Keresés

Részletes keresés

PalleR Creative Commons License 2004.04.25 0 0 288
Sziasztok

ezeket az arakat hol nezitek? tudtok irni nemet vagy usa boltokat ahol olcsoert van a memoriakartya meg a kiegesztiok?

PalleR

Előzmény: Lord Sage (287)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.25 0 0 287
szerintem én is ezt a 8500-ast fogom választani, memkártyát meg nem veszek 1 gigásat, 60-80 ezer forintot nekem nem ér meg
Előzmény: mtb (286)
mtb Creative Commons License 2004.04.25 0 0 286
Most már mindegy, erről a 2,2-es Magicstorról(ha arról beszélsz)nem hallani túl jókat,inkább a Hitachikat dícsérik.Valószínű,hogy megvan az oka, miért kerül ez a kártya ennyibe(itthon 100 ezer).Az a bolt, ahonnan az USA-bó hozzák, egy profi fotósbolt(analóg-digitális),de hónapok óta üres a Microdrive rovat.Ebből arra következtetek,hogy nem is keresik arrafelé,csak a kártyákat.Jó, tudom ott kevésbé számít a pénz.Egy 2 gigás Lexar 565(!)dollárba kerül,ami ugye meghaladja a gépünk 500 USD árát...Sajnos az adapter készlet a honlap szerint kifogyott,és ha nem a kollégám vette meg(nem írta meg eddig)akkor kénytelen leszek a német vonalat választani 8500-ért.Az 1500 Ft különbség elhanyagolható.Azt mondták, ha hétfőn odaszólok,kedd-szerda körül itt van.(akár a lencsével együtt is).
Előzmény: Lord Sage (285)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.25 0 0 285
a 2,2 gigás microdrive 199 euro ausztriában, én meggondolnám a helyedben...
Előzmény: mtb (283)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.25 0 0 284
nekem egy Energizer töltőm és hozzá való 2100-as 4db aksi van, nagyon állat, A70-nel (mondjuk annak szerintem messze a legjobb a fogyasztása, S1 nem hiszem, hogy ebben utolérné) volt olyan, hogy csináltam 5-600 képet, visszanézéssel, vakuval és csak utána töltöttem, egyszerűen nem akart lemerülni. Mondjuk A70-nél ez más aksikkal is így volt. Van még egy garnitúra Sanya 2300-as, azok is jók. Sajna a töltő nem gyors töltő, 12-13 órát tölt, de legalább olcsó volt.
Van ugye a Soligor 0,6x wide, ami most nem üzemel lévén még nincs közgyűrű. 2 szűrő (polár, uv), kicsi régi slave vaku. 256-os Kingston CF, táska :)
Előzmény: MeKrisz (282)
mtb Creative Commons License 2004.04.25 0 0 283
Folyamatban van a tartozékok beszerzése.1 Gb-os Lexar Professional 40x kártyát hoznak az USA-ból(remélem)bár nem olcsó,60 körül van, de én valamiért jobban bízok benne,mint egy Microdrive-ban.(mondom ezt igaz anélkül,hogy próbáltam volna.Ez a kapacitás nekem egy nyaralás alkalmával elég kell legyen kb.2-300 képre, meg pár rövid, de jó minőségű videóra.Azonkívül valószínüleg megveszem az adapter-napellenző készletet, és erősen gondolkozok a 30 ezerbe kerülő eredeti Canon nagylátószögű lencsén is.Mondhatjátok, hogy hülyeség ennyit költeni tartozékokra, a gép és ezeknek az árát összeadva megkapnám a most megjelent négy 8 megapixeles gép valamelyikét, de őszintén szólva engem nem nagyon motivál a nyolc mega, na meg sokkal nagyobb flexibilitást enged az így nyert zoomtartomány(26,6-380 mm).Ráadásul ezeknek a 8 megás gépeknek egyikét sem tartják a tesztekben igazán nagy durranásnak.Így marad a viszonylag kis méret, a könnyű kezelhetőség.Akkutöltőt és akkut egy névtelent használok(Trendy, ez még megvolt a gép előtt)7000 Ft volt a Corában két garnitúra 1800-as akkuval.Ha nem használom a gépet, más háztartási eszközökbe szoktam betenni őket.Igazán az akkuk élettartamáról nem tudnék nyilatkozni még, mert valódi folyamatos használat eddig nem volt, de biztos nem fog csalódást okozni.Egyébként a 12000 Ft-os S200-as Canon nyomtatómmal nyomtattam ki A4-es képet, és az eredmény elfogadható volt.(igaz,az a kép egy S30-as Canonnal készült, aminek nagyobb a ccd-je, de szintén 3 megapixeles.)
Előzmény: MeKrisz (282)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.25 0 0 282
na valaki vett már valamit hozzá? (táska nem érdekel, de hogy milyen memóriakártyát, akksit használtok (akkumulátor töltöt) az már igen!
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 281
ja, igaz :) bár azt szerintem itthon is lehet olcsón kapni, mondjuk ha már ott jár, megveheti ott is persze
Viszont ameddig nem tudod, hogy érdemes-e valamilyen lencsét vagy szűrőt venned, addig nincs rá szükséged :)
Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.22 0 0 280
a táska : )
Előzmény: diwx (278)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 279
hát ha van valamire szükséged... szerintem, ha kezdőként veszed kézbe, akkor semmire nem lesz szükséged a gépen, memóriakártyán és aksikon/töltőn kívül
Előzmény: diwx (278)
diwx Creative Commons License 2004.04.22 0 0 278
Van olyan amit érdemes egyből megvenni hozzá kinn ( a nagyobb CF kártyán kívül) pl: lencse stb…?
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 277
- nem tartom valószínünek a magyar leírást, mert a Canon Magyarország hivatalosan ezen a héten hozza/hozta forgalomba a gépet itthon.

- a garancia kérdés nem tisztázott, szerintem egyenlőre a majd kiderül kategória. elvileg el kellene fogadniuk az EU-s garit, de hát mégis csak Magyarországon vagyunk...

Előzmény: diwx (276)
diwx Creative Commons License 2004.04.22 0 0 276
-Van már valakinek magyar nyelvű leírása?

-Ha kinn (Graz) vásárolok gépet (az EU csatlakozás után) akkor a garancia itthon is érvényes lesz, (vagy már most is érvényes)?

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 275
Ja és sikerült végre rendes "homályos a háttér" portrét is csinálnom :)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 274
Pár kép a korongról :)

1
2
3
+1 ;)

bwoay Creative Commons License 2004.04.22 0 0 273
"Miért van az, hogy olcsóbb, ha a 4GB-os microdrive-ot mp3 (creativ muvo) lejátszóval együtt veszem meg (76e) mintha natur csak a 4 GB-os microdrive-ot legoccsóban 80ezerért???"

Gondolj arra, hogy ha mondjuk egy TV-t, egy autót, bármit megpróbálnál alkatrészenként összevárásolni,
a végén ott tartanál, hogy akár 3-4 TV/autó is kijönne az összegből.
A microdrive drága, de a Creative nyilván nem ugyanannyiért kapja meg, mint te.
És valszeg azért is kapnak kedvezményt, hogy "nagy" tételben vásárolnak fel belőle.
És miután köré építették az olcsó elektronikát (hiszen a bonyolult/drága dolog az csak maga a drive), még mindig haszonnal tudják eladni a MicroDrive consumer piaci ára alatt.

Nade semmi gond, a Muvo-t kell megvenni, és kész :) Tekintsd úgy, mintha bonus mp3 playert adnának a winyó mellé

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 272
Az egy külön biznisz :) Néztem e-bayen, tele van 4 gigás hitachi microdriveokkal és creative muvo2 mp3 lejátszókkal microdrive nélkül :) Akinek volt egy kis barkács kedve, az meg visszarakott bele egy 128-256os CF-et :)
Előzmény: MeKrisz (271)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.22 0 0 271
Miért van az, hogy olcsóbb, ha a 4GB-os microdrive-ot mp3 (creativ muvo) lejátszóval együtt veszem meg (76e) mintha natur csak a 4 GB-os microdrive-ot legoccsóban 80ezerért???

Jogdíjjal olcsóbb? :))

Nem hinném, hogy ez miatt tünnének el az USM támogatások....!

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 270
no igen, de kéne az adatbázis, anélkül nehézkes :) Nikonhoz már találtam
Előzmény: bwoay (269)
bwoay Creative Commons License 2004.04.21 0 0 269
szerintem a célnak tökéletesen megfelel.
a Palm infrájának a hatótávolságát meg nem érheti panasz, még az is lehet, hogy jobb teljesítményt nyújt a gyári távirányítónál.
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 268
egyébként ötletnek nem rossz, hogy rákeresni hátha valaki eltárolta már... meg is teszem :)
Előzmény: bwoay (267)
bwoay Creative Commons License 2004.04.21 0 0 267
"esetleg más országokban magára a felvételt lehetővé tevő eszközre is van ilyen szabály, és ha nem tud mass storage meghajtóként menni, akkor mentesülni lehet ez alól (ez mondjuk logikus lenne)"

hmmm....ez elgondolkodtató.
nade egy mp3 player esetén, ami majdhogynem eleve arra épül, hogy...
Fényképezőgép esetén meg mi lehente a jogtalanul birtokolt portéka?

"Palmomat is meg lehetne tanítani ezt távirányítani simán, csak kéne kölcsönbe egy ilyen távirányító :)"

ne tudd meg, én az m500-asomat 2-3 hónapig használtam egy Funai TV-hez, aminek kipurcant a nyomkodója :)
Sage, én megígérem, hogy ha látok egy ilyen kütyüt, leszedem neked a jelét OmniRemote-tal, és elküldöm neked az adatbázist :)))
Vagy mégjobb, ha a márkaboltban:
"kipróbálhatnánk ezt a távirányítót?"
És próba közben egész véletlenül megpattan a sugár, és a Palm meg pont be van kapcsolva (nyilván a zsebben benyomódtak a gombok).
Otthon pedig meglepődve konstatálod, hogy "íjj, ez a fránya masina, hát véletlenül nem "betanítódott" ?!"

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 266
nem néztem még, hogy miként állítható a távirányaító az S1-hez, ez is tanítható? Palmomat is meg lehetne tanítani ezt távirányítani simán, csak kéne kölcsönbe egy ilyen távirányító :)
Előzmény: Törölt nick (265)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.21 0 0 265
infrás távirányitó? mindegyiknek van egy saját nyelvezete, és nem zavarja a többieket (ugyanúgy, ahogy a TV kapcsoló sem zavarja a másik TVt). az univerzális távirányitók pont ezt használják ki, hogy sok nyelven beszélnek. a rádiós eszközök meg csatornákat használnak, általában 8-256 közötti csatorna számmal.

TIB

Előzmény: Lord Sage (264)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 264
ok, köszi hívom, hátha tud olcsóbban WL-DC100 távirányítót :) Ezt nem tudja valaki, hogy miként működik, ha több erre alkalmas eszköz is van a közelben?
Előzmény: mtb (262)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.21 0 0 263
én inkább arra gondoltam, hogy magyarországon minden olyan memoria és adathordozó után kell jogdijjat fizetni, amire felvehetsz jogdijjas anyagot (tehát igen, egy CF kártyán is van jogdijj ugyanúgy, ahogy a CD-R lemezeken). esetleg más országokban magára a felvételt lehetővé tevő eszközre is van ilyen szabály, és ha nem tud mass storage meghajtóként menni, akkor mentesülni lehet ez alól (ez mondjuk logikus lenne)

TIB

Előzmény: bwoay (258)
mtb Creative Commons License 2004.04.21 0 0 262
Szokott hirdetni új gépeket,megbízható, én tavaly vettem tőle egy S30-ast korrekt áron. Elég telefonon megrendelni nála, pár nap múlva szállítja. Az adapterre konkrétan nem adott fel hírdetést, arra én kérdeztem rá, és mostanra tudott árat mondani.
Előzmény: Lord Sage (257)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 261
A gombokról néhány észrevétel:

A set és a menü gomb szerintem rossz helyen van, legalábbis én többször is véletlen megnyomtam fotózás közben, pont a markolatra esik. A funkció és set gomb, azaz a törlés és azt megerősítés is messzebb esik egymástól, már kezdem ugyan megszokni, A70-en közel voltak és nem volt ebből probléma, hogy véletlen töröltem volna. A külön videó felvételre való gomb egyrészt rossz helyen van, ha használni szeretném, másrészt szerintem teljesen felesleges. Lehetett volna az exp. gomb is a videó felvétel indító.

bwoay Creative Commons License 2004.04.21 0 0 260
"Én meg inkább "Sage", ha már TIB lehet TIB :))"

Na elmentek ám a... :)

Ezek a záridők teljesen jónak hangzanak,tudnál még egy használt fényérzékenységet is írni, vagy most is auto állásban használtad?

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.21 0 0 259
Én meg inkább "Sage", ha már TIB lehet TIB :))

Szóval nem emlékszem pontos záridőre az adott képhez, mert javarészt most is a gyorsmozgás programautomatikára hagyatkoztam. Sajnos viszonylag nehézkes volt a fotózás, egyrészt messzebb voltam, mint ideális lett volna, másrészt az előttem ülők feje többször belelógott a kép valamelyik részébe... Teszek majd fel képet. Amire emlékszem záridő, hogy láttam az 1/640, 1/500, 1/320, de a konkért képhez tartozót értékeket majd megnézem.

Előzmény: bwoay (258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!