Keresés

Részletes keresés

zorko Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29105

Irtam mailt. Ha válaszolsz, ird meg a telszamodat is lsz.! Koszi. :)

Előzmény: Jahno (29099)
Rstudi27 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29104

Sziasztok,

 

fényformálóval kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Létezik olyan, hogy Aurora Firefly II 50 centis kis octobox, ami beauty dishként is használható. Szép, jó, nem olcsó. Hasonló megoldást talált már valaki olcsóbban? Fontos lenne, hogy egyszerűen használható legyen rendszervakuhoz (lehetőleg ernyőként nyitható, nem pálcás), ne legyen nagyobb a könnyű kezelhetőség miatt. Grátisz, ha méhsejtrács is beszerezhető rá, az az Aurorához sajnos nincs. 

zorko Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29103

Koszi! Csütörtökön kellene, tartaleknak... Nézem a címedet, es irok mailt.

Előzmény: Jahno (29099)
bandita39 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29102

Szia Tomi nekem most ilyenem van , még csak kipróbáltsm de tetszett el is adtam a sonyt.

Előzmény: b.tomi77 (29095)
b.tomi77 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29101

A Sony alpha 77 ii és Sony alpha 99 ii vázak már új vakupapuccsal készültek. Gondolom a Godox távkioldó és a vaku még az ezt megelőző sarukkal van ellátva és adapter kell-e hozzá.  

Előzmény: Jahno (29100)
Jahno Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29100

Kérdést sem értem, Sonyra nyilván a Sonys, hogy automatám legyen.

Előzmény: b.tomi77 (29097)
Jahno Creative Commons License 2017.02.21 0 0 29099

Mikor kellene? Ha rábeszélsz, akkor adok kölcsön, 60x60-80x80as akadhat.

Előzmény: zorko (29098)
zorko Creative Commons License 2017.02.20 0 0 29098

Esetleg van valakinek eladó (vagy kölcsönözhető :) kis 60x60-as, riportervakuhoz használható szoftboxa?

 

Ilyesmire gondolok, csak ezt már elkelt, mikor rátaláltam... :)

 

Köszi!

b.tomi77 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 29097

Szia!

 

Nekem is arra kellene. Ez melyik vakupapucsos?

Előzmény: Jahno (29096)
Jahno Creative Commons License 2017.02.20 0 0 29096

Működik... Sonyra sok választás nem volt, kollégáknak már vagy 1 éve megy, nekem ritkábban és kicsit fiatalabb.

Előzmény: b.tomi77 (29095)
b.tomi77 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 29095

Sziasztok!

 

Használ valaki Godox Thinklite TT685 rendszervakut, illetve Godox X1 TTL + HSS vakuvezérlőt? Kíváncsi lennék a tapasztalatokra. Ár és leírása alapján szimpatikus.

Turi Sándor Creative Commons License 2017.02.19 0 0 29094

Eladó Nikon SB-800 vaku (Sn: 2365363).

Kifogástalan.

Minden tartozéka megvan, csak a tokja nincs meg

Ára: 50 eFt.

Zirc, Veszprém, csomagküldés.

E-mail publikus

ph5.5 Creative Commons License 2017.02.14 0 0 29093

Sziasztok!

 

Technikai elhalálozás miatt

 

Keresek:

- Polaris Karat

- Sekonic L-308s

- Sekonic L-478D

- Gossen Digipro F2 fénymérő valamelyikét...

 

nem sürgős... csütörtökre ha ideér az pont jó :)

 

mail publikus 

exhighand Creative Commons License 2017.01.28 0 0 29092

Az enyém egyben van, csak lusta voltam lefotózni, inkább kerestem egy képet a netem.

Előzmény: zorko (29091)
zorko Creative Commons License 2017.01.28 0 0 29091

Ahha, értem. :)

 

(És a vakupapucs rész egy darabból / anyagból van a sín más részével? (Úgy tűnik, mintha maga a sín műanyag lenne, csak egy kis rátét lenne az alu "borítás", jó látom?)

Előzmény: exhighand (29089)
Jahno Creative Commons License 2017.01.27 0 0 29090

Nem az enyém, csak találtam.

Előzmény: 300eoss (29086)
exhighand Creative Commons License 2017.01.27 0 0 29089

Előzmény: zorko (29087)
zorko Creative Commons License 2017.01.27 0 0 29088

Tobben irtak mar a tapasztalatok alapjan az "öregek" kozul, hogy Nikonhoz Nikon a tuti. :)

Nagyjabol erre jutottam én is. Persze egy jo marka szert tehet nemi extra profitra a neve által, de náluk is megy a racionalizalas, költségcsökkentés, gyártás kiszervezese Kinaba... Eros a verseny, nagy csodákra nem nagyon van mozgástér, egy jol összerakott cuccnak megvan az anyagkoltsege, munkaraforditasa, stb., stb. Ha ugyanazt akarja nyújtani más, jo eséllyel hasonlo ktg.-ek merulnek fel nala is. Vagy spórol valamin, amin ugy gondolja, hogy büntetlenül lehet. Aztán a gyakorlatban meg kiderul ez-az, hogy par szempontbol megis jobb a Nikon. Lehetnek ezek olyan dolgok is amikkel egyutt lehet élni, nyilvan ez egyéni megítélés kérdése, nekem az jott be, hogy amit tudnia kell a cuccnak, azt szeretnem hogy tudja is.

Nem gondolom, hogy minden olcso kinai cucc szétesik, de voltak mar rossz tapasztalataim is. :) Illetve lehetnek olyan dolgok, hogy a leírás meg a valóság eltér (pl. funkcionalitasban), vagy nem vagy nem ugy kompatibilis, mint a Nikon (nem teljes értékű a kompatibilitás / együttműködés).

Lehetnek apróságok, pl a fenycsova egyenletessege, a fenyfolt alakja, a szelen az átmenet jellege, ami egy ismeretlen markanal lutri. (Ebben pl jobb a Nikon mint a Metz, legalabb is a regi modellek, amiket isnerek.)

Van egy csomo vakum :), párat eladtam mar, de fiatalitani kellene, ezert is vertem csapra az egyik Metz-et.

Előzmény: Jahno (29085)
zorko Creative Commons License 2017.01.27 0 0 29087

Hmm...

A bridge-hez is valami kis talpas / sines kozdarab izé kell, s arra teszed a slave vezerlot, nem?

Es a sinre nem allvanycsavarral kell rögzíteni?

(Vagy sined annyira speciális, hogy egy vakupapucs van rajta, amibe az "okos" kis slave vakut kell becsusztatni?)

Előzmény: exhighand (29084)
300eoss Creative Commons License 2017.01.27 0 0 29086

A Metz 20C-hez van gyári szinkronzsinórod? Milyen hosszút adnak hozzá?

Előzmény: Jahno (29082)
Jahno Creative Commons License 2017.01.27 0 0 29085

Oda meg valami Nyunyó kell vagy Godox. Bár utóbbi drágább, de jó cucc. És akkor lesz központi vezérlésed. Bár Nikonos ismerős ilyen tippért elküdött a vérbe, hogy majd 10 villanás után szét fog esni a gagyi kínai, de egyelőre nem akarják és az 5 darab Wansenem olcsóbb volt, mint egy normálisabb Nikon. Na jó, ennyiért nyilván manuális és meg kell fejtenem, hogy rendszerben merre lépjek tovább.

Előzmény: zorko (29083)
exhighand Creative Commons License 2017.01.26 0 0 29084

Tudnám, ha nem állvány csatlakozója lenne, hanem vakupapucsa. Azt kifejezetten teremhez, állványhoz vettem, manuális vakuhoz, nem a bridge-hez.

Előzmény: zorko (29081)
zorko Creative Commons License 2017.01.26 0 0 29083

A, nekem nem kell ilyesmi. (Nincs a háznál kompakt meg bridge gep...)

Max SB-600-ra ugranek 20e-ert... :)

Előzmény: Jahno (29082)
Jahno Creative Commons License 2017.01.26 0 0 29082

De ha ilyenekre nyomultok, akkor van egy Metz 20C is.

Előzmény: zorko (29081)
zorko Creative Commons License 2017.01.26 0 0 29081

Ok, sok sikert!

Amugy most, hogy okos triggered van, akar a Jahno által berakott Vivitart us tudnád hasznalni... :)

Előzmény: exhighand (29077)
zorko Creative Commons License 2017.01.26 0 0 29080

Kosz, ez megvan nekem is, csak a csodálatos Windows telefon FB appja nem hoz minden bejegyzést, es azt is random késéssel.... :)

Előzmény: Jahno (29076)
grobi26 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 29079

Magyar az lemaradt!

Előzmény: grobi26 (29078)
grobi26 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 29078

Sziasztok! Valakinek nincs esetleg Yongnuo 685-höz használati útmutatója?

Előre is köszönöm!

exhighand Creative Commons License 2017.01.25 0 0 29077

Az ajánlat nagyon rendben van, de én továbbra is normál méretű, automata slave-t keresek.

Előzmény: zorko (29072)
Jahno Creative Commons License 2017.01.24 0 0 29076

F.A.V-Fotós Adok-Veszek/Csere-Bere

Előzmény: zorko (29075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!