Keresés

Részletes keresés

evanet Creative Commons License 2007.03.10 0 0 79

sziasztok

Kedves Kaoka és Tallina köszönöm a dicséretet és a kedves üdvözlést amit kaptam.mindennap benézek hozzátok hisz annyi szépséget alkottok és sok hasznos tanácsokat adtok.

Nekem is van egy varrógépem igaz nagyon régi, de egyre nagyobb kedvet kapok rá hogy elővegyem és én is varrjak vele. 

Kaoka Creative Commons License 2007.03.10 0 0 78

tallina!

Nagyon aranyosakat raktál fel. Ezek a te munkáid?

Ezeket a babákat ismerem már, de most a leírása kellene. Gondolom, ha tudnád hol van, akkor felraknád.

Előzmény: tallina (74)
Kaoka Creative Commons License 2007.03.10 0 0 77

banyalinda!

Üdvözöllek a babavarró topikon. Nagyon jól tetted, hogy csatlakoztál hozzánk. Biztos vannak jó ötleteid főleg, ha ezzel foglalkozol. Nekem is az a bánatom, hogy nincs digi gépem és nem tudok munkát feltenni. De azért majd valahogy megoldom. A lockodat valahol máshol kellene hírdetned. Itt nem sok esély van rá, hogy el tudod adni. Állítólag van egy hely ahova fel lehet tenni hírdetést. Sajnos nem tudom hova. Talán más aki olvassa esetleg tud segíteni. De ha varrogatsz lehet jobban tennéd, ha megtartanád. Nekem is van ritkán használom, de akkor nagy szűkség van rá.

Előzmény: banyalinda (76)
banyalinda Creative Commons License 2007.03.10 0 0 76

Kedves hobbitársak!

Foglalkoztam én  is foltvarrással,de most ebben az évben textiljáték készítő szakmára járok. Nagyon jó!

Továbbá lenne egy eladó 1 éves Singer lockom differenciál anyagtovábbítást is tud.

Érdekel vkit?A gépre még 1 év garancia van.,

Szóval a tanfolyam nagyon tartalmas. Sajnos képeket nem tudok még felrakni majd később mutatok néhány alkotást

Üdv, mindenkinek!

tallina Creative Commons License 2007.03.10 0 0 75
Az utolsó két oldal persze csak egyszer szerepel a könyvben, csak nagy lelkesedésemben kétszer raktam fel véletlenül...
tallina Creative Commons License 2007.03.10 0 0 74

Sziasztok,

gondoltam, hogy tetszeni fognak a linkek, én is azonnal lecsaptam rájuk. Fogalmam sincs, ezek milyen oldalak, meg hogy kinek van ennyi ideje, hogy egész könyveket szkennelgessen be, de  mindenesetre jótékony lélek, hogy így segít nekünk, hogy ne kelljen drága pénzért külföldön megvenni ezeket a könyveket, amiket nem is tudom, hol lehetne beszerezni. Mindig tudtam, hogy a netnek van áldásos hatása is :-) (No ez volt a szerzői jogi bekezdés).

Evanet, nagyon szépek a horgolásaid, aki ilyeneket tud készíteni, babát is tud varrni.

IOKaste! Itt van egy csomó Waldorf-baba, gyönyörűek. Szerintem nem bonyolult az elkészítésük, bájosságukat a szép anyagok adják. Valamelyik linken van egy babaleírás, azt lehetne használni felnagyítva, a Waldorf-babákra jellemző arccal készítve. Az egy minibab, egy darab pamutkesztyűből készül, nekem nagyon tetszett az ötlet, tipikusan kulcstartónak, vagy szóróajándéknak való ötlet, majd egyszer kipróbálom.

Kaoka, köszi, hogy emlékeztettél a Brumi és Marcipánra.  A képeket most felteszem, a rajzokat már elkészítettem, csak be kellene szekennelnem, hogy Jadraxhoz is felkerüljön. No, ez egy kicsit hosszú lett, inkább jöjjenek a képek...

 

Brumi és MarcipánElső két oldalBűvös szekrény és kisautóVége... jó éjszakát!Vége... jó éjszakát!
Kaoka Creative Commons License 2007.03.10 0 0 73

tallina!

Köszönöm, hogy gondoskodsz rólunk amit tudtam elmentettem. Majd csak lesz egy kis időd babázni!

 

evanet!

Örülök, hogy itt vagy remélem sürrűn jelentkezel majd. Bátran varrjál babákat, biztos sikerülni fog. A horgolás és kötés sokkal bonyolultabb, Mégis milyen szép munkáid vannak. Gratulálok hozzájuk.

 

IQkaste!

Majd szerzünk valahonnan. Nekem is kellene a kis uncsikámnak.

 

 

Kaoka Creative Commons License 2007.03.10 0 0 72

Kedves Ildikók!

boldog névnaot kívánok. Kaoka

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.10 0 0 71
Sziasztok! Waldorf baba szabásmintája, leírása nincs véletlenül valakinek?

Tallina, nem akarod itt is megmutatni a többieknek azt a szép kis könyvet,amit a lánykádnak készítettél?.. szerintem még belefér az ON-ba, és biztosan sokan nem látták.. :)
zumizumi Creative Commons License 2007.03.09 0 0 70

Köszönöm, hogy feltetted a linkeket. Nagyon-nagyon jók! :-)))

Órákig el lehet nézegetni. Szívem szerint mindet megvarrnám, ha lenne rá időm. Kár, hogy egy nap csak 24 óra.

Minden esetre az első lépést megtettem, egy csomó mindent lementettem. Köszi!

Előzmény: tallina (68)
evanet Creative Commons License 2007.03.09 0 0 69
Sziasztok tegnap leltem rá erre a topikra. Én egy másik topikról vagyok. Ha nem haragszotok szivesen csatlakoznék hozzátok nagyon szivesen nézegetem a munkáitokat. Gyönyörűek ezek a babák. Örülnék neki ha  megtanulnék én is ilyen csodaszép dolgokat varrni.   
tallina Creative Commons License 2007.03.08 0 0 68

Sziasztok,

felteszek pár linket. Boribaba hajának ötletét innen vettem, de itt is vannak jó dolgok. A babák közé más (táska, miegymás) is belekeveredett. Jó munkát mindenkinek, akinek van ideje, nekem sajnos másfél-két hónapig nem lesz, pedig alig várom, hogy újabb babákat készítsek :-(

zumizumi Creative Commons License 2007.03.02 0 0 67

Köszi  a magyarázatot, így már el tudom képzelni, változatlanul nagyon tetszik. Ki fogom próbálni.

Az egyáltalán nem baj, hogy nem a Te ötleted. Én is minták alapján  varrom a babáimat. Persze úgyis beletesszük magunkat, attól lesz egyéni.

Mégegyszer gratulálok!

Előzmény: tallina (66)
tallina Creative Commons License 2007.03.02 0 0 66

Köszönöm szépen.

A haj kb. 2,5x5 cm-es téglalapokból áll, amit polár anyagból (pontosabban annak a buklészerű változatából) vágtam ki, majd körkörösen varrtam a fejre.  A téglalapok persze nem szabályosak teljesen, meg nem is egyforma méretűek, mert hulladékból van. A változatosságot az is adja, hogy hol az anyag színe, hol a visszája van felül, így kicsit anyagszerűbb a haj.

Az ötlet sajnos nem a sajátom, de attól még remek, egy internetes oldalon találtam, ahol sok jópofa baba van. Most egyelőre nem találom a linket, de amint meglesz, felteszem.

Előzmény: zumizumi (65)
zumizumi Creative Commons License 2007.03.02 0 0 65

tallina!

Gratulálok a harmadik helyhez, nagyon tetszenek a babáid!

A mobil tok, jó ötlet.

Ami többek között különlegessé teszi őket, a hajuk. Írnál pár szót a készítéséről?

 

Előzmény: tallina (61)
Kaoka Creative Commons License 2007.03.02 0 0 64

tallina!

Én is azzal szoktam, de azt gondoltam van valami tartósabb kivitelezés.

Előzmény: tallina (63)
tallina Creative Commons License 2007.03.02 0 0 63

Köszi!

Általában smikkészletből származó arcpirosítóval csinálom - én úgysem használom másra. Igaz, nem annyira mosásálló, de mindig újra lehet színezni. Próbáltam már színesceruzával, zsírkrétával is, de ez ad a legszebb felületet, a szivacs-aplikátorral jól elmaszatolva.

Előzmény: Kaoka (62)
Kaoka Creative Commons License 2007.03.02 0 0 62

tallina!

Nagyon jópofák a babucik. Az arcukat mivel szinezted?

Előzmény: tallina (61)
tallina Creative Commons License 2007.03.02 0 0 61

Sziasztok lányok,

most már bemutathatom Bori babát és barátnőjét, mert lezárult a szavazás a

foltvarráson. A "próbabát" kislányom elkunyizta, a második ajándéknak ment, osztálytársnak, szülinapi bulira. A baba kistáskája egyben mobiltartó, az ajándékozott örült neki.

Boribaba és társa

me.sziszi!

Nagyon aranyos a kisvakondod, gratulálok hozzá, elküldenéd nekem is a mintáját?

metyi Creative Commons License 2007.03.02 0 0 60
me.sziszi! Köszönöm szépen megkaptam a kisvakond szabásmintáját.
Némakertész:) Creative Commons License 2007.03.01 0 0 59
Itt is köszi sziszi kedves:)
me.sziszi Creative Commons License 2007.02.28 0 0 58
igen, persze, nyugodtan :-)
ildu Creative Commons License 2007.02.28 0 0 57
Megkaptam a kisvakondot,köszönöm szépen!Megengeded,hogy feltegyem a képtáramba,hogy mások is hozzájuthassanak?
Előzmény: me.sziszi (54)
palhen Creative Commons License 2007.02.28 0 0 56
nem találom a mail címedet, nagyon örülnék a kisvakondnak. 2 éves unokámnak a "bibliája" a kisvakond, régóta szeretnék neki varrni egyet, de nincs szabásmintám.
Előzmény: me.sziszi (54)
metyi Creative Commons License 2007.02.28 0 0 55
Szia! Én szeretném elkérni a kisvakond mintáját,légyszives küld el.
Előzmény: me.sziszi (54)
me.sziszi Creative Commons License 2007.02.28 0 0 54
hat nem sikerül beszurnom öket, ugyhogy aki szeretne, annak elküldöm emailben
me.sziszi Creative Commons License 2007.02.28 0 0 53
[image1]
me.sziszi Creative Commons License 2007.02.28 0 0 52
sziasztok, megprobaltam valami szabasminta feleseget összehozni a kisvakondrol, de eleg kezdetlegesre sikerült. remelem, azert tudjatok hasznalni, varrasokat ra kell hagyni meg plusszba, meg az enyem az eredetihez kepest eleg ducira sikerült, ezen lehet modositani varras közben. [image1][image2]
ildu Creative Commons License 2007.02.27 0 0 51
Írtam neked a gmailra!Megkaptad?
Előzmény: Kaoka (48)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.02.27 0 0 50
nagyon kedves dolog lenne, köszönöm:D
Előzmény: me.sziszi (46)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!