Keresés

Részletes keresés

ecsém Creative Commons License 2000.03.03 0 0 41
Hát szasztok...
Már én is azthittem mehalt a surf topic....
Badmad> hihetetlen, nem is nagyon hiszem hogy kivitelezhető a fradipályán ez a tavacska.....hol lehet erröl olvasni....
vagy egy lavorban fognak hajszáritokkal bénázni:)
szóval tök nemértem...kinek érné meg elárasztani a fradi pályát....az ujpestieknek???...:)

Ruhát most vegyetek olcsóbb...ha a boltok nem azt árulnak nem kell elhinni sok bolt sifelszerelést és vizisport felszereléseket árul de felváltva....szóval van pult alatt..:)
Egyberészes rövid ujju és rövidszárút már lehet kapni 25ért és az nagyon jo és márkás.....ha vlki ennél hosszabban öldözködik be( sapka!!! ) az vagy öreg vagy mübalhé 500literes orosz háromrészessel.....:)

Valaki árulta a deszkákát (skoda)105L megnézném ötezerért:)

Egyébként rendezhetnénk egy versenyt vagy összejövetelt....
Az én ujjonnan vett 95L még nem sikerült skegig megusztatnom.....csak tengeralattjáró...:)

Kérdés?...Érdemes -e lecserélnem a müanyag (nemtom hányszázalékig) árbocomat egy 100%-os karbon árbocra...könnyebb lesz e igy a 6.3 összeszerelt vitorla....??????????

Balatonátkelés:- öt ember, mindenki buváruha, hajnal három, szél, átlátszó gumicsonak, méteres evezők, két rekesz amstel,...távolság szántod....tihany.....visszafelé szembeszél.....
Vagy két óra evezés......a közepén nem tudtuk megállapitani megyünk e vagy sem.....de megcsináltuk....össz idö 4óra 20perc....üres rekeszek, és a balaton vizszintje megemelkedett két rekesz sör mennyiséggel...:)))))))))))))

badmad Creative Commons License 2000.03.02 0 0 40
Remélem addígra hazaesz a síelés istene a messzi galliából, meg sógoréktól. Bár van ahol még lehet sielni májusban, de az már csak a magaslatokon müxik. Inkább talkozzunk a FRADI pálya vizes gyepe mellett, iszonyatos ventilláror surrogás közepette.
Előzmény: síisten fia (39)
síisten fia Creative Commons License 2000.03.02 0 0 39
Ezt soha nem gondoltam volna, hogy a világelitszörfösei között van egy magyar netszöfös is:BLUEYE!!! Én már mennék a Velencei tóra, de el kell mennem fr.o-ba síelni, meg még au-ba is.Nem tudom,hogy sírjak vagy örüljek?:):(
blueye Creative Commons License 2000.03.02 0 0 38
No erről már én is kaptam fülest, de nem hittem a radarjaimnak. Ott kell lennünk! Én lehet, hogy surfruha+trapézben leszek, csak akkor nehéz psilni. Tudjátok....
Előzmény: badmad (37)
badmad Creative Commons License 2000.03.01 0 0 37
Azt hiszem évszázados hírt közölhetek veletek, kedves topikom olvasói!

2000. május 20-án, a Torgyán féle Fradi pályán (Üllői út, Hungária Krt sarok) elárasztják vízzel a játékteret és Indoor Surf versenyt, bemutatót tartanak. Az indoor kissé túlzás, de ezt így hívják és nyitott medencében még asszem nem rendeztek ilyet soha. Nemzetközi résztvevők a világ elitjéből is. Azt hiszem ott a helyünk!

blueye Creative Commons License 2000.02.24 0 0 36
Szegény Nevermore!
Mi lehet annyira fontos, hogy nem lesz évi 1-2 alkalmad, amikor kiélvezed azt a szabadságot, amit a vízen való siklás(!) jelent, mikor csak a szkeged van a hullámokban, arcodat a nap felé fordítod (úgy kb. ált. Fehérvár felé van) és "repülsz". Végig gondoltad te ezt az eladást????

Láttam sok ilyen pólót, pl. egy csomó görög üdülőhelyen van ilyen, a saját falujuk nevével.

+1 idézet az egyik saját pólómról: (a radikálisabbaknak)
"A 360° aerial loop makes you feel alive!"

Előzmény: N___ (35)
N___ Creative Commons License 2000.02.24 0 0 35
Sziasztok, ha valakit erdekel, felszamolom a szorfkollekciomat, nem erek mar ra azzal is foglalkozni. 185os ruhatol az uccso ujsagig, 105 lityis sputnik deszka az alap es nem sokat volt vizen. Ha valakit erdekel, emailban vagyok.
Udv, NM
badmad Creative Commons License 2000.02.24 0 0 34
Remélem láttál is ilyen pólót élőben, mert én igen. Csak az a baj, hogy nem boltban, mert akkor már nekem is lenne ilyen.
Előzmény: blueye (33)
blueye Creative Commons License 2000.02.23 0 0 33
Na ja +:
"A nyolcadik napon pedig isten elment szörfözni"

Remélem kevésbé jeges (de szeles) napokon itt olyanokat fogok olvasni, hogy:
"és akkor jött egy pöf Pákozd felöl és alig bírtam megtartani a 6.8-ast, de inkább egy kis überpower, mint szélcsend..."
Egy kicsit álmodoztam!

Amúgy egy kiadós surfos napokon "all night", az igen, ahhoz kell erőnlét! :O)

Előzmény: badmad (32)
badmad Creative Commons License 2000.02.23 0 0 32
Hát szép jó napot! Itt a Topikgazda beszél. Már éppen azt kezdtem hinni, hogy teljesen elmerül a kis topikom, de látom nem. Üdvözlök minden új tagot a deszkák fedélzetén. Mostantól igyexem rajtatok tartani a szememet.

Elsőre ennyit. Bár még ideszúrok egy idézetet egy kocsi hátuljáról:
-No wind
-No waves
-No girls
--NO FUTURE!

Ja és mégegy, amit a haverok írtak fel spray-vel néhány éve a csopaki strand bejáratánál:

Surf all day, fuck all night!

síisten fia Creative Commons License 2000.02.23 0 0 31
Csaó, még egy kicsit síelek, aztán megyek oda ahova a szél fúj és vissza. A havat már meghódítottam, a vizet is(8 év úszás), és végre lesz egy új kihívás: a szél...
Smirnoff Creative Commons License 2000.02.13 0 0 30
T.cancel!

Igazad van, 30-ból kijön a ruha

Előzmény: cancel (26)
blueye Creative Commons License 2000.02.10 0 0 29
Ja kérem a Wsurfing költséges dolog. Mert pl. egy Garda tavi kis kéthetes kirándulásért is kell egy keveset dolgozni. Erről jut eszembe kéne tavasszal egy új deszkát vennem, csak még nem tudom milyet. Annyi új kategória van...
Előzmény: síisten fia (28)
síisten fia Creative Commons License 2000.02.10 0 0 28
Kösz a seggítséget, sajnos akkor el kell mennem dolgozni. Viszlát legközelebb...
blueye Creative Commons License 2000.02.10 0 0 27
Surf szezon akkor van amikor csak a surfosok vannak a strandon: vagy még nincs elég meleg strandolni, vagy ép aznap nem lehet strandolni, mert "túl nagy a szél"... Amúgy nem szabad nem józanon jönni surfolni, én csak becsicsentve nem találnám meg a Varsát :o)
Előzmény: cancel (26)
cancel Creative Commons License 2000.02.10 0 0 26
még egy:

surf szezon akkor van, amikor már nincs nagyon hideg,
vagyis már kint vannak a horgászok, de nincs nagyon meleg sem, vagyis még kint vannak a horgászok.

cancel

cancel Creative Commons License 2000.02.10 0 0 25
"Új ruha ára kb 50-70 ezer"
Ez komoly? Nagyon komoly?

sífia:

Surfözni egyébként ott érdemes ahol közel van.
Bp-ről félóra velencei tó, szerintem Agárdon a Varsa hotelnél kényelmes, alacsony vízszint, közel parkoló, szabadstrand, meg valami bódé is, gondolom nyáron lángost árul vagy valami, de már rég voltam ott nyáron.
Megtalálni útról kicsit trükkös, nekem is csak harmadikra szokott sikerülni :-)

Balaton északival vigyázni kell. A hegy miatt elég változó, hogy hova fúj be, hova nem, bár ezt hamar észrevenni.
A vízszint viszont magas ami nem kényelmes.

Cipő deszkától (és surföstöl függ). Ha nagyon csúszik akkor
vagy be lehet fújni valamivel, vagy venni egy cipőt,
de erre tényleg nem érdemes sokat költeni.
Ha nem fázik a lábad a mezei vászon tornacipő tökéletes.
Ha mondjuk köveken keresztül kell bemászni a vízbe, vagy tele van algával a lépcső akkor nagyon jól tud jönni.

A melltrapéz kezdő trapézosoknak jobb, könnyebben ki lehet akasztani, viszont az ülő állítolag jobb a gerincnek, meg úgy állítólag jobb, de nem ajánlott azzal kezdeni.

Előzmény: Smirnoff (24)
Smirnoff Creative Commons License 2000.02.10 0 0 24
Új ruha ára kb 50-70 ezer, ft, ezért elég tuti komplett ruha kapható, nézd meg a Dembinszky
utcai Nautilus búvárboltban, A Camaro katalógusából válogathatsz. Használt a legtöbb szörfboltban bizós értékesítésben van. Szörfszezon konkrétan nincs, ha szél van, és úgy érzed nem fagysz meg a cuccodban akkor mehetsz. Én főleg a Balaton déli partján szoktam szörfözni, de a Velencei tó is ok, ott kisebbek a hullámok
Előzmény: síisten fia (23)
síisten fia Creative Commons License 2000.02.09 0 0 23
Hella, még egy kérdés: ezek a neoprene ruhák mennyit kóstálnak manapság(A rövid ujjú, hosszú lábú ára érdekelne)??? És használat lehet egyáltalán venni??? És mikor van a surf szezon
???? És melyik jobb, a Balaton vagy a Velencei-tó??? Smirnoff vagy valaki várom a válaszotokat...
kaposztaskocka Creative Commons License 2000.02.08 0 0 22
Hi!

En egy 82 lityos F2-es el szelem a hullamokat es a levegot. Van hozza egy 6.7 -es egy 5.0-as es egy 4.0-as vityom.

Csak szel kell hozza.

Hely Balcsi!

Balatonszemes!

Előzmény: blueye (19)
Smirnoff Creative Commons License 2000.02.04 0 0 21
T. síisten fia!

Nagyon sokféle van. A szörfruhák anyaga neoprén. A legfontosabb szempont az,
hogy a méret tökéletesen passzoljon, ha túl bő akkor fázni fogsz benne, ha túl szűk akkor
elzsibbad mindened. A ruha általában kétrészes, van térd fölött véget érő, illetve teljesen
hosszú lábszárú, ujjatlan felsőrészben végződő, én ez utóbbit javaslom, hosszú ujjú dzsekivel,
amit jobb időben nem viselsz. A vastagság attól függ, mikor akarsz szörfözni, normál körülmények között (május-szeptember) 3 mm tökéletesen elég. Szörfkesztyűt mindenképpen vegyél, általában bőr tenyérrésszel, neoprén kézhátrésszel készül, hatalmas segítség tenyérhólyagosodás ellen. Cipőből nekem tökéletesen bejött eddig a közönséges gumitalpú vászon tornadorkó, a mai deszkákon nem nagyon állsz meg cipő nélkül. Ami még fontos, a trapéz, 3 fajtát ismerek, mell, csípő, ill. ülőtrapéz, nekem a melltrapéz jött be legjobban, bár az utóbbi kettő jobban tehermentesít. Kellemes válogatást a ma már hál' istennek elég gazdag
kínálatból.

üdv: A.S.

Előzmény: síisten fia (20)
síisten fia Creative Commons License 2000.02.03 0 0 20
Helló, lenne egy kérdésem: milyen surfclothes-t érdemes venni egy kezdőnek? Egyáltalán milyenek vannak??? Na persze én nem vagyok kezdő csak még nem vagyok profi....És cipőt is érdemes venni?
Valaki segítsen!
blueye Creative Commons License 2000.02.02 0 0 19
Yes - yes -yes.
Csak egy szót hagytal le kedves kaposztaskocka ÉLVEZÉS. Ugyanis mikor megsiklik alattad a deszka, beakasztod magad, felgyorsulsz, s csak a skeg van a vízben, siklasz 1000-rel, nos ez a (egyik) legnagyobb élvezet, amit sajnálom, hogy sokan még sose éreztek!
Más: milyen cuccal mentek?
Ja és hol?
Én: Velence, Petrocelli büfé s környéke
112 L deszka (96 KG vagyok...), 4.3 - 5.5 - 6.8 vityó.

Előzmény: kaposztaskocka (17)
kaposztaskocka Creative Commons License 2000.02.02 0 0 18
Draga Ecsem!

Az ejszakai szorfozesedhez csak annyit, hogy tobbszor megjatszottam en is.

Van jobb sztorim.

Mentel mar at a Balatonon a deli partrol az eszakira ejszaka, meztelenul, reszegen, vizibiciklivel?

Megcsinaltuk.

Nem mondom, hogy meg most is osszepisalom magam a rohogestol.

Előzmény: ecsém (2)
kaposztaskocka Creative Commons License 2000.02.02 0 0 17
14 eve szelem a hullamokat.

Mondhatnam azt is, hogy rabja vagyok, mint emberek a kabitoszernek.

SZEL + VIZ + NAP + SURF + SIKLAS + UGRATAS = ORDITAS MINT AZ ALLAT

A vilag legjobb sportja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

síisten fia Creative Commons License 2000.02.02 0 0 16
Hejja, remélem hamarosan itt lesz minden kezdo és haladó windrider.
+++SNOW WAS ONLY FROZEN WATER+++
badmad Creative Commons License 1999.10.31 0 0 15
sanzi
Hiába, az ember válogassa meg, milyen "sznob" sportokat űz. Jómagam lelkes szörfös, síelő, bringás vagyok, ami mellett néha futkározom, beleférhet a triatlon és a tenisz is. Ja és elég jó még a bowling is. Jövő tavasszal szeretnék letenni egy vitorlás tanfolyást.

JA ÉS FIGYELEM! BÁR KISSÉ NEM ÚGY ALAKULT AZ ÉLETEM A NAPOKBAN AHOGY KELLETT VOLNA, DE TESZEK EGY ÍGÉRETET! KÉSZÜL EGY PÉDZS, AHONNAN EGY CSOMÓ SCREENSAVERT LEHET MAJD LETÖLTENI, A LEGKÜLÖNBÖZŐBB TÉMÁKBAN. A CÍMET MÉG SAJNOS NEM TUDOM, DE A HÉT VÉGÉRE ELKÉSZÜL. TÉMAKÖRÖK: LÁNYOK, BRINGÁS LÁNYOK, SZÖRF, MATRIX, PINK FLOYD. aZTÁN MÉG MAJD AMI ESZEMBE JUT.

Előzmény: sanzi (14)
sanzi Creative Commons License 1999.10.29 0 0 14
Badmad

Nem hiszek a szememnek. Te szörfözöl is?? Minő kellemes meglepi, mert személy szerint én imádok de már régen nem miveltem, mert saját gépem nem volt. És annak a barátnőmnek már a tel. számát sem tudom. De azért nagyon szerettem nyűni a hullámokat. Sok szép emlék …….. Na majd máskor.

ecsém Creative Commons License 1999.10.27 0 0 13
Na akkor egy kis idei balatoni történet.
Boglárlelle elött, vagy 6-os szél de igen rövid ideig.5 perc altt le a kocsiról a cucc, fel a vitorlát az árbovra,fel a ruhát a testre.:-)
NA EZ EGY REKORD MENETELÉS VOLT. Valaki tudja ezt űberolni?
Északról jött, és igy partközelben sasszéztam és persze ennek a horgászok nagyon őröltek mert mindig féltek hogy összeszedem a szerelésűket.
Aztán eggybe mégiscsak sikerült beleakadnom.
De én ennek nagyon őrültem, mert talán megovtam egy halacskát a halászlétől, kettő minek kell nagy szélben pecázni?
badmad Creative Commons License 1999.10.25 0 0 12
Gyónnom kell! Ebben az évben én is csak 1szer álltam deszkán, azis csak a haverom F2-es batárja volt (kb200 liter) és az is csak egy fél óráig, kb 3-as szélben. A sját kis édes 120 lityis HiFly-omon pedíg már 2 éve nem. Felettébb rosszul viselem, ezért is gondoltam, hogy legalább mások élményeiben osztozhatnék. Addíg is marag a Széllovagok című szar német sorozat a TV3-on, mert néha van benne 1-1 szép felvétel az Északi-tengerről.
Előzmény: Bartman (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!