Keresés

Részletes keresés

dzoltan82 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 90689
Azaz!
Elotte par km.
Az elott pedig a baranyok az ut szelen a karamban, akiket Takival majdnem kozelebbrol megneztunk a vizfolyasnak hala ;)
Előzmény: Mistral1 (90687)
ales40 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 90688

Szerintem Te kevered a TKC-val. Mindkettő conti, csak az egyik az valóban kaki :)

Előzmény: Lonesome Rider (90681)
Mistral1 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 90687

"Bajina Bastanal fenykep a kis hazrol a Drinan"

 

Ez ismerős! :-)

Itt ugrott le Skalp az Africa-ról anno? (ill vagy 5-10 km-rel fölötte)   Az az út még szárazon is "erdekes" volt...

Előzmény: dzoltan82 (90683)
dzoltan82 Creative Commons License 2019.08.07 0 1 90686

Előzmény: Lonesome Rider (90681)
Mistral1 Creative Commons License 2019.08.07 -1 0 90685

Te aztán mindent tudsz, bár ott sem voltál és nem is beszéltél vele :-(

Előzmény: Lonesome Rider (90680)
Mr.Pepper80 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 90684

Sziasztok... Újdonsült xtz 750 tulajként csatlakozom hozzátok, tudna nekem ajánlani egy sport kipuffot xtz 750-hez, vagy esetleg egy összekötőt 2-ről 1-re mert igazából dobom megmaradt a KTM-ről.

Köszi a segítséget...

 

dzoltan82 Creative Commons License 2019.08.07 0 3 90683

Sziasztok,

Az Alban onroad turankrol roviden, hatha erekel itt valakit:

 

A turankrol annyit kell tudni, hogy a tarsasag barati alapon szervezodott, barat szolt a baratnak, igy indultunk el az elso kozos turankra hat eve az alpokba egy egeszen vegyes motorvalogatassal. Akkor volt Yamaha Tenere mellett DragStar, CBR XX, nagy Bandit, naked bike... Az alpokba tobbszor is visszatertunk, magas tatra, balkan turakra mentunk, Persze mindig kizarolag aszfalton.

Azota paran motort csereltek, paran eladtak a motort es a tura idejere maradtunk harman: Tenere, Multistrada es egy Kawasaki GTR.
Elso ketto meg egesz jol birja a rosszab utakat, de a kawa kuzdott nehol :) ugy is, hogy kifejezetten aszfaltos turara mentunk.Vasarnapi indulassal Szabadkarol mar 100km utan kaptunk egy kis esot. Esoruha fel, majd le. Atvagtunk a Fruska Goran, Sabac, konnyu ebed a szokasos helyen (Knezeva vecera, ez egyeseknek ismeros lehet mar. Atepitettek teljesen, de finom volt a csorba!), Valjevo, majd Debelo Brdo-n keresztul Bajina Basta. Sajnos kozben ismet eleredt az eso, ez egy nagyon jo utvonal, szep kanyargos, de esoben veszettul csuszik! meg is szenvedtunk vele rendesen...Bajina Bastanal fenykep a kis hazrol a Drinan es irany Kremna, Zlatibor. Lottunk elore egy hotelt Zlatiboron. Mivel egesz nap faztunk, elaztunk, beikszeltuk a Wellnesst. ;) jol esett egy kis szauna.Masnap idojaras elorejelzes alapjan Montenegrot egyelore halasztottuk, ott szakadt az eso az egesz orszagban. Inkabb kerultunk egyet Sjenica fele. Sajnos a kilatohoz nem tudtunk felmenni, mert mire odaertunk, ismet szakadt az eso, de legalabb egy jo pisztrangot tudtunk enni a 4 evvel korabban meglatogatott helyen! Tovabbra is isteni, friss (ha szeretnel, halat is valaszthatsz, elotted pucoljak fel)!Novi Pazaron at Kopaonik a celpont, ahol talaltunk Bookingon egy hasonlo szaunas, jakuzzis szallast 20 euroert. Novi pazar igazi balkani hegyi varos, mindenki tolakszik, otthagyja az autot az ut kozepen, amig beugrik a trafikba. Utitarsaim ki is fejeztek megdobbenesuket, hogy ilyen van, es abbeli igenyuket, hogy ide inkabb ne is jojjunk tobbe :D
Sajnos felreertes miatt, a hotel teljesen ures, keresnunk kellett masik szallast a helyszinen, az mar huzosabb aron volt. De legalabb van szauna es medence, reggelivel.
Masnap reggel mar jo volt az idojaras elorejelzes, irany Montenegro, majd Albania azonnal!Az SH20-as uton kezdtunk a keleti sarkanal Nafradi Misi ajanlasaval. Gyonyoru!kanyarogtunk egy ovatosat, kovek az uton, oreg merci es szamarak barmelyik kanyarban...Aznapi szallast Vore-ba foglaltuk, belehuztunk kicsit aszfalton. A kozlekedok rendesek, ha sietsz lehuzodnak, menjen aki siet.
Vore-bol masnap szerettunk volna belekostolni Gorogorszagba. Utkozben osszefutottunk egy angol motorossal, aki egy 2018-as Royal Enfielddel megy Angliabol Kinaig. Irigyelte a halos protektor ingemet ;) #BRITONABIKE

Elbasan utan SH71-es uton Maliq-ig.Az ut menten most epitenek egy uj vizieromuvet. Az ut szinte vegig aszfaltozott, at is helyeztek mashova, a GPS meg is volt zakkanva vegig, mert a semmi kozepen motoroztunk. Ellenben a keskeny utacska nagyon jo kanyargos, forgalom szinte nulla, nemreg fejezhettek be, meg a gaz sem tudta megvetni magat! Mindenkeppen ajanlom annak aki arra jar. Talalkoztunk 3 magyar terepjaros csaladdal, offroadozgatnak egesz nap. Meglepodtek, mikor rajuk koszontem magyarul.

Szallast Kastoria-ban tudtunk foglalni. Gorogok nagyon lazak, egy rendeles is kuzdelem az etteremben... tomeg is van, de raerosek.Innen irany Niki a 15-os, majd E86-os uton. Rajottunk hogy albania jobban tetszik, irany vissza egy kis kerulovel.
Macedonia: Bitola, Ohrid, majd Debar-nal visszateres Albaniaba. Az utminoseg altalaban nagyon jo. Teljesen le lehet donteni a motort, a suru kanyarok miatt a Tenere loero hianya egyaltalan nem jon elo.
Fel egeszen Kukes-ig a kanyargos hegyi utakon, ott alszunk egy szalloban, ahol van zart udvar, az etterem tokeletes kajakat szolgal fel, nem is draga.Kis poenkodas a frissen festett falakon, megnezzuk az agyak alatt maradtak e verfoltok az utolso feldarabolt ember utan ;)
Kukesbol masnap irany SH43 es SH5 utakon Shkoder, Koplik. Az utminoseg nehol eleg silany, jobb lenne ha asztalt se lenne rajta, de a taj karpotol. Kawasaki szenved, lassan halad, Tenerenek meg se kottyan ;) Multistradas srac rajott, hogy szeretne terepezni kezdeni, szeretne venni egy DRZ-t! Mar gyozelem ez a tura :)
Fel a Theth-re. Ejszakara mar Podgoricaban kell aludnunk, en masnap onnan hazamotorozok egyedul.Theth ut elvarazsol minket. forgalom itt mar relativ nagy, de ahogy bemegyunk a hegyek koze, kanyargunk, lelegzet elall. Fent ittunk egy kavet. Talalkoztam olasz endurosokkal, aki a masik uton jottek fel, de nem ajanljak hogy nekivagjunk, szerintuk ezekkel a gumikkal nem lehet. Legkozelebb megcsinaljuk, az tuti!

Fent talalkoztunk egy kinai fickoval, aki New Yorkban el es onnan repult Tirana-ba, berelt autot, hogy bejarja a kornyeket. Erdeklodo kerdesunkre megvalaszolta miert... Ide nem kell kinaiaknak vizum :) Taj tetszik neki nagyon!
Az uton lefele megnagyobb a forgalom, ovatosnak kell lenni nagyon. Irany a hatar, Podgorica. Este pizza. Masnap nekem kemeny nyomulas Szabadkaig 9 ora alatt.A masik ket motoros meg megnezte a Kotori oblot, Budvat, majd Zlatiboron at Bajina Basta, Valjevo, Sabac. Most szaraz uton elveztek is a kanyarokat.
Kb ennyi gyorsban.2550 km nekem, nekik kb 3500km

https://photos.app.goo.gl/eLd6aRg98cT4b7oh9

Lonesome Rider Creative Commons License 2019.08.07 0 1 90682

Szép helyeken jártatok.

Néhány helyszínen valszeg megelőztetek bennünket  mert sok"kapartatás"nyomot láttam a kanyarokban.

Dehát Erdély az Erdély.Eltévedni lehet,sőőőt kötelező de nagyot hibázni a környezettel már nehezebb;)

Előzmény: Mistral1 (90614)
Lonesome Rider Creative Commons License 2019.08.07 0 0 90681

Skalp?????

Nem hiszem hogy Zoli,hozzátok hasonlóan semmire sem értékeli az a fajta gumit.A DR-en szinte mindig az volt neki.

Viszont persze sokan a gumit hibáztatják ha valamit nem csinál meg a motorjuk automatán.

 

 

Előzmény: dzoltan82 (90675)
Lonesome Rider Creative Commons License 2019.08.07 -1 0 90680

Most futottam át a hsz-eket...

Bocsánat!..de ez feltünt:

 

...'

erősen nagyon köszöni - mind a saját mind a teljes belga "társulat" nevében - a szervezők munkáját és a klubunk segítségét a teljes mindenség' lebonyolításában! A szállások és a túrák is nagyon tetszettek nekik. (persze, mert az offroad-ot kihagyták ".. 

 

 

Látszik hogy nem egy tanárhoz jártunk angolból:))))..nekem más jött ki a szövegkörnyezetből;)

 

Viszont a propaganda nagyon hasonló ehhez:

kb ennyi valóság van benne.

 

 

 

 

 

 

Mistral1 Creative Commons License 2019.08.05 0 0 90679

Nekem ugyan eggyel régebbi 660-om van (az ötszelepes :-), de maradnék a 130-nál.

 

Az én gyári méretem a 120/90, elmegy 130-cal is, de a 140 már elég passzentos a villában és a felniméretre is kell gondolni. Nálam pl a 140 már annyira össze lenne húzva, hogy semmivel sem lenne szélesebb futófelület, mint a keskenyebb gumikkal - vagyis fölöslegesen venném a szélesebb/drágább gumit.

Amúgy az XT660 klubban is kérdezősködj, ők jobban kenik-vágják a saját gépüket, nálunk csak néhány ilyen van :-)

Előzmény: kispéter1970 (90678)
kispéter1970 Creative Commons License 2019.08.05 0 0 90678

Köszi ez tetszik.  Valamint a hátsóról tudtok valamit mondani?

Milyen méretben kellene? Maradjak a 130/80 nál?

Előzmény: ales40 (90677)
ales40 Creative Commons License 2019.08.05 0 0 90677

Ezzel lehet döntögetni és kapható is a te méretedben

https://e-autogumi.hu/dunlop-trailsmart-90-90-21-54-h-tl-elso-enduro-gumi-634427-t1

 

Előzmény: kispéter1970 (90676)
kispéter1970 Creative Commons License 2019.08.05 0 0 90676

Ejha 😁. Enyémen 2-3 évesek vannak,  hát terepre valóban nem egy atyaúristen.  Előtte cross motorom volt, hát annak nem volt akadály. Xt vel meg ezekkel az escape gumikkal szörnyű, semmi sárba nem lehet belemenni vele, és homokba is nulla, kemény földön nnminxs vele baj.  Aztán mivel nem túl komoly a terep tulajdonsága így lecserélném őket utcaira.   Igazaból ezek is ha bemelegszenek akkor jól tapadnak, döntögettem már lábtartó környékére, nem csúszott még meg sosem. Csak hátsó az lefutott már, és így nem ugyan ilyent vennék rá. 

Előzmény: dzoltan82 (90675)
dzoltan82 Creative Commons License 2019.08.05 0 0 90675

A Conti Escape-pel nincs tapasztalatom, de az a minta messze van az  nagyon terepestol. Nem ez fog hatraltatni ;)

Hatsom Michelin desert, 4 eves

Hatso

Elso Heidi K60, 9 eves

Elso

Ezeket is vegigdontottem a mult heten.

 

Ettol fuggetlenul azt hiszem Skalp irta face-en egyik csoportba, hogy a Continak a neveben is benne van, hogy menekulj tole :D

kispéter1970 Creative Commons License 2019.08.05 0 0 90674

Üdv. 

Gumi kérdésben tudna valaki segíteni?

Tehát az x660R emen most ilyen félig terepgumik vannak, de nagyon keveset megyek terepen, így inkább raknék rá utcai gumikat.

Úgy tudom ezekbe van belső gumi is. 

Continental ContiEscape. azt hiszem ilyen gumik vannak rajta most.   Hátulra 17-es kerékre nem nagy mutatvány találni gumit úgy vélem, 130/80 r17 van most rajta hátul, mi lenne ha tennék rá 140/70-est? Felni tolerálná? Belső gumi mit szólna hozzá?

Első gumi az 90/90 r21. Erre a méretre viszont essig csak continental contigo gumit találtam.  Így akkor egyforma típust tennék előre hátra.   De tudnátok e esetleg ajánlani valamit?

Igazából ezek a félterep gumik is elég jól szolgálnak, de szeretek kanyarodni, így lecserélném őket. Hátsó már amúgy is a végét járja. 

dzoltan82 Creative Commons License 2019.08.04 0 0 90673
Meglesz!
Az en kepeim termeszetesen megvannak, de a masik ket ficko kepeire meg varok.
Előzmény: nafm. (90672)
nafm. Creative Commons License 2019.08.04 0 0 90672

Akkor kérnénk szépen egy fényképekkel színesített élménybeszámolót!  ;-) Kíváncsi vagyok merre  voltatok, hogy tetszett.

Előzmény: dzoltan82 (90671)
dzoltan82 Creative Commons License 2019.08.04 0 2 90671
En most ertem haza Albaniabol.
2550km 7 nap alatt. Eleg is volt ;)

Megjottek a szivacsok! Gyere, vigyel parat.
Előzmény: Mistral1 (90670)
Mistral1 Creative Commons License 2019.08.03 0 0 90670

Ha vmi elvetemült mégis jönne, a köv megálló: Majsa, Bableves csárda, 10:30 :-)

Előzmény: Mistral1 (90669)
Mistral1 Creative Commons License 2019.08.02 0 0 90669

vasnap 9, Szabadkai úti Shell kút. (Szögedin persze)

Előzmény: Mistral1 (90668)
Mistral1 Creative Commons License 2019.08.02 0 0 90668

Vasárnap!

Egy "kis" vadkerti homokkal le kellene veretni az erdélyi sarakat a motorokról...

Fűlik valki foga ilyesmihez? Ebéd a Csalánosi csárdában Kméten.

Popohun Creative Commons License 2019.08.02 0 0 90667

Valamit feltöltöttem rá ha minden igaz.

Egy könyvtrában raktam fel: nagyrészt képek, pár videó

Előzmény: Mistral1 (90666)
Mistral1 Creative Commons License 2019.08.01 0 1 90666
Shevinon Creative Commons License 2019.08.01 0 0 90665

Szia Laci,

 

hát ez nem jó hír :(

 

Pedig már elkezdtem édesanyámnak beadagolni, hogy igyekszem 6 nap alatt megcsinálni mindent, mert pénteken szeretnék elmenni a Transzfogarasra és a Transzalpinára.

 

Üdv:

Shevinon

Előzmény: CsLacc (90663)
Mistral1 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 90664

Az jó... Az a vasárnap csak pont a teljes hosszú 7végét vágja haza :-((

 

De ha van kedved, hétfőn (19-én) még becsatlakozhatsz a mátrai szopókába, kedden meg ki-ki hazafelé :-)
Én haza is off-ot tervezek...

Előzmény: CsLacc (90663)
CsLacc Creative Commons License 2019.08.01 0 0 90663

Ne írd ki!

Nálunk is zavar támadt az erőben! Az asszonyka ügyelete okán (a mama meg kirándul - ez most derült ki) én leszek az ügyeletes porontyász aug.18-án odahaza!

Így a vasárnapnak lőttek előre láthatólag!

 

Ez van!

 

------------CsLacc-----------

Előzmény: Mistral1 (90653)
andor28 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 90662

Akkor kell valami szépet adnom az asszonynak, hogy megvehessem vagy az akrát vagy a leo dobot a Gépre...

Mondjuk az is lehet, hogy csak kifőzöm a barackot oszt jól leitatom :D :D  

Előzmény: kutyafuttaban (90660)
Popohun Creative Commons License 2019.08.01 0 0 90661

Szívesen elmennék, de ha válogathatok akkor a Rllival mennék ide is :-D.

Nekem ez az új RE nem jön be.

Előzmény: Mistral1 (90659)
kutyafuttaban Creative Commons License 2019.07.31 0 0 90660

Szia,

 

ha le is cserélem a gyári dobot, nem szeretnék megvállni tőle, hogy vissza tudjam állítani a gyári állapotot. 

 

Üdv., 

Csaba

 

 

 

 

Előzmény: andor28 (90645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!