Keresés

Részletes keresés

Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 92

Ezt ilyenformán valóban nem kérdezik, de amit írtam, az nem is a kérdőívre vonatokozott.

Előzmény: Törölt nick (90)
Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 91

"Zsidó az, aki zsidónak vallja magát?!"

 

A népszámlálás szempontjából természetesen az. Izraeli állampolgárság elnyerése, vagy zsidó felekezethez való tartozás szempontjából már nem annyira az.

Előzmény: Törölt nick (88)
Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 89
Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 87

Kérdések a természetes személyekre vonatkozóan

Nem, születési időpont, állampolgárság, lakóhely, lakáshasználat jogcíme, családi állapot, a családban, háztartásban betöltött szerep, élve született gyermekek adatai, iskolába járás, iskolai végzettség, nyelvismeret, foglalkozás, munkáltató, munkavégzés vagy tanulás helye, munkavégzéssel, tanulással összefüggő napi közlekedés.
Szenzitív kérdések: nemzetiség, anyanyelv, vallás, tartós betegség, fogyatékosság. (Ezekre a kérdésekre a válaszadás önkéntes.)

 

forrás: nepszamlalas.hu

(Kiemelés tőlem)

Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 86

Akkor tessék megbüntetni azokat a romákat is, akik magukat cigánynak mondják!

Előzmény: Or Kán (74)
Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 84

"s azt sem lehet számon kérni, hogy milyen alapon mondod magad annak, amikor a felmenőid narancslikörnek vallották magukat"

 

Ebben egyetértünk.

Előzmény: Törölt nick (80)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 83

Az ki?

Előzmény: Or Kán (76)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2011.09.19 0 0 82

Amúgy meg nem kell elismert kisebbségnek lenni ahhoz, hogy valaki X nemzetiségűnek vallja magát.

 

Miért ne lehetne valaki Magyarországon kínai, orosz, olasz, cseh, arab stb.? Egyik sincs a hivatalos nemzeti kisebbségek között.

Hierro Nyh. Creative Commons License 2011.09.19 0 0 81

A bunyevác kisebbséget is el akarták ismertetni nemrég, de nem szavazták meg.

Előzmény: Hierro Nyh. (79)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 80

Nem érted. Ha te, nem Or Kán, hanem a valós személyed azt nyilatkozza, hogy puncstortaszeletelőlés, sakkfigura vagy piréz vagy, ezt fel lehet jegyezni, mint mennyiséget. De azt nem, hogy Or Kán puncstortaszeletelőkés, s azt sem lehet számon kérni, hogy milyen alapon mondod magad annak, amikor a felmenőid narancslikörnek vallották magukat.

Előzmény: Or Kán (75)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2011.09.19 0 0 79

Ez csak a kezdeményezés jóváhagyása. Nem jelenti azt, hogy célt is ért.

Előzmény: Törölt nick (54)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2011.09.19 0 0 78

A Közel-Keleten meg abba kötnél bele, hogy mit keresnek az arabok földjén? :P

Előzmény: Törölt nick (49)
Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 76

"De nincs közöttünk egysem, aki évszázadokra visszamenőleg egyetlen népcsoporthoz tartozó felmenőket tudhat magáénak."

 

Azért ehhez ÁJ kartácsnak gondolom lesz egy-két szava...:)

Előzmény: Törölt nick (73)
Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 75

"Hogy ki minek tartja magát, ahhoz semmi közöm, közünk."

 

Már hogyne lenne: a népszámlálás pont ezt a közügyet is megfogalmazza.

Előzmény: Törölt nick (73)
Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 74

"A magyar köznapi nyelvhasználat nem tesz különbséget a vallás és népcsoport megnevezésében"

 

A probléma nem itt van, hanem a sok hülye jogvédő azon igyekezetében, hogy ne lehessen pl. a cigányt cigánynak nevezni, mert az olyan "rasszista".

Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 73

Állj, állj, állj! Nem a magyarságmérőt kapcsoltam be, mert nekem olyanom nincs. Nehogy valaki ilyent képzeljen bele. De nincs közöttünk egysem, aki évszázadokra visszamenőleg egyetlen népcsoporthoz tartozó felmenőket tudhat magáénak. Hogy ki minek tartja magát, ahhoz semmi közöm, közünk.

Előzmény: Törölt nick (65)
Or Kán Creative Commons License 2011.09.19 0 0 71

"de nem nagyon erzem a kulonbseget. a cigany az nem magyar? (ha azt mondod a magyar az nemzetiseg, akkor talan nem, de magyar allampolgar mindenkepp)"

 

Nem igazán értem, hogy miért nem lehet megérteni az állampolgárság, a nemzetiség, illetve az etnokulturálisan meghatározott népcsoport közti különbséget? Aki ezen fogalmak között nem tud különbséget tenni, az olyan, mintha - matematikai hasonlattal élve - nem ismerné a szorzótáblát.

Előzmény: altimus (55)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 70

A magyar köznapi nyelvhasználat nem tesz különbséget a vallás és népcsoport megnevezésében. Ennek ez lehet az oka. Másik meg az, hogy a papír és valóság legtöbbünknél eltér. Én pl. meg lettem keresztelve, de soha nem tartottam magamat hívő embernek. Ha kérdeznek, vallásnélkülinek mondom magam.

Előzmény: altimus (63)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 69

"a magyaron kívül más nyelvet nem beszél?"

 

Az USA lakói sem angolok csak azért mert angol az anyanyelvük, de a brazilok sem portugálok, az osztrákok sem németek, a vallonok sem franciák és még rengeteg ilyen van.

 

"Mond-e olyat, hogy 1849-ben az osztrákok és oroszok legyőztek minket, vagy köze nincs hozzá, nem is érdekli?"

 

Mit tudom én? Ezt tőlük kérdezd meg. Amúgy én sem mondok ilyet, mert akkor nem éltem. :-)

Előzmény: feketekavics (67)
altimus Creative Commons License 2011.09.19 0 0 68

>"a cigany az nem magyar?"

>

>Persze, hogy nem!

>

>Akkor miről szólna a romaintegráció? Magyart integrálni a magyarságba?

 

a kerdesnek nem vagyok szakertoje, de gondolom a "romaintegracio" mint elnevezes felrevezeto. nyilvanvalo, hogy a hatranyos helyzetu, letminimum alatt elo, allastalan, hatranyos tersegben lako ... emberek tarsadalmi "kezeleserol" van itt szo. termeszetesen ez sok tersegben es sok esetben azt jelenti, hogy ciganyokrol beszelunk. ugyhogy legyen a szo, ha tetszik "romaintegracio". ami nem azt jelenti, hogy a "magyarsag" szokasait kell felvenni a ciganyoknak, hanem inkabb azt, hogy munkahelyet kell teremteni a hatranyos tersegekben, az iskolai szegregaciot meg kell szuntetni ...

 

Előzmény: Törölt nick (64)
feketekavics Creative Commons License 2011.09.19 0 0 67

És mi van ha az a cigány a magyaron kívül más nyelvet nem beszél?

(Az, hogy minek vallja magát, attól függ, hogy éppen mi a pillanatnyi érdeke.) 

Mond-e olyat, hogy 1849-ben az osztrákok és oroszok legyőztek minket, vagy köze nincs hozzá, nem is érdekli?

_FK

Előzmény: Törölt nick (64)
Kannaváró Creative Commons License 2011.09.19 0 0 66

"Én is magyar zsidó vagyok!"

 

Mutasd!

Előzmény: Or Kán (4)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 65

Ha az elmagyarosodott cigány apja és az elmagyarosodott zsidó anyja magyarként nevelték fel és ezt nem kérdőjelezi meg, akkor vallhatja magát 100 %-os magyarnak! :-)

 

De ha a családban fontosak más hagyományok is a magyaron kívűl, ott bejátszhat a többes
identitás.

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 64

"a cigany az nem magyar?"

 

Persze, hogy nem!

 

Akkor miről szólna a romaintegráció? Magyart integrálni a magyarságba?

 

Magyar állampolgárok között származástól függetlenül jogegyenlőség van, tehát a magyarországi cigánynak, ha magyar állampolgár, akkor pont annyi állampolgári joga van, mint bármilyen származású (magyar, szlovák, német, zsidó, stb.) magyar állampolgárnak.

Előzmény: altimus (55)
altimus Creative Commons License 2011.09.19 0 0 63

a zsidosag nyilvanvaloan nem elsosorban vallasi kategoria. szamos nem vallasos zsidot ismerek. sot mi tobb, megha ez meglepeteskent is hangzik izraelben is igen sok nem vallasos zsido el. a magyar zsidosag donto resze sem vallasos.

 

 

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 62

Egyik kormány alatt sem feltétlenül. Elvileg a személyes adatok és az egyéb kérdések teljesen elkülönülnek.

Előzmény: altimus (58)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 61

Az teljesen ki van csukva. Még a 100% eszkimókát sem hinném el, vagy valami nagyon-nagyon-nagyon elszigetlet kis népcsoport tagjaként is kétséges a 100%. Legfeljebb úgy lehetsz teljesen magyar, mint a 100%-os gyümölcslé. De nem mindegy, ki miből lett összeturmixolva? Emberséges ember legyen, a többi mellékes.

Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 60

Volt ugyan ilyen kezdeményezés, de nem sikerült összegyűjteniük elég aláírást.

Tehát jogilag nem nemzeti vagy etnikai kisebbség a magyarországi zsidóság.

 

Pedig valószínűleg a zsidósághoz valamelyest kötődő (zsidó származásukat ismerő, ezt fontosnak tartó) magyar anyanyelvű, Magyarországot hazájuknak valló, de nem vallásos személyek száma nagyobb, mint a judaizmus (zsidó vallás) híveié.

Előzmény: Törölt nick (54)
Sayan Creative Commons License 2011.09.19 0 0 59

Lesz egy pár, ahogy hallottam. De nekem a VALLJA szó ütötte meg a fülem. Ami kicsit zavar...

Előzmény: altimus (43)
altimus Creative Commons License 2011.09.19 0 0 58

> Hát nem. A csecsemőnek nincs személyi igazolványa, de megszámlálják. A magyar állampolgárság nem azonos a magyar etnikumhoz való tartozással. És igen, lesznek ún. érzékeny kérdések.

 

ok, a csecsemonek valoban nincs szemelyi igazolvanya, de az allam tud rola. van szuletesi anyakonyvi kivonata, apja, anyja ismert, ergo a lakhelye is.

 

a kerdes az legyenek-e "erzekeny" kerdesek. illetve ha vannak erzekeny kerdesek azokra lehet-e batran, felelem nelkul valaszolni? szerintem a mai magyar kormany alatt nem feltetlenul.

Előzmény: Törölt nick (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!