Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.15 0 0 193

Sziasztok, tud valaki esetleg miskolci szaküzletet, cégnevet? 

 

Más fórumon olvastam, hogy van valami miskolci víztisztítós cég, ahonnan még rendelni is lehet, de többet nem írtak. Én meg itt Miskolcon nem tudok róla, kereső sem segített.

 

Jöhet email-ben is, ha nem akarjuk reklámozni, vagy ahogy jobb.

Uldin Creative Commons License 2008.05.12 0 0 192

A legalsó XLE membrán típuszámát elírtam.

 

XLE-4021* az alsó membrán típusa.

Előzmény: Uldin (191)
Uldin Creative Commons License 2008.05.12 0 0 191

Találtam pár hasonló teljesítményű Filmtec membránt is.

 

Alacsony sótartalom esetén a TW30-as membránsorozat megfelelő, vagy az alacsonyabb nyomáson működő XLE-membránok. 30000-50000Ft közötti kataegóriában:

 

http://www.dow.com/liquidseps/prod/prd_film.htm

 

http://www.dow.com/liquidseps/prod/tw30_2521.htm

 

Adatlap:

http://www.dow.com/PublishedLiterature/dh_0074/0901b80380074773.pdf?filepath=liquidseps/pdfs/noreg/609-00438.pdf&fromPage=GetDoc

 

TW30-2521: 1230 liter/nap 15,5 bár, sóvisszatartás 99,5% 

XLE-2521: 1230 liter/nap 6,9 bár, sóvisszatartás 99% 

TW30-4014: 1990 liter/nap 15,5 bár sóvisszatartás 99,5% 

TW30-4021: 3410 liter/nap 15,5 bár sóvisszatartás 99,5% 

XLE-2521: 3880 liter/nap 6,9 bár sóvisszatartás 99% 

 

A tápvíz térfogatárama max. 1400 liter/óra az első 3 membránnál, az utolsó kettő esetében, pedig 3200 liter/óra. de a gyakorlatban ennek a töredéke is megfelel.

 

Ezekhez a membránokhoz keresek olcsó szivattyút, tud-e valaki okosat mondani ez ügyben? Tehát 10-15 bárt tudnia kéne a szivattyúnak, XLE membránok esetén elég max. 6,9 bár, sőt az a jó, ha többet nem is tud, így nem nyíródik ki a membrán. Valamilyen többfokozatú centrifugálszivattyú lenne e célra a legmegfelelőbb.. Van-e valami 5-let?

 

Grundfos CR sorozat nekem drága egy kicsit, bár még nem kaptam rá árajánlatot, de biztos nem lesz olcsó ár az ajánlatban.....jó lenne, valami gagyibb kínai cucc ami azért működik.. Segítsetek lécci..

 

Egyébként a kis konyhai membránok sem rosszak, de 4-5 db-ot kéne párhuzamosan működtetnem, igy drága a membráncsere. Viszont 3-4 báron már szépen dolgoznak. 

 

http://www.dow.com/liquidseps/prod/tw30_181275.htm

 

Adatlap:

http://www.dow.com/PublishedLiterature/dh_0074/0901b80380074538.pdf?filepath=liquidseps/pdfs/noreg/609-09010.pdf&fromPage=GetDoc

 

TW30-1812-75 3,4 bár 75 GPD sóvisszatartás 98%

 

Vagy a Merlinnek a membránját kéne külön házba tenni, az a legolcsóbb megoldás.

Uldin Creative Commons License 2008.05.12 0 0 190

A merlin membránjáról nincs infója valakinek? Szeretném külön membránházba berakni, mert az előszűrésre nincs szükségem.

 

Csak egy cikkszámot találtam róla, ami alapján nem tudok membránházat keresni hozzá. 1238342 Membrane

 

http://www.gamurdock.com/gam/out/GROUPS/Systems-Merlin-RO-System.htm

 

Egyébként a membránja jó árban van 20000Ft. Alacsony nyomáson dolgozik 3,2-5,5 bár, egy fokozatú centrifugálszivattyúbal meghajtható. Ár/teljesítmény arány nagyon jó, 2381 liter/nap.

 

 

 

Akheron Creative Commons License 2008.05.10 0 0 189
Én is épp ezt a motorosat néztem ki. Egymagamban élek, így nem kell nagy teljesítményű, ráadásul bérelt lakásban lakom, tehát a beszerelgetősdi is erősen problémás lenne. Tudsz esetleg még ehhez hasonló, mobil termékről? :) (Ha jól vettem ki a korábbi hozzászólásokból, ezekkel foglalkozol - ezért kérdezem.)

Egyébként ebbe a típusba milyen szűrők kellenek? Szabványos, egyszerűen beszerezhetők, vagy valamilyen speciálisak? Tudnál esetleg néhány szót írni arról, hogy anyagminőségre, külső megjelenésre milyen a termék?
Előzmény: Mormogi7 (187)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.02 0 0 188

Egyszemélyes háztartásba átlag napi 2 liter is elég lenne. Víznyomás itt teljesen jónak néz ki, bár mérni nem tudom, de például a Kludi öblítőszelep is rendesen végzi a dolgát, ebből is gondolom.


Vízminőség sem rossz, nem is mindig klórozott, mármint nem venni észre.


Viszont szeretnék -- lehetőség szerint -- nátrium- és vízkőmentes vizet.

Előzmény: Mormogi7 (187)
Mormogi7 Creative Commons License 2008.04.30 0 0 187

Ma egy asztali motoros mobil Vontaint átmostam 6 os vízzel bejáratás képen.

4-es lett belőle :-).

Négy napig ezt iszom majd egy ivóvízileg nomád helyen.

Jól szűr, csak 6 hónapig nem lehet havi 1 m3 bemenő megszürését (pl. családi fogyasztás)rábízni a kicsi előszűrés miatt.

Előzmény: Törölt nick (185)
Mormogi7 Creative Commons License 2008.04.30 0 0 186

Hogy miket találsz!!!:-)))

 

Ha vezetékes víz utánszűrésére használják, amely az ANTSZ szerint bizonyosan engedélyes, akkor nagy baj nem lehet egy kis utánszűréssel.

Előzmény: cumpika (183)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.30 0 0 185

A von Taine egyszerű felépítésű RO víztisztító nem tartalmaz utánsózó partont. (Két fajtája van, az egyik nyomásnövelő szivattyúval szerelt, akár mobilizálható is, a másik nem.)


Viszont mintha azt olvastam volna, hogy Magyarországon RO víztisztító nem forgalmazható utánsózó nélkül.


Jelentheti ez azt, hogy ez a relatíve olcsó kis szerkezet nem is szűr olyan túl jól, épp ezért kaphatott engedélyt? Számszerű adatot nem tudok sajnos.

 

 

      

 

 

 

Uldin Creative Commons License 2008.04.30 0 0 184

Nagyon rendes vagy, hogy figyelmeztetsz. Gyorsan meg is mérettem a kiindulási csapvizet: nitrit, nitrát kimutatási határérték alatti, az arzén pedig határérték alatti. Tehát a szűrt víz ennél csak jobb lehet. Elfogadható a mennyiség, ha rosszul szedi ki a szűrő akkor is.

 

Amikor az ANTSZ kémiai laborjában jártam, megkértem a lányokat, nézzék meg nekem az RO vizem vezetőképességét. Viszonylag használt membránnal készített víz vezetőképessége 9 mikro S/cm-es. A műszerükkel nincs gond.

 

Korábban labor célra Ph. Hg. VIII. gyógyszerkönvnek megfelelő OGYI által engedélyezett vizet használtunk, de mostanság úgy megemelték az árát: 2 liter 372Ft+ÁFA, szutyok vízért enny pénzt nem adok. Olcsóbb membránnal vacakolni. Ha lágy a víz, arra a célra, amire használják megfelelő. Nem kell rendelgetni, amikor kell, gyorsan frissen legyártható.

 

A membránt a baciktól egyebektől (1nm-es) zsínórmembrános előszűrővel utána átfolyós UV-s fertőtlenítővel védem, az RO membránba bejövő víz kap egy kis UV sugárzást. A membránt meg sűrűn cserélem. Ha a víz 15-20 mikro S/cm-re romlik a membrán megy a kukába, szép tiszta új membránnal folytatódik a víztisztítás. Így is olcsóbban megúszom, mint ha venném a tisztított vizet. A membránon egymás után 3-4szer küldöm át a vizet, így a vezetőképesség lecsökken 1,2 mikro S/cm-re.

 

 

Előzmény: cumpika (180)
cumpika Creative Commons License 2008.04.30 0 0 183
Országos Tisztifőorvosi Hivatal Közegészségügyi Főosztály
1097 Budapest, Gyáli út 2-6. 1437 Budapest, Pf. 839.
Központ: 476-1100, Tel: (36-1) 476-1324, Telefax: (36-1) 476-6428
E-mail: (szentgyorgyi@oth.antsz.hu)

Iktatószám: OTH-17-25/2005.
Budapest, 2005. május 6.
Tárgy: CWG-MERLIN RO háztartási ivóvíz utótisztító kisberendezés alkalmazása ivóvízellátásban

HATÁROZAT

Közegészségügyi szempontból engedélyezem a GE Infrastructure Water and Process Technologies (Milwaukee, Wisconsin, USA) által gyártott CWG-MERLIN RO, előszűrőt (műanyag, aktívszén), R.O. membránt, utószűrőt (aktívszén) tartalmazó CWG MINI RO háztartási ivóvíz utótisztító kisberendezés alkalmazását az ivóvízellátás területén az alábbi feltételekkel:

1. Az engedély kizárólag a Fodor József Országos Közegészségügyi Központ Országos Környezetegészségügyi Intézete által vizsgálttal azonos minőségű termékre vonatkozik.
2. A kisberendezés által kezelt víz esetében az ivóvíz minőségi követelményeiről és az ellenőrzés rendjéről szóló 201/2001. (X.25.) Korm. rendelet mind kémiai mind mikrobiológiai paraméterek esetében teljesülniük kell.
3. A berendezés csak ivóvíz minőségű víz utótisztítására alkalmas. A tisztítandó ivóvíz nitrát koncentrációja maximum 50mg/l, nitrit koncentrációja 0,5mg/l lehet, a tápvíz nyomása minimum 280kPa (40psi) kell legyen.
4. A berendezés nitrát eltávolítására csak részben alkalmas.
5. A berendezés arzén eltávolítására nem alkalmas.
6. Az üzembe helyezés előtt, illetőleg 24 óránál (egy nap) hosszabb állás után, fogyasztás előtt legalább 6 (hat) liter vizet át kell engedni a berendezésen.
7. Amennyiben a kezelt víz keménysége nem éri el az 50mg/l CaO-t, a vizet ivásra használni nem szabad.
8. A forgalmazó köteles szerviz szolgálata keretében biztosítani a berendezés negyedévenként történő fertőtlenítését.
9. A gyártó, illetőleg a forgalmazó köteles egyértelműen tájékoztatni a vásárlót a jelen engedély feltételeiről.
10. Kizárólag a jelen határozattal tartalmilag és formailag megegyző, a www.antsz.hu honlapon megtalálható engedély hiteles!
11. A jelen engedély az ivóvíz minőségi követelményeiről és az ellenőrzés rendjéről szóló 201/2001. (X. 25.) kormányrendelet 8.§ (6) bekezdésének megfelelően a kiadás időpontjától számított két évig érvényes.
Előzmény: Mormogi7 (182)
Mormogi7 Creative Commons License 2008.04.30 0 0 182

Cumpika!

"Az OTH papírja szerint Arzén és nitrát eltávolítására nem alkalmas."

 

Ezt az Amway e-springjéről írták az OTH-nál!

 

 

Előzmény: cumpika (180)
cumpika Creative Commons License 2008.04.29 0 0 181
/-os

6-os akart lenni.
Előzmény: cumpika (180)
cumpika Creative Commons License 2008.04.29 0 0 180
nem hinném,hogy egy ilyen átfolyós renszerű alacsony sóvisszatartású membrán /-os vizet tudna produkálni.

Az OTH papírja szerint Arzén és nitrát eltávolítására nem alkalmas.
Előzmény: Uldin (179)
Uldin Creative Commons License 2008.04.29 0 0 179

>4.5 bar -on 1.1 litert készít 1 perc alatt

 

Dolgozik rendesen a szerkezet.

 

Pár kérdésem lenne:

Mekkora a bejövő nyomásnál tudja ezt a teljesítményt? Nyomásfokozót használsz hozzá?

 

Ez a ketyere adja a 6-os TDS-t?

Tapasztalatom szerint, amíg jó a membrán 9 mikro S/cm vezetőképességet tudnia kell első körben. No ez mennyi is lehet TDS-re átszámolva?

 

Kár, hogy egybe kóburálták a membránházat az előszűrőházzal.

Hagyományos membránházba bele lehet pakolni a membránt? Hülye kérdés, gondolom még nem berhelted szét...

 

Méricskéltem:

TW30-1812-75 membrán 20 fokon, 2,2-5,5 bár között lassan változó nyomással (szivattyú nyomáskapcsoló puffer tartály)

csapvízzel: 0,14liter/perc

1-szer szűrt vízzel 0,17 liter/perc

 

TW30-1812-100 membránnal sem lehet sokkal gyorsabb a történet.

16 liter órát ír a katalógus. Ezekből kellene jópárat párhuzamosítani.

 

Ezeket lehet beszerezni.

 

A merlin memránja jó lenne már, csak kéne hozzá különálló membránház.

Sajnos a membránja max. 5,5 bárnál nem tud többet. A TW30-1812 membránok 20 bárig egyben maradnak.

 

Lehet jobban járok egy ipari membránnal.

Előzmény: Mormogi7 (167)
cumpika Creative Commons License 2008.04.29 0 0 178
Szóval akkor dobjam ki a fenébe.

Biztos lesz pár ember aki az ellenkezőjét fogja mondani.
Meg olyan is aki szerint hülyeség az egész,mert nincs semmi baj a vízzel.
Előzmény: .psp (177)
.psp Creative Commons License 2008.04.29 0 0 177
Szóval akkor dobjam ki a fenébe.
Előzmény: cumpika (176)
cumpika Creative Commons License 2008.04.29 0 0 176
Meglepődnél 3-4 hónap után a szűrő előtt, és után mért TDS értéken.

Személyes véleményem, az ilyen mechanikus szűrők arra jók,hogy megnyugtassák az embert.
Valódi megoldást nem nyújtanak,sőt....
Előzmény: .psp (175)
.psp Creative Commons License 2008.04.29 0 0 175
Sóval sz&rt se ér.
Egyébként 10 havonta cserélem a szűrőit.
Előzmény: cumpika (174)
cumpika Creative Commons License 2008.04.29 0 0 174
de nem változtatja meg a víz kémiai összetételét, azaz a víz finom ízéért felelős ásványi anyagokat a szűrő átengedi.

Vajon ezekkel együtt,még milyen vegyületeket enged át??

Honnan tudjuk,mikor kell cserélni a szűrőket?
Hiszen nem tudni miből mennyi volt a tisztítatlan vízbe.
Miután telítődik, visszaoldja a kórokozókkal,trihalogén metán vegyületekkel együtt.
Ami azt jelenti lehet,hogy a "sz űrt"vízben több és veszélyesebb szennyeződések lesznek,mint a szűretlenben.

A szűrőkön kialakuló baktérium telepekről nem is beszélve.

Az a véleményem,miután az ember ha igénye van a tiszta biztonságos vízre,és erre pénzt áldoz,akkor valóban a lehető legbiztonságosabb megoldást válassza, ne csak olyat amiről csak hiszi,hogy jó.

Ezért mindenképp a fordított ozmózis technológia a megfelelő,olyan víztartállyal amelyikben UV csírátlanító van.
Előzmény: .psp (173)
.psp Creative Commons License 2008.04.29 0 0 173

Nekem ilyen van a csap alatt .A bejövő vizeket egy 50mikronos , és utána egy 5mikronos szénszürő szűri. Uána jön ez.

Szerintem ez lég egy háztartásba, vagy mindenképpen Uv csirátlanitó , meg forditott ozmózisos kell?


EKOFP4 háztartási ultraszűrő ivóvízkészítő berendezés
biztosítja Önnek az iváshoz, főzéshez, kávé-, tea- és gyümölcsitalok készítéséhez a kiváló minőségű, nagy tisztaságú, vizet.
Gazdaságos és könnyű üzembe helyezése a négyfokozatú szűrési eljárás kiváló vízszűrést nyújt. Kiszűri, a mechanikus és szerves szennyeződéseket, mint például: baktériumokat, klór és származékait, egyéb nemkívánatos vegyi anyagokat, de nem változtatja meg a víz kémiai összetételét, azaz a víz finom ízéért felelős ásványi anyagokat a szűrő átengedi. A négylépcsős vízszűrőt legfinomabb szűrője egy kapilláris membránszűrő, mely 0,01 mikronig tisztítja meg a hálózaton bejövő vizet. A tisztított víz így nem tartalmaz szennyezőanyagokat, átfolyásos rendszere lévén a víz nem poshad meg hosszú idejű állás után sem.

Könnyű patron csere lehetőséggel van ellátva, csövezettel, csappal és különleges csavarkulccsal. A beszerelés rendkívül egyszerű, cserélhető szűrőbetétek élettartama kb. 8000 liter
Tipikus üzembe helyezés: Konyhában egy mosogató alatt

FP- 4 víztisztító adatai:

szűrés: 4 szintes
szélesség: 10 cm
magasság: 33 cm
hosszúság: 37 cm
be/kimenet: 1/4" csatlakozó
max. átfolyás: 1,9 L / perc
max. nyomás: 6 bar

Előzmény: cumpika (172)
cumpika Creative Commons License 2008.04.29 0 0 172
Most igyam, vagy ne igyam a 6 os TDS vizemet?

Igyad nyugodtan!

1. A TDS nem keverendő a mikrosiemens mértékegységgel.

2. A TDS műszer amivel a 6-os értéket mérted,vajon megfelelően kalibrálva,hitelesítve van?

Van egy ötösöm,hogy nem.

Hitelesen valószínűleg több oldott anyag tartalmat mérne,sacc/kb 25 körül lehet a valós TDS értéke.
Tehát bőven a biokompatibilis határon belül.
Egészségedre!!!

A bodzát én is imádom.Aki még nem ivott "tiszta" vízből készült szörpit belőle, nem is tudja milyen az igazi íze.
Egy jó ebéd utáni fröccsről nem is beszélve.
Természetesen szőlő alapanyagú borból!
Előzmény: Mormogi7 (170)
Mormogi7 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 171
Mézes bodzaszöppel eszméletlen itatja magát, pedig csak alig pár cseppet teszek bele.
Mormogi7 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 170
Most igyam, vagy ne igyam a 6 os TDS vizemet?
Előzmény: cumpika (169)
cumpika Creative Commons License 2008.04.28 0 0 169
Nem látok ellentmondást, mire gondolsz konkrétan?
Előzmény: Mormogi7 (168)
Mormogi7 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 168

Cumpika!

A 165-ös ben, meg a 162-ben leírtak nem mondanak ellent egymásnak?

Előzmény: cumpika (165)
Mormogi7 Creative Commons License 2008.04.28 0 0 167
Nálam itt van felszerelve, 4.5 bar -on 1.1 litert készít 1 perc alatt, ez alatt 5 liter szennyvizet termel.
Előzmény: Uldin (166)
Uldin Creative Commons License 2008.04.27 0 0 166

Nagyobb kapacitású víztisztítóra lesz szükségem, nézegettem a választékot, GE MERLIN RO System néven van egy szerkezet, ami megfelelő mennyiségű vizet tud csinálni. 

 

Van valakinek személyes tapasztalata a szerkezettel kapcsolatban?

 

A membránja nagyon alacsony nyomáson dolgozik. 2,76-5,52 bár-ig.

 

http://www.gewater.com/pdf/resdntl/manuals/1262366_Rev_E_Merlin_P-O-U_Owners_Manual.pdf

cumpika Creative Commons License 2008.04.26 0 0 165
Azért vigyázni kell az ásványi sókban „nagyon szegény” vizek fogyasztásával.
A szervetlen ionok jelenléte – ha nem is épülnek be a szervezetbe – sok életfolyamat helyes lefolyását befolyásolja. Veszélyes lehet a fordított ozmózissal kezelt vizet még, ionokat megkötő gyantás szűrökkel, teljesen megfosztani az összes oldott elektrolittól, ill. ásványi sótól.

A kérdés csupán az, hogy milyen koncentráció alatt értünk ásványi sókban „nagyon
szegény” vizet? Erre a Debye-Hückel féle elektrolit elmélet ad kielégítő választ.
Amikor a víz elektromos vezetőképessége 10 μS/cm alá kerül, a benne lévő ionok a közeget elektrosztatikus úton már nem képesek teljesen rendezni, a vízmolekulákat orientálni.
Ekkor mondják a bio-elektronika elmélete alapján, hogy ez a víz az életfolyamatok zavartalan lefolyására már nem alkalmas: nem bio-kompatibilis

Minden vízmolekula két pozitív és két negatív elektromos töltést hordoz, amelyek egy képzeletbeli tetraéder négy csúcsán helyezkednek el. Az ionokat mindig körülvevő elektromos térben ezek a töltések egy bizonyos irányba beállnak. Az oldott ionok környezetében a víz szerkezete rendezetté válik. Amint a vegyészek mondják, a
víz entrópiája csökken (negentrópia) és ebben a rendezett környezetben jelenhet csak meg az a jelenség, amit mi„életnek” nevezünk. Ilyen tekintetben az ásványi sók valóban szükségesek az élethez.

Előzmény: Uldin (161)
cumpika Creative Commons License 2008.04.26 0 0 164
lehet rossz a vesém.

Akkor lenne rossz,ha nem kéne brunyálni.

A tiszta víz beindítja a "méregtelenítést" mos, pucol, ez a feladata, a vese meg kiválasztja,üríti.

Kb 5-10 napig kell gyakran pisilni, aztán beáll a szervezet,normalizálódik,helyreáll az anyagcsere.
Előzmény: Uldin (163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!