Keresés

Részletes keresés

cíprian Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37878
Erről már beszéltünk. A sebességkülönbség abszolút a szuperpozíció elve miatt. Vagyis két IR sebességkülönbségének vektorát bárhova eltolhatjuk, Karakószörcsögre, Andromédaködbe vagy akár az abszolút nyugvó pontra, ha van ilyen. A sebességkülönbség szempontjából az abszolút nyugvó pont egyenértékű az euklideszi tér bármely pontjával, emiatt a sebességkülönbség nem lehet relatív.
Előzmény: ivivan (37876)
cíprian Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37877

HKR-ben próbáljuk megadni R(1)KR és r(2)KR koordinátarendszerek sebességkülönbségét és relatív sebességét!

Ezeket könnyű megadni.

 

A sebességkülönbségük megadásához két sebességértéket kell ismernünk. A relatív sebességük megadásához is szintén két sebességértéket kell ismernünk. Csak a képletek különböznek egymástól, amelyekkel kiszámoljuk őket.

Előzmény: Gézoo (37869)
ivivan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37876
EKR-ben semmilyen relatív fogalmat nem használhatunk és hanyatt fogsz most esni, de ilyen szempontból a sebességkülönbség is relatív (mivel az sem abszolút állandó), ezért maga az EKR értelmetlen fogalom.
Előzmény: cíprian (37873)
Caledoni Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37875

Most pontosan mi az ördögöt művelsz akkor?

 

Azt mondod, koordinátarendszert rögzítesz a fényhez. Az specrelben semmire nem jó, de lépjünk túl ezen. Azt mondod, ami ehhez képest c-vel vagy mittudoménmivel megy, az HKR, ami nemtommi, mert ennek sincs sok értelme a specrelben, és így nehéz kitalálnom, hogy mire gondolsz.

 

Az egész érvelésből valami olyasmi jön át, hogy szerinted a fény egyetlen rendszerhez képest terjedhet c-vel, mert ha többhöz képest merné tenni, akkor fogod a legszebb vasár- és ünnepnapi HKR-ed, és lebunkózod vele.

Előzmény: Gézoo (37869)
Mungo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37874

Mostanában olvastam egy idevágó mondást, gondoltam megosztom veletek.

 

 

Ne vitatkozz hülyékkel, mert a saját szintjükre akarnak sűllyeszteni és lehet, hogy legyőznek a rutinjukkal.

cíprian Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37873

Érdekesek a gondolataid.

Szerintem jobb lenne, ha IR kifejezést egyáltalán nem használnál, mert ez nagyon megzavarja a többieket, és állandóan a specrelre asszociálnak általa. Jobb lenne, ha mindenütt koordinátarendszert használnál, mert ebbe nem lehet belekötni. A koordinátarendszert köthetjük bárhova, fotonhoz, füttyfenéhez stb. Az IR-rel ezt nem tehetjük meg.

 

Tehát van HKR, és ER. Ezenkívül mondjuk R(1)KR és R(2)KR koordinátarendszerek, amelyek közt sebességkülönbség van. Kérdés lehet-e a köztük levő sebességkülönbséget relatív sebességnek nevezni? Ezt csak akkor tehetjük meg, ha ismerjük HKR-ben a két rendszer sebességét.

 

Én ott látom a gondot, hogy a relatív sebesség bevezetésével EKR értelmét veszti. Tehát EKR-ben csakis sebességkülönbségeket használhatunk. HKR-ben viszont számolhatunk relatív sebességgel és sebességkülönséggel egyaránt.

Előzmény: Gézoo (37869)
ivivan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37872
Tudod az a gond, hogy egy koordináta rendszerben vannak térkoordináták, de az időkoordináta már nem értelmezhető csak IR-ben. És te itt sebességkülönbségről beszélsz az EKR-ben, ahol az idő nem értelmezhető, így a sebesség sem. Sőt, semmilyen relatív mennyiség (tér, idő, sebesség stb) sem értelmezhető az EKR-ben, így az alapján ne próbálkozz a bizonyítással.

Bizonyítsd ugyanezt csak a HKR segítségével. Jah és az nem bizonyítás, hogy "Csak"
Előzmény: Gézoo (37864)
Kilroy Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37871
Nobel-dij :-)
Előzmény: pint (37870)
pint Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37870
"hatalmas lépést tenni az interdisziplináris tudomány területén"

ez lenne a Unified Theory of the Crank
Előzmény: mmormota (37862)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37869

Nos, éppen ellenkezően!

 

  Egyik IR sem HKR. Minden HKR-ben minden IR mozog, ebből következően

 

az inverze:  Minden IR koordináta rendszerében minden HKR mozog.

 

 

Előzmény: Caledoni (37859)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37868

Ez már gyengébb lett. Próbálkozz újra!  Hátha értelmes mondatot is sikerül leírnod.

Előzmény: Mungo (37860)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37867

"Akkor miért nem alkalmazod? Számold ki (Lorentzel), hogy a HKR-edhez képest v sebességű rendszerben mennyivel megy a fény?"

 

  Nyugalom, eljutunk oda is, ha megértetted, hogy a HKR-ben két IR nem állhat

egyszerre az origóban.

 

   Sőt! HKR-ben csak az az IR állhatna az origóban, amelyik éteri álló!

 

  Ilyen rendszert pedig jobb lenne kihagyni.. hiszen a végtelen sok IR-re nem jellemző, egyetlen elem.

 

Ebből adódóan:  Az IR-ek többi tagja nem állhat a HKR origójában.

 

  Tehát a HKR-ben lévő két IR közül egyik sem áll a HKR origójában.

 

Azaz mivel, a HKR középpontjában van a fénygömb középpontja,

minden IR kimozdul a fénygömb középpontjából.

 

 

 

Előzmény: ivivan (37858)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37866

Többször leírtam:

 

  EKR-ben bármely két IR között ugyanúgy relatív sebesség van, mint a hozzá képest x=ct sebességgel mozgó HKR-ben.

 

  Kiterjesztve:

   Bármely koordináta rendszerben két IR között relatív sebesség mérhető.

 

   Azaz bármely koordináta rendszerben két IR nem állhat egymáshoz képest.

 

   És ehhez még a sebesség összeadó képlet sem kell.

Előzmény: ivivan (37855)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37865
Bocs, félreértettelek.
Előzmény: Caledoni (37854)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37864

Nem azért de a komplex számokat én hoztam be, de

 

 a komplex i sebességet pedig TE.

 

    Bármely koordináta rendszerben bármi mozoghat v sebességgel.

 

Sőt! 

            Egy tetszőleges rendszerben nyugvó ponthoz képest mozgatott koordináta rendszerben a pont mozog!

 

    Az EKR-ben egymáshoz képest v sebességgel mozgó két IR, nem lehet azonos

sebességű, hiszen úgy szól a mondat:

 

  "EKR-ben egymáshoz képest v sebességgel mozgó két IR,"

 

   azaz egymáshoz képest mozognak.

 

  Az más kérdés, hogy kiszámolható-e a v sebesség értéke. EKR-ben sajnos nem alkalmazható Lorentz függvénye, így az EKR csak egy relatív koordináta rendszer

lehet, az IR-ek és a HKR között.

 

   Viszont az EKR segítségével beláthatóan bizonyítottuk, hogy a HKR-ben sem lehet azonos a sebessége a két IR-nek.

 

  Sőt!  Ha valamely IR az EKR-ben pl. x=0,5ct függvénnyel mozog, akkor a HKR-ben

x=-0,5ct függvény szerint, hiszen a HKR az EKR-ben x=ct sebességgel mozog!

 

  Így a két függvény eredője  x=0,5ct-ct= -0,5ct  .

 

 

 Szerinted "Értelmetlen mondani", hogy egy koordinátarendszerben valami mozog?

 

  Szerintem pedig nem értelmetlen.

 

Előzmény: ivivan (37857)
Caledoni Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37863
Van mély kapcsolat. Gondolom nyilvánvaló, mire gondolok.
Előzmény: mmormota (37862)
mmormota Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37862

 (FKKRKKR) és minden további koordinátarendszer (TKR) azaz a nem közvetlenül fotonhoz kötött koordinátarendszerek (NKFKKR-ek)

 

Egy fantasztikus lehetőség csillant meg előttem. Ez az FKKRKKR és NKFKKR némiképp hasonlít iszugyi epePePe-jére. Lehet, hogy meg lehetne lelni a mély kapcsolatot a két elmélet között, és így hatalmas lépést tenni az interdisziplináris tudomány területén.

Előzmény: nagyon_laikus (37805)
nagyon_laikus Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37861

A türelem magyarázata valószinüleg az az emberi gyengeség hogy szórakoztató nézni ahogy a feneketlen butaság határtalan önbizalommal és hangyaszorgalommal társul.

 

Külön csodálatias az EKR koncepcióban hogy az EKR-ben Gézoo 1. axiómája szerint minden c sebességgel mozog. Mert ugye ha a fény mindentől függetlenül c-vel megy akkor a fényhez rögzitett koordinátarendszerben ugyancsak minden kötelezően c-vel megy. Ez ugyebár elemi geometria és igy nem is érdemes vitatni :-)

 

Csak hát ugy látszik a 2. axióma még ennél is erősebb. Nemhiába irtam hogy saját 1. axiómájára valójában Gézoonak nincs is szüksége - neki mindenre elég a 2.

Előzmény: Mungo (37860)
Mungo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37860

Nagyon ügyes vagy!  Büszke vagyok rád!

 

 

Ezt mi itt többen is elmondhatjuk rólad. :o))

Bár én inkább azon csodálkozom, hogy a többieknek még van türelme hozzád.

Egyre nagyobb marhaságokat írsz, miközben te akarod osztani az észt.

Bár nyílvánvaló, hogy a fényhez, (fotonhoz) nem köthető sem koordinátarendszer, sem IR, de te ezt megpróbálod ráerőltetni a vitapartnereidre. Igaz sem azt nem tudod megmiondani mi is a foton, sem a fénysbesség mérésére nem tudtál eddig egy korrekt mérési utasítást adni, de azért szentül megvagy győződve arról, hogy a fotonhoz rögzített koordinátarendszeredből leírhatóak a jelenségek.

 

Az ellenvéleményeket a 2. axiómáddal el is intézed.

 

Végül is a topik címének majdnem tökéletesen megfelelsz, már csak az érveidhez kellene valamilyen kísérleti alátámasztást találnod. De az meg momentán nincs.

 

Ami a legszebb, amikor a királyi többest használod a véleményed kinyilatkoztatásánál. Vagy van tudomásod a követőidről?

(Még a végén iskolát teremtesz a hülyeségnek... legalább is ebben ringatod magad.) :o))))))

Előzmény: Gézoo (37842)
Caledoni Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37859

Ezen már átléptem, 37844.

Előzmény: Gézoo (37847)
ivivan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37858
Akkor miért nem alkalmazod? Számold ki (Lorentzel), hogy a HKR-edhez képest v sebességű rendszerben mennyivel megy a fény?
Előzmény: Gézoo (37856)
ivivan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37857
Már nem azért, de a komplex számokat te hoztad be, én csak megmutattam, hogy a hasonlat enyhén sántít.

Ez nem változtat azon a tényen, hogy az EKR-ed nem IR, ezért értelmetlen azt mondani, hogy az EKR-ben valami v sebességgel mozog...
Előzmény: Gézoo (37852)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37856

Ivivan!

 

 Már megint csalsz!

 

  "- mivel a HKR áll, ezért a hozzá képest mozgó IR-ek nem állhatnak, ezért mozognak
- ha megnézzük ezeket a másik IR-eket csak úgy Galilei transzformálva, akkor abból is jól látszik, hogy a HKR áll, tehát teljesen igazad van
- a Lorentz handabanda, nem kell azt használni
"

 

 Én azt állítom, hogy a HKR-ben lehet alkalmazni a Lorentz-transzformálást.

Előzmény: ivivan (37845)
ivivan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37855
Nana, megmondtad, hogy az EKR-ben milyen sebességű a HKR és aztán azt állítottad, hogy a HKR-hez képest v sebességgel mozgó IR nem mozoghat c sebességgel az EKR-hez képest, de nem indokoltad meg, hogy miért? Szerintem ha alkalmazod a sebességösszeadó képletet, akkor kijön, hogy c+v=c.
Előzmény: Gézoo (37850)
Caledoni Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37854
Pedig pár éve azt csinálom. Nem azt mondtam, hülyén hangzik, azt mondtam, hülyén néz ki.
Előzmény: Gézoo (37853)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37853

 

  Nem vagy gyakorlott programozó. 

 

Sajnálom. Próbáld úgy megérteni, hogy kimondod a betűkhöz tartozó szavakat.

Előzmény: Caledoni (37844)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37852

 Ez kompletten téves.

 

 Te bevezeted az i komplex sebességet, hogy közölhesd, hogy nem létezik.

 

  És ezzel indoklod, hogy szerinted "ezért" helytelen amit írtam..

 

  Ez nagyon nem szép.  És nem is helytálló.  Esetleg egy érv?

Előzmény: ivivan (37843)
ivivan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37851
Mondjuk azt, hogy a specrel mindig IR-ekkel foglalkozik, ezért egy mezei koordináta rendszer nem értelmezhető benne. Egyszerűen a spec rel a fénysebesség alatti IR-ek leírására alkalmas, a fénysebességű és annál nagyobb sebességű koordináta rendszerekre nem. Így felesleges ezzel erőlködnöd: a spec rel (és jelenlegi tudásunk szerint) értelmetlen a foton nézőpontjából elképzelni dolgokat (pl: gondold végig: az idő folyamatosan lassul, ahogy gyorsulsz; az lenne a kézenfekvő, ha a fotonnak nem telne az idő, de ez emberi ésszel felfoghatatlan)
Előzmény: Gézoo (37847)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37850

Nem azt írtam!

 

   Már megint nem figyelsz, vagy szándékosan torzítod el!

 

  HKR-ben alkalmazható a Lorentz-transzformálás. 

 

   EKR-ben pedig nem végeztünk olyan számítást, amihez kellene Lorentz.

 

   Így lényegtelen az, hogy EKR-ben értelmetlen az alkalmazása, hiszen ott nem is alkalmaztuk!

 

 

Előzmény: ivivan (37840)
ivivan Creative Commons License 2007.05.31 0 0 37849
Nah, először: EKR nem IR, ezért hagyjuk ki.

Az egész nézőpontod rossz emiatt az EKR miatt. Egyszer ugyan Lorentz transzformálj már egy fénysugarat két IR között. Látni fogod, hogy mindkét rendszerben c sebességgel fog mozogni... Még akkor is, ha a két IR egymástól 0,99c-vel távolodik!

Egyszer ugyan próbáld már azt végiggondolni, amit mi mondunk (ahogy mi is mindig követjük a gondolatmenetedet akármilyen nyakatekert is) és egy pillanatra fogadd el, hogy minden IR-ben az IR-hez képest c a fény sebessége. Rá fogsz jönni, hogy ez csak látszólag ellentmondás: a 4D-s téridővel simán kezelhető a probléma...

Jah és még mindig jössz azzal, hogy szerinted hogyan mérjük a fény sebességét?
Előzmény: Gézoo (37846)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!