Keresés

Részletes keresés

Némakertész:) Creative Commons License 2007.03.20 0 0 199
azért nem masnival záródik, mert nem volt rendes szalagom és ez volt életem első varrott állatkája:)
(felesborsóval van tömve)

IOkaste, köszi, hogy feltetted, nekem nem tudom, hol a mintám...:(
Előzmény: Törölt nick (176)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.03.20 0 0 198
ildu, én szólnék:D
Előzmény: ildu (175)
Kaoka Creative Commons License 2007.03.20 0 0 197

Sziasztok lányok!

Nem győzöm elmentegetni a jobbnál jobb dolgokat, amiket feltettetek. Bespejzoltam az uncsikámnak. Mire akkora lesz, hogy tud vele játszani, addigra elkészül a babaház is. Már nem szabadna elmentenem semmit, mert az életbe nem fogom tudni elkészíteni. De nem tudom megállni, annyira helyesek. De a farmernadrágból készült játéktároló nekem nagyon tetszik. Nemrég használtam fel az összes farmert varró-

-falitároló készítésére. Hétvégén megpróbálom valamelyik gyermekemmel lefényképeztetni és felrakom közszemlére. Köszönök mindent amit feltettetek.

tallina Creative Commons License 2007.03.20 0 0 196
tallina Creative Commons License 2007.03.20 0 0 195
tallina Creative Commons License 2007.03.20 0 0 194
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.20 0 0 193
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.20 0 0 192
Hehe.. én is leragadtam.. merthog ynekem is bevillant az orosztudásomból az igrúski.. :)
Akinek nem megy, néhány link:
Ezen az oldalon interaktív mesekönyvek vannak..
Előzmény: tallina (191)
tallina Creative Commons License 2007.03.20 0 0 191
Most néztem meg tüzetesen Komórka linkjét, valóban kincsesház. Rengeteg játék van fenn. Elő kellett vennem ugyan százéves orosz tudásomat, bizonyos szavak még előjöttek, pl. az "igrúski". SZóval nagyon érdemes visszalépegetni az előző oldalakra, szinte minden van itt!!!
me.sziszi Creative Commons License 2007.03.20 0 0 190
tallina: igen, akkor valoszinü ez volt az oka :-)

kepek mentek emailben
Előzmény: tallina (186)
me.sziszi Creative Commons License 2007.03.20 0 0 189
IOkaste, most megszamoltam pontosan, en 13-at kaptam, köszi megegyszer
gratulalok a kislanyod szülinapjara :-)
igen Milant gyakran nezik kislanynak a haja miatt, de sajnalom levagni neki :-)

a rokarol megvan a szabasminta meg a leiras, aki szeretne szoljon, elküldöm emailben, mert ha ide beteszem, olyan kicsi lesz, hogy nem lehet elolvasni a leirast.
Előzmény: Törölt nick (187)
tallina Creative Commons License 2007.03.20 0 0 188

Köszi előre is.

A tojásnyuszit fülei zárják tojássá, a szalag a díszítő középső csík. A tojás "oldala" csak virtuális, mert nyitott, de szépen összegömbölyödik. A Praktika leírása alapján én is csak akkor értettem meg igazán, amikor az elsőt készítettem. Után rajöttem, hogy pofonegyszerű!

Gratulálok a szülinapos hölgynek, jó tortasütést!

 

Előzmény: Törölt nick (187)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.20 0 0 187
tizenkettőt.. :o
Holnap elküldöm a listát, addigra csak odaér mind, ha mégsem, majd megírod, hogy mi hiányzik, jó? :)
Most megyek szülinapi tortát gyártani.. Honap lesz egy éves Sárám!
Sziszi! A kis úrfi olyan gyönyörű, mint egy kislány! Nem is mertem rékérdezni a nemére! :)

A tojásos nyuszit nem értem.. Hol van rajta a szalag? És hogyan záródik teljesen tojássá? Vagy nyitott kétoldalt, ahol a fülek találkoznak?
Előzmény: tallina (183)
tallina Creative Commons License 2007.03.20 0 0 186

A zsiráf a nyomtatási beállítás miatt lett ilyen nagy. A pdf-ben az oldalmérethez igazítást kell választani, akkor lesz a könyv szerinti eredeti méret. Megnéztem én is, ha nem állítok be semmit, akkor tényleg óriási lesz - ilyet fogok varrni, ha lesz időm, a te foltos módszereddel, mert tényleg gyönyörű!

Köszi a rókát :-)

Előzmény: me.sziszi (185)
me.sziszi Creative Commons License 2007.03.20 0 0 185
tallina, akkor az eredeti zsiraf meg az en kicsi zsirafomtol is kisebb, mert az is csak ket A4-es lapon fert el :-) nem tudom egyebkent nalunk miert lett ilyen nagy, de nem banom, mert tetszik ilyen oriasban is :-)

a foltokat en vagtam ki hozza, aztan cikk-cakk varrassal ravarrogattam öket, erre is jo volt a polar anyag, mert nem foszlott.

a roka szabasmintajat es leirasat a Kiss Eva Textilfigurak könyveben talaltam, amit fel tudok tenni, csak ki kell fenykepeznem a könyvböl. Meg a mai napon megcsinalom, es beteszem.
Előzmény: tallina (184)
tallina Creative Commons License 2007.03.20 0 0 184

me.sziszi, ki fogom próbálni az óriászsiráfot, nagyon tetszik! Az általam feltett minta egyébként akkor eredeti, ha A4-re nyomtatják ki. Az anyag foltos, vagy azokat te varrogattad rá?

A róka is aranyos, saját minta, vagy meg lehet valahol találni? Ha nincs, el tudnád küldeni?

Előzmény: me.sziszi (180)
tallina Creative Commons License 2007.03.20 0 0 183
Hármat kaptem eddig, köszi :-) Hányat küldtél?
Előzmény: Törölt nick (179)
me.sziszi Creative Commons License 2007.03.20 0 0 182
megkiserlem betenni a rokamat:

Roka
me.sziszi Creative Commons License 2007.03.20 0 0 181
na ezt most jol berakta, bocsanat, nem igy akartam :-(
me.sziszi Creative Commons License 2007.03.20 0 0 180
Kaoka: a polar anyag nekem nagyon bevalt, csak ajanlani tudom. Nem foszlik szet a szele, pont ugy nyulik egymashoz, ahogy kell, szoval klassz. Most lettem kesz egy rokaval is, majd azt is beteszem, ha lefenykepeztem, es persze, ha sikerül. tallina: a zsirafokat nem nagyitottam, hanem ahogy töled elmentettem, abban a meretben lett kinyomtatva, nalam legalabbis ilyen oriasi lett (kb 90 cm). A nagyot csinaltam a kisfiamnak probanak, a többi pedig ajandek lesz, azokat mar a felere kicsinyitettem. Ja igen es a baba is sajat gyartmany, nagyon büszke az ö Tonijara (igy neveztük el a zsirafot) :-) ugyhogy köszi neked is, hogy ezzel a zsiraffal örömet okozhattam neki, meg remelem a többieknek is, akiki meg kapjak :-) Nemakertesz: igen, en is azt gondoltam, hogy majd beteszi a kepet is, de sajnos nem igy lett, a hozzaszolasban ugyanugy csak az imaga1 felirat szerepel :-( A tojas-nyuszi nagyon klassz, nagyon tetszik, majd en is megkeresem a Praktikaban, es egyszer nekiülök :-) zumizumi: köszi szepen :-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.20 0 0 179
Tallina, a leveleződ visszadobja a mélemet! Megkapod azért őket?!!
Előzmény: tallina (178)
tallina Creative Commons License 2007.03.20 0 0 178

A képek lemaradtak!

(Nem akarok sokat szereplni, de véletlenül a folvarrás-topikba tettem be először a hozzászólást, bocsi...)

Tojás volt......nyuszi lett belőle!
Előzmény: tallina (177)
tallina Creative Commons License 2007.03.20 0 0 177

Praktika tojásnyuszim nekem is van, egy évben sokat varrtam, ezt vitték a kisfiúk tojás helyett. A szomszéd topikban már feltettem egyszer a rövid leírást, de most újra beteszem, talán kell valakinek és így nem kell keresgélni.

Szivárványszínekben varrtam, ez ezek maradtak:

 

MINTA

A tojásnyuszik forrása: Házi Praktika, 1999/3. szám.

Kellékek

trikóanyag plüss kb. 50 cm; szaténszalag (8 v. 10 mm-es); 2 db gyöngy vagy állatszem; 1 pár patent; tömőanyag;
    Varrásszélesség: 2-3 mm

    A nyuszi 8 db hurkából, fülből és farokból áll.

    Test: félbehajtani, összevarrni, kifordítani, fenekét behúzni, kitömni, majd a másik felét is behúzni

    Lábfej: félbehajtva összevarrni, kifordítani, (én az ujjaknál lekerekítettem és összevarrtam, az eredeti minta szerint be kell húzni), kitömni, a másik végét betűrve behúzni és elvarrni a szálat.

    Láb: félbehajtani, összevarrni, kifordítani, a széleket visszahajtani, kitömni – kitömött cső lesz belőle. A cső behajtott egyik végét a lábfejhez, a másikat a testhez kell varrni, apró öltéssel.

    Kéz: félbehajtani, összevarrni, kifordítani, ujjaknál előre lekerekíteni, vagy behajtva behúznia széleket visszahajtani, kitömni, a visszahajztott szélénel a testhez varrni.

    Fül: félbehajtani, középen összevarrni (szűkítő), plüss részekre felvarrni a szalagot, kétféle anyagot kistircelni. A plüss részre középig ráhajtani a fül két alsó szélét és egy-két öltéssel rögzíteni.

    Fej: félbehajtva összevarrni, hátul behúzni, kifordítani és kitömni. Az eredeti leírás szerint meg kell bontani a varrást és így bedugni a fülekhez, de én eleve bevarrtam a füleket a fejbe (géppel). Fejet kitömni, majd hozzávarrni a testhez.

    Farok: körbefércelni, behúzni, kitömni, helyére varrni.

    A végén fel kell varrni a szemeket, kihímezni az orrát, a mancsokat és a bajuszt. Kell még egy pici masnit varrni az egyik szalag végére, hogy eltakarja a patentot, ami összefogja  a tojást.

    A fülbe úgy fér, be, ha a két lábat keresztben a nyakába tesszük és a popsija alá hajtjuk a kezét.

    Törölt nick Creative Commons License 2007.03.20 0 0 176
    Hát ez valami tünemény! Nagyon ötletes! De miért nem masnival záródik? :) Esetleg szabásminta? :) (Bár idén már biztosan minden Tildasban tündököl majd.. :D)

    Lányok, küldöm szakaszokban a leírásokat, de türelmet kérek, mert a kislányom nem mindig engedélyezi számomra a netezést, és a gmail néha nagyon csiga.. :)

    Zumizumi, sajna, én még csak elnavigálni sem tudok az orosz oldalakon, Komórka volt olyan édes, hogy megosztotta velünk ezt a kincset!

    Ildu! Nem teszed fel inkább ezeket a könyveket is a képtáradba? Akkor mindenki megtalálja.. :)
    Előzmény: Némakertész:) (174)
    ildu Creative Commons License 2007.03.19 0 0 175
    Kedveskéim,a könyvtárból kihoztam és beszkenneltem Gail Atwell:Rongybabák 1 és a Frottírállatok könyvet.Akinek kell,szóljon,elküldöm,ha időm engedi!
    Némakertész:) Creative Commons License 2007.03.19 0 0 174
    A zsiráfok tüneményesek, gratula!!!

    nyuszkó (aki már 7 éve megvan) nagyon szeretett volna a fórumra kerülni, mert meghallotta, mennyire kedveltétek jegesmedvét (régi Praktikás minta), megmutatom, milyen, ha bátor, és hogy milyen, ha megijed és tojásnak álcázza magát:)

    zumizumi Creative Commons License 2007.03.19 0 0 173

    IOkaste!

    Köszi, hogy megosztottad velünk ezt a linket! :-)))

     

    me.sziszi!

    Nagyon tetszik a gyerkőc ott az aranyos zsiráfok között!

    Némakertész:) Creative Commons License 2007.03.19 0 0 172
    Sziszi, az jó, ha kiírja, hogy image 1 akkor nyomd, hogy mehet, és amikor visszadob a fórumra, ott lesz a hozzászólásod a képpel együtt, legalábbis nekem így szokott lenni:))
    Előzmény: me.sziszi (154)
    tallina Creative Commons License 2007.03.19 0 0 171

    me.sziszi, nagyon aranyosak  a zsiráfok! A nagy különösen tetszik ebből az anyagból. Hányszoros nagyítás? A baba is édes, az is saját gyártmány?

    Komórka! megkaphatom én is a tömörített Tildast? Nagyon tetszenek ezek a figurák, olyan bájosak! (A Praktikával kapcsolatban hasonló a véleményem, már le is akartam mondani, mert szinte mindig utoljára kapom, mint előfizető. Pl. a hvg-t az előfizetők egy-két nappal korábban megkapják, nem mintha számítana az a pár nap, de akkor is egy gesztus! Praktikánál az előfizetők a sor végén kullognak!!!)

    Kria! Válaszoltam... csak győzd elolvasni.

    Kaoka Creative Commons License 2007.03.19 0 0 170

    IQkaste!

    Én is mindent mentegetek, de mikor fogom megcsinálni? Ezer dologba belefogtam és millió más dolgom is van. Kaptam levelet a babatakaró miatt, most azt tervezgetem. Közben nyakunkon a húsvét kellene varrni már a nyuszikat is.

    Előzmény: Törölt nick (169)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!