Keresés

Részletes keresés

Szanki Creative Commons License 2010.07.21 0 0 151
Uátrahangos=ultrahangos :-))
Előzmény: Szanki (150)
Szanki Creative Commons License 2010.07.21 0 0 150
Nem viccnek szántam, csak énnél többet nem írhat az ember, mert súlyos éveket kaphat!

De van a villanypásztor, a spriccelő mozgásérzékelős,Uátrahangos, Stb. De keress rá az élvefogó macskacsapda kifejezésre is!
Ha az beválik, akkor az előző hozzászólás már értelmet nyer!
A három csapás:első 2 figyelmeztető jellegű, a harmadik életfogytig tart!

Előzmény: jacis (149)
jacis Creative Commons License 2010.07.20 0 0 149
Köszi ez vicces is volt meg hasznos is de nagyon.
Előzmény: Szanki (148)
Szanki Creative Commons License 2010.07.20 0 0 148
Van persze! Tetűirtás! Kellő mértékű nyomásgyakorlás az elkövetővel szemben, pl.:3 cspás!
Előzmény: jacis (147)
jacis Creative Commons License 2010.07.20 0 0 147
Sziasztok. Van valakinek valami jó módszere arra hogy miként lehet a tetves macskákat távol tartani a tótól? Nekem idén már a második gyönyörű halamat vitték el :(
Orsika711 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 146
:( sajnálom!
Előzmény: Kristofkosa (144)
Orsika711 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 145
Egy másfél hónap. Most számolgatok, de több "kelés" is van, mert minden méret létezik itt. Én május végén, júni elején vettem őket észre. Gondolom a fajtától is nagyon függ. Az enyémek szerintem összeívtak, de úgy esznek, hogy nem győzöm venni a kaját nekik.
Előzmény: jacis (143)
Kristofkosa Creative Commons License 2010.07.19 0 0 144

Szia!

Átnéztem ,de semmit sem találtam benne  :S

Előzmény: Orsika711 (142)
jacis Creative Commons License 2010.07.19 0 0 143

Szia,

Nekem is vannak most pici aranyhalaim.

A kérdésem az lenne hogy kb mennyi idő alatt érik el a 4-5cm-es méretet a kikeléstől?

Előzmény: Orsika711 (142)
Orsika711 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 142
Itt álomszépek vannak. Ott fogja ki az orrod előtt és válogathatsz. Félegyháza, Bugac között van. Növények is 100-500-ig. Lehet megérné egyszer lejönnöd, másnem összefogva más tavasokkal is.
Előzmény: Kristofkosa (140)
Kristofkosa Creative Commons License 2010.07.19 0 0 141

Nah jó én elteszem magam holnapra,lassan kelni kell :D

Majd még beszélnük

köszi szépen a tanácsaidat

jóéjt

Előzmény: Orsika711 (139)
Kristofkosa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 140
Hüü hallod az nagyon olcsó volt.Itt 600 ft alatt 1 aranyhalat nem kapunkk. a koi ami olyan 10-12 cm 8-900 ft / db.
Előzmény: Orsika711 (139)
Orsika711 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 139
És vegyél bele koikat. Szinesek, szépek, ...
Jól megvannak az aranyhalakkal.
Én a kettőt vegyesen 38 db-ot 3400 ért vettem. Ebbe volt 8cm-től a 20 cm-es mintás, egyszinű, .... minden fajta.
Ha erre jársz vagy ismerősöd , akkor szólj.
Előzmény: Kristofkosa (138)
Kristofkosa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 138

igen láttam már.Nah holnap az első azlessz h  átnézem a tavat :D

 

Előzmény: Orsika711 (136)
Orsika711 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 137
mindjárt küldöm
Előzmény: Kristofkosa (135)
Orsika711 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 136
Átlátszó vagy tejfehéres anyag, benne apró pici fehér vagyha nagyobb fekete gyöngyszerű gömbök. Kaviárt biztos láttál már, hasonló, szinte ugyanolyan csak a szne más. Vagy amikor halat pucoltál, abban is találhattál. (Elég tanító nénis együgyűre sikerült a leírás! :) )
Bármi hasonlót találsz, ki ne dobd a levelet, növényről mert vagy halé vagy csigáé, és mindkettő kell!
A disztó, kerti tó fórumon láthatsz is róla képet, és ott többen hozzászólnak a témához.
Előzmény: Kristofkosa (133)
Kristofkosa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 135
küldtem mailt
Előzmény: Orsika711 (134)
Orsika711 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 134
radiorsolya@freemail.hu
Előzmény: Kristofkosa (133)
Kristofkosa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 133

Köszi szépen :) Nem nem jelentek meg.

A cimedet sem adja ki :S de ha megadod irok mailt neked és akkor tudsz nekem képet is küldeni.

Előzmény: Orsika711 (131)
Kristofkosa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 132
Értem.Hát nem tudom.Nekem sima aranyhalak vannak,ami elvileg könnyen szaporodik.Passz,nem tudom hogy megeszik e,azt sem tudom milyen ar aranyhalikra,foggalmam sincs :S
Előzmény: Orsika711 (130)
Orsika711 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 131
Persze, puffanccsal, ami színes, meg egy másik fajta is van, amit dekára veszek, annak ilyen matt a szine. Holnap kell vennem és megkérdezem mi a neve.
A képeim nem jelentek meg, pedig tettem fel neked.
Ha a nevemre kattintasz nem adja ki a címem?
Előzmény: Kristofkosa (129)
Orsika711 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 130
Hát nem tudom, sokat olvasgatok itt én is, én nem is úgy építettem a tavam, ahogy elő van írva, hanem az egyik végéből a másikba mélyül. Nekem nincs mit belőle kitakarítani. Néha belemegyek levágom az elnyílt bimbókat(tavirózsáét), ha túl sok van, hogy ne nyálkásodjon a víz, van mikor benne hagyom ha nem érek rá. Meg az elsárgult csúnya leveleket, de megnézem van e rajta csiga vagy halikra.
Koiaid vannak?
Nem lehet, hogy van olyan halad, ami felzabálja az ikrákat?
Előzmény: Kristofkosa (128)
Kristofkosa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 129

Vannak neki buvókák pedig. Nem fonalas vanem a viz zöld,semmit nem látni csak zöldet.nincsennek benne ilyen algafonalak amit kézzel ki ttudnék szedni.Azt is vettünk már algagátlót de ugyanolyan a vize.:(

Van e-mail cimed???

Hát arrafele nem nagyon sajnos :(

Előzmény: Orsika711 (127)
Kristofkosa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 128

Te mivel eteted őket???Nekem ilyen pufi van,tavihaltáp.

akkor ne takaritsam ki??? régebben mindig kitisztitottuk az egészet,de az éven leszoktunk róla :D

Előzmény: Orsika711 (125)
Orsika711 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 127
Nem, legyen benne elég növényed, a sekély részben is. Ahova el tudnak bújni. Nekem legtöbb a tó oldalára rakta le.
Az algagátló nem használ? Fonalas? Nekem idén lett először algás, de rengeteget a hálóval és a kezemmel is kiszedtem. Belementem úgy. Amikor amit csak tudtam kiszedtem, akkor egy üveg algagátló. 3 nap alatt. 1/3 , 1/3, 1/3 ilyen adagba. És ment a szökökút délelőtt is egy kicsit, délután is. És dobálta fel az algát a tetejére, alig győztem leszűrni a hálóval.

Bács megyei vagyok. Nem tudom hogy lehet ilyet küldeni! :(
Nem jársz erre? Bugac? Ópusztaszer? Kecskemét? Környékén valami célból?
Előzmény: Kristofkosa (124)
Kristofkosa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 126
Irhatsz privátba is a kristofkosa@citromail.hu cimre
Orsika711 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 125
Most olvasom mégegyszer amit írtál. Nagy a hasa... az jóóóóóóóóóó! :)
Etessed őket, mert most nagyon esznek, legalábbis az enyémek.
Én biztos nem nyúlnék a vízhez, mert ha a tó oldalán, cserepeken, itt ott ikra van, mind megölöd.
Én úgy vettem észre először a kicsiket, hogy egy pár aranyhal mindig ugyanott volt. Lehet hülyeség, de szinte őrizték a kicsiket. Először csak a napsütésbe látszódtak, mostmár hogy nőnek szinte mindig fenn napoznak. :)
Előzmény: Kristofkosa (122)
Kristofkosa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 124

Hát akkor jól elszaporodtak :)

Itt olvastam vagy 4 el előrébb hogy 1/4 vizcsere meg krumplis zsák és leikráznak.

Nekem a viz algás ,de néha magátol letisztul kristály tisztára,meg van amikor algásabb,majd megint letisztul.nekünk  is van benne 1 forgató.

Én Borsodból irok.

 

Előzmény: Orsika711 (123)
Orsika711 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 123
5 volt tavaly benne, az mind áttelelt. Idén vettem bele 25-30 halat (koi és aranyh. vegyesen). Sajnos túl korán, mert a májusi zivatarok, légnyomás elvitte nagy részét. Nálam az idén született is leikrázott már. 5 centisként vettem, az már 15cm körül van és van kicsinye, mert csak az az egy a citromsárga. Innen gondolom.
Minek a vízcsere? Ha szép a vized hozzá ne érj, majd beáll! Fölösleges! Ki mondta ezt és minek tennéd??? Én csak engedek újat hozzá. Egy picit mindig.
Én csak egy kis szökőkutat használok.
Adok neked szivesen nem is keveset! Honnan írsz?
Előzmény: Kristofkosa (122)
Kristofkosa Creative Commons License 2010.07.18 0 0 122

Szia!

Köszi a választ.Hát én nem láttam még kishalat a tóba sajnos :(

Meg ilyen vizcserés dolgot sem csináltam.Majd holnap kipróbálom.Csak azt nem tudom hogy utána  a nagy halakat ki szedjem vagy benne hadjam.

Neked mennyi nagy halad volt ami leikrázott????

Előzmény: Orsika711 (121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!