Keresés

Részletes keresés

öreg479 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 10052

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ.Utánanézünk,mi a lehetősége,mert egy nagyon rendes család.

Előzmény: Törölt nick (10051)
öreg479 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 10049

Kösz.a választ.Természetesen nem a munkaadóra gondoltak,ők korrektek voltak,mindenben segítenek a családnak.A temetés költségeit is ők állják.Az elhunyt 38 évig dolgozott a cégnél.A kérdésem az özvegy kaphat valamilyen ideiglenes szociális,nyugdíjszerű ellátást a az államtól a férje után?

 

Előzmény: Törölt nick (10047)
bendeguz1976 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 10048

Büntetőeljárás van folyamatban ellenem, akár évekig is elhúzodhat a nyomozás. Mivel még nem született jogerős bírói itélet, sőt még vádemelésre sem alkalmas az ügy, büntetlen előéletűnek számítok? Kaphatok erkölcsi bizonyítványt? SOS!!!

öreg479 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 10045

Senki nem tud segíteni?

Előzmény: öreg479 (10037)
twiaj Creative Commons License 2011.11.17 0 0 10044

Hát igen, a kamat mértéke az már más kérdés, az elképzelhető, hogy megüti a fájdalomküszöböt... :/

Előzmény: bindera (10043)
bindera Creative Commons License 2011.11.17 0 0 10043

Na de ez már büntető kamat.Fél évre a be nem fizetett összeg fele.

Előzmény: twiaj (10041)
bindera Creative Commons License 2011.11.17 0 0 10042

Környezet terhelési djjat nem fizettem meg.

ezért kaptam késedelmi kamatot és bírságot is.

Előzmény: dr_ius (10039)
twiaj Creative Commons License 2011.11.16 0 0 10041

Nem.

A késedelmi kamat az a pénz használatának az ellenértéke. A z ő pénzüket használod mióta nem fizetted be, ezért kell fizetned.

A bírság pedig egyfajta (általában tételesen vagy százalékosan meghatározott) büntetés, mert nem mutatsz jogkövető magatartást.

Előzmény: bindera (10038)
_lala_ Creative Commons License 2011.11.16 0 0 10040

Lehet egy kicsit értetlen vagyok, de ez nekem nem tiszta, mert ha azt mondom 150 ft és benne van az áfa, az 20% esetén 30 ft. Na ezt aki megfejti :)

 

 

A személyes véleményem az, hogy aki ennyire nem látja át az adórendszer működését, annak nem biztos, hogy vállalkozónak (pláne nem kereskedőnek) kéne mennie.

Vannak még más, nagyon szép szakmák, ahova nem szükséges sem a matek, sem a logika...

Előzmény: gabessz84 (10036)
dr_ius Creative Commons License 2011.11.16 0 0 10039

Attól függ miről van szó, így nem érthető.

Előzmény: bindera (10038)
bindera Creative Commons License 2011.11.16 0 0 10038

Üdv!

 

Az önkormányzat késedelmi kamatot kér, mert egy jogos követelésüket nem fizettem be.

Ezen felül még birságot is a nyakamba vertek. Nem kétszer büntetnek ugyan azért?

A késedelmi kamat és a bírság összege annyi mint a követelés.

öreg479 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 10037

Előző kérésemhez,a kártérítés megoldódott,a munkaadó és a temetkezési vállalat állja a rendbehozás költségeit.Nagyon rendesek,köszönjük nekik.A kérdés: a feleség kaphat e valamilyen ellátást az államtól?A másik kérdés:a közös ingatlan után milyen örökösödési illeték és költségek vannak,egy felnőtt gyermekük van.üdv.Sándor

Előzmény: öreg479 (10030)
gabessz84 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 10036

Hát ez nem jó hír. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ami áfát vámoláskor kell befizetni az visszaigényelhető, bár nem tűnik logikusnak. Ezek szerint, ha 100 ft-ért behozok valamit, akkor azért vámmal és áfával együtt mondjuk fizetek 130 ft-ot, ráteszek 20 ft hasznot, de ebből is lejön az áfa tehát marad 16 ft hasznom. Jól lehúzzák az embert. Viszont ez estben nem értem, hogy határozzák meg azt az összeget, amit a termékre írnak, hogy ár+áfa, mert, ha azt írom a termékre 146 ft+áfa, akkor az félreérthető, mert a magyar áfa csak a 20 ft haszonból jön, ami 4 ft, azt az áfát nem írhatom, ami a vámoláskor jön rá. Lehet egy kicsit értetlen vagyok, de ez nekem nem tiszta, mert ha azt mondom 150 ft és benne van az áfa, az 20% esetén 30 ft. Na ezt aki megfejti :)

Napsugár0 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 10034

Szervusztok !

 

Nem tudom, jó helyne kérdezem-e.

Az Édesanyám vásárolt az Euronics-ben egy Whirlpool mosógépet.

Kiszállították, beüzemelték (3e Ft, szla nélkül), aztán az első mosásnál kiderült, hogy tépi szét a ruhákat.

megnéztem,a  dob belső oldala sorjás, de annyira, hogy elvágja az ember kezét.

 

Ilyenkor lehet cserét kérni ?

Illetve a tönkretett ruhákért kártérítést ?

A beüzemelési költséget újra ki kell fizetni ?

 

Köszönöm.

gabessz84 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 10031

Sziasztok!

 

Ha kereskedelmi céllal hozok be egy terméket az USA-ból, akkor azt vám és áfa terheli. Teszem azt 100 ft-ért behozok x terméket. Vámmal és áfával együtt mondjuk 130 ft-ba kerül. Ezt a 30 ft-ot én visszaigényelhetem? Amennyiben az országban értékesítem, akkor a magyar áfát is be kell fizetnem. például 150 ft-ért eladom, akkor 30 ft az áfa, tehát 20ft a hasznom. Vagy hallottam valami olyasmiről, hogy a 100 ft-os terméken már rajta van az amerikai áfa és van olyan lehetőség, hogy a beszállító nem teszi rá ezt az áfát, mert az én országomban kerül értékesítésre és majd én befizetem itt magyarországon vagy ez hülyeség? A kérdés egyszerűbben az lenne, hogyan tudok egy USA-ból behozott terméket minél kisebb költséggel magyarországon forgalomba hozni? :)

öreg479 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 10030

Üdv.mindenkinek.Rokonom 58éves férfi,alkalmazottként munkagépet vezetve infarktusban meghalt.A gép temetőben landolt és kár is keletkezett.Kérdésem terhel e valakit kártérítési kötelezettség?

A feleség 50 éves,minimál bért keres,jár e neki valamilyen ellátás férje után?A fenti témában kérnék segítséget.Előre is köszönöm. Sándor

Nocturne-x Creative Commons License 2011.11.11 0 0 10029

"Pár hónapja pénzt akartam felvenni egy otp automatából. Az automata nem adta ki a pénzt."

 

Ez technikailag kizárt. Mármint az, hogy az automata úgy csökkenti az egyenlegedet, hogy nem ad ki semmilyen bankjegyet. Egyenleget az ATM csak a cimlet(ek) kiszortolása után csökkent. 

Amennyiben igazat irsz, az csak úgy történhetett meg, hogy valaki eltömedékelte az ATM  pénzkiadó nyilását.  Ebben az esetben a banké a felelősség, hiszen neki kell garantálnia a pénzfelvétel zavartalanságát. Ha utóbbi mégis csorbul az a bank sara.

 

Amit Dr Ius ir az is úgy van. A biróság átteheti a bizonyitás terhét a bankra. De ha ezt nem is teszi meg, arra kötelezheti a bankot, hogy az ügylettel kapcsolatos könyvelést, ATM logot, egyéb adatot a biróságnak beszolgáltassa.

A te esetedben én nem (csak) ezt kérném a banktól, hanem azt (is), hogy az ominózus ATM vonatkozásában a pénzfelvételi kisérleted időpontja körül (valószinűsithetően röviddel utána) tett-e a bank feljelentést az ATM manipulálásával kapcsolatban.

 

 

Előzmény: kalap_ur (10023)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.11 0 0 10028

gyakorlati kérdés: a számlakiivonaton mi látszik?

Előzmény: kalap_ur (10023)
dr_ius Creative Commons License 2011.11.10 0 0 10027

Keresd meg a Pénzügyi Békéltető Testületet, azon sokat nem vesztesz, mert ingyenes.

A banktól meg azt kérdezném meg, hogy mi bizonyítja, hogy a tranzakció sikeres volt (pl. könyvelési tételek).

Ettől függően lehet pereskedni, ha 1 milliót nem haladja meg akkor fizetési meghjagyással kell indítani, közjegyzőnél. Aztán a bíróság maj kioktat, hogy mit kell bizonyítanod, ha az bank ellentmond a fizetési meghagyásnak.

Előzmény: kalap_ur (10023)
dr_ius Creative Commons License 2011.11.10 0 0 10026

Negatív tényt álltalában nem lehet bizonyítani, ilyenkor a bíróság a bizonyítási terhet megfordítja, de persze itt pl. ha van tanú elviekben bizonyítható, de ktség kívül nehéz kérdés a bizonyítási kötelezettség telepítése, de nem felperes-alperes függő. Akár mindkét felet terhelheti bizonyítási kötelezettség egy-egy tényelem vonatkozásában.

Előzmény: twiaj (10025)
twiaj Creative Commons License 2011.11.10 0 0 10025

Először ezt gondold végig: ha keresettel fordulsz a bírósághoz, amelyben kérsz valamit, a bizonyítási teher rajtad áll: neked kell bizonyítanod, hogy NEM adta ki a pénzt az automata. Tudod bizonyítani? ;)

Előzmény: kalap_ur (10023)
kalap_ur Creative Commons License 2011.11.10 0 0 10024

Senki? :(

Előzmény: kalap_ur (10023)
kalap_ur Creative Commons License 2011.11.10 0 0 10023

Sziasztok!

 

Pár hónapja pénzt akartam felvenni egy otp automatából. Az automata nem adta ki a pénzt. Rögtön tettem bejelentést az OTP-nél. Ők azt mondták, kiadta, a PSZÁF-hez kell fordulnom. A PSZÁF kivárva a 3 hónapos határidőt, azt mondta, ez nem az ő hatáskörük. Soha semmilyen kapcsolatom nem volt még bírósággal. Mit kell tennem, ha fel akarom jelenteni őket? Ügyvédet kell fogadnom, vagy valahova levelet írni? Kb mennyibe kerül egy ilyen bírósági ügy? Előre is köszönöm a választ!

dr_ius Creative Commons License 2011.11.08 0 0 10022

14. § (1) Korlátozottan cselekvőképes az a nagykorú, akit a bíróság ilyen hatállyal gondnokság alá helyezett.

(2) A gondnokság alá helyezést a nagykorú személy házastársa, bejegyzett élettársa, egyeneságbeli rokona, testvére, a gyámhatóság és az ügyész kérheti.

(3) Ha a gondnokság alá helyezés szükségességéről a gyámhatóság tudomást szerez, a gondnokság alá helyezési eljárást meg kell indítania, ha ezt a (2) bekezdésben meghatározott közeli hozzátartozó a gyámhatóságnak a perindítás szükségességéről való tájékoztatását követő 60 napon belül nem teszi meg.

(4) Cselekvőképességet korlátozó gondnokság alá a bíróság azt a nagykorú személyt helyezi, akinek az ügyei viteléhez szükséges belátási képessége a pszichés állapota, szellemi fogyatkozása vagy szenvedélybetegsége miatt - általános jelleggel, illetve egyes ügycsoportok vonatkozásában - tartósan vagy időszakonként visszatérően nagymértékben csökkent.

(5) Ha a belátási képesség korlátozottsága csak részleges, a gondnokolt minden olyan ügyben önállóan érvényes jognyilatkozatot tehet, amely ügycsoport tekintetében a bíróság a cselekvőképességet korlátozó ítéletben a gondnokolt cselekvőképességét nem korlátozza.

 

 

Ennek eldöntése nem teljesen jogi, hanem orvosszakértői kérdés, amit perben lehet eldönteni. Vagy a kezelő pszichiáter orvostól kell egy vélemény, amely alapján a gyámhatóság pert tud indítani.

Ettől még az illető gyanakvása nem fog megoldódni ha gondokság alatt áll, hiszen nem lesz nála a pénzének egy része. A gondoknak meg majd el kell számolnia a pénzzel, de az illetőnek ezt azért ellen kell jegyeznie, igaz a gyámhatóság hagyja jóvá az számadást.

Előzmény: Törölt nick (10021)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.08 0 0 10021

Üdv. Kérdésem mikor lehet gyámság alá vonni valakit?

Anyám 86 éves és a szíve, a vesjée miatt kezelést kap, de ha azt panaszolom a dokinak, hogy nem ismeri meg a családtagjait gyakran, összevissza keveri a dolgokat, elfelejti bezárni az ajtót ha elmegy, stb, akkor azt mondja hogy a korral jár.

De az a baj hogy a máninája a pénz, állandóan számolgatja megkapott kis nyugdíját, rakosgatja a pénztárca ilyen olyan rekeszeibe, és mindig magánál tartja a bukszát.

Mivel ebédet hétkönap szociálisan kap, hétvégén ellátom, a rezsit a tata fizeti ezért képes 1 kicsit megtakarítani is. És mindig minden pénze nála van.

Aztán ha elhagyja , szétszórja  akkor jön a vádaskodás, hogy mi a csládtagjai elloptuk.

Rettenetesen nehéz nekem is, de főleg a párjának ez a vádaskodás.

 

Van jogi remény?

ISIS/002 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 10020

Köszönöm a választ.

Sajnos tudom, hogy honnan fúj a szél és miért akarják ezt így.

A lapostetős  rész esetében, ahol csak a lakáson keresztűl lehet megközelíteni a lapostetőt és ami egy ,a lakáshoz tartozó terasz, a társasház megtagadta egy új lakó azon kérését, hogy a ház költségére javítsák meg a szigetelést, mert beázik a lakása.

Csak 1 ilyen teraszra -  amiből összesen 6 van - 2,5 m HUF volt az árajánlat. Most mindent megpróbálnak, hogy amit csak lehet kihúzzanak a közös részek alól és kvázi magánnak titulálják.

Mivel az alapító okirat nem rendezi  az ilyen jellegű "részekre" a tulajdonjogot ( jól össze lett csapva az elején ) most próbálkoznak más módon a lakók nyakába varrni minden költséget.

Sajnos a ház építője, a projectcégét csődbe vitte, így sem garanciát sem szavatosságot nem lehetett érvényesíteni vele szemben, viszont nagyon komoly szigetelési problémák vannak, amik felszámolása meghaladja a ház teherbíró képességét.

Ettől azonban még nem lehet törvénybe ütköző dolgokat csinálni.

Előzmény: _lala_ (10012)
Szorgos Creative Commons License 2011.11.06 0 0 10019

A pasi úgy került a női részlegbe, hogy egy helyiségben van 2 fülke az egyik a női a másik ffi. Mivel a ffi. foglalt volt így bement a nőibe. Na ezen is kiakadtam rendesen, mert végre szét lett választva erre mi haszna.(?)

Kérdeztem a kollegát, hogy sose látott még krimit? A bűnjelet nem szokás megsemmisíteni, ha nem húzta volna le akkor ki lehetett volna deríteni, hogy kié a csikk. Természetesen nem DNS vizsgálatra gondolok, főleg nem egy klotyóban elázott csikkről, hanem a márkajelzésre.

A főnökön is csodálkoztam, hogy csak így bemondás alapján büntet 8 embert.

Most persze meg lesz a jó hangulat, hogy mindenki a másikra gondol.

Én viszont nem írtam alá és hétfőn megkapja a pasi tőlem a magét ezért, hogy több embert egymásnak ugrasztott.

Külön papírokat nem kaptunk, csak egy pár soros fenyítést kellett aláírni. Aki sietett haza az aláírta én azt írtam a nevem helyére, hogy "nem ismerem el".

A munkahely egyébként jó és talán túl laza is. 

twiaj Creative Commons License 2011.11.06 0 0 10018

Az még mondjuk elmegy, hiszen ha egy "írásbeli figyelmeztetés"-ről beszélünk, akkor az annak átvételével (tudomásulvételével) hatályosul, melyet a munkavállaló az aláírásával igazol. Kivéve, ha megtagadja az átvételt, mert megteheti... :P

Előzmény: Törölt nick (10017)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.06 0 0 10017

az "aláírni"-ról nem is beszélve....

Előzmény: twiaj (10016)
twiaj Creative Commons License 2011.11.06 0 0 10016

Nemhogy a kollektív, hanem a "fegyelmi" intézménye is, ami a jelenleg hatályos munka törvénykönyvében nem szerepel, annak hatálybalépése, tehát 1992. július 1. óta... :-o

Csak közalkalmazottak és köztisztviselők esetében beszélhetünk fegyelmiről. A normál munkáltatók elfelejthetnék ezt a szót, így cirka 20 év után...

Előzmény: RontóPál (10014)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!