Keresés

Részletes keresés

Zottjoghurt Creative Commons License 2005.11.29 0 0 6455

és ő gyártja: http://www.colgate.com/app/MurphyOilSoap/US/Products/MOSOriginalFormula.cvsp

 

Ahogy elnézem a 1/4 kupak - 1 vödör felállást, tényleg jó töménynek tűnik.

rejtély, miért nem hozzák errefelé is...

Előzmény: Zottjoghurt (6454)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.11.29 0 0 6454

LOC ügyben nem kell olyan messzire menni, csak ide a Quixtarig, ott van az összehasonlitás ugyanolyan összetevőjű tisztitószerekkel:

 

http://www.quixtar.com/Products/Product.aspx?pid=762&Ctg=976&ItemNo=E0001

 

1. A LOC-ot 1:9 arányban kell higitani. (5% a a hatóanyag)

2. A Mr. Cleant nem kell higitani, mert ebben 1% a hatóanyag, előhigitott.

3. Murphy Oil Soap, 1:32

 

Mindhárom etoxilált alkoholon alapul, különböző töménységben kiszerelve.

 

A Murphy 0.5 liter = $2.39 ( $4.78 /  liter)

A LOC 1 liter = $8.65

 

http://www.drugstore.com/products/prod.asp?pid=72643&catid=9619&brand=23548&trx=PLST-0-BRAND&trxp1=9619&trxp2=72643&trxp3=1&trxp4=0&btrx=BUY-PLST-0-BRAND

 

Elég szembetűnő az eltérés.

Az Amway diagramja és magyarázata elég szánalmasra sikeredett, azt próbálja ecsetelni, hogy a LOC mindkét terméknél jobban tisztit..:)) miközben mindegyik ugyanolyan összetevőből áll.

A Murphy töménysége és piaci ára magáért beszél.

 

 

 

 

 

Előzmény: TaKy99 (6437)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.11.28 0 0 6453
tudom, az összetevőit kerestem, de nincs fent..
Előzmény: msmks (6452)
msmks Creative Commons License 2005.11.28 0 0 6452
a wu2 az sampon. :)
Előzmény: Zottjoghurt (6451)
Zottjoghurt Creative Commons License 2005.11.28 0 0 6451

érdekes, az aw szinte minden tisztitó és mosószerében orrvérzésig etoszilátot használ, itt viszont azt látom, hogy a különböző termékek, különböző összetevőkből állnak, és csak az "erősebb" tisztitókban van etoszilát. Sajnos a Wu2 nincs fent.:((

 

http://www.evmrt.hu/index.php?pid=3&sid=14

 

B*P MOSÓKRÉM 96 150ml
85536-14-7          Dodecil-benzol-szulfonsav
7758-29-4            Nátrium-tripolifoszfát
68131-39-5          Zsíralkohol etoxilátum
9004-32-4            Nátrium-karboximetilcellulóz
7757-82-6            Nátrium-szulfát
1310-73-2            Nátrium-hidroxid
27252-87-5          Poli-dimetil-sziloxán

 

 

B*P GALLÉR-ÉS KÉZELŐTISZTÍTÓ 150ml
85536-14-7          Dodecil-benzol-szulfonsav
68131-39-5          Zsíralkohol etoxilátum
7758-29-4            Nátrium-tripolifoszfát
1310-73-2            Nátrium-hidroxid
9004-32-4            Nátrium-karboximetilcellulóz
2634-33-5            Benzisothiazolinone
2682-20-4            Methylisothiazolinone
                            Bisz-(triazinilamino) sztilbéndiszulfonsav-származék

Előzmény: msmks (6447)
végé Creative Commons License 2005.11.28 0 0 6450
Ok, köszi, válaszoltam :-)
Előzmény: azsem (6449)
azsem Creative Commons License 2005.11.28 0 0 6449
mail ment!
Előzmény: végé (6448)
végé Creative Commons License 2005.11.27 0 0 6448
Írj privibe a vege40@freemail.hu-ra, én is szívesen válaszolok ezekre e kérdésekre, de inkább ilyen formában!
winDirVariable="C:/WINDOWS"
Előzmény: azsem (6412)
msmks Creative Commons License 2005.11.27 0 0 6447
most marhaságot mondasz, mert a WU2 is ugyanazt tudja, mint pár évtizede.
mint az LOC. akinek akkor bejött, annak ma is bejön, nem? a csomagolásán dizájnosítottak, de a tartalom a régi. nem látok különbséget. bocsi!
Előzmény: k750i (6431)
hexo Creative Commons License 2005.11.27 0 0 6446
Főleg mert a többi felmosószergyártónak az a célja hogy minél többet adjon el a termékéből. Ez látszik az adagolási útmutatón is.
Az amway úgy hirdeti a szerét, hogy ebből kevesebb is elég. ez csak eltérő megközelítés, a cél ugyanaz.
és egyik sem olcsóbb, mert amiből "kevés is elég" az ugye drágább.
de ebből kevés is elég.
de amabból is elég kevés is, mégis olcsóbb.
de nem, mert abból több kell, rá van írva.

félig üres vagy félig teli?

Nem tökmindegy?

volt itt szó erről fogkrém kapcsán is: ebből elég egy borsónyi is, tökjól habzik - mondja az amwayes.
Próbálj ki egy borsónyit a kolgétből, az is ugyanúgy habzik.

ebben a megközelítésben sztem egy borsónyi kolgét minnyá nem drágábbm int az egy borsónyi amway paszta.

Előzmény: Törölt nick (6445)
hexo Creative Commons License 2005.11.27 0 0 6444
Szerintem is, de hadd rágjam szájba.

Most talán demagóg leszek: Az amway termékeit azok veszik, akiknek "nem ütött be" az évezred üzlete, és szeretnének hinni abban, hogy még így sem vesztettek semmit (kezdőcsomag meg kazetták meg a többi hülyeségért kifizetett pénz), mert milyen ócsón jutnak hozzá mosószerhez, meg fogkrémhez. Más nem veszi. Ők alkotják azt a hudekurvasok milliós vásárlótömeget. Másnéven a balekok.
Rájuk lehet hivatkozni, mint hudekurvasok millió elégedett vásárló (balek aki futna a pénze után).
Előzmény: Törölt nick (6436)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2005.11.27 0 0 6439

1/2l 298Ft azaz 1l 596Ft (most találtam egy internetes áruházban)

Taky, tartok tőle, nem jó helyen keresgéltél, de még az is lehet, hogy nem jó terméket láttál. ugyanis a Frosch NEM KAPHATÓ félliteres flakonban. 1 literesben árulják, és bizony nagyon gyakran akciós, amikor 2 db 1 literes flakont adnak 299 ft-ért. Innen kezdve légyszi kalkulálj újra. :-)

Előzmény: TaKy99 (6437)
TaKy99 Creative Commons License 2005.11.27 0 0 6437
ÁÁÁ most találtam meg.
Régebben emlegettétek a Frosh márkát, hogy az ugyanolyan mint az LOC. Ezt én vitatom, de azért számoljunk.

1/2l 298Ft azaz 1l 596Ft (most találtam egy internetes áruházban)
25ml kell 5l vízhez (ez van ráírva!) azaz 1000/25=40 azaz 14,90FT.
De tegyük fel, hogy ez olcsóbban is beszerezhető, valahol akcióban... legyen 10ft egy felmosás... vagy akár 5Ft

Nézzük meg, mennyire is jön ki rendszeren belül az LOC 1200/166= 7.22Ft

Ha 5 FT-lenne, akkor is ezt használnám, hiszen én ezzel tudok pénzt keresni. a Frossal nem.


Mivel veletek már szkeptikus vagyok én is leírom, hogy mit szoktatok erre csinálni:

1. semmit, nem veszitek figyelembe, más témával foglalkoztok, ez meg megy a süllyesztőbe. és maradtok annál, hogy drága....
2. Azt mondjátok, hogy hazudok.
3. kielemzitek az összetételt, és azt mondjátok, hogy a nátriumdeduplahidroakármi egy patikában beszerezhető szer, és azzal kell felmosni, nem a cillttel, meg a frossal, meg loc-vel...

Több reakciótok nem jut eszembe. :-)))
Előzmény: TaKy99 (6435)
TaKy99 Creative Commons License 2005.11.27 0 0 6435
Na akkor mennyünk bele:
Hogyan is jött ki ez a 0,1%?


Azokat, akik csak a termékért tagjai a rendszernek nem számolhatod ide! Az általad felhozott számítás a teljes tagságot figyelembe veszi!!! Jelenleg a tagságunk 83% csak vásárol!

Vajon azokat akik regisztrálnak, és onnantól kezdve nem csinálnak semmit, vajon hova számoljam?

Vajon azokat, akik meghívnak 10 embert, és utánna nem csinálnak semmit, hova számoljam.

Vajon azokat, akik soha nem lettek kulcsemberek (mindenkinek elmondjuk, hogy alapvető feltétele a sikernek!) azokat hova számoljam?

Akik kulcsemberek lettek, voltak? Azokat lehet ide számolni... ez biztos!

Ez valami hasonló, mint az egyetem. Oda is jelenktezik évente több ezer ember.
Ott is megmondják a sikeres diploma követelményeit. És mégis:
Nem tudom a végzési arányokat, de azt tudom, hogy a 2*48 ill 49 fős évfolyamból a 2. évben voltunk 37-en és végeztünk 18-an (és ez csak a saját szakom, nem tudom, hogy máshol ez hogyan ment) Ráadásul információim szerint a szakomból 6-an dolgoznak a szakmában. A többiek mást csinálnak. Mint ahogy én is! Abból a 6-ból is 5 alkalmazott.

Akkor most mondhatjuk azt, hogy az informatika egy rossz szakma?



LOC: Többszörös áron? Mihez képest?

Már írtam, de leírom mégegyszer:

Mindenki láthatta azt a TV reklámot, amiben egy bizonyos most "menő" márkából 1/2 literből 15 vödör felmosóvíz jön ki, és ezt csúcsszupernak titulálták. Ami jelenleg 649Ft a csíkos áruházban. azaz 1l ből 30 az árban 1298Ft, azaz 43FT/adag

Az LOC-ból 2 pumpa azaz 6ml kell egy vödörbe, azaz 1000ml/6ml= 166 adag Az ára 1500/1950Ft, de nézzük csak a drágább, vevői árat azaz 12Ft/adag.

Ez csak egy felhasználási terület. Vagy kérdezz meg egy viárgboltost, hogy a liliom sárga virágporát, fehér selyemból vajon milyen macecera eltávolítani... Vagy a beszáradt vérfoltot, vagy a rágógumit a ruhából...

Természetesen ezek után nem jelenthetem ki, hogy az LOC egy átlagos, jóval drágább tisztítószer.

Én mindíg is azt mondtam. Tudja azt amit a boltiak, olcsóbban, és lehet vele pénzt keresni. Persze, aki sohasem használta vagy aki használta csak egy dologra, pl felmosás, annak ez csak egy átlagos szer.

Egy biztos, hogy ha rossz lenne, akkor nem forgalmaznák 46. éve!
Előzmény: Törölt nick (6434)
TaKy99 Creative Commons License 2005.11.27 0 0 6433
A LOC a sok hasonló szer egyike, semmi több.

Igaz. A sok hasonló szerrel mennyi esélye van pénzt keresni a hétköznapi alkalmazzott embereknek?

Akinek van 10-15 misije, hogy boltot nyisson (ja, meg hozzá vállalkozói attitüd) azt ne számítsd hétköznapi alkalmazottnak.

Csak azért jegyzem meg, mert az LOC mellett ott van a támogató rendszer képzése, amiből megtanulható a vállalkozói attitüd. Persze, annak aki tanítható. Erről már korábban írtam, olvass vissza.

Ja meg a DD7 és társai. Nem értem, hogyan jönnek ide más cégek termékei. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a Crown Cola (megszűnt) milyen rossz, ezért a Coca Cola is rossz!


Erre azt a választ fogod kapni:
"Nem tudom, mert még nem fizették ki..."
Vagy: "Ez a lényeg, vagy pedig az, hogy Te hol fogsz tartani egy év múlva?"
Vagy: "Azon a szinten, amit ennyi idő után beterveztem magamnak"
Vagy: "Vezető szinten vagyok"
Vagy: "Nem az a lényeg, hogy most hol vagyok, hanem hogy hová tartok!"
Vagy: "Izéld meg anyucidat" - mint meglepően értelmes, kulturált és őszinte hozzászólás, ahogy Te írtad.
Lehet választani...


Lehet választani. :))) , hiszen ezt várjátok el tőlem!

Bár az utolsót az én számból nem fogod hallani.

Csak, hogy megnyugtassalak, mostanában gondban voltam. Konzultáltam, olyan emberrel, akinek anyagi érdeke az én sikerem. Megtaláltatta velem a problémát. Így a csoportom újra lendületben van.
Vajon mennyi esélyem lett volna megtalálni a probléma gyökerét, ha a hozzátok hasonlókra hallgatok? NULLA

Előzmény: Törölt nick (6432)
k750i Creative Commons License 2005.11.27 0 0 6431

"ragaszkodik a bevált megszokott kis dolgaihoz.
nekik készül még ma is a WU2 sampon pl. meg az LOC.

ettől még nem lesz jobb se a WU2 se az LOC mint a többi tisztítószer és egyéb. csak máshogy vannak reklámozva."

 

Azért ez nem teljesen van így!

Aki az általad megnevezett sampont használja, az nem feltétlenül a „megszokott” dolgok rabja. Inkább a nosztalgia egy letűnt kor után. Viszont az L.O.C. mindenkinek bizonyít. Akár nosztalgiázik, akár nem. Nyílván a csomagolásán dizájnosítottak, de a tartalom a régi. Szóval elég gyenge a hasonlat. Bocsi!

Előzmény: msmks (6429)
azsem Creative Commons License 2005.11.26 0 0 6430
Akkor írd meg privátban, érdekelne...
Előzmény: k750i (6424)
msmks Creative Commons License 2005.11.26 0 0 6429
"Mert az emberek 2x ugyan annak a mesének nem dőlnek be, ezért kell mindig újracsomagolni ugyan azt a minőséget."

nem azért kell újracsomagolni, mert nem dőlnek be 2x ugyanannak a mesének, hanem azért, mert a reklámokban így jobban mutat.
az emberek egyszerűen így működnek. aztán van a másik féle ember, aki ragaszkodik a bevált megszokott kis dolgaihoz.
nekik készül még ma is a WU2 sampon pl. meg az LOC.

ettől még nem lesz jobb se a WU2 se az LOC mint a többi tisztítószer és egyéb. csak máshogy vannak reklámozva.
Előzmény: k750i (6426)
msmks Creative Commons License 2005.11.26 0 0 6428
bocs, elnéztem...
úgy értettem, hétköznapi eset :)
Előzmény: k750i (6427)
k750i Creative Commons License 2005.11.26 0 0 6427
Aj- aj- aj!

Már megint ezek a szövegértési problémák!

Rendhagyó= nem általános, nem szokványos

Így már ok.?

Előzmény: msmks (6425)
k750i Creative Commons License 2005.11.26 0 0 6426
„a DD7-re (dídíszeven), ami a 90-es évek legelején kergette őrületbe az embereket. Kb. olyan csodaszerként kábítottak vele, mint egyes avét termékeknél… … Aztán, hogy, hogy nem, 2éven belül eltűnt a francba. Pedig egy ilyen hyper NASA terméknek évtizedekig a toplista élén kellett volna maradnia… … Ez kb. igaz az összes MLM termékre.”

 

Ahhoz képest elég jól bírják ezek a „semmivel sem jobb” termékek! Az L.O.C. pl. egyidős az Amway-el. És a többi termék se két évre van betervezve. Az Amwaynak nincs szüksége rá, hogy mondjuk ugyan azt a mosóporát mindig átnevezze (mondjuk „kék szemcsésre" vagy "intelligensre"… stb.) Viszont a hagyományos mosószerpiacot szinte teljesen megújítják évente. Miért? Mert az emberek 2x ugyan annak a mesének nem dőlnek be, ezért kell mindig újracsomagolni ugyan azt a minőséget.

 

Ha ebből indulunk ki, akkor a 2 év még mindig 2x olyan jó mint az 1 év alatt eltűnő termékek.

Előzmény: Törölt nick (6422)
msmks Creative Commons License 2005.11.26 0 0 6425
"Amit írtál, nekem nem hétköznapi eset. A Te megkeresésed rendhagyó volt. Viszont Ti ezt úgy állítjátok be, mintha mindennapi általános eset lenne."

ha nem hétköznapi, akkor hogyan állíthatod, hogy rendhagyó volt?
Előzmény: k750i (6421)
k750i Creative Commons License 2005.11.26 0 0 6424
Nagyon szívesen beírnám!

Amiért nem teszem, mert ezt már megtette előttem más is és semmi értelme nem volt.

Tök mindegy mit írunk, nem hagyják összezavarni magukat a tényekkel! :)

Előzmény: azsem (6412)
k750i Creative Commons License 2005.11.26 0 0 6421
Amit írtál, nekem nem hétköznapi eset. A Te megkeresésed rendhagyó volt. Viszont Ti ezt úgy állítjátok be, mintha mindennapi általános eset lenne.

Az meg, hogy Te milyen nicket választottál magadnak, ne rajtam kérd számon! Nem Én mondom rólad, ezt csak magadnak köszönheted, ha valaki azonosít a neveddel.

Előzmény: Bugli (6419)
azsem Creative Commons License 2005.11.26 0 0 6420
Én mélységeiben még az amwayt sem ismerem, de akkor én sem értem hogy te miért írsz ide, amikor nem is ezzel foglalkozol?
Előzmény: bleroy (6417)
Bugli Creative Commons License 2005.11.26 0 0 6419
Ez azért súlyos volt, értelmes nevű jóakaró barát! Kár volt a jellemfejlődésre is kiadnod a pénzt, mert nem használt. Már amennyiben megtetted... Értelmi szintemen lehet vitatkozni, én nem látom értelmét. Lehet hülye vagyok, amiért nem tetszik a kínálkozó lehetőség a gyors meggazdagodásra, a ferrari vásárlásra és szánalmasnak látom a vergődéseteket, amit egy "nem" válasz következményében produkáltok. Az összes ismerősöm kiröhögött, amikor elmeséltem mivel kerestek meg már megint (az "ilyenek"). Ő állításuk szerint már vagy 10-15 éve nem téma az ámvéj, és azót már ők sem barátkoznak, csak elnéző kedvességgel mosolyognak és térnek ki egykori jóakaró ismerőseik elől, ha ne adj' Isten találkoznak. Én nem tudhatom, mert abban a hullámban én csak 10-15 éves voltam. Ja, igen kitaláltam a sztorit, mert nem csak hülye vagyok, hanem még ilyen perverzióim is vannak, hogy kitalálok dolgokat, aztán mérgelődök rajta egy sort, és még egy fórumon meg is osztom másokkal. 
Előzmény: k750i (6340)
msmks Creative Commons License 2005.11.26 0 0 6418
akkor mit dumálsz, te sem ismered az Amway-t :)
Előzmény: bleroy (6417)
bleroy Creative Commons License 2005.11.25 0 0 6417

más rendszerben vagyok.............

nem hiszem hogy mélységeiben ismernéd a MT-ét, ....................

Előzmény: azsem (6416)
azsem Creative Commons License 2005.11.25 0 0 6416
Na megvagy!
Szóval van 3 aktív lábad. A többi kérdésre nincs itt a válasz. Megterhelő leírni újra?
Előzmény: bleroy (4838)
azsem Creative Commons License 2005.11.25 0 0 6415
Bocs de nem találom, hülyéskedik a firefox. Hanyas hozzászólásodban írtad?
Előzmény: bleroy (6413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!