a mostani vasam 1,7 tonna semmi gond nincs erdei uton sem nyilván ne földutra gondolj meg tele gödörrel hanem sok helyen van aszfaltol utacska csak kanyargos de lehet rajta csapatni rendesen.
németországon fék nélkül?
Szerencséd volt nincs olyan nap amikor nincs dugó a pályákon valahol vagy útjavítás gondolom a 120-150 ről 80km/h majd 30 méter után 60 as tábla is megy fék nélkül :D ezekre nem tudsz beereszkedni még akkor sem ha csak 100 körül mész tempómattal.
Viszont most is megállapítottam hogy annak ellenére hogy nem lehet száguldozni náluk, mégis jól lehet haladni, gyakorlatilag fékezni se kellett egyszer sem, kb állandó tempóval át lehet utazni szinte az egész országon.
A népek nagy része nem megy gyorsan a labancoknál az biztos. De 150 körül elég sokan mennek, szerintem az még belefér a keretbe.
Viszont most is megállapítottam hogy annak ellenére hogy nem lehet száguldozni náluk, mégis jól lehet haladni, gyakorlatilag fékezni se kellett egyszer sem, kb állandó tempóval át lehet utazni szinte az egész országon.
Azt sejtem hogy nem Ausztriában, mert itt aki gyakran 220-al száguldozik elöbb/utóbb beleszalad és ugrik a jogsija. A civil bekamerázott rendörautók, és a pályahídon traffizó rendörök ellen mivel lehet védekezni? Mernék fogadni hogy a bécsi rendszámos BMW-k törökök voltak. Ök az élet császárai, ök megkockáztatják a komolyabb büntetést is. A közlekedök nagy része azért nem nagyon kezd elözésbe ha 150-el mész elötte a pályán.
Egyébként pár napja ahogy oda vissza végigmentem rajtuk, 4 autó előzőtt meg visszafelé, mind osztrák rendszámos volt 3bmw 1 audi 3 bécsi rendszámos és kb 170-el mentek el az én fix végig tempomattal tartott 150emhez képest.
Itthon azért még mindig lehet kényelmesen menni megfelelő védelemmel 200-220-as tempókat bármelyik pályán.
jah igen mivel melohelyre jelenleg többet járok mint utazni ezért egy smart is jó lenne.. De itt a lényeg azon van hogy a nagy ccmel utaznék ide oda szabadidőmben amit most nem tehetek meg mert 150 nél szét akar esni a motor nem bírja felette és azért nagyon nem mind1 hogy 200-220 al tudok döngetni és ott vagyok 20 másodpercen belül vagy a jelenlegivel 2x annyi ideig állok a gázon és ugy üvölt amotor mint a disznó farkát ahogy húzák vágásnkor................
Felraktam amúgy 2 változatot igazából neked sztem nem ment át hogy 2 konkrét tipusból melyikkel járok jobban. Nem arra voltam kíváncsi hogy melyik a legolcsóbb más márka és milyen kisebb motorokkal ajánlod az adót vagy más márkát. Remélem ,hogy így kifejtettem megérted a lényegét.
Ez a 320-asban már nem zavaró (nincs az a hülye búgás), viszont én olyan 2x35 km-re használom általában így elég sokszor megy a venti (a félbeszakadt regenerálás miatt) megálláskor.
Az 535d-be jól működött a regenerálást végző sw és hw, ott nem volt semmi búgás és talán párszor vettem észre a ventipörgetés. Olyan volt mint a sima egy turbós autók. A 4f-nél sem volt ezzel gondom, 296k km-nél még tök jó volt a DPF.
Remélem majd tovább okosítják a szoftvert az audinál, tudja folytatni a félbeszakadt regenerálást is stb...
Amit vázoltál, az egy hibás célfüggvény, egymásnak ellentmondó elvárásokkal műszaki szempontból. Erre próbáltam rávilágítani, de nem ment át az üzenet. Csak a számok lényegesek, 300 meg hasonlók, nem a tényleges gyakorlati igények. Sok sikert a továbbiakban.
ezzel/ilyesmivel élt már valaki, van tapasztalat? (Konkrétan átvariál jelenlegi kódolást, mint tolatáskor lebukó jobb tükör és társai? A6, Bose, 2012-es SW.)
Keresőszavak: navigáció, frissítés, MMI 3GP.
(@Lang: te tuti. :-) Pilótavizsgás a dolog (és szép nagy könyv kitámasztó téglát lehet csinálni a kocsiból), vagy Schritt für Schritt, végig a PDF-fel kikövezett úton, és minden rendben lesz?)
Továbbá: SIM nélküli autóban előcsalható a Google térkép-alapú nézet? (Ha igen, akkor esetleg ennél egyszerűbben?)
Mégtovábbá: a magyarítás raketta tudomány (sejtés: kvázi több, mint előhalászni-átírni egy text file-t a zöld menü hetedik bugyrából)?
Biztos vagy benne hogy ilyen rövid távra erögépet kell venni? Én napi 2x13Km-re még a 3.0TDI-t sem indítom be. Vettem egy kis fostalicskát aminek nem számít a rövid táv, a nagy autót meg csak hosszú távokra használom.
"Mindenféle dízel tök értelmetlen, de még a nagyobb benzinesek is. A közel feleúton szivatóval mennének + addig tiporni sem lelhet neki, "lelőni a mazsolákat". A dízel meg folyton regenerálna, király lenne." Nem olvastad el rendesen a kérdést csak kukorékolsz.
Pár dolog ott kivan fejtve részletesen jelenleg is dízel van nincs vele problémám csak annyi h 7 éves már az autóm. (hogy mennyit fogyaszt vegyesben 5,6 litert egy szép méretes családi kombi,a kollégám benzinese 8-9 liter benya itt lakik mellettem)
Ez pontosan egy GTI-jellegű kis benzinest ad ki, szigorúan 2.0 alatt.
GTi nem volt a felsoroltak közt. szigoruan 2.0 alatt vegyél te autót ezt is leírtam 300 lóerő alatt nem veszek a 2.0 meg ha ki is van hegyezve ,hogy 300 felett legyen akkor sem kellene,mert a kicsi ccm több hátránya van mint előnye keveset sem fogyaszt pörgetni is kell pl pályán a 200 körül szétakar esni............. Na a jelenlegi autom is ilyen 140-150 még kényelmes de felette már csak bug és nem megy.
Mindenféle dízel tök értelmetlen, de még a nagyobb benzinesek is. A közel feleúton szivatóval mennének + addig tiporni sem lelhet neki, "lelőni a mazsolákat". A dízel meg folyton regenerálna, király lenne.
Ez pontosan egy GTI-jellegű kis benzinest ad ki, szigorúan 2.0 alatt.
nem játszik számomra a 272 mivel szeretem lelöni hamar a mazsolákat és jól jön a lóerő megfogadtam 300 alatt nem veszek kocsit legközelebb. A 320 is csak azért játszik mert euro 6 a 313 meg euro 5
Az enyém sem csinálja meg ennyi idő alatt takaritást de olyankor vagy ketyegtetem egy helyben vagy megyek vele még picit amig be nem fejezi. Az enyém amúgy megcsinálja alapjáraton is csak az üzemi hőfokot kell elérnie/többször kiprobáltam ha megyek vele vagy pörgetem a motort akkor sem gyorsabb
erre én is gondoltam,hogy az s6 jobb ötlet lenne csak ez kb 10 ezer euroval több, meg lóerőben is több mint a dízel és sztema fizetnivaló is több + üzemanyag is drágább hozzá ha a kedvezményt nézem.
életartama nem tudom mennyi lehet egy ilyen tfsi 4.0 motornak :(
Kikérném pár tulaj véleményét ,de lehetöleg nem a mesemondó 20 éves tulajok véleményére vagyok kíváncsi és nem is a dízel köpködös emberekre.
Melyiket volan célszerübb bevásárolni használtan?
2015/ 5-10 havi körüli 3.0 bitdi (euro6) 320 ps kb 80-100e km 2014/x 4.0 tfsi 420-450 kb 100e körül
Mingyeiknél fentálhat a veszélye az óra buherálásnak,és németbe venném német biztositásra ,hogy sztetek melyikkel járnék jobban mondjuk, ugy hogy nem 2évre kellene kocsi.
Dolgozni kb 15-20 km járok jelenleg is dízelem van semmi baja nincs csak annyi hogy sűrűbben regenerálja magát,mint ha pályáznék vele. Kb hetente vagy 2 hetente lepályázok vele 100-200km shopingolás céljából.
Pici ccm véget nem utazok hoszabb távra mert különben elveretném többször haza vagy a tengerpartra is a testem :)
Annyi még hogy a dízelre van kedvezményem itt németbe így kb féláron tudom venni.
Melyik volna a jo és miért? Illetve a későbbiekben melyik volna szervizigényesebb mondjuk egy 5-10 éven belül.
Mindenkepp elviszem, csak elotte szeretnem tudni hogy volt e mar hasonlo tapasztalat es es mi volt a megoldas mielott a szervizben egybol megkinalnak egy teljes valto cserevel.
2012 es A6 2.8 FSI Automata 86k km. Ma jott egy gear box mailfunction no reverse gear hiba, es D2 ben megy csak az auto. Nem valt egyaltalan, viszont rangat.
Valaki talalkozott mar ilyennel? Meguszom komplett valto csere nelkul?
Pont a Sándor volt az egyik szaki, akit megkérdeztem, és ő (is) mondta azokat, amiket itt leírtam. (igaz, az autót nem próbálta).
A dízel / benzin különbségnek nem az üzemanyag meg az eltérő nyomaték az oka, hanem az, hogy az egyikben ZF6HP19 a másikban meg ZF6HP26 van, az egyik hirtelen hal meg, a másik nem.
Én újíttattam fel váltót átfogó módon, előtte pedig láttam, hogy meddig bír menni hibásan. Sokat. Több, mint 10 ezer kilométert, benne egy erdélyi úttal is.
Ha a fordultmérő műszeren még csak annyit látni, hogy picit ingadozik a fordulat, de 1500-2000 ford között (négyesben pl) nem érezni vibrálást, akkor vagy nagyon kezdeti fázisban van a konverter hiba, vagy más (kivezérlési, panel, szelep...) gondja van.
Ha jön a vibrálás, onnantól még több ezer km, mire komolyan menetképtelen lesz.
Azt nem érdemes megvárni, mert a kupplungtárcsáról ilyenkor kevlárt is tartalmazó részek válnak le, amik a váltó többi részét is koptatják, és az olajhűtőket dugítják el. Ezért ha jön a vibrálás, megjavíttatnám.
H_G által írt röviden: "dízel hirtelen romlik el, de a benzines hibásan pár ezret még elmegy" megállapításnak nem látom műszaki alapját, szerintem egyformán kéne, hogy viselkedjenek. Az biztos, hogy a benzinesek jobban igénybe vannak véve, statisztikailag.
A konkrét autó esetében csináltatnék egy alapos menettesztet. Hibakód csak akkor szokott lenni, ha már nagyok a problémák.
Ha hidegen és melegen egyaránt szépen, simán vált, azt jelenti, hogy belül nincsenek nagy nyomásveszteségek (nincs szétkopva) ha érezni, hogy gyorsan és jól átadja a vonóerőt, és p-d-r-n oda-vissza kapcsoláskor nincsenek rántások (vagy hidegen max kisebbek) és ütésmentesen váltogat manual és D módban, akkor jó az alap. Ez esetben csak a konvertert újíttatnám fel. Ez 3-4 éve 180e volt kompletten, új olajjal. Arany Tóth Zsoltnál (korábban automatavalto.eoldal.hu volt, de kollégájával Sándorral külön üzletet csinálnak már, Sándornál van az oldal most. Mindketten jók. Zsolt csinálta az én váltómat. A száma húszas, kilenc-nyolcvankettő - hatvannyolc-huszonkilenc. Weboldalt nem ér rá csinálni külön, sok a munkája. Jól dolgozik és a garancia tényleg garancia. A menettesztet elvégzi, talán ez a legegyszerűbb.
Egyébként a komplett felújított váltóval (belseje, konverter, kapcsolópanel..!) mentem több, mint 3 évet, és majdnem 50 ezer kilométert az Alpok, Erdély elhagyott helyein is, mindenhol, és mindig tökéletesen működött. Néhány hete adtam el egy svájcinak, Audi szervízben szerelték be, és nagyon elégedettek vele, mert tök jó. Nálam ez projekt miatt ment ki: kéziváltósítás lett, egyedi áttétellel és majd egyszer K04 is lesz (benzines), a sok nyomaték miatt kell a kézi.
A 2,7TT Allroad vegyes teljes átlaga most kb 11,7-re adódik, ami kb. 1,3-1,5 literes fogyasztáscsökkenés csak ezzel. A hosszabb hatos áttétellel jelentősen csökkent az autópálya fogyasztás. 140-nél 9,4-9,6 valós (nem BC). Bp-Gdansk oda-vissza belőle 580km 150-190 között 10,34 lett. Szóval ez így most kedvező, dízelszerű adatok, benzines menetteljesítményekkel és járáskultúrával. :)
Kb hasonló cipőben járok én is, 3 szervizt és szakit is felkerestem, senki nem tudott érdemi választ mondani (az ZF márkaszerviz sem), de inkább afelé hajlottak, hogy ilyenkor már nem fogja hosszú távon növelni a váltó életben maradását egy olajcsere. Annyit mondott még az egyik, hogy a dízelekbe rakott ZF típus képes a semmiből megkotlani, a benzinesben legalább olyan van, amivel még pár ezer km-t el lehet menni, mikor nyilvánvalóan hibás, és közeleg a vég, így lehet közben gyűjtögetni
nemrég volt téma a tiptronic olajcseréje, érdekelne a véleményetek.
260.000km van az autómban(2006), nem volt még cserélve benne az olaj.
Hibakódot nem dob a váltóra, de bizonyos fordulaton, fix sebességnél ingadozik a fordulatszám egy picit, ha jól tudom ez már jele a konverter/váltó fáradásának. Váltókar mozgatásakor nem ránt amúgy, 2200 alatt elvált melegen, nagy baja még nem lehet.
Átmosásos olajcsere adalékkal egy 100as körül lenne vagy majd a váltófelújítás 500 körül.
Nem megyek sokat, max 10ezret egy évben. Hosszú távra vettem az autót, nem akarom eladni hamar.
Mit tennétek? Megéri az olajcsere vagy használjam míg meg nem hal, aztán a felújításnál úgyis rendbe teszik teljesen új olajjal.
Az olajcserétől azért óckodok egy kicsit ennyi km után, mert vajon segít e annyival kitolni a váltó életét, hogy megérje.
Sziasztok! Adott egy 1999/12 -es Audi A6 2.5 TDI. Nem rég előjött az INSP hibakód. (Olajcsere volt, de nem lett nullázva.) Ezzel egy időben erőtlenebb is lett az autó. Ezt sikerült kitörölni belőle, de azóta is 5./6. -ban erőtlen a kocsi. Valakinek van ötlete, hogy mitől lehet ez??
Sajnos a belépő Style felszereltség lesz, az alap V6-os motorral, 5ooNm nyomatékkal, ebbe nincs légrugó, legalábbis azt állítja az értékesítő. Olyan adaptív felfüggesztése lesz, mint az új Tiguannak. Ez egy fix konfiguráció, erre volt a román Porschenak egy belépő promóciós ajánlata az első 15o autóra, én a 121-ik vagyok (csak pár extrát lehetett hozzátenni, meg akartam venni a nagyobb tankot- de azt sem lehetett: téli csomagot, elektromos csomagtartó ajtót, lámpamosót és krómozott tetősíneket rendeltem). Gondolom a 75 literes tank elég lesz 9ookm-re, egy nyugodtabb pályás etapra. Tetőboxot nem fogok rászerelni, olyan hosszú a kocsi, hogy biztos beférnek a sílécek a síalagútba az első üléssorig.
Valamikor augusztusra igérték.
Élőben még nem láttam, talán a jövő hét végén hoznak bemutatóautót a kirendeltséghez.
Időnként egy kis kipufogógázt érzek az utastérben. Sokáig azt gondoltam, hogy csak a fővárosban történik mindez ;), de aztán észrevettem, hogy az egyik kartercső a turbó környékén taknyos. Elképzelhető, hogy abból egy-egy csepp valami forró részre csöppen a frisslevegő beszívás közelében. Talán nem fog elégni a kocsi, de mindenképp bosszantó. Van hasonló tapasztalat? (4F 3.0 TDI ASB)
Na, kipréselték belőle szusszt, most újra harapós lett! :) Azt mondták, hogy jobb elől maradt benne és ők sem értik. A lényeg, hogy jó megint! Köszönök mindent mindenkinek!
Ez egy érdekes helyzet, igen. Mivel nincs légtelenítő csavar magán az abs kockán, viszont az van a legmagasabb ponton a rendszerben, elvileg előfordulhat.
Motoron volt már szerencsém a művelethez kétkörös rendszeren, elég szopás volt a légtelenítés, de ott voltak légtelenítőcsavarok. Diag nem kellett hozzá, mert a fékkar/ pedál mozgatásakor automatikusan elindult az abs szivattyú. Kitartó légtelenítésnél itt is amúgy illene elfogynia/ kinyomnia a levegőt a szivattyúnak, legalább egy két motorbeindítás és fékműködtetés után. Nem?
Nagy nehezen (kb. 3 hónap alatt) kinéztem egy 50e km-es A6 BiTDI-t, pont azokkal az extrákkal, amikre a fogam fájt, erre kiderül, hogy az eleje törött volt (mondjuk gyári szervizben javították), ráadásul -ami számomra még aggasztóbb- 20e km-nél cserélték a fékbetéteket, 40e km-nél pedig fékbetétek+tárcsákat. Magyarul nem valószínű, hogy egy 60 éves képzőművésznő vasárnapi templomba járó autójaként funkcionált. Más (ugyanennyire szimpatikus) autót meg egyszerűen nem látok a mobile-n. Most mi a lófüttyöt csináljak?
Feltételezem, hogy megpróbálták "normálisan" lelégteleníteni, holnap azért teszek egy próbát velük - bár azt hittem, hogy ez nem okozhat gondot Ha nem jutok előbbre, találok-e valakit a közelben (Budaörs-Budakeszi-Bicske vonalon) aki már látott ilyet és nem cserélteti velem ki a légzsákot és a tetősínt emiatt? (Donibcsinek meg talán nem igazán kihívás) ;)
4F-en fékolajcsere (DOT4) után teljesen megváltozott a fék karakterisztikája. Nem tudom, hogy melyik lehet a gyári setup, régebben "pöccintésre harapott"... szóval nagyon fogott, de dugóban araszolásnál kicsit azért kecskézett. Azaz szinte lehetetlen volt akár fékezésnél, akár a fék fölengedésnél finoman kezelni (tiptronic). Most ez a komfort megjött, ellenben olyan nyúlós lett és szinte taposni kell, hogy lassuljon a két tonna. Kell-e/lehet-e szoftveresen utánamenni, vagy más a gond, vagy így jó? Köszönöm!
Üdv mindenkinek! A6 c6-mon jobb oldalon csak tompított van. A vcds ezt hozza :1 hibakódot talált: 02747 - Jobb Bi-Xenon fényszóró mágneskapcsoló 011 - szakadás hibakörülmény: Hiba állapota: 01111011
"A 3.0 TDI-ben nem bonyolult dolog az olajcsere. Biztosan vannak olyan autók ahol bonyolult, de a legtöbb autónál szerintem nem ez a jellemző. Pl a VW Polot fel sem kell emelni olajcseréhez. Alsó motorburkolat eleve nincs, az olajleeresztő csavar meg a kerék kifordításával hozzáférhető. Egy 10cm oldalfalú edényt szoktam alátenni, és már csoroghat is le az olaj."
"Hm.....Polon nincs also motorburkolat....miota? Pl. 97-es Classicon van gyari."
Akkor miért győzködsz ezerrel, hogy igenis simán ki lehet cserélni felülről az olajszűrőt sőt még célszerszámot is linkeltél nekem, vajon miért is?
Mert én is Polo-ról beszéltem mindvégig, itt áll az udvaron, nem képeken láttam olyasmit a neten, sőt még az olajat is én cserélgettem ezidáig benne.
Elárulnád hogy felsö hozzászólásban ki beszélt a Te 97-es autódról? Nyilván én a saját autómban cserélem az olajat. Azt meg nem gondoltam hogy ez valakinek ne lenne egyértelmü. ;-)
Hm.....Polon nincs also motorburkolat....miota?
VW Polo 9N: 2001-2009-ig. Ebben az idöben a benzines Polo motortere alul nyitott volt. Söt, a következö (2009-töl gyártott) benzines Polo is hasonlóan nyitott volt.
Egyiknek sem nagy kaland a szerelése. Amíg el nem rozsdásodnak a felfogató lemezek, onnantól a csavarokat nem lehet annyira sem meghúzni hogy megtartsák a burkolatot. Ilyenkor szokták elhajítani a picsába a burkolatot, meamúgysemkellazoda. Én a egi A4-emre rendeltem alsó burkolatot, 120€-ért komplett szettet lehet venni (motorburkolat+váltóburkolat+minden szerelési anyag). Hogy ne kelljen minden olajcserénél leszedni, vágtam egy nyitható szerelönyílást az olajleeresztö szelep alá.
Megnézted a belinkelt alkatrészt? A dieseleknek egyébként zárt az alja, a benzineseknek meg gyárilag nyitott.
Itt egy kis leírás az olajcseréröl, az olajcsere a fentlévö motorburkolattal lett elvégezve. Le is írja hogy diesel modelleknél le kell szedni az alsó motorburkolatot.
" Ennek megfelelöen a motor alulról totál burkolatlan, olajleeresztéshez semmit nem kell levenni. "
Szerintem nem egy autóról beszélünk, én nem szoktam félrebeszélni, a Poloról le kell kínlódni az alsó motorvédő burkolatot mert fizikai képtelenség mondjuk olajat cserélni anélkül.
De bármilyen más szerelési munkálathoz is leszedik még a szerelők is...tudom mert már többször raktam vissza a helyére a burkolatot mert úgy jött vissza, hogy lógott itt + ott.
Lusták rendesen visszarakni a helyére, mert az egész kínlódás.
Aki ilyet kitalált azzal büntetném, hogy naponta legalább 5 x le-felszereltetném vele.:(
Igen, régi konstrukció, már a régebbi Polokat, Fabiakat, Ibizakat, stb... is ezzel az automatával szerelték még jóval `99 elött is.
Gondoltam a szivattyús megoldásra, de több szempontból sem jó, föleg az olajkeveredés miatt.
Úgy lehetne lecserélni a tejes mennyiséget, hogy a teknöt leszedem, csövön kerül a friss olaj a váltóba, a visszafolyó fáradt olajat meg egy tálcában felfogom. Igy a váltó nem tud fáradt olajat visszaszívni.
Az az elgondolásom, hogy miután levettem az olajteknöt, kicseréltem a szüröt, (szitát) a szürö csonkara tennék egy csövet, amit belevezetnék a frissolajos kannába. Gyakorlatilag a kanna venné át az olajteknö szerepét. Ezen a csövön keresztül szivná fel a váltó a friss olajat. Mivel nincs fent a teknö, látnám hogy mikor jön ki friss olaj a váltóból, kapcsolahatnám a következö fokozatot. Amikor minden fokozatnál tiszta az olaj, akkor le lehet állítani a motort, fel lehet szerelni a kitisztított olajteknöt, fel lehet tölteni a teknöt olajjal.
Az egyszerübben kivitelezhetö megoldás a cserélgetés. Lecserém a teknöben az olajat, átjáratom a fokozatokat, aztán megint lecserélem a teknöben az olajat. Minél többször játszom el, annál tisztább lesz az olaj a rendszerben.
Az átmosós rendszernél szerintem a hűtésre csatlakoznak rá, meg a betöltőre és így valóban az egészet átjárja egy idő után, mert hogy a szivattyú áramoltatja körbe körbe az olajat hogy hűlni tudjon.
Lagunánál maradtam a leenged feltölt módszernél, ezt 3x megcsináltam eddig, és még 2x meg fogom, úgy már egész jó lesz. Sikerült az slt nyomáson is állítanom, meg kipucoltam a szolenoidot, sokkal jobb lett, majdhogynem tökéletes.
Ha a bemenö olaj tiszta, a kifolyó olaj tiszta. Akkor hol a szennyzödés? Gyakorlatilag azt mondod hogy egy edényzetet nem lehet kiöblíteni. Ebben valóban nem fogunk egyetérteni. Abban igazad van hogy az öbítés elején kevert olaj folyik ki.
Az olaj az folyadék. Nem szilárd halmazállapotú szénhidrogén. Ergo nem tudod keveredés nélkül feltölteni. Pláne úgy nem, h nem egy zárt rendszerről van szó, mint a féknél. Van egy előremenő és egy visszatérő cső. Azokon keresztül be és kiáramoltatják az olajat, azt az olajat, ami áramlik- keveredik csere közben. Lehet hogy az olajminőség szenzor nézi az olajat, de hogy az az olaj nem tisztán friss lesz a rendszerben, az biztos. Sajnos ez nem olyan, fogy fogok egy lapát szenet, teszek helyette fát, sajnos keveredni fog az olaj a folyadékok sajátossága miatt.
"A kevert olajas megoldásnál csak az olajteknöben lévö olajat cserélik le (kb 4 liter), a wandlerben és a rendszerben meg benne marad kb 5 liter fáradt olaj. Szerintem ez a legrosszab megoldás."
Ebben részben igazad van. Azért csak részben, mert nem ez a legroszabb megoldás. Sokkal rosszabb, h egyáltalán nem, vagy nem megfelelően cserélik.
"Ha le lehetne ereszteni és teljesen új töltetet bele rakni
Akkor ott maradna a rendszer falain a szennyezödés, ami a friss olajba belemosódna."
Egy normális váltó falai nem olajsárosak, nincs minek lemosódni.
Azt tudtad, h a váltó olajteknőjének alján van egy szép nagy mágnes, ami a kopadékot hivatott felfogni?
"Persze sokan gondolják hogy majd a szürö megfogja szmötyit."
6HP19- es váltóról beszélek.
"Sok váltóban gyakorlatilag nincs szürö, csak egy szita, amin max egy döglött egér akad fenn."
Én ezt a problémát megoldom úgy, h nem teszek bele döglött egeret. :)
Nézd, nekem ca. 219000km után milyen mocskos olaj folyt le:
Az öblítésnek az az egyetlen lényege, hogy ne a régi olaj keveredjen az új olajjal jó sok pénzért. Itt nem arról van szó hogy belenyomnak egy feltöltési mennyiségnyi friss olajat a váltóba, és azzal el van intézve. Addig nyomják bele a friss olajat, amíg a kifolyó ágon tiszta olaj nem jön. Közben az összes szelepet átmozgatják, minden fokozatot kapcsolnak, így a friss olaj a teljes rendszert átjárja.
A Tripronic-nál nekem 100000km után 13,5 Liter olajat használt el a gép, mire tiszta olaj jött kifelé. A teljes feltöltés 9 Liter. Szerintem ez a leg jobb módszer.
A kevert olajas megoldásnál csak az olajteknöben lévö olajat cserélik le (kb 4 liter), a wandlerben és a rendszerben meg benne marad kb 5 liter fáradt olaj. Szerintem ez a legrosszab megoldás.
Közbensö megoldás hogy addig cserélgetik az olajat a teknöben, míg a friss olaj át nem járja a rendszert. Legalább 3-4-szer le kell cserélni az olajat hogy tiszta legyen. Házlagos megoldás, a profi munkától messze van, de kevert olajas megoldásnál klasszisokkal jobb. (Az hogy mennyire lesz tiszta a rendszer, csak attól függ hányszor vagy hajlandó lecserélni a teknöben az olajat.)
Ha le lehetne ereszteni és teljesen új töltetet bele rakni
Akkor ott maradna a rendszer falain a szennyezödés, ami a friss olajba belemosódna. Persze sokan gondolják hogy majd a szürö megfogja szmötyit. Sok váltóban gyakorlatilag nincs szürö, csak egy szita, amin max egy döglött egér akad fenn.
Nem, nem átöblítéses. Az átöblítéses olajcserere szerintem felesleges pénzkidobás abban a formában, ahogyan teszik. Ha le lehetne ereszteni és teljesen új töltetet bele rakni, na akkor nem lenne, de úgy, hogy a régi olaj egy részét kitoljuk az új olajjal keverve... az nem lesz új olaj. Csak a régivel kevert olaj jó sok pénzért.
Sajnos ez nem olyan móka, mint mikor az ember fékolajat cserél, hogy a régi olajat szinte 100%- ban ki tudjuk tolni az új olajjal.
6- os tiptronicon (ZF6HP19) 50- körül van a csere szűrővel, tömítéskészlettel, olajjal, munkadíjjal.
Ez nagyon kedvezö ár, gondolom ez nem öblítéses olajcserét takar. Párom autójában kellene olajat cserélni, de itt olyan árat mondtak (kb 160.000Ft) hogy ennyiért nem cseréltetek olajat egy 500.000Ft-os autóban. Gondoltam ha megfelelö áron kicserélnék, Dunakilitiig átszaladnék az autóval. Hétfö óta hívogatom, gondoltam a holnapi ünnepnapra kérek idöpontot. Nem nagyon akar ez összejöni.
Természetesen. Én nála cseréltettem az olajat a váltómban, meg az ismeretségi körömben többen is hozzá járnak. A visszajelzések pozitívak, a saját tapasztalatom is az. Nyilván nem ajánlottam volna, ha nem így lenne.
Nemsokára be kell jelentkeznem nekem is hozzá, mert időszerű az ismételt csere.
6- os tiptronicon (ZF6HP19) 50- körül van a csere szűrővel, tömítéskészlettel, olajjal, munkadíjjal.
Hm.....Polon nincs also motorburkolat....miota? Pl. 97-es Classicon van gyari.
Tegnap eszembejutott ez a hozzászólásod, amikor feltöltöttem az ablakmosót. Természetesen van gyárilag alsó motorburkolat, kb 20cm-t takar is a motortérböl. Ennek megfelelöen a motor alulról totál burkolatlan, olajleeresztéshez semmit nem kell levenni.
Te ismered személyesen ezt a szerelöt? Három napja nem képes egy olajcserére árajánlatot mondani. Háromszor hívtam fel, mindig az a válasz hogy: öööööööööööööööööö megnézem és visszahívom.
4G A6 3.0TDI motorszámot hol találhatnék? Levettem a motortakaró deklit, de a gépészet gyakorlatilag kitakarja a blokkot. Belenéztem a pótkerék öbölbe, de az első szemlélődés alapján nem találtam vonatkozó matricát. Felütöttem a szervizkönyvet, de az első oldalas matricában motorkód van, nem -szám. (Forgalmit most fog kapni, azt, mint lehetőséget szkippeljük plz.) Köszönöm.
ma új gazdája lettem egy szép c5 s6-nak.:-) Nincs szerelő ismerősöm a környéken, esetleg tud valaki egy jó szerelőt aki ért a típushoz Szentendre/Bp. 3. ker. környékén? Kipufogót is kellene alakítani rajta, nekem a jelenlegi sport hátsó dobos, kat nélküli rendszer borzasztó zavaróan búg kétezres fordulatig, szeretném a gyári részeket visszatetetni.
És akkor pár kérdés:
Vezérlést milyen periódusban kell cserélni?
Milyen olajat javasoltok használni?
A gyári kipufogórendszerrel tényleg nem lesz szép v8 hang? Az előző tulaj ezért cseréltette, bár nyilván ízlések és pofonok... Én olyan hangot szeretnék, ami szépen gurgulázik lent és csendes utazáskor. Ha esetleg van ötletetek, hogy mit érdemes változtatni, meghallgatnám.
Segítségeteket szeretném kérni. Van egy Audi 4G A6 autóm. Egy Hete kiírta,menet közben, hogy " Gearbox malfunction you can continue driving". Ha adta ezt a bibát, akkor elaludt a led a váltónál amelyik mutatja milyen sebességben van.
7965-P1893, ,7966- P1894,, 7999 -U0155 hibát lehet olvasni.
Mostmár az a baj,hogy annyira nemműködik a váltókar érzékelő, hogy el sem tudom indítani, mert kiírja gyújtás után, hogy tegyem P-be vagy N-be. P-be van a kar lezáródva, úgyhogy megsem tudom mozdítani a kart.
Mert most még a valtósnal van de a valto mar keszen van, de addig nem szeretném ki fizetni, amíg nem bizonyosodik be, hogy nem a valtóval van a gond. Előleget mar adtam.
Lehet olyan, hogy nem a belevalo motorvezérlővel ment az auto?
Mert a diag multitronicnak hozza be, ez pedig triptonic váltós.
Találtam ugyanolyan motorvezérlőt, minden szàm megegyezett rajta, át lett programozva az enyémre, de ugyan az a hiba. A kipörgésgátló fojton világit, és magas az alapjárat, meg rántva indul el. A váltó most lett felújítva, még a szerelőnél az auto. A diag ugyanazt a hibát adja ki.
A motor igaz sokkal jobb ( volt fiatalkorában) , mint a 2.5 V6 TDI, de az is egy tizenéves autóban van, ezért már az sem egy rizikómentes biztos " befektetés ".
Jó persze kivételek/gyöngyszemek mindig vannak... fater 4B A6-osa is patika volt, el is ment egy hét alatt... de mint tudjuk a kínálat nagyrésze nem ilyen, itthon egyre kevesebb... :(
Nem kötelezö egy 10+éves autónak kipurcannia. 13 éves volt az A6-om amikor eladtam, közelében sem volt a kipurcanásnak. Természetesen ezekkel az egymilliós (km+ár) autókkal már nem lehetsz az országutak császára. Voltak nekem 17, éves 19 éves autóim is, mindegyik megbízható járgány volt.
Látom csak csak audi mellett akarsz maradni... de sajnos az a baj... hogy semmi presztízse nincs már... :( Sokan benézik sajnos a modell-t... 4F-nél is már rezeg a léc de már azok is purcannak kifele, egyre jobban lelakotabbak... :( Nem tudom mi lesz a felhasználási módja a kocsinak... élmény autó, hétvégi, munkába járás vagy csak közlekedőedény azt kész? ... 1.9tdi jobb valamivel de a koruk ami az igazi ellenség... lehet a motor jobb de maga a kocsi egy rom (és ott is tudnak röpködni a lóvék keményen)...az állomány 80%-a egy lelakott romhalmaz... :( én már ilyen 10+ éves prémiumba nem is gondolkodnék...
Igaz nem írtad milyen évjáratban gondolkodsz, de mivel a 2.5 V6 TDI-ket 2004-ig gyártották ezért a legfiatalabb is már 14. éves.
Öreg sokat futott prémiumautó ráadásul még automata váltóval is, háát.....nagy merészség ilyenbe belevágni.
Ahogy előttem Mr. Negatív ( :) ) már írta ha valóban ezen gondolkodsz akkor legyen bőven tartalék a vásárlás után az akármikor előjöhető hibák elhárítására.
Az automata váltó külön kapitel.....ha van bármikor fölösleges 4-600 ezer Ft-od váltófelújításra, akkor hajrá nem lesz gond ha neadjisten megadja magát a bőven tizenéves ki tudja mennyit futott, és ez alatt az idő alatt hogyan szervizelt karbantartott váltó.
150Le a legjobb... lehetőleg multitronic váltóval :D :D :D
na megkomolyodok... :) úgy ahogy van felejtsd el ezeket a régi 2.5 V6-ot... automatával meg kész aknamező (amúgy is)... (kézi váltóval a leglogikusabb)...de ha mégis szeretnéd akkor a vételár kétszerese legyen zsebbe (igen kétszerese) simán rátud szaladni...
Sziasztok.A véleményetekre lennék kíváncsi,autó vásárlás előtt állok kinek mi a véleménye az Audi a6 v6 tdi-ről melyiket érdemes megvenni 150,155,163,180,le közül ja és az automata váltó közül is melyiket? A válaszokat előre is köszönöm.
Köszönöm szépen a gyors válaszokat,nekem nagy segítség hogy legalább körbe írtátok a lehetséges hibákat,így amikor felkerül a gépre,túl nagy hülyeséget nem tudnak beetetni velem,Ha megvan a probléma forrása kíírom az oldalra,hátha a későbbiekben másnak segítséget nyújt.Szép napot mindenkinek.
A6 2003 180L elsőkerekes automata. A valto felujitva benne, de most ugy nezki, hogy a motorvezerlő is rossz benne, azt mondja a szerelő. Azt hozza ki a diag. Talaltam masikat bonttotat, at is programoznák a benne lévőre. De a bosh száma nem egyezik az enyémmel(sajnos olyat nem találok ahol minden szám megegyezik) a cikkszám ugyan az ugyan ugy 180L ba volt, cssk a bosh szamnak az utolso 3 száma nem egyezik, nekem 822, a bintottnak meg valami mas. A kerdésem az lenne, hogy igy is ra tanithato az en automra. 20ezer a bontott, es 25ezerert klonozzak
Mert abban bíznak az emberek hogy jön egy tuti válasz. (A legtöbb felhasználó nem tudja hogy tuti válszt diag nélkül nem nagyon lehet adni.) A bizakodás alapvetö emberi jellemvonás, és egy kérdést feltenni sem kerül semmibe. ;-)
Az tény, hogy diagnosztika nélkül nem fog menni. Esetleg ha van diagja a kérdezönek, ki tudná olvasni a hibakódot. A rögzítöfék, és a váltóreteszelés hibája szerintem két, egymástól független hiba.
Ki kellene olvasni a hibatárolót, valami hibaüzenetnek kell lennie. Addig csak találgatni lehet.
Ha a kéziféknek valami gondja van, jobb ha hamar rendbeteszed, nehogy ottmaradj vele valahol. Én jártam úgy hogy a befogva tönkrement rögzítöfék miatt nem tudtam elindulni.
A váltó reteszelése érdekes dolog. Én úgy tudom hogy a kéziféknek nem sok köze van a váltó reteszeléséhez, mert a fékpedáltól kapja a jelet. Nem lepne meg ha a féklámpa kapcsolótól kapná a jelet, (az meg szokott elromlani) erröl majd a szerelö szakik többet tudnak mondani.
Sziasztok,szeretnék segítséget kérni a fórumozóktól ,hátha valaki találkozott már hasonló jelenséggel,az autóm ( A6 4f5 c6 2007 2.0 tfsi multitronic f1 nèlkül)nemrég a következőket produkálja:Alkalmanként indításkor(ha hideg ha meleg előfordult már) kiírja hogy a kézifék rendellenesen működik és nem lehet a P állásból kivenni a kart, észre vettem hogy ilyenkor a fék pedál lenyomásánál nem észlelhető a váltókart reteszelő egysèg működése,ami normál üzemben fék lenyomására szabad útat biztosít a váltókarnak.Némi unszolás és gyújtás ki-be kapcsolás után elmúlik a jelenség.Egyébként a váltó,a fékrendszer,mondhatni hogy tökéletesen működik.Számítanék a tapasztalt audisokra. Köszönettel.J.Gábor.
Sziasztok! Néztem egy 2015-ös passátot 1.6 88kw-os dizel motorral,170.000km van benne minden rendben van az autóval viszont elég nagy a kartergáz ,az olajbeöntönél és a nivónál is jön a fehér füst elég jól! Lehet ez esetleg a kartergázszürö dugulásától? Van egy 1.9 pdtdi passátom is de ott jóval kisebb a kartergáz x ennyi km-nél!
Sziasztok! Van egy 2.0 PDTDI 140Le 2005-ös a tulajdonomban. Hidegen gázadáskor ilyen ciripelő hangot ad ki. 1-es, 2-es sebességi fokozatban. Utána elmúlik. Mitől lehet ez? Van egy kis olajcseppenésem a váltó oldali szimmeringnél esetleg ennek köze lehet hozzá?
A követőradar idővel elállítódik, vagy ha megüti bármi a lököst esetleg leszedik valami miatt utána is általában be kell állítani a szenzor poziciókat. Incorrect position hibát tárol be amikor kiírja hogy acc not available, eleinte csak nagyon ritkán aztán egyre sűrűbben és a végén nem működik egyáltalán.
Azért annyira nem vészes, mert nekem a jobbos első szenzor bontott és nem lett beállítva. Amikor vettem az autót a német kereskedő rakatott rá új első lököst, meg bele a cikkszámra megegyező de bontott szenzort. Nem is ment hazafelé a tempómat, komponens védelem miatt, passaui audinál rakták fel a lököst, a barom kivehette volna a védelmet de nem tette. Itthon aztán egyből elvittem és kiütötték a mozaikban a védelmet, ember azt mondta hogy lehet hogy majd be kell állítani, figyeljem az pozicióhibát és ha túl sűrűn jön elő akkor vigyem be egy beállításra(40ezer). Azóta se kellett beállítani. Az első 1-2évben nagyon ritkán kb összesen 2 alkalommal volt hogy betárolta a hibát, de már kb 2 éve semmi. Múlt héten voltam németbe vele vizsgán és labancoknál szinte végig tempomattal mentem, most néztem a hibatárolókat és semmi.
Az egész autóban két hibakód volt, az egyik ez az időszakos pillanatnyi holttérfigyelős dolog, a műsik meg a légrugóban, amikor kereket cseréltem, kikapcsoltam menüben, de akkor is beírja mindig hogy shut off vagy vmi hasonlót. Azt kell mondjam hogy alapvetően elégedett vagyok a megbízhatósággal.
Holnap viszem szervízbe, olajcsere, fékolajcsere, mást nem fogok kérni, mobilitásgarancia meg hasonló baromságok nem kellenek.
Esetleg van javaslatod korrekt szerelőre aki hibafeltárásban segítségemre lehetne és nem komplett váltót és futóművet akarna cseréltetni velem? Mert sajnos a környékbeli "szak"szervizek a fél autót kicserélnék és semmi garancia, hogy valóban azt fogják javítani ami a hibát okozza. Sokadik diagnosztikán vagyok túl és sajnos semmi eredmény nincs.
Segítséget kérnék tőletek, hátha valakinél már jelentkezett ez a probléma.
Audi A6 4G 3.0 TDI DPF Multitronic 204 LE, fronthajtás. Jelenlegi futásteljesítmény: 247800 km.
Szerviz mindig rendben elvégezve. Váltó olaj+szűrő is. Kb 200000 km-nél jelentkezett egy furcsa hang ami 50 km/h sebességtől 80 km/h-ig tart. Olyan a hang, mint a Lada difi hangja. Búgó hang ami 50-nél mély és halkan jelentkezik, 80-nál magasabb a hang és erőteljesebb is. Ami fontos, csak kis terhelésen jelentkezik, tehát közlekedsz folyamatosan 50-80 km/h között és tartasz egy sebességet akkor jelentkezik. Ha leveszed a lábad a pedálról, lassítasz, fékezel vagy épp növeled a sebességed és 80 fölé érsz akkor nincs zaj. Hibakód természetesen semmi. Mi okozhatja ezt? Tapasztalt valaki hasonlót? Minden segítséget megköszönök!
Lehet hogy valamelyik ajtóátvezetőben megszakadt a kábel...A tempomat akár lehet kuplung pedál kapcsoló ha nem automata!De egy diagnosztikával hamar ki lehetne deríteni ezeket a hibákat!
Egy kis segítségre lenne szükségem! A6 1.9 TDI 110LE (2000 évjárat)
A következő a jelenségekben:
Menet közben nem tudom bezárni belülről az ajtókat, illetve nincs belső világítás, hiába kapcsolgatom. (úgy tudom a kettő egy biztosítékon is van)
Viszont, ha kinyitom az ajtót a lámpák belül világítanak, ha megnyomom az ajtóbezáró gombot lezár. Becsukás után valamikor (ritkán) megjavul tudok zárni és világítás kapcsolni, de ez se tart sokáig.
Hibát nem jelez!
Illetve egy másik jelenség lehet összefügg, de a Tempomat egyik-napról a másikra nem működik. Hiába kapcsolom be, nyomom a gombot nem reagál rá egyáltalán. Korábban volt néha olyan eset, hogy bekapcsoltam egy darabig működöt, majd rángatott kicsit és kikapcsolt, de utána újbóli megnyomásra bekapcsolt.
Akkor oké, csak annyi volt a fejemben, hogy automata váltó olajcsere.
Amúgy szerintem kicsit elizélt konstrukció a robotváltó (ráadásul a régebbieknél gyártási minőséggel is volt gond), nem azért van baj vele mert pár ezer km-rel elcsúszott az olajcsere.
A szervizkönnybe valóban ez van hogy 60 000 km. Nem akartam ennyire belebonyolódni, csak egy kis infót adni másoknak. A szervizen múlót volna ez az olaj csere, akkor nem lett volna kicserélve, ha egyáltalán ez az olaj csere megtörtént(szervizkönyvbe benne van). 155 000 km-ig csak is márkaszervizben volt az autó szervizeltetve.
Hát, ha egy váltó attól kotlik meg, hogy 60 helyett 75-nél cserélnek benne olajat, miután kb 20 évig tagadta a gyár, hogy valaha is kell olajat cserélni benne..., nos, akkor rég (más) baj van.
Elolvashattad volna a gyári előírást; azt meg csak feltételezem, hogy aki 75-nél cserélte 60 helyett az sincs a helyzete magaslatán. Feltételezem, hogy új autót márkaszervízbe hordtatok; de nem hinném hogy ilyen amatőr hibát ott elkövettek.
A km valós. Céges kocsiként használtam, majd kivásároltam. 75 000 km-nél cseréltek rajta olajat. A következő csere meg ugye 150 és 170 között esedékes. Hajdúsámsonon csinálták, nem balasagy-on, csak elírtam. Lehet hogy többet bírnak, de nekem ennyit bírt.
Egy kis infó váltó felújítással kapcsolatban. Autom: 2012 245le 4g/C7 típus. A probléma ott kezdődött, hogy 155 000 km-nél váltó olajat cseréltettem. Az autó utána egyre erezhetőbben kezdett váltani. Elkezdet ütni váltások között, majd jött hibaüzenet. A végén már csúszott is és éget olaj szag terjengett az autóban(olaj szivárgás volt). Az autót 160 000km-nél vittem el szervizbe(balasagy.). A teljes váltó felújítás 650 ezer Ft-ba került. 1500 km-töl előjött indulásnál egy kis rángatás szerű elindulás és a 3. fokozatot csak 15 km/h-nál váltotta el gázadásra, egy kis ütéssel( ütés kb 20-bol egyszer). Ez a jelenség 15 000-km után megszűnt, majd 20 000 ezer km-nél volt egy váltó adaptálás. A kocsi tökéletes. Most 195 000 km van benne.
Egy kis segítséget kérnék. Már egy pár napja írtam a problémáról és közben még keresgéltem a fórumban is ez ügyben. 2012.05.27-én írt Audimaci hasonló problémáról, de nem találtam rá választ: "Most olyat csinál, hogy 1800 fordulatig hidegen nagyon erősen kerreg, darabosan jár. Utána minden rendben, jól megy."
Az enyémnél a hibajelenség a következő: kb. 1400-1900 fordulatig kb. 100 km/h-ig ha rálépek a gázra akkor hangosan kerepel vagy kerreg ahogy tetszik. Ha leveszem a lábam a gázról, akkor szép csendes, és egy olyan 15-20 km megtétele után nagyjából elérve (gondolom) az üzemi hőmérsékletet lecsendesedik, majd meg is szűnik a kerregés. Ha felmelegedés után újra indítom nem hallatszik. A szervizben nem tudták megmondani, hogy mi ez: nem lánc, nem befecskendező, nem DPF, nem EGR, nem a váltó. Húz rendesen, nem fogyaszt többet, nem füstöl, és nincs hibajelzés a műszerfalon, a hibatárolóban. Mi lehet ez? Nagyon idegesítő. Valami olyasmi alkatrész lehet, ami hideg motornál gázadásra megszólal, kerreg. Felmelegedés után pedig elhallgat.
Holnap viszem egy szakértőhöz. Ha valaki addig tud írni ötleteket, akkor azt is végig kérdezem.
Köszönöm a tanácsot, élni fogok vele. Annyi történt azóta, hogy már javult a helyzet ezen a téren. A szerviz szerint a váltó magától is tanul, és valóban már sokkal jobb, mint volt, de biztos ami biztos elviszem majd egy öblítéses olajcserére is. Itt a fórumban a Protruck Kft.-ről beszélnek a legtöbben, hogy ők értik a dolgukat. Esetleg Győr közelében is van hozzáértő, és ilyen módszert alkalmazó szakember? Nem egy nagy távolság Nagytarcsa, csak kérdezem.
Kedves Audi tulajdonosok, akik a fórumon érdeklődtök megbízható, korrekt szerviz után!
Mindössze egy apró kérésem lenne. Ne legyetek PARASZTOK!
Ha egy ajánlott szerviztől időpontot kértek és kaptok, legyetek kedvesek elmenni, de ha nem tudtok, akkor pedig jelezni, hogy a valóban megbízható és korrekt szerelő ne ácsorogjon 1,5 órát miattatok úgy, hogy egyébként több hétre előre tudnak időpontot adni, mert tele vannak melóval, és miattatok, akik korrekt, megbízható szervizt kerestetek, nem tudnak fogadni korrekt, megbízható ügyfeleket. Így bevételkiesést okoztok a trehányságotokkal.
A két fajta olaj keveredése okozza a problémát,nem te vagy az első aki így járt,meg szerintem lehet kicsit kevés is van benne. Szerintem vidd el oda ahol átmossák mert addig nem lesz jó.
A teljes feltöltési mennyiség 9 Liter. Nekem az öblítéses olajcseréhez 13 Liter olajat használt el a gép.
Ezt a szofverfrissítést nem értem. Miért kell frissítgetni? He nekem megfelel, müködik rendesen, én nem piszkáltatnék bele az biztos. Akkor sem ha régi.
Köszönöm a tanácsot. Erre a munkára kértem ajánlatot tőled 2017. dec. 20. 13:17-kor tárgy: KAFxxx-WAUZZ..., ott leírtam részletesen is a problémát, én is a nyomásszabályzóra gyanakodtam, de választ nem kaptam. Itt a fórumon olvastam az új üzletpolitikátokról, aszerint már öreg lehet az autóm nektek.
Gondolom ez egy szerviztapasztalatokon alapuló tanács, a probléma csak az, hogy egy másik, a fórumozók szerint szintén jónevű audi szervízben meg azt mondták, hogy a nyomásszabályzó hibája jóval kevésbé valószínű, mint a nagynyomású szivattyúé.
Azért keresek most olyan diagnosztikai műhelyt, ahol ki tudják mérni a hibás alkatrészt, hogy csak azt kelljen cserélni vagy felújítani.
Leengedték ami lejött, kicserélték a szűrőt, a tömítést, a mágneseket áttörölték és visszatették, ezután nyomatták bele az olajat amíg nem kezdett el csorogni visszafele, aztán beindították majd ment még bele az olaj, aztán megint csorgott... Ezt láttam. Úgyhogy szerintem csak frissítették, nem átmosták. 6 l olaj kellett hozzá, a teljes szükséglet úgy tudom 8 l lenne, de ismerősöknek is kb. 5-6 l volt a csere.
A szoftverre azt mondták, hogy valami nagyon régi volt úgy emlékszem azt mondták, hogy 10-es és most frissítették 30-asra.
Vissza olvastam itt a fórumban, más is írt már fordulatszám ingadozásról de ők folyamatos gázadásnál, vagy állandó sebességnél tapasztalták. Nekik azt válaszolták, hogy wandler vagy citrom. De az én esetemben állandó sebességnél nincs ilyen gond, és az a furcsa, hogy szerviz előtt nem volt vele gond.
Van egy A6 4F 3.0 TDI QUATTRO tiptronic 2007 ASB motorkódos Audim.
Egy hete volt nagyszervízen, amit cseréltek:
- tiptronic váltó olaj-, szűrő-,
- ékszíj
- mágnesszelep
- szoftverfrissítés a legfrissebre
- stabilizátorpatkó
A szerviz után rögtön azt tapasztaltam, hogy a fordulatszámmérő kb. 1000-es fordulattól 2000-es fordulatig ingadozik. Ha nyomom a gázt akkor stabilan megy fölfele, de ha leveszem a lábam a gázról, akkor hirtelen visszaesik akár egy-két "centit" is és néha elkezd ingadozni. Szerviz előtt teljesen stabil volt. Amúgy a váltó nem rángat, nagyon szépen vált. Kúszik D-ben, R-ben. Lehet, hogy az olajcsere, vagy a szoftverfrissítés, vagy a mágnesszelep?
Aztán a másik probléma ami tegnap jelentkezett először, hogy: furcsa hangja lett talán a motornak. Alapjáraton, hideg- meleg indításnál semmi csörgés, menet közben kb. 20 km/h tempótól kb. 100-110 km/h-ig ha rálépek a gázra akkor elég hangosan kerepel. Ha leveszem a lábam a gázról, akkor szép csendes, 110-120 km/h fölött normál, csendes. Viszont egy olyan 20 perc használat után csendesedik, vagy meg is szűnik a kerepelés. Húz rendesen, nem fogyaszt többet, és nincs hibajelzés a műszerfalon.
Persze már hívtam a szervizt, jövő héten viszem vissza, amúgy nagyon korrektek, megbízhatóak. De szerintetek mi okozhatja ezeket a problémákat? A szerviz előtt nem jelentkeztek efféle gondok, minden normális volt, az is lehet, hogy ez nincs összefüggésben a szervizeléssel? Van itt egy jó pár profi. Legyetek szívesek gondoljátok át.
Valaki tudna ajánlani egy megbízható, dízeljavításra szakosodott műhelyt Eger környékén, Budapestet is beleértve. Olyan hely kellene, ahol a hibakeresés után, ha a nagynyomású szivattyúig fajulna a dolog, akkor azt le is szerelik és felújítják helyben. A neten eddig 2 helyet találtam a fentiek alapján, az érdi BZ&DT-t és a gyáli Moltim Kft-t. Esetleg ezekkel van valakinek tapasztalata?
Az autó egy 2004-es 3.0 tdi quattro, alapjáraton néha le-leáll pillanatnyi üzemanyagnyomás esés miatt, pár napig beteg, aztán hetekig jó.
18438 Szívócső csúszóka vezérlés zárva beragadt (1. hengersor) hibakódok is, de ezek törölhetők voltak. Ellenben ha jól látom, akkor az állító csak szívócsővel együtt cserélhető, és úgy meg elég drágán :(
Fojtószelep szokott beragadni / tönkremenni FSI motoroknál, és ha igen, akkor javítható?
Azt mondja a diag, hogy "szívócső szabályozó érzékelő elfogadhatatlan jel" (18447 számú nem törölhető, állandó hiba + sárga lámpa), úgyhogy le kéne kapni, és kipucolni, vagy - rosszabb esetben - sok pénzért cserélni...
Megköszönném, ha megírnád, mi lett a történet vége, mert az enyém is ezt csinálja (szintén BMK-s). Hamarosan mennék vele egy, itt a fórumon ajánlott, szervizbe, de ott azt mondták, hogy saccra a nagynyomású lesz a ludas. Mivel ez csak tipp, kicsit vonakodnék betolni az 5-600 ezres árat, amit prognosztizáltak a munkára, ha fennáll a lehetőség, hogy utána is marad a hiba. Neked a Boschban kizárták a nagynyomásút, ha jól értem. Köszi előre is.
Ha hosszútávú mozgásokra akarsz autót, akkor nagyon jó választás, szerintem formavilága az egyik legszebb és nagyon kényelmes autó, nekem A6 allrod van.
Fogyasztás nyugiban 8l de mindenapokban vegyes használatnál én 9l mértem, csak városi mozgásnál 10,3l de ez erősen vezetésfüggő is (Kigyorsítás, előzgetés, gumi, forgalom stb..).
Sajnos egyre kevesebb a folyamatosan, szakszerűen karbantartott, kis futásteljesítményű példány, most szervizeltettem az enyémet, nem volt olcsó, mert szervónál ékszíjtárcsát, szíjat, szimeringet...mindent cseréltek, rendberaktak valamint a kötelező suerviz is megvolt.
Nem akarom rádmelegíteni, de én most árulom az enyémet (megrendelva az új) ha gondolod megtekintheted, az nem kerül semmibe:
" Nekem van egy olyan sanda gyanúm -noha nem tudom igazolni - hogy egy autó az öregedésével (emelkedett km futásával) párhuzamosan (ceteris paribus) egyre többet fogyaszt. "
Ez akár lehetne is igaz, de a saját autóimon ilyen jellegű fogyasztásnövekedést sosem tapasztaltam, pedig mindegyik sokat fut ill. futott.
Ha ugyanezt írtad volna mondjuk olajfogyasztásra azt még valósnak vélhetnénk de, hogy többet fogyaszt...hm...
Fogyasztásváltozást én (másik) gumicserénél észleltem, mondjuk mikor misiről Hankookra váltottam, ott jelentkezett néhány tizedes + fogyasztás.
Szerintem egy tökéletesen karbantartott (!!) autó/motor többszázezer kilométerrel sem kéne, hogy több üzemanyagot fogyasszon.
"Igazolni" persze ebből csak annyit tudok, hogy azt szoktuk mondani: egy autó akkor megy a legjobban, amikor már egy picit emelkedett az olajfogyasztása a normál fogyasztásához képest.
Én is tudom persze, hogy ez így hülyeségnek hangzik; nekem mégis ezt mondogatják.
Nekem van egy olyan sanda gyanúm -noha nem tudom igazolni - hogy egy autó az öregedésével (emelkedett km futásával) párhuzamosan (ceteris paribus) egyre többet fogyaszt.
Tehát ha Te veszel egy (vagy újszerű) autót, rendesen karbantartod, megkapja a jó olajakat, normálisan gumizod, nem tolod ki a szemét, stb. stb, akkor az érdemben meglátszik a fogyasztáson - jó értelemben.
Amikor ugyanez az autó 200e + km múlva, kopottas motorral, nem százas futóművel, ki tudja milyen ridegtartás mellett az n. tulajdonosához kerül (mint amilyen a hazai "prémium" vásárlók többsége), akkor ez már a fogyasztásban is mérhető lesz.
Főleg igaz lehet az azokra a motorokra, amelyek minél bonyolultabbak (pl. biTDi, S5, stb., mert egy régi szívó W124 lehet, hogy ugyanannyit evett 300e km-nél, mint 30e-nél, de talán az Audi híres 1.9 és 2,5 TDI motorjaira is igaz lehetett még ez 20+ éve.)
Sziasztok! Audi A6 C6 4F Avant 3.0 tdi vennék de az allroad és a sima között vacillálok...valakinek van itt ilyen? Mennyi a fogyasztása, mennyire jó autó stb...Napi használatra kellene nem szeretgetni ,hanem használni.. köszi.
Pontosan leírtam, hogy milyen feltételek mellett fogyasztja a megadott értékeket.
Mind a Bitdi-nél, mind az S5-nél
A konkrét fotók 1 sedan (225-ös gumikkal) kocsinál készültek.
Ezek ugye nem hosszútávú átlagfogyasztások, hanem konstans tempós fogyik sík úton.
Mindegyik hasonló autónak ennyit kellene ilyen feltételek mellett ennie.
Szerintem (!) ez pont egy nagyon jól használható adat, mert kizárja a vezetési stílusokból adódó különbségeket.
Az, hogy mi van a Spritmonitoron szintén használható, csak a vezetési stílusokból, használati helyekből adódó különbségeket stb. kevésbé tudod kiszűrni.
Az én vezetési stílusom mellett nagyjából a gyári városi fogyasztás a hosszútávú átlag. Tehát ha jön egy új típus/modell/motor akkor nagyjából már tudom hogy mire számíthatok
Én készséggel elhiszem az általad leírt fogyasztási adataidat, mert miért is ne tenném, semmi okom nincs rá, hogy ne tegyem, mint ahogy neked sem, hogy ne a valóságot mondd.
Csak úgy gondolom, hogy ezek az adatok csak
- te használati szokásaidra vonatkoznak
- adott keskeny gumikra vonatkoznak
- az új(szerű) autókra vonatkoznak
stb.
mert pl. a spritmonitoron jóval nagyobb értékek vannak (pl. a biTDI esetén is), így azt gondolom, hogy aki ilyet vesz HASZNÁLTAN, az érdemben nagyobb fogyasztásra számítson.
A rövid távokat, azt nem szereti rohadtul egyik autó sem. Nekem a hybrid tökéletes megoldás. Igaz, hogy pályán többet eszik, mint egy dízel, de a mindennapokban nincsen gyilkolva a motorja napi 10-15 indítással, hiszen nagyrészt be sem indul, ezáltal pedig nevetséges a fogyasztása.
Bár korábban a benzinnek állt a zászló, a kínálat (97% D, 3% B) miatt sajnos nem annyira reális találni.
3.0D-ket nézek, kérdésem lenne a tulajokhoz (akit illet - ha csak 1-1 kérdésre jön válasz, azt is köszönöm):
1. mi a tapasztalat a 204-245-313 lovas motorokkal? Van, amelyik kerülendő (ajánlott)? (70-30 a pálya-város, de a kérdés inkább megbízhatóságra vonatkozik)
2. Képek alapján van "kis navi" (6 diszkrét rádió gomb + kisebb képernyő), van "nagy navi" (tapipad + nagy képernyő). Ezen túl van köztük érdemi különbség?
3. Használtok 18 (19)-es felniket? Ha igen: nagyon ráz?
4. Miért van ennyi multitronic? Vagy a V6 izomból megoldja, hogy ne legyen a robogós bőgés?
5. Van tapasztalat mátrix LEDdel?
6. Van évjárat/motorkód/női szeszély, ami KERÜLENDŐ?
Lesz több luxus szerű elektromos autó pár éven belül.
Teslákkal már van rendesen tapasztalat elég sokat bír az akku.
Egyébként helyi mászkálósnak rendeltem egy új leaf-et, csak még pár hónap amig megérkezik.
De egy 90-100kwh pakk-al már rendesen lehet közlekedni messzebbre is.
Audinak is lesz pár elektromos autója, de más gyártóknak is.
3 év múlva amikor eladom a leaf-et akkor ha addigra lehet kapni benevezek helyi autónak egy model3-ra. Valós 400-500km-t elmegy és nem megy rosszul, addigra kiforrja magát.
Most is venném azonnal ha lehetne kapni. Nekem dízel egyáltalán nem kell, benzines volt mindig is, de nem szeretnék függni az olaj ártól meg minden egyéb tényezőtől. Áramom meg van bőven(több is mint kéne jelenleg).
Egyszer jöttem végig Az M1-en Ausztriáig 100-al 6,1 volt a fogyasztás. Ez alá akkor megy, ha nem indítom be. Az 1.4 PDTDI A2-esem viszont tudja a 4 litert. (Nem is 2 tonna, meg nincs is benne 233 ló.)
azt nem hiszem hogy olyan hamar fogod tenni, drága és kb 100-200km bírnak autópályán úkorában mint a legtöbb akku használodnik és veszít a teljesitményéből a közeljövőben sem lehet nagy durranásra számítani indulj ki a mobilokbol hogy fél naponta tölteni kell őket mert nem tudnak alá tenni egy rendes akksit nem áll készen a teschnologia régen is probálkoztak vele akkor is besültek a kevés hatótáv miatt most ugyan ez várható ismét.
"Válaszolt rá olyan valaki, akinek több ilyenje is volt és leírta a tapasztalatait -tól -ig. "
Mesélhetsz itt akármit is....a saját tapasztalat itt nem számít.:)
Leírta a frankót, most miért nem hiszed el?:)
"...(a mai fejlett motor 2017 es csak úgy megsúgom 8-9 litert átlagba a benzinből, a családban van ezért tudom ,most azért azt nem fogom am elhinni hogy egy 2x erősebb 2x nagyobb köbcentis ennek a felét eszi lehet valaki bekajálja én nem) "
mint írtam hagyjuk már ezt a "mai modern szót" ilyen nincs amelyiknek teljesítménye van az eszik is vagy szerinted a 300-400 ló miből ered? az 1200 as fordulatból meg a 4 liter benzinből ezt te sem gondolod komolyan. A gyártói adatokat emlited ezt is tudjuk egy márkánál sem fedia valóságót mindig plusz literekkel kel számolni. A fedélzeti óra sok esetben csalhat szintén . Én tankolástól tankolásig szoktam mérni 2.0 benzin eszik 1,8 tonnás kasznival (a mai fejlett motor 2017 es csak úgy megsúgom 8-9 litert átlagba a benzinből, a családban van ezért tudom ,most azért azt nem fogom am elhinni hogy egy 2x erősebb 2x nagyobb köbcentis ennek a felét eszi lehet valaki bekajálja én nem)
3.0 dízelre is hallotam már 2,5-3 litert persze hogy nem hittem el a baráti körömben van 3 ezres pályán haza 140 körül 6,5 liter városban 10 környéke (ez egy 2014 es 5 ös bökő)
Azért maradjunk annyiban, hogy ha használod rendesen az autót akkor ezek a mai motorok is zabálnak minta disznó. Nagyon tojással a láb alatt tényleg tud takarékos lenni. De akkor se eszik kevesebbet általában mint egy régi szívó.
Itt van pl a 17éves benzines 3L v6(207Le, 5seb aut) lagunám, bármikor kipróbálhatjuk, beteg motor, beteg váltó, mégis tempomat 130-nál 7-7,5L fölé nem megy a fogyasztás. 100 alatt meg 6L-ekkel elgurul.
Városban normál használatban 11-12L.
A8 nem tudja ezt, de ha már a8, a régi D2 face AQF motorral sokkal kevesebbet evett mint utána bármelyik generáció. Tempomat 130-140 8-8,5L, 160-nál 10L(ezt a mai napig egyikkel se tudom megcsinálni). Főleg országúton az elment 6-7L-rel ez nem tud 10 alá menni sehol.
Ettől még nem eszik sokat, mert 11-12L körül el lehet vele közlekedni ha kell, nagy átlagom is 15L körüli ami nem annyira sok a használatot is figyelembe véve.
Ahogy kicsit is nyomom a gázt elkezd zabálni.
Én mivel általában nem megyek sokat, végleges megoldás az elektromos autó lesz majd pár év múlva a8 helyett. Addig is a leaf jó lesz itt helyben.
az m7 ből és magyar pályákból nem indulok ki ahol még igazán emelkedő sincs csak sík út, anno kamionnal mértem 14,8 at az m1 en 40 tonnával szóval ezek az adatok nem mérvadóak. A youtubon van fent fogyasztási video hol mennyivel mennyit eszik az autó. A 3.0 dízel 100-130 körül eszik nagyon keveset ahogy picit elkezded nyomni már a 8 liter felé billenek a számok. A benzines korszerübb keveset fogyaszt ezt ne is taglaljuk mert felesleges én nem hiszek benne. Még olyan autot nem láttam benzinből márkától függetlenül ami beérte volna 5-6 literrel sem újat sem régit sőt még egy kisebb köbcentist sem. A korszerű euro 6 dízel fogyaszt 7-8 litert vegyesbe az a6 quatroban ez benzinből kb 12 liter.
Mondjuk közúton nagyon keveset megyek. Vagy város (Balatongyörök, Szigliget, Hévíz és hasonló távok), vagy autópálya. Pályán jobb lenne a GT, de képtelen vagyok kiszállni belőle, annyira jó. :)
"Mondjuk az tény, hogy közúton elég sok Mr. 70-et kell kerülgetni..."
Általában szinte csak pályázok, de tegnap mentem főúton is jó néhány km-t tempomat 104 km/h mivel amerre mentem egész napra sebességmérést írtak a police. hu-n.
Én voltam a leglassabb ennyivel....
Kamiont csak úgy értem utol ennyivel, hogy egysávos lámpával szabályzott építkezéshez értünk.
Ja, az átlagom (V6 TDI) oda 6.9l visszafelé pedig 7.2-re jött ki...kőkemény vánszorgással.
Ez nagyon nehéz kérdés, mert drasztikus különbségek vannak pl. város és autópálya között. Az egyik mérőt nem nulláztam, az 9,7-en áll 7000km-re. Ennek a fele autópálya 150-160-as tempóban. Ha többet tudnám tölteni, szerintem 8 liter lenne. Pályán hajtva 14-15 liter körül saccolom. De mondjuk közúton lemerülve is tud simán 6-7 litert. 2200 kg az önsúly, és a szelet is tolja rendesen. Szerintem nagyon jól eltalált konstrukció. 5 év múlva megmondom mennyire tartós. :)
Van egy furcsa pszichológiája ennek, mert hiába megy rendesen, az ember nem akarja kinyomni a szemét. :) 7.000 km alatt kb. 3x kapcsoltam sport módban, akkor is csak a játék kedvéért. Ez rohadtul tetszik, hogy padlógázra megy mint a barom, egyébként meg csak csipeget. Pedig többnyire csak este tudom tölteni, így reggel tele akkuval indulok, de kb. 100km egy átlagos nap. A villanyszámla 5-10e-el lett több kb. Szerintem nagyon rendben van így. Csak hosszútávra persze nem ez éri meg.
Az új 3,0 TFSI ennél a dízelnél modernebb fejlesztésű motor, szintén 8-as váltóval és kb. 20-30%-kal többet fogyaszt konstans - alacsony - sebességeknél egy kisebb autóban. Nem értem mi ebben a hihetetlen.
Aztán nyílik itt is az olló és emelkedik a %, mint minden turbódízel-turbóbenzin között.
Egyébként egyszer megerőltettem magam, és Ausztria felé felvettem ezt a vezetési módszert egy 2.0 TDI 170LE 4*4 Superbbel, ha jól emlékszem 4,6 lett a fogyasztás. :)
Most meg élvezkedek, az elmúlt 500km-en 5,2 a fogyasztásom. :D
Köszönöm, hogy ennyit pötyögtél a kedvemért, de... ugye Te sem gondolod komolyan... Egy picit légy olyan kedves, görgess tovább az adott linken!
Vannak komplett utángyártott zárszerkezetek az oldalon.
Mikrokapcsolóstól, mindenestől. Látod az árát? Megjegyzem máshol ez is van kicsivel olcsóbbért, de ennek még reális ára van. 10 ezer ft. Ugye ennek tükrében Te is úgy gondolod, h belátható, h a 6000 ft enyhén szólva is "vicces" kategória.
Akkor az egész szerekezet sok- sok alkatrészeit legyártó gépek nem kerülnek sokba? Meg a munkaerő? Na ugye...
Továbra is fenntartom, az a 6000 ft az rablás ezért a vacakért. Nézz körül kicsit, mennyibe kerülnek (magyar oldalakon) a lemezes mikrokapcsolók!
Az, hogy a barátod milyen módon varázsol az egyszerű mikorkapcsolóból vw kompatibiliset, az az egyéni problémája. Megjegyezem kis kereséssel találsz olyan magyar hirdetést is, ahol 2db- ot adnak 4500- ért (az is nagyon sok érte).
Kerüljön 1000 ft- ba, nem szólok egy szót sem, de 6000??? Ez vicc!
Ha a cimbidnek ennyi fáradozása van vele, szerintem nem kéne ezzel foglalkoznia. Bár, h van aki gondolkodás nélkül megveszi, akkor...
Sajnos ez van. Valószinüleg kínai cucc (mint minden elektronikával kapcsolatos dolog a világon) amiért nagy tételben még 200Ft/db árat sem fizet a megrendelö.
Meg kell venni a kapcsolót. Előre kell fizetni, mert egyébként szóba sem állnak.
Miután megérkezik le kell venni róla a lemezt. Le kell vágni az kivezetésekből. Rá kell forrasztani az előre levágott és lecsupaszított vezetéket.
Meg kell tisztítani az öntőformát, majd bevonni elválasztóval. Ebbe a formába kell betenni az előkészített kapcsolót, majd kiönteni a megkevert és megszínezett műgyantával.
Miután megkötött ki kell venni, majd megtisztítani a maradék elválasztótól. Ez után kell visszatenni a lemezt, majd rá kell ragasztani a 2db pozicionáló műanyagot.
Próba után mehet a zacskóba a spéci rögzítő rugóval, zsugorcsővel, papírral együtt.
Számoltad hányszor kell kézbe venni?
Ez után jut le (nyilván nem ingyen) pl. vwsanyihoz.
Ő sem ingyen dolgozik. Nyilván tesz rá valamennyit, és mint a leírásból kiderül Áfa-t és egyéb járulékokat fizet utána.
Most jön az eleje. Kutyát sem érdekli a hosszú hónapokig tartót kísérletezés, próbálgatás.
Viszont az öntőforma pénzbe került. A fröccsöntő szerszám egy normális autó arába került, ugyanúgy mint a rozsdamentes rugót készítő présszerszám.
Ezeket visszafelé számolva a bruttó 6000,-Ft-ból minden költség levonása után egy vicces összeg marad, amit a gyártójának kellene beosztania a ráfordított idő függvényében.
Hidd el, akkora összeg marad a végén amennyiért Te nem nyúlnál hozzá.
Ez így még túrót sem jelent, mert a felhasznált kapcsoló köztudottan a világ legjobb gyártójától származik.
A kialakítása és a védettsége miatt több ezres mennyiségben rendelve is többszörösébe kerül annál amit írtál.
Átszámolva a fentieket szerintem reális az ár.
Szerelők pl. azért használják, mert néhány perces munkával örökre megoldanak egy tervezési problémát.
Nincs reklamáció, nincs szarakodás, tökölés, többször szétszerelés.
Nem gagyi cucc. Nem összehasonlítható egy mezei védettség nélküli alap kapcsolóval aminek a rögzítésével külön tökölni kell.
A plusz idő és a bizonytalan eredmény sokaknak nem ér annyit mint amennyivel kevesebbe kerül.
A végelszámoláskor a kevesebb lesz a több.
Aki tud órabért számolni annak simán megéri.
Annak is van órabére aki csak a gyerkőcöt nézi a homokozóban, vagy pont sört szopogat a nyugágyban.
Nem az a vicces, amit én írtam, hanem az, hogy egy szaros 200 ft- os mikrokapcsolóért van pofája 6000-et elkérni az ürgének. Vagy te vagy az az ürge? :)
Amikor én néhány perc alatt átláttam és felfogtam a motorok működését, akkor még nem volt sem jútub, sem internet, de még számítógép sem. Lehet, hogy adottság.
Nem értem miért okoz gondot egy kis önokosítás?
Már írták, hogy sem teljesítményhez sem nyomatékhoz nincs köze a láncnak. Erre most jössz az emelkedővel.
Nézzél meg egy videót a motor működéséről, vagy a robbantott ábrát.
benzinből kizárt olyan fogyasztási adatokat írsz amit egy dízel eszik Azért is vicces amit írsz mert a dízel hatásfoka magasabb mint a benziné ezek szerint egy dízel elmegy 3 literrel is ha igaz az hogy a benzin 6 literrel gurul el.
4B0998121 ez a bal oldali fényszóróhoz való javítószett száma, bármelyik márkaszervizben meg tudod rendelni. Adnak hozzá két csavart, azzal felcsavarozod a fényszóróra, és máris megjavítottad a tartó fület.
nem fordulatfüggő a lánc gyilkolása hanem inkább az mikor mekkora erő van ráterhelve ergo hegymenetben nem jó az 1000-1500 as fordulaton tartani de ezt az automata érzékeli is és visszadobja a fokozatokat.
skt15 13-25 litert írtál az újabb motorok pedig 30-40% takarékosabbak ez azt jelenti akkor hogy 8 literel elmegy aturbos 3000 res benzines az 1,8-2 tonna körüli súlyával? Ezt nehéz elhinni..........(azt elhiszem hogy a prospektusba szépen le van írva de szerintem ha nyomod ez is ugyan ugy megeszi a magáét mint a másik. A teljesítményhez üzemanyag fogyasztás társul ahol egyik nincs ott a másik sem.
Érdeklődnék hogy nincs valakinek elfekvőben a6 2004 avant 2.5v6 hoz bal első ajtó mikrokapcsoló vagy komplett zár, valamint bal első làmpa. Bal első ajtó mikrókapcsolom elromlott a làmpàrol meg levan törve egy alsó és egy felső fül.
Helló! Köszi ezt a pár soros :) leírást a tiédről, látom még nem volt igazán probléma a motorral, és tetszik neked amit tud. Egyenlőre nekem is bejön ez pörgős erős motor. Negyedik hónapja van meg télen helybe símán megette 14-15 litert az átlag talán 10-be belefér. De ez annyira nem is zavar ez ennyit fogyaszt. Én második autónak vettem, kicsit viccesen hangzik de a 18éve meglévő audi 100 2.3 váltotta le :)Benzin párti vagyok de amúgy hétköznap dízelt használok mondjuk ez se a legtakarékossab a6 c5 2.5 v6 tdi, de ez még elmegy. Hát majd használgatom és kiderül hogy több örömöm vagy több gondom lesz vele :).
AUDI A6 C7 3.0TFSI hogyan alakul a fogyasztása? Van e valakinek tapasztalata a C6 3.0TFSI és a C7 3.0TFSI motorral szerelt AUDI A6 közötti különbségekről?
A nagynyomású nem tudom, hogy milyen hibát produkál ÖNMAGÁBAN, nekem rámértek, és sokkal kevesebbet tudott, de a csere után még mindig nem volt jó a motor, aztán jöttek a trafók (szerintem feleslegesen), aztán végül az injektorok, és az oldotta meg.
Az igazi "város város" üzemmódban nagyon el tud gurulni a gyógyszere, külváros-belváros viszonylatban meg valóban lehet kb hasonlókat produkálni.
De dugózni már én sem használom, nem erre való szegény, ráadásul az FSI kissé lassabban melegszik be a hagyományos benzineseknél, és ez a 10-20 perces utakban sokat számíthat.
Szia, nálad a nagynyomású / injektorok cseréje milyen hibával jelentkezett? Mit vettél észre, mi vezetett rá, hogy kicseréltesd? Mire cserélted? (gyári, ugy., gyártó érdekelne) jobb felkészülni a lehetőségre :) Köszönöm előre is a válaszod!
A fogyasztás valóban 13-15 körül alakul városban dinamikus tempó mellett, azonban amint dugóba kerülsz vagy lassú forgalomba, ott már 17L+... Én városban 13 alá nem tudtam vinni, ahhoz nagyon tojásokon kell, hogy lépkedj! :D Azonban amint folyamatosan haladóba kerülsz, az átlag megy le ütemesen, 80-100-as tempótól pedig drasztikusan csökkenti a fogyasztást. Ott valamit nagyon eltaláltak a németek, nem hiába ötletelték ki az FSI -t - csupán a hosszútávú mellékhatásokkal (kokszosodás, főleg rossz minőségű üzemanyag mellett) nem számoltak... Városon kívül, vegyes autópályával nekem 8.2 volt a min. Ennél a tömegnél pedig már nem számít, hogy megpakolva van vagy sem :) Hasonlításképpen az Opel Omega 2.5 v6-om (benzines, kéziv., hátsókerekes) 130-al és szintén vegyesen (nem városi) 8L :) (pedig 600ccm mínusz, tömeg ugyanannyi és Ecotech technika). Városban 10-12L, időjárás- és lábfüggő. Ezzel csak arra akartam következtetni, hogy 8 évvel később (`96 vs 2004) a németek az FSI javára vmit csak tökéletesítettek fogyasztás tekintetében. A kényelemről nem is beszélve, de persze két külön állatfaj! ;) A TFSI-knél ezt egy fokkal tovább tökéletesítették a megbízhatóság terén is! Ide pedig szóljanak azok hozzá akik TFSI-kel rendelkeznek, mert azzal még nincs tapasztalatom! Azonban egyre jobban barátkozom a gondolattal egy 3.0 vagy 4.0 TFSI-ben. Vélemények róluk? Évjárat, tapasztalat?
Egy TDi-nél ott van (benzineshez képest) arányosan legalább +100LE-nyi "gőzmozdony-nyomaték" kellő húzóerővel, azzal lehet játszadozni :) Én általánosan írtam ehhez a motorhoz, hogy kisebb fordulatszámtól már megkapod a sokkal nagyobb teljesítményt és mivel közvetlen befecskendezés, igy hasonlóan a Diesel szintén közvetlen befecskendező rendszeréhez, megfelelő égéstermék kerül megfelelő idoben az alacsony fordulaton való nyomaték létrehozásához. Egy sor4-es, nem FSI, na az már kellően lagymatag ezekhez képest. TDi raadasul közép tartomany fölött, ha jól tudom elkezd veszíteni? A 3.2 v6-nál már 2000+ tól hatvanyszeruen jelennek meg a lovak más szívóbenzineshez képest és azon veszed észre magad, hogy fölösleges a 4000 fölötti tartományt igenybe venni. Eleve dinamikus az egész v6-os blokk. Turbóval (ha lenne) máris ott lenne a 350-400LE nyomaban... Ez az én tapasztalatom, több autóval való tapasztalatomra levetítve :) A láncos megallapitasoddal egyetértek, azt elcseszték úgy ahogy van :) A feszítők gyengék, főleg a felső - de ha már csere, akkor javasolt a teljes csere - láncok, feszítőkkel (motorkiszedéssel).
Sokat segít a megfelelő kenés (megfelelő motorolajjal és minőséggel). Azonban a gyakori valtasok se tesznek jót a láncnak, pl. mikor barom állatokat látok kihúzatni ilyen es nagyobb paripákat ész nélkül 5-6e fordulat körül, majd hirtelen valtogatnak (rángatásszerűen) vissza és föl, amivel alkalmanként a váltó és a láncok élettartamát letizedelik és a következő tulajdonos meg majd fogja a fejét, hogy vajon mitől kezdett el csörömpölni a lanc, pedig alig van benne 200e :) Sajnos a legtöbbször ez és a nyújtott szerviz-intervallumok (amiket sokan még megfejelnek pár ezer km-rel a 30 fölött) tesznek keresztbe, nem csak az elcseszett tervezés :) Utána meg jön a meglepődés és az értelmetlen q.anyukázás :D Aki a váltó-olaj élettartamot is kitalálta (Tiptronic ide vagy oda), az megérdemelné a hülyék Oscarját!
Nekem 12-14 között fogyasztott városi normál használat mellett. A teljesítmény 70-80-90 %-a messze van az 1500 rpm tartománytól, azt szívómotorok egyáltalán nem tudják. Szerintem egy TDi dinamikusabb közepes sebességtartományig. A lánchajtás pusztulásának nincs köze a motorteljesítményhez, ez valami urban legend. Egyszerűen el van cseszve. Főleg a felső veztengely lánchajtás. Azt érdemes cserélni, amint egy kicsit megcsörren a reggeli indításnál.
Lemaradt: kifelejtettem egy fűtéscsap-cserét amiben a szolenoid szelepek beragadtak(kétoldalt meleget fújt néha). Használt, javított és kevesett futottra cseréltettem(20p alatt kicserélte a szerelőm), azóta semmi bajom vele.
Nem árt, ha van kéznél egy épkézláb szerelő aki a VW/Audikban jártas és fontos, hogy valós, elegendő gyakorlattal rendelkezzen, hogy bármit kisujjból megoldjon, egy diag-hiba alapján pedig meg tudja oldani a valós hibát találgatások nélkül és ne csak a feje búbját vakargassa a pénztárcád kárára! :) Általában a kisebb szervizek ezektől a motoroktól ódzkodnak, pedig csak a hozzánemértésüket fitogtatják ezzel.
Szia, igen, van! (3.2 FSI) 2005-ös Quattro Tiptronic, most 171e km-nél tartok vele és több, mint 80e-t kevés beavatkozással már együtt megtettünk. Mivel elég sok elektronikai kütyüvel van ellátva, így sok mindent is figyel és elég érzékeny az esetleges nem megfelelő (időben való) karbantartásra. A fékek, tárcsák hamar kopnak (de ez nem a rossz tervezésnek köszönhető), gumikat eszi, azonban paratlan vezetési élményt nyújt :) Alul kapod a nyomatékot, már 1300-1500 fordulattal a 256LE 70-80-90%-át megkapod :D és hamar mosolyt csal az arcodra. Azonban, ha időben, netalán idő előtt megkapja a megfelelő ellátást, karbantartást, akkor kevés gondod lehet vele - attól függően, hogy az előző tulaj(ok) hogy bántak vele - leszamitva, hogy sokat eszik más benzinesekhez képest. Hozzáteszem ezt csak városban(17L), mert autópályán nálam 10L fölé nemigen sikerult a fogyasztást tolnom (140 tempó mellett 8.5-9L benne a család és megpakolva a csomagtér!). Szinte bárhová elvisz ahová 4 keréken el lehet jutni :) Legemlekezetesebb útunk a sasfészekbe való feljutás volt ahol ugye néhol annyira meredek és szerpentines út vezetett föl, hogy néhány autó alig bírta, én meg csak előzgettem őket, felérve pedig 4-5p lehűlés után már helyre is pakolta magát az izgalmas út adta túlhevuléstől :) Nem is megyek gyorsabban vele tempóban 145 fölött! (szinte soha) Párszor kipróbáltam vele a 180-200 közeli élménytempót(tovább is ment volna), de ez akkor is egy vadállat és nagyon ésszel kell kezelni, mint minden nagy teljesítménnyel rendelkező autót. Semmi nem hozza zavarba, padlózhatod a féket, a quattro a sok szenzorral helyén tartja a kocsit! Ez egy prémium családi sport-limuzin ami családi autóra lett tervezve, nem versenyre és a lóerőket pedig ott kell ésszel használni amikor szükség van rá(előzésnél, élményvezetésnél), nem ész nélkül, ahogyan egyesek teszik és nagy tisztelet a kivételnek!! Minden gondoskodást meghálál és, ha tényleg rendesen megkapja a törődést ideális karbantartás mellett (minőségi motorolaj 5W30 Castrol amiket javasoltak korábban tökéletes (en mindig azt tettem bele és 12-14ezrenként vagy max 1.5 évente kötelezően csere, amelyik hamarabb bekovetkezik. De mivel családi autónak hasznaljuk évente 10-15 hosszabb távú autózásra és hobbiautóként üzemel, így általában az idő diktálja az olajcserére megérést :) ), akkor örömteli pillanataid lesznek vele, ugyanis szívóbenzineshez képest (turbó nélkül) igencsak nyomatékos és kezes bárányként lehet kezelni amint összeszoktok az adott teljesítménnyel és váltó-kezeléssel. Nem javasolt a túlzott erőfitogtatás, mivel a kasztni nagy és a közel 2T mozgatásához nagy erők szabadulnak fel a motortérben és az a láncok idő előtti nyulasahoz vezethetnek. Ezért kényszerülnek sokan idő előtti lánccseréhez ezeknél a motoroknal ugyanis vélhetően a láncok (és főleg a feszítők) minőségét az első sorozatoknál alultervezték (cserénél már vannak javított feszítők(ugyanaz a cikkszam, csak a végén mas betűjelzesekkel ahogyan a VW-nál szokott lenni) ahogy utánaolvastam külföldi fórumokon). Ezeket az autókat többnyire az előző tulajok szethajtottak, illetve, ha a 30e-es olajcsere periódusokat tartották be, akkor előbb-utobb sok gond lehet vele. Szerencsémre az előző tulajdonosok 90e km-ig 15-20e-es periódusokat tartottak be szervizekre LL olajjal. Én is azt teszem és követem, sokx ido elott! (12-14e volt a max mikor többet mentünk vele, utobbi evekben alig került bele 5-6000km évente, mióta belföldön nyaralunk). Hozzáteszem garázsban áll és ha nem is 2-3 hetente, de időnként rendszeresen megmozgatom és mivel FSI, mindig kellően hosszú út legyen az első amikor előveszem, hogy kellően bemelegedjen a motor! (min. 20km) Rövid utakat nem szereti, kokszosodik, nálam ez még nem jelentkezett. Szigorúan mindig 95 V-Power vagy OMV Prémium uzemanyagai. 98-assal már jártam meg, hogy ideiglenes hibát hozott fel 4-5e-es fordulat használata fölött (rpm szerint mindig 4e fölött regisztralta DTC-nek és eltérő hibák voltak (2-3 féle felváltva, mindegyik pillanatnyi, 1x sem ismétlődve adott tank alatt), azokat töröltem és soha máskor nem jött vissza. Pl. 95 V-Power - el semmi hibajelzes és azzal hördül fel a legfinomabban a ménes :) Cserélnem kellett lambdaszondákat (csak vezér-szondakra jelzett, de lecsereltem az összeset (4db) ), generátort ujittattam, feszítőt csereltettem (mindezeket már 160e fölött), fekbetétek, tárcsák cseréje ja és az elso parkolásszenzornal kontakthiba egy előző meghibásodás miatti tokeletlen szerelőnek köszönhetően. Minden más ami kötelező (szűrők) cseréje minden második olajcserénél adott. Injektor, nagynyomasu még nem jelzett, trafók voltak cserelve előző tulaj által, illetve a könyvébe volt 2-3 visszahivas alapján ez-az kicserelve + szoftverfrissitve vmi 2006 körül. Szoftverfrissiteseket én vittem fel, kapott AMI-t, a Bose rendszere rendben van, semmi mas elektronikai jelenség még nem volt (leszamitva izzók cseréje). A Parkoló-segéd rendszer eredetileg csak hangvisszajelzeses volt, azt kicseréltem vizuálissal ellatottra. DVD-meghajtojat optikai hiba miatt kicseréltem (saját magam). Gumik prémiumok, oda kell figyelni rá!
Sziasztok. A6 2.5 163le avant. 2 próblémàm van az autóval.
1. Szívargyújtót ha benyomom nem marad bennt. Ha nyomva tartom akkor felmelegszik de nem ízzik.
2. A bal első ajtóban valószínűleg nem jó a mikrókapcsoló mert nem érzékeli ha kinyitom az ajtót. Beltér vilàgítás nem kapcsol be az ajtóba nem égnek a làmpák. Csak a bal első. Lehet e külön kapni mikrókapcsolót vagy csak a zárral együtt?
Nekem injektorokat, trafókat, nagynyomásút kellett cserélni, az előző tulajnak vezérlést...
A menetteljesítményei nagyon jók, jól pörög fel, és szívóhoz képest eléggé alul is tol, de még egyszer nem ezzel venném, igaz, nem tudom, hogy akkor mivel...
Benzin párti vagyok, és keveset is megyek, de sok km mellett FSI ugye kiesik, a 2.4 nem túl acélos az 5 méteres, közel 2 tonnás autóhoz (főlafg Quattróval), így minden a dízel felé mutat, ha már szívni kell a motorral, akkor egyen keveset.
2006-os A6-om távnyitója(még gyári) néhány hete hol jó, hol nem. Tettem bele új gombelemet pár napja, rögtön nyitotta, nem kellett szinkronizálni vagy ilyesmi, meg is nyugodtam.
Ma reggel ismét nem nyitotta, csak manuálisan. Az autó indításával nincs gond. VCDS nem ír hibát.Ennek a kulcsnak az immoja és a távvezérlője egy elektronikán van, félek nehogy behaljon, nem tudnám még beindítani se.
Azért az 1 literesekben is van némi ráció. Na, jó nem 8-9x, de mondjuk 1x5 + 3-4x1 literes felállásban jobb, ha marad egy tejes doboz a csomagtartóban, mintha egy demizsont cipelnél magaddal! ;)
Nekem az egyik szívó benzinesben van már 2 éve és elég jók vele a tapasztalatok. Olajfogyasztás feleződött, szép tiszta motor, jó állóképesség. Forszírozott vagy versenyjellegű felhasználáshoz pedig Mobil1.
Ha úgyis lecseréled 10-12 ezer km-enként miért nem 5W40-et veszel bele ? 5W30 csak a long life periódushoz kell... 1 év vagy 15 ezres szerviznél jó az 5W40
Fülessel hallgatva tök olyan mintha valami rezonálna bizonyos fordulaton. Nem lehet hogy az alsó motorburkolat zörög? Az egy elég nagy, vékony, szarul felfogatott alkatrész...
Érdemes lenne levenni a kereket és felbakolva is megnézni, hátha közelebb kerülnél a zaj forrásához. Vagy esetleg aknára ráállva alulról hallgatózni kicsit.
Köszi! Dehogy longlife... max 10-12e, vagy egy év. :) Őszintén megvallom, soha nem éreztem olaj és olaj közt különbséget, többnyire Castrol-lal itattam a kocsikat, néha Mobil, vagy Total. Az O.E.M. felirat, meg az árcímke miatt merült fel. Ha én innám, akkor jobban tudnám, hogy jó-e. Így meg hitvita. Ha nem tapasztaltál gondot vele, bevállalom.
A fékbetét nekem is visszajelez, sajnos valahol a belső kábeleknél lehet a gond, betétek jók. Nagy szívás felderíteni/javítani?
Ismét visszanéztem, mert nem sikerült még eladni a 7-est, de persze jönnek elő az újabb gondok, mert miért is ne?! 😕
Szerintetek mi az a morgó hang, mikor leesik a fordulat? Leginkább a kerekeknél szűrődik ki a hang, de a videon nehezebben hallani, főleg, hogy a kutya is közbeugat néha. Menet közben nem hallani semmit. https://www.youtube.com/watch?v=raWQQflKjvI&feature=youtu.be
Illetve néha indításnál rövid ideig ingadozik a fordulat 800-1000 között, a kocsi enyhébb rázkódása kíséretében. VCDS nem ír erre vonatkozóan semmit. Ez utóbbira a napokban a párom kocsijának eladása miatt nálam járt szerelőnek volt egy tippje, de nem tudom mennyire érti a dolgát, előbbire meg a Bosch szervizben se tudtak hirtelen mit mondani a közelmúltbeli olajcsere alkalmával.
A kábel rövidre zárása nem segítene? Nincs diagom sem, azt sem tudom hogy lehet kikapcsolni vele. Ha ki lessz cserélve a betét úgyis megint vissza kellene kapcsolni.
A fékkopásjelzőt hogy lehet kitrükközni hogy ne sípoljon? Elszakadt a kábel, és fél éves betéteket meg nem akarok kicserélni. Állítólag ha rövidre zárom a kábelt akkor abbahagyja a sípolást. Igaz ez?
Segítséget szeretnék kérni. Audi a6 2.5 v6 2004 163le bdg multitronik váltós. Ha kiveszem parkoló állásba néha beremeg az autó. Másik probléma hogy hidegen kicsit nehezebben indul. Vmi ötlet?
(ugye lent is írta valaki a váltóba mikor cserél olajat stb ... amikor a gyár szerint nem is kell, na itt is mindenki döntése mit választ :)
Nem...
"amikor a gyár szerint nem is kell" Attól függ melyik gyárról beszélsz. A váltót gyártó gyárról, vagy az autót összeszerelö gyárról? A Váltó gyártója a ZF egyértelmüen megadja a váltóban a szükséges olajcsere inetrvallumait. Ezt at információt a VW konszern elhallgatja a vevöi elött. Szóval a váltóban az olajcsere inkább információ, mint hit kérdése. A valtót nem a VW konszern tervezi és gyártja, a motort viszont igen. Így az összes aluldimenzionált motoralkatrészert (pl vezérmülánc) a VW a felelös.
vagy neked sok gyenge teljesítményű motor megfordult a kezeid közt ami láncos meghajtással volt szerelve? (Nem hiszem ,de ha mégis akkor mondhatnál pár márkát és típust ha van is tuti hogy ritkaságnak számít)
Így kapásból az Opel Vectrám (B) amit az Opel 100-adik évfordulójára felhúztak 100 lóeröre. Igen, 100 lóerö és láncos motor. Ja, amúgy 380000 volt az órájában amikor az A6 vásárlásákor eladtam. 70000 volt az autóban amikor megvettem, sosem nézegettem a láncot benne.
A "második tényezödre" csak annyi a válasz, hogy ha egy lánc nincs alulméretezve, az nem nyúlik meg. Az acélnak nem alapvetö tulajdonsága a megnyúlás, ezt a B Vectrámban tapasztalhattam is.
A 3.0 TDI (ASB) motornak pedig nincs elöírt ellenörzési ciklusa. Hívj fel egy hivatalos Audi szervizt, és kerdezz utána.
Tölem azt gondolsz amit akarsz és ahogy lent is írtam azt csinál a tulaj az autóval amit szeretne. Ha elszakad nem az én pénztárcám lesz rövidebb legyen szó bordásról vagy láncosról. Aztán majd maximum reklamál a gyártóféle,hogy nem ennyire volt tervezve és ,hogy miért ment tönkre. A gyártó meg majd szépen kiröhögi:)
Butaságokat írsz. Legalább a működésével lennél tisztában. Szerinted mennyi erőt kell átvinni egy PD Tdi szíjhajtásnak? többszörösét, mint pl egy 6 hengeres BMW láncának Semmi köze az autó méretéhez, meg a nyomatékhoz. Audi V8 is sokáig szíjas volt. (egyébként simán van 500 Nm egy tuning 4 hengeres tdi).
aha és hány köbcentis meg mekkora nyomatéka van ? mert tuti hogy nem 500-600 nm................... és mekkora kasznit mozgat? 1 tonnát? a mai autók sok esetben 2-2,5 tonnát nyomnak ide már nem elég a bordás gumis szíj.. Természetesen tényleg lehet én vagyok eltévedve. Viszont ha annyira megérné és annyira jó lenne a lánc akkor minden gyártó ezt használná. És persze azon sem kell csodálkozni amikor nyomsz egy padlot és egyszer majd a lánc volt nincs meg vehetsz egy új motort. Én az ellenőrzés híve vagyok A szíjasra is rámondják 200e bír aha aztán ha szakad sokal többe lesz mintha 100 nál lecseréltetné az ember. Ez igaz a láncosra is 2-3 ellenőrzés sokkal olcsóbb mint egy esetleges motor kár vagy sérülés. Mint lent is írtam én nem akarok rábeszélni senkit semmire és meggyőzni sem hogy ezt így csinálja. Mindenkinek a saját döntése mit mikor csinál és mennyiért és hogyan. pusztán azt próbálom mondani ,hogy mert valaki elővigyázatos attól még senkinek nem lesz baja. (ugye lent is írta valaki a váltóba mikor cserél olajat stb ... amikor a gyár szerint nem is kell, na itt is mindenki döntése mit választ :) ez igaz a motor olajra is lehet 30e is menni 1 adagnyi olajal de nem kell csodálkozni ha 1x beáll a motor.) A felsorolt márkák említésre sem méltók,mert nem mai autók.Régen volt dupla láncos vezérlés is ma már az sincs vagy ha van szintén ritka.
Nos azért láncos mert nagy erőátvitel van aminél már a bordázott ékszíj nem biztonságos vagy neked sok gyenge teljesítményű motor megfordult a kezeid közt ami láncos meghajtással volt szerelve? (Nem hiszem ,de ha mégis akkor mondhatnál pár márkát és típust ha van is tuti hogy ritkaságnak számít)
Sok ember tévhitben van és azt gondolja ,mert láncos az autó akkor az mindent kibír meg elszalad fél millió kilométert ,gondozásmentesen stb....
Nos azért láncos mert nagy erőátvitel van aminél már a bordázott ékszíj nem biztonságos vagy neked sok gyenge teljesítményű motor megfordult a kezeid közt ami láncos meghajtással volt szerelve? (Nem hiszem ,de ha mégis akkor mondhatnál pár márkát és típust ha van is tuti hogy ritkaságnak számít)
A másik tényező a lánc fémből van télen nyáron változik a hossza ezt még a feszítő mondjuk ki is egyenlíti hogy jó legyen meg mondjuk még egy keveset pluszosban .Aztán ahogy gyilkolva van ,más néven a motor teljesítménye ki van használva a lánc szépen lassan apránként nyúlik addig amíg a feszítő a nyúlást kiegyenlíti nincs is vele baj. Aztán amikor már nem akkor a vezérlés szépen picit elálítódik aztán jön az hogy egyik beleér a másikba stb a lánc nem zörög hogy éphogy mi ér mibe egy picit észre sem veszed az autóból. Aztán nézel nagyokat amikor jön a check engine lámpa meg a szervizben a 100e tételek.
Egyébként nem csak a vw de a jagurának is ki kell szedni a motorját a vezérlés cseréhez. Amúgy egy ellenőrzést simán megcsinálnak számítógéppel is mivel mindent adatot már pontosan látnak a programban feltéve ha olyan helyre viszed ahol van rendes programjuk.M.o szervizekről inkább nem is nyilatkoznék milyen felszerelésük van és milyen számítógépük . hát nézd ,mivel "jó ötleteim" vannak szerinted, kár is a témáét feszegetni azt és úgy csinálod ahogy gondolod aztán nem kell csodálkozni rajta ha valami megdöglik :)
a8lang Anyaghiba és egyéb meghibásodás mindig előfordulhat, viszont egy új autónál ez mind garanciába megy mivel 5 évig 100% teljeskörű garancia van jó a kopó ,fogyó alkatrészekre szűrők,olaj,fékek, stb nincs . De ha valami elszáll mondjuk a pályán 1 telefon elvisznek egy hotelba vagy ahova mondod a kocsit a szervízbe és amig nem csinálják meg ha van időd fizetik az ellátásod stb 1 petákot nem kell perkálni sem az autóért sem a szállásért. Ezek a dolgok a nem mind1 dolgok és 5 év alatt 100e km le lehet lazán nyomni aki ennyit nem megy egy dízelel annak nem dízel autó való hanem egy benzines. Ha pedig 5 év alatt nem jön elő semilyen komolyabb hiba akkor a későbbiekben sem nagy rá az esély. Persze az ördög nem alszik és a fizikát sem hazudtolom meg miszerint minél bonyolultabb valami annál nagyobb a hibafaktor.
100e nél ellenőrizve volt a vezérlés? sztem nem azért mert lancos és 200e nél van a gyari érték attól rá kell nézni mivel a lánc nyúlik.
Ember, vannak még ilyen ötleteid? Láncos vezérlést 100000km-nél ellenörizni? Az megvan Neked, hogy egy 3.0TDI-böl konrétan ki kell szedni a motort hogy vezérléshez hozzáférj? A láncos vezérléseknek pont a gondozásmentesség lenne a lényegük. Milyen kár, hogy a VW mérnökei ezt sem tudták rendesen megcsinálni. Szerencsére a vezérléssel nekem még nincs gondom.
a zár és kilincs is használat függő nem mindegy naponta 100x nyitod zárod vagy ki sem nyitod fél évig.
Tehát az elözö tulaj annyit nyitogatta hogy nálam már a ritka használatban is tönkrement.
Elsö tulaj? Dehát az autó lehet elsö tulajos húsz napig is, meg 20 évig is. Azt akarod ezzel mondani hogy ha újonnan vettem volna az autót és a mai napig megtartottam volna, akkor nem ment volna tönkre az ajtózár, 110000-nél nem gyújtotta volna ki a check engine lámpát a szívósor, stb...?
Amugy van a neten egy hasonló srác mint te a hszauton is fent van. végig vásárolta a4 a6 a7 használtba mind egy ocskavas a leírása szerint mindegyiknek minden baja volt,van.
Mondom én hogy butaságokat írkálsz...
Volt 2 db A4-em, semmi bajon nem volt velük, pedig azok aztán több tulajos 300000km+-os autók voltak. Volt A6-om, ami 100000Km-töl volt nálam 300000km-ig. Az is egy jó autó volt, azzal 200000Km alatt soha nem volt olyan hogy nem tudtam elindulni vele, vagy otthagyott volna. Szóval én az A4-eimet meg az A6-omat nem nagyon tudom savazni, mert mind jó autók voltak. Söt, A 17 éves A2-m is jó.
Sztem ha minden héten lenen valamilyen baja senki nem vásárolná hiszen itt nem buherálnak hanem szerviz és minden héten szervizbe hordani a kocsit mindenki megunná.
Tudnád idézni azt a mondatomat ahol a minden héten valami hiba olvasható? Mert ha nem, akkor ne válaszolj olyanra amit én nem írtam. Viszont arra válaszolhatnál hogy mit csinálhatott az elözö tulaj hogy 4 év alatt tönkretette az ajtózárat, a fényszóró mosó vízpumpáját, stb... Ezek nem jelentenek anyagi érvágást, de ilyen alkatrészek egy Opel Corsa-ban is a teljes élettartam alatt hibátlanul müködnek. Amikor megvettem az autót, akkor került bele egy vadi új gyári emblémás fényszóró mosó pumpa. Érted??? Vadonat új, gyári alkatrész, amit a konok elsö tulaj nem használt. Múlt héten töltöm fel az ablakmosó tartályát, erre másnapra alul kicsopögött a víz. A gyári emblémás pumpa 4 év alatt (kb 30 perc össz üzemidö) elhalálozott. Gondolom ez szerinted egy jó minöség, és az elözö tulaj hibája.
95000km-nél meghalt a rögzítöfék motorja. Ki lett cserélve, bírta is majdnem 30000Km-en keresztül. 125000-nél lett cserélve féknyereggel együtt. 130000-nél elfosta magát a másik oldali féknyereg. Ezzel az autóval még 50000km-t sem mentem, de sokkal több nyügje volt már mint az A6-nak amivel 200000Km-t leautóztam. Persze mantrázhatod hogy amikor kihozták az ismeröseid a vadi új autókat a kereskedésböl, láss csodát, semmi nem volt elromolva rajtuk...
Mert ha mostanában akkor igen, valóban javult sokat a megbízhatóság. De stetten D3 a8-ról ír az van neki és bizony a kétezres évek elején közepén és majdnem a végén is elég sok szar konstrukciót adtak az audinál. Én 0km-rel vettem az a8-amat 2005-ben, audi ag volt a tulaj, valami kiállított autó volt, még a nejlonokat is én szedtem le sok helyről, és mégis sok minden beszart, de mind olyan volt ami másnál is meghalt mert szarul volt megtervezve vagy ócska anyagból összetákolva, legolcsóbb beszállítótól a legszarabbat vették és ez visszaütött. Nem véletlen, hogy a D3 és 4F stb ezekben az időkben gyártott audikkal elég sok a baj általában. Nálam az első 1-2-3 évben(az első 30e km-en) több baja volt az autónak mint utána 9éves koráig/120ezerig.
D4 már sokkal jobb igaz ebben volt 5e km vételkor, de alig volt baja 4 év alatt. Hétfőn jár le az 5éves gyári garija, lehet utána sok baja lesz, mert érzi hogy azt már nekem kell fizetnem.
Ezzel elégedett vagyok, de az utolsó a8-asom, D5 már nem lesz, valami más elektromos lesz helyette.
bocsi csak az utolsót olvastam ,most olvastam hogy használtan vetted.
figyi nekem nem kell bizonygatni kitől van menyivel vetted ilyen olyan megkímélt,lent leírtam nem kell csodálkozni a használt autón ha ilyenek vannak.
én egy új autóról beszéltem amivel te jössz ki a szalonból és mindent tudni fogsz róla 10-15 évesen is. Ellenben egy használtról semmit csak a számlát meg papírokat illetve egy mesét hallasz és ennyi hol mikor ki mit csinált az autóval úgy sem fogja senki az orrodra kötni.
szóval magát a márkát úgy leajnározni,hogy új gép tulaj nem voltál elég gáz.Amugy van a neten egy hasonló srác mint te a hszauton is fent van.
végig vásárolta a4 a6 a7 használtba mind egy ocskavas a leírása szerint mindegyiknek minden baja volt,van. Csak nem értem ha valakinek a tárcája nem engedi meg hogy vegyen egy új autót akkor miért kell erőltetni a használt kategoriát +még becsmérelni is h milyen rossz. Mondom ezt úgy hogy az én körömbe aki új autót vásárolt egyiknek sem volt semmi baja.És a városban a környékemen is elég sokan az audikat veszik jobban mint a mercit vagy a bőkőt.Sztem ha minden héten lenen valamilyen baja senki nem vásárolná hiszen itt nem buherálnak hanem szerviz és minden héten szervizbe hordani a kocsit mindenki megunná.
100e nél ellenőrizve volt a vezérlés? sztem nem azért mert lancos és 200e nél van a gyari érték attól rá kell nézni mivel a lánc nyúlik.
a zár és kilincs is használat függő nem mindegy naponta 100x nyitod zárod vagy ki sem nyitod fél évig. minden esetre nem derült még ki újonnan vetted? nehezen hihető,hogy egy első tulajdonosnal ilyen hibák legyenek itt ahol élek szinte mindenki audival jár és sztem nem véletlen.
Öt évesen vettem 87000Km-el a fogorvosomtól, aki újonnan vette. Minden szeviz, inspekció Audi márkaszervizben lett elvégezve. Hidd el egy osztrák fogorvos nem áll neki visszatekergetni az órát mielött az ismerösének eladja az autót. A márkaszervizes díjakra sem kell sajnálnia a pénzt, van garázsa is... Normál használatban volt az autó, nem napi 2x2km-t tett bele.
Ha már a használatot említetted. Van egy 14 éves VW Polom, amit 10 évesen 43000Km-el vettem egy 78 éves öregasszony volt az elsö tulaja. Szinten vezetett szervizkönyv, meg a vezérlést meg az akkumlátort is a VW szakszervizben lett cserélve. Napi 2x2km-t használja a párom, (most van benne 6X000) ezzel jár be dolgozni, nagyrészt csak erre van használva. A négy év alatt 1db motorhöfök jeladó ment tönkre rajta. A folyamatos hidegüzem miatt már rég szét kellett volna esnie. benzines, automata váltóval, hidegen is pörög mint az állat.
Azt fel se tételezed hogy szarul vannak gyártva selejtes alkatrészekkel és azért szarik be?
Nekem is a8-am van , előtte is az volt, sőt már 20éve az van, mindenféle évjárat volt már és tudom hogy a megbízhatóság és az a8 nem egyet jelent. A D4 azért már sokat fejlődött e téren.
D3-at 0km-rel(405km) vettem és 120e km-nél adtam el(sok baja volt 9 év alatt), most van benne 210ezer. D4-ben 5ezer volt, audis gyári kocsi volt most 45ezer ennek alig van baja 4éve van nálam.
az lemaradt,hogy 5 év gyári garancia van ha 5 év alat nem toltál a dízelbe 100e akkor neked nem is dízelautó való aztán csodálkozol ha minden baja van 95 meg 120 ezernél :D
hát nézd a8 újonan vetted? (mert ha igen akkor elég gazdag vagy) ha használtan vetted ne csodálkozz semmin (hiszen minden autóra azt írják megkímélt manapság é a többi rizsát). A másik fele mint írtam sok múlik a használaton és azon hogy hol állt a kocsi szabad ég alatt garázsban stb hol volt használva pályán vagy városban. Milyen távon volt használva a sarki közértbe vagy mentél vele naponta 100 kilométert. Rengeteg összetevőn múlik még akkor is ha te szerinted nem a használaton múlik.
Igen csalódtam sajnos... megsem tudom mondani hanyadik A6 volt a családban... Sor5 tdi-től kezdve minden volt... és persze tetszett a 3 literes 4F (szerintem mai napig az egyik legszebb A6)... Mondom még egyszer: Nem egy kifingott kipurcant autót vettem. (4 nap alatt el is adtam és NEM áron alul) Egy tulajos végig szervizelt karbantartott kvázi újszerű autó. Első 1 másfél évben is volt baj. Azt jöttek a szokásos dolgok amiket itt már kibeszéltünk. És nem is volt más baja a kocsinak mint a "klasszikus" hibák... amik úgymond konstrukciós bakik... (például váltóval SOHA nem volt baj és hibátlanul adtam el....olajcsere volt előttem is és nálam is!!!!) mindent tisztességgel becsülettel megcsináltattam sose volt házi barkács... ami igazán fájt... hogy tényleg vigyáztam rá, prémium üzemanyag stb nem ütöttem vágtam... figyeltem, hidegen sose erőltettem bla bla bla... és mégis jöttek a bajok. Aztán természetesen elég lett több mint 5 évig volt meg. Én csalódtam mert számomra a 4F már egy "új" audi korszak... egy sokkal felsőbb kategóriás mint a 4B... igen anyagilag nem fért bele már hogy egy kicsi 100 ezer ide aztán oda... mint mondtam kókány munka nálam nem fér bele!! Én elmondom ahol tudom hogy 10-15 évesen ezek aknamezők és kerüljék azok ahol esetleg baj lehet pár százezer forint kicsengetése. És most is mondom hogy alkatrész/konstrukciós hibák tömkelegével jönnek ki ezek a kocsik (pláne az első generációsak)... de horror lóvé beesése esetén azonnal Q7/Cayenne-be ülnék ez nem kérdés... vagy land cruiser :D :D :D Köszönöm
Ez a 15 éves autó dolog egyre inkább nem igaz. Föleg nem egy agyonkomplikált A6 esetében. Akkor sem ha nincs buherálva, chippelve, stb...
Fel tudnám sorolni hogy az idén 10 éves megkímélt A8-amon mennyi minden romlott el eddig. Olyan alkatrészek amik müködését használattal nem tudod befolyásolni. Söt, mondhatni olyan alkatrészek amik a legtöbb autóban a teljes élettartam alatt hibátlanul müködnek. Eddig kétszer nem tudtam vele elindulni. Egyszer meghalt a rögzítöfék motorja, máskor meg kigyújtotta a check engine lámpát a szívosor. Az elsö féknyereg csere 95000km-nél volt, a szívósorok meg 120000km-t bírtak ki.
Nekem is voltak régi TDI motoros nagyon megbízható autóim, 17éves PDTDI-m még most is van. Nagyon megbízható járgány még mindíg. Az A8 már nem ebböl ez eresztésböl van...
Szerintem nem kellene így hozzáállnod a helyzethez. A fórum címe Audi A6, és nem Audi A6 tulajok fóruma. Szóval az írogat ide aki akar, és olyan véleményt amilyet akar.
Tibi csalódott a márkában, és ha szóbakerül a kérdés akkor ezeket a tapasztalatokat leírja. Ez is egy vélemény, a kérdezö ezeket az eshetöségeket is figyelembe veheti. Totál felesleges egymást savazni csak azért mert más veleménye van. Ha pedig nagyon zavar a negatívizmusa, használd a tiltás funkciót, többé nem látod a hozzászólásait. ;-)
az még lemaradt,hogy én németben lakok és rendszeresen nézegetem az autok árát illetve a felhozatalt sajnos már kint is nagy dívat az óratekerés.
A legdurvább amit eddig láttam 5600km 3 évesen 3.0 320 lóerős dizel autó ehez épest az ára ott volt amiben kb 80-90 ezer volt ezeknek az ára meg ott volt amiben ugyan enyni idősen 160 e volt elég furcsa.
Amúgy sok van belőve 80-90e köré és 30 e-re is a bátrak teszik.
Sok céges autó esetén a céges emberek a 30-50 e beverik évente minimum de 60-80 körül van az átlag.
Ha valaki újonan vesz autót és nem barmolja garázsban tartja,szervízeli stb az 15 év múlva is autó lesz. Tapasztalat a családban van 15 éves autó semmi baja nem volt soha a mai napig bemer ülni bárki és elindulni vele egy 3e km es útra és tudjuk jól,hogy nem fog otthagyni sehol.Hogy miért? Mert vigyázva volt rá az előéletéről mindent tudni ,azt is hogy nem volt az óra tekergetve a motor chipelve,buherálva és a többi.
Másik a suvokat ne ajáld családi autónak ,mert drágák és itt általában a kaszni alatt jobb technika van beszerelve ami a terepre kell valamelyest ,de ez meg drága egy családnak meg nem erre van szüksége.
Családi autónak ha pici a vw variant én ajánlom a skodákat hatalmas autók és viszonylag jó árban is lehet őket kapni. Ha ez sem elég ettől nagyobb autókat nem nagyon fogsz kapni és akkor már neked mikrobusz kell vagy puttonyos kocsi. Az olcsó suvok elég picik a nagyok meg már iszonyatosan drágák szóval ez a kategória kiesik amúgy is.
Egyébként jó lenne ha nem egymás vérét szivnátok itt lent ahogy olvastam 5-10 hsz csak erről szólt ha valakinek nem tetszik a másik akkor nyomjon rá az eljrejtés funkcióra és lépjen tovább. Kár ezért szét barmolni a topikot önző felesleges vitákkal.
Ha ennyire érdekel a dolog akkor tessék néhány "apróság":
" Tisztába vagyok vele hogy ez egy használt prémium és az első fél évbe könnyen belelocsolhatok 1 millát."
És utána? Annak sosincs vége.
Igaz nekem " teszko gazdaságos" 2.7 V6 TDI-m van, de a költségek ugyanúgy jelentkeznek,mint pl. egy 3.0 TDI-nél.
358 ezernél ( valós) járok, még nem volt probléma a motorral, turboval, kettőstömegűvel, DPF-el, porlasztócsúcsokkal.
De ugye van ezeken kívül bőven más bosszantó "apróság".
Vezérlés ugye láncos így azt majd vmikor 4-500 ezer körül kell/lehet cserélni addig ha nem csörög a lánc nem.
Sok sok elektromos hiba.....hangszórók egymás után mennek tönkre, pedig nem vagyok halláskárosult így nem bömböl sosem a rádió sem a CD.
PDC szenzor ( 40 ropi új alapozott), PDC vezérlő..90 ezer.....J.E. ajtó kp. zár ( nem nyílott) javítás...98 ezer....B.E ajtó ( nem nyílott) kp. zár javítás 126 ezer....Fojtószelep (VDO) + 6db izzítógyertya + apróságok 200 ezer....bal oldali szívósor ( gyári) 238 ezer....jobb oldali szívósor (felújított) 75 ezer....főtengely ékszíjtárcsa egész egyszerűen leszakadt.....ár (?)...fejből nem tudom...ezek fejből mennek, de otthon megvan a teljes lista...jó hosszú....5. éve van meg az autó.
Olajcseréket sk. csinálom, 2x 4l olaj 20 ezer, szűrők ca. 12-14 ezer
Üzemanyagszűrő sk. csere 60 ezrenként....ca. 14 ezer Ft
Féktárcsa/betétek cseréje....fejből nem tudom, de sokáig bírják, eddig 1x voltak elől-hátul cserélve.
Felgumizás (18"-os téli-nyári garnitúrák) 30-40-60 ezer /db.
Gumikat eszi a nagy súly, méret....ca. 30 ezer km pályázva, és annyi nekik, sok km sok gumigarnitúra.
Hátha ezektől kedvet kaptál a prémiumautózáshoz, ha van lóvé édesmindegy mi romlik el (egy bizonyos határig biztosan)
.:)
Ja, 9 év automatázás után A 4f-et manuális váltóval vettem, így a 60 ezrenkénti (ca. 1.5 évi) olajcserélgetés engem elkerül...:)
És természetesen az automataváltózás hozadéka a váltófelújítás is.
Persze aki nem használja annak sosem romlik el az autója, az automatája sem. :)
A hibalista nem teljes ezek csak fejből mentek.....
mármint ugy értem hogy bukltatok mindenben vannak. de amit eddig hallotam olvastam (befecskendező, vezérlés, pillangószelep) problémaforrások azok nem elrettentő. egy tdci mondeonál 100-150ezrenként lehet delphi pumpát cserélni, vagy műanyagházas kuplungkinyomo csapágyat, egy 2.0 pd nél lehet 200ezrenként joesetbe pd csucsokat cserélgetni, automata válto mindigis problémás mindenhol..., hasonlo koru mazda vagy volvo már üti a rozsda rendesen, nem eszi meg a pillangoszelepet a motor mint egy rosszabb motoru bmw nél, nem fogazza le a pumpatengelyt amit csak főtengelycserével lehet orvosolni, nem kell 80ezrenként szívósort takarítani meg megöli önmagát, vagy egy olajcseréhez kb kivenni a motort(vagy fellülről kiszivatyuzni az olajat). lehet persze azért vagyok ilyen bátor mert nem égettem meg magam rendesen semmivel még, talán a legdurvább hiba amit alattam auto összeszedett hogy a turbo elnyomta önmagában az olajat...
a lényeg hogy lehet én vagyok túl naiv de azt gondolom a leírtak alapján hogy ha találok olyat ahol a vezérlés frissen cserélve a befecskendezők frissen cserélve vagy jok a korrekcios értékek, szivosori motor felujítva, váltoba volt olaj cserélve akkor nem problémásabb mint egy bármi más...persze bele lehet futni pofonokba, b5.5 passatba 3x cseréltem termosztátot mire jó lett ami röhely mert nem a legolcsobbat vettem mégis 2 gyárihibás volt.
Javítsatok ki ha tévedek de ha a fentiekre figyelek nem problémásabb mint egy bármi más. vagy csak én pörögtem rá nagyon?
Hát nemtudom lehet én vagyok a naív, meg persze Audim csak a régi 6/100 as volt...azota mások...de ezek azért nem tűnnek olyan rettenetnek
DPF EGR minden dízel sajátja...igen a vezérlés az egy elég problémás pont ezt én is tudom...
futomű...a 124es mergába is belement több mint 300k mire okés lett...de amenyire tudom itt nem konstrukcios hiba hanem csak sok lengőkar sok szilent a story.
szerelő van jó,önálló megbízható jo áron 20 éve...szoval kb ha szolok vihetem.
de pl az sem egy eldöntött kérdés nálam hogy manuál vagy automata. ehez egyrészről illik az automata. manuálisnál kuplung kettőstömegű...ennél nem tudom mennyi de monduuk elmegy egy szettel 250ezret és kerül mondjuk enyibe vagy kicsit többe...vagy az automata ami meg vagy meghal és ahogy itt olvastam 600k vagy nem... szoval ezt még nemtudom bár valszeg nem ez lesz a döntési pont.
nagyábol ugy kereksek hogy vezérlés volt e cserélve mostanába, porlasztok ujak e vagy még eredetiek(garival számlával) váltorol mit lehet tudni...kb ha ezek okésak akkor jöhet a tetszik e...
érdemes motor kompressziot nézni? vagy a 3l szereti magába törni az izzitogyertyákat és nagyobb para az mint hogy kopott a motor.
a másik az automata váltoval kapcsolatba...egy nálam okosabb mondta egyszer hogy az automata válto minden modern motor barátja mert nem engedi a felhasználót ostobának lenni, és egy motorfelujítás mindig drágább mint egy váltofelújítás. az automata viszon nem enged tul alacsonyra vagy tul magasra, hidegen nagy fordulatot stb. persze átrakod kézire de azért az általános hülyeségtől megvéd
légrugó mennyire háklis? kerülendő az oké...de 20 ezrenklnt vagy 100ezrenként hal el?
Azért az évi 30-40e km nagyon sok egy öreg prémiumnak...
Nem az a baj, hogy a 2 millió autóra még kell 1-1,5, hanem az, hogy annyira bonyolult szerkezetek, hogy öregen és sokat futva bármikor bármi előfordulhat, és akkor egyrészt sokba fog kerülni, másrészt a szívás folyamatos, nem tud fogadni a szerelő, várni kell az alkatrészre, nem találja a hiba okát, stb.
Már rég nem lenne A6 / 4F-em, ha nem lenne másik autó a garázsban, és nem tudnám letámasztani bármikor 1-2 hétre, ha valami tennivaló van.
Példa: lámpa kérdéskör.
Egy darabig csak az volt a gond, hogy nem látok vele.
Aztán mindenféle hibaüzenetekkel bombázott, és pár funkció nem ment, akkor lett elég...
Menetrend:
1. lámpafelújító keresése (nehéz volt, speciális dolog, jelen fórumon segítettek)
2. "sima" szerelőhöz időpont, majd kivárni.
3. Elvinni hozzá, hogy vegye ki a lámpát (mert ahhoz ugye le kell bontani a kocsi elejét.) Ha már ott van, csinálja meg ezt és ezt.
4. 2 nap múlva szerelőhöz autózni, felnyalábolni a lámpát, elvinni vidékre a felújítóhoz, majd haza.
5. Pár nap múlva ismét hozzá autózni, majd a felújított lámpát visszavinni a szerelőhöz.
6. Nála közben más más kocsi áll minden emelőn és aknán, tehát várni.
7. Végül, amikor szólt, hogy kész, elmenni az autóért.
Több hét volt... Nem az ár a baj, hanem a szívás, sok egyeztetés, utazgatás a pricelesss.
A lámpa helyére meg behelyettesíthetsz bármilyen elektronikus kütyüt.
Ok ok értem. Akkor objektíven megpróbálom: (nem tudom pontosan de szerintem 3 literes dízel a cél?) Porlasztó gondok szinte biztos (hacsak nem volt csere), Turbó, egr, ha van benne és nincs kiírva akkor a DPF 100% hogy problémás, szívósor probléma is klasszikus eset, akkor ugye a váltó is ha automata ha manuális akkor valamivel jobb a helyzet... amúgy meg sok sok váratlan elektronikai f@szság... például volt szezon amikor a tolató szenzorok döglöttek itt sorban... nekem is....nekem csak szenzon volt akinek komplett vezérlő... aztán futómű is kényes pont a sok lengőkar miatt (függ attól is mekkora kerék van rajta)... hát röviden ennyi... az utolsó dízel a 239Le-s (azt hiszem a legutolsó ennyi volt) a legenda szerint megbízhatóbb de az nem is kerül ennyibe még... :) kvázi mindenre felkel készülni... 1-2-3 megbízható szerelő akik gyorsba tudnak fogadni ha sokat megy az autó és kellene... hirtelen ennyi jutott eszembe... No meg persze a vezérlés csere ami mumus mindenkinek... :( azt már nem vállaltam arról nincs infom... :)
Ugyan a kérdésre igazán választ nem kaptam szeretnék tisztázni pár dolgot, mert ugyérzem kcisit félre ment a dolog és elég virre menő vita alakult ki.
Nem azt mondtam hogy van havi 100 ezrem és ebből szeretném fentartani és használni. És nem is az a cél hogy hú mert kell egy luxusautó. Tisztába vagyok vele hogy ez egy használt prémium és az első fél évbe könnyen belelocsolhatok 1 millát. Azzal is tisztában vagyok hogy ez már a mai értelembe véve nem prémium egy ugyanennyibe kerülő superb bőven többet tudhat.
Persze egy részről nem titkolt vágyam egy 200+lóerős összkerekes valami. de alapvetően nem ezért kell, van arra más hogy kiéljem a hülyegyerekvágyaim.
Az összeg se azért lett erre belőve mert ennyi van. Azért lett ennyi a keret mert ahogy nézem ez az első évjáratok középmezőnye.
És igen, tudom hogy amiket felsoroltam azok a nagy dolgok de lehet minden héten elbaszodik egy szenzor.
Amire nekem kell hogy tavasztól őszig megyek 30-40ezer kmet 90% pályán. ezt az időt szeretném egy olyan helyen tölteni ami örömmel tölt el. viszont kell a hely, hol a csomagtartoba aludni bicopálya mellett hol meg hogy bepakolok 3 bicot a csomiba meg kettőt a vonohorogra és ülünk benne 5en és ugy megyünk. És igen igaz hogy ezt megtudja csinálni egy t4 tranyo is ennyiért...lehet még jobban is...tehát világos hogy vágyom azért a ha nem is hívjuk luxusnak mert az szerintem a bently, royce maybach környéke de prémiumságra.
A kérdés arra irányult hogy ti akiknek van ilyen, láttok ilyet, használtatok ilyet (feltételezem egy típusforumba a tulnyomó többség ilyen) mit tapasztaltok mit láttok mik azok a hibák amik előjönnek, és mivel kicsit többen vagytok mint én gondoltam ennyi segítséget kaphatok hogy mire érdemes figyelni. Ahogy fentebb írtam, nem arrol van szó hogy ne tudnám hogy egy öregedő német prémiumra a világ söszes pénzét ne lehetne rálocsolni, vagy hogy ne tudnám hogy az első egy évbe rámegy legalább egy milla. Csak arrol hogy ha lehet első körbe minél több csapdát elkerülni.(azon kívül hogy vegyek egy ilyet:D)
UI.: azt meg végkép nem szeretném hogy ematt a kérdés miatt kezdjetek el egymásra anyázni meg szidni egymást hogy ennyiért csak szar van, minden szar, semmi se szar. mindenkinek van egy ismerőse aki halálig szívja megát egy dízellel bezzeg a benzines. meg olyan is akinek hibátlan francia autója van, vagy rozsdamentes mazdája. de mindennek megvan a sajátossága. ahogy egy okos ember mondta egyszer legalább egy drága dolgot beépítettek minden autoba ugy hogy az elromoljon, ki többet ki kevesebbet.
Ha VW konszernben gondolkozol mindenképpen akkor tárgytalan!!
Azonban...Ha hajlandó vagy lemondani a presztízsről meg az ilyen olyan csili vili dolgokról akkor vannak azért használható alternatívák szerintem. (nem tudom az anyagi keretet így elég nehéz) Szerintem ilyen szempontból a SUV-ok praktikusak és divatosak is szerintem. De ha szedán a cél mindenképp akkor... Néznék Camry-t például, Lexus, vagy ott az "új" Honda legend... Vagy venni egy jól felszerelt multivan-t és az bőőőven kielégíti az általad felsorolt igényeket.
Az előbb én csak arra akartam kitérni hogy ez az egész "10-14 éves prémium autó vétel" egy paradoxon számomra... (általánosságban mondom most) mert 2.5 milliót szán rá valaki, rendben van ennyi a keret akkor ennyi... (ahogy a kolléga is írta nem mindenkinek van 10-15 miller egy kocsira ezzel maximalisan egyetértek) de ha ennyi akkor ennyi... itt jön a képbe a feltételezés hogy akkor valszeg nem keres az illető havi 3M nettót , mert akkor nem 2.5-ért venne kocsit... logikus.. akkor lehet hogy a szerviz költségeknél is jelentkezhet a fejvakarás hogy akkor hogyan tovább amikor közlik 4-5-600E a számla... itt megint vissza az alap kérdéshez...megéri e a 10+ éves prémius?? Valszeg a válasz nem! Apropó...én mai napig visszaülnék egy Audi-ba ha tehetném... (audis családból származom :D ) mondjuk újonnan mindenféle csip csup garival és ahogy lejárt abban a pillanatban csere szopjon vele más... én szeretem a márkát, szeretem a luxust a jó anyagokat a jó minőséget a csendet... de azért nem mindenáron és hogy lebeszélek embereket? Igen, mert azt hiszik hogy ezek a kocsik/márkák örökéletet és brutális elpusztíthatatlan minőséget adnak...hát tévedés és csalódás keltő.
Ezek után is elmondom a véleményemet ezzel kapcsolatban...
En is egyezem az aknamezo hasonlattal, de mondj mar valami alternativat a ket meteres fiatalnak, akinek be kell hogy ferjen a hatso ulesre (moge) a felesege, csomagtartoba babakocsi, stb.
Az a baj, rossz helyen puhatolozol.
Vagyis csak az egyik baj ez. A masik, hogy a lenyeget nem sikerult dekodolnod.
Itt osztod folyamatosan az eszt. Ha ennyire szar marka az audi, mit keresel meg mindig itt?
Lepj tovabb, menj forumozz a te kocsid topikjaba, ne azt kelljen minden uj vagy regi forumtarsnak olvasnia, hogy szerinted milyen szar.
Unalmas. Nagyon.
Remelem erted mirol beszelek.
erdekesen előjöttél a semmiből a nullás regisztrációddal... :O es egyből nekem esel... de nem baj, bírom a csörtét! Kicsit feszko a hangod, nem volt szex? :O (vagy pont hogy megvolt az évi egy es most kemény vagy)
Tudod, kijon ez is az emberbol, mint beloled a sok okoskodas.
Hajtsd inkabb a kinai gepedet, keress egy olyan forumot, ahol a rizsraketad lehet a tema, az audi topikot meg hagyd meg az audi fanoknak, bumburnyak!
Told el innen a biciklit, mert budoset csinalsz!
Ezt nagyon sokan nem képesek megérteni. Attól még, hogy maga az autó már aprópénzért van az eredeti árához képest, karbantartáskor nem érezni ezt az árzuhanást. :)
sokan ugy vannak vele ,hogy van 2 milió a zsebébe és akar egy prémium autót ,de autót úgy veszünk hogy az autó értékének a fele még a zsebe maradjon ha van valami gebasz akkor jusson rá és ne egyből a használtra kerüljön fel hogy selejtes autó eladó.
2 milioból semmilyen prémiumot nem vesz mert egy 10 éves audi az kb egy 5 éves újabb típusú más márkájú autó szintjén van mivel fejlődik a teschnologia egyre több az alap extra stb ami 10 éve full extra volt az 10 ével később már alap. Ez csak egy példa ,hogy értésék sokan mire gondolok. Ezen felül ennyiért megvenni egy autót aminek 99% hogy már az órája is tekergetve volt így nagyon hamar az autó egészét is ráköltheti ha nem ért hozzá És volt pénze meg nincs pénze ,mert ha valami megnyekken és nincs pénz megcisnálni akkor úgy nagyon nehéz lesz eladni 2 misiért ha meg rákölt 500ezret akkor 2,5 ért ugy sem fogja megvenni a kutya sem használja aztan megint előfog jönni valami és a végén megfogja unni hogy a "prémium" eszi a pénzt.
Nem beszélek le senkit de a fenti sorokat vegye komolyan az akinek tényleg elég karcsú a keret és válaszon egy fiatalabb más márkájú autót. Vagy ha tényleg audi kell akkor vegyen ,de a fentiekre készüljön fel.
A váltónál még azt elfelejtettem mondani sokat játszik az is ki hol használja az autót ha valaki pályázik elmegy több mint fél milliot is olajcsere nélkül. Ha meg valaki városban ugrál sokat akkor 250e nél is jöhet a felújítás. Amúgy fejlődik az olaj technológia is ,de a használat fogja kimondani a végső szót.
En csak azt nem ertem, hogy mi a francot keresel meg itt, mikor nem is vagy audi tulaj.
Osztod itt allandoan a negativ baromsagaidat a markaval kapcsolatban.
Mindenkit el akarsz ijeszteni a markatol, aki erdeklodik.
Nem unod meg?
Huzzal inkabb bananisztanba zsigulatort vezetni, ne itt szennyezd a kornyezetet a negativ vilagnezeteddel!
Kiolvastam közben, hibakód nincs, de csak most hogy melegebb idő van jött elő.
Reggel hűvösebb időben, motor üzem meleg, alapjárat nem változik(720) mindegy miben van a váltó vagy nyomom e a féket.
Délután 20 fok felett viszont D és R-ben lemegy 580-ig, ott stabil, nem ingadozik, nem akar korrigálni. Tavaly külső hőmérséklettől függetlenül sem csinált ilyet, ezt az 580-at én kevésnek tartom.
Elkell felejteni ezeket az autókat már szerintem... 2.5M... nem nagy lóvé(mihez képest nem nagy pénz és nem nagyzolok most)...de nagyon könnyen rászaladhat első körben 1-másfél millió. Hiába a tipp topp állapot előélet bla bla... a kor ezek ellen a luxus kategóriák ellen dolgoznak... egyszerűen öregednek és ezáltal egy aknamező lesz konkrétan. Ha nem fáj egyiknapról a másikra kirakni 4-500E forintot akkor megkel venni! Azért az a kettőstömegű sem két olajcsere ára szerintem...
új hiba jött elő ma, ha D-ben van + fék, alapjárat leesik 600-580ra. P-ben vagy D-ben fék felengedve visszaáll az eddig megszokott 680-700 körülre. 2006 4.2, nem fsi.
Autó vásárlás előtt állok és igencsak egy A6 felé hajlok. Tudnátok mondani pár támpontot hogy mit érdemes megnézni mik a kritikus pontok amikor felesleges megvenni, illetve ugy általánosságba mik azok amiket vásárláskor kb nem lehet elkerülni de előjön? (eddig egy B5.5 Passatom volt ott is voltak ilyenek pl EGR vagy már meghalt vagy megfog, PD csucsok akármi ami igazábol ugyis meghal előbb utobb)
amiről eddig hallotam: érdemes VCDS el meg laptoppal menni, melyik kábel kell hozzá? Ejez már ahogy olvastam a 409.1 nem jó.
Szóval amit hallotam hogy érdemes megnézni mert horror hirtelen: porlasztó csucsok korrekcios értékei, vezérlés mikor volt cserélve, és az elektromos kormányzár ami vagy már elromlott és kiszedték vagy el fog.
Ja és persze amit nézek: A6 c6 4f 3l quatro,
Manuálist láttam párat de nem nagyon. Tiptronic is oké ahogy hallom, multitronicrol csak rosszat hallotam. Most olvastam a mizériát a váltoolaj cserével ez azért hirtelen meglökött a manuális felé, oké ott meg kettőstömegű de kb két olajcsere ára:D
Ahogy elkezdtem utánaolvasni eléggé megrémítettek az árak és a hibák, persze az is igaz hogy az megy forumon irogatni aki hibára keres megoldást és nem 4000 nekem jo nincs semmi baja kommentet fogok találni:D
Amikbe bizonytalan vagyok: légrugórol nem láttam se rosszat se jót, látok két külön teljesítményűt 221 meg 236 talán van bármi különbség?
2,5m körül nézegetem őket.
Szóval bármi segítséget összefoglalót tanulságos történetet, mire figyeljek mi nem számít, szívesen fogadok,
ebbő nem tudom mi az igazság. A haveromnak a bmw-ben 385 ezer km van soha nem volt a válto olaj cserélve, Sőt a motor olaj is csak 30 ezrenként volt neki cserélve mielőtt megvette az autot. Semmi baja már ő tett bele 85 ezret. Szóval ez hogy 150e költsünk olajcserére lehet hogy hülyeség.
Ha esetleg nincs meg a szervizkönyv, akkor a pótkerék teknönél be van ragasztva ugyarn az a matrica ami a szervizfüzet elsö oldalán van. A motorkód mellett van jobbra a váltókód. Egyébként szakszervizben alvázszám alapján is meg tudják mondani mi van benne.
(Az más kérdés, hogy lehet, a gyár is azzal számol, hogy a kocsi egésze hamarabb döglik meg (azaz válik kvázi gazdasági totálkárossá), mint hogy speciel a váltó megpusztuljon benne.)
A motorok nem ritkán elmennek 500000+Km-t, de hogy egy automata váltó olajcsere nélkül ennyit nem bír ki, az biztos. A 150000Ft-os olajcsere minden 60000Km után esedékes. Ha viszont számolunk egy kicsit, kiderül hogy a 300000Km-t futott váltóra egy felújítás árát rátoltuk olajcserére. 4x150000=600000.
Igen, viszem majd 200-nál, ha megmarad addig, mert az nekem bő egy év lesz, mivel van céges autóm, így nincs napi használatban az A6, ezért is írtam, hogy nem baj ha megmarad a szűrő és tömítés, mert szükség lesz rá, de csak később.
Cserélni a ZF-hez tervezek, amíg nálam az autó, megadom ami jár neki, nem mai gyerek, de karban van tartva és ez kitűnik a "többség" között, sajnos.
Ez egy örökzöld kérdés, sajnos tuti megoldás nélkül.
Abban mindenki egyetért, hogy a gyári ajánlás marhaság, nincs örök életű váltó(olaj).
(Az más kérdés, hogy lehet, a gyár is azzal számol, hogy a kocsi egésze hamarabb döglik meg (azaz válik kvázi gazdasági totálkárossá), mint hogy speciel a váltó megpusztuljon benne.)
Tehát mondjuk a második tulajnak - ha szeretné érdemi ideig tartani az autót - akkor rá kell szánnia az a kb 150e Ft-ot a váltó olaj cserére.
Igen ám, de azt nem tudja meg mondani senki, hogy hol a határ km-ben, amikor még megéri, és mikortól kidobott pénz, mert max pár ezer km-rel odázzuk el a nagyfelújítást (600e Ft)
Beszéltem 2 jó hírű szakival, meg a Protruck-kal (hivatalos ZF szerviz), és óvatosan azt mondták hogy úgy 100-200 közt még mindenképpen, de utána már nagyon nem tudják. Amint látom, Te 350e km felett jársz, tehát lehet, nem éri meg...
Nekem 2007-es A6 4f 3.0 TDI Allroad van, lekérdeztettem ismerősön keresztül Audi szervizben alvázszám szerint az autót, amely kapcsán azt mondták "nem kell váltóolajat cserélni ebben a típusban".
Ez hihetetlen számomra, de mivel én még "csak" 181e km-nél járok, 200e-ig elengedem a váltóolaj cserét. Nálam ezt megfűszerezte, hogy korábban megvásároltam mindent a váltó olaj cseréhez, amely kapcsán az olajat szerencsére visszavették tőlem.
Én ezt vettem bele:
6 l vásároltam, mivel több úgy sem fog lejönni, ennek az olajnak nagyker ára 1l / 7.800. Ft-volt, én ennyiért tudtam megvásárolni. Ha váltóolajat akarsz cserélni, megmaradt az új szűrőm és gyári tömítésem (2017.12.19. vásároltam, természetesen számla van róla) ha gondolod átveheted, mert nekem egyenlőre nem fog kelleni, persze eláll a polcon, nem akarlak rábeszélni, ne értsd félre kérlek.
- váltó olaj szűrő 6e
- tömítés 17e
Privátban írj rám ha érdekel, ha nem, ne fáradj válasszal. Üdv: Horpa
Egyébként valakinek van valami tapasztalata hogy érdemes-e cserélni vásárlás után, illetve egy jobb minőségű olajból mennyibe kerül lecserélni a váltóolajat?
kábelt meg gépre programot az elektronikához be lehet valahol szerezni? Milyen árba dobálják? megmondom őszintén fel akarnék készülni ,mert a horibilis szervízbe nem nagyon szeretnék bejárni. Van magyarba egy srácc aki biztos tudna segíteni ismerem személyesen is csak a télszámat nem kértem el,így nincs hozzá elérhetőségem.
Most - többek között - adblue-s 272-est hajtok. Ezzel semmi ilyesmi gondom nincs. De az adblue nélküli 245-ösökkel sem volt semmi olyasmi tapasztalatom, mint a 313-assal.
320-asom nem volt, így arról nem tudok nyilatkozni.
Az euro 6 os motorba már van adblue is így lehet a takarítási folyamat másképp zajlik picit a 313 le be még nincs mert az euro 5 ös.
Jelenleg egy euro 5 opelt hajtok az is egész más hangon jár és sokat elvisz a teljesítményből,de képes álló helyzetben is elvégezni a dolgát 10-15 p alatt ha hajtva van akkor előbb is. Én elég rövid távokon használom napközbe , de minden hétvégén pályázok 100-200km-t kb ritka az amikor nem.
Regeneráláskor zúg, búg 60-80km keresztül, amíg be nem fejezi (és ugye nem célszerű leállítani, amíg nem végzett). És ezt kb. 500-800 km-enként csinálja.
A 320-ast nem ismerem. A 313-as ilyen volt.
Nem hallottam problémás motorokról (az enyém sem volt az), sőt még hibáról sem. Egyről hallottam, ami tuning miatt széthullott, de az ugye nem normál. Én mindenesetre olaj és szűrőcseréken kívül mással nem találkoztam.
Rugalmas szervízintervallumra állítva kb. 16-17000km-enként hívott szervízre.
a regenerálást a fogyasztásból látod vagy külön kontroll lámpa van neki? ezen kívül milyen a szervíz igénye az autónak hogy vannak a km -szervíz intervalumok? Nem az olajcsere és szűrők érdekel hanem az amikor valamit cserélni kel az auton pumpa,vezérlés, ilyenekre gondolok. én a 320 ast néztem e6 motorral.
Sziasztok.2.7 Audinál az autómata váltó csak akkor engedi kivenni parkolóból, ha már egy kicsit bemelegedett a z olaj a váltóolaj. Elküldtem Pestre a váltóelektronikát felújíttatni, de elvileg azon mindent rendben találtak. Valakinek valami ötlet esetleg?
Történet: néha kigyulladt a töltésjelzőm, merül az aksi, jelekből szerintem generátor. Elvittem ismerős helyi szervizbe (Bosch) felhívtak, tényleg generátor, és megkérdezte, van-e kódom a rádióhoz, mert le kell venni az akkut. Mondtam nincs, és tudomásom szerint nem is kell, gépkönyvben sehol nem olvastam, nem is hallottam. Biztos ami biztos, felhívtam márkaszervizt és ott a kapcsolt kolléga mondta az idézettet. Rákérdeztem, hogy létezik-e rádiókód, azt a járműadatokból lekérhetem-e akár pénzért, Erre volt ez a válasz "Vigyem be, majd generálnak egy kódot és megoldják."
Na ezek után mi ez, ha nem lehúzás?
Délutánra kész lett a jármú, semmilyen kódra nem volt szükség.
Itt szintén erősödik benne, hogy márkaszerviz csak akkor, ha olyan baj van amit más nem tud megoldani, jelenleg nem tudok ilyenről.
Itt a fórumon is van több olyan szaki is aki a márkaszervizzel azonos, vagy akár magasabb színvonalon űzi az ipart.
Rövid kérdés, 2005-ös A6 3.0 TDI MMI2 akkulevétel után kérhet-e kódot a rádió, vagy bármi, hogy működőképes legyen. Kézikönyvekben sehol nem találok erre utalást. Felhívtam márkaszervizt, válasz, "be kell hozni az autót és generálunk hozzá kódot"
Gondolom A6 C5-röl van szó. A zárban van a mikrokapcsoló, az a jó hír hogy kis ügyességgel sajtátkezüleg cserélhetö. Csak a kapcsolót kell cserélni.
Az ablakemelö panelen összesen 5 kapcsoló van: 2x elsö ablakok, 2xhátsó ablakok, az ötödik a hátsó ablakok aktiválása/deaktiválása. Az ötödik kapcsolóban szokott valami mechanikusan tönkremmeni, (beragad) ezért nem kapcsol.
Sziasztok! Tudja valaki hogy a5 c5 be a belső világításnak az ajtókapcsolóját hol találom? Maga a zárba van építve vagy valahol van egy nyomógombos kapcsoló? Jobb hátsó ajtó. Továbbá az ablakemelő gombján van visszajelző hogy le e van zárva a többi ablakem. kapcsoló vagy sem, de gomb sehol amivel letudnám zárni a többi ablakot.. valahol máshol kell keresnem? Válaszokat előre is kösz. (Most vettem az autót)
Én kivettem az egr szelepet, nem tűnt olyan nagyon kokszosnak. De sajna nem sikerült egyben szóval holnap érkezik az új. Álítólag ha már cseréltél hűtőt akkor a szervíz emel az értékeken.
Na most már ugyanazt a tipusszámú egr-t nem is találtam sehhol ami benne van. 0.2.0 helyet 0.7.0 van
Lehet ez is javított. Kellet neked valami beálítást csinálni a beszerelés után, vagy csak a hibát törölni a tárolóból?
Van itt olyan kolléga, akinek van releváns tapasztalata, hogy 4F érában mi a különbség a Sedan és az Avant között?
Nem a triviális dolgokra gondoltam :)
Hanem pl. olyanokra, amiket más típusok különböző modelljein tapasztaltam, hogy pl. a kombi hangosabb. És mivel elvileg terhelhető a háta, keményebb a rugózása, sőt, eleve az egész autó nehezebb ennek minden hátrányával, stb.
Ez a VCP jól elhúzott a többi utólagos pl vcds diag-tól. Ha ennyi mindent meg lehet vele csinálni.
Tehát akkor a VCP -vel tudod felmásolni a texts.jar-t vagy azzal tudod átírni az ellenőrzőszámot ami miatt nem fogadja be a csak úgy felmásolt file-t? Bármilyen mmi fw verziónál működik hogy felmásolod VCP-vel és működik a magyarosítás?
Majd próba képpen megpróbálom még utoljára hogy felmásolom a meglévő file-ból lementett de a magyar file-okat tartalmazó verziót, hogy működik e. Aztán lemondok erről a magyar menü dologról, végül is nem olyan lényeges.
Kár volt lefordítani, amikor rendelkezésre áll a komplett magyar file.
Hogyan másolod fel az MMI-re a texts-jar-t hogy el is fogadja?
Ha csak simán felmásolom akkor nem felülírja a régit hanem mellette ott lesz másodiknak azonos névvel. Ha a régit letörlöm akkor eltűnnek a feliartok a képernyőről a következő boot-oláskor.
Most a saját texts.jar fileba amit az autóról mentettem le, belecsomagoltam a török nyelv helyére a magyar file-okat. Megpróbálom legközelebb.
Egyébként nem is az a lényeg hogy mibe töltöd be, mert nekem megvan a komplett magyar verzió, hanem az hogy hogyan tudod felmásolni úgy a visszacsomagolt texts.jar-t, hogy elfogadja az mmi.
pár napja írtam egy problémáról, hogy nem indul az autó. Akksira gondoltunk amit ki is cseréltünk de sajnos továbbra sincs változás.
Többen mondták, hogy gyújtáskapcsoló probléma lehet. Az is ki lett cserélve de továbbra sincs semmi változás. Most a nagy kérdésem az volna, hogy tudtok-e bármi módszert arra, hogy ha az autóra nem lehet gyújtást adni akkor ki lehet-e valahogy olvasni a hibatárolót? Rádugjuk a VAG COM-ot de se kép se hang hiszen nincs a kocsin gyújtás.
Miért akarod kicserélni? Nem rossz az AKE... faternak amit most adott el...10 év alatt!!!! semmi baja nem volt... egy turbo lett cserélve csak meg talán egyszer kétszer izzító gyertya és ennyi! ... :O