Keresés

Részletes keresés

lalá Creative Commons License 2006.03.20 0 0 115
-Szia! Jó, hogy mondod! Mindjárt olvasom.
Előzmény: Törölt nick (114)
lalá Creative Commons License 2006.03.20 0 0 113
-Hát mit mondjak? Irígyellek.
Előzmény: -Survivor (108)
-Survivor Creative Commons License 2006.03.20 0 0 112
na, hogy egy kicsit meg dicsekedjek:-))
94' Rheingau Riesling ,.... baro Langwerth von Simmern boraszatbol! ( Guiness Book rekorder!! mint a legregebbi folyamatos "uzemelesu" boraszat. 1464-tol)
es tokeletes allapotban, isteni zamat, aranyszinure erlelodott nedu, semmi dugoiz!!
hogy mennyiert jutok hozza ezekhez a borokhoz, el sem merem mondani.:-)

S.

Előzmény: -Survivor (111)
-Survivor Creative Commons License 2006.03.20 0 0 111
hehe...jol raereztem...
a Torres/gran vina sol jegyzett nedu. a 2002-es evjarata a 6-ik helyen van a spanyol top 100-ban.
:-)

S.
Előzmény: -Survivor (108)
-Survivor Creative Commons License 2006.03.19 0 0 110
csak el kellett egy kicsit mennem.
szoval, kisse alaposabban kivesezve szvsz a "dugoiz" is egy bizonyos fajta peneszedes egyhebb kovetkezmenye. hosszu idon keresztul erintkezik a bor a dugo belso feluletevel es ott letrejon egy "penesz"reteg. hogy miert es hogy miert van az, hogy egyiknel igen...a masiknal nem? nem tudom igazabol. lehet a dugo elokezelese? a bor sav tartalma? kierleltsege?
az allitva tarolt palackoknal nem lesz "dugoiz":-)) az idejekoran kiszarad es levegot kap, megbuggyan. :-)

S.
Előzmény: joskabacsi (107)
-Survivor Creative Commons License 2006.03.19 0 0 109
olyan nagyon nem merem oket "levegoztetni"
neha attoltom masik-tiszta- palackba, tiszta szaraz "uj" dugoval. de az erosebben dugoizuek akkor is megorzik. :-(

".....de ugye nem az enyhén penészes "dugohibás" izről beszélsz ?)..."

hat .... nehez a hatart megvonni....de olyan is akad:-(

S.
Előzmény: joskabacsi (107)
-Survivor Creative Commons License 2006.03.19 0 0 108
hehe...en becsulgetem oket szorgalmasan:-))
neha sikerul kedvezo aron hozzajutnom ilyen bordisztributorok pincesarkaiban felejtett palackokhoz, amik ilyen vagy olyan okokbol ... de forgalomba mar nem hozhatok. azzal kezdem, hogy kivalogatom a zavaros, levegot kapott, befelhosodott borokat....azt kidobom, a tobbit meg bezsakmanyolom. :-))
eddig a legoregebb elvezheto zsakmanyanyag par lada (egyenkent selyempapirba csomagolt es faladakban levegosen fektetett) Reserva 1980 Gran Viňa Sol nevu spanyol szaraz feher Miguel Torres pinceszetbol.
a cimke aranyozott betui porlodtak es maszatolodtak el az ido folyaman, de a bor tip-top elvezheto( van meg belole:-)) )
persze elofordul pofaraeses is: latszatra tiszta es jo allagu palackot( pl. 88'as Bernkasteler Graben Riesling Spatlese... minosegi koblenzi bor) kinyitok es lon....olyan dohos, kezdodo ecetes ize van, hogy forralt bornak sem jo.

:-)

S.
Előzmény: lalá (106)
joskabacsi Creative Commons License 2006.03.19 0 0 107

levegőztetés után is megmarad ?

(de ugye nem az enyhén penészes "dugohibás" izről beszélsz ?)

Előzmény: -Survivor (105)
lalá Creative Commons License 2006.03.19 0 0 106
-Tapasztalatom szerint, sajnos menthetetlen. Az ilyen idős borokat meg kell becsülni még egy pici dugóízzel is.
Előzmény: -Survivor (105)
-Survivor Creative Commons License 2006.03.19 0 0 105
elnezest T. topictarsak, de lenne egy kerdesem,..... mivel megint kerult hozzam nehany palack 86' es 94' kozotti evjaratu es palackozasu-zomevel Mosel es Rajna volgyi riesling. legtobbjenek gyengebb-erosebb dugoize van. mit lehetne tenni a dugoiz eltuntetesere vagy tompitasara?

elore is koszonom az esetleges tippeket,

-S.
lalá Creative Commons License 2006.03.18 0 0 104
http://petofinepe.hu/index.php?apps=cikk&d=2006-03-14&r=10&c=498025
joskabacsi Creative Commons License 2006.03.04 0 0 103

Bizony így van .

Én tiszteletből nem is öntöm a "közösbe a mintát" ha kóstolok , mert ezzel szerintem annak a munkáját becsülném alá , aki dolgozott vele.

Apám sosem adott még pénzért bort bárkinek is , azt mondja , a koszos pénzét ne lobogtassa senki , azzal az ő fáradtságát nem tudják megfizetni.... persze bárkit megkínál , ha emberként közeledik ......

Előzmény: fan_fan (101)
lalá Creative Commons License 2006.03.04 0 0 102

-A társtopikban néhány "borbarát" el van szállva. Ahogy ezt már írtam, nekem mindenféle borhoz közöm van. Van egy másik "Tízparancsolat" is, biztosan ismeritek.   A borivóé. 

És még:

..."Őszintén, de reálisan kritizálok és elfogulatlanul dicsérek, mert építeni kell és nem rombolni." ( A Magyar Borlovagok etikai kódexé-ből )...

fan_fan Creative Commons License 2006.03.04 0 0 101
A bor felé tisztelettel kell közelteni. Bicskanyitogató, ahogy a társtopicban az ezer forint alatti szegmenst minősítik. A bor nem attól bor, hogy ötezer forint egy palack.
lalá Creative Commons License 2006.03.04 0 0 100

SZÁZ.

Csengődön. Forgalomba nem kerül. A karácsonyra letöltött 2500 palack egyikét kaptam nyakon.

Előzmény: joskabacsi (99)
joskabacsi Creative Commons License 2006.03.03 0 0 99

nem ismerem őket.... merre van a szőlőjük?

Előzmény: lalá (98)
lalá Creative Commons License 2006.03.03 0 0 98

-Azt még nem, de:

2004. Cabernet sauvignon-Kékfrankos, száraz, vörös, minőségi

Léder családi pincészet

Kellemes társ az esti netezéshez.

Előzmény: joskabacsi (97)
joskabacsi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 97
Ma megjelent az új Dúzsi rozé - a kékfrankos ...... kóstolta már valaki?
Előzmény: lalá (96)
lalá Creative Commons License 2006.03.01 0 0 96
-Dehogynem! Ez ugyanaz mint a másik helyen. Csak ott a nevem írom, mert a szakmában így ismernek. Már aki. Láthattad, hogy visszavettek a fordulatból, nyugodtan írj oda is. A Művelt Alkoholistában már megírtam, most csak magam ismétlem: -Nekem a bor munkám tárgya, életem része, a gyermekem. Ezért a viszonyom is más hozzá. És ebben benne van a Bandi bácsi bora, meg a Chateau Margot is. A mindennapok, meg az ünnepek bora. Borbírálatot nem írok, de figyelemmel olvasom őket. A bor férfidolog - egy kollegám idézte - leghelyesebb csendben, négyszemközt beszélni róla, egy pohár borral a kézben.
Előzmény: milendee (95)
milendee Creative Commons License 2006.03.01 0 0 95
teéntégednemértelek.
Előzmény: lalá (94)
lalá Creative Commons License 2006.02.28 0 0 94
-Mit kapsz, mit kapsz? Szép nagy a korsó!
Előzmény: lalá (93)
lalá Creative Commons License 2006.02.28 0 0 93
-Egy borról szóló helyet úgy véltem, hogy 40 nap után illethetek egy borbetegséggel. Lehet, hogy a karantén jobb lett volna?
Előzmény: milendee (92)
milendee Creative Commons License 2006.02.28 0 0 92
mert? ki? hol?
Előzmény: lalá (91)
lalá Creative Commons License 2006.02.27 0 0 91
-Na ez felfordult.
sammiedavis Creative Commons License 2006.01.17 0 0 90

Köszönöm!

Előzmény: joskabacsi (89)
joskabacsi Creative Commons License 2006.01.16 0 0 89

Vince Béla.

(nem azért , mert idén ő lett az év borásza , hanem mert egy rendkívül szerény - szimpatikus ember és az Arcanum sorozata kiválló)

Előzmény: sammiedavis (88)
sammiedavis Creative Commons License 2006.01.14 0 0 88
Üdvözlet mindenki! Valamikor megyünk Eger környékére, s tanácsra lenne szükségem hol keressem a jó bort;). Szubjektív véleményekre vagyok kíváncsi. Köffi.
joskabacsi Creative Commons License 2005.12.31 0 0 87

Ok.

A "mindegyiknek borize volt" - kifelyezésre értettem az egységes borízt.

Apámnak is van bora , hárslevelű , jó évben 19-20 cukorfokkal szüreteljük , gyengébb években 14-15° + kaposvári extra ....  tudom miről írsz , értem is , de ezek nem ugyanazt a kategóriát jelentik. Nagyapád - gondolom apámhoz hasonlóan - olyankor boldog , amikor a tőkék roskadásig hozzák a termést , korlátozni őket pedig esze ágában sincs ....

Amit az aromákról írtál sajnos igaz , nekem is volt szerencsé(tlensége)m olyan borászhoz , akinek a palackja a kibontás után egy órával már nyomokban sem tartalmazta az eredeti ízeket - illatokat.... amit belinkeltem NEM ILYEN !

Ennyi időm volt , a szilvesztert nem szándékozom vitatkozással tölteni , mindenkinek jó szórakozást kívánok !

Előzmény: -Survivor (86)
-Survivor Creative Commons License 2005.12.31 0 0 86
en nem egyseges borizrol beszeltem, hanem borizrol...egyseges nelkul.

aztan meg kedves Joskabacsi,
en sok-sok even at iszogattam a nagyapam borat, amiben az en munkam is benne volt a metszestol es betakarastol a szureten,hordomosason at az atfejtesig.
es hat bizony annak a bornak borize volt, termeszetesen masmilyen ize az otello es oporto , es masmilyen ize a harslevelu szolobol keszult bornak. de mindegyiknek borize volt. es nem dohany izjellemzo. es nem csokolade. meg egyeb mostanaban divatos es kivanatos "fruity " izhatas az ugyes aromaknak koszonhetoen.
na....csak ennyit akartam mondani.
de tovabbra is BUEK!
:-))

S.
Előzmény: joskabacsi (85)
joskabacsi Creative Commons License 2005.12.31 0 0 85

nem barátom..... nem ízKONZERV , hanem maga a természetes harmonia ..... a felismerhető jegyek , amiket írtam , CSAK JELLEMZIK  ....

Egységes boríz nincs , max. amit ugyanabból a tablettából kevernek , azt viszont nem nevezném bornak ...

Előzmény: -Survivor (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!