Keresés

Részletes keresés

dr_ius Creative Commons License 2011.11.20 0 0 10062

A burkolás is az épület része...

Előzmény: real_geri (10061)
real_geri Creative Commons License 2011.11.20 0 0 10061

burkolás híján kész volt. vagy most nem értem, mi a kérdés?

csak a választott burkolatok kellettek, és kész, de közben pattant meg

kb így jártunk: http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/200_milliot_kovetel_a_bank_a_tarsashaztol/2249054/

csak mi a bankot kifizettük, csak a másik 3 lakó nem az ő részükkel. de nagyon hasonló

Előzmény: dr_ius (10060)
dr_ius Creative Commons License 2011.11.20 0 0 10060

Célszerű olyan lakást venni, amit már megépítettek, és láthatólag nincs baja. Ha mégis az mindig kockázat, sok cég erre jön létre...

Előzmény: real_geri (10058)
dr_ius Creative Commons License 2011.11.20 0 0 10059

Ha megszűnt a cég nincs kit perelni...feljelenteni lehet a cég vezetőit, munkatársait, de abból sem lesz pénz, csak ha jogerősen elítélik őket és akkor indítotok pert velük szemben, de ez se életbiztosítás.

Igen 6%-a a követelt összegnek, de adott esetben kérhető illetékfeljegyzési jog.

Előzmény: real_geri (10058)
real_geri Creative Commons License 2011.11.20 0 0 10058
De, ingatlanpiacilag az
Mikor vettuk, pont ezert jartam utana, ne egy tavaly alapitott szar ceg legyen
Nem az volt, megis igy jartam, illetve rosszabbul, mert meg mindig rendezetlen a jogviszony, es mar benne van ket ugyvedi iroda, ket epitoipari ceg, a cib bank es a szomszed varos alpolgarmestere, akik keverik a szart
A kezdetkor tisztanak tuno 4lak. sorhaz elso vevoi voltunk, hetekkel kesobb az elado ugyvezeto eltunt a maradek 3 lako penzevel, az o hitelet a cib eladta, stb
Igy lassan mindenki 2x fizeti ki a lakasat, es kezdhetunk perelni
Eddig van 5 oldal leirat meg 7 oranyi hanganyag, amit majd viszunk a rendorsegre, csak legyen penzunk a perre, mert ugye jol tudom, a karigeny 6%-a a birosagi koltseg, elore fizetendo, nem?
Előzmény: dr_ius (10056)
caterina3 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 10057

Sziasztok! Jogi tanácsot, érdemi információt szeretnék kérni az alábbi ügyben. Igazából munkajogi a kérdésem, de a  munkajogi topicban napok óta nem kapok választ, hátha itt sikerül.

 

Férjem közalkalmazottként dolgozik egy állami intézménynél. Eddig a központi egységnél volt (amúgy kb. 35 éve ott dolgozik, soha nem politizált, nem volt soha semmilyen pártnak a tagja). A vele azonos beosztásban lévők közül neki a legmagasabb a végzettsége, és egyértelműen ő végzi legjobban a munkát, amit számos korábbi hivatalos elismerés is bizonyít.

 

Most az új főosztályvezető úgy rendelkezett egyik napról a másikra, hogy helyezzék át "a végekre", azaz egy olyan egységhez, mely nemcsak fizikailag van messze, de a munka jellege is egészen más (sokkal alacsonyabb kvalifikáltságot kíván meg, mint az eddigi beosztása) annak ellenére, hogy névleg ugyanaz a beosztás. Többszöri átgondolás után sem lehet ennek más oka -- mivel a férjem semmit nem követett el --, mint politikai, mivel a férjem nem tagja a jelenleg regnáló pártnak (sem).

 

Ráadásul az is benne lehet a levesben, hogy a másik egység megszűnik (mivel évek óta nem fejlesztik, hanem hagyják lepusztulni, elég gyanús), tehát esetleg alkalmat teremthet az oda való áthelyezés a leépítésre.

 

Kérdésem: köteles-e a munkavállaló egy ilyen belső áthelyezést elfogadni? Ha nem, mik a jögkövetkezményei? Mit lehet tenni ilyen helyzetben, mit javasoltok? Férjem 55 éves, két iskolás gyerekünk van, én pedig szabadúszó vagyok (kutyavacsorája-jövedelemmel), így a helyzet több mint katasztrofális...

dr_ius Creative Commons License 2011.11.19 0 0 10056

A jogutód nélküli megszűnés az nem magyar sajátosság, más kérdés, hogy nekem se tetszik.

Előzmény: real_geri (10055)
real_geri Creative Commons License 2011.11.19 0 0 10055
Magyarország, én így szeretlek :)
Előzmény: dr_ius (10054)
dr_ius Creative Commons License 2011.11.19 0 0 10054

Igen a hajadra kenheted...minden cég ben ez aveszély, a magánember nem tud csak csődbe menni...azonban a felszámolás/végelszámolás során a szavatossági igényekre elviekben el kell különíteni pénzt, ha jól tudom, de ha már a cég megszünt, akkor semmit nem tehetsz.

Előzmény: real_geri (10053)
real_geri Creative Commons License 2011.11.19 0 0 10053

Üdv!

 

ha a megvásárolt új építésű ingatlan építtetője (kft) csődbe megy (haha) és jogutód nélkül megszűnik, akkor hajamra kenhetem a garanciát? vagy az ügyvezető magánemberként perelhető ha károm származik?

öreg479 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 10052

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ.Utánanézünk,mi a lehetősége,mert egy nagyon rendes család.

Előzmény: Törölt nick (10051)
öreg479 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 10049

Kösz.a választ.Természetesen nem a munkaadóra gondoltak,ők korrektek voltak,mindenben segítenek a családnak.A temetés költségeit is ők állják.Az elhunyt 38 évig dolgozott a cégnél.A kérdésem az özvegy kaphat valamilyen ideiglenes szociális,nyugdíjszerű ellátást a az államtól a férje után?

 

Előzmény: Törölt nick (10047)
bendeguz1976 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 10048

Büntetőeljárás van folyamatban ellenem, akár évekig is elhúzodhat a nyomozás. Mivel még nem született jogerős bírói itélet, sőt még vádemelésre sem alkalmas az ügy, büntetlen előéletűnek számítok? Kaphatok erkölcsi bizonyítványt? SOS!!!

öreg479 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 10045

Senki nem tud segíteni?

Előzmény: öreg479 (10037)
twiaj Creative Commons License 2011.11.17 0 0 10044

Hát igen, a kamat mértéke az már más kérdés, az elképzelhető, hogy megüti a fájdalomküszöböt... :/

Előzmény: bindera (10043)
bindera Creative Commons License 2011.11.17 0 0 10043

Na de ez már büntető kamat.Fél évre a be nem fizetett összeg fele.

Előzmény: twiaj (10041)
bindera Creative Commons License 2011.11.17 0 0 10042

Környezet terhelési djjat nem fizettem meg.

ezért kaptam késedelmi kamatot és bírságot is.

Előzmény: dr_ius (10039)
twiaj Creative Commons License 2011.11.16 0 0 10041

Nem.

A késedelmi kamat az a pénz használatának az ellenértéke. A z ő pénzüket használod mióta nem fizetted be, ezért kell fizetned.

A bírság pedig egyfajta (általában tételesen vagy százalékosan meghatározott) büntetés, mert nem mutatsz jogkövető magatartást.

Előzmény: bindera (10038)
_lala_ Creative Commons License 2011.11.16 0 0 10040

Lehet egy kicsit értetlen vagyok, de ez nekem nem tiszta, mert ha azt mondom 150 ft és benne van az áfa, az 20% esetén 30 ft. Na ezt aki megfejti :)

 

 

A személyes véleményem az, hogy aki ennyire nem látja át az adórendszer működését, annak nem biztos, hogy vállalkozónak (pláne nem kereskedőnek) kéne mennie.

Vannak még más, nagyon szép szakmák, ahova nem szükséges sem a matek, sem a logika...

Előzmény: gabessz84 (10036)
dr_ius Creative Commons License 2011.11.16 0 0 10039

Attól függ miről van szó, így nem érthető.

Előzmény: bindera (10038)
bindera Creative Commons License 2011.11.16 0 0 10038

Üdv!

 

Az önkormányzat késedelmi kamatot kér, mert egy jogos követelésüket nem fizettem be.

Ezen felül még birságot is a nyakamba vertek. Nem kétszer büntetnek ugyan azért?

A késedelmi kamat és a bírság összege annyi mint a követelés.

öreg479 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 10037

Előző kérésemhez,a kártérítés megoldódott,a munkaadó és a temetkezési vállalat állja a rendbehozás költségeit.Nagyon rendesek,köszönjük nekik.A kérdés: a feleség kaphat e valamilyen ellátást az államtól?A másik kérdés:a közös ingatlan után milyen örökösödési illeték és költségek vannak,egy felnőtt gyermekük van.üdv.Sándor

Előzmény: öreg479 (10030)
gabessz84 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 10036

Hát ez nem jó hír. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy ami áfát vámoláskor kell befizetni az visszaigényelhető, bár nem tűnik logikusnak. Ezek szerint, ha 100 ft-ért behozok valamit, akkor azért vámmal és áfával együtt mondjuk fizetek 130 ft-ot, ráteszek 20 ft hasznot, de ebből is lejön az áfa tehát marad 16 ft hasznom. Jól lehúzzák az embert. Viszont ez estben nem értem, hogy határozzák meg azt az összeget, amit a termékre írnak, hogy ár+áfa, mert, ha azt írom a termékre 146 ft+áfa, akkor az félreérthető, mert a magyar áfa csak a 20 ft haszonból jön, ami 4 ft, azt az áfát nem írhatom, ami a vámoláskor jön rá. Lehet egy kicsit értetlen vagyok, de ez nekem nem tiszta, mert ha azt mondom 150 ft és benne van az áfa, az 20% esetén 30 ft. Na ezt aki megfejti :)

Napsugár0 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 10034

Szervusztok !

 

Nem tudom, jó helyne kérdezem-e.

Az Édesanyám vásárolt az Euronics-ben egy Whirlpool mosógépet.

Kiszállították, beüzemelték (3e Ft, szla nélkül), aztán az első mosásnál kiderült, hogy tépi szét a ruhákat.

megnéztem,a  dob belső oldala sorjás, de annyira, hogy elvágja az ember kezét.

 

Ilyenkor lehet cserét kérni ?

Illetve a tönkretett ruhákért kártérítést ?

A beüzemelési költséget újra ki kell fizetni ?

 

Köszönöm.

gabessz84 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 10031

Sziasztok!

 

Ha kereskedelmi céllal hozok be egy terméket az USA-ból, akkor azt vám és áfa terheli. Teszem azt 100 ft-ért behozok x terméket. Vámmal és áfával együtt mondjuk 130 ft-ba kerül. Ezt a 30 ft-ot én visszaigényelhetem? Amennyiben az országban értékesítem, akkor a magyar áfát is be kell fizetnem. például 150 ft-ért eladom, akkor 30 ft az áfa, tehát 20ft a hasznom. Vagy hallottam valami olyasmiről, hogy a 100 ft-os terméken már rajta van az amerikai áfa és van olyan lehetőség, hogy a beszállító nem teszi rá ezt az áfát, mert az én országomban kerül értékesítésre és majd én befizetem itt magyarországon vagy ez hülyeség? A kérdés egyszerűbben az lenne, hogyan tudok egy USA-ból behozott terméket minél kisebb költséggel magyarországon forgalomba hozni? :)

öreg479 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 10030

Üdv.mindenkinek.Rokonom 58éves férfi,alkalmazottként munkagépet vezetve infarktusban meghalt.A gép temetőben landolt és kár is keletkezett.Kérdésem terhel e valakit kártérítési kötelezettség?

A feleség 50 éves,minimál bért keres,jár e neki valamilyen ellátás férje után?A fenti témában kérnék segítséget.Előre is köszönöm. Sándor

Nocturne-x Creative Commons License 2011.11.11 0 0 10029

"Pár hónapja pénzt akartam felvenni egy otp automatából. Az automata nem adta ki a pénzt."

 

Ez technikailag kizárt. Mármint az, hogy az automata úgy csökkenti az egyenlegedet, hogy nem ad ki semmilyen bankjegyet. Egyenleget az ATM csak a cimlet(ek) kiszortolása után csökkent. 

Amennyiben igazat irsz, az csak úgy történhetett meg, hogy valaki eltömedékelte az ATM  pénzkiadó nyilását.  Ebben az esetben a banké a felelősség, hiszen neki kell garantálnia a pénzfelvétel zavartalanságát. Ha utóbbi mégis csorbul az a bank sara.

 

Amit Dr Ius ir az is úgy van. A biróság átteheti a bizonyitás terhét a bankra. De ha ezt nem is teszi meg, arra kötelezheti a bankot, hogy az ügylettel kapcsolatos könyvelést, ATM logot, egyéb adatot a biróságnak beszolgáltassa.

A te esetedben én nem (csak) ezt kérném a banktól, hanem azt (is), hogy az ominózus ATM vonatkozásában a pénzfelvételi kisérleted időpontja körül (valószinűsithetően röviddel utána) tett-e a bank feljelentést az ATM manipulálásával kapcsolatban.

 

 

Előzmény: kalap_ur (10023)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.11 0 0 10028

gyakorlati kérdés: a számlakiivonaton mi látszik?

Előzmény: kalap_ur (10023)
dr_ius Creative Commons License 2011.11.10 0 0 10027

Keresd meg a Pénzügyi Békéltető Testületet, azon sokat nem vesztesz, mert ingyenes.

A banktól meg azt kérdezném meg, hogy mi bizonyítja, hogy a tranzakció sikeres volt (pl. könyvelési tételek).

Ettől függően lehet pereskedni, ha 1 milliót nem haladja meg akkor fizetési meghjagyással kell indítani, közjegyzőnél. Aztán a bíróság maj kioktat, hogy mit kell bizonyítanod, ha az bank ellentmond a fizetési meghagyásnak.

Előzmény: kalap_ur (10023)
dr_ius Creative Commons License 2011.11.10 0 0 10026

Negatív tényt álltalában nem lehet bizonyítani, ilyenkor a bíróság a bizonyítási terhet megfordítja, de persze itt pl. ha van tanú elviekben bizonyítható, de ktség kívül nehéz kérdés a bizonyítási kötelezettség telepítése, de nem felperes-alperes függő. Akár mindkét felet terhelheti bizonyítási kötelezettség egy-egy tényelem vonatkozásában.

Előzmény: twiaj (10025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!