Keresés

Részletes keresés

Flagellariaceae Creative Commons License 2011.09.24 0 0 4990

Hadd kérdezzek szivattyúról, mert látom, hogy itt van aki ért hozzá:


Bővítés miatt egy extra padlófűtéskör kerül kiépítésre, (~1m3/h, 45kPa) UPS 25-60 van előírva, III. fokozatban, a padlóba fix 35°C-os víz megy. Gondolkodom, hogy esetleg Alpha2-t tegyek be, a jelleggörbe szerint OK, és csak 45W a fogyasztása, a fix III. fokozatban. Ez így 10 éven túl térülne meg.

 

Azt nem tudom eldönteni, hogy az Alpha2 szabályozott üzemmódjai közül remélhetek-e további megtakarítást. 

 

A előremenő hőmérséklet állandó, így a szivattyú éjszakai módja így kilőve. 

 

A többi üzemmódot sem hiszem, hogy használni tudnám, nincsen zónavezérlés, a vízigény, a nyomásesés és a hőmérséklet a szivattyún állandó, szóval, nem tudom, mihez szabályozna.

 

Végül egy link az Alpha2-höz: http://www.epuletgepeszaruhaz.hu/pdf/alpha.pdf

 

Az azért elgondolkodtató, hogy fix üzemmódban egyharmadával kisebb a fogyasztása a Alpha2-nek, pedig ott még az elektronikának is van vesztesége. 

 

Szokott ezekkel a szivattyúkkal gond lenni? (Valószínűleg saját szerelés lesz, így a garanciális problémákat nehezebb érvényesíteni.)

 

A segítséget előre is köszönöm.

Wattocsak Creative Commons License 2011.09.23 0 0 4989

Kicsivel több precizítást vártam volna. 

Samú? Már csak azért mert ez környezetbarát? Nem vesz fel elektromos áramot a szalona meg megújuló. 

Előzmény: Blue_Sky_007 (4988)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 4988

Én a 8 kg-os Samubácsira gondoltam. ;-)

Előzmény: Wattocsak (4987)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.23 0 0 4987

Flex? :-)

Előzmény: Blue_Sky_007 (4985)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.23 0 0 4986

Hüjeséget írtam nem a tömegáram, hanem a hasznos tömeg. Mint említetted 400 l pangó vízed van.

 

http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/streamliterature/Grundfosliterature-1124.pdf  19 oldal.

Előzmény: moonshadow (4983)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 4985

Hm. Pedig meg akartam zsírozni a Willo csapágyát, és nem találtam. Hol van? ;-)

Előzmény: Wattocsak (4981)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.23 0 0 4984

megkeresem, valahol van róla papír.

Előzmény: Wattocsak (4981)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.23 0 0 4983

Nade attól mért lenne nagyobb a tömegáram a kazánon keresztül?

De meg fogom csinálni, mert így nincs kihasználva a pufi tárolókapacitása.

Párhuzamos cső beépítése és rácsatlakozás?

Előzmény: Wattocsak (4977)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.23 0 0 4982

Nem csak azért lehet az ott.

Hanem ha a kandallót használnám, akkor a kandalló előremenő nehogy a kazán előremeneőn keresztül fűtse fel a kazánt, és a kazán visszatérőn visszafollyon a víz a a kandalló visszatérőbe. :)

 

Aszonta a fűtésszerelő, hogy visszacsapó nélkül nem úszhatjuk meg emiatt.

(Meg természetesen a kandallónál is van egy visszacsapószelep, hogy ha a kazánt fűtöm akkor ne fűtse fel ugyanígy a kandallót.

 

Meg lehetne oldani sima gömbcsapokkal is, de az veszélyes lehetne ha elfelejtem megnyitni amit megkell. A kazánon levő azért nem veszélyes mert azt sose kell zárni, csak ha a kazánt valamiért levesszük.

Előzmény: joevagyok68 (4975)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.23 0 0 4981

Mért baj, hogy függőegesen van a szivattyú?

 

A csapágyazása miatt.

Ha elolvasod a kis paprít amit a szivattyú mellé mellékelnek ott nagy "X alatt látsz függőleges beépítésű szivattyút.

 

Előzmény: moonshadow (4980)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.23 0 0 4980

"És mintha ott is lenne egy (rugós)visszaacsapó (a legalsó bekötésnél) ...az minek van ott??"

 

Nem tudom, talán a felső keverőszelepnek kell, mert lehet, hogy akkora áramlási ellenállása van, hogy ezzel a visszacsapóval kell hasonló ellenállást csinálni, hogy a keverőszelepen átfollyon a víz a visszatérőből az előremenőbe?

 

Mért baj, hogy függőegesen van a szivattyú?

Előzmény: joevagyok68 (4976)
Vezo228 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 4979

Nem tudom, hogy mekkora felületen és milyen minőségben szigetelnél (meg egyáltalán mit kellene: födémet, lábazatot, falfelületet, stb), ha tehetnéd, de javaslom, hogy számold át konkrétan, ugyanis a puffer korrekt beépítése sem olcsó dolog, ha a nulláról kezded!

 

Előzmény: kék1 (4978)
kék1 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 4978

Tetőtér beépítésű, kb 400 légköbméteres házam gravitációs fűtéssel működik, gáz és vegyesen, felváltva. Viadrus kazán, radal alu kisvíztérfogatú radiátorok. 40-es falak, dupla üvegezésű sofa ablakok. Gondolkodom puffer beállításán, vegyes irányban tüzelnék többet, + szigetelésre nincs pénzem. Mit javasoltok, hogyan fejleszthetném a hatékonyságot, amit meg lehet csinálni, fizetni?

Előzmény: kék1 (4935)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4977

Kösd át az alsóra a visszatérőt, így "nagyobb" lesz a tartályod és úgy próbáld ki a rendszert. Nagyobb térfogat lehet, hogy elegendő lesz a tömegáram, de nagy esélye van a javulásnak.

Egy próbát megér.:-)

Szivattyút itt is elfordítani, bár ha jól látom a tartály mögött van a cirkulációs szivattyúd, annak tengelye vizszintes. Legyen az a példa a többi előtt is:-)

Előzmény: moonshadow (4974)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4976

A szivattyú ott is sz@rul lett berakva :-)))

A szerelő csinálta....vagy Te ?

 

És mintha ott is lenne egy (rugós)visszaacsapó (a legalsó bekötésnél) ...az minek van ott??

Előzmény: moonshadow (4974)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4975

no-no

A keverőszelep bekeveri neked a visszatérőt 60 fokra, ahhoz adsz 13-15 fokos csapvizet, az biztos nem lesz már utánna 60 fokos !

 

Főleg, hogy -elvileg - azért rakattál visszacsapót a szivattyú elé.

"visszacsapó szerintem azért van, hogy  a hideg víz átöblítés vész esetén ne a termosztatikus töltőszelepen áramoljon vissza, hanem a kazánon menjen keresztül, gondolom én."

Tehát az olyankor lezár (hat) (Ami a beérkező víz -nagyobb- nyomásától függhet)

 

Tehát olyankor hány fokos víz megy az öntvénykazánodba vissza ?  :-))

Előzmény: moonshadow (4971)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4974

Itt a pufi:

http://www.dolgaim.hu/download/4.jpg

 

Felső cső az előremenő, egyel alatta a fűtési előremeneő, az alatt a kazán visszatérő, az alatt a fűtési visszatérő.

Legalul meg nem látszik, egy csap.

Ezzel sem vagyok igazán elégedett, szerintem a fűtés visszatérőt meg akazán visszatérőt egyel lejebb kellett volna rakni, ahol alul egy ürítő csap van, mert a tartály alsó része mindig hideg, sose dolgozik.

Ilyen a belső rajza:

 

jól látszik, hogy ahol a fűtési előremenő meg a kazán előremenő becsatlakozik, ott belül alig van víz szinte csak a bojler van.

Igaz van is melegvíz dögivel.

Fentről a harmadik és negyedikre vannak kötve most a visszatérők, az alsó ötödikre meg csak a leeresztőcsap, ami szerintme pazarlás, mert alul ott van mögötte vagy 4-500 lityó ami emiatt nem igazán dolgozik.

 

spucc Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4973

A faelgáz fórumon volt többek között erről is szó a 6839-6851, illetve a 6635-6676 hsz-ek. tájékán:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=200&na_step=200&t=9154219&na_order=

 

Csak néhány dolog hirtelen, hogy miért előnyösebb szerintem a  túlméretezett kazánkör:

 

-A rendszer, ha lecsökken a kazán delta T, biztosabban elszállítja a meleget. Kisebb felforrás veszély.

-Nagyobb valószínűséggel járatható a sziv 1 fokozaton. Áramfogy, nincs kavitáció, zaj, szivattyú-élettartam nő, stb.

-Ha baj van, vagy egyéb okból,  még van fordulatszám-fokozat tartalék, stb.

-Gyorsabban melegszik a pufi, a fűtéskör.

-Ha később bővítés, átalakítás lesz: nem akkora gond. Nem kell újra szakemberhez rohangálni! Berakod a második puffert, és kész! Lesz elég tartalék a túlméretezett körben.

-Nem kell plusz elektronikára költeni.

-Nem szükséges pl. vészüzemi, második, vagy iker szivattyú beállítása.

- A túlméretezett csövek rövidek, szerelvények  többletköltsége csekély. (alapesetben)

-A "self cirkuláció", azaz a gravitációs áramlás a kazánüzem nagyobb időhányadában válik lehetővé. (bekapcsolási idő) Következmények:

-Magasabb hőfokú kazköri sziv. indítási lehetőség, akár 70 fok felett is.

-Egy fűtési ciklus alatt a szivattyú bekapcsolási ideje alacsonyabb, tüzelés alatt is sokat állhat a szivattyú.

 

(A fagáz 6658 hsz ben látható, ha egy 25 Kw os kazán delta T-jét jó kicsire, 7,5 fokra vettem, - ami igaz nem üzemállapot, viszont nem is ritkaság, - pl. amennyiben  a víz átfordul.

A végeredmény az lett, ha épp elegendő kVs értékű szelepet választok, olyan szivattyú kell, ami 50 kPa-t tud 2,8 m3/h mellett.  Hát ez csak a 3 fokozatban lehetséges.)

 

 

Előzmény: iigloo (4954)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4972

1. Éppenhogy csak ki van nyitva, hogy a víznek csak töredéke tud azon menni, amennyi a felmelegítéséhez kell.

De ezen is kísérletezhetek még.

 

2. Igen van a fal mögött a másik oldalt egy kandalló.

 

3. Van biztosnági szerelvény, 95 fokos vizet elereszti a csatornába, hidegvíz utántölt.

Ha a 3 baros nyomásszelepre gondolsz, igazából tehetek rá, csak gondoltam minek ha ott a kandallón.Igaz a gőz nem megy el odáig, de úgy gondoltam nem a gőznek kell elmenni addig, hanem a 3 baron felüli nyomásnak, amit talán vízből is ki tud lökni.

 

4. Egy ürítőcsap a pufferen van még.

 

5. Arra majd ügyelek.

 

Namost, érik a gondolat bennem, hogy teszek még hozzá a falon kívül egy csövet, aminek az előremenője a az 1. képen a kazán golyóscsapból könyök helyett egy T idomba menne, a visszatérőt meg a kettes képen a szivattyú után kötném be, és ezeket a csőszakaszokat vastagabb rézcsőből csinálnám.

Nekem nincs ilyen présszerszámom, kérdés, hogy lágyforrasztás amit napkolihoz nem ajánlanak, de állítólag a fűtést bírja, az megfelelő-e?

 

Mindjárt lefényképezem a pufit is, ha már pufferes topik, hátha találtok azon is fikáznivalót. :)

Előzmény: Wattocsak (4970)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4971

"így igen.....:-))))"

 

Nono, attól még ugyanúgy megkapja a termosztatikus töltőszelep ágból a forróvizet, amivel kb. 60 fokosra melegített víz áramolna a kazánba. :)

Előzmény: joevagyok68 (4968)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4970
  1. A szabályzó szelep milyen folytási értékre van beállítva? :-) Mert ha csak nyitva van akkor ez egy darab cső.
  2. Ha van más szerkezet akkor a visszacsapó köll!
  3. Az, hogy te kérted az elzárókat az nem baj, de a biztonsági szerelvényt akkor sem lehet kihagyni. Próbáld ki. Kérd meg az autó szerelődet, hogy kösse ki az első féket elég lesz neked a hátsó is. Biztos meg tudja csinálni, műszaki akadálya nincs, de abban is biztos lehetsz, hogy nem teszi meg.
  4. Azok masszív golyóscsapok! Ettől nem rosszabb a rendszer, csak drágább. Légtelenítő fent van itt ürítőnek kell kennie, de ez nem az.
  5. Mikor leveszed a motort csak óvatosan, nehogy a tömités elszakadjon!!

Hát a csőátmérő bővítés mindenképen hozhat valamit a konyhára, még az is lehet, hogy egy szívattyú csere is kisegítene.

Előzmény: moonshadow (4966)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4969

igen de ha valami miatt -igaz kicsi rá az esély - mégis megforrna a kazán, akkor a gőz nem fog elmenni a kandallóig...:-)

i

Előzmény: moonshadow (4967)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4968

"hogy  a hideg víz átöblítés vész esetén ne a termosztatikus töltőszelepen áramoljon vissza, hanem a kazánon menjen keresztül,"

.

"öntvénytagos kazán hajlamos a repedésre,"

 

így igen.....:-))))

Előzmény: moonshadow (4966)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4967

Van ugyanazon a rendszeren még egy vízteres kandalló, amiről 3 baros biztonsági szelep megy a csatornába.

Előzmény: joevagyok68 (4961)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4966

1. A háromjáratú termosztatikus töltőszelep szerelési utasításában van leírva, hogy köll:

"A termosztatikus töltőszelep elé a kazánkörbe szabályzószelepet kell
beépíteni, melyre a körök ellátásának beszabályozása miatt van
szükség."

 

2. visszacsapó szerintem azért van, hogy  a hideg víz átöblítés vész esetén ne a termosztatikus töltőszelepen áramoljon vissza, hanem a kazánon menjen keresztül, gondolom én.

 

3.Én kértem a kazánra elzárókat, mert hallottam, hogy öntvénytagos kazán hajlamos a repedésre, mondok akkor javítás esetén ne kelljen az egész miskulanciát leengedni, annyi eszem meg van, hogy nem zárogatom el ok nélkül.

 

4. azok szerintem nem golyóscsapok, hanem légtelenítős valaminek néznek ki.

 

5. jó azt majd elfordítom.

 

Most azon gondolkozom, hogyan tudnék több vizet keringetni. :)

 

 

Előzmény: Wattocsak (4963)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4965

NEM

"Szivattyút (az ilyen kialakításút) mindig vizszintes tengellyel építjük be."

Előzmény: Vezo228 (4962)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4964

najó...1 biztonságit már találtam a "visszatérőben"  (tágulási fölött, nyomásmérővel kombinált)

Előzmény: joevagyok68 (4961)
Wattocsak Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4963

Hát eseménydús két méter az biztos.

  1. Az a piros szabályozó szelep minek lett betéve. Megint egy nagy ellenállás, és a boltoson kívül senkinek sem hoz hasznot. Inkább ittuk volna el az árát.
  2. A visszacsapónak megnit nem látom értelmét. Ha ez a rendszer a tatály és a kazán közti összekötést biztosítja.
  3. Minden fűtésszerelő könyv úgy kezdődik, hogy a kazán és a biztosnsági szerelvény közé nem teszünk elzárót. 
  4. 2. kép. kazánból ki, golyóscsap, kanyar, golyóscsap, szivattyú, golyóscsap. Szerintem itt egy kicsit sok az elzáró. Vagy a szerelőd a csövet akarta kiváltani elzáróval?:-)
  5. Szivattyút (az ilyen kialakításút) mindig vizszintes tengellyel építjük be. Ha már elfordítod a szivattyút akkor a vedd le a motort és a kapocsdeknit is felfelé fordítsd. Nem jó, ha víz kerül bele.

Mindez két méteren:-)

Előzmény: moonshadow (4960)
Vezo228 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4962

nem függőlegesen?

Előzmény: joevagyok68 (4961)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 4961

Az előremenőből ÉS a visszatérőből mintha hiányozna 1-1 biztonsági szelep !

Nem?

 

És a 2. képen a szivattyú az igencsak helytelen módon lett berakva !

http://www.vizpumpaszerviz.hu/kez.ut.%20Alpha%202.pdf

A tengelynek vízszintesen kéne állnia!

szerintem

 

Előzmény: moonshadow (4960)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!