Keresés

Részletes keresés

balacy Creative Commons License 2010.06.18 0 0 12504
99-ben. Miért fontos?

Gyerekek elleni erőszak több száz történik évente, nem kirívó ez az egy eset.
Előzmény: Törölt nick (12502)
damm Creative Commons License 2010.06.18 0 0 12503

Weöres Sándor

 

Századvég

 

Huszadik század vége: az idősebb

fáradtan nyalogatja sérülését

mit háború és diktatúra ejtett,

s az ifjabb tombol emléktelenül.

 

Korszak-váltás. Tagolt beszéd helyett

néhány tucat indulatszó elég,

míg füst-gatyában és ismerősen

s lomhán megérkezik az ismeretlen.

Előzmény: balacy (12501)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.18 0 0 12502
Mikor és hol?
Előzmény: balacy (12496)
balacy Creative Commons License 2010.06.18 0 0 12501
Én anno abban reménykedtem, hogy nem jön el újra egy olyan rendszer ami ideologia alapján szelektál. Bár igazán nem érint a hazai helyzet, mert ha kell szemet is tudok forgatni (párszor itt is előadtam magam, mint művalláskárosult) vagy akármi ilyen, de azért már kezd zavarni az, hogy lassan a törvénykezésbe is belecsempészik a vallást.

Persze eddig környezettudatos volt egy vállalkozás, majd társadalomért vállalt felelősséget, most a pályázatokba azt írjuk, hogy keresztény erkölcsiség szerint vezeti a társaságot... Gond nem? meg fogjuk tudni állni röhögés nélkül? Hát persze. Illetve ha az lesz, hogy rendszerellenes gondolatokat csak baráti körben mondunk, azt is megszoktuk. (én kaptam intőt azért mert különvéleményem volt bizonyos Kádár féle rendelkezésekről töri órán... csak annyi ha ehy párt közül lehet választani, akkor az nem is választás...).
Előzmény: Törölt nick (12497)
balacy Creative Commons License 2010.06.18 0 0 12500
A gyónás semmit nem ér, ha nem bánod meg azt amit cselekedtél és a jövőben nem tartózkodsz attól, ami bűn volt. Kedves ismerős Marika néni* szerint azt még elhiszi az Úr, hogyha kétszer félrelépsz és meggyónod, de a harmadik már necces lehet. Mondjuk pár műkeresztény elmehetne hozzá tanulni erkölcsöt és szeretetet.

De igazából ez a gyónásos dolog is mutatja azt, hogy kiből mit hoz ki a vallása, van aki egy bocsánatot vár és kap a bűnei alól, van aki kiskapukat keres vele. Hogy melyikből van több? Azt mindenki tapasztalja.

Nem összekeverendő hasonló nickkel!
Előzmény: Törölt nick (12498)
kábelbúvár Creative Commons License 2010.06.18 0 0 12499
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.17 0 0 12498
Szerintem meg pontosan a keresztények tehetinek meg bármit annak tudatában, hogy csak meg kell gyónniuk és feloldozza őket majd a pap...:(
Előzmény: balacy (12495)
balacy Creative Commons License 2010.06.17 0 0 12496
Életemben volt pár érdekes dolog (éves vizihulla, lőtt seb, pár száz műtét, boncolás - fotózása), de a legmegrázóbbak egyike az volt, amikor mélykeresztény (napi 2x mise, szokásos erkölcsi stb.) kislányát vitték be a kórházba 12db 1 centi mély sebbel, mert szíjjal nevelte a a gyereket.
Előzmény: MayItBe (12478)
balacy Creative Commons License 2010.06.17 0 0 12495
Egy keresztény soha nem lopna és a számlacsalás (számla nélküli vásárlás) pediglen biza lopás, mert az államtól és rajta keresztül a rászorulóktól veszi el, aki számla/nyugta nélkül vásárol. Ráadásul (halmozatként) bűnbe viszi az eladót is, mert lehetőséget ad neki arra, hogy ne fizessen adót. Ráadásul már nem is bkormány van, hanem igaz polgári, tisztakezű, kinek áldassák a neve!

Ilyet bizony nem cselekszik egy hivő!

Vagy tévedek?

Amúgy sziasztok!

Előzmény: greetings from apothetai (12482)
greetings from apothetai Creative Commons License 2010.06.05 0 0 12493
Empirikus és nem is igazán reprezentatív, de a környezetemben sajnos erősen ezt tapasztalom. Például apósom, aki valószínűleg csak képen látott zsidót pár év alatt akkora antiszemitává vált, hogy a fal adja a másikat. És ez nagyon nem egyedi, sajnos.

Amúgy meg ezt azért időnként kutatgatják, nem is olyan régen járt a kezemben ilyen felmérés, de már csak a benyomásokra emlékszem, miszerint szignifikánsan határozottabban utáljuk a zsidókat, mint a bázisidőszakban.
Előzmény: Iszak Iszakievics Stajn (12490)
greetings from apothetai Creative Commons License 2010.06.05 0 0 12492
Elfogadva a kritikád érdemi részét mindösszesen csak annyit mondanék, hogy az általad trollkodásnak vélt jelenségre nem az az adekvát megoldás, ha követeljük, hogy nosza, még több trollt ide! Hanem. És azt is csak amennyire lehet. A "büdös paraszt ne bassz kecskét" csattanójú sútka megvan? :)
Előzmény: Iszak Iszakievics Stajn (12489)
Iszak Iszakievics Stajn Creative Commons License 2010.06.05 0 0 12491
Vagyishogy: ha ez a fórumra vonatkozott, akkor értem.
Előzmény: Iszak Iszakievics Stajn (12490)
Iszak Iszakievics Stajn Creative Commons License 2010.06.05 0 0 12490
Nagyon off:

"A zsidófixáltság is menő, és mostanság píszí is."

Ez azér' megütötte a szememet. Komolyan gondolod? Én nem igazán tapasztaltam. De lehet, hogy valamit nem tudok, amit kéne.
Előzmény: greetings from apothetai (12486)
Iszak Iszakievics Stajn Creative Commons License 2010.06.05 0 0 12489
Még annyit, hogy egészen konkrét legyek, bár igazából felesleges: ide bármikor, bárki hozhatott keresztény- és hívőgyalázó szöveget, tekintet nélkül arra, hogy az milyen mértékben trollkodás és milyen mértékben feszeget valós problémákat. Nem lett hivatalosan rászólva, se píszí, se máshogy.

Megértem én ezt is végső soron (ha valaki ezt szereti, lelke rajta), csak kicsit igyekeztem a visszásságaira rámutatni. Meglehet, kevés sikerrel.
Előzmény: greetings from apothetai (12486)
Iszak Iszakievics Stajn Creative Commons License 2010.06.05 0 0 12488
Teljesen igazad van. Vagyishogy majdnem teljesen, mint majdnem mindig. :)

Csupáncsak annyit mondanék, hogy az elmúlt időszakban nem volt keresztény kurzus államilag. Trollkodni meg tapasztalataim szerint ontopik (=topiknyitó által engedélyezett módon) is lehet, sőt...nem kell ide trollokat hozni, mert itt vannak törzstagként. Akinek inge, az vagye magára.
Előzmény: greetings from apothetai (12486)
greetings from apothetai Creative Commons License 2010.06.05 0 0 12486
Stajn, már megint kezded.

A zsidófixáltság is menő, és mostanság píszí is.
De nem erről van szó, hanem szimplán csak annyiról, hogy a topiknyitó nem szeretné, ha trollok hada csaholná szét a topikot, és te is nagyon jól tudod, hogy ha egy zsidózó troll megjelenik hozza maga után a többi trollt. A topiknyitó pedig udvariaskodott, nem mondta meg direkt, áperté, hogy húzz a picsába, te ostoba troll, hanem próbálta valahogy szebben.
Tudod, mint mikor egy nő azt mondja, hogy kimenne a mosdóba felfrissíteni magát. Beszólsz neki, hogy: aham, brunyálni, mi? :)

Amúgy meg majd ha Orbán kedvenc kancájának egy rabbit tesz meg, akkor szerintem a topiknyitó csöppet sem fogja bánni, ha az izraelita egyház titkai is megjelennek itt, de pillanatnyilag úgy néz ki, hogy Semjén, Hoffman Rózsa, és a többi árukapcsolás révén keresztény kurzus lesz, szóval ilyenkor talán mégsem teljesen indokolatlan, ha itten nem a hopi törzsi kultusz visszásságait vesézzük, nem gondolod?
Előzmény: Iszak Iszakievics Stajn (12485)
Iszak Iszakievics Stajn Creative Commons License 2010.06.04 0 0 12485
Dehogyis hiányzik.

A keresztényfixáltság sem hiányzik, de hát az píszí és menő.

Előzmény: régebben ide betett egy olvtárs keresztényszidalmazás szép és nemes szándékától vezérelve reformátusokat ekéző cikkeket. Akkor én bátorkodtam rákérdezni, hogy hogy jön az egy katolikusokat ekéző topikba? A topiktulaj pedig nyilatkozott, hogy minden a legnagyobb rendben, itt a helye.

Na, csak erre próbáltam utalgatni kicsinyt...
Előzmény: greetings from apothetai (12484)
greetings from apothetai Creative Commons License 2010.06.04 0 0 12484
Udvariasan fogalmazta meg azt, amit kevésbé píszí módon úgy lehetne mondani, hogy fasznak hiányzik innen egy szemmel láthatóan zsidófixált faszkalap. Szóval nem az a baj, hogy a zsidók igen vagy sem, hanem hogy az olvtárs kvázi gyakorló elmebeteg. Illetve még ez se baj, csak tegye máshol. :)

Neked miért hiányzik a "diskurzusnak" ez a válfaja?
Előzmény: Iszak Iszakievics Stajn (12483)
Iszak Iszakievics Stajn Creative Commons License 2010.06.04 0 0 12483
A református és egyéb keresztény esetek jöhettek. Változott a szabály?
Előzmény: MayItBe (12480)
greetings from apothetai Creative Commons License 2010.06.04 0 0 12482
Egy köröszténydemokrata ügyfelemet kérdeztem viccesen, hogy na, Gabikám, akkor mostantól csak számlásan, ugye? Úgy nézett rám, mint aki életében először látott hülyét. :)
Előzmény: MayItBe (12481)
MayItBe Creative Commons License 2010.06.04 0 0 12481
MayItBe Creative Commons License 2010.06.04 0 0 12480

 

Már töbször ajánlottuk itt, többen is, hogy nyissál róla topicot. Oda annyi linket raksz be, amennyit akarsz.

Mert itt OFF.

Előzmény: Törölt nick (12479)
MayItBe Creative Commons License 2010.06.04 0 0 12478

 

Újabb, veréssel nevelő keresztény könyv a piacon ...

„A nevelés művészet, s pont az a művészet benne, hogy az ember tudja, hogy mikor szabad a gyermeket megverni, és mikor nem.”

Frappáns összefoglalása az Isten nevében elkövetett gyerekbántalmazásoknak ...

Szép, új világ jön ... (gyanítom, nem véletlen ezeknek a könyveknek a megjelenése a piacon ...)

:-(

 

Az Elrejtett kincs III. – Gyermekeink nevelése című kiadvány szerzője, Ficsor Károly, az Örömhír Alapítvány alapító tagja, jónak tartja a Pearl házaspár nevelési könyvét és az alapítvány honlapján ajánlják is mindenkinek. A kézikönyv fegyelmezéssel foglalkozó fejezete felépítésben kísértetiesen hasonlít az ajánlott Pearl-kötethez: bibliai idézetek (félre)magyarázásával indokolják a (Magyarországon a hatályos gyermekvédelmi törvény által tiltott) testi fenyítés szükségességét, majd konkrét példákon mutatják be, hogy a nevelési módszer működik.

Istennek tetszik a verés

Aki elbizonytalanodna abban, hogy szabad-e megverni a gyereket, azt bibliai idézetekkel nyugtatják meg: „A fegyelmezés viszont isteni értékrend, mivel Neki mindig tetszett, ha „... minden törvényszegés és engedetlenség megkapta igazságos büntetését”. „A vessző és dorgálás bölcsességet ad; de a szabadjára hagyott gyermek megszégyeníti az ő anyját.” (Példabeszédek: 29: 15.)

 

http://velvet.hu/poronty/2010/06/04/isten_neveben_buzditanak_gyerekveresre_vallasi_alapitvanyok/

damm Creative Commons License 2010.06.02 0 0 12477

Aprócska mai hír czíme és részlete:

 

"Pedofil bűntett elhallgatásával vádolják a német katolikus egyház fejét"
"Noha a német katolikusok vezetője a közelmúltban közvetve elismerte bűnrészességét, a freiburgi érsekség szerdán elutasította a gyanúsítást."


 

Előzmény: Törölt nick (12474)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 12475
Még mindig sorra derülnek ki a pedofil bűncselekmények?
Előzmény: Törölt nick (12474)
MayItBe Creative Commons License 2010.06.01 0 0 12473

 

 

Pénzt moshattak a Vatikán bankjában?

 

 

Aggódom. Az offshore és az oligarcha kifejezések manapság rosszul csengenek a FOS-kormány berkeiben...

Az IOR területen kívüli státussal rendelkezik. A katolikus egyház rendjeinek, szervezeteinek, hivatalainak pénzügyeit intézi, számláit vezeti, és lényegében az off-shore jellegű helyzetéből húz hasznot. Kezelnek magánszámlákat is, de kizárólag exkluzivitással, vagyis meghívásos alapon.

 

...

 

MayItBe Creative Commons License 2010.05.27 0 0 12471

 

Esetleg közzétehetnék a zaklató papok nevét, és persze az ügyeiket eltussoló feletteseik nevét is! Lennének nagy meglepik ...(az sem ártana, ha az ilyen iskolába gyerekeiket beírató szülők biztosítva lennének arról, hogy a pedofil állatok már vagy elpatkoltak, vagy olyan helyen vannak, ahol nem férnek hozzá gyerekekhez - esetleg már maguk vannak olyan állapotban, hogy csak gondolatban játszadozhatnak el a rájukbízott fiatalkorúakkal.)

Amerikában ezt meg tudják oldani a "civil" pedofilok esetében ...

 

 

Előzmény: damm (12470)
damm Creative Commons License 2010.05.27 0 0 12470
Ès van, ahol még most is tussolnak.... :-((((
Előzmény: MayItBe (12469)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.27 0 0 12469

 

Elismerték a szexuális zaklatásokat a jezsuiták - 18:04


A jezsuita papok évtizedeken át eltussolták a gyerekek ellen elkövetett szexuális erőszakot és testi sértést, a tetteseket ugyanis mindvégig fedezték feletteseik - mondta el a szerzetesrend visszaéléseinek vizsgálatával megbízott Ursula Raue Münchenben.

A katolikus egyház visszaélései kapcsán keletkezett botrányhullám még januárban indult el, amikor is a berlini jezsuita Canisius Kollégium jelenlegi vezetője levelében utalást tett a papok által elkövetett bűncselekményekre.

A jezsuiták ügyét vizsgáló Ursula Rauénál eddig már mintegy 205 áldozat jelentkezett, akik mind a szerzetesrend által működtetett iskolák egykori diákjai.
(MTI)

MayItBe Creative Commons License 2010.05.26 0 0 12468

 

Tudom, hogy már nyílt róla topic, de nem árt, ha itt is fennmarad az örökkévalóságnak, hogyan neveljük gyermekeinket keresztény módon:

ez egy magyar kiadónál megjelent "gyereknevelési kézikönyv", ami terjesztésre is kerül

 

Gyermeket nevelni Isten félelmében

 

Rövidke részlet az elejéről:

Engedelmességre tanítás - harapós csecsemők

 

A szoptatós anyáknak különös fájdalmat okoz a harapós csecsemő. A feleségem nem sokat teketóriázott. Amikor a gyermek harapott, finoman meghúzta a haját (kopasz csecsemők esetében meg kell találni ennek az alternatíváját). Értsük jól: a gyermeket nem büntetjük ezzel, hanem szabályozzuk! A csecsemő az ahhoz társuló negítív tapasztalatokból tanulja meg, hogy ne nyomja ujját a saját szemébe, vagy ne harapja meg a nyelvét. Nincs arra szükség, hogy ezt megértse. Az információ elraktározódik valahol a tudat alatt, az agyban. A gyermek, miután kétszer-háromszor harapott és az egyes harapásokhoz fájdalomérzet társult, a saját érdekében beprogramozza ezt az információt. A harapási szokásnak elejét vettük, mielőtt az kialakulna. Ez nem fenyítés, hanem engedelmességre tanítás.

 

Beleolvastam, már a bekezdések címei is rettenetesek, a bennük leírtak alapján meg a szerzőpárra nemhogy gyereket, de állatot sem bíznék. (Viszont jó eséllyel pályázhatnának Mr. és Mrs. Bumble állásra valamelyik ír árvaházban ...

:-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!