Keresés

Részletes keresés

moonshadow Creative Commons License 2011.10.01 0 0 5057

illetve nem cinkje, hanem ónja.

A keményforrasz ezüstöt meg rezet tartalmaz az biztos jobban bírja.

Előzmény: moonshadow (5055)
moonshadow Creative Commons License 2011.10.01 0 0 5056

Köszi! :)

Én eddig ebből okultam:

Szakszerű rézcsőszerelés.pdf

Előzmény: joevagyok68 (5054)
moonshadow Creative Commons License 2011.10.01 0 0 5055

A lágy az megy, azt már gyakoroltam, felület oxidréteg lepucol smirglivel, BB csatlakozó belseje dremelfúrós csiszolópapírral, forrasztópasztával szinte el se lehet cseszni.

 

Azért gondoltam keményforrasztással, mert félek a lágyforrasz cinkje beoldódik a fűtési vízbe, vagyis korrodeál. Nemtudom mennyi időt bír a lágyforrasztás vízben években mérve.

 

Előzmény: joevagyok68 (5054)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 5054

A "gyakorláshoz"...nézd mit találtam...:-))

http://www.youtube.com/watch?v=y4MqhNut0zA&feature=player_embedded#!

és

http://www.rezinfo.hu/videotar

 

A lágyra 180-at, a keményforrasztásra 700fokot ír olvadáspontnak.... vegyes-pufihoz ölég neked a lágy is...

Főleg, hogy ahhoz olcsóbb is a forraszanyag...:-))

Előzmény: moonshadow (5050)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 5053

"már csak gyakorolnom kell kicsit a keményforrasztást. :)"

Mit akarsz te keményforrasztani?

És miért ?

MIért nem elég neked a lágy ??

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:vDJIETvHvwUJ:mek.oszk.hu/01100/01199/html/szereles.htm+kem%C3%A9nyforraszt%C3%A1s+menete&cd=3&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

Előzmény: moonshadow (5050)
moonshadow Creative Commons License 2011.10.01 0 0 5052

szeretném elkerülnia  nyomásingadozást.

Hideg az 1500 literes tartály 1 bar, 2/3 részig felmelegszik, majdnem 2 bar.

Pedig van 2 db tágulási, csak viszonylag kicsik, amelyik a képen is látható abból van kettő.

Szeretnék beállítani 1 bar üzemi nyomást, attól több szerintem nem kell.

Wattocsak Creative Commons License 2011.10.01 0 0 5051

Minek a 200 tágulási? Mi van benne? Mekkora a rendszered?

 

Sufni tuningot ne csinálj tágulási helyett. (olaj, argon...) 

Nem olyan ördöngősség a kemény forrasztás, de ha forrasztó pálca tartalmaz egy kis ezüstöt akkor sokkal könyebb dolgod lesz. (ha emlékeim nem csalnak, úgy emlékszem ma bevettem a gyógyszert) De a gyakorló szakik majd kijavítanak, ha hülyeséget mondtam.

Előzmény: moonshadow (5050)
moonshadow Creative Commons License 2011.10.01 0 0 5050

Most azon gondolkodom, hogy lehetne kikerülni a 200 literes tágulási vásárlását, és az így megmaradó összeget a jólétem egyéb kiadásaira fordítani.:)

Az jutott eszembe, hogy hegesztési argonnal tölteni levegő helyett, az kevéssé oldódik be.

Másik, hogy olajat rétegezni a víz tetejére, így a levegő nem oldódik be.

Harmadik, hogy argonnal tölteni, és olajat rétegezni a víz tetejére.

Alulról csatlakoztatva egy használt 200 literes bojlert szeretnék tágulásinak.

 

Múltkorival kapcsolatban megvettem minden cuccot a puffer átcsatlakoztatásához, már csak gyakorolnom kell kicsit a keményforrasztást. :)

Előzmény: Wattocsak (5049)
Wattocsak Creative Commons License 2011.10.01 0 0 5049

Mert így megmarad a levegő benne. Ha csak levegő lenne benne a víz fogná és elhordaná a légtelenítőhőz ott meg usgyi és már nincs is nyomás a rendszerben.

A hidrofor tartályba is néha levegőt kell nyomni, mert eltünik a párna.

Előzmény: moonshadow (5048)
moonshadow Creative Commons License 2011.10.01 0 0 5048

Rég meg akartam kérdezni, hátha ti tudjátok a választ.

Tágulási tartályokat mért csatlakoztatott gumimembránosra csinálják, mért nem elég egy levegővel teli alulról csatlakozott bármilyen, mondjuk hidrofortartály tágulási tartálynak?

visine1 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 5047

Sziasztok!

Tudom hülye kérdés és már mint olvastam kiveséztétek,de érdeklődnék kinek melyik vált be jobban a szigetelések közzül.Mármint akinek van összehasonlítási alapja!Nekünk van egy 500L pufferünk, szlovák tarály,gyári szivacs szigeteléssel.Most,hogy hála az égnek 3. alkalommal kell neki futni a fűtés korszerüsítésnek,vagyis rendes össze állításnak egy év alatt a tartály szigetelését át szeretném alakítani,mert szerintem ez a gyári szivacs nem sok mindenre való.Van itthon üveg gyapott és arra gondoltam,hogy tennék azt rá,valamint alufóliát(rendes élelmiszer boltban vehetőt a sütéshez valót) közzé,kívülről pedig a több helyen is látott hővédő vastagabb alulemezt.Szerintetek hülyeség és inkább jobb a tőzeg gyapott,vagy megfelel a célnak az üveggyapott is?A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

bazsayka Creative Commons License 2011.09.29 0 0 5046

Megjöttek az ESBE szelepek. Rendeltem egy keringetőt. Most a termosztátokat vadászom...

t.zsolti Creative Commons License 2011.09.28 0 0 5045

igen , részben, az anasol kb 10000 ft 2 db érzékelővel, DE!! mivel napkollektor vezérlő 90 akárhány fokon lekapcsolja a szivattyút, kellett mellé egy 2000 ft-os csőtermó, hogy 50 felett ( vagy ahova állítod ) mindíg menjen,

ha a kazánban leégett a tűz úgy is berántja a hideg vizet ha  bekapcsol a lakáskör és leáll, éas akkor megy pufiról

Előzmény: bazsayka (5024)
Zs:) Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5044

"A múltkorában olvastam a neten egy cikket, a tartály előnyeiről. Ebben azt írták, hogy a mai modern gázkazánok esetében naponta 20-25 alkalommal is ki-be kapcsolnak a termosztát miatt, és a relatíve rövid fűtési ciklus alatt nem tud kellően gazdaságosan működni."

 

Belinkelnéd ezt a cikket?

Előzmény: AnZoka (5026)
bazsayka Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5043

Azt hiszem, kezdem kapisgálni...

De régen nem jártam az Ebay-en! (olyan régen, hogy a paypal jelszavamat el is felejtettem).

A pufferom csak kb 1200 literes. A kazánom saccra 40+ KW, a házam öreg, nagy és erősen szellős. Nagy hidegben nem is tartok a pufi túlfűtésétől, mert hamar leszívja a 2 lakás. Inkább ősszel-tavasszal lehet gond. Teszt ebben a szezonban, módosítások jövőre. Csak már állna össze!

 

Nagyon köszönöm a segítséget!

 

(Beszámoló: Megrendeltem a szelepeket 1 vtc511 és egy vta522. Az új(onnan vett) kazán és a felcsonkozott tartály lejutottak a kazánházba. Azóta is fáj a derekam.)

Előzmény: joevagyok68 (5041)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5042

A sikerdíjra igényt tartok :-)))

 

Előzmény: bazsayka (5040)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5041

"akkor csak hűti vissza."

Na akkor még1x...:-)

ESBE VTC mondjuk 60 fokos.

indíthatod alacsonyabb hőmérsékletem a puffertöltő szivattyút, de az a 60 fokos kazán előremenő eléréséig CSAK a kazán-esbe körben keringeti a vizet.

A puffert nem hűti vissza.

 

"ha a füstgáz-hőérzékelő kapcsoló kimarad"

Olyankor van/lehet az, hogy visszahűti a puffert :-))

Ha 70-80 fokon indítod akkor nem lehet probléma..

 

Többünknek ilyen van

http://www.ebay.com/itm/New-Dual-Digital-F-C-PID-Temperature-Controller-Control-/300595866220?pt=BI_Electrical_Equipment_Tools&hash=item45fce8ea6c

Bár lehet ennyiért nincs hozzá hőérzékelő.

 

"Van-e értelme biztonsági termosztátot tenni a pufi alja felé, mondjuk 95 fokra, hogy indítsa a fűtésköri szivattyút, megakadályozandó a puffer túlmelegedését?"

Ha nem túl nagy a pufferod - egy kazánmegrakásból a kazán felfűti úgy a puffert, hogy teljes keresztmetszetében átmelegíti - akkor van értelne.

Többen gondolkodtak rajta pl. Holicse is.

Előzmény: bazsayka (5040)
bazsayka Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5040

Kedves Joe!

 

Nem ragaszkodom hozzá, sőt, ha kiderül, hogy szükségtelen, én leszek a legboldogabb, mert megtakarítok 26.000 Ft-ot (sikerdíj?).

Csak abból indultam ki, ha a gányoló féle vezérlés feltételeit teljesíti a kazán, de még hidegebb, mint a puffer, akkor csak hűti vissza. Lehet, hogy nem gondoltam mindent rendesen végig...

Ha maradok a gányoló féle vezérlésnél, mennyiben romlik a rendszer, ha a füstgáz-hőérzékelő kapcsoló kimarad (nem elég-e a csőtermosztát), akor állhat ez elő, ha nem találok megfelelő füstgáztermót.

Más: Van-e értelme biztonsági termosztátot tenni a pufi alja felé, mondjuk 95 fokra, hogy indítsa a fűtésköri szivattyút, megakadályozandó a puffer túlmelegedését?

Előzmény: joevagyok68 (5039)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5039

Miért kell neked hőfokkülönbségre kapcsoltatni a szivattyút ?

Miért nem jó neked a hagyományos gányoló féle vezérlés? csőtermo-füstgáztermóval sorba .

Hisz lehet olyan, hogy :

- a puffer tetejét már felfűtötted 80 fokosra

- a kazán MÁR csak 40 fokos

- apuffer visszatérő meg még csak mondjuk 30 fokos

- a hőfokkülönbség kapcsoló "dolgoztatná" a keringetőt, így azt érnéd el, hogy a kazán-ESBE körben keringetné a vizet !

Hisz a VTC alap hőmérséklete alatt csak ott kering a víz.

 

De ha annyira szeretnéd a conrad-nak van hőfokkülönbsék kapcsolója

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Search

Előzmény: bazsayka (5038)
bazsayka Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5038

Kedves Pufferelők!

 

Újra felteszem a 5024 számú hozzászólásomban leírt kérdésemet, mert a fontosabb témák mellett elsikkadt...

Azóta annyi történt, hogy levelet váltottam a Comtherm Kft-vel, megkérdezve, hogy milyen termosztátot ajánlanak a problémám megoldására. Azt válasziolták, hogy náluk ilyen két érzékelős termosztát nincs, próbálkozzak a napkollektoros cégeknél, ők használnak ilyet. Ezt találtam: http://www.naplopo.hu/Termekek/pdf/nl11d%20szab%E1lyoz%F3.pdf . Ehhez még kellenek érzékelők. Az ára bruttó 26.500,- plusz az érzékelők...

Szerintetek ez jó-e, illetve tudtok-e jobbat, és/vagy olcsóbbat?

Wattocsak Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5037

Most 60 C. A radiátorok 1600 és 2000. Azaz faltól falig radiátor a házon 10 cm szigtelés.

Ha leakasztom az ablakszányakat és leviszem a pincébe, akkor is legalább 30 foknak kell lenni:-)

Előzmény: joevagyok68 (5035)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5036

"Akkor végül is a kazántól távolodva lévő radiátorokon nyitni kell a torlókon?"

Vagy ha azok teljesen nyitva vannak, zárni a közelebbiken  :-))))

Előzmény: AnZoka (5031)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5035

"Most éppen 60C°-on megy."

nemááá

Akkor télen - nagy hidegekben - hány fokon járatod ? 

Így nem nagyon volt érdemes kondenzációs kazánt venned ! :-))

Előzmény: AnZoka (5031)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5034

"Ez ha jól látom 12 kwh energiafogyasztás óránként, és mivel a gázkazán egész nap megy, napi 288 kwh gázból."

 

Biztos rosszul gondolod !

A kazán az első 5-10 perc után lemodulál , NEM 24kw-on dolgozik.

A miénknek 5,9kw a minimuma .

A napi 288kwh gázból az több mint 30m3 gáz !

Előzmény: moonshadow (5032)
AnZoka Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5033

Köszi,erre voltam kiváncsi. Egyenlőre egyik verzió sem áll fent, de később terveztem kollektort és vegyes kazánt.

Akkor viszont már mindenképpen berakok egy tartályt.

 

Köszi a megerősítést.

Előzmény: moonshadow (5032)
moonshadow Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5032

"Jobb hatásfokkal üzemel, ha folyamatosan megy pár órán keresztül. Ezért jó választás mellé egy tarály amit egy nap csak egyszer kell felfűtenie, egy hosszabb fűtési etappal aminél jó hatásfokkal tud üzemelni."

 

Ahhoz jó nagy tartály kellene, hogy csak egyszer kelljen egy nap felfűteni. :)

Írod, hogy 24 kw kazán fél órát megy, fél órát áll ciklikusan.

Ez ha jól látom 12 kwh energiafogyasztás óránként, és mivel a gázkazán egész nap megy, napi 288 kwh gázból.

Ez 1037 MJ és 80 C fokos előremenőnél radiátorral, 20C fokos visszatérőnél 4,2 m3 80 C fokos vizet jelent. Ha bedobsz egy 1000 literes puffert, akkor is napi 4-5X kell felfűteni.

 

Egyébként szerintem ha nem tervezel vegyeskazánnal rásegíteni, illetve még napkolit sem használsz, akkor ez esetben tökéletesen értelmetlennek gondolom a puffer beállítását, merthogy szerintem max 1-2%-ot tudnál rajta fogni, ami sose térülne meg. 

Előzmény: AnZoka (5026)
AnZoka Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5031

Hány fokos előremenővel járatod a kazánt? Most éppen 60C°-on megy.

Külső hőm.érzékelőm nincs. Kellene?

 

A radiátorok keresztbe vannak kötve ? Vagy simán ? Keresztbe.

Akkor végül is a kazántól távolodva lévő radiátorokon nyitni kell a torlókon?

 

Nem szoktam gatyában mászkálni, max 23 fok volt eddig, de  a nyáron született a kszlányom most 2 hónapos. Miatta picit most melegebbet kell csináljak. De köszi a tippet.

Előzmény: joevagyok68 (5029)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5030

"A hőleadók teljesítményét hogy tudom kiszámolni?"

Keress a neten a radiátor tipusodnak megfelelő teljesítmény táblázatot, ami megmutatja, hogy mekkora előremenőnél, mekkora teljesítményt ad le,  az adott méretű radiátor.

Előzmény: AnZoka (5028)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5029

Hány fokos előremenővel járatod a kazánt?

Van külsőhőmérzékelő ?

 

"Van, hogy a nappaliban lévő két radiátor a rövid ciklus miatt nem tud átford"

Össze vannak "lőve" a radiátorok ?

A kazánhoz közelebbi radiátorok torlóján kéne állítani (fojtani), a nagyokét teljesen nyitni

 

"Az egyik 1600x600, a másik 2000x600-as."

A radiátorok keresztbe vannak kötve ? Vagy simán ?

 

"10 cm-es szigetelés van a házon, ezért érezhetem azt télen két ciklus között, hogy mintha hűvös lenne a lakás holott 23-24 fok van?"

Nem ...hisz a falak nem "sugározzák" a hideget

A páratartalom inkább befolyásolhatja !

Hány százalék a páratartalom nálatok ?

Meghát télen nem pólóban köll otthon üldögélni....vegyél föl egy melcsifölsőt vagy takarózz be TV nézés közben  ...:-)))))

Ha csökkented a hőmérsékletet 2 fokkal, már 10-12%-ot spórolsz...:_))

Előzmény: AnZoka (5028)
AnZoka Creative Commons License 2011.09.27 0 0 5028

Radiátoros rendszerre van kötve. Amennyire látom, a be és kikapcsolás között megy folyamatosan a kazán, a gázégőt nem kapcsolgatja.

A bekapcsolás után lassan elkezdi melegíteni az égőteret, aztán fűt rendesen amíg el nem éri a szoba a beállított hőfokot.

Ez úgy 30 percig tart,aztán 30-60 perc csend, és indul újra a ciklus. A hőleadók teljesítményét hogy tudom kiszámolni?

A kazán egy Immergas Wictrix kw 24-es plusz egy HMV tartály.

Milyen hőfokú előremenőt állítsak be?

10 cm-es szigetelés van a házon, ezért érezhetem azt télen két ciklus között, hogy mintha hűvös lenne a lakás holott 23-24 fok van?

Amikor megy és leadja a hőt akkor jó a hőérzet, de amor megáll egy idő után ez elmúlik.

Van, hogy a nappaliban lévő két radiátor a rövid ciklus miatt nem tud átfordulni pedig kereszbe vannak kötve. Ezek vannak legtávolabb a kazántól.

Az egyik 1600x600, a másik 2000x600-as.

Előzmény: joevagyok68 (5027)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!