyezkedhetnénk pár tő újfajta fertődi málna beszerzéséről : Vénusz,Zenit,Kármin.
Előzmény: pz07 (385)
pz07 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 385
Kösz, akkor inkább kihagyom. Ha már málna, akkor legyen az íze is az. Sárgát meg most vettem a Fertődi Kutatóban. Korábban volt anyáméknál is vaalmi apró gyümölcsű sárga, de az íze szuper volt, édes és aromás. Remélem, a Fertődi aranyfürtű is  lesz olyan jó, csak nagyobb.
Előzmény: Törölt nick (383)
groowe Creative Commons License 2009.04.14 0 0 384
én is vadászok fekete málnára lassan 1 éve,de sajnos sehol nem kapok...
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 383
A pozitívum : fejdugványozással is szaporítható,amúgy nem túl sok sarjat hoz.Ezen kívül ?... a gyümi nem túl nagy,kemény,jellegzetes málnaíz nélkül,csak édes.Szóval nem nagy szám,de kuriózumnak megteszi /az amiknak biztos jó,hát csak egyék.../.Egy-egy bokor elmegy,de nagyobb mennyiségben nem lenne érdemes vele foglalkozni.Persze ez csak egy vélemény.

Ui:ha finom málnát akarsz van a pirosak között több is ill.a Fertődi aranyfürt n. sárga az pl nagyon finom./...és ráadásul magyar !/
Előzmény: pz07 (382)
pz07 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 382

Atifoci!

Csak egy kérdés: mit tud ez a fekete málna? Már több helyen összefutottam vele, de azon kívül, hogy málnát terem és fekete nem tudok többet róla. Oszd meg velünk a tapasztalataidat, légyszi!

Kösz

Előzmény: Törölt nick (368)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 381
Nem tudom kostóltad-e ,de sztem sokkal jobb ízű fajták is vannak,max az a jó benne,hogy folytontermő/bár ez is csak féligazság,mert meleg őszön hamar lemegy a másodtermés is/
Előzmény: t (379)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 380
Hú...hát ez nem ilyen egyszerű.A kérdéses faiskola a Palestis faiskola /van honlapja/,de ők nagybani faiskola,csomagban nemcsak hogy nem küldenek,de nekem ősszel még a levelemre se válaszoltak...aztán elkezdtem fórumozni és itt futottam össze egy másik segítőkész faiskolással.Ő ismeri az említett faiskola tulaját ,ő vette meg nekem amit lehetett és elküldte csomagban.Szóval nem egyszerű...
Előzmény: Revontulet22 (378)
t Creative Commons License 2009.04.09 0 0 379

Autumn Bliss-t keresek megvételre, több tövet, akár postai úton is érdekel.

Ajánlatokat ide a fórumba kérek.

 

Revontulet22 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 378
Meg tudnád írni, hogy a barackos fórumozó melyik faiskolát ajánlotta neked? Vagy online nem lehet tőlük rendelni, csak újságból? Köszi
Előzmény: Törölt nick (377)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.05 0 0 377
A málna bírja a postai szállítást,az ár meg relatív...elég egyet megvenni és néhány év alatt rendesen elszaporodik.Szívesen küldenék én is,de nekem is csak egynek a szaporulata van és erre az évre már elég sokat elígértem belőle.Ha mégis lesz ősszel majd visszatérünk rá jó ? Egyébként tegnap ültettem el a csütörtökön kapott Tulameen töveimet,ezt is postán kaptam,nagyonn korrekt csomagolásban.Ez piros,de nagyon nagy bogyójú és már régóta fájt rá a fogam.Egy az őszibarackos topicban író faiskolás segített hozzá/+ néhány gyümölcsfa újdonsághoz/
Előzmény: Revontulet22 (376)
Revontulet22 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 376
Néztem neten is, csak egyrészt elég drágán láttam,másrészt jobb szeretem ha nem kell postára adni. Málna, ribizke, josta volt, gondoltam hátha lesz sárga málna is...
Előzmény: Törölt nick (375)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.05 0 0 375
Hát ...javaslom málnatövet ne a barkácsboltokban keress,lehet,hogy ott is van,de inkább növényes helyeken próbálkozz.Én pár éve a ...hát vagy a Starkl v. a Sieberztől rendeltem.Fertődi aranyfürt,tényleg nagyon finom,de teremhetne többet is és a vesszők erőssége is lehetne jobb.
Előzmény: Revontulet22 (374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!