Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.12 0 0 119
Mafa, bocs, nem akartam neked esni. Bizony, minket is kényszerít sok minden, és ha megszimatolják, kihasználják.
Előzmény: big_mafa (117)
big_mafa Creative Commons License 2003.02.12 0 0 118
Teaht mi alapjan valasztottunk lakast?
Akkor elmondom a tortenetet.

Kinndulas (peremfeltetelek):
Adott egy ferj es feleseg gyerek nelkul egyelore.
Adott 6.5M Ft
Adott, hogy meg 5-6 evig tuti Bp-en kell laknunk, es addig 2v3 gyerek "befigyel".
Adott, hogy asszonyka meg 3 evig tanul a SOTE-n.
Adott, hogy amig Bp.en vagyunk, akkor "elvezzuk ki az elonyet" - magyarul menjunk jo kozlekedes melle.

Ezek konkretizalva:
- 3 lakohelyiseg
-Kulon konyha (utaljuk az amerikait)
-IX, XII. ker. belso resze
-Cseledszoba kilove
-Minimum 3. emelet, lift kell
-Kulturalt HAZ (legalabb belulrol)
-Legyen vilagos
-Egyedi futes...

Tehat allami tamogatasokat es hitelkonstrukciiokat is figyelembe veve ket lehetoseg maradt:
-Uj lakas max. 21M-ert
-Hasznalt max. 14M-ert

Hasznaltban sajnos nem talaltunk fel ev alattolyat, ami megfelelt volna...:-( Igy maradt a mostani....

Előzmény: Laja73 (114)
big_mafa Creative Commons License 2003.02.12 0 0 117
VAdkorte:

TUdod, lehet, hogy hamar "megadtam magam", de szoritott az ido - muszaly gyorsnak lennem, mert munkahelyet valtanek szivem szerint, es a hitel meg ugye.... Leendo fonok meg mar itt veri nekem az asztalt, hogy miert nem megyek mar neki dolgozni, amikor azt igertem hogy..... Es igaza is van...:-((

Naszoval emiatt kellett sebesen csinalni. Mar be is adtam a hiteligenylest, remelhetoleg 2 het alatt elbiraljak pozitivan, es mar itt se vagyok....

Előzmény: Törölt nick (113)
Infomaker Creative Commons License 2003.02.12 0 0 116
Úgy, hogy avidéki városban ez az egyetlen új lakópark épült.....
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.12 0 0 115
Sziasztok!

Mi legtöbben már benne vagyunk nyakig az új lakásban, de talán idetéved valaki, aki ötleteket gyűjtene a választáshoz. Ti mi alapján, hogyan választottatok házat, lakást? Mi volt fontos, mi nem, miből nem engedtek, mi az, ami mindegy?

Laja73 Creative Commons License 2003.02.10 0 0 114
aaargh, ma is tettem egy lépést,4 és fél órás huzavona után, harmadszorra végre megkaptam az apehtól a papírokat
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.10 0 0 113
Halihó!

Nem mondanám, hogy elcseszted, de azért amikor olvastalak, nagyot koppintottam az asztalra... Szerintem túl könnyen megadtad magad. Neked semmi közöd a tulajdonoshoz (mellesleg szerintem ők se igen foglalkoznak ilyesmivel). A jogi korrektség persze jó, de jogilag korrekt az a szerződés is, hogy te vállalod, hogyha nem fizetsz időben, másnap kikültözöl. Jogilag korrekt, de nem nevezném előnyösnek.

Most ne keseredj el, az ember kompromisszumokat köt, sokszor lenyeli a békát, mert szorítja az idő, vagy mert nagyon kell neki a lakás. Ezt ők is tudják. Én az én kazánomnálmár feladtam magamban, amikor váratlanul kompromisszumkésznek mutatkoztak. Ilyen is van. Szóval van, amit nem lehet átverni rajtuk, és ha kell neked a dolog, lenyeled a békát...

Más:
Írtatok itt műszaki tartalomról, például a kazánról. Ha nincs leírva sehol a típus, nem tehetsz semmit. Magunk között szólva én se írnám bele a típust a műszaki leírásba, mert azt nehéz tartani. Másik kérdés, hogy költségvetéskor szívesen számolnak a drágával, aztán kivitelezéskor nyernek 100e-t lakásonként azzal, hogy olcsóbbat adnak. No comment. Nekem ott volt szerencsém, hogy támadhatóak voltak, mivel konkrét típust ígértek. Ha nem megya csere, próbáld meg a különbözetet. És ne hagyd magad az izraeliekhez küldeni... :-)

Good luck!

Előzmény: big_mafa (108)
kicsinap Creative Commons License 2003.02.10 0 0 112
Na. Eljutottunk a következő fázisig.
Kaptunk egy levelet a ház kezelésést felvállaló cégtől, illetve attól az embertől, aki a közös képviselő lett. Lakógyűlés lesz délután 16.00-kor (!!). A közös költséget fizessük munkanapokon 7 és 14.00 között (!!), nem a házban, hanem valahol a francban, és konténert nem hozatnak, mert nem akarnak a költségekkel terhelni minket, hanem fárajunk el, a mintegy 1 km-re levő nem tudom milyen telepre, ahol ingyenesen elhelyezhető a nyitvatartási időben. Csak az a baj, hogy nincs kocsink....
Kicsit kiakadtam. Még jó, hogy a főnökömtől kaptam egy fél nap szabit, hogy részt tudjak venni a gyűlésen. De ezt tutira nem hagyom szó nélkül!
big_mafa Creative Commons License 2003.02.08 0 0 111
Igen, megtalaltam, e kisse maceras vele a "bejaras"... De jobbat nem talaltam, marad ez...

Kosz! MOst akkor attervezem a furdoszobat..:-)

Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.08 0 0 110
A Floorplan nevu program asszem valami hasonlora kepes. www.floorplan.com
Előzmény: big_mafa (109)
big_mafa Creative Commons License 2003.02.08 0 0 109
Tudtok ajanlani olyan progit, amivel pikk-pakk meg lehet rajzolni egy lakas belsejet, es aztan ez "korbejarhato" lenne? Nem mernoki munkara kell, hanem latvanyra....

Koszi!

big_mafa Creative Commons License 2003.02.08 0 0 108
No, leszerzodtunk...
Nagy volt itt az arcom, es...

Na de ne vagjunk a dolgok elejbe.

Tehat kaptam magammal "ugyvedbojtar" baratomat, es felkerekedtunkj szerzodni. Megbeszeltukm, hogy O veri ki beloluk a jogi hulyesegeket, en meg a gazdasagiakat.

Neki sikerult.

Nekem nem.
Roppant konnyeden visszautasitottak: "Ezt beszelje meg az izraeli tulajdonosokkal, jovo heten erkeznek 3 napra - jol beszelnek angolul...." En meg beparaztam, hogy esetlek a lealkudott vetelar is "visszakuszik".... :-(( Meg hat kis hal vagyok en egy 2.5Mrd Ft-os beruhazasban ahhoz, hogy a tulaj velem bizniszeljen..:-((
Szoval kotber maradt 3 havi, havonta 1%, 2 honappal eltolhatjak az amugy is elcsusztatott atadast...
De jogilag legalabb allitolag teljesen korrekt volt a szerzodes...
Na, most erre varjatok gombot - csak azt nem mondjatok, hogy elcsesztem..:-)))

Mondjuk nekem nagyon surgos volt a szerzodes, mert a hitelbiralat ha most lenne meg, mar akkor is keso lenne....

Az egyetlen, amiben engedtek, az az alapterulet-elteres - megallapodtunk, hogyha az en karopmra ternek el, akkor fizetnek azonnal, en viszont csak 2%-5% elteres kozotti reszt fizetem, ha nagyobb a lakas...

Ja, es 3 oran at targyaltunk...
Volt egy igencsak erdekes momentum - a muszaki leirasbol "eltunt" egy pont - elfelejtettek barmit is szolni a konyhabutorrol... No, azt gyorsan visszatetettuk... Ejnye-bejnye....

Szal' ennyi. MOst varunk.

ZAMIRA Creative Commons License 2003.02.07 0 0 107
Nagyon hasznos tanacsok, koszi. Csak mar ott tartanank...
Előzmény: Törölt nick (93)
Vastika Creative Commons License 2003.02.07 0 0 106
Huh. ismerős a helyzet :-(

Nálunk az első alkalommal, amikor megbeszéltük a lakás részleteit, Vaillant tárolós kazánt említett a "főnök" (kb. 270e. ft.) aztán, amikor aláírtuk a szerződést, akkor azt mondta, hogy a műszaki leírást majd csak később kapjuk (hogy valaki még megeszi ezt a szöveget?! Mi megettük...), a kazánra azt mondta, hogy valami Vaxi-Luna, vagy mi lesz (kb. 200e. forint), mert a Vaillant sz*r... Aztán megkaptuk a műszaki leírást, amiben már egy Quadriga kazán szerepel (max. 150e. a bolti ára), és eddig még csak az e-mailes reklamációig jutottam: arra (2 levél) nem érkezett válasz. Mostanában fogom felhívni cégvezetőt, hogy hogy is van ez...

Más szempontból viszont nagyon korrektek, néhány átalakításért nem kérnek pénzt, legalábbis azt ígérték, meg egsy ismerősöm annál az építőanyag nagykernél dolgozik, ahonnét vásárolnak: azt mondja, hogy mindenből a legjobbat veszik...

Nehéz dolgok ezek. Mert sajnos papíron csak a quadriga szerepel, hivatalosan szó sem volt soha Vaillant kazánról. Erre építve nehéz reklamálni :-(

Előzmény: Törölt nick (67)
Infomaker Creative Commons License 2003.02.07 0 0 105
Ezért is átveszem, oszt' kész. A kisebb hibákat megcsináljuk magunknak, mégis csak igényesebb lesz, mintha a hóringerek dobnák össze..

vagy leszerződjek apuval? :)

Előzmény: szomi_szomi (104)
szomi_szomi Creative Commons License 2003.02.07 0 0 104
Mind a két pontot szabályozni szokták a szerződésben.

Nálunk:
1. 30 nap a határidő.
2. Nem hozhatsz számlát, hanem velük kell csináltatni.

Mint látható az én szerződésem se tökéletes. De nem is vettem át, amíg olyan dolgok voltak hátra, amit apu nem tud megcsinálni fél óra alatt. Mondanom sem kell, hogy 3 hétig tartott a műszaki átadás.

Előzmény: Infomaker (103)
Infomaker Creative Commons License 2003.02.07 0 0 103
Úgy gondoltam, hogy:

ha vannak hibák akkor:

1. vagy adok 1 hét határidőt papírra leírva, hogy megcsinálják

2. vagy szerzek minden javításról számlát, és kifizettetem velük.

Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.07 0 0 102
Jó ötlet, de próbálj róla hivatalos számlát kérni, is fizettesd ki a céggel!

Amúgy van egy műszaki átadás, majd egy ún. birtokbavétel, mindkettőnél készül jegyzőkönyv.

Előzmény: Infomaker (101)
Infomaker Creative Commons License 2003.02.07 0 0 101
igen igen, csak miután most is ennyit szarakodnak, inkább átveszem repedt ajtótokkal, ha nincs más hiba, és apám megcsinálja fél óra alatt, minthogy nem veszem át, és szaroznak 3 hétig megint
kicsinap Creative Commons License 2003.02.07 0 0 100
Igen. Nekünk múlt csütörtökön volt a rendes átadás, megkaptuk a maradék kulcsokat, meg a garancia leveleket, meg még egy halom papírt, azóta meg ott fúrunk, faragunk.:-))
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.06 0 0 99
En ugy tudom, hogy van egy muszaki atadas es a rendes atadas mar=a hasznalatbavetellel, nem?
Előzmény: Infomaker (97)
kicsinap Creative Commons License 2003.02.06 0 0 98
Nálunk így volt. A műszaki átadás után még derült ki dolog, de aztán szóltunk, és a rendes átadáskor azt is megcsinálták.
Nekünk még után a villanyórák hiányoztak, mert az áramszolgáltató a nagy hideg miatt nem tudott dolgozni.
Előzmény: Infomaker (97)
Infomaker Creative Commons License 2003.02.06 0 0 97
AHa, szóval elvileg 2 átadás van? Egy műszaki, meg egy normál kkésőbb?

Előzmény: kicsinap (92)
dpman76 Creative Commons License 2003.02.06 0 0 96
Mi 40%-ot fogunk befizetni...viszont ez azért van így mert az OTP a finanszírozó és igazából amit befizetsz 40%-ot az az önrész, amit a bizonylattal igazolsz az OTP-nek, majd a bank elbírálsá után 2 részletben utalja a maradék 60%-ot a kivitelezőnek.
Ezt vázolták fel
Előzmény: Törölt nick (83)
kicsinap Creative Commons License 2003.02.06 0 0 95
Ja. Tegnap szemrevételeztem a kukatárolót. Kuka az még nincs, ellenben szemét már van. Szerencsétlen beköltözők ugyanis természetesn rengeteg szemetet termelnek. A papír egy részét elvittem a szelektív hulladékgyűjtőhöz, de nem fért bele az összes...
A postát sem tudom, hogy mi van vele. Házszám és utca kiírva, csak az ajtón nem tudom hogyan jönne be...
kicsinap Creative Commons License 2003.02.06 0 0 94
Nekünk átiratták a közműveket.
A zárat mi is átcseréltük. De előtte javaslom, hogy szereld szét a zárat, mert mi rosszat vettünk, és ki kellett cserélnünk.:-))
Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.06 0 0 93
Szia!

Nehezet kérdezel, de haladjunk sorban.

Az átvétel úgy zajlik, hogy végigjárjátok a lakást te, a kivitelező és a beruházó képviselője. Általában ezek az építésvezető és az egyes szakágak képviselői a kivitelezéstől, és egy ember a beruháxzótól, aki nálunk az egyik építész volt.

1.
Meg kell nézni a funkcionális dolgokat. Van-e villany a zsinórban, konnektorban, van-e víz a csapban, melegvíz a melegcsapban. Megy-e a fűtés, nyílnak-záródnak-e az ajtók, zsalugáterek, rolók.

2.
Meg kell nézni, hogy minden megvan-e, amit ígértek. A szerződésnek elvileg része egy leírás, ami a műszaki tartalmat sorolja fel. Ilyeneket nézz, hogy van-e lámpa ott, ahova ígérték, zuhany, elektromos szellőző, megvannak-e a küszöbök, ha kértél pl. beépített szekrényt, azok ott vannak-e. Megvan-e mindenhol a konnektor, kapcsoló, rács stb. amit ígértek. Minden beépített masina összes papírját meg kell kapnotok, hisz' az a tiétek!

3.
Természetesen ellenőrizni kell az elvégzett munkák minőségét: festés, mázolás, hidegburkolat (csempe+járólap), parketta.

Minden hiányt és hibát soroljatok fel, a legkisebb hülyeséget is, mert mindent ki kell javítaniuk! Készül jegyzőkönyv, de ti is jegyzeteljetek, hogy a végén minden meglegyen a hivatalos papíron, amit megtaláltatok. Alternatív megoldás, hogy értékcsökkenést állapítotok meg, és fizetnek... Az összes mérőóra állását is írjátok fel, innentől ti fizetitek, de eddig ők.

Mindenképpen vigyetek magatokkal valakit, lehetőleg hozzáértőt, aki tud segíteni az átvételben. Javasolom a zárcserét kulcsátadás után. De azonnal!!!

Persze ettől még nem javítódik minden hiba és ne hidd, hogy mindent észreveszel rögtön. Innentől kezdve folyamatosan a nyakukra kell járni, de tényleg naponta, hogy történjen valami. Akkor azért fog jó esetben, da csak úgy maguktól nem fognak ugrálni.

Kihagytam valamit?

A közműveket általában magadnak kell átiratni, nálunk legalábbis így van, de az általában nem nagy dolog.

Előzmény: Infomaker (91)
kicsinap Creative Commons License 2003.02.06 0 0 92
Hello!
Nálunk az építtető intézte el az összes közmű órájának felszerelését, és azokat átadta, onnantól kezdve mi fizetjük a cehhet.
Mindent át kell nézni. Csak saját tapasztalat:
-nálunk nem lehetett kinyitni az erkélyajtót, mert szorult.
-a fürdőben nem lehetett belülről zárni az ajtót
-a falon egy helyen volt egy kis sérülés.
-nem árt azt sem ellenőrizni, hogy van áram a konnektorokban.
-a szagelszívó belefér-e a kihagyott helybe.
-jön-e víz a vízcsapokból. stb.
Ezeket még a műszaki átadáson megemlítettük, a rendes átadásig mindent kijavítottak.
A tűzhely garancialevelét átadták.
Ha normális az eladó, akkor a közben kiderült hibákat kijavítják. Nálunk három éves a garancia.
Előzmény: Infomaker (91)
Infomaker Creative Commons License 2003.02.06 0 0 91
Hi!

Leírnátok, hogy hogy megy egy hivatalos újlakás átvétel?

Mert pl most megy afűtés, a villany, a víz az építtető számlájára.

1. át kell magamnak íratni a közműveket?
2. miket szokás átnézni, ha átveszem a lakást?
3. az adott cuccok pl. cirkó garancialevelét oda szokták adni?

Üdv.:
infomaker

big_mafa Creative Commons License 2003.02.05 0 0 90
Ha a "forrásoldali támogatásos hitel" alatt az allami kamattamogatasos, uj lakasra megvetelere vonatkozo hitelt erted, akkor kerdezz batran, elegge utanajartam a dolognak - bar ugy tudom, van errol kulon topik is, szivesen valaszolok akar itt, akar maganban...

Előzmény: tgabika11 (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!