Keresés

Részletes keresés

moonshadow Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4960

Itt vannak a képek:

 

http://www.dolgaim.hu/download/1.jpg

 

http://www.dolgaim.hu/download/2.jpg

 

http://www.dolgaim.hu/download/3.jpg

 

Arra gondoltam, hogy falon kívül vezetett új csővel rácsatlakozom felül a mérőóra előtt, és a kazánig tartó vezetéket is vastagabból készítem.

Alul meg ugyanez a szivattyú és a termosztatikus szelep után csatlakozom rá.

Így Nem kell mindent kivágni, és az új csövön és a régin is mehet a víz.

 

Előzmény: Wattocsak (4955)
votinka Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4959

Kedves Spucc!

Visszaolvastam a levélváltásainkat,  úgy érzem az általad feltett kérdésekre mind reagáltam, ha valamit kihagytam akkor elnézésedet kérem.

Vagyis szerintem egy e-mailemet nem kaptál meg ,amit írtam és ebből érezted úgy,hogy csak kérdezek, kérdezek.Ezt el fogm küldeni.

Nagyon köszönöm az eddigi segítségeidet is,megértem, hogy nincs időd rá.

A rendszerem elkészítése elég lassan halad(egyénbb magánéleti okoból ) sajnos.

Az számomra természetes,hogy megfogadom,megfogadtam amit ajánlottál, ezért is fordultam hozzád és az is természetes,hogy leírom mi történik,hogy áll a rendszer, amennyiben ezután érdekell.

Köszönöm mégegyszer!

Üdv!

 

Előzmény: spucc (4947)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4958

Szerintem eddig sem volt keverő szelep a fűtésben, és jól elvolt a ház vele.

Persze ha teszel bele, azzal kicsit komfortosabb lesz. Ha meggondolom nem is oly nagy összeg. Tégy belátásod szerint. :-)

Előzmény: iigloo (4957)
iigloo Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4957

Radiátorok felé miért nem tennél? Nem hasznos, ha egy limitált hűmérsékletű víz jut csak fel?

Előzmény: Wattocsak (4946)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4956

Lefényképezem holnapra, érdekelne mit lehetne vele csinálni a fűrészen kívül.

Előzmény: Wattocsak (4955)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4955

Eb ott van elhantolva! A visszacsapó egy paszkál temető, azaz nagy ellenállás. Nem elég a 22 cső ami talán jó lenne, itt a talánon a hangsúly. Még van egy visszacsapó is.

Sajnos nem értem a kapcsolásodat, de biztos, hogy kell oda a visszacsapó. Azt azért hozzátenném, hogy sok helyen van visszacspó a szivattyú után, de értelme az semmi. Megszokás. 

Előzmény: moonshadow (4951)
iigloo Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4954

Spucc Úr!

 

Az indokok összefoglalását szívesen megolvasgatnám... Nem lehet valahogy mégis összeszedni a pár legfontosabbat?

Előzmény: spucc (4947)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4953

Úgy számoltasd ki, hogyha úgy bedurrantasz, hogy a csövön kifér, akkor is elvigye a melegvizet.

Ahogy a huzatszabályozó elkezdi elvenni a levegőt, a felhevült tüzelőanyag viszont tovább gázosodik és kárbavész, meg kátrányosít mindent.

Előzmény: iigloo (4950)
iigloo Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4952

Igen, a 20 az nem 35,  és köszönöm a válaszod!

Előzmény: Wattocsak (4949)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4951

Van, a termosztatikus háromjáratú töltőszelep után, gondolom azért, hogy az azután becsatlakozó hidegvíz utántöltő vize okvetlen a kazánon keresztül fojjon.

 

Előzmény: Wattocsak (4949)
iigloo Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4950

Na igen, ez tanulságos, a kérdés, hogy a 35 kW és a 20kW milyen alapot ad osszehasonlításra... Elméletileg, a te esetedet ha átultetjük az enyémre, az átmérőket tekintve a 22-es Neked olyan, mintha én 18-al mennék. Ez szerintem mindenkinek egyértelműen feltünne hogy kevés. Persze a másfél meg olyan mint nekem a 28, na erre mondja meg valaki mi van mi? Valószínűleg neked is elég lett volna a 28, ami a másfélszerese a 22 nek...

Előzmény: moonshadow (4948)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4949

Ebben igazad van a 22 cső 20 kW vidáman elég. Te 35 kW teljesítméynt tettél rá. Már bocsánat, de nem a cső a hibás ezért. :-)

Van a rendszerben visszacsapó szelep?

Előzmény: moonshadow (4948)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4948

Magam is 22-es rézcsövön vittem a vegyestől a pufferhez az csatlakozást.

Pontosabban a gázkazánnak kiépített 22 csatlakozásra tettük rá a 35 kw vegyest, mert a fűtésszerelő azt mondta, hogy tökéletesen elegendő neki a 22 réz cső.

sajnos nem vált be, át fogom szerelni szerintem másfél colos vascsőre.

A történet annyi, hogy a vegyeskezán nem egyenletesen adja a hőt, hanem vannak felfutások, amikor rendesen begyullad és tolná neki.

Namost a tapasztalataim szerint a 22 cső nem tud elég hőt szállítani, emiatt hamar felmegy a víz a kazánban és a huzatszabályzó már azelőtt fojtja a kazánt, hogy az optimális lenne az égés.

Ezért csak úgy tudok optimális égést csinálni, ha a többször és kevesebbet rakok rá, különben kárbavész a tüzelőanyag egy része, kátrányként fagázként elmegy a kéményen.

Cél, hogy a kazánról feltermeljük a hőt a pufferbe mihamarabb, akkor is ha sikerül Istenesen bedurrantani. Szerintem el kell felejteni a vékony csöveket emiatt, kazántól pufferig izmos csövet. Most az érdekel, hogy mekkora csővastagság kell gravitációsan termelni a puffert?

 

 

 

 

Előzmény: iigloo (4945)
spucc Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4947

 

Vesszőparipám, hogy a teljes kazánkört túl kell méretezni. Mégegyszer: nem "helyesen" kell méretezni, hanem túl!  Van rá vagy 5 indokom miért, majd egyszer összeszedem, bár a legfontosabbakat már többször leírtam. (Ja, és csak a kazánkört! A fűtéskört isten ments!)

 

Na, szóval a kaz.töltő szelep is a kazánkör része, ezért jó, ha az is jó nagy.

 

Az említett Regulus TSV 2 egy sikerdarab, (soha nem állítottam, hogy a TSV 1 is az, bár az ellenkezőjét sem),  sárgaréz házzal egy ekkora marha nagy szelep 21,6  bruttóért szerintem majd ingyen van. És bevált, állítólag francia termosztát van benne. És a hozzávaló, választható méretű sr. hollandi se drága. Olyan preciz megmunkálású  az egész, hogy a hollandihoz adott klinkerit-szerű alátét szinte hártyavékony. /Valami ősi-öreg cseh pofa esztergálhatja, ha nyugdíjba megy, gyün a kínai cucc...:-))/

 

De az egész magánügy, mindenki hallgat akire/amire akar.

 

1 indokot azért nem hagyhatok ki: ha a kazánkört túlméretezed, egy esetleges későbbi átalakításnál, bővítésnél kisebb valószínűséggel lesz szükséged újabb tervekre, csövekre, elektronikára. :-))

 

Kedves Votinka! A mailom a régi. Ha nem haragszol, azért álltam le a válaszokkal, mert elég nagy munka egy 1-2 oldalas levelet mindig összedobni, ugyanakkor ha nem veszed sértésnek, Te pedig az én kérdéseimre nemigen válaszoltál, vagy nem pontosan, nem méltattál rá, hogy legalább annyi gépelt oldalon, :-) leírd, hogy mennyit fogadtál meg belőle.

Majd, több hét múlva jött Tőled megint egy jókora kérdésözön. Amit megértek, csak minden harag nélkül elgondolkodtam "munkamegosztásban betöltött szerepemet" illetően....

 

Azért is vettem le a mailomat az adatlapomról, mert nem csak Veled jártam így. Volt olyan is, akinek mindent a szájába rágtam, listát, rajzot adtam neki, mit hogyan, hát mondanom se kell, hogy túlnagy autoritású szakija a villámgyors munkája során szinte semmit se úgy csinált meg, ahogy én mondtam.  És akkor jön, hogy írjam le pontosan mi a hiba! Írja le a ...:-((

 

Előzmény: votinka (4940)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4946

A 2,2 érték az a számított, ehez kell szelepet keresni.

Ha ilyen közel van a kazán a pufferhez akkor biztos jó lesz a 22 cső. Most néztem a Ladomat írását.

Ezt írja:

 

Kazán maximális teljesítménye

45kW min. 28 Cu cső, vagy R25

60kW min. 35 Cu cső, vagy R32

 

A 3,2 szelep jónak tűnik. A 2,2 kvs az 20 kW teljesítményre számoltam.

 

Radiátorok felé én nem tennék szelepet, de oda is jónak tűnik a 3,2.

Előzmény: iigloo (4945)
iigloo Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4945

Kedves Wattocska!

 

Ha már ilyen rendes vagy, és tényleg köszönet érte, hadd csikarjak ki egy gyakorlati tanácsot még tőled, Te értessz ehhez, én meg nem találok senkit aki láthatóan értene hozzá...

 

Adott egy kb. 100nm-es ház, egy fával 20kw-os kazán, egy 1000 literes puffer. A házban van 9 lemez radiátor. A kiépítés a szokásos. A fűtés a radiátorok felé 2"-ról szűkülnek vascsővel 3/4-re talán, a puffer és a kazán közé a te javaslatodra 22-es rézzel lesz kiépítve, 1"os csapokkal, szelepekkel stb. A puffer és kazán között durván 2,5 méter van. Ez esetben mit javasolnál? Mekkora szelepi KVS kell, előző példádban a Grundfos 25-40 és 2,2 KVS értékű keverőszelepet írtad. Ilyen szelep nincs/nem találni, a 3,2 KVS az jobb választás mint bármi más?  Magyarul, a 20kw (25 kokszal) az még optimális lehet a 30 kw-ig javasolt 317-hez?

 

És még egy pofátlan kérdés, mit saccolnál, mi legyen a kvs a radiátoros ágon lévő vta szelep oldalán?

 

Köszönöm szépen!

 

 

Előzmény: Wattocsak (4942)
Matrix2006 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4944

Érdeklesség képpen a Ladomat 21-60 (ami helyett ez az ESBE szelep és szerelvénysor kialakításra kerül) kvs értéke 14m3/h.

Zs:) Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4943

Én is ezen döntés elött állok :)

Én valszeg sorba fogom tenni.

Milyen érveid vannak melyik mellett?

Előzmény: Wattocsak (4922)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4942

Kicsit bánom, hogy belemásztam ebbe a szelep kiválasztási problémába:-)

Itt egy szelep karakterisztikája.

A szelep akkor érzi jól magát, ha a rendszer ellenállása és a szelep ellenállása egyenlő, azaz valahol közép tájon kell dolgoznia, ekkor az autoritása 0,5. A jól kiválasztott szelep autorítása 0,4-0,7 között van valahol. 

Tehát csípőből szelepet kiválasztani biztos jele a teljes tájékozatlanságnak:-)

Az a fenti ábrából látszik, hogy kis szelep elmozdulás nagy változást generál, míg közép tájon ez sokkal kisebb.

És akkor még itt van a szelephez tartozó szivattyú is. Ha nagy szelepet választasz akkor nagyon kicsi szivattyú kell. 

Matrix2006 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4941

A többi gyártónak ilyen célra készített szelepe még nagyobb kvs értékű, pl. Herz Teplomix 1" kvs=11m3/h értékű.

Előzmény: iigloo (4938)
votinka Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4940

Sziasztok!

Bocsi,hogy bele ugatok,de régebben itt a fórumon azt olvastam,hogy minnél nagyobb  a kvs érték annál jobb.

Azt hiszem spucc írt nekünk a regulus tsv2 -ről, hogy elvileg jobb ,mint az esbe-k,mert sokkal nagyobb a kvs értéke.

Én is kevrőszelep vásárlása előtt állok,most kicsit gondolkodóba estem.

Jut eszembe , spucc úr ,szabad megkérdeznem ,hogy változott e a privát e-mail címed?

Írtam neked többször és egy ideje nem írtál vissza. Ha esetleg tolakodó lennék,ne haragudj.

 

Előzmény: Wattocsak (4936)
Matrix2006 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4939

Méretezés alapján először én is VTC312 (vagy 317 szivattyú hollandival) akartam beépíteni a 29kW-os kazánhoz. Viszont itt mindenkinek VTC511 megy gond nélkül, a Kétkör Páva u. üzletében is azt mondták, hogy 511-esből sokat eladnak, 312-ből meg alig. A 30kW egyébként is határeset, mert a 312 sorozat eddig ajánlot/használható, mert ilyen teljesítmény és 20 fokos deltaT mellett már 18KPa az ellenállása + többi szerelvénnyel kb. 30kPa a szerelvénysor ellenállása. Az 511 ellenállása ugyanilyen körülmények között 3kPa, ami még éppen min. határeset egy keverőszelepre.

Előzmény: iigloo (4938)
iigloo Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4938

Tehát nekem VTC317 kellene inkább, mert annak KVS=3,2 az értéke, a VTC511 minimum 9... Jól gondolom? És ezesetben 22es csövek elegek feltételezem, mivel ez is DN20-as. És gravitációban ez  elindul, feltételezem nem...???

 

Radiátor körre kell a 3,4-es KVS-s VTA 372, vagy elég a 322 ami DN20-nál 1,6, esetleg DN15-nél 1,5?

Előzmény: Wattocsak (4936)
iigloo Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4937

Ha lehet még erre tudsz valamit mondani?

http://poly-mix.com/aruhaz/index.php?inf_cszam=13631000-95&inc=egytermek&tcs_id=128&cnev=ESBE%20VTC511%20therm.%20%201%22%2060C%20%D6V

Ennek 9 a kvs értéke. Ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy ????

 

Ez nem lesz jó nekem?

Előzmény: Wattocsak (4936)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4936

Ha a kvs 2.2 vagy annál több egy kicsivel az jó. Ha sokkal több akkor van gond a szabályzással. Kicsi bavatkozás nagy eltérést hoz létre, de ezt inkább hagyjuk.

A szivattyúval tudsz sporolni. Ha megfelelő nagyságú akkor az az ektromos fogyasztásban is megjelenik

Előzmény: iigloo (4934)
kék1 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4935

Tetőtér beépítésű, kb 400 légköbméteres házam gravitációs fűtéssel működik, gáz és vegyesen, felváltva. Viadrus kazán, radal alu kisvíztérfogatú radiátorok. 40-es falak, dupla üvegezésű sofa ablakok. Gondolkodom puffer beállításán, vegyes irányban tüzelnék többet, + szigetelésre nincs pénzem. Mit javasoltok, hogyan fejleszthetném a hatékonyságot, amit meg lehet csinálni, fizetni?

iigloo Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4934

Értem.

 

Akkor 1" és minden cső 22-es. Mondjuk ezzel túl sokat nem spórolok, mert a réz idomok és a rézcső árából tudnék csak, ez mondjuk esetemben max. 15.000Ft. Ezért cserébe kapott kisebb ellenállás felesleges pénzkidobás mondjuk a gravitációs keringés oltárán, ha erre sor kerül?

 

Hozzávéve, hogy sok 90 fokos kanyar lesz, és lesz egy két vertikális hullázás is a meleg ágon, ami annyit tesz, hogy a radiátor ágon kimenő melegvíznek a puffertartálytól egy 60cmes részen lefele is kell mennie után fel a pincéből a lakótérbe. Persze ennek mondjuk semmi köze a puffer és kazán viszonyához. Tehát feleslegesen is írtam le :)

 

A ESBE vtc (és vta) Kvs 2,2-es értékénél mindegyik többet tud ha jól gondolom, tehát ez mindegy is, nem tudok rossz szelepet venni ilyen tekintetben?

Előzmény: Wattocsak (4928)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4933

Most akkor feleslegesen "kidobott pénz"  vagy nem ?

(amíg van áram , addig igen)   :-))))))

Előzmény: Wattocsak (4932)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4932

Lehet, hogy a gravitációra bazíroznak.:-)

Előzmény: joevagyok68 (4930)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 4931

jaaaa és mééég az jutott eszembeee. :-))

 

Mi van az esetleges áramszünet esetén jól jövő "gravitációs" áramlással ?

Ami a régebbi vegyes+28ascső+esbet elkerülő nyelves visszacsapó kombinációval egészen jól működött!

(míg hideg- ebb volt jóval -  a puffer alja :-)))

Hogy ez fagáznál mennyire működik, arról még nem tudok nyilatkozni.

De biztos ott is működik, ÉS jobban működik mint 22-es csővel.

Mondjuk kérdés, hogy ezért érdemes/kell-é a drábább 28-as csövet berakni ?

Előzmény: Wattocsak (4928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!